Uw.gezondheid WY MissBlanchê B U1TENLAN D. de, ontwikkelde vorstinnen uit dien tijd. Weldra werd het mode om beroemde vrouwen, ook al kende men haar niet persoonlijk, te bezingen, met haar te correspondeeren en in proza en poëzie haar met overdadige beeldspraak hulde te bewijzen. Dr. Ghijsen gaf toen geestige staaltjes van de wel goed bedoelde, maar toch voor ons begrip lachwekkende hulde, die de Nederlandsche geleerde vrouw Anna Maria van Schurman, ontving, Christina van Zweden, tijdens een be zoek aan ons land, reisde opzettelijk naar Utrecht om dat wonder van vrou welijke geleerdheid, dat „achtste we reldwonder", te zien. Dr- Nodé, lijfarts van Lodewijk XIII, zendt haar in gloei ende verzen zijn hulde, ofschoon hij haar nooit gezien heeft, maar hij had veel gehoord van haar door zijn Dordtschen vriend, dr. van Beverwijk, een hartstoch telijk feminist, uit wiens merkwaardig werk „De uytnemendheyt des vrouwe- lijcken geslachts", zeer curieuse staal tjes werden aangehaald, welke die uyt- nemendheit moeten bewijzen. Vervolgens bleef dr. Ghijsen wat uit voeriger stilstaan bij Maria Tesselscha- de. die een voor dien tijd zeker uitne mende opvoeding genoot, „Tesseltje", trouwe vriendin van Vondel, van Hooft, van Huyghens! Heel mooi en gevoelig werkte spreekster de verschillende ka rakters en den daarmee samenhangen- den invloed van de beide begaafde vrou wen Anna Maria van Schurman en Tes- selschade uit: hoe bij de eerste, hoe eer baar en deugdzaam zij ook overigens was, het verstandelijke in alles domi neert, ook in haar kunst en hoe bij les- selschade, naast haar goote begaafdheid, het teere, fijn-vrouwelijke gevoelsleven overheerscht, dat toch altijd de grootste charme van de vrouw zal blijven en waarvan ook altijd de meest gezegende invloed zal blijven uitgaan. De heer L J. van Voorthuijsen, voor zitter van de Winterclub, was de tolk van al de aanwezigen, toen hij dr. Ghij sen hartelijk dank zegde voor haar mooie, boeiende, geestige lezing. De man, die terugkwam door John Fleming Wilson. Bewerkt naar de Amerikaanscho uitgave door Ellen Eek. Geïllustreerde filmeditie. Uitgave v. Holkema en Warendorf, Amsterdam „Van West Fifty-Sixth street in New- York City in de Ver. Staten van Ameri ka naar Metter Alley, Shanghai in China is zestien duizend, twee honderd vier en een kwart KM." Harry Potter de zoon van Thomas Polier, multi-inillionair, deed over dezen afstand 6 jaar, twee maanden en vier dagen. Bij den aanvang der reis had hij een salaris van 200 dollar op zak, bij zijn aankomst nihil; zijn vertrek geschiedde in een luxe auto, Zijn aankomst was in een opiumkit. M. a w. Harry Potter is op zijn reis van kwaad tot erger in het ergste ver vallen Maar hij keert terug, pakt zich aan, dank zij een vrouw. Hij keert terug langs precies dezelfde route en staat weer in West Fifty Sixth street, als een nakomeling „het huis Potter" waardig Zoo is er hieruit w^t te leeren voor de diep-gezonkenen. Ende desepereert niet wil dit hoek tien toeroepen! Zóó in dc put kan een mensch nog niet zit ten, of er is redding mogelijk. Het be zwaar is alleen, dat zij die ter halver hoogte in den moreelen afgrond zijn gestort, zullen wachten tot ze tot den bodem zijn afgezakt. En dan: niet ieder een heeft zoo'n lieve Marcello tot steun bij den klauter naar boven, en evenmin een vader met milliocncn op zich wach tend Het is geestig, zeer geestig zelfs ge schreven Men brengt met Harry's we dervaren een paar aardige uren zoek. „Rawana, het Tijgerjong", door G. Dieterle. Uitgever G. W. den Boer. Een voorbeeld van de thans zoo ge zochte geromantiseerde dierenverhalen, mijn geschiedenis vertel, zou ik graag weten, of ik lot een vriend sprak." „Dat is in een cirkel redeneeren", zei de advocaat, „ik ben niet overtuigd, vóór ik je heb aangehoord, en ik kan je vriend niet zijn, voor ik behoorlijk ben ingelicht. Als je wat meer vertrouwen had, zou je van je hoele leven meer genoegen hebben. En je weet, mr. Bal four, dat we een spreekwoord hebben zooals de waard is, vertrouwt hij zijn gasten." „U moet niet vergeten, mijnheer", zei ik, „dal ik al genoeg geleden heb, door mijn weldenkendheid, en weggevoerd werd om slaaf te worden door toedoen van denzelfden man, die, als ik het goed( begrijp, uw opdrachtgever is." Al dezen tijd had ik veld gewonnen op mr. Ranheillor en daardoor ook ver trouwen. Maar bij dezen uitval; waarom ik zelf glimlachte, schaterde hij het uit. „Nu, nu", zei hij. „zoo erg is het niet Fui, non sum. Ik was werkelijk je oom's zaakwaarnemer, maar terwijl jij (im her bis juvenis custode reraolo) aan het boemelen was in het Westen, is er heel wat water door de zee geloopen, en als je ooren niet tuiten is het niet, omdat er niet over je werd gepraat. Juist op den dag van je zeeramp kwam rar Campbell op mijn kantoor, die je overal zocht. Ik had nooit van je bestaan gehoord, maar ik heb je vader gekend, en door dingen die ik te weten was gekomen en waar over we straks zullen spreken, geneigd, het ergste te denken Mr. Ebenezer gaf waarvan Kazan de Wolfshond het proto type leverde. Dit verhaal vertelt van een jongen, sterken tijger, die een dorp in Voor- Indië terroriseert, totdat hij valt als slachtoffer van een man, die ook de tijgerouders van Rawana heeft over wonnen. Er zit een locale kleur in het verhaal, wat de stemming en denkwijze van de inlanders betreft, terwijl er al lerlei interessante bijzonderheden van het tijgerleven geweven zijn door deze geschiedenis, die spanning bereikt in de tafereelen, welke van den strijd van den tijger gewagen. Zakwoordenboekjes. Uitg. H. Meulenhoff. Bestemd voor school en kantoor, maar bovenal: voor gebruik op reis! Boekjes, die men zonder veel moeite bij zich kan steken in weerwil van de 220230 blad zijden, die ze ieder tellen. En wie heeft niet, als hij op reis was in het buiten land, het ongerief ondervonden, dat hij met geen mogelijkheid den Franschen, Duitschen of Engelschen term wist te bedenken voor iets dat hij móest zeg gen. De drie verschenen boekjes geven eerst de woordenlijst van de vreemde taal met het Nederlandsch, en dan een lijst van het omgekeerde, waarbij de be werkers zich tot het voornaamste be perkt hebben door het niet direct noo- dige weg te laten. Die bewerkers waren: voor het Duitsch H, Drost en G. J. Ree; voor het Fransch A. C. Voorn; en voor het Engelsch C. J. v. d. Weij. 1MB III III —I HW1 III ill'—ItUtjy kunt U tegen de gevaren van verkoudheid het beste 1- y. beschutten met de desln- fecteerend en oplossend ff werkende >71 TABLETTEN Grootc doozen 65 Cta \UT/\c (ingea. MecL). LANDBOUW. Stamboek Neder 1. Trekpaard. In de te 's Gravenhage gehouden alg. vergadering van het Stamboek van het Ned Trekpaard deed de secretaris nog enkele mededeelingen omtrent zijn be vindingen in Duilschland. Wat den invoer in Duilschland betreft, verzekerde spr. te hebben vernomen, dat Nederland niet anders behandeld wordt dan België, van waar evenmin invoer plaats heeft, en dat er geen reden is om aan te nemen, dat jegens Nederland een andere houding zal worden aangenomen dan jegens an dere landen. Spr's indruk was, dal het aantal paarden in Duilschland toenemen de is, wat echter door de Duitsche auto riteiten wordt tegengesproken. De voorzitter wees op de noodzake lijkheid, onverpoosd naar afzetgebieden te blijven zoeken, o.m. door te trachten", de vereeniging te doen vertegenwoordi gen op buiteiilandsche tentoonstellingen fin daar het allerbeste materiaal in te zenden. Een beroep zal worden gedaan op verschillende fokkers om hun dieren beschikbaar te stellen De afdeeling Limburg wilde trachten goede cliché's van onze beste paarden in buitenlandsche bladen gepubliceerd te krijgen De afdeeling Zeeland wees er op, dat de eigenaars van goede dieren, in tie eer ste plaats van drachtige merriën, groote offers moeten brengen voor het zenden van hun paarden naar buitenlandsche tentoonstellingen. De fokkers zouden ech ter voor die offers wel bereid worden gc- toe dat hij je had gezien, verklaarde (wat onwaarschijnlijk scheen) dat hij je aanzienlijke sommen had gegeven, en dat je vertrokken was naar het vasteland van Europa, met het plan je opvoeding te voltooien, wat waarschijnlijk en prij zenswaardig was. Ondervraagd, waarom je geen bericht had gezonden aan mr. Campbell, gaf hij als reden op, dat je den wensch te kennen had gegeven, te breken met je vorige leven. Verder on dervraagd, waar je nu was, betuigde hij zijn onwetendheid, maar geloofde, dat je in Leiden was. Dat zijn in het kort zijn antwoorden. Ik ben er niet zeker van, cfat iemand ze geloofde", vervolgde mr. Ranheillor met een glimlach, „en in het bijzonder had hij zoo'n afkeer van sommige opmerkingen van mij, dat hij in zooveel woorden mij de deur wees. Toen konden we niet verder, want wel ke verdenkingen we ook hadden, er was geen spoor van bewijs. Daarna komt kapitein Hoseason met de geschiedenis van je verdrinken, waarop alles in dui gen viel, met geen ander resultaat dan onrust van mr. Campbell, schade voor mijn beurs en een nieuwe smet op jc oom's reputatie, die toch al niet veel meer hebben kan. En nu, mr. Balfour", zei hij, «„begrijp je den heelen gang van zaken en kun je zelf oordeelen in hoe verre ik te vertrouwen ben." In werkelijkheid was hij pedanter dan ik hem kan weergeven en strooide meer Latijnsche citaten in zijn gesprek, maar het werd alles met een hartelijkheid ge vonden. Maar men moet dan ook inder daad met de élite van onze paarden uit komen ^Voorts werd aangedrongen op het doen samenstellen van een nieuwe film of op het doen vernieuwen van de reeds be staande, op het Nederlandsche trekpaard betrekking hebbende. De afd Noord-Brabant verklaarde dat men in N. Brabant wel bereid zal zijn paarden naar het buitenland te zenden. De voorzitter deelde mede dat het de bedoeling is, de uit te zenden paarden te kiezen op de tentoonstelling te Dor drecht. Bij de rondvraag verklaarde de afd. Zeeland, geen beletsel te willen zien aangebracht tegen inschrijving van Ne derlandsche paarden, behalve in het Ne- (derlandsch stamboek, in een erkend bui- tenlandsch stamboek. Dit tegengaan, be- teekent verkorting der rechten van den eigenaar van een paard. Wel geschiedt dit om fraude tegen te gaan, maar in schrijving in meer dan één stamboek komt ten goede aan den naam van een dier. De secretaris wees op de practische bezwaren. Het stamboek dient om te voorkomen dal er meer afstammings bewijzen van één paard in omloop zijn. De afd. Zeeland noemde dit echter een fout van ons stamboek. De koopers willen behalve een Nederlandsch ook wel eens een Belgisch afstammingsbewijs zien De afstammingsbewijzen behooren bij den eigendom van een paard. De heer Cokx te Eindhoven (hoofdbe stuur) zou thans geen bespreking van deze kwestie wenschen, doch haar aan het hoofdbestuur in overweging willen geven Wellicht zou er eventueel regle mentswijziging noodig zijn. Het hoofdbe stuur kan dan over de zaak rapport uit brengen. De afd. Limburg zeide, dat zeker land {geheime fondsen bezit ter bevordering o.m van de paardenfokkerij, en zou het hoofdbestuur willen verzoeken, te trach ten die ook hier beschikbaar te doen stellen. Ook wenschtc Limburg goede fo to's van eerste klasse paarden in het buitenland te doen verspreiden. De voorzitter deed uitkomen, dat het Stamboek gelden beschikbaar stelt voor reclame. Het hoofdbestuur zal overwe gen, een eigen fotograaf voor het Stam boek werkzaam te doen zijn. De Ticer Bultman, Haarlemmermeer, constateerde dat het Nederlandsch Stam boek inderdaad een der best georgani seerde ter wereld is. Spr. had dit uit eigen ervaring kunnen verklaren (ap plaus). De heer Hankeu (Wilhelminadorp) be antwoordde hierop cenige opmerkingen van huishoudelijken aard, betreffende de stemming, heerschend in dc afd. Zeeland De heer Bultman bleef op eensgezind heid in het Stamboek aandringen. De vóorzilter deed uitkomen, dat er eenig verschil van meening is gemaakt, waarover de bespreking juist in het be lang van Jiet Stamboek is geweest. Dc aïd. Zeeland, welke er prijs op stelt, rond en eerlijk haar meeniug te zeggen, sloot zich geheel bij de woorden van den voorzitter aan. (Applaus.) Lahd bouw tentoonstelling 'te Brussel. In de groote hal van de Cinquantenai- re te Brussel wordt thans de Xlle ten toonstelling van landbouwproducten en machines gehouden. Ze blijft tot 21 Febr. geopend Van de inzendingen uit Nederland von den we vermeld, dat het centraal co mité inzake keuring van gewassen te vel de uit Wageningen, de Zeeuwsche Maat schappij uit G"c s, de Noord-Brabant- sche Maatschappij van Landbouw te Ze venbergen, het Verkoop-bureau van de Gelderscli-Overijselsche Maatschappij van Landbouw uit Arnhem, de „Wilhelmina- polder" uit Wilhelminadorp en D. J. vau der Have uit K ape lie op stam zegd, die mijn wantrouwen overwon. Bo vendien kon ik zien, dat hij mij be handelde of hij aan mij niet meer twij felde, zoodat het eerste punt mijn iden titeit, volledig bevestigd scheen te zijn „Mijnheer", zei ik, „als ik mijn ge schiedenis vcrlel, moet ik het leven van een vriend aan uw stilzwijgen toevertrou wen. Geef me uw woord, dat het heilig zal zijn en wat mij betreft, ilc verlang geen andere zekerheid dan alleen uw gezicht." Hij gaf mij zeer ernstig zijn woord. „Maar", zei hij, „dit is .een onrustbarend ding en als er in je geschiedenis een of meer kleine botsingen met de wet voorkomen, verzoek ik je, te onthou den, dat ik een man van de wel ben en er vluchtig ovenheen te loopen." Daarna vertelde ik hem miin geschie denis, van den aanvang af, terwijl hij luisterde met zijn bril omhdog en zijn oogen gesloten, zoodat ik soms vrees de, dat hij in slaap \yas gevallen. Maar niets daarvan: hij hoorde ieder woord, zooals ik later merkte, met zoo een vlugheid van begrip, en scherpte van geheugen, dat ik er dikwijls door ver rast was. Zelfs vreemde, uitheemsche Keltische namen, die hij alleen dien. keer hoorde, onthield hij,, en hij her innerde mij er later aan. Maar loen ik den naam Alan Breek voluit noemde, hadden we een vreem de scène. Dc naam vau Alan was in Schotland op aller lippen geweest, met het nieuws van den moord in Appin, en goedgekeurde zaaizaden en poot-aard appelen ten toon' stellen, benevens te velde genomen monsters. RECHTZAKEN. De rechtbank te Breda veroordeel de Donderdag G. S., vroeger boekhouder kassier aan de gemeentelijke gasfabriek aldaar, wegens verduistering tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van preven tief. De eisch was één jaar gevangenis straf. In de zaak betreffende de 'inbraak in het kantoor van de Ned. Bank te Kampen, waarin het gerechtshof Don derdag 12 Febr. uitspraak deed, is door vier der 5 veroordeelden cassatie aan- geteekend. Alleen W. N., die tot 3 jaar gev. straf was veroordeeld heeft in deze| uitspraak berust. Mishandeling van een politie man. Voor den politierechter alhier stond gislercn, zooals we reeds kort meldden, terecht P. L„ arbeider te We s t ka p e 1- le, thans gedetineerd te Middelburg, aan wien ten laste was gelegd, dat hij in den nachi van 1 op 2 Januari j.l. pen poging heeft gedaan den veldwachter der gemeente Westkapelle zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, althans hem heeft mishandeld door hem met een mes een steek in het rechter dijbeen toe te bren gen. Als eenige getuige werd genoemde po litieman, de veldwachter Stoel, gehoord, die verklaarde, dat hij in den bewusten pacht met de marechaussée voor het gemeentehuis de orde bewaakte, omdat het vflj rumoerig was. Bek!, is achter een deur gaan staan jen toen getuigfe zich omdraaide, zag hij bekl. een bewe ging maken van steken in ,zijn richting en voelde hij direct gestoken te zijn. Het mes was hem door den jekker, den on- derjas, den boven- en den onderbroek heen gegaan. Getuige heeft zich direct onder geneeskundige behandeling moe ien stellen, en is nu weer zoover dal hij dienst kan doen; de wond is genezen. Getuige stelt zich civiele partij voor f27.50 door hem aan den dokter betaald en voor f26.25 fcijnde de schade aan zijn kleeren toegebracht. Beklaagde weet zich van het gebeurde zeer weinig te herinneren, daar hij onder idrahkinvloed verkeerde. De officier van justitie, mr. baron van der Feltz, meende dal het eerste ten laste gelegde niet is bewezen, maar wel het tweede en noemde dit een ernstig feit. De politie moet worden beschermd legen zulke mehschen. Spr. vordert daar om drie maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De verdediger nier. J. J. Heijse, meent ook dat het eerste ten laste gelegde niet bewezen is, en stelt de vraag of hier wel van mishandeling, zwaar lichamelijk let sel ten gevolge hebbend, in den zin der wet kan worden gesproken. Waar be klaagde voor de eerste maal voor de rechtbank verschijnt, meent pleiter, dat er alle reden is voor een voorwaarde lijke verooordeeling, al ontkent hij niet het ernstige van het misdrijf. Tegen de ingestelde civiele vordering hoeft de ver dediger geen bezwaar. l Na re- en dupliek, deed de politierech ter, mr. van Bel, direct uitspraak, hij achtte het primair ten laste gelegde niet bewezen, maar wel de mishandeling. De civiele vordering werd toegestaan lot een bedrag van f 53.75 en bekl. veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en last tot onmiddc- lijke invrijheidstelling van bekl. Na het uitspreken van dit vonnis, richtte mr. van Bel zich tot bekl. en zeide, dat hij het gepleegde feit te ern stig vond om daarvoor voorwaardelijk straf op te leggen. Men heeft zijn handen van dc' politie af te houden en zeker na te laten tegen haar van hel mes gebruik te maken. de toegezegde bclooning en ik had hem nauwelijks uilgesproken, of de advocaat bewoog in zijn stoel en opende zijn oogen. „Ik zou niet onnoodig namen noe men. mr. Balfour", zei hij, „in geen geval van Hooglanders, waarvan velen in conflict zijn met de wet." „Wel, misschien was het beste ge weest. als ik het niet had gedaan", zei ik, „maar nu ik het er uit heb geflapt, kan ik er evengoed mee doorgaan." „Ileelemaal niet", zei mr. Ranheillor, ik hoor soms wat moeilijk, zooals je misschien hebt opgemerkt en ik ben niet zeker, dat ik den naam goed heb verstaan We zullen in het vervolg als je het goed vindij je vriend mr. Thomson noemen, dat wekt geen argwaan. En in het vervolg zou ik die voorzorg nemen met iederen Hooglander, dien ik noem de, levend of dood." Hierdoor begreep ik, dat hij den naam duidelijk had gehoord en al voorzag, dal ik over den moord zou praten Als hij deze rol van onwetendheid wenschte te spelen, kon het mij niet schelen, dus glimlachte ik, zei, dat het wel geen; Ilooglandsch-klinkende naam was, maar stemde toe. In het vervolg van mijn verhaal bleef Alan mr. Thomson, wat mij te meer amuseerde, omdat hel een staaltje van beleid was naar zijn eigen hart. James Stewart werd op deze manier genoemd onder den titel van mr. Thomson's bloed verwant, Colin Campbell ging door voor Politie rechter te Middelburg. Voor de Politierechter werden Vrijdag nog de volgende zaken behandeld A. P., 25 jaar, landbouwersknecht te St. Jansteen wegens mishandeling van A. Geerts te St. Jansteen op 10 Januari 1925." Eisch f 10 of 10 dagen hecht. Uit spraak id J. C. II., 18 j., schippersknecht te G r a a u w wegens vernieling van een drietal heiningen te Hontenisse op 11 Januari 1925 in vereeniging met J. S. Eisch f 25 of 25 d. h. Uitspraak vrijspr. J. S. 19 j., visscher te Graauw, als voren in vereeniging met J. C. H. Eisch f 25 of 25 d. h. Uitspraak vrijspraak. J. V., 31 j„ arbeider St. Jans teen wegens mishandeling van E. L. van Dors- selaar te St. Jansteen op. 18 Januari 1925 Eisch 1 maand gevang. Uitspraak 1 mnd. gev. Th. Fr. S., 30 j„ leruder te Hulst wegens mishandeling van A. A. Clegman te Hulst. Eisch f 20 of 20 d. h. Uitspraak idem. K. D., 28 j., werkman te II o e k we gens toeeigening van een portemonnaie met f2.50, welke hij op slraat gevonden had. Eisch f 10 of 10 d. h. Uitspraak id. W. A. d. B., 23 j„ landbouwer te Breskens wegens mishandeling van J. A. van der Werf te Breskens op 12 Januari 1925. Eisch 1" 15 of 15 d. h. Uit spraak id. G. M., 21 j„ arbeider iWlolphaarts- d ij k wegens diefstal van een rijwielbe- lastingplaatje 1925, toebelioorende aan A. Geene te Wplphaartsdijk op 11 Jan. 1925. Eisch f30 of 30 d. h. Uitspraak 1 week gev. voorw. pr. 1 jaar. P. J. Wi„ 19 j., kleermakersknecht,! Middelburg, wegens wederspannig- heid en beleediging legen de agenten van politie Reijnhout en van Ruyh, in den nacht van 17 op 1 8Jan. 1925 te Mid delburg. Eisch 14 dagen gevang. Uits- spraak f 20 of 20 d. h. Het kan verkeeren, zei Breeroo. Vroeger vroeg men om sigaretten zonder meer, thans heet het Geef MIJ maar (Ingez. Med.) DE ZAAK-B ARIHAT. De commissies van onderzoek uit den Rijksdag en den Pruisischen Landdag in de Barmat-affaire zijn nog steeds met hun werk bezig. Gisteren heeft staats secretaris Meissner belangrijke verkla ringen afgelegd, waaruit zou blijken, dat de ambtenaar Krueger eigenlijk de kwade man is geweest, e'n Ebert's naam eenig- zins wordt gerehabiliteerd Meissner ver klaarde, dat nog gebleken is, dat Krue ger zonder daartoe bevoegd te zijn een aanbeveling voor Isaac Barmat aan de Duitsche grensautoriteiten had geschre ven. Deze aanbeveling was overigens waardeloos daar de grensautoriteiten al leen rekening hielden met aanbevelin gen van liet departement van financiën. Aan de grens heeft men Isaac Barmat de aanbeveling weer afgenomen en daar op naar het departement van den rijks president gestuurd. De heer Ebert ver klaarde onmiddellijk, dat Krueger zon der hem te raadplegen liad gehandeld. Later bleek nog, dat Krueger ook voor familieleden van Barmat een aanbeveling aan den Duitschen consul te Amsterdam had gestuurd met de onderteekening: in opdracht van den rijkspresident. Toen dit ontdekt werd, kreeg Krueger zijn ontslag De rijkspresident was zeer verbaasd toen hij vernam, dat zijn zoon een be trekking bij dc aan de Barmats loebe- hoorende Bremer Privat Bank had aau- mr. Glen, en wat Cluy betreft, toen ik aan dat deel van mijn lotgevallen kwam, gaf ik hem den naam van „mr. Jameson, een Hooglandsch hoofd". Het was de doorzichtigste comedie, en ik verbaasde mij er over, dal de advocaat er zoo op gesteld was, maar alles wel beschouwd, lag hel in de lijn van dien tijd, toen er twee partijen in den staat waren en voorzichtige lieden iederen uitweg zoch ten om geen van beiden aanstoot te ge ven. „Wel, wel", zei de advocaat, toen ik was uitgesproken, ,,dil is een^ groot epos, een groote Odysee van jou. Je moest het opschrijven, meneer, in goed Latijn, als je kennis wat rijper is, of in Engelsch, als Je dat liever wilt, of schoon, ik voor mij de kernachtiger taal de voorkeur geef. Je hebt veel gezwor ven quae regio in terris, of om een passende vertaling te maken, welke pa rochie van Schotland ben je niet door getrokken? Je hebt bovendien een bij zondere neiging getoond, om in scheeve verhoudingen te geraken en toch, over het algemeen je er goed in gedragen. Die mr. Thomson schijnt een heer van bijzondere kwaliteiten te zijn, ofschoon misschien een beetje vechtlustig. Maar ik zou er toch niet rouwig om zijn, als hij met al zijn verdiensten maar in de Noordzee was verdronken, want de man kan je leelijk in verlegenheid brengen. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2