Je kan nooit weten zal vinden. Nog maar drie Jaren schei den ons van de Olympische Spelen, aan genomen dat het door de Regeering daarvoor gestelde subsidie genade zal vinden in de oogen dergenen, die het millioen uit de schatkist hebben toe te staan, en gedurende die Jaren heelt men althans nog gelegenheid een en ander aan de verfraaiing van de hoofdstad ten koste te leggen. Met de plannen om tegen dien tijd meer logeerruimte voor de dan le ver wachten vreemdelingen te hebben, is reeds een begin gemaakt, want het grondwerk voor het aan de Vijzelstraat bij den Singel te verrijzen groote hotel, is reeds in vollen gang. Wanneer men dat eenige oogenblikken gadeslaat, krijgt men den indruk, dat de grootte van het terrein van dien aard is, dat uien het voor een groot modern hotel zeker in de hoogte zal moeten zoeken, zooals trouwens het geval is geweest met een groot aantal der nieuwste hotels .n bui- tenlandsche steden. De plek is ontegen zeggelijk goed gekozen in dit steeds drukker wordende stadsgedeelte cn aan den nieuwen breeden verkeersweg, die van de Munt naar de Weteringschans loopt. Nu het gebouw der Handelsmaat schappij, een eindweegs voorb.j liet in aanbouw zijnde hotel, uitwendig gereed is, heeft men eerst goed hel besei ge kregen, welk een geweldig lichaam daar uit den grond is verrezen; eer bouw werk, getuigenis gevende van groote be- teekenis der genoemde Maatschappij, en dat in zijn geheelen opzet den schep per er van, wijlen den architect De Bazel, tot eere is, ook al zal er aan de geheele omgeving van dit stadsgedeelte nog heel wat moeten veranderen, vóór dez° zich \ol komen zal hebben aange past aan den omvang en den stijl van dit moderne p 1 is dei grootste handels onderneming van ons land. Met de afwijking van dien buitenbouw zijn we daar ter plaatse bevrijd van den aanblik op het betonnen geraamte daar van en we mogen nu ook hopen, dat binnen afzienbaren tijd een ander" soort gelijk geraamte verdwenen er inge bouwd zal wezen, n.l. dat van de ge bouwen voor den post-giro-diensl, enz., die op het terrein tusschan Taleisslraat, Spuistraat, Raadhuisstraat en N. Z. Voorburgwal in wording zijn. Na Je paar jaren gedurende welke de grondwerken en het optrekken van het betonwerk uitgevoerd werden, was men niet veel rrrder gckoracn. Maanden larg heeft men geen voortgang gezien, doch sedert weken is weder met den arbeid begonnen; loodsen zijn opgericht, reus achtige stukken hardsteen zijn aange voerd en tlles wijst er op, Jat men nu werkelijk lot het voltooien van de ge vels is gekomen. Toch zullen er nog wel een paar jaren mede gemoeid zijn vóór alles gereed is. In de Paleisstraat staan altijd nog enkele oude huizen, die ge doemd zijn onder de handen van den sloopcr le vullen cn ook het r roegere „Hotel Palais Royalheeft er zijn jang aten tijd gestaan, il kan men zich, deze dikke steenmassa aanschouwende, bij kans niet voorstellen, dat het veidwijnen moét. Het oude hotel werd er geopend in Augustus 1877, om ongeveer een kwart-eeuw iater plaats te maken voor het hotel, zooals het zich nu uog ver toont en dat door zijn ligging in het vo'u-naanwle gedeelte der cudo en zeker niet liet o tsc gedurende dc zomer avonden door zijn aan den breeden ver keersweg geleden terras, voor zéér vele Amsterdammers een groote aantrekke lijkheid had. Het is altijd nog te bejam meren, dat de tijden er blijkbaar niet naar gc..ccj' zijn orn Le pogcr. .a die- zekde onigevmy een ande, flink Iioiel- restaurant op te zetten. Het nieuwe hotel-restaurant, dat men over eenige maanden aan de Vijzelstraat aan schouwen zal, zal ongetwijfeld al de mo derne deftigheid en „comfort" vau der gelijke „paleizen" bevatten, maar dat het de oud-Ainsterdamsche „gemoedelijk heid" zal bezitten, die het Palais Royal had, betwijfel ik, SINI SANA. fecr heerlijk koel hield en mijn bed ai Hokkend genoeg was voor een slaapje, kon ik toch geen oog dicht doen. Nu ik weer alleen was, gingen mijn gedach ten voortdurend terug naar dat stukje geolied papier met liet raadselachtige oj>- schrift. Ik heb altijd ondervonden, dat een tij delijk tekort aan slaap een uitstekende prikkel is voor de hersenen: Hoewel ik lichamelijk doodop was. was mijn brein helder en. vif. Ik haalde uit mijn zak het berichtje van den doode tevoorschijn rwant zoo noemde ik het maar bij mij zelf) en begon het met vernieuwden ijver te besludeeren Ik kende het al uit het hoofd tot San het xnuzickgedeelh (want voor muziek heb ik weinig oor); maar ik lar-. hél toch; weer over W«t klonk het toch dwaas en onzinnig! „Middag, 18/11,18.' Een oogenblik bekeek ik den datum. Natuurlijk, 18 November 1918 was hel einde van den oorlog! De wapenstilstand was zeven dagen eerder gctcekend. Plot seling ging mij een licht op. Ik had al verondersteld, dat de doode eeu afspraak met iemand moest gehad,hebben, dien hij op Cock Island zou ontmoeten, waar schijnlijk met de bende van El Cojo. Be grijpend, dat hij weldra ging sterren, had de Onbekende dit bericht voor zijn vrien den achtergelaten; maar daar hij ver wai ze er op .smeren,als je op reis benl. IK doe hei maar lie- -ver zelf mei een beetje Erdal, Ing. Med.) VOORSTELLEN VOOR DEN GE MEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Cr edi 8 t werkverschaffing B. en W. stellen den raad voor het op de begrooting 1925 uitgetrokken be rt van f 10.000 voor werkverschaffing in werkloozen met f 5000 te veriioogen. Er is namelijk nog slechts een bedrag ,:,n f 1992,74 voor de werkverschaffing beschikbaar, en waar zij, naar het oor deel van B. en W., zeker nog geduren de 4 a 6 weken zal dienen te worden voortgezet, spreekt het vanzelf, dat ge noemd restant ontoereikend zal blijken. Tot 1 Maart 1925 (dus over ruim 8 weken) is n.l. aan werkverschaffing be steed eene som van f 8007,26, waarvan f 7381,87 aan loonen en f625,29 aan materialen. Derhalve moet op een werk verschaffingsuitgaaf van f 1000.per week worden gerekend. Bij het opmaken der Gemeente-be- grooting voor 1925 was B. en W natuur lijk niet bekend, dat in deze wmter- ma.-i'\den de werkeloosheid alhier een iüodanigeu omvang zou hebben als thans heiaas blijkt. riet :.anU i ingeschreven werkloozen was op 3 Januari j.l. 305, 10 Januari 341, '7 Januari 335, 24 Januari 327, 31 Janu ari -»24, 7 Februari 324, 14 vebruari 316, 21 Februari 279 en 28 Februari 282. Wel vertoonen dus de beide laatste weken een geringe vermindering, maai daar tegenover slaat, dat gaandeweg onge- alle georganiseerdeu uitgetrokken raken bij de werkloozenkassen en B. en F/. genoodzaakt zijn wekelijks e-;n 60 a /0 werkloozen hij de werkverschaffing in te declen, willen B. en W. althans de vcrleening van rechtstreekschen steun door de gemeente, waarvoor geen arbeid zou worden geleverd, voorkomen. Ter toelichting diene nog, dat in de maanden Januari en Februari als werk verschaffing het volgende werd verricht: van Segeerssingel, gedeeltelijke verhar ding van het Middc'burgsch wegje, klop pen van keien, schoonmaken en verven van het ijzerwerk van de Koningsbrug, opzeften van den Vestkant aan den Vlissingschen Singel, in-orde-brengen dm ga'zo-ts i. Kiein Vlaanderen, verhar ding van den Schroeweg, baggeren voor de rioolmonding in de Vest bij de Noord- brug, opruimen van rietkanten in de Vesten, omleggen der sloot aan den Tramsingel en Vlissingschen Singel, spit ten van plantsoenen, opzetten van de Vest bij de Dampoort alsook baggeren en uitdiepen van die Vest, aanleg cener bestrating bij Arnestein met het oog op grondvervoer naar de Begraafplaats, verwijdering van struiken en zuivering van den Seissingel, baggeren en verdere riool-schoonmaak bij de Baanstraat en moedelijk wist, dat nu eu dan een schip het eiland kon aandoen, had hij zijn instructies in codeschrift geschreven om te verhinderen, dac zij in verkeerde han den zouden terechtkomen. De datum van het bericht scheen er op te wijzen, waar om zijn vrienden hun afspraak niet ge houden hadden, zoodat het bericht op het graf was gebleven totdat het maan den later door Adams gevonden werd. De Wapenstilstand was geteekend; Duitschland was verslagen; en derhalve hadden de diensten van gedienstige „neu tralen" zooals El Cojo en de zijnen plot seling opgehouden. Met toenemende opwinding, want ik voelde mij zeker, dat ditmaal mijn con clusies de plank niet missloegen, las ilc verder „Flikker, fliktcer zeer. „Het garnizoen van Kiel." Dal was mij te imachtig, ik ging verder. „Dan het beste met hel kompas „Denk aan het Ordensfeest," Ordensfest! Onbewust, terwijl ik dat woord bij mijzelf herhaalde, verdwenen in. mijn gedachten de mooie witte wanden van mijn hut en voor mijn geest verrees een vaag lmcld, in grijze tinten, een scène buiten, waar de winterwind met ijzigen adem over het land blies... Een loodgrijze lucht, grijze gebouwen, de daken bedekt met een dikke laag sneeuw en troepen met grijze uniformen, Looierssingel, opzetten der Ves'kanten langs de Zoüte Gracht. Een aantal dezer werken zijn nog slechts gedeeltelijk uitgevoerd. Op grond van het vorenstaande ver zoeken B. en W. een nieuw crediet van f 5000.—. B, en W. merken nog op, dat binnen niet te langen tijd ook een beperkt aan tal werkloozen zullen kunnen worden te werk gesteld bij de verbeteringen der Algemeene Begraafplaats, de u erken voor het maken der nieuwe verbinding over de Koepoort en den aanleg van een nieuw Oefeningsterrein aan den Nadorstweg. De C. v. Fin, vereenigt zich met het voorstel. Opmerkingen begrooting 1925. Naar aanleiding van de betreffende opmerkingen bij de behandeling dzr ge- meentebegrooting voor 1925, deelde B. en W. thans den raad het volgende mede: Betreffende de verharding van het Gat van Ponse: Inderdaad is daar wel eenige wegver harding noodig. Op verzoek van B. en W. hetlt het Bestuur van den Polder Walcheren, bij welken dat weggedeelte in beheer en onderhoud is, B. en W. toestemming ver leend om er een verharding met steen slag aan te brengen. Zoodra het daar voor bestelde materiaal hier is, zal de verharding worden aangebracht Betreffende de verbetering van het Middelburgsch wegje: Daarmede werd reeds een begin ge maakt en binnenkort zal die verbetering - -roed zijn. betredende het gebruik van gecreoso- .eerd beukenhout voor brugdekken: Bedoeld hout is in de laatste jaren als proef enkele malen door den Rijks waterstaat gebruikt. Het is minuer hard dan eiken- en ressakhout, maar iijner van vezel en splintert daardoor minder. De creosoteering dient om het indrin gen van vocht in het hout te voor komen. In den loop van 1925 zal met bedoeld hout een proef door B. en W. worden genomen, waarschijnlijk bij de vernieu wing van het trottoir der Koningsbrug. Betreffende de verbetering aan de Graaabeurs: De graanbeurs heeft een vloer van klinkers. De kooplieden, die des Don- ösrdff's -e iureade één uur van het ge bouw gebruik maken, hebben daarover, destijds voor gezamenlijke rekeniug een hou Lea /loer I,,Lu leggen; waarvan zij ook het onderhoud hebben. Onder die omstandigheden meeaea B. \V. hei leggeu van een nieuwen hou ten vloer zeker niet voor rekening van de Gemeente te kunnen nemen, te meer, waar de desbetreffende uitgaaf, als ge volg van de groote oppervlakte, zeker Wanneer de houten vloer al te slecht ■nn:hi worden belanghebbenden niet tót veroieuwni mochten besluiten, zal tot opruiming worden overgegaan Het schilderwerk vereischte voor ziening en om die reden is met het af- kiabben en opnieuw schilderen van het plafond een begin gemaakt. Daarbij zijn enkele werklooze schilders te werk ge steld. 3. eu W. stellen voor den hécr J C. v. d. Harst J.Jzn., op zijn verzoek, eervol ontslag te vcrieenen als curator van het Gymnasium en als lid der Commissie v. Toezicht op het M. O. Tevens om aan mej. A. J, vat. Konij nenburg'. haar verzoek, eervol ont- siag te verieenen als onderwijzeres in de wis- en natuurkunde aan scuool G,, met ingang van 1 April 1925. Mej.v, Konijnenburg is bereid om na 1 April haar lessen aan school G. koste loos te blijven geven. Vacature leeraar Gymnasium. Aangaande de vacature van leeraar in de aardrijkskunde aan het Gymna sium, stellen B, en W. voor om voor- loopig niet definitief in de vacature te voorzien, en voor het tijdvak 1 At ril tot in grootcn getale, die rondom een reus achtig plein opgesteld stonden. Het was een vaag beeld; hier en daar .was een detail duidelijker, de glinsterende rijp op een bontjas van een officier, dc pluim van een helm, die uitwoei in den ijzigen wind... Wacht! Daar had ik hel.. Het was in Berlijn geweest Het ordensl'eest, met de jaarlijksche plechtigheid van de zoogenaamde Vaandelwijding. Ik had die beroemde winterparade ééns gezien, als jongen, toen mijn broer Francis en ik gelogeerd hadden bij een neef van ons, die secretaris was aan het gezantschap in Berlijn Maar wat kon het in dit Verband be- teekenen? Wat had het Ordensfeest, die jaarlijksche uitdecling aan de oude Prui sische bureaucratie van duizenden krui sen en sterren en medailles die dienen, moesten om op voorde'elige wijze salaris- verhoogiugen le vervangen, wat had die met een kompas- te maken? Toen schoot het mij, als met een blik semstraal te binnen. Een kompas veron derstelde natuurlijk ook een j>eiliug en die peiling was in dezen zin verborgen! „Ordensfest!" Wacht eens! De dalmn? Wat was de datum ook weer? Dat kon ik mij langzamerhand ook weer bedenken ..27 Januari, de verjaardag van den Kei zer. Sapperloot Eindelijk kwam er nu toch een straal van licht in de duisternis. het begin der groote vacantie aan den heer R. van der Bout alhier, het onder wijs in de aardrijkskunde aan het Gym nasium op te dragen, zulks tegen het genot eener belooning, overeenstemmen de met die, welke thans geldt voci leer aren aan H. B. S. ingevolge het Bezol digingsbesluit. 'Kindervoeding. B. en W. stellen den raad voer aan het bestuur der vereeniging „Kinder voeding" een extra subsidie te verieenen van f 1200. De meerderheid der C. v Fm. ver eenigt zich met het voorstel, de minder heid kan er zich niet mee vereenigen. Huisje Bleek. B. en W. deelen den raad mede erin geslaagd te zijn voor de gemeente voor- loopig de hand te leggen op hel huis aan de Bleek E 95, groot 71 c.a. Zij stellen voor, dat te koopen voor f 1375. Zij deelen voorts mede, dat het h. i, op den duur gewenscht kan zijn, ter plaatse verbetering te brengen in den toegang tot de Bleek en dat, wanneer het be wuste huis en erf, thans leeg staande, weder in particuliere handen rouden overgaan, naar alle waarschijnlijkheid eene verbouwing zou plaats vinden, die vrij zeker de bedoelde verbetering voor zeer langen tijd onmogelijk zou maken. Op dit oogenblik bestaan nopens meervermelde verbeteringen nog geen plannen bij B. en W., en het ligt in hun bedoeling om het perceel na aankoop voorloopig te verhuren. Het spreekt vanzelf, dat eventueele plannen lot verbetering t, z t. aan den raad ter beoordeeling zullen worden voorgelegd. Da C. v. Fin. en de C. v. Frh- ver eenigen zich met voorstel. (Wordt vervolgd.) ~DE ZEEUWSCI1E WEEK TE ROTTEHDA.il. Van de aan deze week verbonden ten toonstelling vertelt de „N. R. Crt." o.a. het volgende: Wij stonden het eerst stil voor een uit hout gesneden buste van een 2jeeu\vschen boer uit vroeger tijd, in oude kleeder- dracht, nu ten deele niet meer zoo ge dragen, ook waar men de gewestelijke dracht nog niet heeft afgelegd voor die der steden, waar de oflde traditie nog stand houdt. De buste is liet werk van den heer G. J. den Hollander, le Mid delburg. Kleederdi'acht uit verschillende Lijden, van verschillende eilanden en plaatsen is er aan wassen beelden eu losliggend te zieu; vooral do oudere, want de dracht van tegenwoordig hoopt men immers aan den lijve van echte Zeeuwen en Zeeuwschen te demonstree- ren. Toch waren er nu reeds kleeder drachten yan Zuid-Beveland, Tholen en Goes, zooais zij ook au nog gedragen i worden.; de Zuid-Bevelundsohc onder scheiden naar den geloove, Jlooinsch- ICatholiek eu Protestantsch. Prachtige, oude mouwvesten en buizen, met soms merkwaardige, en merkwaardig mooie lcnoopen, vrouwejakken met kleurige beuken, halsdoekjes, een doopdeken. veel er van ingezonden door baronesse Collot d'Escurv. wier naam over de heele ten toonstelling aan ui uiige inzet. lil. is ge hecht. Pijpekassen liggen er, te midden van oude schoenen, een rouwhoed, de „Tun-oed". en allerhande mutsen voor vrouwen, waarboven de oudcrwetsche platte hoeden hangen, die met zes ban den aan het hoofd werden vastgestrikt Er slaan reismandjes, welker gelijke meiV ook in do stad men nog wel een enke'en keer tegenkomt, en tu9schen al deze din gen in het model van een hoerenwasen In een vitrine is bijeengelegd wat er aan Zeeuwsch kantwerk gemaakt wordt. Tiidens de tentoonstelling zullen -Zeeuw - sche 'meisjes laten zien hoe men hef klost In het vertrek daarnaast gaat de be langstelling dadelijk uit naar de stellages die bij het gaaischieten worden "ohruikt waaromheen de verdere affrihulen bo gen pijlen de uit teene.n gevlochten hoe- Die beide regels beteekendeu onge twijfeld Neem een kompaspeiling op 27 graden!" De volgende twee regels „Voorbij het Suikerbrood „Zie je de Lorelei." hadden blijkbaar betrekking op die „pie ken" waarvan in de „Zeilaanvvijzingen" was gesproken. „Wanneer je het liefje wenschl.' „Schatzchen" was het Duilsche woord. Natuurlijk het woord schalz waarvan schatzchen het verkleinwoord is, betee- kent schat Hoe had ,jjc zoo lichamelijk en geestelijk blind kunnen zijn om niet te zien, dat er sprake was van een schat in hel bericht? De vier. maten notenschrift deden mij opspringen; ik neuriede het «euntje, dat ik op John Bard's piano, geljingeld had. Zooals ik al gezegd heb, hel kwam mij vaag bekend voor als een populaire deun. maar hoé of waèrik.j het gehoord had... Hier moet ilc slaap gevallen zijn. Ilc werd met een schrik wakker, zooals men meestal doet op een middagslaapje en staarde wezenloos rond, trachtend mij te herinneren, waar ilc was. Hel vaartuig, dat voor anker lag, schommelde zacht heen en weer op de deining en dc olec- trische waaier snorde zacht. Er werd aan de deur geklopt. „Binnen!" riep ik en Carstairs ver-; den van de pijlenrapers, haast eca oud vaandel. Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid-Be- velhnd, Heinkenszand en lerseke rij* dft streken waar dit geliefkoosde spel is. Er is houtsnijwerk uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren; een oude kis(, uit' 1500, staat er; ook een oud model binnearaar- tuigje van de Middelburgsche Kamer van de O.-I. Compagnie. In het midden staan hier eenige vitri nes met oude en nieuwe sieradea, tea deele hoorend bij de kleederdracht, an derdeels bij spel en gelegenheid. Heel merkwaardig is het dan te ontdekken, dat de Zeeuwsche knoopen, die de fee ding versieren, zijn nagebootst maar Moorsche modellen, zooals de edelsmid Ranglever ze voor deze tentoonstelling heeft afgestaan. De burgemeester van Wemeldinge, de heer Wabelce, die het Zeeuwsch gewaad is trouw gebleven, heeft een antiek pepermuntdoosje ge stuurd en zoo is er nog veel meer, waarvan helaas te dikwijls gezegd moet worden dat het oude het nieuwe in schoonheid overtrof. Tusschen veel anders ligt er een zwa re zilveren halsketen van den hoofdman van een der vele Sebastiaansgilden, zoo als ze in Zuid-Beveland en Zeenwsch- Vlaanderen nog bestaan. Ook het «prich- VprsschiW van het gilde van lerseke, uit 162-1, bij dit wat geslagen, is ter gele genheid van het 300-iarig bestaan, dat verleden jaar is herdacht. Een gouden herinneringsbokaal voor bet lOD-iarig be staan van den polder Hoofdolaat ^trekt nog de aandacht, naast een oude herinne- rinssplaat aan een huwelijksvoltrekking Hier bevindt zich ook het een en an der dat de land- en tuin houw voort brengt; aardappelen in allerlei soerten, I fruit. gédeeKeliik in uatnva on. zooais 1 kersc n. op een prentje Ten jroo'® wand kaart maakt melding van statistische ge gevens In een gang is alles opgesteld, wat op de oestercultuur betrekking heeft. Men ziet er de dakpannen die vroeger wer den neergelegd, om den jongen oester (gelegenheid te geven zich le ontwikkelen, welke gelegenheid hij in zand of slik niet vindt; deze methode is later, als te kostbaar, verlaten, om plaats te maken voor het uitstrooien van schelpen, waar aan nu de jonge oester zich hechten kan. Een model van een „hengst", het vaar tuig, dat de oestervisschers gebruiken, staal er ouder een serie lcrijtteokeuiagen, op het visschersbedrijf. betrekking heb bend, van den heer van Dort. Sen ma quette geeft eenig denkbeeld, van dc wijze waarop oester- eu mosselpercee- [er. naast elkaar liggen en kenbaar zijn gemaakt. Ook de weervisscherij op ansjovis is aanschouwelijk voorgesteld In dezelfde afdeeling hangen vergrootingen van vo- (gelfoto's, die de ornitholoog Vijverberg, "it Noordgouwe, op Schouwen, vaa de op zijn eiland broeiende vogels genomen heeft. lu een ander vertrek weer ou deels ook aan den trapwand hangen schilde rijen en ligt graphielc, deels van Zeeuwsch landschap, deels van kunstenaars die in Zeeland wonen en werken, zonder dat zij steeds gewestelijke onderwerpen ko zen. Er liggen ook oude boeken uit en nieuwe over Zeeland en op een lange >i ..tpi stab n iieergelcd van bet fraaie boek dat de uitgever ér. V/. den Boer l© Middelburg zal uitg ven ter herinnering aan de herdenkingsfeesten van Middel- burg's overgang, die het vorige jaar ge vierd zijn; toen daar het gehare«spel gespeeld is, waarvoor de dichter Bou- Tenslotte is een gelijkvloerse* lokaal, waar in het midden groote modellen van een poon en een hoogaars te bezichtigen zijn, hangen en liggen foto's van aiede- lijke en landelijke bouwkunst, ten deel© afgestaan door Monumentenzorg Uit Vee- re, Middelburg, Zierikzee, Hulst, Sluis zijn er prachtige foto's van nog prachti ger architectuur Er hangen oude kaar ten, die betrekking hebben op de terri toriale wording van dit gewest dat met recht in zijn wapen de spreuk „Luctor et Emergo" voert; liggen foto's die den scheen om de deur. „Hel spijt Sir Alexander U te uaoete* storen mijnheer," zei de knecht, „maar zou U misschien dadelijk bij hem kunne* komen in zijn hut? Hij1 zei, dat er haast bij was.... „Natuurlijk. Zeg aan Sir Alexander, dat ik dadelijk bij; hem kom." Garth had een serie van kamers ..an het verste eind van den salon, bestaand© uit een kleine zitkamer, buitengewoon mooi gemeubeld, met een slaapkamer en badkamer daaraangrenzend. Ik vond hem zittend op een draaibaren stoel voor zijn bureau in gesprek met een donkeren jongen man in een gekreukt wit katoenen pak, wiens gelaal in het Iropisohe kli maat geelachtig was geworden. „Ach majoor." zei de miLiio**«ir, ,.heti spijt mij, dat U in Uw slaapje heb moeten storen. Maar er is iets vreemds gebeurd. Ze hebben een bevel tot inhech tenisneming tegen U uitgevaardigd we gens moord. De Britsche Vice-co*»*l hier is zoo vriendelijk geweest ons wenk te komen geven (Wordt wsrvolgd).

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2