«I tjes" ontvangen en zich daarnaar schik ken. Mevrouw v. d. Uroecke vraagt nog, waar het kermisvolk van Maandag lot Donderdag moei blijven. Het voorstel van mevr. v d Broceke wordt verworpen met rechts legen links. Het voorstel van den heer v d Hooft, om het sluitingsuur des Donderdags en Vrijdags op 1 uur, en des Zaterdags op, 12 uur te stollen, wordt aangeno men met de stemmen van de heeron Ceulenaere, Reepmaker en v. d. Hooft vóór. Tegen stemden de heeren Blon- deel en Lanntfci'e, terwijl mevr. v. d. Broecke on de neer De Wispelacre zich onthielden. Het voorstel van B en Wom de kermis te bepalen van Donderdag tot en mei Zaterdag, dal de voorzitter alsnog in stemming wilde brengen, had nu vol gens den heer v. d. Hooft geen zin meer Toch werd er gestemd en hel voorstel aangenomen met de stemmen der recht- schc fractie poor, terwijl mevr. v. d Broecke en de heer Van der Hooft zich onthielden en de heer Reepmaker tegen. De Burgemeester deelde mee, dat hij een algeheele wijziging der politiever ordening op het oog heeft, waarin hij o. m wenschte opgenomen te zien, dat hij als Burgemeester gemachtigd zou worden aan dronkaards, die zich steeds in hetzelfde café komen bedrinken, den toegang lot die 'bepaalde kroeg te ver bieden, en eveneens samenscholingen door enkele lummels op sloepen, vóór winkels en huizen, waar zij een spuw kringetje vormen Ieder kan hierover en wellichl over andere wijzigingen of aan vullingen zijn gedachten eens lalen gaan. Omtrent de verzekering van hel kas geld legen inbraak en diefstal, waar over de Burgemeester met den heer v d. Hooft in de voorgaande raadsver gadering verschil van meening heeft ge had. heeft hij zijn licht bij den Griffier der Staten van Zeeland opgestoken, naar wiens oordeel op het oogenblik moei lijk is uit te maken, wie de verantwoor ding moet dragen. B en W. willen dit nu vastgesteld zien en de verantwoor delijkheid overdragen op den raad De heer v. d Hooft e. a passen hier har telijk voor. Na nog eenige bespreking wordt besloten, "dal B en W. zullen trachten een verzekering le sluiten tot een maximum van I' 5000 en daarna zal men een beslissing nemen (Wordt vervolgd/. LANDBOUW. - De afdeel ing N.cnSl J o o s 1 a n d der Z. L. AI. hield Vrijdag een verga dering waarin de aftredende voorzitter, de lieer J. Polderdijk, als zoodanig werd herbenoemd Na behandeling van eenige ingekomen stukken, werd een lezing met lichtbeelden gehouden doog den heer Jac. Welleman, te Krabbendijke over. „Van biet tol suiker." - Zaterdag hield de afdecling Axel der Z L. M. een vergadering onder voor zitterschap van den heer Ph. Jvan Dixhoorn. Het jaarverslag van den secre taris ademde oen goeden gccsl. Er was «economische voortuitgang te bespeuren Wanneer ook de lasten wat minder druk kend waren, zou men reden tol tevreden heid hebben. Ofschoon dc regentijd vali ongunstigen invloed was op de granen, was dc oogst bevredigend en waren de prijzen goea, zoo ook voor paarden en vee. Alleen de grondprijzen blijven nog le hoog Vol verwachting leeft men nog inzake de eleclriciteit voor het landbouwbedrijf en ook voor het kanaal Axel -Hulst. De afdcclingsvcrgaderingen konden be ter bezocht zijn, men moet meer mee leven met het bestuur. Als wij onze eigen belangen niet behartigen, wie zal het doen, zoo luidt hel. De rekening over 1924 beliep f 2115 29 aan ontvangsten en f1952 75 aan uitga ven De begrooting beliep f 1972.54 met f247.54 onvoorzieu. Wegens periodieke aftreding van de heeren van Dixhoorn. A. de Bruijne. S. van Hoeve en S. de Feijler als bestuurs leden, had een nieuwe stemming plaats, waarbij de heeren van Dixhoorn, de Bruijne en van Hoeve werden herkozen. Inplaals van den heer S. de Feijter werd gekozen de- lieer P. B van Hoeve. Aan het eind der vergadering kwam in bespreking de reorganisatie van de posterijen, naar aanleiding waarvan op voorstel van den lieer D. Dees liet elders in dit nummer vermelde adres werd aan genomen. Slakken verdelgen. In het „Hbl." van 31 Jan. j.l. werd als middel tot het vangen van slakken aan gegeven, het leggen van sinaasappel schillen tusschen en om de planten. In kleine tuinen kan men dat eenvoudige en goedkoope middel gemakkelijk eens probeeren. In het groot zal deze methode evenwel moeilijk toe te pas sen zijn. Daartoe kan misschien beter het middel dienen, waarvan ,,De Veld bode" melding maakt, welk blad zijn wetenschap ontleende aan „Floralia". Het middel, dat met groot succes werd toegepast in Zuid-Frankrijk (Biarritz), is het volgende: Men lost 1 K.G. kopersulfaat op in 6 a 7 liter kokend water. Aan de op lossing voegt men, steeds roerend, zaag sel toe en wel zóóveel, dat het vocht geheel wordt opgenomen, waardoor het zaagsel gekleurd wordt. Het mag slechts zóó vochtig worden, dat het nog goed kan worden uitgestrooid. Men zaait het zaagsel vervolgens zui nig tusschen de planten en draagt zorg, dat men cr niet van op de planten strooit, daar deze zouden verbranden, zoodra de zon ze beschijnt. Op deze manier werden duizenden slakken, groot en klein, vernietigd, Bovendien werkt het middel niet alleen bij mooi, maar ook bij regenachtig weer, wan neer het er juist het meest op aan komt. Voor de bereiding gebruikt men een houten vat, daar een ijzeren emmer na twee- of driemaal doorgevreten is door het kopersulfaat. Vóór het gebruik moet dnkruid zijn verwijderd en het gras kort geknipt. In kassen zal men het middel tusschen de potten kunnen strooien. Wie met het zaagsel een streep trek ken, houden de slakken daarvoor tegen De P D. schrijft dat het met dit mid del nog geen proeven genomen heeft, maar raad aan, het vooral voor tuinen te beproeven. Voor bouwland geeft hij vooralsnog de voorkeur aan de uit- strooiing van kalk of superfosfaat of fijn gemalen kaïniet. RECHTZAKEN. Door C v. d B43 jaar, inelkha.il- dclaar te Y1 i s s i n g e n, is hooger be roep aiuigeteekend tegen het vonnis van den kantonrechter le Middelburg dd 28 Januari 1925, waarbij hij wegens overtre ding jachtwet, op tegenspraak is veroor deeld ot f25 b s 25 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van hel niet in beslag genomen geweer en uitlevering daarvan of te betalen de geschatte waar de ad f 10, bij niet-inlevering te vervan gen door 10 d. h. Door den Ambtenaar van het O. M. is eveneens hooger beroep nangeteckend, - Het gerechtshof te VGravenh.ige heeft do in vrijheidstelling gelast van len gewezen rijksbouwmeester J. A. W. V die door de Haagsche rechtbank is ver oordeeld tot 2y? jaar gevangenisstraf in verband met bij het voormalig bureau van den Rijksbouwmeester voor de Ont- derwijsgebouwen gepleegde onregelmatig heden en wiens zaak verleden week in hooger beroep voor li(et Hof is behandeld. ONDERWIJS. De vcrceniging voor Chr. lager on* derwijs le R i 11 h e ra hield Vrijdagavond haar jaarvergadering onder leiding van ds. C. Sundermeijer. Hel verslag van den secretaris getuigde* van een voortdurenden bloei. De penningmeester gar ook een gunstig verslag over de geldmiddelen. Do aftredende bestuursleden P J. de Pagter en H M. v. d. Putte werden met bijna algem. stemmen herkozen. Hel hoofd der school de heer JB J. de Meij, hield daarna een lezing over de „Christelijke" school, daarbij vooral de aandacht vestigende op 't woord chris telijke. HANDEL, NrJVERHEID EN VISSCHERIJ. Verloting mosselzaadbanken. Men schrijft aan N. R. Ct.: In het Ochtendblad A van 28 Oct. j.l. werd melding gemaakt van de verloting van de mosselbanken in de Wester- Schelde tegen te betalen recognitie en dat zich voor zoo'n verloting tal van personen aanmelden, die feitelijk met het mosselbedrijf weinig of niets uit staande hebben, en waardoor overgave van de gelote perceelen tegen premie plaats heeft. Reeds in 1883, dus meer dan veertig jaren geleden, werd van of- ficieele zijde toen reeds omtrent dit punt gezegd, dat het zeer te bejammeren was, dat de Belgische regeering niet had kun nen besluiten haar toestemming te geven tot wijziging van het reglement ter uit voering van art. 9 van het tractaat van 1839, omtrent de visscherij op de Wes- ter-Schelde, teneinde ook daar het stel sel van verloting te kunnen uitvoeren. Onder het vigeerende stelsel, zoo werd toen gezegd, ligt de mosselhanden aan knellende banden. De groote handelaars, die weinig in getal zijn en in wier dienst al de andere visschers hun brood moeten verdienen, kunnen behoorlijk terrein om de mossels vet te doen worden. (Hier ont breekt blijkbaar iets. Red. M. Ct.) Vallen zij buiten de loting, dan moe ten zij terreinen van de gelukkigen bij de verlotingen koopen tegen betrekkelijk hooge sommen. Zij moeten terrein heb ben, en krijgen het niet anders dan ten minste bij jaarlijksche vooruitbetaling, soms wel bij vooruitbetaling van den ge- heelen duur der concessie. Wordt nu door de visscherijpolitie het bewijs gevonden, dat zulk een koop en verkoop heeft plaats gehad, dan is de bank volgens de voorwaarden verloren en het verlies wordt dan niet geleden door den concessionaris, die de voor waarden overtreedt, doch door den koo- per ,der bank, die tevens al de er op liggende mossels, die hij er bracht, kwijt is. Waren de kleine visschers nu bij machte zelf hun banken te berooien en de mossels in den handel te brengen, dan was dat zoo erg niet, doch daartoe ont breken hun de middelen en omdat er dikwijls goote verliezen in den handel kunnen geleden worden, kunnen zij ook moeilijk kapitaal er voor krijgen. Mislukt de zaak, dan is het geld verloren. Ten gevolge van een en ander zitten de groote visschers altijd tusschen twee vu ren. koopen zij geen banken, dan kun nen zij hun handel niet drijven; doen zij het wel, dan loopen zij gevaar het voor de banken bestede geld en de mossels, die er op liggen, kwijt te zijn. Het Visscherijbestuur had toen de vaste overtuiging, dat het belang van den mosselhandel dringend eischte, dat het stelsel van verloting, dat vroeger goed geweest moge zijn, in werkelijkheid was verouderd en dus moest worden opge heven en vervangen door dat van ver pachting. Reeds in gemeld jaar was die zaak een onderwerp van briefwisseling geweest tusschen het Belgische gouver nement en de ministers van buitenland- sche zaken en van financiën, doch zon der resultaat. Men stuitte steeds af op dc bezwaren van Belgische zijde, dat van oordeel is, dat de vervanging van het stelsel van verloting door dat van ver pachting ten gevolge zou hebben de ver schuiving van de vangst van zekere soor ten van schelpdieren, die aan de Belgi sche visschers thans een klein bestaan oplevert en dat op die wijze de arme bevolking der kleine visschersplaatsen aan de oevers der Wester-Schelde zich haar voornaamste middel van bestaan ontnomen zou zien. Ook bezwaren wa- len er in verband met dc kunstmatige oestcrteelt, maar die bezwaren hadden niet dc waarde, die men geneigd zou zijn er aan te hechten en het bestuur was zoo overtuigd van het verderfelijke stel sel van verloting voor den mosselhandel, dat het ijn voornemen te kennen gaf, voorstellen te doen of te bewerken, dat een bijeenkomst werd geprovoceerd van het bestuur met de Belgische autoritei ten op liet gebied der visscherijen, ten einde die hoogst belangrijke zaak te toe spreken en daaromtrent zoo mogelijk tot eenheid van gevoelen te komen. Wij zijn thans meer dan 40 jaren ver der, de bovenvermelde toestanden zijn in sommige opzichten door de tijdsom standigheden gewijzigd, zoodat zij niet ten volle meer weergeven, zooals ze thans zouden geschetst worden, maar de verloting is blijven bestaan, ondanks dat telkens bij de terugkeerende vijf jaarlijk sche uitgave in concessie dezelfde klach ten ongeveer worden gehoord. In ver band met de thans bestaande Schelde- zaken zou men zoo denken, dat het nog wel wat jaren kan duren voor er ver andering komt. Mogelijk ook, dat met af doening van andere zaken ook de ver lotingskwestie onder de oogen wordt ge zien. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. 1.1 Vrijdagavond hield de afdeel in» Slaven is se [van „SchuLlevaer" haar jaarvergadering. De afdeeling telt thans 111 leden. Aan den bode E. II. Roozemond werd onder dankbetuiging voor de gedane dien sten eervol ontslag verleend. In diens va cature werd benoemd de heer A. J. Ta- zelaar. De inkomsten, hadden bedragen f 164.70 en de uilgaven i 133.6 4i/g. Aan hel schoolfonds voor 'Schipperskinderen werd afgedragen 1' 16.80. Als bestuursle den werden herbenoemd de heeren M. C. Wielaard en J. W. H. F. Buijze. Als afgevaardigde uit de leden naar dip in September a s. te IIoQgevcen le hou den algemcenc vergadering werd be noemd de heer Jz. J-Jage Sr. Bij de omvraag werden de votgen.de punten besproken eene betere regeling der ligplaatsen voor de schepen in de haven alhier; een betere opruiming van het havenplein en het gelijkmaken der oneffenheden op tiet havenplein; het zien je verkrijgen van een betere vastlegging der schepen aan de Groentemarkt te Amsterdam, zooals dit aan de Prinsen gracht geschiedt; het aandringen op liet tot stand komen van de vluchlhaven aan den Sloofpolder, en liet leggen van een gasboei ami den Sint Annalandschen nol Deze 3 punten zullen geplaatst worden op de agenda voor de al», vergadering Ind. Stoomvaartlijnen. Oranje Nassau, p. 6 Febr. Azoren, W.- Indië naar Amsterdam. Prins der Nederlanden, 4 Febr. van Singapore, Amsterdam naar Batavia. Enggano, 6 Febr. v. Amsterdam naar Java. Jan Pieterszoon Coen, 5 Febr. van Colombo, Batavia naar Amsterdam. Koningin der Nederlanden, 6 Febr. van Genua, Java naar Amsterdam. Rotti, p, 5 Febr. Gibraltar, Amster dam naar Java. Sembilan, p. 5 Febr. Périm, Batavia naar Amsterdam. Lombok, 5 Febr. Suez, Amsterdam naar Java. Bennekom, p. 5 Febr. Dungeness, Am sterdam naar Curasao. Borneo, 5 Febr. v. Colombo, Java n. Amsterdam Tambora 7 Febr. v. Rotterdam n. Java. Tjerimai 6 Febr. ,v. "Colombo, Rotter dam n. Batavia. Ternate p 6 Febr. Gibraltar, Rotter dam n. Java. Insulinde. 6 Febr. v. Singapore, Bata via n Rotterdam. Kcdop, m.b. 7 Febr. v. Duinkerken, Ba tavia n. Rotterdam. Gorontalo, 6 Febr. v. Batavia n. Rot terdam. Bawean, 6 Febr v. Sabang, Java n. Amsterdam. Prinses Juliana p. 6 Febr. Perim Am- stent, h. Batavia. Rondo p. 5 Febr. Sagres, Batavia n. Am sterdam. Prins der Nederlanden 6 Febr v. Sa- bang. Amsterdam n. Batavia. Radja, 6 Febr. v. Padang, Batavia n Amsterdam. Stoomvaartlijnen op N.-Ameri ka. Leerdam, 5 Febr. v.m. v. Tampico, Rotterdam naar New-Orleans. Burgerdijk, p. 6 Febr. n.m. Cape Race, Rotterdam naar New-York. Binnendijk, p. 6 Febr. v.m. 12 u. 12 m. Scilly, Boston naar Rotterdam, Bcemsterdijk, p. 6 Febr. n.m. 7 u. 25 n. Lizard, Rotterdam n. New-Orleans. Veondam, 6 Febr. v.m 10 u. 180 mij F Zuid-West v. Valencia, Rotterdam naaiv New-York. BUITENLAND. LONDENSCHE BRIEVEN. Van onzen Londenschen Correspondent. Huizen! Huizen! 3 Februari 1925. Het geroep" om huizen laat niet af. Wat al maatregelen zijn er niet voor gesteld; wal al middelen niet beraamd; wat al wetsontwerpen niet ingediend, verbeterd, aangevuld en aangenomen om aan dien roep te kunnen voldoen. Wat al constructievormen zijn er niet gerijpt in de breinen van vindingrijke bouwers en hervormers om het bezwaar van den duren arbeid en de schaarschte aan bouwvakarbeiders te kunnen overwin nen. En nog komt Engeland eenige mil- lioen huizen tekort. En nog leeft men in overbevolkte krotten en sloppen. En nog woont men met vele gezinnen in huizen, die voor een enkel gezin zijn bestemd. En nog betalen de menschen, die er net toe in staat zijn, buitensporige prijzen voor gemeubileerde .flats" of verdiepingen of een paar kamers. Hui zen van staal en van beton, van asbest en hout, van bordpapier en van zaagsel, standaard-huizen en gegoten huizen het duizelt ons. Wij lezen niet anders en verbeelden ons daarom, dat Engeland geleidelijk volgebouwd wordt met die hulpwoningen van buitenissigen vorm, constructie en materiaal. Maar het is niet zoo. Zelfs het stalen huis, dat de hooge sanctie en den steun van de re geering heeft, schijnt er niet in te wil len. De kritiek er op is hevig. En het is wel zeer onwaarschijnlijk, dat de men schen, tenzij de nood het hoogst is ge stegen, in hulphuizen van staal of van ander materiaal zullen gaan wonen. Achter al die reclame voor nieuwe bouwvormen ligt het bewustzijn bij de massa, dat een steenen huis, een huis, dat steen voor steen is opgebouwd, nog maar net goed genoeg is voor het En- gelsche klimaat, dat alleen het steenen huis in staat is de kou en de nattigheid buiten de kamers te houden en dat de ervaring van eeuwen het steenen huis heeft aangewezen als het bewoonbare. Maar de nood is hoog. En de bouw vakarbeiders blijven schaarsch en duur. En de behoefte aan verbetering van het huizenvraagstuk is dringend. De nood woningen zijn daarom toch niet te ont gaan. Nederland heeft hier naam ge kregen over de wijze, waarop het zijn woningprobleem heeft behandeld. De gemeente Liverpool zond eenigen tijd geleden haar technische ambtenaren naar Amsterdam om er de betonnen huizen te gaan bekijken en te zien, hoe ze worden opgericht. Zij kwamen geest driftig over het geziene terug en maak ten terstond plannen voor den bouw van betonnen woningen in den geest van de Amsterdamsche. Dat de plannen tot nu toe weinig of geen voortgaan heb ben. zal. wel moeten worden gezocht bij de kosten, die oprichting van de beton nen huizen in den geest van de Amster damsche meebrengen; ze komen niet goedkooper dan de gemetselde huizen. Én nu heeft eenige dagen geleden de machtige Londensche Graafschapsraad ook een paar van zijn technische hoofd ambtenaren naar Amsterdam gestuurd. Ook deze mannen kwamen zeer onder den indruk van wat ze er zagen, hoe zeer sommige straten van Watergraafs meer hun den indruk gaven van een leelijke, Oostersche stad, om de platte daken en de monotone grijsheid der be tonnen woningen daar. Zij bewonder den de keurige afwerking van vele nieuwe woningen, het verfwerk en de wijze, waarop het houtwerk was ge schaafd en geploegd. Zij meenden hier en daar, meer in het bijzonder in de woningblokken van verscheidene ver diepingen hoog. Duitsche invloeden te hei kennen. Hun algemeene indruk wat, dat Nederland of Amsterdam rijk moest zijn om zulke woningen te kun nen bouwen. Wij weten beter en ik ge loof, dat men in Nederland den indruk heeft, dat de Amsterdamsche woning- politiek duurder is, dan de stad kan ver dragen en dat ze te hooge lasten legt op dat gedeelte van de burgerij, dat „het minst slecht" in staat is de staatskas te spekken. Hoe het zij, de heeren van den Londenschen Graafschapsraad zijn blijkbaar door den aanblik van Water graafsmeer voldoende geïnspireerd om haaSt te maken met hun bouwplannen en gisteren vernamen wij dat de raad plannen ontwikkelt voor den bouw van eenige duizenden betonnen wonin- gin. Ik meen te weten, dat die huizen een goedkoopere editie zullen worden van de Amsterdamsche. De laatstege- noemde hebben gepleisterde muren de pleister is noodzakelijk om de mu ren waterdicht te houden. Maar Enge land heeft geen pleisterwerkers genoeg om die duizenden betonnen huizen, die men hier nu wil gaan oprichten, te be werken; en men zal er dus iets anders op moeten vinden. Met dat al blijft het feit bestaan, dat een goed gebouwd of „gegoten" betonnen huis zeker niet veel goedkooper zal zijn dan een steenen huis. En nog ontbeert het de ervaring, die alleen kan zeggen, of het op den duur doeltreffend en goed bewoonbaar zal zijn. De particuliere bouwers zijn den laat- sten tijd wel weer wat bedrijviger en in de buitenwijken van Londen verrijzen „tuinsteden" en nieuwe wijken als pad destoelen uit den grond. Die nieuwe woningen zien er op het oog vaak aan trekkelijk uit. Ze zijn ook vaak goed bewoonbaar, staan in eigen grond of paarsgewijze in eigen grond, hebben vóór- en achtertuintjes en dikwerf ga rages. Het algemeene plan van construc tie verdient gewoonlijk lof; ze hebben flinke trappenhuizen, ruime kamers,.veel licht en praktische indeelingen. Maar in de detail-afwerking laten ze veel te wenschen over. Het houtwerk is niet te best van kwaliteit, slecht geschaafd en met slechte verf ruw overgeschilderd. De binnenwanden geven vaak den in druk, dat de pleister, waarmede ze zijn bestreken, te veel verwaterd is; want ze zijn zeer bros. Het geheel doet ver moeden, dat het huis te haastig is afge jakkerd. en dat de degelijkheid te zeer is opgeofferd aan de goedkoopte. Deze huizen zijn niet te huur maar al leen te koop en deswege komen ze slechts tegemoet aan den huizennood van een kleine, min of meer welgestelde categorie der gemeenschap. De prijzen van die huizen varieeren tusschen de 8000 en 16000 gulden. In eenige geval len staan ze op grond, die eigendom is van een grondbezitter of maatschappij en waarvan de pachttermijn eerst over een zeventig of honderd jaar verloopt, aan het einde waarvan alles, wat op den grond staat, het eigendom wordt van den eigenaar van dien grond; die hui zen heeten „leasehold". In andere ge vallen koopt men den grond tegelijk met het huis en heet het huis „freehold"; de laatsten zijn gewoonlijk een paar duizend gulden duurder dan de eersten. Voor een „leasehold "-huis betaalt men uiteraard een jaarlijksche grondhuur. Wie een klein kapitaaltje beschikbaar heeft, moet dit indien hij van de woningnarigheid af wil zijn beleggen in een eigen huis. Er is een wet in het land, die den would-be-huisbezitter aan, zijn huis helpt door de gemeenten, waar in het huis is gebouwd, de gelegenheid te geven een gedeelte van de koopsom (in het algemeen niet meer dan 75 pCt.) aan den kooper voor te schieten, bij wijze van hypotheek. Die hypotheek moet in vijftien, twintig of vijf en twin tig jaar worden afgelost en dat geschiedt gewoonlijk in gelijke driemaandelijksche termijnen, waarin aflossing en rente van de hypotheek zijn verwerkt. Dat deze maatregel slechts een kleine categorie der gemeenschap helpt, kan blijken uit een voorbeeld, dat aangeeft hoeveel rechtstreeksche contanten met zulk een transactie zijn gemoeid. Nemen wij een gemiddeld geval van een „leasehold"- huis, (dat dus niet op eigen grond staat) van 12000 gulden. De gemeente schiet den kooper 9000 gulden voor, zoodat bij zelf 3000 moet opbrengen. Bovendien komen de kosten voor de koopactes en de hypotheekactes voor rekening van den kooperdaar is een bedrag van minstens 500 gulden mee gemoeid, want evenmin als in Nederland zijn rechts documenten en de diensten van notaris sen („solicitors" hier) in Engeland goed koop. Daarbij krijgt de kooper van het huis nog de kosten te dragen van elec- trische installaties en electrische kabel- verbindingen uit de straat; hetzelfde geldt voor gas. Afgescheiden van de ge wone uitgaven, die met verhuizing en de inrichting van een nieuwe woning zijn gemoeid, betaalt dus de man, die zich hier zijn eigen huis koopt, een 4000 gulden uit zijn zak; bij een kleiner huis natuurlijk minder, bij een grooter meer. De huizen worden zeker te duur ge kocht; maar aangezien alles beter is dan op kamers wonen en van de eene buurt naar de andere trekken, omdat niemand het lang in de zeer beperkte vrijheid van „flats" en huurkamers kan uithouden, worden de nieuw-gebouwde huizen 'ge woonlijk al gekocht, voordat ze goed en Ingezonden Stukken. Geachte Redacteur. Gisterenavond konden we in Uw blad lezen hel verslag van de Kinderher» stellings- en Vacantiekolonies, die vorig jaar met een goed slot, nu met een. tekort sluit. Waar deze vereeniging zoo veel doet in liet belang van het zwakke kind, komt onwillekeurig de gedachte op is hel niet mogelijk om dat 'tekort te helpen dekken? Wanneer bijv. oud- verpleegden, nu volwassen, een kleine bijdrage wilden afzonderen en zenden aan de Vereeniging. Met dankbaar aandenken. Middelburg, 7 Februari 1924. Electrische Drukkerij Q. W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6