5 voormalige Sint Agnieten Kloosterkei kje aan den O. Z. V oorburgwal, toen nog Fluweelen Burgwal geheeten; het ge bouw had de laatste jaren dienst ge daan als pakhuis der admiraliteit. De wetenschappelijke beteekenis, die het Athenaeum Illustre van Amsterdam gehad heeft, zal ik hier natuurlijk niet in den breede gaan schetsen; ik bepaal mij tot de plaats waar de Doorlugtige School haar zetel bad en dien bleef zij behouden in dat Agnietenklooster, tot dit gebouw door het steeds toegenomen aantal studenten te klein was geworden de bibliotheek, die er in was, moest naar elders verplaatst en in 1864 werd de zetel der school verlegd naai den ouden Garnalen Doelen aan den Singel bij het Spui en het Agnieten-,.klooster" herbouwd tot openbare school Toen de Doorlugtige School in 1877 Hoogeschool was geworden, was het ge bouw aan den Singel spoedig te klein en werd in de 18e eeuw gebouwde Oude- Mannen- en Vrouwen-Gasthuis, dat ledig was gekomen, tot Universiteit ingericht. Het had in de 19e eeuw ook nog dienst gedaan als Koninklijke Aca demie van Beeldende Kunsten, als Mu seum-Van der Hoop en het had in 1876 de Historische Tentoonstelling van Am sterdam geherbergd. In 1880 was het gebouw inwendig geheel veranderd en de Senaat der Universiteit kon er zijn intrek nemen. Later heeft het gebouw eerst zijn fraaie aula gekregen^ geschenk van wijlen Prof. Lehman. Ondertusschen bleek meer en meer, dat het vroegere Universiteitsgebouw, nu Agnieten-School geworden, voor in richting van lager onderwijs ook ten eenenmale ongeschikt was. Andere, be tere scholen verrezen en toen 't gebouw zou ledig komen, kwam die Senaat op 't gelukkige denkbeeld bij het gemeentebe stuur aan te dringen de Agnietenschool weder aan de Universiteit terug ie ge ven; indien men verbouwde, zouden en kele afdeelingen der hoogeschool er een goed onderdak kunnen vinden. Den ze tel der Universiteit er weder heen te verplaatsen was natuurlijk onmogelijk, aangezien de aula zich in het Oudeman- huispoort-gebouw bevond. B en W. en de gemeenteraad hebben gelukkig aan het verlangen van den Se naat voldaan. In 1913 werd een crediet van f 142.000 verleend om het Agnieten- gebouw op zorgvuldige wijze te reslau- reeren en te herscheppen voor de nieuwe bestemming. Wèl heeft de oorlog het uitvoeren der plannen zeer ver traagd en moest de Agnieten-school zelfs in de oorlogsjaren nog dienst doen tot steun der werkloozen, doch in 1922 is dan toch de restauratie schitterend vol tooid en heeft het vroegere Athenaeum binnen zijn muren o.a. de juridische lees zaal, het philosophisch Seminarium, het Nutsseminarium voor paedagogiek. Merkwaardige loop van de geschiedenis der Amsterdamsche Academie is dat alles sedert 1632 geweest, niet waar, en thans weder die nieuwe uitbreiding der Hoogeschool door de voorgestelde ver grooting aan den Kloveniersburgwal. En het andere gebouw, waarop ik in den aanvang doelde? Het is van heel wat jonger komaf, dateert eerst uit het laatste der 19e eeuw; het heeft een heel wat frivoler" geschiedenis dan he' oude Agnietenklooster en het deftige gebouw aan de Oudemanhuispoort, maar niette min, bet was een stuk Amsterdamsche geschiedenis geworden in het leven van het zich „ver-diverteerend" Amsterdam. Ik bedoel het Circus-gebouw aan den Binnen-Amstel bij de Hooge Sluis. Ge zult het wel reeds gelezen hebben, dat de „Naaml. Venn. Oscar Carré's Neder- lansche Circus" in staat van faillissement is verklaard'en daarmede zal wel het laatste circus der hoofdstad voor goed verdwijnen, in elk geval zal het gebouw wel een geheel andere bestemming krijgen. Het circus, het oude „paardenspel", is niet meer van onzen tijd. In de dagen toen de kermissen er nog waren, vier de het zijn groote triumfen Toen trok ken de paardenspellen van stad tol stad en waren ze eiken- avond stamp stamp-vol en in ons land heeft de familie Carr, met name te Amsterdam duizenden getrokken. Toen het groote gebouw op den Binnen-Amstel gereed was, was het een der beroemde vermakelijkheden van Nederland; Oscar Carré en zijn zoons en dochter wisten met hun uitmuntende ge zelschappen het publiek te trekken; paarden-dressuur en clowns, later de vaak schitterende balletten; het in zijn dagen beroemd geworden water ballet met den geweldigen „dikken politie agent" was in dien tijd het Amsterdam sche „unicum". Zóó in trek was het cir cus in die dagen, dat Amsterdam er zelfs een tijdlang twee heeft gekend, want we hebben op het museum-terrein bij de Hobbemakade gedurende eenigen tijd het „Circus Arena" gehad, dat in Augus tus 1900 voor afbraak is verkocht voor een bedrag van f 6800. Carré heeft het nog eenige jaren vol gehouden, maar allengs begon de toe loop toch te mideren. In het gebouw heeft daarna Frits van Haarlem met zijn uitnemende specialiteiten-gezelschappen duizenden getrokken; een komi^kzanger, Chretienni en ziin trouwe gezellin Loui- sette waren de lievelingen van hel Am sterdamsche publiek. Doch ook daaraan kwam een einde en in de late. e jaren was het gebouw éenigermate tot schouw burg ingericht. Een Nederlandsen opera gezelschap trachtte er zich staande te houden, doch hel gelukte niet; wijlen Heyermans sloeg er zijn tentea op met zijn tooneelvereeniging hij neeft er veel verdriet van gehad, moès' het op geven. Nog slechts korten tijd geleden heeft een circus Henny er n>g enkele weken lang voorstellingen gegeven, maar de uitkomsten dier exploitatie zijn niet van dien aard geweest, lat zij aanmoedigden om het „vaste circus te Amsterdam te herstellen. De smaak van het uitgaand publiek is veranderd „cabarets", bioscopen, danszalen zijn thans, zoo lang het duurt, in trek bij de massa, die vermaak en afleiding zoekt. Wat zal het Carré-gebouw nu worden! Eén reusachtige bioscoop, éér geweldige balzaal wie zal het zeg gen. Maar zeker niet weder een circus het paard heeft afgedaan. SINI SANA (lngez. Med.) Uit Stad en Provincie. Uit Middelburg De afdeeling Zeeland der Neder- Iandsche vereeniging tot bescherming van Diereu hield haar jaarvergadering, Woensdag j.l. Ie Middelburg. Uil het jaarverslag van de secretaresse bleek ,dat het aantal leden geduren de 1924 met 8 vermeerderde en steeg tot 189. De werkzaamheden der vereeniging bestonden uit het nagaan der klachten em hel beheer van het asyl waarover steeds inlichtingen te krijgen zijn bij mevr. AdriaanseBergansius, Rotterdam- sche Kade 228 en den asylbewaarder Vreke, Seisweg Er lewameu 5G zwerfhonden, waarvan er 12 werden afgemaakt en de overige samen 200 dagen in het asyl verbleven. Verder 40 zwerfkatten, waarvan 14 af gemaakt en andere gedurende 173 asyl- dagen verpleegd. Van het asyl als pension werd ge bruikt gemaakt door 58 honden, 24 kat ten, een aap De afdeeling had het voorrecht de al- gemeene vergadering der .vereeniging te Middelburg le ontvangen. Eenige jeugd leden richtten een eigen afdeeling op, die voor z ichzelf aan het algemeen doel werkt, maar Waarvan do leden verbon den blijven aan de afdeeling Zeeland. In December kreeg de afdeeling een legaat van f 100 voor haar asyl van mej. A van Buuren overleden te Zeist. In het bestuur werd de heer de Waard vervangen door mevr. Adriaan se en de heer Stehouwer en mevr. Jacometti resp. door den. heer mr. F. W'. Adriaanse en mqyr. Hesselink-Teitsma. Een der aanwezigen leden vroeg of er iets gedaan kan worden aan het voort durend builen lèten staan van paarden door woonwagenbewoners. De voorzit ter zegde onderzoek toe Uit Wialcheren. Onder leiding van Dr. B. Vaandra ger werd Donderdagavond eene verga dering gehouden van het Groene Kruis te Domburg. De rekening over 1924 werd nagezien door de heeren C. Geldof en Chr. Maas en vastgesteld in ontvang op f 1115.50, in uitgaaf op f 1090.801/», dus met een voor- deelig slot van f 24.691/«. Het Bestuur stelde voor aan de leden eene bijdrage te verleenen van f 10.' in de kosten van eventueel te nemen Röntgen-foto's. De Voorzitter gaf eene uitvoerige toe lichting tot dat voorstel. De bedoeling is een fonds te vormen waaruit deze kos ten voldaan zullen worden. Met alge- rneene stemmen wordt het voorstel aan genomen. Eveneens wordt een bedrag van f 25. beschikbaar gesteld voor het houden van eene lezing in den winter van 1925-1926. De begrooting voor 1925 wordt daarna vastgesteld op een bedrag van f 1169.50, met een vermoedelijk nadeelig slot van f 54.50. Tot leden van het bestuut werden her benoemd de heeren Anth. Provoost en J. W. Schuurman. Tot leden voor het nazien der rekening over 1925, de heeren J. van Antwerpen en C. Louwerse. Het jaarverslag over 1924 wordt daar na door den Secretaris uitgebracht, ter wijl de Voorzitter verslag doet van den toestand waarin het verplegingsmateriaal zich bevindt. De heer J. Corré vraagt of bij de te houden lezing ook niet-leden der Ver eeniging zullen worden toegelaten. De heer Elout is daartegen. Besloten wordt alleen leden en hun gezinnen toe te laten. De heer W, de Pagter vraagt of aan de pleegzuster niet eene gratificatie kan worden gegeven voor het vele werk dat zij doet. Dê Voorzitter meent dat de beste wijze zou zijn dat velen lid der Diaconessenvereeniging worden. Daar door zou ook de positie van Zuster Traas verbeteren. Staande de vergadering gaven een groot aantal der aanwezigen zich op lid der Vereeniging. De heer S. de Pagter ïz. vraagt of den volgenden winter niet een verbandcursus kan worden gehouden. Wanneer zich een voldoend aantal personen opgeven, is de Voorzitter bereid zulk een cursus te ge ven. Nadat de heer C. Geldof nog in over weging heeft gegeven ook andere Ver- eenigingen te vragen lid te worden van het Groene Kruis, werd de vergadering gesloten. Uit Zuid-Beve1and Gisteravond werd in het lokaal „Obadja" te Kapelle de algemeene vergadering gehouden van de ver. Wijk verpleging Kapelle, Biezelinge en Evers- dijk, onder leiding van den heer P. Fraanje. Uit de rekeningen bleek, dat de in komsten voor wijkverpleging waren f2113,99, de uitgaven f 1520,27, batig sloi 593,71. Van de T. B. C. wa- en de uitgaven f819,82, de inkomsten f721, na deelig slot f 98,82. Door de zuster werden afgelegd 3087 bezoeken met 2530 verpleegdagen. 183 bezoeken werden afgelegd bij kraam vrouwen; 9 maal werd hulp verleend en 48 keer verzorging van de jonggeboor- nen. Vooral werd borstvoeding aanbe volen. In het verslag werd gewezen op het gebrek aan bakers; de zuster ver klaart zich volgaarne bereid vrcuwen hiervoor op te willen leiden. Zes maal werd eerste hulp verleend bij ongeluk ken, 800 bezoeken werden afgelegd in 32 gezinnen van T. B. C.-lijders. Een rrijbed werd verkregen voor één patiënt te Domburg en een volwassene werd tot herstel gezonden naar Maria te Nunspeet. Beiden met gunstige resul taten. Van de drie ligtenten moest druk gebruik worden gemaakt, één tekort werd te Wemeldinge geleend. In het nemen van voorzorgsmaatregelen mag vooruitgang geconstateerd worden De voorzitter steld met genoegen vast de activiteit van de zuster en de medewerking in dezen van Dr. Pfeifler. Besloten werd vier rentelooze aan deden elk groot f 100 af te lossen op het huis van de zuster. De aftredende bestuursleden: dhr. P. Fraanje voorz. en mevr v. d. Hare Lucieër penningmeesteres, werden her kozen. dit Zeeuwseh-Vlaanderen W, D. In ons blad werd in het verslag van de wijkverpleging te Aarden- burg vermeld, dat de voorzitter ge waagde van de woorden in een request (van het Alg. Ziekenfonds) op het Bur ger Gasthuis, omdat de wijkverpleging voor de on- en minvermogenden te Aar denburg een ramp beteekent. In een schrijven uit Aardenburg aan Zelandia wordt die bewering in het re quest als volgt gemotiveerd: Het Gasthuis is eene instelling van weldadigheid voor alle on- en minver mogenden van Aardenburg, het heeft een tarief ontworpen, goedgekeurd door den Raad, waarin staat dat allen, die beneden de 3e klasse van de gemeente lijke inkomstenbelasting zijn aange slagen, vrije geneeskundige behandeling en verpleging genieten; het tarief wordt niet voor de helft toegepast; men heeft om te beperken zoogenaamde vrijkaar ten ingevoerd, die willekeurig worden gegeven en nog willekeuriger worden geweigerd en de oude menschen, in de afdeeling oude mannen- en vrouwenhuis, krijgen zoo schraal de kost in dat ge sticht, dat zij het er niet mee doen kun nen, omdat het Bestuur van het Gast huis beweert, dat er geen geld voor is, en aan de wijkverpleging wordt jaarlijks een groote som besteed, die noch arm noch onvermogend zijn. De armen wor den hier door de wijkverpleging te kort gedaan en wanneer de armen hun recht matig deel opeischen, dan krijgen ze dt kous op den kop. Voor verder Stad en Provincie zie men het Tweede Blad. Voor liiders aan Rheumatiek, Influenza, Pijn in de Gewrichten. Een verrassend snelle genezing. „Verleden jaar October werd ik aangetast door een verschrikkelijke rheumatiek, waarvoor ik. na van alles geprobeerd te hebben, werd opgenomen in het Wilhelmina-gasthuis. Na 11 weken aldaar zonder resultaat verpleegd te zijn geweest ging ik 16 April weer naar huis terug. Ik was geheel hulp behoevend, en bij de minste beweging leed ik vreeselijken pijn. Toen haalde mijn goede zoon bij de apotheek Togal- tabletten voor mij, welke in zoo vele gevallen bewezen hebben snelle en zekere genezing te bren gen bij Rheumatische aandoeningen van ver- schillendeaard, Jicht,Spit, Ischias, Zenuwpijn en Verkoudheden. Ik heb enkele flacons gebruikt en direct begon de pijn te verminderen. Nog een poosje ben ik dc Togal- tabletten blijven gebruiken en thans, ik ben 73 jaar, doe ik weer mijn dagelijksche bezigheden ge lijk vroeger, zonder pijn. Uw Togal-tabletten hebben mij schitterend geholpen en ik zal niet nalaten ze bij iedereen te prijzen." Mevr. v. d. Kuip, le v. d. Heijdenstr. 40*, A'dam. (Ing. Med.) MEVR.V.D. KUIP. wegens deze zaak al veroordeeld was, toen hij de zaak in handen kreeg. De positie van bekl. was minder pret tig, omdat hij het in deze demonstratie, zonder vergunning, moeilijk had. Het O.M. wil daarom ook geen ge vangenisstraf eischen, maar volstaan met een geldboete van f 125 subs. 25 dagen hechtenis te eischen. Pleiter zegt, dat het wettig bewijs ge leverd is, is misschien juist, maar het overtuigende bewijs zeker niet. Op zijn zachtst genomen, heeft hier van de zijde der politie een vergissing plaats gehad. PI. concludeert dus tot vrijspraak, uiterst subsidiar tot een geringe geldboete. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op 19 Maart. schoon ,maar wel eenigszins gekreukt pakje van wit drill en had een stapel papieren in de hand. Bij het zien van hem ging ik onmid dellijk in gedachten terug naar Southsea of Plymouth of een ran die eigenaardige, steile stadjes van het eiland Wight, waar zooveel kapiteins van onze handelsvloot wonen Van top tot leen was hij een Brit een type, dat geloof ik, de eeuwen door nauwelijks veranderd is „Pardon'" zei hij. alsof hij begreep, dat bij de botsing mijn persoon, als zijn de het meest te lijden had gehad Tege lijk deed hij een slap terug en keek mij onderzoekend aan. ..'t Was mijn schuld'1' zei ik, mijn hoofd wrijvend, want ik had. een gevoel alsof ik legen een steenen muur was op- jebonst. ..Wanneer U den consul wilt gaan be zoeken." zei de reus, en zijn stem had «en aardig tikje van het brouwende Hampshire accent „dan zult U hem niet op 't bureau vinden Én de Vice-i consul is er ook niet 'Die komt niet voor negen uur op 't bureau; dat heb ik ten minste begrepen uit wat die Portugees daarbinnen getracht heeft mij te vertel len' Ze overwerken zich niet op de bu reaux van het gouvernement t" Met de volmaakte beleefdheid van den Engclschman sprak hij mij in het En- fetsoh aan waarschijnlijk aannemend dat ik, wanneer ik een vreemdeling was, hem wel zou verslaan Hij stond op de trap en veegde zijn voorhoofd af. „Zou U mij misschien ook kunnen vertellen', zei ik. waar hel stoomjacht „Naomi" ligt c>". De reus glimlachte en zijn gezicht trok in tallooze kleine rimpeltjes. „Ja zeker", antwoordde hij „Of ik dat kan! Dat ligt ongeveer een honderd meter van de pier van het Douane kantoor, een wit vaartuig met de vlag van de Thames Vacht Club Vergissing is niet mogelijk! Kent U iemand aan boord „Neen, niet direct", zei ik „Maar ik wilde Sir Alexander Garth, den eige naar ervan, spreken." „Gaat U dan maar met mij mee", zei de groote man vriendelijk „Ik ben ka pitein van de „Naomi", ik stuur het schip voor Sir Alexander. Ik heb nu de post gehaald en ga dadelijk naar boord terug. De sloep heb ik aan de kade laten liggen! En dat is waar ook mijn naam is I'awicss Harvey Lawless...'" „Ik zal heel graag met U meegaan", antwoordde ik „Mijn naam is Okewood". Wij verlieten het consulaat, staken het plein voor de Cathedraal over en volgden een armoedige straat, waar het gras lusscbeu de steenen groeide en die den weidschen naam van Avenida RECHTZAKEN. Door J. J. 45 j., zonder beroep te Goes is hooger beroep aangeteekend te gen het vonnis der rechtbank van 27 Febr. 1923, waarbij zij wegens verduis tering is veroordeeld tot 3 maanden ge vangenisstraf. Opruiing. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft Donderdagnamiddag terecht gestaan de 49-jarige B. J. v. S., hoofdbestuurslid van den Centralen Nederlandschen Amb- tenaarsbond. Bekl., die zich in Januari reeds voor den kantonrechter te verantwoorden had, wegens het organiseeren van een optocht zonder vergunning ter gelegen heid van de demonstratie van het post- personeel in October, stond thans te recht wegen opruiing. De dagvaarding legt hem ten laste, dat hij op 3 October 1924 mondeling in het openbaar tot eenig strafbaar feit heeft opgeruid, door, toen te Rotterdam een optocht van een 200-tal postambte naren, de meesten in uniform gekleed, werd gehouden als protest tegen een loonsverlaging, van welken optocht hij de leiding had, geen gevolg zou hebben gegeven aan de bevelen door een in specteur van politie gegeven. Het O.M. heeft niet geweten, dat bekl. de la Liberación droeg. Terwijl wij in de schaduw voortstapten hield kapitein Lawless mij bezig met zijn meeningen over de tekortkomingen van de Cen- traal-Amerikaansche republieken en in het bijzonder over die van de republiek, welles gastvrijheid wij genoten Maar met gepaste bescheidenheid vroeg hij mij niet naar de reden waarom ik zijn mees ter wenschte te spreken en evenmin gaf hij mij eenige inlichtingen omtrent diens persoon of zijn vrienden. Weldra kwamen wij uit op een groot wil jSIein aan zee, verblindend hel en dwarrelend van stof. Hier lag onderaan oen wit steenen trap een keurig mo torbootje te wiegelen op het heldergroe ne water. Een troepje niets-doeners stond er zwijgend naar te staren In de boot waren twee mannen, de eene droeg een witte trui, waarop in blauw „S. Y. Nao mi" geborduurd was en een matrozen muts met den naam van het jacht op het lint. Dê andere was in het blauw en droeg een zeemanspet. „Je zult de sloep over een paar uur weer terug moeten brengen, Parsons", zei de kapitein, zich tot den man met de pet wendend. „De vice-consul is er niet vóór dien tijd Je zult hem wat moeten aansporen voor die machine- onderdeelen. Mackay zal er wel niet erg over gesticht zijn, denk ik. Hij dacht, dat ik die zou meebrengen." VARIA. DE BOUW VAN IIET STADHUIS TE VEERE 1470-1477. Wat hel metselwerk betreft dieae het volgende. In de stadsrekening van 1473, 8e maand 4e week staat „Mijne* heere Loys van der Veer, dat hij lcijde onder den eersten steen vander Stedehuijs ter metselaers beliouf, 4 Sch. 9 gr. vlms." Hieruit blijkt duidelijk, dat Lodewijk van Borsselen, zoon van Wolfaart en Charlotte de Bourbon, welke zeer jong is overleden, den eersten steea gelegd heeft van dit stadhuis. In die zelfde maand treft men ook aan den eersteu post van uitgaaf gedaan, aan mr. Heijnrick de metselaer met zijnen knecht of knape. Deze Hendrik wordt behalve metse laar, ook den steenhouwer genoemd. Bovendien is zijn loon 12 gr. per dag terwijl een metselaar maar 8 gr per dag ontvnig. Dezen mr. Hendrik heeft met zijn knecht of knaap, die Piet genoemd werd te zamen 1138V2 dagen aan den bouw ge arbeid. De laatste betaling aan hem gedaan was in de 11e maand 4e week van 1477. Het totale bedrag wat zij daarvoor ont vangen hadden was 42 pond, 13 schel, en I1/2 gr. vlms. Als metselaars vind ik vermeld Lievin de metselaar, Jan Lievin, Jan Evertz., Jan van Assche, Pieter Pietersz., Adriaen Boudewz., Pieter van de Zande, Coppin van "Wóert, Coppin den Hollander en Adriaan Janssen. De betalingen aan hun gedaan be dragen 33 ponden, 10 sch. en 6 gr., vlms. De eerste betalingen zijn ook gedaan in Ik stond een eind ter zijde gedurende hel korte gesprek, dat nu volgde en genoot van de schilderachtige omgeving Van af den zeekant gezien bood dp stad een prachtig schouwspel. De huizen lagen trapsgewijze boven elkaar, temid den van voel groen, dal het oog aan genaam aandeed na de felle schittering van de zee. In de verte zag ik den mooien, groenen heuvel, waar de lange, lage lijn van John Bard's landhuis .juist zichtbaar was tusschen de boomen Het plein, waarop wij stonden, was op zichzelf een prachtig schilderij met de groote witte pakhuizen en openbare gebouwen, die over hooge arcades ge bouwd waren, waar courantenjongens en schoenpoetsers met schelle kreten hun waar aanprezen en limonadeverkoopers en bedelaars zaten te suffen in de koele schaduw De kleine groep toeschouwers langs de kade waren een zoo schilderachtig zoodje schooiers als ik nergens ooit gezien heb. Hun gelaatskleur varieer de tusschen alle tinten bruin, van slappe koffie lot Brunswijksch zwart toe Hun kleeding was even verschillend als hun kleurmaar meestal bestoud die uit een aan flarden hangende panamahoed, een vuil vest en een dunne gestreepte katoenen broek. Ik merkte een opvallende gedaante op, een eenigszins mismaakte neger met-een pokdalig gezicht, die een opzichtigen, gelen zakdoek om zijn hoofd gebonden had en zware gouden ringen in de ooren droeg. Ik zag, dat deze sportman met alle aandacht naar mij keek en ik was een beetje onaangenaam verrast te zien, dat hij blijkbaar de aandacht van den man naast hem op mij vestigde. De met gezel van den neger was een zwarte slanke jonge man met regelmatige ge laatstrekken en een paar onbeschaamde zwarte oogen De neger stootte hem aan en toen volgde een stortvloed van woorden. Ik was niet dicht genoeg bij om te ouderscheiden wat er gezegd werd (en al was ik dat geweest, betwijfel ik toch ol' ik hun rad bargoensch begrepen zou hebben.) Maar ik voelde mij er vrij zeker van, dat de zwarte ma» over mij sprak; want twee maal woes hij met een hoofdknik in mijn richting. Het resultaat van alles was, dat de jonge man zich omdraaide en hetgeen merkwaardig was voor iemand van deze indolente bevolking er hard van door ging in t(e riokliiig van de stad. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2