■Voetbal. Dat de kansen bij het voetbalspel ook geweldig kunnen keeren, heeft gisteren Midddelburg I terdege ondervonden, bij de eerste ronde van de bekerwedstrij den. Voor die ronde bad Middelburg geloot tegen Boxtel I, waarvan het een paar weken geleden vriendschappelijk won met 6—0. Mede door de feest viering op zoo'n grootscbe wijze als in de afgeloopen week heeft plaats ge had, zou men hebben mogen verwach ten, dat de spelers een overwinning zouden behalen. Maar ziet, men kon niet verder komen dan gelijk spel 1—1. Daar bij gelijk spel de gast wint bij de beker competitie. is Middelburg dus direct van de lijst van deelnemende elftallen ver dwenen. Het moge een goede les zijn voor de nog op handen zijnde zes pro motiewedstrijden. o ZeelandiaBergsche Boys. Voor de derde klasse won Zelandia 1 van Bergsche Boys met 10. Alvorens deze wedstrijd een aanvang nam, had het Zeelandia-bestuur, naar aanleiding van het 3e lustrum der ver eeniging, een bloemenhulde in ontvangst te nemen, namens de familie Geers. Hier na trad de B. B. trainer naar voren en bood namens zijn ploeg een bouquet aan. Door den voorzitter, den heer A. ran Varik, werd voor deze attentie in welgekozen woorden dank gebracht Daarna nam de wedstrijd een aanvang Eerst volgden een paar wederzijdse he verkenningen, welke goed onschadelijk werden gemaakt. Na circa 20 minuten spelea werd verwacht, dat Zeelandia haar eerste doelpunt zou fabriceeren, doch de B B. doelman wist op zeer gelukkige wijze te redden. Na een half uur spelen kwam de bal door een voor zet voor den doelmond van B. B. te zweven. Dc linksbinnen wist hierdoor Zeelandia de leiding te geven. Toen de „rust" was gefloten, vond wederom een bestuurshuldiging plaats. Door mej. Ooms werd namens leden, donateurs(trices) een zeer fraaie bloe menmand aangeboden. De heer C.Geers richtte hierbij eenige waardeerende woorden tot het Zeelandia-bestuur. De voorzitter bracht dank en zeidc o. a. dat hij trots was, dat de vereeniging zulke trouwe aanhangers bezit. Op de zen dag, waarop de vereeniging jubi leert, is hem gebleken, dat nog steeds de goede kern en clubgeest aanwezig is. Na de rust bleek direct, dat Boys de overwinning niet goedkoop zou ge ven. De B. B. keeper moest menigmaal handelend optreden, wat hij op keu rige wijze deed. M en toe een ge vaarlijke doorbraak van de Boys, doch steeds werd het' gevaar gekeerd. Zee landia begon nu overwegend sterker te worden, doch doelpunten werden niet meer gemaakt. Voor de derde Jclasse won te Terneuzen Terneuzen I met 2—1 van Middelburg I. Z. Y. B. Voor de promotie- en de gradatiewedstrijden van den Z. V. B. won gisteren Deto l van Z. Beveland I met 2—0. Yoor de tweede klasse werd gespeeld Z. Beveland IIZeelandia III met 3—4 lot uitslag. Aan de „Crl." ontleenen wij, dat Vlis- singen bij den bekerwedstrijd te Tegelen legen T. S. C. met een 3—1 nederlaag huiswaarts kon gaan. Verder nog uit de afd. IV eerste klas se: M. V. V.-N. A. C. 0-2; tweede klasse- Breda—Dosko 30; Roosendaal— Dongen 3—3; derde klasse: Goes—Wal cheren 12; MeroStavast 01. VERSCHILLENDE BERICHTEN Vrijdag had te St, Oedenrode een droevig ongeluk plaats. Het 10-jarig dochtertje van den heer A, H„ banketbakker, aldaar, moest het hoofdje gewasschen worden met gas oline, toen plotseling de gasoline in brand vloog. Het kind werd geheel in vlammen gehuld.. De moeder wilde het vuur dooven en geraakte zelf in brand. Daarop snelde juffrouw O. te hulp, die ook in brand raakte. Ten slotte ver leende O, zelf hulp, maar ook zijn klee- ren vatten vuur. Het kind is levensgevaarlijk verwond. Ook mej. v. H. bekwam hevige brand wonden in het aangezicht. De heer O. verbrandde zich aan den arm. Alle slachtoffers werden naar het gasthuis overgebracht, waar het kind Zaterdag is overleden. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen mej. M. in de Doelen steeg te Leiden, wegens diefstal van gas. Buiten den gasmeter was een verbinding met de huisleiding lot stand gebracht. Ze verklaarde, zich op deze wijze ge durende ongeveer 10 jaar van gas te hebben voorzien. In verband met denbrand in dc poppenfabriek aan de Parkstraat in Den Haag is aangehouden de 24-jarige reizi ger H. K., een zoon van den eigenaar, -lij heeft bekend den brand te hebben gesticht; hij zat in geldzorgen en wilde het doen voorkomen alsof zijn geld bij den brand verloren was gegaan. Doordat het 5-jarig kind van A., te St. Oedenrode te dicht bij de kachel kwam, raakten zijn kleeren in brand Het kmd bekwam ernstige brandwon den «n is korten tijd later overleden. g Dezer dagen bekwam de arbeider P. B. te Budel op de zinkfabriek hevige brandwonden door kokend zink. Onder groote pijnen is hij thans bezweken, een vrouw met 6 kinderen achterlatend. Dte 8-jarige v, d. P. te Bolnes is aldaar door een auto overreden en ter stond gedood. Een der 275 meter hooge metalen torens van het groote station voor draadlooze telegrafie te Ruiselede, (W. Vlaanderen), is tijdens den jongsten storm nagenoeg totaal vernield. De an dere drie torens bleven gespaard. Een reddingsboot is op de kust van La Rochelle, tegen de rotsen ge slagen toen zij een vaartuig, dat ge strand was, trachtte te bereiken. Alle zeven inzittenden van de reddingsboot zijn verdronken. oi EFN VUURBAL. Donderdagavond woedde boven Ber gen op Zoom een hevig omveder. Eyeji o Vér half zes, terwijl de werklieden van de fabriek van de firma Beckers zich naar huis begaven, kwam juist boven hen met ontzetlende vaart een vuurbal naar beneden, welke op ruim 10 M. afstand van hen neerkwam, eenige gaten in den grond sloeg maar in het water uitdoofde DE MOORD OP DEN WISSEL WACHTER. Door de politie is thans nog aange houden een zeker T., te Middel burg. Deze heeft indertijd te Slie- drecht zijn domicilie gehad en w'as be vriend met K. In het geheel zijn nu 3 personen aangehouden, die thans zich in voorloopige hechtenis te Dordrecht be vinden, De echtgenoot van de kost- vrouw Kr. bevindt zich reeds al eenige dagen in de gevangenis, uit hooide van een ander strafbaar feit, zoodat thans alle 4 personen, die kort na den moord werden verdacht en reeds eenige ma len, zonder succes zijn verhoord, in ver zekerde bewaring zijn. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Door de landbouwsocieteit „Unitas" te Colijnsplaat werd aanbesteed 33000 E.G. superphosphaal a f 2.81; 15600 K G. amm. superphosphaat h f 7.66; 23800 zwavelz. ammoniak a f 15.39; 39200 KG. chilisalpeter a f 14 07. Er werden 10 biljetten ingeleverd Aan nemer was A. Kole te Colijnsplaat. - Door het bestuur van het water schap O ud-Vossomeer werd Vrijdag j 1. aanbesteed de levering van 700 kub. M. onderhoudsgrint. Minste inschrijver C. Cornet te Werkendam f 3.64 per kub. M. franco wal. Voor deu te leveren keislag was de laagste uit 16 inschrijvers voor 2/4 c.M. f 5.23 en voor 1/3 c.M. f 5 per ton J. W. Filjppo te Ilazerswoude. Gunning nog aangehouden. Keislag 1160 ton van 2/4 c.M. en 150 ton van 1/3 c.M. te leveren. NHJNHARDT's ^-x^Zenuw-Tabletten 75= Laxeer- Tabletten 6<r- f*. j^^^NHaofdpijn-Tabletten eo< f Jijj^poiiw - 1 (Ing. Med.) IngezuatJen Stukken. Mijnheer de Redacteur 1 Sta mij toe één enkele opmerking te maken naar aanleiding van de beschou wing van den lieer Albert van Dalsuni. De heer van Dalsum schrijft „Dat neemt niet weg, dal Solness een groot mensch is, want alleeu een grool meusch kan zoo lijden onder een ziele- tweespalt." Is dit laatste juist? Mag men iemand reeds dan een groot mensch noemen, wanneer hij onder een ziele-tweespalt hevig lijdt? M i. blijkt de grootheid van 'n mensch eerst uit d a d e u, die van z e d e 1 ij k e grootheid getuigen. Is de heer van Dalsum dit met mij: eens, dan zegge hij mij uit welke daden Solness' grootheid als mensch blijkt. Ngar mijn meening blijkt uit het stuk, dat .hij een klein mensch is, (getuigt zijn vrees voor de jeugd van mensche- lijke grootheid of van het tegendeel?) en bovendien, wat erger is, een groot egoïst en een gevaarlijk intrigant, die op een beslist minderwaardige en grof- egoïstische wijze een talentvol jong mensch, dat zich aan zijn leiding toever trouwde, dupeert, en op perfide wijze speelt met de liefde van een vrouw. Ik weet, geniale kraclitmenschen plaat sen zich dikwijls „jenseits von Gul und Rose". Maar van zedelijke .grootheid, die zou kunnen ontroeren, getuigt dit zeker niet, vooral niet, indien dit enkel ge schiedt ter bevrediging van persoonlijke eerzucht of hecrschzucht. Maar, zal de heer van Dalsum zeggen, (bewondert ge den moed niet, dien hij, de duizelige, toont, bij het beklimmen van dien toren? En is daarom zijn val niet tragisch? Neen. Ik zou dien moed kunnen be wonderen, indien hij zijn leven waagde om een ander leven te redden. Zoo ech- iter als Ibsen het voorstelt, is het be klimmen van den toren ter wille van eén krans, die boven opgehangen wordt, een Don Quichoterie en zijn val is niet tra gisch Nooit mag symboliek zóó in strijd ko men met het werkelijke leven als hier geschiedt. U dankend voor de plaatsruimte, hoog achtend, D. KRUYDER. (We hebben aan dat stuk nog een plaats verleend, omdat het een factor aanroert, waar wij zelf niet nader op in gingen. Maar we moeten bij voor* baat zeggen, dat we geen plaats kunnen verleenen aan verdere uitbreiding dezer discussie. Red.) BUITEWLAW D. PRESIDENT EBERT Z ij n leven De j.l Zaterdag overleden Duitsche Rijkspresident Fricdricli Ebert was 4 Februari 1871 te Heidelberg geboren, waar zijn vader kleermaker was, die het verre van breed had. Hij genoot dan ook niet meer dan een gewone lagere schoolopleiding, en koos op zijn 14e jaar hel zadelmakersvak Een jaar la ter ging hij „zwerven"; als Wander- bursch" de wereld in gaan, was toen onder den Duitschen arbeidenden stand zeer in trek, Ebert trok drie jaar van de eene stad naar de andlerc. tot hij zich te Bremen vestigde. Do socia listische beweging, die in de negentiger jaren aan het opkomen was, had in den jongen Fricdricli een warm en jeug dig-fanatiek voorstander, zóó, dat hij reeds in 1S92 zich geheel ging wijden aan de politiek. Aan de Bremer Bür- gerzoilung werd hij redacteur; later voorzitter van het Bremer Vakverbond. Als vertegenwoordiger der partij kwam hij in de volksvertegenwoordiging der Rijksstad Dat is de eerste schrede op parlementair gebied. Het begin van een zeer succesvolle loopbaan In 1912 doet hij zijn intrede in den Rijksdag. Hij vond er naast zich niemand minder dan Scheidemann. en was er precies overeenkomstig wat wij Zaterdag van hem schreven de man, die de partij in goede banen wist te leiden, die zich niet blind staarde op eigen partijbelang, in 't geheel niet hield van parlijtrncs, maar de sociaal-demo cratie gaf wat ze noodig had aantrek kelijkheid. Ilij wist door fijne tact een kenmerk, dat tijdens zijn president schap zoo goed uitkwam den leden verantwoordelijkheidsgevoel te geven, ook tegenover andere klassen der ge meenschap, Ceen wonder dan ook, dat toen de groote gezaghebber Bebel in 1913 stierf, Ebert hem als hoofd der sociaal-democratie in Duitschland op volgde. In 1916 werd hij ook voor zifter der soc dem. Rijksdagfractie. Zijn invloed liet hij natuurlijk ook tijdens den oorlog gelden, doch toen alle belangstelling zich concentreerde op Hindenburg, Lïidendorff en de andere legeraanvoerders bij O en \V. front, trad hij weinig op den voorgrond. Ook de sociaal-democraten hadden in 1914 te kennen gegeven „nur Deutsche" te kennen; zij hebben 't den eigenlijken bewindvoerders toen niet lastig ge maakt. Maar direct anders werd het, toen de oorlog „eine verlorene Sache" bleek Toen- de groote 9c November 191S was Ebert de man, aan wien rijkskan selier Max van Baden, door den nood gedreven, de rijkskanselarij overdroeg, een dag later vormde zich een „Raad van Volksgemachtigden", waar onder Ebert Chaotisch-Tumoerige dagen met Spar- tacus-onlusten, en allerlei verdere on regelmatigheden, hielden eenige maan den clc Duitsche toekomst onzeker. Maar dc gematigde elementen, die nochtans de overtuiging waren, dat het mili taire keizerrijk had afgedaan, overwon nen ten slotte de bandelooze en orde- loozc heethoofden; 19 Januari 1919 had den de verkiezingen voor de Nationale Vergadering plaats10 Februari d a v. werd Ebert tot voorloopig Rijkspresi dent gekozen; 11 Augs. werd de nieuwe in Juli ontworpen en vastgestelde grond wet van AVeimar door lvem oudertee- lcend, en 21 Aug. volgde zijn beêediging. Zijn mandaat werd toen niet op 6 jaar vastgesteld. Zooals men weet, zou den in de maand Juui de verkiezingen plaats vinden. Onaangename bejegenin gen van uiterst links en rechts, die nu al weer meer en meer voorkwamen, vooral doordal zijn naam werd ge noemd in de Barmat-afl'airo. (waarin hij echter is gerehabiliteerd) zijn hem nu bespaard gebleven. Door de huitenland- sche verwikkelingen (O.-Silezische kwes tie enz.) werd de nieuwe presidents verkiezing "telkens weer verschoven. Zes jaar lang heeft hij zoo zijn vaderland gediend met eenvoud, bekwaamheid en rechtschapenheid. Menschcn als Ebert zijn geen autocraten, maar toch zoo moeilijk te missen. Zooals wij reeds meldden, overleed dc president om 10 uur (Duitsche tijd) Zaterdagmorgen. Aan het sterfbed wa ren mevrouw Ebert, zijn kinderen, o. zijn eenige dochter, mevrouw .Teniclce, zijn schoonzoon en "staatssecretaris dr. Meissner. Het stoffelijk overschot, gisternacht van het sanatorium naar de Wilhelm- strasse vervoerd, zal in den nacht van Woensdag op Donderdag worden ge bracht naar Heidelberg, waar Don derdag de teraardebestelling plaatsheeft. De familie zal per extra-trein derwaarts vertrekken. Dr. Labarscb, die de sectie op het lijk van Ebert heeft verricht, heeft darm verlamming als doodsoorzaak vastgesteld De president leed reeds lang aan galslee- nen en chronische gaiblaasontstekmg, en aan een tamelijk ver gevorderde artirio- clerose. Om 11 uur heeft het Rijkskabinet toen een korte bijeenkomst gehouden, waarin ook de Pruisische premier aan wezig was. De rijkskanselier dr Luther hield bij die gelegenheid een voorloopige gedachtenisrede, De hoofdplechtigheid van de rijksregeering zal worden gehou den vóór hel paleis van den Rijkspresi- denl, a s. Woensdag Bij deze gelegen heid zal Dr. Luther het woord voeren. Ook de Rijksdag zal een rouwzitting houden en cvenzoo de Pruisische Land dag, waar Marx de gedachtenisrede zal uitspreken De Pruisische regeering had voor Zaterdag en Zondag alle openbare vermakelijkheden door hel heele land verboden C o n cl o 1 e a n t i e s. Na afloop van den kabinetsraad. Za terdag, heeft Streseiuann alle te Berlijn geaccrediteerde ambassadeurs en ge zanten ontvangen voor condoleantie- bezoek. De Rijksdag, en alle openbare ent particuliere gebouwen vlaggen half stok. Voor het paleis van den Rijkspre- sident stonden Zaterdag den ganschen dag honderden nieuwsgierigen. Van het dak van het paleis waait de standaard van den Rijkspresident met den zwarten rijksadelaar halfstok Twee schildwach ten slaan onbeweeglijk rechts en links van de toegangspoort. Onafgebroken ko men officieele persoonlijkbeden en di plomaten per auto aangereden. Een groot aantal politieke leiders en vooral par- tijgenoolen van den overledene versche nen eveneens in den loop van den dag in het paleis. Kwart over 11 kwam mevrouw Ebert met haar kinderen en schoonzoon per auto in het paleis terug Toen mevrouw Ebert op de binnen plaats in de auto stapte, werd zij ge steund door haar zoon Fritz en door den gewezen Wurlembergschen gezant Hildebrand De honderden belangstel lenden ontblootten het hoofd. Ook voor het sanatorium, waarin Ebert gestor ven is, stonden den heelen dag dichte drommen nieuwsgierigen. Een aantal agenten van de schupo zorgden ervoor, dat het verkeer in de niet al te breede straat normaal door kon gaan. Even voor 1 uur werden hvee republikeinsclie vlag gen van de organisatie Rijksvlag aan hel sanatorium bezorgd. Op hetzelfde oogen- blik werd reeds de lijkkist bezorgd. Film- operaleurcn waren voor het gebouw her haaldelijk druk in de weer. Gisterennacht is het stoffelijk over schot van het W. Sanatorium naar het paleis in de Wilhelmstrasse overgebracht geêscorleerd door een eerewaebt van Schutzpolizei. De belangstelling was enorm. De werkkamer van den president is ingericht als chapelle ardente. Oflicieren van de rijksweer houden bij de catafalk dc wacht. Telegrammen van deelneming stroo men onafgebroken door het paleis van den rijkspresident binnen. Ook hef hoofd bestuur der S. D. A. P. zond er een. Voorts zijn o a. condoleantiebctuigin- gen ontvangen van de Koningen van Italië, Zweden en Denemarken, van den Grieksclien president, vhn Coolidge en Hughes, van dc intergealïieerde Rijnland- commissie, de regeeringscommissic van het Saargebied, de Britsche gedelegeerde in de Rijnlandcommissie te Keulen, en de Transche opperbevelhebber te Düs- seldorf. A.s. Donderdag zal een natio nale. rouwdag zijn De Bcrlijnsche pers heeft vrijwel al gemeen niets dan woorden van lol' voor den persoon van den overledene, en ook voor diens bewind De bladen van uiterst rechts kunnen echter de uoodige speldcprikken niet voor zich houden; hoewel er ook "zijn, die Ebert's recht vaardigheid en eerlijkheid erkennen. Op de Potsdammerplalz in Berlijn deelden rechts-radicale jongelieden pam fletten uit tegen den president. Vervanging Zooals wij reeds meldden, zal de Rijkskanselier den Rijkspresident voor loopig vervangen. De nieuwe verkiezing zal waarschijnlijk op 26 Maart a.s. ge schieden. Dc beslissing ligt echter in handen van den Rijksdag, die heden bij eenkomt liet kan een harde strijd wor den, in welke partij de zetel van den president zal komen. In Frankrijk maakt men zich dan ook al bij voorbaat on gerust, dat een Duitsch-nationaal Ebert's opvolger zal zijn, en zelfs ziet men daar al spookgestalten als de ex-kroonprins Wilhelm of Rupprecht of Hindenburg op de presidentieele zetel. In Duitschland zelf wordt Marx genoemd Dat is een Cenlrumman. DE MO II US VIVENDI TUSSCIIEN BERLIJN EN' PARIJS. Eindelijk, na lang beraadslagen, is 't er dan toch van gekomen De modus- vivendi inzake de Fransch-Duitsche han delsbetrekkingen is door Ravnaldi en Trendelenburg geteekend en er zijn brie ven gewisseld, die bevestigen de over eenstemming tusschen beide regeeringen inzake het beginsel van een voorloopige overeenkomst, en de beginseleu voor de groote lijnen van een definitief han delsverdrag. Voor den tijd van de voor loopige overeenkomst staat Duitschland Frankrijk de behandeling als meest- begunsligde natie toe; met uitzondering van een beperkte lijst van artikelen. De overeenkomst voorziet de afschaffing der bestaande invoerverboden op Franschc producten. Hel voorloopige stelsel voor Elzas-Lotharingen zal op Duitsche ar tikelen het minimum-tarief en een tus- schen-tarief toepassen. In de definitieve overeenkomst zal de clausule van meest- bevoorrechte natie voor 1'ratikrijk ge handhaafd worden en verkrijgt Duitsch land het minimum-tarief, dat de gealli eerden genieten. GROOTE ONTPLOFFING BIJ RIO DE JANEIRO. Een bergplaats van ontplofbare stof fen te Nithcroy, in de buurt van Rio dc Janeiro, is in de lucht gevlogen, waarbij zoowat 100 dooden en 300 ge kwetsten liet juiste aantal dooden is nog niet bekend. Hel vuur sloeg op andere schepen over en door de hitte van dezeu brand is de ontploffing blijk baar ontslaan. De opslagplaats bevatte kruit, benzine en pelx-oleum. Binnen den tijd van twee uur werden 50 opeen volgende ontploffingen gehoord BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België. Een brand heeft het s s. „Weslkas- sel" te Antwerpen in de asch gelegd. De lading graan en hout ging verloren. Uit Duitschland. De crimineele politie tc Hannover deelt mede de firma F. W. Stapper, Heerengracht 258 te Amsterdam, ver spreidt sinds eenigen tijd in Duitschland op groote schaal aanbevelingen voor een z.g. sneeuwbalsysteem. Zij biedt aan vier kaarten voor den prijs van f 45 en belooft den koopers, wien 't gelukt nog vier koo- pers van deze sneeuwbalkaarlen, prijzen ter waarde van f2000. Blijkbaar, aldus de medcdeeling der crimineele politie, betreft het liier een oplichting op groote schaak He! publiek wordt tegen liet koo- pen van deze kaarten gewaarschuwd Na een tocht over de stormachtige Noordzee, bereikte het rotorschip „Bu- chau" gisteren de Elbe. In Duitschland schijnt men echter sceptisch tegenover deze nieuwe uitvinding te staan Ver scheidene leden van de „Vereeniging van Duitsche Koopvaardij-officicren" beweer den dat de tocht naar Schotland eigenlijk een fiasco te noemen was, omdat men gedurende den tocht slechts 41/2 uur van de rolordrijfkracht gebruik gemaakt heeft. Uit Engeland. De voortuilgang in den toestand van Koning George houdt gestadig aan. Uit Zweden. De Ier aarde bestelling te Stockholm van Branling is, als reeds gemeld, een igeweldige processie geworden De ge- heele stad was in rouw gedompeld; meer dan 20.000 personen namen deel aan de processie, terwijl meer dan 200.000 per sonen langs den weg naar het kerkhof stonden. De koning en andere officieele personen waren tegenwoordig in de kerk. (Redevoeringen werden gehouden bij liet graf Allen hadden het thema „Branting ais kampioen van den Vrede". De verte genwoordiger van den Volkenbond ver geleek Branting bij Mozes die het Beloof de Land aanschouwde. - Over de nieuwe wet betreffende de beperkte ontwapening in Zweden, wordt gemeld dat deze van af 1 Januari 1926 in werking zal treden De nieuwe leger- lorganisaties moeten vóór het einde van 1927 gereed zijn Hel luchtvaartcorps in Zweden zal uitgebreid worden. In zijn verklaring in liet kabinet zegt de Premier dat het voorstel tot vermin dering der bewapening 'in overeenstem ming is met do houding van Zwe<Ion te genover het Protocol van Gcnëve. Uit T u r k ij e. De .Times" meldt uit Konst inli- nopel Alle gevaar voor de uitbreiding van den opstand in Koerdestan is. naar thans gemeld wordt, geweken. De op stand is beperkt tot een gebied van ruw geschat 45 mijl lengte en 25 mijl breedte. Vele Koerdische stammen hebben gewei gerd gevolg te geven aan den oproep van Sheik Said om zich bij hem aan te slui ten Vele stammen gaan. naar gemold wordt, naar Diabclcr om samen te wer ken mol de geregelde Turksche troepen Talrijke telegrammen, waarin trouw wordt betuigd aan de regeering. zijn te Angora ontvangen MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 2 Maart Op de vee markt van lieden waren aangevoerd 422 runderen, 179 vette- en graskalvcren, 86 Schapen en lammeren en 146 varkens. Prijzen voor- vette koeien lekw. ft. 10 —130, 2e kw. 1.10—1, 3e kw 0 90-0.80; ossen le kw 1.20—1.27»/?, 2e kw. 1.07%— 1, 3e kw, 0.85—0.75; kalveren le kw. 1.75—2. 2e kw. 1.50—1.25, 3e kw. 1.10 0 90. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon van blauw 26.500 st. prijzen f 150—2, van Groningsch 16.000 st., prijzen 1 102.10. van 'Hollandsch geel 15 500 st., prijzen 1 40 —2 10, van wit 9300 st., prijzen 1—1.40. Lijnzaad- voer f20—21, zaai 23—24. Mosterdzaad bruin 65 -70. geel 30—33, blauw maanzaad 32—36, koolzaad 30 33. karwijzaad 21 22, boekweit 16, zon nebloempitten 18—19 Aardappelen: Zecuwschc blauwe en bonte f4 75—5 40, poters 2.75—4, Zeeuw- sche Eigenheimers 4 75—510, blauwe dito 4.40—4.60, Brielsche Kralen 4.75—5.70, Bravo's 5.20—5.60, Red Star 4—4.60, Mal ta (Spring) 8—11. Zeeuwsche- en Orer- maasche eieren 6—7.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 3