MiÉlbiirpÉ Courant FEUILLETON. ONTVOERD BIJVOEGSEL WAN DE WAN Woensdag 11 Febr. 1925, No. 35. BINNENLAND OVERTREDING INVALIDITEITSWET Onze aandacht word! er op gevestigd, dal in den laalslen tijd herhaaldelijk en meer dan vroeger veroordeelingen plaats hebben wegens overtreding van de Inva liditeitswet. Naar wij vernamen, is dit voornamelijk een gevolg van hel streven naar bezuiniging bij den Raad van Ar beid. Nalatigheid in het plakken van zegels en niet op lijd inzenden van rentekaarten veroorzaakt aan den Raad van Ar.beid veel onnoodig werk Nu jaren iang met geduld en met kosten is getracht de menschen op de hoogte te brengen, acht men den tijd gekomen de onwilligen, die blijvend kosten ver oorzaken, met strengere middelen aan te vatten. 19 Januari j.l. werd ook weer ccit onwillig werkgever door den kanton rechter Le Goes veroordeeld lol f3.— boete of 3 dagen hechtenis voor cfke niet geplakte zegel. UIT DE ANTI-REVOLUTIONAIRE PARTIJ. Het centraal-comité der A.-R. partij heeft aan de A.-R. kiesverecnigingen een circulaire verzonden, waarin in de eer ste plaats een advies wordt gegeven in zake de samenstelling van de hoofdlijst voor de a.s. verkiezing der Tweede Ka- mei. Hierbij is rekening gehouden 'met de meest wenschelijke samenstelling van de club uit parlementair oogpunt bezien; de gevoelens der partij, zooals die ge bleken zijn bij de besprekingen, welke met Moderamen van het centraal comité in December j.l. heeft gehouden met de gedelegeerden der centrale besturen in de Kamerkieskringen; de onderscheiden stroomingen welke zich in het partijle ven openbaren; na vorenstaande over wegingen de anciënniteit der zittende Kamerleden. De kiesvereenigingen moeten in de tweede helft van Februari vergaderen voor de stemming over het advies voor de hooidlijst en het grostal voor de bij- lijst. Het advies voor de hoofdlijst luidt: 1. H. Colijn, 2. 'V, H. Rutgers, 3. Th. Heemskerk, 4. J. J. C. van Dijk, 5. L. F. Duymaer van Twist, 6. F. H. de Monté ver Loren, 7. J. Schouten, 8. E, J. Beu- mer, 9, H. Visscher, 10. J. A. de Wilde, 11. C. Smeenk, 12. A. Zijlstra, 13. J. C. Scheurer, 14. C. van den Heuvel, 15. H, A. Leenstra, 16. Th, Heukels, 17, A, Colijn, 18. J. van der Molen, 19. P. Berg- mcijer, 20. H. A. Dambrink. Vervolgens wordt gegeven een gros tal voor de bijlijst, die 57 namen bevat, (Ned.) IIET GEVAL-OVERST. Het hoofdbestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders nam eerst kennis van het tusschen de afd. Am sterdam van dien Bond en de sleepers firma Puls overeengekomen collectief contract, nadat, dit was aangegaan. Het hoofdbestuur kan echter deze overeen komst om haar inhoud niet aan- ftoor ROBERT. LOUIS STEVENSON Geautoriseerde vertaling van J. C. 13. B. RE®. 39). De knecht zette ons over de Rannoch- kreek in de schemering van den vol genden dag en uitte zijn meening over de beste route. Deze leidde direct naar de toppen der bergen, dan met een om weg, boven door het Lyondal, het Lo-- chydal en hel Doehart-dal, om bij de kippen en den bovenstroom van de Forth in de Laaglanden uit te komen. Alan had weinig trek in een route, die ons door hel land?.van zijn bloedvijanden, de Glenorchy Campbells, leidde Hij voer de aan, dat wc door naar het Oosten te gaan, bijna direct tusschen de Athole Stewarts zouden komen, 'een clan van zijn eigen naam en stam, ofschoon ze een ander hoofd gehoorzaamden en bo vendien langs een veel kor teren en ge- raakkelijken weg ons doel zouden be reiken Maar de knecht, die het hoofd was van Cluny's verkenners, had goe de redenen voor al zijn aanwijzingen, noemde dé sterkte der troepen in ieder district, en" voerde eindelijk aan, voor zoover ik begreep, dal we nergens zoo vaarden en heeft de fa. Puls mede gedeeld, zijn signatuur aan dit contract te moeten onthouden. Bij nader inzien kan het dagelijksch bestuur den* afd. Am sterdam zich hiermede vereenigen Uit Stad en Provincie. Uit Middelburg 7- Maandagavond hield de afJeeling Middelburg van de Nat. Chr. Ge- heelonthoudersvereeniging een propagan- da-samenkomst in de Bogardzaal. Na opening met gebed door den heer J. A. Bliek, sprak cleze enkele opemngs- wporden om vervolgens de leiding te geven aan den agent der vereeniging, den heer De Jong uil Utrecht, die eerst een drietal films vertoonde, eeu die tiet leven van rups en vlinder liet zien, een komische film en een mooie levens-- schets. Hierna sprak de heer De Jong -»de aanwezigen toe en wees er op, hóe de bedwelmende dranken de menschen in werkelijkheid naar beneden halen, ter wijl zij echter in hun eigen oogen. grooter worden Hiertegenover stelde spr. het Evangelie, dat juist de men schen doel gevoelen, dal God hen klein doet zijn. Maar om de ellende van deu drank le doen zien,/was de voornaamste film tot hel laatste bewaard, namelijk die ge titeld ..Vloek en ^egenDeze film in vier deelen geeft een kijkje op de el lende, die hel gevolg meermalen is van drankmisbruik, en die ook voor hen. die niet direct tol de geheelonthouding kunnen besluiten, toch zeker veel leer zaams had, en hen zeker tot nadenken zal stemmen. De heer Bliek sloot de goed bezochte bijeenkomst met dankzegging. In de pauze was gecolporteerd met lectuur, terwijl aan het slot van den avond een collecte voor het doel der vereeniging werd gehouden o Uit Walcheren, Voor de legen Vrijdag a.s. bijeen geroepen vergadering van O. e n W. Sou- b urgis een lange agenda opgesteld. Van de voorstellen van B en W. noemen we de volgende: lot het aanbrengen van herstellingen der lokalen, bestemd voor bewaarschool; lot afwijzing van de verzoeken Om sub sidie van de Voetbal vereen en de Gei- LCtafokvereeniging; lot liet aangaan van een overeenkomst met den Rijkswaterstaat betreffende de toediening van hel roeiboolvecr le Abeele, (Overeenkomstig liet ontwerp van 3 Oct 1924 (n.l. om de bediening van liet veer aan de gemeente op le dragen, gedurende 3 jaar, tegen een vergoeding van f 1000 per jaar). Verder leggen B. en W. een schrijven over van Ge<l. Blaten, vragend of B. en Wi. bereid zijn le bevorderen dat de ver beteringen van den N. Ylissiiigschep Weg, terstond noodig geacht door de Commissie van Onderzoek, met bekwa men spoed worden ter hand genomen (In bedoeld rapport, dat van 8 April 24 dateert, wordt o a. verwijdering oT ver plaatsing van het mclksalon bij de tram halte gevraagd). B. en W stellen nu aan den Raad voor, aan het verzoek van Ged. Staten niet te voldoen. Ingekomen is hel 30 Dec. gedateerde Kon, besluit, waarbij de Raad van O. en W. Souburg niet ontvankelijk wordt verklaard in zijn beroep tegen hel schrij ven van Ged. Staten waarbij bevestigd werd dal goedkeuring onthouden is aan het raadsbesluit van 15 Oct. 23 lol op heffing van hel openbaar vervolgonder wijs. (Overwogen wordt in het Kon. bes!, dat geen beroep mogelijk is van een schrijven, meldend de bevestiging van eon niet-goedkcuring; en dal voor een beroep legen hel besluit zelf de termijn was verstreken). Ton opzichte van hel raadsbesluit lot heffing van 100 opcenten op de rijks- i weinig zouden worden lastig gevallen als in een land van Campbells. Alan gaf tenslotte toe, maar half te vreden. „Het is een van de vervelendste stuk ken van Schotland", zei hij „Ik weet er niets anders dan hei en kraaien en Campbells. Maar ik «ie, dat je een scherpzinnig man bent en zal doen, wat je verlangt." We namen dus deze route en wan delden bijna drie nachten op geheim zinnige bergen tusschen de bronnen van wilde rivieren, dikwijls in mist gehuld en in een voortdurende» wind en regen en nooit opgcvroolijkl door een straal tje zonneschijn. Overdag lagen wij te slapen in de druipende heide en 's nachts klommen wc over onbegaanbare heuvels, tusschen wilde rotsen We ver dwaalden vaak en waren dikwijls zóó ingesloten door den mist, dal we moes ten blijven waar we waren, lot het licht werd. Er was geen kwestie van vuur. Ons ccnige voedsel was „drammach" en een portie koud vleesch, dat we uit de kooi hadden meegenomen en wat drin ken betreft, de hemel weel. dat we aan water geen gebrek hadden. Het was een vreeselijke lijd, die nog vreeselijker werd door liet sombere weer en liet landschap. Ik was nooit warm. mijn landen klapperden op el kaar, ik werd gehinderd door een erg ontstoken keel, zooals ik op het eilandje had gehad, ik had een pijnlijken steek in mijn zijde, die mij nooit verliet en inkomstenbelasting, melden Ged. Blaten dal blijkens besprekingen niet een com missie uil haar midden, daarbij tenge volge van foutieve berekeningen, minder juiste overwegingen hebben gegolden. Aangezien door genoemd besluit een jngrijpcmlc wijziging gebracht wordt in de belastingheffing, komt het Ged. Staten in hel belang der gemeente gewenscht voor. dat de Baad zich over deze aan gelegenheid nader uitspreekt. Over dc door drankweerorganisulics aangevraagde vermindering van hot aan tal vergunningen, vermeldt de toelich ting tot de agenda dat dit in dc verga dering van B. en Wi. nog geen onder werp van bespreking heeft uitgemaakt B. en W. melden besloten te hebben een onderzoek in le stellen naar de nood zakelijkheid van de aanschaffing van 18 nieuwe schoolbanken, waarvoor het be stuur der Ver. van de School met den Bijbel vraagt gelden beschikbaar te stel len Van Ged Stalen is bericht ontvangen dat het presentiegeld der raadsleden door hen is vastgesteld op f2 50 per lid en per vergadering, Maandagmiddag vergaderde dc raad van A r e m u i d e n voltallig De voor zitter bracht onmiddellijk na de ope ning het courantengeschrijf naar aan leiding der laatste raadsvergadering ter sprake. Hij zou gaarne deze kwestie op gelost zien. Hij voor zicli meent, dat de heer Franse en de raad zich in dezen geest uitgelaten hebben, dal een briéf van gelukwensch aan hel hoofd dei- school meer dan voldoende was. De heer Franse zegt alleen te hebben voorgesteld een brief van gelukwensch le zenden en die woorden „meer dan voldoende" niet le hebben gebruikt De heer Crucq zegt zeker le weten, dal de heer "Franse gezegd heeft allang voldoende De heer Puijpe verklaart, dal het jubileum van den heer Van Doesclaar ook bij B. en W. is besproken, en dal de burgemeester wel iels voor hem liad* willen doen; hij zelf zou dit ook goed vinden als dit uil de bevol king opgekomen was; als college wensch- tc hij geen voorstel te doen aan den raad. Ook hij is overtuigd, dal die woor den door den heer Franse zijn gezegd De heer Van Eeneunaam verklaart, dal die woorden niel door den lieer Frapse zijn gezegd; hij vraagt, wat toch de reden van den voorzitter is geweest, om die woorden aan de courant te schrijven. Ilad hij hel verslag niel af moeten wachten? Dc voorzitter zegt, dat hij hel noodig vond, dat die woorden zoo in dc courant stonden; onder aan zijn schrijven had hij vermeld ze te plaatsen in geval ze niet in hel verslag stonden. De heer Crucq vraagt wat de notulen vermelden. De voorzitter weet dit niet, hij wilde er niet naar informeereu om er den secretaris builen te houden. De heer Franse herinnert den heer Van Waarde aan hel gesprek met hem op liet Kerstfeest, waar deze hem ver klaard heeft, dal die woorden niet zijn gesproken. De heer Van Waarde ver- ldaa,rl thans, dal hij toen den heer Franse maar tevreden wou stellen, om- dal hij daar niet over raadszaken spreken wilde; thans verklaart hij evenwel, dal de heer Franse de woorden wel gezegd heeft en durft er zelfs een eed op doen Na nog eenige bespreking hierover vond de voorzitter, dal dit punt genoeg besproken was en deed vervolgens, daar het de eerste vergadering is in dit jaar, eenige mededeelingcn ten opzichte van persoonsverwisselingen in hel college van B. en W. c» den raad, om daarna de voornaamste handelingen van den raad op le sommen 4 Hij herdacht de ramp, welke de visscherij heeft getrof fen en het Koninklijk bezoek, dat de gemeente naar aanleiding hiervan le beurt viel. Met dankbaarheid vermeldde hij, dal de gemeente op economisch ge bied een goed jaar heeft gehad, en wensch'l de heeren ten slotte allen een als ik in mijn natte bed sliep, terwijl de regen op mij neersloeg, en onder mij de modder sijpelde, beleefde ik in mijn verbeelding weer de ergste deelen van mijn avonturen, ik zag den toren van Shaws, verlicht door den bliksem, Ransome wegdragen op den rug van den man Shuan sterven op den vloer van de kajuit of Colin Campbell grij pen naar de sluiting van zijn jas. Uil zulke onderbroken sluimeringen word ik in de schemering wakker, om nog in dezelfde modder te zitten als waarin ik had geslapen en koude „drammach" le eten, terwijl de regen scherp in mijn gezicht sloeg of langs mijn rug liep in ijskoude stroompjes en de mist ons in sloot als in oen sombere holte, of mis schien als de wind opstak, plotseling verdween en ons den afgrond van Oen duistere vallei deed zien, waar de slroo- men brulden. Het geluid wan een on metelijk aantal rivieren kwam van alle kanten. Door dezen gestadigen regen wa ren alle bronnen van het gebergte gaan vloeien, uit alle dalen gutste het water als uit ecu vergaarbak, iedere beek was overstroomd en was buiten haar oevers getreden, gedurende onze vermoeiende nachtelijke reizen was hel indrukwek kend hun stemmen te hooren in de dalen beneden, nu rollend als donder, dan met een boos geraas. Ik begreep nu de geschiedenis van den Watergeest, den demon der stroomen. waarvan de fabel zegt, dat hij weeklaagt en brult aan de doorwaadbare plaats lol de ten doode goed jaar en een goede samenwerking onderling toe. De heer Franse dankte den voorzitter voor zijn verschillende mededeelingcn en de goede woorden voor de loden geuit, en wijdde eenige woorden aan de vis- schersramp den daarbij beloonden groolen financieelen steun voor de na gelaten betrekkingen; het Koninklijk'be zoek; hel overlijden van den heer Kraa- mcr. en de economische verbetering. Daarna werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen. De heer Crucq wcnscht wijziging, omdat de woorden ..allang voldoende niel vernield staan, en alleen hel voorstel vermelden De heer Van Eenuenuaam zegt, dat de se cretaris hem kort na de vorige raads vergadering heeft verklaard, dal die woorden niel in den raad door den heer Franse zijn gezegd De secretaris zegt dal dit zoo is, en verklaard nogmaals die woorden in den Raad niel te hebben gehoord. De voorzilter zegt, dat C. Franse van Kleverskerlce hem verklaard heeft, dat dat de secretaris op de jacht zich wel eenigszius anders uitgelaten heeft Dc secretaris herhaalt zijn verklaring en zegt hel verkeerd Le vinden van den burgemeester een particulier persooubij dé besprekingen van den raad le Jiale» De lieer Schuit zegt, dal de notulen, toch alleen den zakelijken inhoud ver melden moeten, het is toch niel noodig ze hiervoor le wijzigen. De heer Franse vraagt don voorzilter, of hij voortaan nog zonder voorkennis van den raad woorden in het verslag zal doen opnemen. De voorzitter zegt, als hij dit noodig oordeelt, dit dan weer onder het gemaakte voorbehoud le zul len doen De heer Franse zegt dat, als de heeren hun ingenomen standpunt vol houden, hij daar machteloos tegenover slaat. Noch de verslaggever van De Zeeuw, noch die der Middelburgsche Courant, noch de notulen vermelden de woorden „meer dan voldoende Wil len enkele lieeren die nu toch op mijn naam zeiten, dan stel ik er prijs op, dat ze in de notulen worden vermeld; maar dal er dan ook op mijn verzoek een pro test hiertegen aan wordt toegevoegd. Na nog eenige besprekingen wordt, zonder dat op verandering der notulen nog nader wordt aangedrongen, het debat gesloten. Uil hel ingekomen jaarverslag van liet hoofd der O. L. soliooi bleek dat het aantal leerlingen thans 167 bedraagt en in den loop van 1924 met 13 is ver meerderd. Verder dal 11 leerlingen aan den vervolgcursus deelnemen. Ook was ingekomen een verzoek van de kerkvoogdij te Klcverskerke lot be taalbaarstelling kosten herstelling loren. De kosten hiervan bedragen voor de ge meente een vierde van het totale bedrag, zijnde f 258 65. Aldus besloten. Op voorstel van B. en "Wi. werd hel aantal vergunningen van 7 op 6 gebracht. Een wijziging in den vleoschkeurings- diensl overeenkomstig het Voorstel van B on W. 'werd m. a. s. aangenomen. Een bedrag van f1500 werd toegestaan op verzoek van de vereeniging voor Bij zonder Onderwijs om voorschot op de .vergoeding, bedoeld bij art. 101 der lager Onderwijswet voor 1925. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten eenige doode boomen in de Dokweide in hel openbaar le verkoopen. Een verzoek om ontheffing van liet (bepaalde bij artikel 59 der L, O'.-wet voor de school le Klcverskerke, werd (bjvereelnkoinslig hel voorstel van B. en W. aangenomen. Thans kwam ter tafel onderhoud we gen B. en W. willen hiervoor macadam gebruiken Do lieer Puijpe zeide dal de proef is genomen voor een jaar, en de wegen zijn goed Ilij wensclit verder ma cadam le gebruiken voor de wegen, doch grind op hel markt- en stationsplein en kerkhof De heer Franse vroeg of dc wegen vroeger, toen ze met grind be strooid werden, niet in orde waren. Door macadam le gebruiken zal men hoogore gedoemde reiziger komt, Ik zag. dat Alan het geloofde, of half geloorde. en wan neer liet geraas van de rivier hooger klonk dan gewoonlijk, verbaasde liet mij weinig, dat hij een kruis sloeg. Gedurende deze verschrikkelijke zwerf tochten waren wij niet vertrouwelijk en spraken zelfs bijna niet De waarheid is, dat ik doodziek was, wat mijn beste ex cuus is. Maar bovendien was ik door mijn aard weinig geneigd te vergeven, ik was niel gauw beleedigd. maar ver gat nog minder gauw, en was nu om twee redenen woedend op mijn metge zel Bijna twee dagen \v£s hij onver moeid niel vriendelijkheden, wel zwij gend, maar altijd bereid om' le helpen, en altijd m de hoop, zooals ik heel goed zag, dal mijn onaangename stemming zou overwaaien. AI dien lijd was ik in mij zelf gekeerd, voedde mijn toorn, wees ruw zijn hulp af en keek hem even weinig aan, als wanneer hij een struik of een slecn was geweest. Den tweeden nacht, of liever den da geraad van den derden dag waren wij op een open heuvel, zoodal wc niel onze gewoonte konden volgen en direcl gaan eten en slapen. Voor wê een schuil plaats haddon bereikt, was, hel vrij heldor geworden, want, ofschoon het nog regende, waren de wolken hooger, en Alan keek mij aan met teekenon van bezorgdheid „Je kunt mij beter je bagage geven", zei hij. misschien voor de negende maai sedert we gescheiden waren van den kosten maken dan wanneer men grind gebruikt. l)e lieer van Waarde zegt dat hel beetje macadam dat op den weg ge bruikt is. toch op Fransc's voorstel is aangewend. Na nog eenige besprekingen hierover werd met 4 tegen "5 stemmen besloten weder macadam te gebruiken voor de wegen, Tegen stemden de lieeren Fran se. anse en van Eenennaam. Naar aanleiding van een verzoek van den lieer J K. Crucq om gemeentegrond in erfpacht voor een opslagplaats voor bouwmateriaal op het Schorretje a 5 ct. per M -, wezen de heeren Franse en van Eenennaam er den raad op, 'dat men daar wet* meer liefhebbers voor zal krij gen. en liet een schadepost voor de ge meente zal worden. Besloten wordt dit aan le houden lol een volgende verga dering, te meer daar Crucq ook grond van het Rijk hiervoor wenscht, en mocht hij dit niet verkrijgen, den gemeentegrond ook niet wenscht. Thans kwam aan de orde liet plan rioieering Christïaanpoldcr De heer Crucq licht op verzoek van den lieer Jansc hel plan en kostenberekening na iler toe De aandrang lot hel nemen van een beslissing vindt vooral zijn oor zaak in n paar aanvragen van M. Vader en J. Crucq (ot rioieering van een gedeelte sloot, wat dan in het plan van den heer Crucq zou worden opgenomen De heer Franse zegt ook niel legen ri- (olcering te zijn, maar vraagt zich af of hel nu toch wet noodig is om er zoo n haast mee le maken Hebben we niet te veel onder handenvroeg spr., ons plan voor stuksgewijze vernieuwing der stra ten is iang met zoover, dat we dit kun nen laten rusten. De heer Crucq meent dal men vrij moei zijn waar men Bouwen wil, en dal dc gemeente dan te zorgen heeft voor riofecring en bestraling. De heer Franse is het met die verplichting van de gemeente niet eens, te meer waar hier een terrein voor bebouwing is aan gewezen, daarvoor heeft de gemeente die verplichting wel op zich genomen. Na nog eenige "besprekingen hierover wordt hel voorstel van B. en W_, die- hel plan van den heer Crucq hebben overgenomen, in stemming gebracht en met 4 legen 3 stemmen, die der heeren Franse, Janse en van Eenennaam, aan genomen. Omtrent het onderwerp schoolgeld hef fen vervolgonderwijs, werd na eenige be sprekingen besloten dit jaar f 1 per Teer ling te heffen. Bij de rondvraag zeide de heer Schuil benieuwd le zijn naar een door hem ge daan verzoek tot rioieering Wcstdijk- straal. Dc heer Puijpe zeide dat hij ge ïnformeerd had bij de timmermans- al daar en dal L. de Hamer vermoedelijk do rioieering weet te liggen, daar hij er indertijd aan gewerkt heeft in dienst van Jan Crucq. De heer Puijpe zal De Hamer hierover eens ondervragen en zal er werk van maken. Verder wil de heer Schuit de aandacht van B en W. vestigen op het padjjo achter Meulenberg. Ook hiervoor zal, al dus de heer Puijpe, gezorgd worden, evenals voor een bruggetje aan het Oude (Amemuidsche Voetpad. De heer Jansc zeide dal er te Kleverskerkc putten ge graven zijn voor grind en zeide dat hij on meer ingezetenen van Klcverskerke dio graag dicht zouden zien, daar het oen smerige boel is De lieer Puijpe zeide dat die pulten daar gegraven zijn voor jnacadam in le doen Ook kunnen ze daar best liggen, hij vindt er niets sme rigs aan en ze liggen niemand in den weg. Verder vroeg de lieer Jansen om op tien grindweg bij de Gebrs. Klosten wal macadam Ie slrooien, daar de weg daar erg slecht is Hieraan zal worden voldaan Ook sprak spr. over de putten op den Westwal Ook dit zegt de lieer (Puijpe hem toe, dal Uil in orde zal worden gebracht wanneer de straatma ker komt. (Voor verder Stad en Provincie zie men hel IXoofdlilad). verkenner, aan den oever van dc Ran- noch-kreek. „Hel gaal heel goed, dank je", zei ik, zoo koud als ijs. Alan werd bloedrood. „Ik zal hel niet weer aanbieden", zei hij, „ik ben niet erg geduldig, David." ..Dat heb ik nooit gezegd", antwoord de ik, wat precies de ruwe, dwaze ma nier van spreken was van een jongen van tien jaar Alan gaf op dat oogenblik geen ant woord, maar zijn gedrag antwoordde voor hem. Ilel bleek, dal hij van nu af zichzelf had vergeven voor de zaak met Cluny, hij zette zijn hoed weed zwierig, wandelde opgewekt, floot deun tjes en keek me van opzij aan met uit-' dagenden glimlach. Den derden avond trokken wc door het Westelijke eind van het land Balguliidder. Het was hel der en koud, inel iets vorstigs in de lucht en een Noordenwind, die de wol kon wegblies en de sterren helder deed schijnen. Dc stroomen waren natuurlijk vol en maakten nog veel lawaai tusschen de heuvels, maar ik merkte op, dat Alan niel meer aan den Watergeest dacht, en uitstekend geluimd was. Wat mij betreft, de verandering van weer kwam le laat voor mij, ik had zoo lang in de. modder gelegen, dat ik van mijn eigen klecren walgde, ik was doodmoe, en ziek en pijnlijk en huiverig, de koude wind ging door me heen en het geluid er van verdoofde mijn ooren. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5