8 IJ VOEGSEL den als spreker in haar vergadering geen prijs slell. ,,ITol Huisgezin"- vermeldt een stellig gerucht, in Kamerkringen druk bespro ken, dat de plaats, die het heengaan van jhr. van filters in Arnhem vrijmaakt, zal -worden vervuld door Baron van Wijn bergen. MAN Dinsdag 10 Febr. 1025, 'Ho. 34. BINNENLAND. DE SUBSIDIE AAN DE OLYMPISCHE SPELEN. De regeering heeft een wetsontwerp in gediend voor de eerste subsidie van 2y2 Ion voor de in 1928 te Amsterdam le houden Olympische spelen. In de drie volgende jaren zal telkens zoo'n subsidie worden aangevraagd, totaal dus 1 mil- lioen, de helft van de gemaakte kosten. De regcering acht dit het gestand doen van de in '23 te Rome gedane toezegging en meent dat groote belangen bij deze spelen zijn gemoeid. De gelegenheid aan breeden kring ge boden om persoonlijk kennis le nemen van. al datgene, wat met de spelen ver band houdt, het wetenschappelijk bèslu- dceren en aan de praclijk toetsen van de verschillende methoden van lichame lijke oefening, maai' voornamelijk hel deelnemen van een zeer groot aantal ath- lelen uit alle standen der maalschïLppij aan de vooroefening en voorbereiding van al lielgeen met Olympische Spelen samengaat en verband houdt, zal in lioo- ge mate het particulier initiatief bij dc beoefening van de lichamelijke opvoeding bevorderen en deze in algemeenen zin ten goede 'komen. Doch ook mei betrekking tot de kunst beloven de a.s. Olympische spelen voor ons land van een belangrijke belcekenis le worden. Bij de herleving der Olympi sche gedachte ging reeds aanstonds groote bekoring uil van het denkbeeld om, evenals in de oudheid,^sporl en, kunst wederom le doen samengaan. Door bef samenroepen in ons land van alle kunste naars ter wereld, die voelen voor her nieuwing van hel klassieke huwelijk lus- schen sport en kunst en door een talrijke deelneming van onze eigen kunstenaars in dc verschillende kunstafdeelingen, zul len de Olympische Spelen op een breeder standpunt worden geplaatst. Voorts wordt gewezen op het te ver wachten vreemdelingenbezoek, en op de ideeële winst door versterking van de banden niet liet buitenland. NIEUW GESCHIL BIJ DE KATHOLIEKEN. De Bondsvoorzitter, baron van Wijn bergen, lieeft in zijn openingsrede op de Bondsvergadering gesproken over bewe gingen lot liet verbreken der eenheid, waarbij bij aandrong op het hebben van moed, „om in te grijpen waar ingegre pen moet wordep.'' Door verschillende [Kalli. bladen werd hierin gezien een aanval op prof. v. d. Heijden, die in de Nijmeegsche kiesvereeniging had voor gesteld om alleen een programma op le maken over de punten waarop men hel eens was. Door velen werd scherp afge keurd, dal de Bondsvoorzitter zich zoo uitliet. Brn vau Wijnbergen heeft op die kri tiek geantwoord dat hij daarop niet zal reageeren. Hij heeft naar den Lelcst van zijn rede verwezen. Inmiddels heeft de kiesvereeniging le Nijmegen (die alle zittende Kalh. Kamer leden had uilgenoodigd voor een spreek beurt) m. a. s. per motie aan brn van Wijnbergen beteelcend dat zij onder, de huidige omstandigheden op zijn oplre- &NTVOER» door ROBERT LOUIS STEMENSON Geautoriseerde vertaling van J. C. E. R. BEfR. 38). HOOFDSTUK XXIV. De v 1 uClit d'oor de heide, de twist. Alan en ik werden over de Errocht kreek gezel, onder bedekking van den nacht en gingen langs den oostelijken oever naar hel boveueinde van de Run- noch kreek, waarheen we werden geleid door een van de bedienden uit «le kooi. Deze kerel droeg al onze bagage, en Alan's overjas bovendien en draafde met dien last voort, terwijl ik onder de helft bezweken zou zijn; loch was hij een man dien ik in een gewoon gevecht gemakkelijk had verslagen. Zonder twijfel was het een groot genot zoo onbelast te loopen en misschien zou ik zonder dal en het daaruit voortvloei end gevoel van vrijheid en lichtheid, lieef- lemaal niet hebben kunnen gaan. Ik was nauwelijk opgestaan van een ziekbed en er was niets in "onzen staat van zaken dat OVER BEN WATERLEIDINGBAK, EN OVER DE ELECTRICITEIT. Er is de laatste maanden geen mensch voorbij den waterleidingbak bij den watertoren alhier gegaan, die niet stil stond om naar de werkzaamheden te kijken. Langzamerhand was er echter steeds minder te zien. En nu blijkens dat verschijnsel het werk zijn voltooiing nadert, is er aanleiding om nog weer eens te vertellen, wat daar eigenlijk gemaakt is, en waarom; en hoe nu de stand van het werk is. Het bleek ons, dat daarover zonderlinge meeningerf-de rondte doen. De aanleiding tot dit omvangrijke werk was de uitbreiding van het wa tergebruik, waardoor de capaciteit van den toren niet meer voldoende was op bepaalde uren van groot gebruik, bijv. bij groote hitte, op Zaterdagmorgen, bij brand, e.d.m. Men stoild toen voor de vraag of men den toren zou vervangen door een andere van grooter capaciteit, of wel de machines aan de Oranjezon zou vervangen door nieuwe en groote- re, maar dan met inbegrip van het leg gen van een vergrooting van den aan voer, wat neerkwam op het leggen van een nieuwe leiding naar de Oranjezon, die ongeveer 9 KM. van den toren is gelegen. (Een der persleidingen ver keerde in minder goeden toestand.) Ieder der genoemde oplossingen zou neerkomen op een kosten van ongeveer anderhalve ton. Men heeft toen een anderen uitweg gezocht, op een koste van f 80.000 ge raamd, door bij den watertoren een ce menten bak te bouwen van 2000 kub meter inhoud, daarmee verbonden door een automatische pompinrichting, die op de volgende wijze zal werken. Wanneer alles voltooid is, zal het pompstation aan de Oranjezon het water pompen in den bak. Daaruit komt 't in den toren, die door zijn hoogen water stand den druk in de sladsleiding geeft. Wordt er nu in de stad meer water ge bruikt dan er wordt aangevoerd, dan daalt het waterpeil in den toren en ver mindert dus ook de druk in de stads- leiding. Maar in den toren wordt eer inrichting aangebracht, die, zoodra het waterpeil tot op een zeker punt is ge daald, automatisch een electrische pomp in werking stelt, welke het water uit den bak in de stadleiding pompt, en zoo dra die „vol" is, het water pompt ir den toren. Is in den toren dan weer een zeker peil bereikt, dan wordt auto matisch de pomp weer uitgeschakeld. Zooals gezegd, is de inhoud van den bak 2000 kub. meter. Het gebruik op één dag is hier gemiddeld 1600 kub. meter, zoodat men hoopt met de behulp van dezen extra hier aanwezigen water voorraad, den druk op de leiding op voldoend peil te houden, wanneer door plotseling groot verbruik, de water-ver mindering grooter is dan de machines van de Oranjezon kunnen aanvullen. De bak is sedert eenige weken ge reed. Hij is toen volgepompt, en dat wa ter heeft men er in laten staan, zoodat de bak z.g. „uitgeloogd wordt, d. w. dat alle daarin aanwezige oplosbare stof fen door dat water worde opgenomen. Dat water zal er weer worden uitge- pompt naar het riool. Daar de bak aan zijkanten was vrijgelaten, heeft men kunnen constateeren of hij water door liet. Nu dat in orde is gebleken, zijn de zijkanten met bitume bestreken, ge teerd zullen we maar zegden, en daarna is er weei aarde aangebracht in de opengehouden geulen rondom. Zoover is men met het werk gevor derd. Van de verbindingen van den bak met aanvoerleiding en sCadsIeiding, is de eene gereed, en zal eerlang ook de andere worden aangebracht, waarbij de verbruikers zich moeten voorberei den op een korte stagnatie in den wa- tcraanvoer. Het werk dat nu nog moet gebeuren is de aanbrenging van de ponipinstalla- tie Is die gereed, dan hoopt men in staat le zijn, den druk in de leiding con stant te houden. Het bezoek aan de Gemeentebedrij ven tot het informeeren naar de boven staande kwestie heeft ons tevens aan leiding gegeven nadere inlichtingen le vragen in verband met het aan het eind van de vorige raadsvergadering kort door wethouder de Veer gedane mede- deeling, dat het slechte electrische licht in den vooravond veroorzaakt wordt door de groote uitbreiding van het net, en dat er verbetering in voorbereiding is door het aanbrengen van versterkin gen. De toeneming van het gebruik van electriciteit heeft tengevolge gehad, dat in de maanden December en Januari, vooral in den vooravond, als het kleine- kracht-verbruik, en het winkelverbruik samenvallen met het grootste lichtvcr- bruik, de spanning daalde, wat in het bijzonder tusschen 4 en 8 uur te be merken was door geringere lichtsterkte. Die gevolgen waren te voorzien, maar eerst proefondervindelijk kan worden uitgemaakt, wat er noodig is ter betering, en waar, wil men niet het gevaar loopen kosten te maken voor verbeteringen die onvoldoend het kwaad verhelpen. Er zijn nu in de kwade maanden spanningsmetingen gedaan in verschillende deelen der stad, en men hoopt nu verbetering te brengen door het plaatsen van een nieuwen trans formator in de binnenstad, door het vergrooten van den aanvoer naar de nieuwe stadswijk door middel van nog een kabel langs de nieuv/e brug, en ook door andere kabelverstcrkingen. Nu het geleidelijk langer dag blijft, zal het uur van groot Iichtverbruik minder samenvallen met den tijd van het klein-kracht-verbruik en zullen de bezwaren geringer worden. En legen het Volgende donkere seizoen hoopt men mei' de verbeteringen gereed te zijn. EBSLAG GEZONDHEIDSCOMMISSIE MIDDELBURG. In de alg. beschouwingen van liet ver slag 1924 der Gezondheidscommissie van Middelburg wordt liet volgende opge merkt Ter beoordeelkig van den gezondheids toestand der gemeente, wordt dikwijls Igebruik gemaakt van liet sLerflecijrcr, zonder meer. Dc waarde van dal getal hangt echter veel af van den leeftijd, door de overledenen bereikt. Hoe hoo- ger liet percentage der hoogbejaarden cn hoe lager dat der jeugdige personen, daaronder begrepen, is, des te gunstiger wordt hel totaal. En, daarmee rekeninj houdende, blijkt het feil, dat Middelburg thans kan wijzen op een bijzonder gun stig sterftecijfer. Zie liier eenige gegevens Er stierven in Nederl. in Middclb. in het jaar 1923 leefd was in 1923 in Arnhem 13, 's Gra- venliage 114 en Apeldoorn 14.5. Men ziet zelfs de besle blijft niet onbelangrijk bij Middelburg achter. 7e kunnen dan ook, zonder legen- spraak le duchten, gerust zeggen, dat Middelburg thans uitstekende sterftecij fers heeft. Weinigen sterven er jon; velen worden er zeer oud Natuurlijk moeien die bejaarden hier eens sterven; ir juist door het liooge perceaitagc dal de ouden van dagen onder de ge storvenen innemen, wordt hel sterftecij fer in zijn geheel ook iels liooge schijnbaar dus iels minder gunstig dan het werkelijk is. Hel kwam ons wén schel ij r voor op deze zaak eens met nadruk le wijzen t kan dienen om onjuiste gevolgtrekkin gen le voorlcomen. In hel jaar 1924 zijn in onze gemeente levend geboren 339 kinderen, dal is per 1000 inwoners 17.1 (geboortecijfer); ge storven 205 ingezetenen, dat is per 1000 inwoners 10 5 (sterftecijfer); stierven er nog geen jaar oud 13 kindert jes; de zui gelingensterfte is dus 3,8 (per 100 levend Igeborcncn). Hoe zeer de sterftecijfers hier zijn verbeterd, blijkt duidelijk wanneer wc even een terugblik werpen naar de ja ren 1901—19tO In dal tijdperk overle den er 2713 inwoners dal is «emiddelt Ij, jier jaar per 1000 inwoners 1-1.20 ^sjerf leeijl'eri en van de overledenen'stier ven ei' per 10Ö0 inwoners waarvan beneden hel jaar van 1—4 jaar van 5—19 jaar van 20—49 jaar van 50—79 jaar. van 80 j. en ouder 9.9 15.8 45.—, 12.1 10 9,4 O/Ó 4.1 54.-. 17.1 Beneden 'l jaar 1-4 j 5-13 j. 14—19 j. 20-49 j. 50-59 j 00—79 j. 80 j.e o. Deze cijfer 1901—'10 20.1 pet 5.7 pel. 3.2 pet. 2.1 pel. 13.7 pet. 12.8 pel. 28.5 pel. 13.0 pet 17.55 leeren overtuigend, «lat 1924 0.31 2 44 1 40 I 95 16.58 927 11 41 mij aanmoedigde lot veel inspanning, daar we reisden door de meesl troosle- looze woestijnen van Schotland, onder een bewolkten hemel, en met oneenigheid onder de reizigers Een lieelén tijd zeiden we niets, we wandelden naast of aeluer elkaar, bei den mei een strak gezicht, ik boos en trotsch en al mijn kracht outleenend aan deze twee gevoelens; Alan boos en be schaamd, omdat hij mijn geld had ver loren en ik hel zoo slecht opnam. Dc gedachte aan scheidiug kwam tel kens sterker terug en hoe meer ik er naar verlangde, hoe beschaamder ik werd over dat verlangen. Het zou van Alan mooi prachtig, edelmoedig zijn geweckt als hij was omgekeerd en lot mij had gezegd, ..ga ik loop het meeste gevaar, en mijn gezelschap is voor jou ook ge vaarlijk" Maar het was voor mij onmoge lijk lot den vriend, die zeker van ine hield, le zeggen „Je bent in groot gevaar, ik in klein, je vriendschap is mij lot last. ga op eigen verantwoording en doorwor stel je beproevingen alleen en zelfs de heimelijke gedachte eraan deed het bloed naar mijn wangen "stijgen. En toch had Alan gehandeld als een kind, en, wat erger was, als een onbe trouwbaar kind. Mij met mooie praatjes mijn geld ontfutselen,- terwijl ik hall be wusteloos lag, was weinig beter dan dief stal en toch sukkelde hij hier naast mij. Het valt direct op, dal onder de ov- lcdenen bij gering verschil tusschen het sterftecijfer van hel gchecle land en dat van onze gemeente het percentage der kinderen belangrijk kleiner, dal de hoogbejaarden heel wal grooter is dan bij liet Rijk. Daardoor is hel sterftecijfer hier, hoewel iets hooger, inderdaad toch gunstiger en ten opzichte van heel wal gemeenten, die werkelijk op hygiënisch gebied een uitstekenden naam hebben, geldt hetzelfde. Het percentage der over ledenen dat minstens 80 jaren heeft gc- liicr in de eerste lien jaren van deze ciiw hel percentage der ovcrledc dat jong stierf, heel veel grooter is dan tegenwoordig, terwijl dat van hen. die op hoogen .ecflijd overleden zijn, heel wat kleiner was dan nu. Do gemiddelde leef tijd is «lus toegenomen, en het sterftecij- -o$nx>r op JBAY ju.iooa 'pjnupoS >[.lO)s joj ren betreft. Dal de gezondheidstoestand in zijn ge heel «lan ook veel is verbeterd staal bij ons vast en we zijn overtuigd, dal goede begrippen op hygiënisch gebied lang- aam misschien, maar «lan locli zeker meer en meer veld winnen Verschillende klachten over verzame ling en afvoer van vuil werden na tus- schenkomst der commissie verholpen. Een klacht van slank door demping van een sloot aan «len Nadorst bleek minstens zeer overdreven. Over verontreiniging van de lucht kwamen eenige klachten in hoewel min der dan gewoonlijk Te verhelpen zijn de ze in sommige gevallen niet. Omtrent den slank veroorzaakt door de bekende fabriek te Vlissingen ha«l de heer Dumon, Tak een omlerhoiul met den inspecteur. De verbetering ilaarvan schijnt zeer kost baar le zijn. En dan «Ie mestvaalten. We vernamen dat eene uitbreiding van den bebouwden kom dor gemeente bij het bestuur in ern stige overweging is. Het gebied waarop geen mestvaalt mag worden gehouden zou daardoor tevens worden vergroot en alleen reeds om die reden schijnt ons die uitbreiding wel wenschclijk We spre ken dan ook hier gaarne tien wensch uit, dat ze niet te klein van omvang mo ge worden Evenals bij de meeste der gezondheids commissies geschied is, heeft ook bij d<> onze hel nadeel van petroleumkachels een onderwerp van uitvoerige bespreking uitgemaakt. Zc worden gesmaa«I en ge prezen en de wijze van behandeling en gebruik is zeker van groolen invloed. De overige mecdcelingen van de com missie zijn van den gewonen zakelyken aard. zonder een stuiver op zak en zoover ik kou oordeelen, blij dal hij kon klaploopen op hel geld, dat ik door ziju schuld terug had moeten vragen, liet is waai1», ik was bereid hel met hem te deelen, maar hel maakte me woedend ,dat hij rekende mijn bereidwilligheid. Twee dingen beheerschtcn mijn ge dachten en ik kou over geenvan beide spreken, zonder mij schuldig» le maken aan grove zelfzucht. Dus deed ik het Iels mindei slecht en zei niets, keek niet eens naar mijn metgezel, alleen met mijn oog hoeken. Toen we eindelijk aan de overzijde van dc Errocht kreek over een effen, met biel zen begroeitle plek kwamen, waai' het loopen licht viel, kon hij liet niet langer ui (houden en kwam dicht bij me. „Davkl", zei hij. „dit is niet de manier Cairop 'hvee vrienden een kleinigheid moeier opnemen. Ik moet zeggen, dat liet mij spijt, dus dal is gebeurd. En als je nu nog iels hebt. zeg liet dan." O zei ik, „ik heb niets." Hij scheen nog al uil hot veld'geslagen, waoriu ik een valsch genoegen had. „Neen", zei hij, met tamelijk trillende stem, „maar als ik nu zeg, dat liet .gel- meen van me was." „Natuurlij!, was het gemeen van je", zei ik koel, „en je moet toegeven ...d'at ik liet je nooit verweten heb." „Nooit," antwoordde hij, „maarte weet GEMEENTERAAD AARDENBURG. (Slot). Aan de orde wordt gesteld de bespre king onderhoudsplicht weg St. Kruis Aardenburg. De Burgemeester zegt, dal deze besprekfcg ten doel heeft de over eenkomst -van 1884, waarbij het onder houd van genoemden weg ten laste der beide gemeenten is gebracht, ieder voor de helft, gewijzigd te krijgen. Hoe kon in 1884 onze gemeente een dergelijke overeenkomst sluiten? Daar voor moeten we de geschiedenis nagaan, in 1870 is een verzoek van de gemeente St. Kruis ingekomen om een bijdrage van f 600.gedurende 20 jaar voor de af lossing van een renteloos voorschot groot f 50.000.le mogen ontvangen. Men wil de hier eerst niet aan. In 1872 heeft men een beetje van den prijs afgedaan en dien gebracht op f 255.net als een schache- raar op de markt, die iets voor f 5. aanbiedt en het voor een kwartje ver koopt. in 1875 besloot Aardenburg een ge deelte te bestraten (voor niemendal) met overschietende straatsteenen. St. Kruis gaf daarbij kostelooze spandiensten en gratis zand. In 1877 werd de voorloopige overeenkomst vastgesteld, die in 1884 administratief geregeld werd. Typeerend is het, dat de personen, die belang bij dien weg hadden, eigendommen aan dien weg hadden liggen. Zoo b.v. zal indertijd Burgemeester Reepmaker, die landen aan de Appelstraat had, er zeker belang bij gehad hebben. Burgemeester Henne- quin wilde wel zoo'n mooi wegje om zijn dagelijkschc bezoeken aan St. Kruis le brengen, enz. liet is zeer moeilijk, per soonlijke belangen le onderscheiden van g emeente-belangen. Wie heeft nu het eenigste belang bij den weg, St. Kruis of Aardenburg? St. Kruis, want van dc weegbrug van St. Kruis zijn alleen 2.000.000 K.G. bieten over dezen weg naar Aardenburg ver voerd en wel bieten van menschen, die geen Aardenburgers zijn. 870 M. van tien weg ligt op Aardenburgsch grond gebied, 2200 M. op liet gebied van St. Kruis* Alle landerijen, daaraan grenzen de, behooren zoowat aan niet-Aarden- burgers. In de samenkomst onlangs gehouden tusschen het college van B. en W. van Aardenburg en dal van St. Kruis is niets bereikt. Laat ons probeeren, zoo spoedig mogelijk er af te komen, opdat de strop, zooals een der heeren wethouders van St. Kruis het geliefde te noemen, van ons weg is, en het voordeeltje (zooals ten ander vertegenwoordiger van St. Kruis het heet) niet voor St. Kruis blijft bestaan. B. en W hebben deze zaak in han den gesteld van Ged. Staten. Zoo deze hunne medewerking niet verleenen, zal men in beroep gaan bij de Kroon, In de evengenoemde samenkomst heb ben wij gevraagd tol te heffen. Dit wilde er niet in, omdat een der heeren leden van het dag. bestuur van St. Kruis per soonlijk te veel tol zou moeten betalen. Nu heeft de gemeente St, Kruis f 2500 uitgetrokken voor wegsverbetering. Wanneer deze verbintenis niet verbro ken wordt, moeten wij ook f2500 be talen. Naar aanleiding hiervan merkt Mevr. v. d. Broecke op, dat zij het jammer vindt, dat het schriftelijk verslag van die zitting en hel antwoord daarop niet bij de rondgezonden stukken was. Burge meester zegt, dat alles wat hij gezegd heeft, besproken is, en dat hij meent sterk te staan naar aanleiding van een dergelijke zaak in Middelharnis 1915, De heer v. d. Hooft sluit zich aan bij de woorden van Mevrouw v. d. Broecke en vindt dal de raadsleden nu geen vol- ledigen kijk op de zaak hebben. Ten opzichte van de poging om van de strop, zooals men dat- noemt, af te geraken, wil hij een waarschuwend woord spreken. Zeker is het dat vóór 1879 noch bij St. Kruis, noch bij Aardenburg het gedeelte van den weg op hel grondgebied van St. Kruis in onderhoud was. Hij stelt voor, elk lid van den raad, inzage tc doen „heel goed, dal je erger hebt gedaan. Moe ten we scheiden? Je hebt het vroeger eens gezegd Zeg je hel n j' wejpr E|i zijn heuvels en heide geiio?L; tusschen hiel en dc t wee zeeêi», David en ik wil be kennen, dat ik er 'iriel 'op gesteld ben tc blijven, waar ik gemist kan wouden." Dit ging door me hee.n als leen zwaard want liet scheen mijn heimelijke onedel- mocdigheid bloot le leg'gci;. „Alan Brechl" riep ik, en, toen „Denk je, dat ik je iiuijn rug zal toedraaien nu je me 't mèest uoodig hebt? Je durft het niet in mijh gjezicht te zeggen. Mijn heele gedrag logenstraft die bewering, Hel is waar, ik viel in slaap op hel veen. maar dat was door vermoeidheid en je hebt ongelijk mij dal le verwijlen „Wat ik «Uiu ook niet heb gedaan," zei Alan. „Maar dat daargelaten." vervolgde ik. „wal heb ik gedaan, dat je me op één lijn slell met een hond, door zoo'n veron derstelling? Ik hob nooit ecu vricn«l in deu steek gelaten,, cn het is niet waar schijnlijk, dat ik met jou zal beginnen. Er ziju dingen tusschen ons voorgevallen, die ik niet kan vergeten, zelfs al kun jij het". „Ilc wil je alleen dit zeggen, David," zei Alan heel rustig, „dal ik je al sinds lang mijn leven schuldig ben eu nu ook nog geld. Je moest probeeren dien last Lichl voor me te maken." Dit moest me hebben getroffen en dat deed hel ook, in zeker opzicht, maar ojv dc verkeerde manier. „Je vroeg me te spreken", zei ik, „wel dan zal ik hel doen Je zult toegeven, ,dal je mij een slechten dienst hebt bewezen. Ik heb een beleediging moeten aannemen, ik heb liet je nooit verweten, ik heb er niet over gesproken, tol je er zelf over begon En nu maak je mij een standje," riep ik, „omdat ik niet kan lachen en zingen. alsof ik blij ben, als ik word beleedigd. Het volgende wat je me zult vragen is. dal ik op mijn knieën zal val len,om je ervoor le bedanken. Je moest wat meer om anderen denken Alan Brech Als je meier om anderen dacht, zou jc misschim? minder over je zelf spreken, «n ais een vriend, die veel van je houdt, een beleediging voorbij gaat, zonder een woord le zeggen, moest je blij zijn, «lal de zaak bleef rusten, inplaats van hem een standje erover te maken. Volgens mijn opvatting verdien jij een standje, dan behoor jij geen twist te zoe ken „Ook goed", zei Alan, „zeg dan maar niets meer." En we vervielen weer in ons vroe gere stilzwijgen en kwamen aan het eind van onze dagreis en aten en gingen sla pen zonder verder een woord te spreken (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5