te, waarin zijn geestesleven zidi be weegt. Hij durft alles aan, is landschap schilder zoowel als portretschilder Hij brengt zoo veel, snel en goed voort. Ion 2e door de volheid der vormen, die in zijn verbeelding geschapen worden; 3e door warme gevoelsuiting en lo. door de reus* achtigc uitstalling en grocpceriiig. -Met veel lantaarnplaatjes lichtte spr. een en ander nader toe. Hij noemde Rubens geestrijk schilder, geen naturalist. Wij kunnen de ziel van Rubens' deel achtig worden als wij onbelemmerd van geesl on gemoed gaan tot hel aanschou wen van zijn werk. ONDERWIJS. 111 d u s slrie- en Huishoudschool te Middelburg Onder leiding van mevr. W. A mon Tak—Van Trigt werd Dinsdagavond de algemeene vergadering van boven genoemde verceniging gehouden in haar lokaal in de St. Pictcrstraat alhier Rij ontstentenis van de secretaresse, werd het jaarverslag uitgebracht door den waarnemenden secretaris, den heer H .1 Hartman. Wij ontleencu daaraan hel volgende Op 1 Januari 1924 werd de school bezocht door 263 leerlingen, tegen "259 op 1 Januari 1923. In het voorjaar van 1924 werden voor de tweede maal cursussen aan meergegoeden gegeven; zij werden be zocht door IS leerlingen In liet geheel is dus gedurende het schooljaar 1923—1924 onderricht gege ven aan 281 leerlingen, tegen 271 in Jiet vorige schooljaar. Aan het einde van het schooljaar werden weder diploma's uitgereikt eu wel dal van huishoudster aan vier leerlingen; van hulp in de huishouding aan vijf; van costuumnaaislcr aan acht, en van linnennaaister aan drie. Van de geslaagden bleven er twee op school voor costuumnaaien Het staatsexamen voor de akte nut tige handwerken werd met goed gevolg afgelegd door drie leerlingen; de candi- dnlcn voor de akte Na zijn mindei* gelukkig geweest. Hij het begin van den cursus 1921— 1925 waren voor volledig onderwijs in geschreven 114 leerlingen Van deze wa ren onderscheidenlijk 3 kosteloos toe- gelalen en 2 tegen verminderd school geld Vóór 1 Januari 1925 verlieten 4 leer lingen de school, zoodal er 110 over bleven. Van deze waren er uit de gemeenten Vlissingen 19, O. en W. Souburg 10, Ivou- dekerke 9, 's Heer Arendskerke 3,- St Laurens 4, Arnemuiden 2, Nieuw- en St Joosland 1, Wissekerke 1, Veere 1 Domburg 1, samen 51. Aan de cursussen voor meergegoeden bij den aanvang van het jaar 1924—1925 namen deel 36 personen; voor de avond cursussen meldden zich bij den aanvang 1924—1925 aan 96 meisjes. Het totale aantal leerlingen op 31 Dec. 1924 be droeg mitsdien 212, tegen 263 op 31 December 1923. •Over het onderwijzend personeel wordt gemeld, dat tengevolge van huwelijk mej. W. C. C. L. Ruyler bij den aanvang der groote vacanlic de school verliet. In haar plaats werd met ingang van 1 Sept. 1924 benoemd mej. A. J. van Boven 'te Vlissingen. Voor het geven van onderwijs in vak ken van lager onderwijs werd met in gang van 1 September 1924 benoemd mej. M. Kliffen. De dames Polt, Tiemeijer en Lee- wens werden voor vast aangesteld met ingang van 1 Sept. 1924. Daar ingevolge beslissing van den Min. van O., K. en W. de pogingen tot stichting van een nieuw schoolgebouw tol leedwezen van het bestuur'moesten worden geslaakt, zag liet zich genood zaakt, op andere wijze in het gebrek aan lokaliteit te voorzien. Het gemeentebestuur van Middelburg werd "bereid gevonden, aan het bestuur een ruimer schoolgebouw dan dat aan den Wal in huur af te staan, zoodat na de groote vacantie liet geven van les in heb schoolgebouw aan den Wal werd gestaakt en in de plaats daarvan in gebruik genomen een schoolgebouw aan de Vcrwerijstraat te Middelburg. De geldmiddelen gaven tot geen bij zondere opmerkingen aanleiding De gelden, benoodigd voor de instal latie van bovenbedoeld schoolgebouw aan de Verwerijslraat, werden gevonden door een geldleeniug van fl 0.000. In 1924 werd wederom een tentoon stelling gehouden, Door verschillende leerlingen zijn be zoelit de lezing van de firma Van Hou ten over cacao en haar bereiding, de lezing 'over maggaproducteu en een de monstra tie over vermicelli en derg. van de firma Farina Verder is er door de leerlingen der opleiding voor de akte Na en één afdee ling der huishoudkundigen, vergezeld van de directrice en één der lecraressen, een bezoek gebracht aan de wolspinnerij en -weverij der firma Elias te Tilburg Aan de beurt van aftreding waren de dames Callenfels, Van Deinse, Turk, De Veer, -Verheij en Riemens; laatstgenoem de als vertegenwoordigster van de Soc.- Democr. Vrouwenclub, afd Middelburg allen werden herkozen c.q. opnieuw als vertegenwoordigster aangewezen Dc mei ingang van 1 Jan. 1923 be noemde administrateur H. C. Dek over- nislcr, met ingang van 1 Juli 1924 be noemd de heer J. Crucq. Ook dit jaar werden wederom cursus sen iu de buitengemeenten Vlissingen, Brcskcjtis en Neuzen gehouden. Zij wer den gegeven van September tot half Februari en van lialf Februari lot half Juli. Na afloop van iedereu cursus werd: een tentoonstelling gehouden van hel vervaardigde werk Deze cursussen werden bezocht te Vlis singen door 92, le Breskens door 42, te Neuzen door 142, samen door 276 leerlingen. Met ingang van 1 September 1924 werd in verband mei de vele aan vragen om toelating tot de cursussen tot tweede leerares, voor het geven vau ouderwijs iu costuumnaaien, be noemd mej. Clir. Schijf te Middelburg. Daarna werd de rekening over 1924 van de penningmeesteres, mevr. L. Al berts—Salberg, vaslgesleld en dc begroo- iing voor 1926 behandeld. Als bestuurslid werd ten slotle her kozen uievr Alberts bovengenoemd, ter wijl mevr. Corné -Maljaars en de heer M. G. Boasson bleven aangewezen als 'crtogeiiwoorddigers vau den gei#éeu- leraad in hel bestuur en mej. L. G. Backer als vertegenwoordigende den Volksbond legen drankmisbruik. RECHTZAKEN. Mr J P Cau t In het Wkbl v. li. Recht heeft mr. E. Oost Budde het volgende woord van hulde geschreven: Bij het verscheiden van dezen jurist van den ouden bloede past ecu woord ■an liooge waardeeriug van hen, die hem als zoodanig hebben gekend. Die onder zijn leiding hunnen rechterlijke loopbaan begonnen, kunnen in de eerste plaats getuigen vau zijn hoog en breed oordeel bij diepte van inzicht. Daarbij ccn voor beeld van nauwgezetheid en nooit ver- flauweuden ijver en belangstelling, dat hij blijvend kecfl medegegeven aan ieder, die liet voorrecht gehad heeft mol hem te mogen samenwerken. Voor de justitiabelen van zijn arron dissement is hij een generatie lang ge weest de vereerde magistraat, tegen wien ieder opzag in volkomen vertrouwen de menseh die hen verstond en de re vaardige r echter. De rechtbank te Zierik- zee heeft zijn heengaan niet lang o leefd. Gedurende menschcnheugcnis zal de uitoefening liarer rechtspraak in het 'oormalige arrondissement aan den naam ■an mr Cau verbonden blijven in eer biedige herinnering. I, a n ge en lage pachten een schenking? (Vervolg). Mr. liartog uit Bergen op Zoom. advocaat van de opposanten, meende, dat op een vraag, wie le verkiezen de Spaansche Alva van vroeger, of de te genwoordige Nederlandsche Alva's, hel meoreudeel zich zeker zou uitlaten voor den Spaanschen. Het kapitaal gaat het land uit, de belastingwetten drukken te zeer, nieuw kapitaal kan uiet ge vormd worden door de toepassing der belastingwetten door de ambtenaren. De Minister wordt verkeerd ingelicht door zijn ambtenaren Inderdaad is hier spra ke van een proefproces; een tweede geding, gelijkvormig aan het onderhavige, is ingesteld, doch aangehouden tol na de beslissing in dit geding Op dc in deze procedure gevolgde wijze, stellen de ambtenaren de pacht prijzen vasl, niet de eigenaren. De fis cus bevindt zich op een verkeerd stand punt en laat zich alleen leiden door de vraag, hoe het meeste geld in de schat kist komt. Dc gemachtigde van len gedaagde is de erfgenaam, en deze zag in dc lange huur een voordeel voor de verpachtsler, daar deze door de verbetering van liet goed vooruit ging, door de grooter wór- deude waarde der plaats. Dat die ge daagde belasting betaalde uaav de ver koopwaarde, was haar recht. Die ver koopwaarde is ook hooger geworden door meer vraag dan aanbod. Bij liet berekenen der huur dient ook reke ning gehouden te worden met hetgeen de huurder kan betalen, niet maar in 'I blinde weg, terwijl ook rekening dient te worden gehouden met de bezwarende bepalingen in het contract. De deskun digen rekenen in billijkheid wat aan pacht betaald kan worden, on bij dc bepaling der pacht op f 30. is rekening gehouden mot een in 't verschiet zijnde malaise. De in het geding gebrachte staat van verhuringen acht pi. onvolledig, daar de ze alleen maar aanwijst liooge pachtprij zen voor kleine complexen, terwijl we in casu te maken hebben met een groot complex. PI legt een andere staat over van pachtprijzen van groote complexen, even- .eens over langen tijd pacht, die in over eenstemming zijn met de onderhavige pacht, pachten zooals die voorkwamen in 1917 en 1918 op geheel Schouwen en Duiveland, en niet enkel in de ge meenten Nieuwerkerk en Oosterlaiid. De staat van den geopposeerde is zeer eenzijdig. "Wal de juridische zijde betreft, merkt spr. op, dat er geen vrijgevigheid is, zon der dal bedoeling daartoe beslaat. Er kunnen twee moeilijkheden bestaan, de mogelijkheid van vrijgevigheid, en die van hel wallen hebben van een zekeren en dit laatste sluit vrijgevigheid uit. De Administratie moet dan maar bewijzen, dat er van vrijgevigheid sprake is, pl. kan het tegenbewijs leveren. Het motief der pacht is geweest; de persoon van den pachter. Vermogensovergang vond dan ook niet plaats, en winstderving is geen vermo gensonttrekking. Do fiscus wil evenwel 't mes van 2 kanten laten snijden, door het doen betalen van vermogensbelasting en bovendien nog van schenkingsrecht. De waardevermindering is geweest tenge volge der lange verhuring; dat andere perceolen hooger verhuurd zijn, meestal kleine coiqplexen, is een kwestie van koopmanschap. liet huurrecht kan niet overgedragen worden, heeft dus geen verkoopwaarde en zijn er dus geen rechten verschuldigd. En waar die rechten niet verschuldigd zijn, behoeft er ook jjeen memorie van aangifte plaats te vinden. Pl. beredeneert voorts, dat er geen belastbare schenking plaats vond, omdat er sprake is van een ieder jaar terugkeereiule schenking van minder dan f 1000, of volgens de Succ. wet iedere 2 jaar minder dan f 2000. Pl. heeft weinig vertrouwen in 't kwijt- •helden der boete door de Kroon, en al geen memorie is ingediend, vond zijn ■eden in het feit, dat men de kwestie wit- dc uitvechten. Spr. eindigt zijn pleidooi eveneens met een bespreking van enkele schrijvers, en een gezegde, ontleend aan Multatuli, dat liet toch niet de wil der Koningin kan zijn de boeren, in casu de Zeeuw- schc boeren in haar naam uit te zuigen. Na re- en dupliek bepaalde de Of ficier van Justitie, dat hij jn deze zaak zijn conclusie zal voordragen op Woens dag 25 Maart a.s. In de laatste kolom van het gepubli ceerde iu ons vorig nummer staat o.m. in de 2e alinea-. „dat over het bedrag der boete geen uitspraak kan worden gedaan, om- dal dat bedrag in het dwangschrift slechts een stelpost is, waaruit blijkt, welk deel als boete aangemerkt wordt." Daarin bleef het woord „niet" achter wege. Dit moet zijn: „dat over het bedrag der boete nog geen uitspraak kan worden gedaan, omdat het bedrag in het dwang schrift slechts een stelpost is, waaruit uiet blijkt, welk.deel als boete aange merkt wordt." Voorts staat in de conclusie van du pliek: fiscus liet 7 jaar. verlcoopen, moet zijn 7 jaar verloopen. De toelating tot advocaat en procureur geweigerd. Te Arnhem had de Raad van Disci pline van den bond van advocaten, zich verzet tegen de inschrijving een advocaat op grond van hel feit, dat deze vroeger was gefailleerd. Het Hof heeft nu in die zaak beslist dat niet steeds een uitgesproken faillis sement een afdoende reden behoeft te zijn om de toelating als advocaat weigeren, maar dat toch in dit geval geen inschrijving van den verzoeker als advo caat en procureur kon plaats hebben, meer in verband met de omstandigheden, die destijds tot dat faillissement hadden geleid. leed op 16 Mei 1924. In zijne plaats 'I pacht, die evenwel niet meer dan een werd, met goedkeuring van den Mi-1 zeker bedrag aan pacht kan opbrengen no. 3343, f 500; Carnasiere, geb. 1916, veulendragend, stamboek no. 3115, f770; Wahda, geb 1917, veulendragend, stamboek no. 10185, f760; Olga, geb. 1917, veulendragend, stamboek no. 5727, f 1000, Donnia, geb. 1917, vermoedelijk veulendragend, veulenboek 6330, f685; Cora, geb. 19199; veulendragend, veulen- boek no. 14086, f780; Silva, geb. 1919, 'eulendragend, stamboek B no. 5724, 800; Dcbora, geb. 1920, stamboek B O. 8252, f 1000; Ducaat, geb. 1920, veulendragend, stamboek B no. 8253, f 820; Dura, 12 jaar, rijpaard, 370; Ber tha, veulenboek uo. 34427, geb. 1923, f 535; Kato. 2 jaar, f 500; Juno, veulen boek no 38329, geb. 1924, f360; Elza, witvoet, 1 jaar, f 300; Nette, veulenb. 37717. geb. 1924, f360; Comtesse, veulenboek no. 39541, f210; Calo, veu lenboek no. 41.605, f280. Voorts voor den 2 j. ruin Prins f 470. o Chr. Boeren- en Tuinde rsbond. Op 18 Febr. j.l. werd te O o s t b u r g een vergadering gehouden teneinde te komen tot oprichting van een afdeeling van den Chr, Boeren- en Tuindersbond. Door den heer Joh. dc Feyter, Burge meester der gemeente Zaamslag, werd de vergadering geleid. De lieer P. J. Colijn, van Gouda, sprak over het onderwerp „Oude en nieuwe cultuur". Staande de vergadering gaven 33 der aanwezigen zich als lid op. Een afdeeling werd op gericht en een bestuur gevormd, waarin zitting werd genomen door de lieeren J. H. de Bliek, J. Quist, G. Weijns, F. Hamelijnck, J. de Feyter, W;. Dekker en W. J. de Hullu. (Stand.) HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERÏJ. Woensdagavond had te Souburg de laatste les plaats van den cuisus voor volwassenen in bemesting, op het gemeentehuis, met de deelnemers Wisse, P. Wisse Lz., P. de Visser, D Pol derman, J. Koole, L. Koole, J. Fhpse, J, Bierens, L. Arendse, S. Arendse, M, Lorier, W. Polderman, J. Joziasse. Baljeu, J. Manen, J. Louwerse, P. Wisse. Aanwezig was de Rijkslandbouwcon- sulent voor Zeeland, de Commissie van ToezifchtJ. Kodde, W. Louwerse, I. Leijnse, Dhr. H. L. Meijers gaf een overzicht van gebruik en waarde der voornaamste Kunstmeststoffen, en sprak den wensch uit, dat het geleerde in de praktijk mag gebracht worden. De Rijkslandbouwcon- sulent dankte in de eerste plaats voor de hulp van gemeentewege voor dezen cursus en verder sloot hij zich .aar. bij het door den heer Meijers gesprokene. Dhr. Kodde dankte den heer Meijers voor de gegeven lessen. Dhr. Jobse sprak hierna waardeerende woorden tot den heer Meijers en feliciteerde de leer lingen met -den uitslag van dezen cursus. In G o e s is thans wederom mond en klauwzeer geconstateerd onder liet vee van den landbouwer Dekker. In hel veilingsgebouw der Veilings ver Z.-Beveland te Goes had Dinsdag middag, een kleine tentoonstelling plaats van plantenziekten op fruitteelt gebied en de bestrijdingsmiddelen, waarbij dhr. J. Adema, ambtenaar van den Plauteu-ziek- tek.-dienst deskundige toelichting gaf. We zagen o. m. een tak, aangetast door de schurft, welke ziekte in 1921 hiep veel schade aan de appels toebracht. Abusie velijk werd ze toen bestreden met car- bolincum, het moet gebeuren met Cali- fornische of Bordeausche pap. Ook wa ren verschillende brochures van genoem den dienst geëtaleerd. Bij de Woensdag te Wolfaarts- dijk gehouden verkooping van stam boek- en andere paarden voor den lieer C. van "Nieuweuhuize aldaar, werden de vermelde prijzen besteed voor de navol gende merries Flielma, ,8 jaar, niet ingeschreven, f 650; Irma, geboren 1918, stamboek A Internationaal Sociaal-Industrieel congies te Vlissingen. Door het secretariaat van het van 2026 Juni a.s. te Vlissingen te houden „Congres International du service social du travail" is een circulaire uitgezonden, waarin er op wordt gewezen, dat bewe gingen ter bevordering van goede ver houdingen in de industrie, vrijwel Tege lijkertijd in verschillende landen zijr. ont staan, wat duidelijk uitkwam op de in Juli 1922 op het Chateau d'Argeronne (Normandië) gehouden bijeenkomst, waar 9 verschillende landen tegenwoor dig waren. Daar kwam juist door de ver schillen over de détails, de harmonie en eensgezindheid over de hoofdzaken nog sterker uit. Men zag de nood zakelijkheid van studie en onder zoek in en benoemde een comité ad interim, om het werk der bijeenkomst voort te zetten met liet secretariaat op de Glasfabriek „Leerdam" te Leerdam. Het aldus verkregen contact werd in stand gehouden en uitgebreid door het werk van dit comité gedurende de laat ste 21/- jaar met als hoogtepunt de orga nisatie van het in Juni te houden con gres. Het Comité ad interim heeft ont werpstatuten samengesteld, die aan het congres zullen worden voorgelegd, in dien de nieuwe associatie tot stand komt. Ieder, die belang stelt in 'dit onder werp en die direct op indirect met in dustrie in verbinding staat, heeft toe gang tot het congres en kan aan het secretariaat nader inlichtingen bekomen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Men inelclt aan de N. R Crt. uit Dordrecht Donderdag hall' zes is er braud uit gebroken in de Dordrechtsche Asfalt- fabriek aan den 's-Gravendeelschen Dijk. De brand liad terstond een dreigend aanzien en om half acht was de fabriek één vuurzee; aan blusschen viel niet te denkeu. De brandweer is mei al baai- materiaal uitgerukt. Dc belendingen zijn behouden. Een inspecteur van de Haagsclie centrale recherche 'en eenige recher cheurs van de zedenpolitie hebben Woensdag de geheele oplaag vau „Het mondaine Weekblad" no. 8 in beslag ge nomen, In dit nummer kwamen eenige. platen voor, die in strijd geacht werden te zijn met de openbare zedelijkheid. Zaterdagmorgen bleek dat ingebro ken was in de magazijnen der firma Vroom en Dreesmann in de Spuistraat te 's-Gravenhage. De inbrekers waren over het dak binnengekomen en daar vond de politie een briefje van Maatschappelijk Hulpbetoon van een zekeren v. C. Dit gaf aanleiding dezen aan te houden en het bleek dal deze 22-jarige mail eender dadel-s van den inbraak was, waarbij voor f 2000 tafellinnen mede ontvreemd was. Later werden zijn beide mededaders de 22-jarige v. B, en de 23-jarige W. aangehouden. Donderdagmiddag is een autobus van Lekkcrkerlc naai- Gouda nabij de spoorweghalte bij het Beiersche aange reden door een luxe-auto. De autobus, waarin 7 personen zaten, geraakte le water. Alle passagiers, onder wie de burgemeester van Berkcnwoude, zijn ge red; verschillenden zijn vrij ernstig aan het hoofd gewond. —Als een bewijs van den woningnood in de gemeente Katwijk, meldt de Teleg, dat twee gezinnen, die dezer da gen liuu onbewoonbaar verklaarde woningen moesten verlaten, thans on dergebracht zijn in de verlaten loopgra ven in de duinen onder Ivatwijk-aan- Zee. De twee gezinnen tellen te zamen twaalf personen. Door middel van plan ken zijn eenige ^gerieflijkheden" aange bracht, maar een deur om de dubbele „woning" ar le sluiten, ontbreekt. De 12-jarige zoon Van den land bouwer II. uit Halle, bij Ootmarsum die inel een geladen revolver speelde, had het ongeluk zichzelf in den buik te schie ten. De knaap is aan de gevolgen over leden. Te Mumbelsbay werd een knaap, die naar de onstuimige zee stond te kij ken, door de golven meegesleurd. Een honderdtal menschen waadde met lan taarns voorzien in de kokende golven, ïen jongen van 20 jaar dook naar den knaap. Beiden zijn verdronken. „ZEELANDIA" TE ROTTERDAM. Men schrijft ons: De Zeeuwsche Vcrecniging „Zeelan- dia" te Rotterdam, gaf Dinsdag 24 Febr. weer een uitvoering voor haar leden en donateurs, e. a. in de groote Nutsïaal Oppert 81. Voor deze gelegenheid was de Too- neelclub van Zeelandia te 's-Gravenhage overgekomen om een gastvoorstelling te geven en het moet gezegd, de Haagsche Zeeuwen kunnen met voldoening op hun werk terug zien. De zaal was tot de uiterste hoekjes bezet met een vroolijk gezelschap, toen ongeveer acht uur de voorzitter, de heer S. Blaas, na een woord van welkom, in herinnering bracht, dat door de directie van „Ons Huis" met medewerking van het „bestuur van „Zeelandia" een Zeeuw sche week is georganiseerd, die van 19 tot 28 Maart zal worden gehouden. Daar zal alles wat op Zeeland betrekking heeft, worden gedemonstreerd als: voor drachten, zang, muziek, kunst en nijver heid, industrie, landbouw, visscherij enz. en in de groote Doelezaal zal het gezel schap-Houtekamer in Zuid-Bevelandsch costuum eene folkloristische voorstelling geven. Daarna zal Zeelandia op 21 April een uitvoering in den Tivoli-schouwburg Jeven. Spr. wekt ten slotte alle Zeeuwen n Rotterdam en omgeving op, deze voorstellingen te bezoeken en zij die nog geen lid van Zeelandia zijn, zich spoedig te laten inschrijven als lid Nadat de voorzitter van Zeelandia te 's-Gravenhage, de heer Vogel, nog eenige woorden van dank voor de uit- noodiging en een welkom aan de aan wezigen had gesproken, werd het Zeeuwsche Volkslied door pllen gezon gen, waarna begonnen werd met het Blijspel „Twee oude bekenden, of de gevolgen van een rukwind". Speelsters en spelers kweten zich van hun taak op een wijze, die niets dan lof afdwingt, speciaal Manus Klink, winkelier in Zee land (dhr. D. de Regt), oogste enorm succes. Het geheel werd met een dave rend applaus begroet. Voor de pauze bracht de zangvereeni- ging „Zeelandia" te Rotterdam een paar nummers ten gehoore en na de pauze werd een blijspel in een bedrijf „Uit huizig" opgevoerd, waarin vooral de heer F. Corljé in de rol van huisknecht veel succes had. Na afloop kregen de dames hun wel verdiende bloemen en de heer Corljé, regisseur van de Tooneelclub een rook stel als aandenken. Tot slot werd een gouden horloge overhandigd aan den gelukkigen rader, die het juiste uur aangaf, waarop het horloge verzegeld in een doos was blij ven stilstaan. En na het door allen ge zongen „Zeeland mien Vaderland", volgde een bal. NOODLOTTIGE BRAND. Een noodlottige brand brak Woens dag tc Slockwell een Zuid-Londen- schc gemeente, uit in een door enkele ar beidersgezinnen bewoond huis. De brand ontstond beneden in de achterkamer van een alleenwonend man van 85 jaar. Ilij kwam in de vlammen om. Zijn lijk werd gevonden met een petroleumlamp in de hand; blijkbaar had hij daarmee een on geluk gekregen, waardoor de brand ont stond. Het vuur verspreidde zich snel naar boven, waar een arbeidersgezin met en kele kinderen woonde. Van deze familie verbrandde een 3-jarige knaapje, terwijl zijn vader bij vruchtelooze pogingen om hem le redden, ernstige brandwonden opliep. Het 6-jarig zusje sprong uit liet venster op straat en kwam er met lichte kneuzingen af. Een arbeider van 72 jaar, die ook alleen woonde, liep ernstige brandwonden op. HET VERKEER TE PARIJS. De prefectuur van politie in de Fran- sche hoofdstad heeft nu in een „boekje" van 160 pagina's de nieuwe verkeers maatregelen voor chauffeurs, koetsiers en voetgangers samen gevat. De twee eerste groepen zullen voortaan niet meer mogen rijden, wanneer zij geen bewijzen hebben geleverd, dat zij van dc maatregelen op de hoogte zijn. De voetgangers kunnen echter nog loopen. zonder vergunning, en weten van de bepalingen meestal weinig af. De Pa- rij schc prefecteur stelt daarom voor „scholen" voor voetgangers tc stichten. Ér zouden nu en dan door leden der verkeerspolitie lezingen met lichtbeelden gehouden kunnen worden. Ook is er voorgesteld, om in de lagere scholen de verkeersregelen in behandeling te nemen. Electrische Drukkerij O. Wu den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6