BEURSNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 23 Febr (Slotkoers). 6 pCt Nederland 1923 I02i/a; 6 pCt. Nederland 1922 103%; 5 pCt. Neder land 191S 97 vijftien zestiende; 4% pUt- Nederland '1917 92%; 2% pCt. Nederl. W. Schuld 57%; 3 pCt. do. Oblig. 69%, 3 pCt do Cortif.~ '69. Cert Ned. Hand. Mij. 129%—-130%; Aaud. Ned Ind. Handelsb. 141%144%; Aand Koloniale Bank 186— 1881/3 i Kon, Petrol. Aand. 412—413; Gecons. Hol], 187 188; Cult. Mij Vorstenlanden 164— 165; Handolsv. Amsterdam 181%—485: Javasche Cultuur 354—3551/3, Aand Deli Maatscb. 390 -392, Amsterd. Rubber 167%- 169i/». Ned. Scheepvaartunie 137; Kon Holl. Lloyd 73% Kon. Ned Stoomb. Mij. 78; Aand Pakelvaart 1463/4— 147i/3. Gouda A. 10%; Philips A. 325; Jur- gens A. 771/»; Anaconda 88»/?— 89i/2; Steels 124%, Southern Railway 90, Union Pacific 151; Common Marine 13 elf zestiende; Pre- fered do 47%; Maxwell Gr. C. v. 12%; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 4 negen zestiende. Prolongatie 1% pCt. Russen Obl. 1880 4 drie zestiende; Consols 51/4; Hope 1 negen zestiende. Markt sluit nauwelijks prijshoudend. Wisselkoersen: Londen 11.87%; Parijs 12 96%, Brus sel 12.55; Dollar Cable 2.49%. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 Febr. Hoogste barometerstand: 768.7 te Stockholm. Laagste barometerstand: 741.0 te Holyhead. Verwachting van den avond van 23 lof den avond van 24 Februari Meest krachtige Zuidelijke tot Zuid- AVestelijke of Westelijke wind, zwaar be wolkt tot betrokken, later waarschijnlijk sneeuw of regenbuien, zachter. Thermometerstand alhier 's morgens u, 33 gr., 12 uur 41 gr., 3 uur 41 g HOOG WATER. Vlissingen. Dinsdag 24 Febr. n.m. 2.29 Woensdag 25 3,08 M-ndordag 26 3 50 -(jjdag 27 4 32 terdag 28 5.11 ïfaandat» 2. M 6 42 'Het tijdstip van koog water "0 ai bars *alf 5 minuten n* da! yjlMincwjv CIGARETTES tüfeMAd uit zuiver Turksche Tabakken (Ing. MecL) Febr j.l. Ie Londen aangekomen waren, tegen Briedee uitgevaardigd. -o De bende van St. Jansteen. De Antwerpsche redacteur der Maasb. meldt Donderdag is voor de rechtbank van Antwerpen liet proces begonnen tegen de zoogenaamde bende van SI. Jansteen, een negental bandieten, die zich te ver antwoorden hebben voor misdaden in Belgiè en voor een diefstal bij pastoor Schels te St. Jansteen, waar zij votA 125.000 francs effecten stalen, alsmede voor een diefstal bij den heer Behaegel te Hulst. Daartoe uitgenoodigd door de ver. van Oud-Leerlingen van de Tuinbouw- cursussen te K a p e 11 e, trad in het lokaal Obadja op de heer A. W. v. d. Plassche, Rijkstuinbouwconsulenl voor Zeeland met het onderwerp De bemes ting van Tuinbouwgewassen. NAGEKOMEN BERICHTEN. UIT MIDDELBURG. Hedenmiddag pl.m. 3 uur is een lood gietersknecht, zekere P., werkzaam bij de firma Jobse en Moens, van het dak van het huis op den hoek Rouaansche Kaai—Bellinkstraat, op straat gevallen. Hevig bloedend werd hij bij dr Gieben binnen gedragen, die een hersenschud ding constateerde en opname in het ziekenhuis noodzakelijk achtte. Een on derzoek wordt ingesteld. KANTONGERECHT GOES. Heden werd ter openbare terechtzit ting van het kantongerecht te Goes behandeld een vervolging tegen A. v. d. R., 23 jaar, apotheker-assistent al daar, verdacht van overtreding der wet op de artsenijbereidkunst Het betreft liier een zaak waarin een apotheek wordt gedreven door een apotheker-assistent, zonder onmiddellijk toezicht van den apotheker. De eisch f25 b s. 10 d. h. De verde diger, rar. Goedbloed, bepleitte vrij spraak. We komen hierop morgen terug. MARKTBERICHT. HULST, 23 Febr. Graanmarkt Aanvoer ruim, handel kalm. Tarwe f 15, Rogge f 14, Gerst f 15.50, Erwten f 15, Brui ne Boonen f 16. BRUSSELSCIIE BANK. In de heden te Amsterdam gehouden buitengewone algemecne vergadering van aandeelhouders der N.V de Brusselsche Bank in liquidatie, werd aan den heer S. Weel op zijn verzoek eervol ontslag verleend als liquidateur der vennoot schap. Besloten werd, dat de verdere liquidatie zal geschieden door mr. J. C, L. M, van Gils, advocaat en procureur te 's-Gravenhage en W. 11. B. Briedée Jr., accountant te Noordwijk aan Zee, onder toezicht van mr. II. J. Keijzer en mr. G. M. Vroesom de I-Iaan, beiden te Amsterdam. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 23 Febr. 3 uur. De han del was bij het begin van de weck niet omvangrijker geworden Wel vonden in Suikerwaarden flinke omzetten plaats, maar toch was de affaire t. o v, terdag geslonken. Desniettemin bleef er nog eenige vraag bestaan, waarvan in het bijzonder H. V. A. profiteerde, om nog eenige procenten te avauceeren. De deud. j ttoiui<au_ Aand. Indische Cultuurbanken vast ge stemd. Koninklijken en Geconsolideer- den bewogen zich op ongeveer de vorige stopprïjzen Van de Tabakken legden de Sumatra- soorten bij kalmen handel een vasle houding aan den dag. Rubberfondsen hadden een rustig verloop. Prolongatie 1-% pCt. ONDERWIJS. Geslaagd te Arnhem voor het diplo ma A. stenografie (stelsel 1. Pitman) en roor diploma machineschrijven (Fol- mers' lion vingersysteem), de heer J. Dijkstra te Vlissingen, leerling van uiej Somers te Vlissingen. De heer S. Stoel te Stavenisse, die benoemd was als tijdelijk onderwijzer aan de openbare school (e Oude-Tongc, heeft voor die benoeming bedankt LANDBOUW. Wij vestigen er de aandacht van belanghebbenden op, dat sinds 1 Jan. j.l. op do aangiften ten uitvoer vap vruchten en van vruchtenpulp, de soort moet worden aangegeven. Exemplaren van eene te dezer zake door den Direcleur van het Centraal Bureau voor de Statistiek uitgegeven circulaire, zijn, zoolang de voorraad strekt, voor belanghebbenden op hel Bureau van de Kamer van Koophandel te Middelburg verkrijgbaar. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 23 Febr. Binnenland- sche granen. Tarwe met zeer ruim aan bod in alle soorten lager en in schot be langrijk lager en gedeeltelijk onverkocht, prijzen naar kwaliteit 10—15, extra pri ma aanbod, rogge lager 14—14.75, gerst (chevalier) lager 15—15.50, haver on veranderd 10—12; zaai daarboven, erw ten (kleine groene) en kroonerwten flauw 13—16, schokkers, puike gevraagd, ove rigen onveranderd 15—22, naar kwali teit, bruineboonen, onveranderd 1521, UIT WEMELDINGE. Door het Burgerlijk of Algemeen Arm bestuur te Wemeldinge, werd uit de zeer vele ingekomen sollicitaties voor directeur cn directrice voor het tehuis van ouden van dagen aldaar benoemd, de echtlieden W de Rooij, thans als zoo danig in betrekking aan het bestedelingen tehuis voor ouden van dagen te Arnhem. ERNSTIG MOTORONGEVAL. Aan den Rotterdamschcn Rijweg in de (gemeente verschic, had Zondag een ern stig motorongeval plaals. Doordat de 11- jarige wielrijder A. B. den van den tegen- overgestelden kant komenden motorrijder K. K., wonende te Den Haag, niet be greep, botsten beiden tegen elkander. Zoowel de motorrijder als de knaap wer den over den weg geslingerd en bleven bewusteloos liggen Beiden hadden een hersenschudding en ernstige verwondin gen opgcloopen. In ernstigen toestand werden zij naar het ziekenhuis te Rotter dam vervoerd. BRAND. In den sigarenwinkel van den heer W. R op de Prinsengracht te Amsterdam ontstond hedenmorgen brand, vermoede lijk door het omvallen in den winkel/ van oen oliekachel. De. vrouw, die alleen thuis was, is toen het ongeluk gebeurde, nict.de straat opgegaanmaar naar de (achtergelegen, keuken, op een binnen plaatsje gekomen cn langs een ladder op een plat geklommen. Daar word zij door buren door een venster naar binneiy gehaald en viel toen bewusteloos nder. Het vuur sloeg fel naar buiten. Met een paar stralenwater werd "het ge- bluscht. De winkel brandde geheel uit, terwijl een opkamer brandschade kreeg. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 23 Febr. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van Zaterdag. Londen 11.87% (II.88%.) Berlijn 0.5942% (0 5934.) Parijs 12.97% (13.07%.) Brussel 12.55 (12.59.) Zwitserland 47.95 (47.93.) Weenen 0.0035% (0.003510.) Kopenhagen 44.40 (44.10.) Oslo 38.00 (37.95.) Stockholm 67.30 (67.20.) New York 2.49% (2.493/8.) REMI BEMAN VRIJGESPROKEN. BRUSSEL, 23 Febr. Het Hof van Ap pèl heeft Remi Deman vrijgesproken, die door de rechtbank tot 3 jaar gevangenis straf was veroordeeld wegens moord op Maguet, tijdens een Vlaamsche betooging gepleegd bij de Beurs te Brussel. Het Hof was van oordeel, dat Deman in staat van wettige zelfverdediging verkeerde. DE REICHSBANNER. MAAGDEBURG, 23 Febr. V.D. Te Maagdenburg had gisteren een plechtig heid plaats ter herinnering aan de stich ting van de Reichsbanner zwart-rood- goud. In den stoet liepen meer dan 100 000 betoogers mede, terwijl circa 150.000 personen de massabetooging gadesloegen. SNEEUWi. BERLIJN, 22 Febr. V.D. Gisteren is voor het eerst dezen winter hier sneeuw- gevallen vergezeld van een lichte vorst VERDEELING VAN PETROLEUM- GEBIEDEN. LONDEN, 23 Febr. V.D. Uit Brindisi wordt gemeld, dat de Albaneesche re geering de concessie die haar voor gangers verleend hadden aan de Anglo Persian Oil Cy herroepen heeft, en be sloten heeft de oliezone tc verdeden tusschen Engeland, Frankrijk, Italië en de Ver. Staten. DE EGYPTISCHE GRENSKWiESTII E. LONDEN, 23 Febr. V.D. Uil Cairo wordt gemeld, dat de kwestie inzake de Egyptische"Wi. grens op vriendschappe lijke wijze besproken wordt met Italië Men hoopt een spoedige bevredigende oplossing te bereiken. DE VULKAAN POPOCATEPETL. MEXICO, 22 Febr. V. D. De Vulkaan Popocatapetl, die 400 jaar niet in werking was, zou thans weer werken. ïiuinicnLijiw axajw» Middelburg. Van 20—23 Febr. Bevallen: R. Polak, geb. Ziff, d. P. L. van Sluijs, geb. v. d. Broeke, d. S. P. Barentsen, geb. Kroon, z. C. Eversen, geb. Brood man, d. Overleden: N. Wanjon, ongeh. d., 17 j- W. C. de Graaff, ongeh. z., 63 j. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Werkloosheid. Bij de districtsarbeidsbeurs te Mid delburg stonden Zaterdag ingeschreven: 3 grondwerkers, 1 loodgieter, 1 met selaar, 8 timmerlieden, 15 opperlieden, 16 schilders, 7 meubelmakers, 3 kleer makers, 3 schoenmakers,' 11 bankwer kers, 3 bakkers, 12 boerenarbeiders, 7 winkelbedienden, 14 kantoorbed., 26 van andere groepen, 55 met vakkennis zon der vast beroep en 85 zonder vakken- ongeschoolden; voorts 9 vrouwen, 2 kantoorbed., 1 winkeljuffr., 2 werkvrouwen, 2 kinderjuffr. en 2wasch- vrouwen. Totaal 279; vorige week 316. Inggano 20 Febr. te Port Said Adam. Java. Jan Pietersz. Coen, 20 Febr. v. Genua. Batavia n. Amsterdam Itawi 20 Febr. v. Singapore, Batavia naar Rotterdam. Rembrandt p. 20 Febr. Perim, Amster dam n. Batavia. Sitoebondo, p. 20 Febr. n.m. 7 u. 30 m. Ouessant, Batavia n. Rotterdam. Slamat 21 Febr. v. Rotterdam -n. Java. Djember wordt 21 Febr. n.m. 5 u. te Londen verwacht, Batavia n. Rotterdam. Stoomvaartlijnen op Noord -Amerika, Weslerdijk, p. 20 Febr. v.m. Sable Is land, Rotterdam n. New0York. SPORT. LEGER EN VLOOT. Kapitein J. C. Inklaar, van het 14e reg. inf te Middelburg, wordt 26 dezer gedetacheerd te Breda, in ver band met de vervolgoefeningen der Vie infanterie-brigade. Officier van den marine-stoomvaart dienst le kl. F. H. Ileulcelman, is over geplaatst aan boord van Hr. Ms. Van Speijk te Willemsoord. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. De oude giro-ma c4i nes. Naar het Volk verneemt/ heeft de di rectie van de Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht een aantal kantoormachines die na de reorganisatie Van den post-, cheque- en girodienst bij dezen dienst qniet meer gebruikt worden, aangekocht. Hët ligt inf de bedoeling deze machines ter vereenvoudiging van de administratie der Spoorwegen in gebruik te nemen. o Indische Stoomvaart! ij nen Venezuela 20 Febr. v. Barbados n. Am sterdam. Garoet p. 21 Febr. v.m. Ouessant, Rot terdam n. Java Biltiton 20 Febr. v. Singapore, Amster dam n. Batavia. Voetbal. Middelburg I Kampioen. Vlissiugen I—Middelburg I 1—3. Begunstigd door prachtig weder en ^ij- gewoond door duizenden toeschouwers, had gisteren op het voetbalveld aan den Koudekerkschcn weg de ontmoeting Vlis singen 1 Middelburg I plaats, waarvoor alom onder de voetbalenthousiasten een groote belangstelling bestond. In den aanvang was Vlissingen in den (aanval, maar in het tweede kwartier bleek Middelburg het er op gezet te heb ben puntjes te maken, en onder luide toejuichingen werd 20 minuien na tien aanvang het eerste punt gemaakt. De Voorhoede zet mei kracht door en na weer 3 minuten spelen was de stand 20 voor Middelburg; nog 5 minuten en het was S—0. Dit was dezelfde stand, waarmede de rust inging. Intusschen was een der Vlissingsche spelers reeds met een beenfractuur uit het veld gebracht en door een ander vervangen. Na de rust was Vlissingen bijna steeds in den aanval, en had de goede verde diging van Middelburg handen vol werk, omdat het doel telkens in gevaar ver keerde. Toch zou het nog tot 3 minuten voor het einde duren eer Vlissingen het zoo ten volle verdiende tegenpuntje maalde en de eer redde. Nog bleef het doel bedreigd, en het was voor Middelburg gelukkig liet einde (kwam, anders had er groote kans op nog meer tegenpunten bestaan. Hoe het zij, Middelburg bad, al is het wellicht eenigszins geflatteerd, gewonnen en was dus kampioen van afd. A gewor den. Luide toejuichingen klonken van de honderden Middelburgsche loeseh wers en de leider van het elf lal werd op de schouders over hel veld gedragen. De tram, die extra diensten moest in loggen, en de bussen, waaronder ook die weUtti anders on Veere en Woï- phaarlsdijk rijdenmaakte 11 ut tsce Kende zaken. Toen de eerste vervoermiddelen hun passagiers weer in Middelburg had den teruggebracht, verzamelden honder den zich voor hel clublokaal van „Mid delburg" en toen de spelers daar met .auto's werden aangebracht, werden zij met een spontane hulde ontvangen. De spelers werden in het clublokaal „De Eendracht" toegesproken door den voorzitter, den heer W. Heijboer. Spr. zeide dat uit het spel, dat Middelburg' de fffatste wedstrijden te zien gaf, een kampioenschap volgen moest; Middelburg heeft getoond wat kracht, geest en een dracht vermag. Eendrachtig zijn, stelde spreker het een voornamen factor. Hij hoopte verder, dat de a.s. kampioens wedstrijden met denzelfden geest zullen begonnen worden en Middelburg zal dan weldra weer eerste klasser zijn. Spreker wenschte den aanvoerder en de verdere spelers veel geluk met hun behaald suc ces Donderdagavond zal een fakkellop- tocht met muziek door de stad plaats hebben (indien zulks wordt toegestaan), waarna lief bestuur receptie houdl in het fclublokaal. Hierna deelde spreker nog mede dat een verdere kampioensfeest nog in het,verschiet was, waarna hij eindigde met een „denkbccldigen" dronk en een driewerf hoerah op de spelers van het eerste elftal. Twee donatrices zongen hierna het kampioenslied, gemaakt op de M. V. Y. .^Middelburg", wat bij iedereen zeer in den smaak scheen te vallen. Heel den avond door weerklonk door de straten een herinnering dat Middel burg kampioen is en dat er geen club in 't Zuiden is, die haar kan verslaan. Derde klasse. Voor de derde klasse won Zeelandia I van M.E.Y.O. I met 2—0; Stavast van Goes met 42. Z V. B Van de derde klasse had plaals de wedstrijd Zeelandia UT—Walcheren III met 1—3 tot uitslag. het oprichten van reddingsbrigades." Nadat de verloting van een gramo- phoon had plaats gevonden, verwelkom de de voorzitter den heer Meyerink met een hartelijk woord, en richtte een woord van dank aan den gemeentesecretaris, als Vertegenwoordiger van B. en Wi, wier steun spreker een onmisbaar element achtte. Daarna nam de heer Meyerink het woord, om allereerst te wijzen op het wenschelijke van een uitbreiding van het treddingswezen. De statistieken wijzen uit, dat in Nederland ieder jaar circa 1000 menschen door verdrinking om het leven komen, zoodat het oprichten van red dingsbrigaden geen overbodig werk is. Spr. behandelde het redden van dren kelingen in de verschillende tijdperken, waarbij men vroeger van het standpunt uitging, dat men bij een drenkeling niet mocht trachten de levensgeesten op te wekken. In de 17de eeuw is hierin verandering (gekomen, zoodat men in 1767 is overge gaan Lot liet oprichten der „Maatschappij tot redden van Drenkelingen", welke ver- eeniging nu samenwerkt met den 7 jaar «geleden opgerichfen „Bond tot redden Drenkelingen". Spr demonstreerde met eenige in de zaal aanwezige bereidwilligen de voor naamste reddingsmelhodeu. "Door middel van talrijke lichtbeelden werd bet reddingswerk en liet gebruik der voornaamste rcddingstoestellen dui delijk toegelicht, waarbij het puikje van onze landgenootcn, welke zich op dit ge bied hebben verdienstelijk gemaakt, de revue passeerden. Spr. zette vervolgens de organisatie der Haarlemsche Red dingsbrigade uiteen. Deze vereeniging mag zich verheugen in de algcmcene belangstelling der bur gerij en de sympathie en financieclen steun van het gemeentebestuur; volgens spr. twee onmisbare factoren, waarom hij dan ook een woord van hulde wilde brengen aan het gemeentebestuur van Goes, dat zich bereid verklaarde, aan dit menschlievend streven haar volle mede werking te verleenen. Eenigen lijd geleden Icon de gemeente Amsterdam bogen op de meest volmaakte prganisatie wat betreft het reddingswe zen; nu echter staat Middelburg aan de spits, na het aannemen van het voorstel betreffende het politiecorps te dier stede. - Nadat de voorzitter den heer Meyerink uit naam van alle aanwezigen hartelijk bedankte voor zijn zeer interessante le zing, werd besloten tot de oprichting eener Goesche Reddingsbrigade, onder leiding van dr. Snoek. Er hebben zich voorloopig 15 personen, w.o. één dame, als lid aangemeld. Medegedeeld zij nog, dat de persoon, op wiens lot de gramofoon viel, mr. A. L. W. van Heel, haar weer aan de ver eeniging beschikbaar stelde, om haar ÖfJ 'ipltotl !e <locrt vorkoopon. O- Scha a tse 11 rij de n. Bij de wedstrijden om de wereldkam pioenschappen schaatsenrijden te Oslo won de Fin Thunberg de 500 en 5000 M. Schrale Lipper Ruwe Huid gebruik ik altijd (Tngez. Med.) VERSCHILLENDE BERICHTEN Den 13den Februari werd in het postkantoor in de St. Anthoniebreestraat te Amsterdam uit een trommel f 11 000 vermist. Dienzeifden nacht verdween een 23-jarige postbeambte. Hij is te Antwer pen aangehouden. Maar de politie ont dekte dat twee vreemden te Amsterdam een deel van het geld hadden en daar goeden sier van maakten. Ze zijn aan gehouden en een huiszoeking bracht f 7500 aan het Jicht. De f 3000, die de beambte meenam, zijn vermoedelijk als verloren te beschouwen. Toen Zaterdagavond een rijtuig- poetser aan het Centraal Station te Am sterdam de rails wilde oversteken, werd hij door dc locomotief gegrepen. De man, hij was 36 jaar, raakte bekneld tusschen de buffers en was onmiddellijk dood, Aan de Crt. on (feenon we de volgende uitslagen: le klasse. Valkenswaard: De Valk- Eindhoven 7—2, Breda: N.A.C.—AlliiJnce* 7—2, Maastricht M.V.V.—Willem II 2—1, Tilburg- N.O.A.D.Bredania 1—1. 2e klasse. BredaBreda—N.O A.D. II 0-2, 3e klasse. Bergen, op Zoom- B.O.Z— Terne uzen 2—0. Reserve 2e klasse. Breda: Bredania II IIAliance II 4—1. Reddingsbrigade Goes. Zaterdagavond hield de heer A. ,T. Meyerink te Haarlem voor de loden der Goesche zwem- en badclub ,.'t Sas" en talrijke belangstellenden, een lezing over „het redden van drenkelingen en Bij liet strijken van een stoep van het aan de Julianalcade te Semaraug lig gende s.s. „Borneo" van de Mij. Ne derland zijn twee matrozen te water geraakt, waarvan een, de 20-jarige van T. verdronk. Zijn verminkt lijk werd den volgenden middag opgehaald. Het geen het ongeval al heel tragisch maakt is, melden de Indische bladen, dat de jonge v. T. geen beroepsmalroos was, doch een student in Nederland, die gaarne zijn zuster te Semarang wilde bezoeken, maar liet noodige geld hier voor miste en zich daarom als gewoon matroos op de Borneo liet aanwerven. Op last van den rechter-commis- saris te Arnhem heeft de Nijmeegsclie politie aangehouden den arbeider A, II., verdacht van diefstal van drie schilder stukken uit de R.-IC. kerk te Stommelen (D.) in 1924 gepleegd. De Nijmeegsche politie is erin geslaagd, een der schilder stukken in beslag te nemen.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2