op do ligstoel, die zoo moet zijn, dat het geen zitstoel wordt. Al staat een patient maar even op, dan zal hij 20 minuten noodig hebben om weer tot volkomen rust te komen. De patient moet het druk hebben voor het nakomen der voor schriften, waardoor bijv wandelen ook een onderdeel der behandeling is. Later komt de arbeidsbehandeling om den pa tient langzamerhand,weer tot liet'gewone leven te doen komen. Dit is een zeer belangrijk onderdeel van de behandeling van de long-t. b. c. Voor dit doel heeft Hellendoorn aller lei werkplaatsen, waar tot 5 uur per dag gewerkt wordt, bij terugkeer in de maat schappij zal 8 .uur dan een niet te groote overgang zijn. De heer dr. Vos gaat nu in het kort andere wijze van behandeling na, o.a. met tubcrculine, die gelukkig in Zeeland ook reeds wordt aangewend. Spr. komt dan tot de nazorg voor den patient, men moet hem goed nagaan wat hij doen kan Spr wijst er op, dat dc invaliditeitswet in deze reeds veel goed heeft gedaan. Men moet den lijder aan arbeid helpen, overeenstemmende met zijn kracht, beter nu iemand te laten werken met 50 pet werkkracht dan dat die werkkracht later weer tot nul is gedaald Voor dc verpleging van kinderen is het instituut van buitenscholen zeer ge- weuscht. Spr heeft in Hellendoorn se dert 1902 gehad 5700 patiënten, van wie 4562 niet tot werken in staat waren, van deze zijn zeker 3400 weder gebracht tot herstel van hun arbeidsvermogen Aan kinderen is veel 'meer kapitaal en levensgeluk te herwinnen. De genezen t b. c.-lijdertjes zijn de gezonde men- schen van later De herstelde lijders zijn de beste propagandisten voor een ge zonde levenswijze Spr. aclit voor Zeeland noodig een of meer sanatoria, welke goed te berei ken zijn, hetzij iu of builen de provincie, een sanatorium met 100 bedden zou voor- loopig voldoende zijn Voor dc geldmid delen zal een subsidie van de provincie speciaal voor dit doel noodzakelijk zijn, evenals gemeentelijke subsidie. Er moet ook meer hulp van burgerlijke en kerke lijke armbesturen zijn, want 'goed hulp iverleenen aan de t b c.-lijders is gelijk met geld goed beleggen Er kunnen dui zenden gespaard worden en het geld is goed besteed De werkzaamheden van de consultatiebureaux moeten worden uitgebreid. Men moet trachten den her stelden lijder ten spoedigste weer in zijn eigen vak werkzaam te doen zijn en an ders in een ander vak Landarbeid is echter het zwaarste. Spr noemt daar mede in verband de arbeidsbemiddeling en wijst op het dalende sterftecijfer, en zegt n'fen met de bestrijding moet voort gaan, omdat in moeilijke tijden als oor log en griepepidemie hel cijfer steeds weer stijgt. Alle moeten samenwerken, overheid, ambtenaren en particulieren. Groote be wondering heeft spr voor de in Zeeland gevolgde wijze van werken, en is over tuigd, dat als er geld was, ook nog veel meer voor de behandeling der patiënten zou fvorden gedaan Ka een korte gedachlenwisseling naar aanleiding vnn oen paar vragen van den heer Lindeijer, die o.a. wees op de po gingen bij de staten om subsidie te ver krijgen voor een sanatorium, bracht de {voorzitter dank aan den heer dr. Vos voor zijn belangrijke mededeolingcn en sloot hij hierop de vergadering GEMEEXTFRAAR VAN TERXEUZEN In de Donderdag gehouden vergade ring werd medegedeeld een schrijven van den Minister van Arbeid, If. en N., dat naar aanleiding der klachten over den .slank die de Westelijke waterleiding ver spreidt, veroorzaakt door daarin afge voerd fabriekswater, aan dc slijfselfa- briek Zeiand ia te 'Sas van Gent voor schriften zijn gegeven voor zuivering van haar afvalwater, welke inrichting sinds {September voltooid is, en dat thans groo te verbetering is ingetreden. Mocht do. stank gedurende de bietencampagne toe nemen, dal zullen maatregelen worden zou je in hetzelfde parket zijn als mr. Thomson's bloedverwant. Je zult tegen werpen dat je onschuldig bent, maar dat is hij ook. En je leven wagen voor een Ilooglaudsche jury, in een Jloóg- landsche twist en met een Iloogland- -schen rechter op den stoel, zou een korte weg naar de galg zijn." Nu had ik dit alles ook beredeneerd en er geen antwoord op kunnen vinden, dus vroeg ik mot alle onnoozellieid waar over ik beschikte. ..In dat geval zou ik juist gehangen moeten worden, nietwaar mijnheer?" „Mijn goede jongen", riep hij, „ga in Gods naam, en doe, wat je denkt dat goed is. If. I is een nare gedachte, dat ik op mijn leeftijd je zou raden te doen wat laf en veilig is Ga en doe je plicht, en laat je als een gentleman ophangen als het moet. Er zijn erger dingen tn de wereld, dan gehangen te worden „Maar niet veel, mijnheer", zei ik glimlachend. „Jawel, meneer", riep hij „heel veel. En het zoo tienmaal heler voer je oom zijn, om over iets anders te praten als hij fatsoenlek aan een galg bengelde." Daarop hop hij het huis in. nog al- lijd vol go--ddrift, zoodat ilc zag, dat ik hem van harte plezier had gedaan en daar schreef hij lwee brieven voor me. „Deze", zei hij, „is aan mijii bankiers .overwogen om ook de suikerfabrieken voorschriften te geven. Van den Minister van Binnenl. Zaken is een schrijven ingekomen, waarin deze bericht, dat de gemeente in verband met den financiëelen toestand over 1924, niet in aanmerking komt voor het ont vangen van een tiende van het bedrag der over de laatste maanden uitgegeven sommen voor werldoozenuitkeering. Dit antwoord is een gevolg van een advies van Ged. Staten, die tevens als hun mec- ning uitspreken, dal de werkloosheid te fPcrneuzen niet als tijdelijk, doch als van een blijvend karakter moet worden be schouwd, waarom de waag gewettigd is, of dp tegenwoordige regeling niet door een andere dient te worden vervangen. Dc heer Hamelink becritiscerde dit ad vies. Het Zeeuwsche college staat in Ne- derland. niet bekend om zijn democra tische stroomingen. De werkloosheid moet alhier wel degelijk van tijdelijken aard worden beschouwd. De raad weet dat er nog steeds bijzondere beletselen zijn, die het herstel der zeevaart tegen houden "Worden die opgeheven, dan komt de plaats weer terstond in zijn vroegere positie. Aan enkele leden van Ged. Staten is dit ook bekend. De regeling dat dc gemeente 90 procent der uitlceeringen ipoest dragen, is van hoogerhand op gedrongen Het is geen motief dm nu te zeggen dat zij ook de andere 10 pet. wet dragen kan Hij hoopt, dat de raad de werkloozen niet naar het Burgerlijk Armbestuur zal verwijzen en bracht hul de aan B en W., die dien weg nog niet op willen, doch tot Mei <le regeling be stendigen. De heer van Riet betreurde ook het achterwege blijven van regeeringssteun. Ilij achtte ook steun aan de werkloozen noodig, maar niet aan hen die (zooals hij er kent) duiven houden of een hond, of misschien andere uilgaven doen, die hij evenals de genoemde, als weelde be schouwt Daarvoor dient geen geld uit de openbare kas, De lieer I). Scheelc bracht onder het oog, dat omtrent toekenning van rijks subsidie geen beloften zijn gedaan en de raad dus zoo'n beschikking kon ver wachten. Ilij zou thans nog zijn stem geven aan het voorstel van B. en W. maar is van oordeel dat daarna de steun regeling moet ophouden. Indien er men- schcu zijn die steun noodig hebben we gens werkloosheid, behoort die te wor den verstrekt door de kerkelijke diaco- niên of, indien die onmachtig zijn, door hol Burgerlijk Armbestuur. Als hier geen werk is. moeten de menschen hier niet blijven hangen, doch elders werk zoeken. De gemeente steune lien desnoods om te eimigreeren. De voorzitter gaf te kennen, dat B en W. nog nader den Minister hopen to overtuigen, dat de meening over de hier beslaande werkloosheid onjuist is. Tegen Mei zullen zij met nadere voorstellen komen. Tot afgevaardigde van den raad i» liet bestuur der woningbouwvereeniging te Sluiskil werd benoemd de heer P. van Cadsaud. liet verzoek der Ned. Yerecniging tol afschaffing van alcoholische clranken enz. tot beperking der vergunningen gaf aan leiding tol breedvoerige beschouwingen. Burg en Wieth. stelden voor liet voor kennisgeving aan te nemen. De heer Van Riet stelde voor het maximum van 38 te verlagen tot 33. De heer Hamelink 'steltle aanhouding voor, om gegevens te verzamelen, daar dit punt niet op de agenda voorkwam. Burg. en Wetli. namen dit over. De heer Scheele die aanvanke lijk niet voornemens was hiei'over iets te zeggen, zou het voorstel-Van Riet steunen, doch vroeg, of het niet mogelijk was eeii regeling te treffen dat aan be kende misbruikers den toegang tot ver gunningslokalen werd ontzegd. Burg en Wetli. werden gemachtigd een verzoek te richten tot den Minister van Waterstaat om de brug over den Ooslelijken kanaalarra te verbreeden of te vervangen door een nieuwe. Deze brug is veel te smal en sinds jaren niet meer voldoende voor de behoeften van het verkeer, daar voertuigen steeds op elkaar moeten wachten, en ook in ver- de British Linen Company, om een cre- diel o p je naam te plaatsen. Raadpleeg mr Thomson, hij zal wel wegen kennen, en jij kunt met dit crediet de middelen bezorgen Ilc vertrouw, dat je zuinig op je geld zult zijn, maar in het geval van een vriend als mr. Thomson, zou zelfs ik verkwistend zijn. Nu, wat zijn bloedver want aangaat, er is geen betere manier dan den rechter op te zoeken, hem je geschiedenis te vertellen en je getui genis aan te bieden; of hij haar zal aan nemen of niet is een heel andere zaak, en zal afhangen van den II. van A. Op- dal je een goede aanbeveling zult hebben geef ik je Jiier een brief voor een naam genoot van je, den geleerden mr. Balfour van Pilrig, een man, dien ik hoogacht. Hel zal heter zijn, dat je gepresenteerd wordt door iemand van je eigen naam, cn de lieer van Pilrig staat in hoog aan zien bij de faculteit, en is K>p goeden voet met den opperrechter Grant. Als ik je was, zou ik hem niet lastig vallen met bijzonderheden, en. weet je, ik geloof dat het opnoodig is. jê te beroepen op mr. Thomson. Richt je paarden lieer van Pilrig. hij is een goed voorbeeld, als je met den rechter te doen hebt, wees dan bescheiden; en moge de Heer je in al deze zaken geleiden, hir. David. Toen nam hij afscheid, en ik ging met Torrance naar het veer, waar Alan en ik band met dè uitbreiding van de bevolking in de buurten ten Zuiden van het kanaal. Vastgesteld werd eene verordening op het plaatsen van woonwagens in 'de ge meente. Het verpleeggeld voor lijders aan be smettelijke ziekten in het ziekenhuis te Terneuzen werd vastgesteld op f 4.50 lot f 7.50 per dag. Bij de omvraag drong de heer Van Cadsand aan op verlichting vap de eischen der bouwverordening, Ier bevor dering vail het particulier initiatief, en op grond van het bouwen van woningen met geringere afmetingen door de woningbouwvereeniging. De voorzitter merkte op, dat tegen den zin van den raad was geschied. Burg. en Wetli. be reiden een wijziging voor, de leden kun nen dan hunnerzijds ook wenschen naar voren brengen. PLEEGOUDERS-TREIN. De V. P. C. voor Noodlijdende Lauden hebben besloten een Pleegouderstrcin te laten loopen naar Linz en vandaar per boot naar Wecnen, terug via Semme- ring-Bruck-Gesaüse. Reisgelegenheid 2e en 3e klas, heen 26 of 28 Mei, terug 9 Juni. Verder loopt er weer een vacantie- trein voor pleegkinderen, half Juli van Weenen, begin September terug. Kosten pleegouderstrein vermoedelijk f 45 derde klas, f 65 tweede klas voor heen- en terugreis samen; pas en visa inbegrepen. Bewijs van Nederlander schap voldoende. Meer uigewerkte ge gevens zullen zoo spoedig mogelijk wor den verstrekt, doch wenschelijk is in- tusschen adressen van gegadigden aan onderstaand adres op te geven. Er kun nen slechts 600 pleegouders met den trein mede. Afd. Zeeland, J. Hioolen, Lange Burg C 85, Middelburg. LANDBOUW. Waarschuwing. (Voorkieming van zaaihaver) Uit den aard der zaak worden ook mij legen den zaaitijd dikwijls vragen ge steld over zaaizaad-ontsmetting, ook wat betreft het al of niet behandelen van de haver. Gaarne zou ik daarover in het kort liet volgende naar voren willen brengen. Bijna alle voor den zaai bestemde ha ver heeft in den vorigen zomer in meer of mindere mate door het slechte weder geleden. Op de vraag „Moet ook de zaaihaver dit voorajar worden ont smet?" zou ik gaarne willen antwoorden: „Men onderzoeke allereerst (of men late dit onderzoeke) welke kiemkracht de haver heeft!". Blijkt het monster gesn 80 pCt. goede kiemen te kunnen halenv dan riskeere men het ook toch in geen geval, ook zelfs n5 ontsmetting niet, dergelijke haver nog voor den zaai te bestemmen, in het 'vertrouwen, dat door behandeling in dit geval de weinige kiemen nog wel zullen worden verkregen. Dit is alsdan n.l. ver moedelijk geenszins het geval, stelt men zich integendeel bij haver, die zóo erg heeft geleden aan 't gevaar bloot, <loor ontsmetting de kiemkracht op nog lager peil te brengen. Geheel anders is de situatie bij haver- partijen, die welliswaar ook deerlijk ge leden hebbende, desniettemin een kiem kracht hebben gehouden van 85 5,88 pCt. In dat geval zal men door ontsmetting meerdere procenten kunnen winnen, en bovendien zullen alsdan de zwakkiemige zaadjes van meet af een krachtiger groei gaan ontwikkelen. Voorkieming der haver een kleine moeite is derhalve dit voorjaar van groot belang. Indien dit wordt nagelaten bij haver welke erg heeft geleden, en men gaat deze na voorafgaande ontsmet ting uitzaaien, dan zal men onwillekeurig in menig geva! geneigd zijn de oorzaak daarvan aan hel desbeteffende ontsmet tingsmiddel toe te schrijven, soms zelfs hei middel in kwestie als absoluut on deugdelijk veroorvieelen. Een en ander natuurlij! dan gehesl en al ten onrechte. den leant van Edinburgh opwandelden. Toen we het voetpad langs gingen en bij de hekpalen en de onvoltooide por tierswoning 'waren, keken we om naar het huis mijijer vaderen Het stond daar groot, en zonder rook, als een onbewoon de plaats, alleen in een van de bovenra men was dc punt van een slaapmuts te zien, op en neer, en heen en weer zwaaiend, als de kop van een konijn in een hol. Ik werd slechts verwelkomd toen ik kwam, en slechter behandeld toen ik bleef, maar werd ten minste na gekeken, toen ik wegging. Alan en ik gingen langzaam voorwaarts op ons pad, geen van beiden nlèt veel lust tot loopen of wandelen. Dezelfde gedachte bcheerschte ons, dat het bijna onzen lijd van scheiden was en.de herin nering aan de voorbij geganh dagen maalcle ons droevig. Wij spraken er wel over, wat we zouden doen, en bestolen, dal Alan in dc buurt zou blijven, nu hier dan daar, maar eens per dag op een be paalde plaats zou komen, waar ik hém tijding kon brengen öf persoonlijk óf door een boodschapper, rntusschen zou ik een advocaat zoeken, die een Appin Stewart was en daarom ten volte te vertrouwen, die ceu sctiip moest vinden en alles in orde maken voor Alan's veilige in scheping. Toen deze zaak was afgehan deld, wisten we niet meer wat te zeg Ik heb gemeend het bovenstaande eens onder de aandacht van de land bouwers te moeten brengen, daar 'thier niet alleen den goeden naam der ont smettingsmiddelen betreft, maar het alge meen landbouwbelang zulks eveneens vereischt. Met beleefden dank voor de plaatsing. M. WIERSUM. Groningen, Februari 1925. APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week zijn de navolgende apotheken ge opend Middelburg: J. W. v. d. Garde. Vlissingen Wed. A. J. v. Ockenburg, Badhuisstraat. - VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Zondagsdienst op de spoor wegen. In verband mei hel antwoord op de vragen door het Kamerlid Ds. Kersten gericht aan den minister van Waterstaat, betreffende de beperkingen van den Zondagsdienst op de spoorwegen, is aan bet Ifandbl. bij navraag gebleken dat de Nederlandsche Spoorwegen op het stand punt staan ook, Zondags het verkeer zoo goed mogelijk te bedienen; echter al leen wanneer 'de verkeersbehoefte vol doende waarborg biedt, dat dè kosten daardoor goedgemaakt worden. Gewezen werd op de Zondagsdienstregeling vod de goedkoope treinen, waardoor het pu bliek in dc gelegenheid gesteld, wordt Zondags uitstapjes te maken, wal vooral voor stadsmenschen een groote behoefte blijft. Hiertegen is echter door ds. Kersten bezwaar gemaakt, en wel omdat hij van meening is dat deze diensten gevaar voor de Zondagsrust opleveren. Daar echter nulobus- en bootondernemingen ook Zondags het publiek in\ de gelegenheid stellen uitstapjes te malcen zouden dan de Spoorwegen dit niet mogen doen? Het publiek zal dan toch terecht vinden, dat de spoorwegen in dezen in hun plicht te kort schieten. De langste tunnel van Europa Een luirnel van 24 K.M. lengte zal wor den geboord door den hoogsten berg van Schotland, den Ben Navis, tenein de het water van het Loch Laggan en het Loch Treig te leiden naar het Jivdro- elcclrisch station van de North Britsch Aluminium Gy. te Fort William. De tun nel zal 4 K.M. langer zijn clan de be roemde Simplonlunnel cn dus de langste van Europa worden. Indische Stoomvaartlijnen Patria, 26 Febr. v.m. 8 u. te Batavia v. Rotterdam. s Prins der Nederlanden, 25 Febv. v. Batavia n. Amsterdam. Blitar, p. 25 Fiuisterre, Rotterdam n. Batavia. Van Rensselaer, 21 Febr. v. Barbados, n. Trinidad. Gorontalo, p. 25 Febr. Perim, Batavia u. Rotterdam. Kedoe, mb. 25 Febr. n.m. te Antwer- pen, Rotterdam n. Batavia. Johan de Witt, 25 Febr. v. Genua, Amsterdam u. Batavia. Grotius, p. 25 Febr. Perim, Java n. Amsterdam. Slamat, p. 25 Febr. Ouessant, Rotter dam n. Batavia. Sumatra, 25 Febr. v. Colombo, Batavia n. Amsterdam. f Kangean, st. 25 Febr. v. Suez, Am sterdam n. Batavia. Prins Frederik Hendrik, 26 Febr. v. Amsterdam n. W,est-Indië. Tosari, 25 Febr. v. Batavia n. Rot terdam. Sitoebondo, 25 Febr. te Rotterdam v Batavia, 1. v. Londen. Insulinde, p. 26 Febr. Kaap del Armi, Batavia, n. Rotterdam. Jan Pieterszoon Coen, wordt 27 Febr. v.m. 7 30 m. te Southampton ver wacht, Batavia n. Amsterdam. Karimata, st. 26 Febr. v. Suez, Amster dam n. Batavia, gen, en ofschoon ik met Alan probeer de te schertsen over den naam van mr. Thomson, en hij met nïij over mijn nieu- yve kleeren en mijn landgoed, was het duidelijk te voeleh, dat het huilen ons nader stond dan het lachten. We kwamen bij den landweg over den heuvel van Corstorphine, en toen we bij de plaats kwamen, die „Rust-en-wecs- daukbaar" wordt genoemd, en neerzagen op de moerassen van Corstorphine en op de stad en het kasteel a an den overkant, hielden we beiden stil, want, zonder dat we een woord hadden gesproken, wisten we beiden, dal hier onze wegen scheid den. Ilij herhaalde nog eens, wat tusschen ons was afgesproken, het adres van den advocaat, het dagelijkscli uur, w:aarop ik Alan kon treffen, cn de signalen, die ge geven moesten worden, als iemand hem zocht. Toen gaf ik hem al hel geld, da! ilc had (een guinea of twee van Ranheil- lor), zoodal hij in den tusschentijd niet zou verhongeren, en toen stonden we een poos, en keken zwijgend naar Edin burgh: „Nu, vaarwel", zei Alan en stak mij, zijn linkerhand toe. „Vaarwel", zei ik, gaf zijn hand een zachlen druk, en ging den heuvel af. Geen van ons zag den ander aan, en ook waagde ik het niet, om te kijken, Zoo Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Maasdam, p. 24 Febr. St. Michaels Rotterdam n. New Orleans. Nieuw Amsterdam 26 Febr. v.m. 10 u 55 in., v. Southampton, Rotterdam n. ,New York. Noorderdijk, 25 le Bremen, New-Or leans il. Rotterdam. Burgerdijk, p. 26 Febr. 's midd. 12 u. Wolfrock, New-Yorlc n. Rotterdam. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Te Delft is Woensdagavond de 21- jarige leerling-verpleegster in het St. Jb- risziekenhuis, mej, V. uit Den Haag aan- (gcreden door den motorrijder S. uit Delft. Ze kreeg een ernstige schediel- fractuur en werd in hopeloozen toestand naar het gasthuis vervoerd Inzake de malversaties te Veenen- daal wordt de instructie voortgezet. Van daag zijn de gemeenteontvanger en ook de waarnemend secretaris weer gehoord over liet opmaken van net bevelschrift voor het uitbetalen van f 464 aan bouw- premie aan J. v M., welke bouwpremie niet verschuldigd was omdat do voor-' genomen bouw niet was doorgegaan. De arrestant blijft echter, ofschoon hij zijn handschrift van het mandaat welmoet erkennen, beweren, (lat liij zich niet kan herinneren of hij 'l wel of niet heeft uit betaald, terwijl hij T wel geboekt heeft1 als uitbetaald. Een zestal is tegen morgen voor in structie opgeroepen omtrent de verduis teringen van 'leges, en betalingen voor aankoop van eigen graven. Te Salchendorf bij Wiegen in West- falen zijn bij een brand een weduwe en haar 17-jarige zoon verbrand. Een ande re zoon.'die uit eeu venster sprong, werd zwaar gekwetst. Uit Straatsburg wordt gemeld, dal te Kempten in Beieren bij een botsing tussclien soldaten van de rijksweer en burgers tijdens een carnavals-optocht ze ven personen werden gedood Aan de Gare du Champ du Mars te Parijs is men b§zig het perron te her stellen, waartoe door een ploeg werklie den de rails moesten worden verwijderd. Door een nog onbekende oorzaak vielen eenige op elkander gestapelde railstaven omver waardoor zeven arbeiders werden getroffen. Drie van hen konden, na in een naburige apotheek te zijn verbon den, huiswaarts keeren, doch vier ande ren moesten naar het Ilöpital Necker worden vervoerd. Zij bekwamen alle ern stige verwondingen .zoodat de toestand van een hunner zelfs zeer zorgelijk is. -- Woensdagnacht is in den sneltrein Milaan—Verona een reiziger het slacht offer geworden van stoutmoedige die ven. Hij had een bedrag bij zich van niet minder dan 35 millioen lire. De roovers blijkbaar op de hoogte van den geweldi gen buil, welke hier te behalen was, drongen zijn coupé binnen en voor de reiziger aan dc noodrem kon trekken, was hem al een spons met chloroform' onder den neus gehouden. Te Verona vond men den man bewusteloos in een hoek van den coupé. De dieven waren er echter reeds in geslaagd te ontsnap pen. AUTO-ONGELUK Terwijl de goed verlichte autobus van de Maasbuurl Spobrwegen, rijdende tus schen Steil en Venlo, op den Rijksweg in de nabijheid van Tegelen stopte, werd zij aangereden door een met groote snel heid van achteren naderende luxe-auto die weer gevolgd werd door een. andere auto. De luxe-auto werd gedeeltelijk ver nield. Van de tweede, die tegen oen boom geslingerd werd, bleef zoo goed als niets heel. De inzittende 8 dames en hoeren werden uit de auto geslingerd en allen in meerder of mindere mate verwond, le- tvensgevaarlijk echter geen enkele Dc to taal vernielde auto was niet verzekerd. lang hij in het gezicht was, naar den vriend, dien ik achterliet. Maar toen ilc op weg was naar de stad, voelde ik me zoiOi eenzaam en troos teloos, dat ilc aan den weg zou kunnen zijn gaan zitten, huilend als een kind. Het was bijna ^piddag, toen ik langs de Wésterkerlc en de grasmarkt in de straten van de hoofdstad kwam. De ge weldige hoogte van de gebouwen, die tien en vijftien verdiepingen hoog waren, de nauwe, overwelfde ingangen, die voort durend voorbijgangers uitbraakten, de waren van de kooplieden voor de ramen, het lawaai en het eindelooze gewoel, de vieze luchtjes en 'de mooie kleeren, en honderd andere bijzonderheden, te klein om op te noemen, dreven me in een soort stomme verbazing, zoodal ik me door de menigte heen en weer liet dringen, en toch dacht ik aldoor aan Alan bij Rust-en-wees-dankbaar, en aldoor (of schoon men zou denken, dat ik verrukt zou ziju door die mooie en nieuwe dingen) was er een knagende wonde in mij, als een wroeging over iets slechts. Hel toeval voerde me al drentelend juist naar de deuren van de bank van de British Linen Company. EINDE.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2