der onderzoek instelt als daarvoor aan leiding bestaat. Hij heeft gelegenheid er op te wijzen, dat wel waarneming van apotheken van overledene bij dc wel geoorloofd is. De verdediger, mr. J. W Goed- bloed., vracht aan getuige of iedere apotheek een laboratorium heeft Getuige zegt, dat dit niet het geval is, maar daarom is onderzoek der grond stoffen nog niet uitgesloten Bekl. zeide, dat bij zijn apotheek geen plaats was voor een laboratorium, maar toch onderzoek plaats heeft. Getuige wijst er nog op, dat ge neeskundigen, die geneesmiddelen leve ren, over het algemeen geen laborato rium hebben. De verdediger zegt, dat in Goes geen der apotheken een laboratorium heeft, en wijst op een brief van den in specteur aan mevrouw Snijders dato 22 September 1924. Daarin vroeg getuige wel inlichtingen maar zeide niets over een laboratorium, wel schreef hij over slechts één maal per maand te Goes komen, maar heeft daarop later niet meer geattendeerd Getuige zegt op zijn schrijven nooit antwoord te hebben gehad. De verdediger vindt den termijn 22 September tot 6 Februari nog al lang. Spr wijst op een geval in deze zelfde inspectie namelijk te Siltard, waar een apotheek is van iemand, die te Yelp woont en van een tweede, waarbij een eigenaar van een apotheek te Helmond te Weert woonachtig is. Getuige zegt. dat het eerste hem alleen bij geruchte bekend is., en het tweede geldt een geoorloofde waar neming voor een overledene Getuige weet niets over de al of niet geschikheid van bekl. als assistent De Kantonrechter vraagt of het dan niet geoorloofd is even weg Ie gaan van een apotheek. Bekl. zegt dat er zelden of ooit con trole is of de apotheker aanwezig is. Naar aanleiding rui een vraag van den verdediger, zegt getuige, dat het hou den van een apotheek aan bekl. reeds geweigerd had moeten worden, omdat hij wel verantwoordelijk is voor liet af geven van recepten, maar niet voor het onderzoek der grondstoffen. Nog krijgt getuige gelegenheid te ver klaren, dat het voldoende is als een apotheker geregeld komt en toezicht houdt, als hij een paar dagen weg moet, kan een collega toezicht houden Als tweede getuige werd mevr. S n ij- ders-Pie ter s uit Fijnaart, de pro visor, gehoord, Zij verklaart te Goes een kamer te hebben voor haar bezoeken ter controle in de apotheek, en (meent dat dc wet niet voorschrijft er steeds toezicht moet zijn. Zij komt op ongeregelde tijden. De Kantonrechter zegt dat er dan den andereu tijd van alles kan ge beuren, onder toezicht moet toch behoor lijk toezicht worden verstaan Getuige verzekert naar haar beste weten te handelen, en op een vraag van den ambtenaar van het O M., mr Wïl- brenninck, zegt zij steeds van half elf tot 5 uur te Goes te komen, zij is dan 3s\ 4 uur in de apotheek, zij is steeds tele fonisch te bereiken Op een vraag van den verdediger zegt zij de volle verantwoordelijkheid te dra gen. Op verdere vragen zegt ge 111 i ge o.a.. dat zoo goed als ieder recept door een as sistent is uit te voeren, en mochten er moeilijkheden ontstaan, dan kan het nog telefonisch gevraagd worden. In de be trokken apotheek zijn goede assistenten. De derde getuige mcj. Vijverberg werkzaam in dezelfde apotheek, :egt dat de provisor op ongeregelde tijden komt, zij heeft haar meermalen gezien en zag daar dan in de apotheek llcschjes enz nakijken Hel gaal net eender als destijds bij apotheker van Kalmthoul, voor zoover getuige het beoordeelcn kan. Het werk gaal voort als bij Van Kalmthoul, en de provisor kan steeds geraadpleegd worden. Ook destijds was er geen laboratorium, doch daarom wel onderzoek. Als laatste getuige vauwege het O. M. werd gehoord de heer M e ij e r, bij wien mevrouw Snijders geregeld ver toeft als zij te Goes komt en bij wied zij gedomiliceerd is. Zij komt steeds binnen de maand weer terug. De eenige getuige a décharge was de heer L. H. van Berk, directeur van den keuringsdienst van waren, vroeger apotheker te Zeist, die verklaarde thans toezicht te houden op de apotheek van wijlen den heer Van der Hoek De kantonrechter zegt, dat dit een geheel andere kwestie betreft. Getuige zegt, dat hij steeds tele fonisch tc bereiken is, en dat hij steeds toezicht houdt op geneesmiddelen. Naar aanleiding van een vraag van den verdediger, zegt spr. nog, dat we tenschappelijke opleiding alleen noodig is voor het onderzoek der grondstof fen. Spr. kan niet beslist zeggen, dat de meeste apotheken geen laboratorium hebben, maar deelt ook op een desbetref fende vraag mede, dat hij in het. onder havige geval het toezicht niet voldoen de kan vinden. Requisitoir De ambtenaar van het O. M. wil eerst antwoorden op een paar vragen door den verdediger gericht tol den in specteur en zegt, dat andere gevallen nog niet vervolgd worden, omdat het hier er om gaat tot in hoogste instantie in principe uit le maken of een toezicht als hier wel voldoende is. Als de ver dediger vraagt waarom bekl. en niet mevrouw Snijders vervolgd wordt, zegt spr dal voor haar wellicht later nog wat in hel vat ligt. Men heeft drie soorten personen, die in apotheken werkzaam zijn apothekers, apothekers-assistenten of hulpapothe kers en leerlingen. De naam h u 1 p-apo- thekers zegt reeds voldoende, dat deze niet volledig bevoegd kunnen zijn. Daar om mogen zij on ook de leerlingen alleen onder toezicht werkzaam zijn. Waarne ming mag dan ook alleen plaats hebben door iemand, die reeds een apotheek beheert of die wel apotheker is, maar nog geen apotheek heeft. Doch in dit geval treedt bekl., die bulpapotheker is, geheel als leider op De laak van mevr Snijders is al heel makkelijk, zoo nu en dan een paar uurtjes kotnen kijken. Dat zij telefonisch te bereiken is, is toch ook maar ten decle waar, want Fijnaart zal toch wel niet dag en nacht te bereiken zijn. Hoe kan zij op deze wijze haar taak behoorlijk waarnemen, hoe kan zij verantwoordelijk zijn voor cvcntueele vergissingen"' Bekl. heeft wel wat al le ruime opvatting; het is hier wat anders dan bij een vrij sprekend von nis van den Amstcrdamschen kanton rechter, waar hel ging om een afwezig heid van den apotheker voor slechts enkele dagen Bekl heeft Loch minder kennis en kan minder verantwoordelijk worden gesteld dan een apotheker. Te gen beunhazerij op dit gebied moet het publiek beschermd worden en spr. eischt daarom veroordeeling van bekl. tol f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. F1 e id O/Of ij. De verdediger zegt dat bekl. is een respectabel jongmensch, die in Dor drecht de Muloschool heeft afgeloopen met goed gevolg en na practische er varing in de beste apotheken op 18-jari- gen leeftijd assistent werd, ook daar* na kwam hij nog in verschillende apo theken en ten slotte bij dén heer Laporte te Goes. Toen hij echter daar wegging, eerst een drogisterijzaakje begon, maar later inzag met zijn kennis beter een apo theek te kunnen inrichten, werd het mis. De stad Goes is zeker een aardig woonplaatsje, maar hel is kleiusleeds en tegen den energieken jongen man werd een hetze opgezet, er werd ge sproken van een schijn apotheek. Als de apothekers hun stand willen hoog houden moeten zij niet doen als de heer Laporte, die in een advertentie het woord schijnapotlieek ook gebruikte. Bekl. doet niets ongewoons en spr. noemt naast de eerder genoemde nog gevallen, die in hel Handelsblad en in het pharmaceu- lisch weekblad besproken zijn, en niet door de inspectie weersproken. Op een vraag van den kantonrech- t e r zegt de inspecteur dat die zaken nog niet zijn onderzocht. De ver de dig er wijst er op, dat ge bleken is dat "bij dfe meeste apotheken en doktoren geen onderzoek van de grondstoffen plaats heeft Bij afwezig heid of defs nachts geven inwonende assistenten toch ook alle recepten af. Een apotheker heeft voor afwezigheid geen toe^emming van de inspectie noo dig alleen zou kunnen gezegd worden, dal het toezicht niet voldoende is. Op een vraag van den kantonrechter zegt de heer v. Berk, dat het onder ling geregeld wordt, als een apotheker de stad uitgaat. Dc verdediger wjjsl er verder op, dat de wel den apotheker toestemming geefl voor andere waar te nemen, maar hij heeft dan toch geen twee lichamen le gelijk om overal toezicht te houden. De memorie van antwoord bij de behan deling der wet spreekt toch ook niet van voldoende onderzoek. De wijze en tip mate van toezicht dient de apotheker, die toezicht houdt zelf vast te stellen Spr. ziel in het vonnis van Amsterdam van 2 Januari 1912 juist voordeel voor zijn cliënt. De inspectie is bezweken voor den aandrang uit Goes en heeft daarom deze. vervolging uitgelokt. Spr begrijpt niet hoe men hier proces-verbaal heeft kunnen opmaken, dan kan men dat in ons land eiken dag wel tallooze malen doen. Mevr. Snijders is verant woordelijk en neemt dé, gehcele verant woording op zich. Spr. meent, dat bekl. moet worden vrijgesproken en is blijde dal men in Nederland onpartijdige rech ters heeft, die zich door een hetze niet laten beïnvloeden. Re- en dupliek. De ambten. v. h. O. M. heeft nooit van een hetze tegen bekl. gehoord en gelooft gaarne dat deze een goed jong mensch is. Maar hier is geen toezicht eenmaal in enkele dagen, maar het loopt over veel langere termijnen. Als men dit wel toezicht acht volgens de wet dan moei deze wet gewijzigd worden. De verdediger zegt dat men nu met de bestaande wet heeft te maken. Hel toezicht kan in verschillende geval len, in verschillende mate noodig zijn. Met het oog op het belangrijke der zaak, bepaalde de kantonrechter den uit spraak op Maandag 9 Maart. Een aanrijding lusschen twe.e au to 's. Voor het kantongerecht te Goe s stond gisteren nog terecht J. L., beklaagd, dat Bij op 12 Januari j.l. met zijn vrachtauto op zoodanige wijze heeft gereden den opril le Wemeldinge hij het kanaal op. dat daardoor hel verkeer in gevaar werd gebracht en de autobus van de firma Kraak en Steeman omviel. De buseigenaar Kraak stelde zich ci viele parlij voor de schade aan zijn wa gen toegebracht. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat bekl. niel zelf j*eed, doch zijn chauffeur fichippers, aan wien bekl. zijn orders gaf inzake hel rijden Bekl zou te laai gestopt hebben, doch zegt dat nier eerder de bus gezien is, en dal stoppen en terugrijden niet in een (oogwenk gaal. De chauffeur van de bus zeide dal zijn remmen in orde waren, doch een des kundige, die enkele uren na het onge val de |)US nazag, zegt dat wel de voelrem in orde was, maar niet de handrem, doch kan niet zeggen dat dit bij het ongeval ook reeds zoo was. Ook kwam de vraag naar voren of een bus reeds le zien is voor hij van den dijk den opril opdraait. De meeste daarover gehoorde getuigen waren te dien opzichte niet geheel ze ker in hun verklaringen. De ambtenaar van hel O. M. zegt, dal dit punt zoo noodig nog zou kunnen worden opgelost, maar achtte het niet beslist noodig. Zeker staat het vast, dat hel rijden zooals bekl het deed' op dien opril onverstandig is. Hulde brengt spr. aan Willemsteijn, den chauf feur van de bus, die toen hij aan denr oenen kant den dijk en aan den anderen een heining en oen afgrond had en een botsing onvermijdelijk achtte, de bus liet bmvalen, niettegenstaande het gevaar voor brand, wat voor hem, die alleen! in de bus zat, noodlottig had kunnen Worden. Al was de handrem niet in orde, de voetrem alleen was voldoende om ge woon te remmen Al moge het ietwat mistig z'ijn geweest op dien morgen, de bus had licht op, dat ook naar boven scheen Waar bekl. reeds meer terecht stond en een gevaar voor liet verkeer is, moet daaraan maar eens een einde wor den gemaakt en vraagt spr. zijn veroor deeling tot f 60 boete subs. 60 dagen hechtenis en ontzegging voor den tijd van één jaar om een motorrijtuig te be sturen. De verdediger, mr. J J. He ij se uit Middelburg zegt slechts eenmaal te we ten, dat bekl. veroordeeld is en toen werd hij tc Middelburg ontslagen van rechtsvervolging. Spr. acht het niet juist, dat bekl gedagvaard is en niet Schippers, dc chauffeur, die eigenlijk reed. Alleen daarom reeds zou vrijspraak moeten volgen. Maar ook anders is dc zaak volstrekt niet bewezen. Schippers heeft verklaard direct geremd le hebben, toen hij de bus zag. Spr. zou een getuige kunnen voorbrengen, die verklaren kan," dat aan Willemstein voor hel ongeval reeds gezegd is, dal zijn remmen niet in orde waren. Later is met diezelfde bus tegen een boom gereden. Spr bepleit vrijspraak voor beklaagde. De ambtenaar van hel O M. zegt, dal men hier zeker met een ongeval te doen heeft, maar de vraag is wie het veroorzaakt heeft Het is z. i wel de gelijk bekl., die volgens het gebruik reeds onder aan den opril had moeten wach ten. Door een verborgen gebrek bij het ongeval is men later legen een boom aangereden. In zijn dupliek bleef de verdediger op vrijspraak aandringen. Bekl. 'önlkendc nog reeds meer we gens hel rijden op gevaarlijke wijze le zijn veroordeeld Uitspraak 2 Maart. Kantongerecht te Middelburg Door het Kantongerecht alhier zijn veroordeeld wegens overtr der Veilig heidswet H. J N Koudekerke, tot 2 maal f 10 b. s 2 maal 10 d. h.; overtr. Motor- en Rijwielwel.1. Th. S., Mid delburg. lol f3 b. s. 3d. h.; fietsen zonder licht N'. B Vlissingen, J. P. G., Serooskerke, J P. M., Koudekerke, W. G., Veere, ieder tot 1" 3 b. s. 3d. li; rijden met een vierwielig motorrijtuig zonder licht A. dc "W., Ticl, lot f 5 b. s. 5 d. li. i Vrijgesproken zijn A. K., Aagtekerke, aangeklaagd wegens overtr van het Mo tor- en Rijwielreglement, terwijl in die zaak aan getuige J. B. diens vordering lot schadevergoeding is ontzegd; J. II., Koudekerke, aangeklaagd we gens overtr. der Veewet. LANDBOUW. Zaterdagavond werd in dc oude school tc Biervliet een openbare ver gadering gehouden, waarin als spreker optrad de heer Kielstra van Goes, secre taris der Z L M. Hij behandelde doel en werkwijze dezer maatschappij Eerst stond hij stil bij de vraag, waarom orga nisatie van de landbouwers in den tegen- woordigen tijd noodzakelijk is. Vervol gens wees hij op de noodzakelijkheid zich aan te sluiten bij een neutrale organisa tie. wat de Z L. M. is, al wordt van zekere zijde zonder grond wel eens het tegendeel betoogd Van aparte kringetjes kan niel die kracht uilgaan als van één „algemeene organisatie Ten slolle spoorde .spreker krachlig aan tot aansluiting bij de Z LM, wat voor Zeeuwsch-Vlaan- deren noodig en voor Biervliet in hel bijzonder hard noodig is, wijl 55 pel der landbouwers in deze gemeente nog bij geen enkele organisatie is aangesloten. Daarop sprak de heer Lcenhouts van Retranchement, voorzitter van den kring Oostburg nog een woord van opwekking tot aansluiting en gaf liij gelegenheid lot het Stellen van vragen, waarvan een spaarzaam gebruik werd gemaakt. Ten slotte werden vertoond lo groei- film, 2o plaatjes van biet tot suiker, welwillend beschikbaar gesteld door het bestuur der coöperatieve suikerfabriek „De Zeeland", le Bergen op Zoom, 3o film, betrekking hebbende op de kalizout winning, en 4o. die van de landbouwten toonstelling te Vlissingen. De. vergadering was vrij goed bezocht, maar de landbouwers hadden in veel Igrooler getal tegenwoordig kunnen zijn De thuisblijvers hebben heel wat gemist Rundvee ho uder ij en -fo k ker ij i n Nederland. Als no. 3 der Verslagen en Mededee- lingen van de Directie van den Land bouw is verschenen een overzicht van den stand der rundveehouderij en -fokke rij in Nederland, dat kan wolken be schouwd a Is een vernieuwde uitgave van het ia 1911 verschenen rapport over hetzelfde onderwerp. Voor de samenstelling van deze uit gave die verlucht is door talrijke af beeldingen, is in hoofdzaak gebruik ge maald van de verslagen, welke de ver schillende rijksveeteel [consulenten be treffende hun ambtsgebied voor dit dpel hebben uilgebx*acht en van bjjdragen, door stamboeken geleverd. De verwer king van de afzonderlijke rapporten tot een geheel is geschied door den rijksvee- teeltcousulenl den heer ir. J. G. Tukker. Achtereenvolgens worden de volgende acht hoofdstukken behandeld. 1Bundvcerassen 2. De tegenwoordige stand der rund veehouderij en -fokkerij in do verschil lende provincies 3 Overheidsmaatregelen ten opzichte van dc rundveehouderij en -fokkerij; 4 Vcreemgingsleven (Nederlandsch Rundvee-Stamboek, Friesch Rundvee- Stamboek, Groninger Blaarkop Rundvee- stamboek, fokvereenigingeu, controlever- eênigingen en stierhouderijon, tentoon stellingen, fokveedagen en keuringen), 5. Maatregelen, die meer in het bijzon der in de verschillende provinciën wor den genomen, ter verbetering van den veestapel, wat betreft bouw, gelijkvor migheid en productievermogen; 6. Maatregelen ter verbetering van den gezondheidstoestand van dpn veestapel; 7. Vceverzekeringj 8. Handel en afzet van fok-, melk- en slachtvee. Het werk is verkrijgbaar gesteld in den boekhandel of rechtstreeks bij de firma Gcbrs. J. en If. van Langenhuysen le 's-Gravenhage, tegen den prijs van f 1.G0. franco per post f 1.76. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. (Malaise in de Limburgs eb e in ij n e n. De Limburgsche redacteur der Msb. schrijft De pessimistische rede van Heerlen's burgemeester Vrijdagavond, in den Raad aldaar gehouden, moge iets te donker zijn gekleurd, vast staat, dait er alle reden bestaat lot groote bezorgdheid. Voor onze mijnen indirect dus ook voor al wat er mede is verbonden wordt de toe stand met den dag ernstiger. Een zeer vaag teelten illustreert wel den ernst der situatie in grooten getale beginnen de vreemde arbeidskrachten meest Duitsche vaklieden hun ontslag te nemen. Op liet lot stand komen van de groote waterwegen kan niet worden gewacht. Een tiental jareu zijn er mee gemoeid. Zoolang kunnen de mijnen het niet uit zingen, want niets doet voorloopig ver andering in gunstigen zin voorzien. Overigens kan ook niel alles worden verwacht van wellicht belangrijk te ver lagen transporllarieven; in de Ruhrkolen zit b.v. voor een paar gulden minder arbeidsloon per ton. Westphalen schept momenteel de malaise hier en elders, want ookin België wordt de toestand zorgwekkend. Daar werden reeds 1.2 millioen ton opgestapeld. Naar we hoorden, worden dan ook nieuwe hanen gezocht, waarin onze mijn industrie zich in afwachting van be tere condities of voor de verdere toe komst zou kunnen ontwikkelen. Reeds beslaan er procedé's om benzine en diverse oliën uil steenkool te winnen. De extractie van lal van chemische pro ducten wordt trouwens elders reeds toe gepast. Zijn onze inlichtingen juist (we blijven eenig voorbehoud maken) dan zou getracht worden langs dezen weg een betere toekomst voor onze mijnen tc scheppen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Sedert eenigen tijd heeft de 27-jarige vrouw van den 46-jarigen woonschuit- (bcwoncr L. de K. te Leiden haar man verlaten en is samen gaan wonen met H S. aldaar. Zaterdag heeft de IC. zich daar vervoegd (en heeft hij zijn vrouw een bierglas met vitriool naar het hoofd ge smeten. Het glas kwam door een afwe rende beweging van de vrouw tegen haar arm terecht De vrouw kreeg hevige (brandwonden aan den arm. K is door de politie opgesloten Zaterdagnacht hebben twee inbre kers getracht hun slag te slaan in cenf (goudsmidswinkel in de Eerste Constantijn Huygensstraat te Amsterdam. Een nacht waker ontdekte, dat er onraad was in hel winkelhuis; toen deze een onderzoek in stelde, vluchtte een man. Op straal werd hij echter gegrepen. In den winkel werd later nog een tweede inbreker gevat. Aan het politiebureau bleek, dat de indringers in het bezit waren van een aantal gouden ringen, horloges en der gelijke voorwerpen, met een gézamenlijke waarde van ongeveer 3000 gulden. Door verbreking van het bovenlicht der winkeldeur en van het slot van een vitrine, was het het tweetal gelukt den winkel binnen te dringen. (Hbld.) Eenige jongens vonden op de ge meentelijke mestvaalt te Westervoort, een hagclpatroon van een jachtgeweer. Toen zij met behulp van een spijker wilden beproeven of deze nog afging, kreeg hel vijfjarig kind van den mole naar F. B. bij de ontploffing de volle lading in het rechteroog. De toestand van het kind is ernstig. Te Passchendaele (België) vonden twee broers een Duitsche granaat en na men ze mee, teneinde ze onschadelijk te laten maken Onderweg ontplofte het gevaarlijke ding en dc twee jongens stortten doodolijk gewond neer. Kort daarop overleden ze aan hun kwetsuren. JEUGDIGlTmÊvEiGGEN. Vrijdagmiddag kwam een dame bij de politie te Botterdam aangifte doen, dat zij van een portemonnaie, inhoudende f 5, was beroofd. Zij verdacht hiervan een ongeveer 12-jarig meisje. Ten huize van dit meisje werd toen een onderzoek inge steld. Men vond er evenwel niets ver dachts Later pp den avond werd het kind naai- het bureau gebracht. Bij liet verhoor viel zij ten slotte door de mand en bekende de portemonnaie gerold en verstopt te hebben Bij een verdere on dervraging bleek, dat het meisje, de elf jarige M J. v. d. S., deel uitmaakte van een troepje, jeugdige misdadigers, van wie zij de aanvoerster was. Zjj lipeft den laatsten tijd niet minder dan zes diefstal len gepleegd, waaronder hel rollen van ten portemonnaie met f10. Ook ging zij er dikwijls op uit met haar vriendinne tjes, de 12-jarige R. M. en de 12-jarige D IC met welke zij ook verschillende diefstallen pleegde. Voorts trok zij voordeel uit de dief stallen, die deze laatste meisjes afzonder lijk pleegden. De buit werd nu eens be waard bij een der kinderen thuis, dan weer in den lccldcr van een apotheker, waarvan de 13-jarige loopjongen S. O. v d. N. ook in het complot bc'trokklert was De ouders van de kinderen wisten natuurlijk van deze diefstallen niets af. De opbrengst van den buit werd meestal versnoept. ÏAÜTO - A ANRIJDING MET DOODE- LIJKEN AFLOOP. Zondagmorgén stond in de Gouden regenstraat te 's Gravenhage de 6-jarige A K. S. dicht bij het trottoir, toen plot seling een personenauto den hoek om kwam en het knaapje overreed. Het ventje werd de ouderlijke woning bin nengedragen, alwaar de ontboden genees heer slechts den dood kon conslatecren. Volgens getuigenverklaring keek de be stuurder van de auto, de heer O. A. G juist achter zich toen hij de bocht maak te en zag daardoor het jongetje niet. Hij is door dc politie in verzekerde bewaring gesteld. EFN GEVANGENBEWAARDER GEAR RESTEERD Bij de behandeling van de zaak van de inbraak in hel correspondentschap' van de Nederlandsche Bank le Kampen voor de Zwolsche rechtbank, werden inge wijden getroffen door de groote overeen stemming in de verklaringen van de ver dachten. welke zoo groot was, dat alleen onderling overleg ze mogelijk maakte. Geruimen tijd werden nasporingen ge daan, hoe dit overleg tot stand had kun nen komen. Er rezen vermoedens tegen J. S.. die sedert gnkele jaren gevangenbe waarder is in het huis van bewaring te Zwolle. Het bleef aanvankelijk bij ver moedens, maar onlangs moet een der Kamper beklaagden geklapt hebben, en Vrijdagavond is S. in hechtenis genomen en door eenige rijksveldwachters ge vankelijk naar dc strafgevangenis te Zutphen overgebracht. Voorloopig wordt hem alleen ten laste gelegd hel totstand brengen van een briefwisseling tusschen de verdachten van de inbraak le Kampen. Er bestaan echter vermoedens, dat hij dit ook voor anderen heeft gedaan, en de verdachten uit Kampen zelfs des nachts bij elkaar heeft gelaten. BEVOLKING. Gedurende de eerste helft der maand Februari 1924 zijn in de gemeente GOES Ingekomen: A. J. Witkam, zonder beroep, van Vento, Ganzepoorlslraal 3; J. ICaaijste- ker, boerenknecht, van Edam, Voorstad 32; J ,J. de Wilt, geb. Schrijver, pen sionhoudster, van den Haag, Blanckstr. 8; .1 de Kok, aannemer, van Bergen op Zoom, Beestenmarkt 25; L. A. de Kok, van Wouw, Beestenmarkt 25; P. Schipper, winkelbediende, van Zierikzee, 's II II Kinderendijk 79, II. Oostdijk, veJdarbeider, van Kloelinge, C. Evérs- dijkslr 4 Vertrokken E. Tb. Rasp, steenhouwer, naar Mid delburg; C. Nieuwdorp—De Visser, zon der beroep, naar Roosendaal; L. Ilerre- boul, landbouwer, naar ICloctinge; 'C. S. Maas, verpleegster, naar Vlissingen, M. van der Heil, geb. Glerum, naar Vught; J. Dekker, schipper, naar Mid delburg; A. de Pree, koopman, naar Mid delburg. Electrische Drukkerij G. W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6