alleen van de hier gebouwde meekrap geen zin meer had. Een kwarteeuw later, in 1868, kwam de uitvinding van de mogelijkheid om de Alizarine, de verfstof die tot toen uit den meekrapwortel werd vervaardigd, te be reiden uit koollcer met veel geringere productie-kosten. In korten tijd ging toen de cultuur geheel ten onder. Vervolgens deelde spr. verschillende bijzonderheden mee over het verbou wen van de twee- of driejarige en zeer diep wortelende meekrapplant. Hel land werd zeer zwaar bemest, en in „ruggen" geploegd, waarop de afzonderlijk ge-» kweekte kiemen in April werden gezet in rijen of „slagen" van vier. Aan weerszijden van zoo n rug schoven twee „zettersop liun knie daarlangs, in hun eenc hanjü een zetstok (een ijzeren werktuig, eenigszins lijkend op een trof fel), die schuin in den grond werd ge stoken, waarna de kiem in de opening werd gezet. Bij dat op één knie voort kruipen droegen die zetters een kruiplap. Na eenigen tijd verwisselden de zetters van plaats, ,om op de andere knie voort te gaan Dus werd de kruiplap voor het andere been gebonden, zoodal een land verdeeld werd in twee of drie „overbind- sels". Zetstok en kruiplap deden ook nog dienst bij enkele spelen, waarbij de ver liezer een borrel-tractalie had te betalen Het gewas had niet veel van insecten le lijden; wel van strenge vorst. t( Het opgeschoten loof of fruit werd er afgehaald, en daarna werden de rug gen gedekt, of beter gezegd weer op gehoogd. Na twee of drie jaar ging raeu over tot het delven der wortels De spreker had ter vergadering mee gebracht zulk een wortelgestel, een bos lange, vleezige wortels vormend. Voorts vertoonde hij een geprepareerde „kiem", en verschillende werktuigen, O.a. de spa den voor het diep spitten, met zeer lange ijzers. Met deze spaden werd, als het loof van de plant was afgeslagen, de rug opengebroken, waarna het wortelstel er werd uitgehaald, en door schudden be vrijd werd van de aarde tusschen de wortels. De afgebroken stukken van de vaak zeer brooze wortels moesten met de hand worden opgezocht, want zij hadden ook veel waarde. Spottend werd aan de delvers wel toegeroepen Krootcnspitter, roestespae, laet je klauwen gauwer gae. Maar als do delvers zoo'n spotter te pakken konden krijgen, kwam deze er niet zonder traetatie af. Ging hel niet goedschiks, dan werd hij zelfs wel hal verwege in de aarde gezet. De opgedolven worlelstellen werden op schiethoopen gelegd, en daarna bij eengebracht op vimmen. Dan werden ze opgeladen en gebracht naar de mee stoven Zoo'n meesloof had in hel midden de zgu. „heerlijkheid" waar in den la- teren lijd de droger woonde. Daarachter bevond zich de toren, waarboven z.ich de één meter hooge schoorsteen verhief. De eene vleugel bevatte de koudestoof, de andere het stamphuis. De bedrijfs vorm van die mcestoven was die van een maatschap, die steeds zestien aandeel houders lelde. Slechts in één geval vond spr. er derlien. In de rekeningen vindt men geen kapitaalrekening. Als er een balig saldo was, werd dit verdeeld. Bij nadeelig slot moest er worden bijbetaald. Bij het uitbrengen van de meestoofreke ning, werden tevens de aandeelhouders belaald En meestal had cr een copieus maal bij plaats. De waarde die de mee- sioven voor de aandeelhouders hadden, raamde de spr op f 30.000 De uitkee- ringen liepen ver uiteen, van 4 tot 16 pet. Tusschen 1860 en 1870, den hoog- sten bloeitijd van de meekrapcultuur, waren er op Schouwen en Duiveland 32 meestoven, die spr. achtereenvolgens op noemde. Bij aankomst aan de ineestoof werd de meekrap geborgen in de koude stoof. Voor het drogen werd ze door den mid dengang en dwarsgang gebracht in den toren, waar zich vier lallenzolders be vonden, en waar de hitte doorgevoerd werd van de stookplaats. De droger had de taak te beoordeelen of het drogen goed geschiedde. Hij kou dat regelen door het al of niet wegnemen van losse sleenen in de l'l lot 18 sleuven, waar door de warmte geleid werd. Van een wetenschappelijke opleiding der drogers was geen sprake Er zijn in de vorige eeuw verscheidene boeken verschenen over hel meekrap-drogen, waarin de ge volgde melhode algemeen werd afge keurd als oneconomisch en als nadeelig voor hel product, vooral doordal ook de rook van de brandstof door de meekrap werd geleid. Maar op een enkele uitzon dering na, werd in alle meestoven tot het eind toe aan de oude methode vast gehouden. Na het drogen werd de meekrap met vlegels stuk geslagen en dan gezeefd. Daarbij kreeg men ook den eersten af val, de z g. mul. Wilde men echter de meekrap als poeder in den handel bren gen, dan werd ze .een tweede maal ge droogd, in de eest. Vervolgens ging zij naar liet stamphuis, waar zij gepulveri seerd werd. Oorspronkelijk in een' logge rosmolen, gedreven door drie paarden. Later werden de stampers vervangen door maalsteenon. Ook dat malen ge schiedde in onderdeden. Eerst werd de bast er af gemalen, en voor't fijnere pro duct werd de geheele wortel vermaald Het product werd dan gezeefd eD met de loet uit de kuip in de vaten geborgen, nadat er eerst monsters van waren ge nomen. Zoo'n monster werd met een spe ciale» strijker uitgestreken, en aan het licht gehouden De waarde hing af van het mooi of minder mooi beloopen van het monsler 'in het licht. De meekrap moest ongeveer f20 op brengen om de productie loonend te ma ken Er zijn jaren geweest, dat de op brengst veel hooger was. Maar toen de uitvinding van de kunstmatige- bereiding der alizarine kwam, daalden de prijzen weldra ver beneden het genoemde be drag Tot in 1874 op hel congres van de Z. L. M. werd er overwogen of cr nog iets te doen was om de cultuur in leven te houden door bijzondere maatregelen Maar de meesten zagen de toekomst som ber ill. Ieder jaar werd er minder mee krap verbouwd, en eindelijk hield de cul tuur geheel op. Voor den landbouw op Schouwen heeft die verandering een hcele revolutie ge bracht Maar door de vervanging van ïneekrapculluur door hel verbouwen van suikerbieten heeft de landbouw zich we ten le redden. De stad Zjierikzee is cr cchler niet in geslaagd zich van den val er weer op le werken. Zij verloor de markt, de scheepvaart, de industrieën die hel beslaan dier niecsloveri in liet leven had geroepen, en den daardoor ointslanen achteruitgang kwam zij tot nu toe niet te boven De voorzitter, dr. D. Sclioutc, meen de dal tie spreker mot zijn voordracht een dienst heeft bewezen, niet alleen aan zijn toehoorders, maar aan geheel Zeeland. Hij dankte den heer v. d. Weij- de, en deed de toezegging, dat het be stuur zou trachten zijn sludie een blij vende plaats te geven in de annalen van liet Genootschap. ONDERWIJS. Opheffing van 21 openbare lagere scholen te Rotterdam. De commissie voor het openb. lager onderwijs te Rotterdam heeft aan B. cn W. een rapport doen toekomen, strek kend tot opheffing van 21 o. scholen van gewoon 1. o., waarvan de leerlingen over andere scholen zouden worden verdeeld. Aanleiding tot dit voorstel is het feit, dal in den laatsten tijd over nagenoeg de geheele gemeente, met uitzondering van dc zich nog ontwikkelende wijken, hel aantal aanvragen tot plaatsing v&n kinde ren op openb lager# scholen belangrijk is teruggeloopen Naar oordeel der com missie moei de vermindering voorname lijk worden toegeschreven aan den in verhouding tot dc toeneming van hel zie lental vrij Sterken teruggang van hel ge hoor lecijfer en in de verruiming van de gelegenheid tot het ontvangen van bijzon der onderwijs; voor sommige scholen noemt de comm. daarnevens het buiten werking stellen van den verhoogden leer plichtigen leeftijd en in het bijzonder voor meisjes de uitbreiding van b"t aantal scholen voor nijverheidsonderwijs Reeds bij vorige algemeene aannemin gen van leerlingen behoefde aan eenige scholen voor g. 1. o. A geen aanvangs- klasse le worden gevormd en konden de aanvangsklassen van een a an t hl andere scholen dier categorie slechts matig wor den bezel. Door de opheffing zal het aantal klas sen met 132 verminderen, en komen be schikbaar 21 hoofden cn 111 onderwij zers en onderwijzeressen. Van die hoof den kunnen er dadelijk 5 geplaatst wor den, en i binnen korten tijd Van die 11! onderwijskrachten kunnen er 70 dadelijk worden overgeplaatst. Acht schoolgebouwen zullen dade'ijk geheel vrij komen Andere gedeeltelijk. B en W. doen voorstellen in overeen stemming mei dat rapport. „P a 1 1 a s L e i d e n s i s" MCMXXV. Uitg. S. C. van Doesburgh. Uitgaande van het Leidsche Univer- siteitsfonds verscheen als een royaal verzorgd werk het hierboven vermelde gedenkboek van het driehonderdvijftig- jarig bestaan der Leidsche Universiteit. Na een inleidend woord van A. R. Zim merman bevat het de volgende arti kelen: De academische gebouwen, door J. Huizinga; de Leidsche Universiteit als zelfstandig lichaam, door E. M. Meyers; herinneringen van een theologant van voor zeventig jaar, door H. Oortde Oostersche school, door A. J. Wen- sinck; Kern en de Taalwetenschap, door J. Iluizinga; de Historische School, door P. J. Blok; Cobet en zijn invloed door J. Vürtheim; de Theologische Faculteit 1875—1925, door K. H. Roessingh; Lei den en de natuurkunde tusschen 1875 en 1925, door A. D. Fokker; de beoefe ning der chemie te Leiden gedurende de laatste 50 jaren; de sterrekunde aan de Leidsche universiteit, door W. de Sit ter; Het Nakroost van Boerhave, door J. A. J. Barge; de Rechtsgeleerdheid na Thorbecke, door C. van Vollenhoven Bolland en zijn invloed, door J. Clay; en Leiden en Indië, door H. T. Colen brander. Dan volgen eenige artikelen over de studenten: het studentenleven, door E. J. Haslinghuis; en de herkomst der Leidsche studenten, door H. T. Colen brander. Voorts een beschouwing over de Academiedrukkers, door P. C. Mol- huysen, en over het Grootzegel door C. van Vollenhoven. Verder een lijst van eeredoctoralen door de laatste 50 jaar, en een artikel over de eeuw- en halve- eeuwfeesten, door L. Knappert. Vooraan is opgenomen een portret van Prins Willem, een tot nu toe on bekende teekening, wellicht van de hand van Cornelis Visschcr den Oude. LANDBOUW, Op de j.l. gehouden tentoonstelling van pluimvee, konijnen enz. le 's Herto- feenbosch, behaalde de heer J. W. Wil- lemse le Vrouwepoldcr, met één inzending Haaslcl. VI. Reuzen, en één inzending Zwartbont Lotharinger Konij- inen 2 eere-, één hveeden en één derden prijs voor de mooiste konijnen in die klassen. De geschiedenis en de toekomst van den tuinbouw op Walcheren. Gisterenmiddag trad voor de coöpera tieve Veilingsvereeniging Walcheren op dc bovenzaal van „de Eendracht" als spreker op de lieer Van der Plassche, rijksluinbouwconsulent met bovenstaand onderwerp. Spr wees er op. dat de tuinbouw jon ger is dan de landbouw en deze weer jonger dan de veeteelt. De tuinbouw da teert uit de tijden van de Kruistochten, toen de Kruisvaarders dc producten leer den kennen en werd de tuinbouw eerst allecr. beoefend bij wijze van liefhebberij op dc kasteelen en in de tuinen der kloosters, zachtjes aan ontwikkelde zich rond de sleden de tuinbouw als be drijf. Toen stond Zeeland nog niet achter bij andere streken. Later was dit wel liet geval, toen o. a. door minder goede lig ging. vooral ook Walcheren achter bleef. Op Zuid Beveland was het de heer D< •T v. d Have. die een grooten sloot aan de fruitteelt gaf, welke trouwens altijd beier ging dan groententeelt. Toch heb ben de Z L. M. en vooral ook de heer Vorsterman van Oijen steeds aangedron gen op meer teelt voor uitvoer naar En geland, waarvoor Zeeland zoo gunstig ge legen is Dit is niet tot werkelijkheid gekomen Nu echter steeds meer kleine bedrijven ontstaan, Zeeland geen onont gonnen gronden heeft, industrie niet veel toeneemt, zal men op die kleine bedrijven komen tol tuinbouw in plaats van land bouw. waar die bedrijven zich minder goed too leenen. Die bedrijven moeten spoedig geld opleveren cn dat zullen zij doen bij intensieve groententeelt. Spr. ging nu na hoe en wat liet best geteeld kan worden en de bezwaren van andere zijden tegen tuinbouw geopperd. Dat de grondsoort een bezwaar zou zijn, ontkent spr.: op alle grondsoorten ko men tuinbouwcentra voor, vooral nu kunstmest de oplossing geeft voor tekort aan voedsel. Dat er wat weinig water in den grond is en ook wat weinig water voor vervoer der prooducten, is wel een bezwaar, maar niel overwegend. Daaren tegen is het tzeeklimnal juist goed, daar hel constanter is. Er zijn geen factoren, die aanleiding geven Zeeland als een minder voor groententeell geschilde streek te signaleeren. Spr. gaat ook na, dat Duitscliland steeds groenten noodig zal hebben van ons en Engeland ze oolc wel zal willen hebben en meeni, dal ook daarom de toekomst wijst in de richting van tuin bouw Ook de wenschelijkhcid van af wisselende bemesting toonde spr. aan, Wat betreft aardappelen men moet vroe ge soorten uitvoeren en kan dan den grond voor natelen van een ander pro duel gebruiken. Een der voornaamste producten voor uitvoer, die op Wal cheren reeds vóór den oorlog met suc ces werden verbouwd, zijn de augurken, welk product hier juist goed groeif, om- dal er 50 tot 00 pCt. vochtgehalte in den grond zil. Dit produel moei men cehler maar niet luk raak telen, in af wachting wat er van komt; het is een produel, dal intensieve teelt vordert. Men moet de ranken maar niet zoo op den kouden grond laten liggen, maar op het loof van een bijproducl. Spr. wijst er dan op, dat een goede sorteering noodig is, onder toezicht van het Uitvoer Controlebureau van de Cen trale Veilingsvereeniging, wier merk een aanbeveling bcleekcnt. Spr. zegt dat ook groene boonen een goed artikel voor Duitschland is, en bespreekt dan de ken ze der soorten, die het best voor export geschikt zijn. Ook prei, selderie, andij vie. winterpeen enz. komen voor teelt in aanmerking. Maar wel het belang rijkste bij dit alles is de verkoop der artikelen. De Walchersche boeren zijn nog nimmer krachtig genoeg vereeiiigd geweest, zooals in andere streken wel liet geval is. Men moet begrijpen, dal de kooplieden tegenwoordig bepaalde eischen stellen, ook wat dc le leveren hoeveelheden belreft. En nu was men in Walcheren dan weer verzendverce- nigingsman, dan. weer veilingsman, en viel dan len slotte locli in handen van ecu handelaar, die toevallig, bijv om cr in te komen, eens een goeden prijs kou betalen. Spr. meenl, dal de weg is een zoo goed mogelijke organisatie in een veilingsvereeniging; dit is niet alleen goed voor de telers maar ook voor de handelaren, die een hulp hebben in de veilingen, waar zij groole hoeveelheden bijeen vinden. De telers moeten goed Dögrijpen, dat liet hun. in de toekomst alleen goed kan gaan niet een goede veiling. Laler lean men ook komen tol de glascultuur, als de gewone tuinbouw goed geregeld is en ook dc afzei. De heer Van der Plassfclie beantwoord de daarna nog enkele vragen, door dc aanwezigen gesteld, waarna de heer v Oosten, voorzitter der V. V. Walcheren, den lieer v. d. Plassche dank bracht voor zijn duidelijke uiteenzet ling. VERKEERSWEZEN, POS1 EN TELEGRAFIE. De opbrengst van de weldadigheidspostzegels. De weldadigheidsposlzegels Voor het Kind hebben bruto ongeveer f 60.000 opgebracht. Verkocht zijn 770 000 zegels van 2 cent, 570.000 van 1% cent en 970.000 van 10 cents. Verleden jaar bedroeg de bruto op brengst van dc weldadigheidspostzègels f 22.000. Een nieuwe perforatie voorde Postzegels op rollen. Waar het toenemend aantal gebruikers van porto-conlrolekassen nog al veel las! ofndorvond van afbreken der rollen door te zware perforatie, heeft het hoofdbe stuur der P. T. T., teneinde aan bedoel de klachten tegemoet le komen, thans de zegels op rollen van een dusdanige per fora lie voorzien, dat de trekkracht en het weerstandsvermogen der zegelstroo- lcen met ruim 100 pet. verhoogd zijn, waardoor ongestoord funclioneeren der kassen thans gewaarborgd isj de zegel- rollen. zijn niet alleen per 500, doch ook per 1000 stuks verkrijgbaar in alle waar den De P a r ij sD akar -vlucht. De Fransche aviateurs, kapitein Le nin itre en Arraehard, die Dinsdagoch tend Etampes hebben verlaten om in een enkele vlucht naar Dakar te vlie gen, zijn Woensdagmiddag te 3.40 uur op 150 K.M. afstand van hun doel neer gestreken wegens benzinegebrek. Zij hebben de afstand van Etampes tot de Ororivier in Mauretanië, een afstand van 4000 K.M., in een onafgebroken vlucht neergelegd. Na 25 uren aan één stuk te hebben gevlogen en 4280 K.M. te hebben af gelegd, zijn de vliegers Woensdag te Dakar aangekomen. Dit is wereldrecord voor een non- stop-vlucht. SI'GRl. Sport in beeld. Leo Lauer, die meer dan 17 jaar de „Revue der Sporten" redigeerde, heeft met den uitgever daarvan verschil van meening gekregen, en is nu voor den dug gekomen met een nieuw geïllus treerd sportweekblad: „Sport in Beeld". Het eerste ziet er frisch uit. Tal van sportmenschen en sportgebeurtenissen worden cr in afgebeeld door goede illus traties, begeleid door een deskundige tekst. EERSCH3LI.ENDE BERICHTEN. De 53-jarige gymnastiekleeraar D. R„ te Rotterdam, is Woensdagmorgen in zijn woning van de trap gevallen en aan de gevolgen overleden. Bij het lossen met een op het dek van een schip staande kraan, van een lading lijnkoeken uit de in de Per soonshaven te Rotterdam liggende lich ter „Trio", weigerde Woensdagmiddag de knijper gedeeltelijk, toen deze zich op een hoogte van meer dan twintig meter bevond. Een gedeelte van den inhoud stortte naar omlaag en kwam te recht op den 54-jarigen M. v. Z„ die in 't ruim bezig was. De man was bijna on middellijk dood. x M A ANSVER DUTSTERING ZOND AG- AVOND A.S. Zondagavond zal de Maan gedeeltelijk verduisterd worden en de kernschaduw onzer aarde ten 8.28 zichtbaar worden, de grootste bedekking, zijnde vier-en-ze- vcnlig honderdsle gedeelte der Maans- oppcrvlakle, wordl ten 10.02 bereikt, waarna de kernschaduw allengs ver schuivende len 11.35 verdwijnt, het bo vengedeelte der Maanschijf blijft onver- cluislerd. Opmerkelijk zal, bij eventueel heldere luchl, zijn de zichtbaarheid en de kleur van het verduisterde gedeelte, welke meestal de koperkleur aanneemt. Ook worden tijdens de éclips 2 vaste ster ren van -de 6e gr. in het sterrenbeeld „de Leeuw" door de maan bedekt: en wel de eerste ten 10.31 en de volgende ten 11.52. Ook zal de planeet „Neptu- nus" (gr. 7.7) eveneens bedekt worden, en wel ten 12.38, om ten 1.42 weer zichtbaar le worden. Gebruik van een binocle is voor deze verschijnselen aan te bevelen. Deze verduistering is de laatste van dit jaar iu ons land zichtbaar (N. R. Ct.) DE DUINEN TE SCHIERMONNIKOOG. De laatste stormen hebben een be langrijke verandering gebracht üan het strand te Schiermonnikoog, schrijft de „Msb.". De zandbank, waaromheen de stroom trok, is thans zoo ver ten Wes ten opgeschoven, dat de punt reeds bij den vuurtoren ligt. De geul zelf is nu zeer nauw geworden en daardoor gaat een .vliegende stroom, deze is echter thans te keeren, en wanneer mensche- lijke hulp de natuur komt helpen zal het afslaan der duinen tot het verleden gaan behooren. Dal dit afslaan veel te beteekenen heeft kan reeds hieruit blijken, dat de tennisbaan van het Strandhotel, waarop in het laatst van September nog ge speeld werd nu reeds geheel door de zee verzwolgen is en bovendien daar juist achter ongeveer 10 meter vast duin. Gevaar voor particuliere gebouwen is er niet, alleen de vuurtoren, waarin dit jaar pas een kostbare electrische instal latie is aangebracht, loopt binnenkort gevaar, evenals de woningen der licht- wachters. Wel is op het eiland nog een tweede vuurtoren, waarop het licht zou kun nen worden overgebracht, maar deze toren verkeert in zulk een bouwvalligen toestand, dat het Rijk hier voor zeer belangrijke kosten zou komen te staan. Gelukkig gaat nu de Rijkswaterstaat ingrijpen. Deze week nam de ingenieur van den Rijkswaterstaat den toestand op en nu zal de geul afgedamd worden zoodat de stroom geen vat meer op de duinen heeft. De zandbank, die dan aan het strand aansluit, is ongeveer 300 meter breed, zoodat, bedriegen de teekenen niet, Schiermonnikoog reeds dezen zomer het bekende breede strand terug heeft. BEVOLKING. Gedurende de tweede helft der maand Januari zijn in de. gemeente GOES Ingekomen- M. j! van Driest huishoudster van T)en Ha^g, Papegaaistraat 12. P. v. d Berg, opzichter, van Heerlen, Kloe- tingsche weg 1 M. Weezepoc!, opper man van Kaltendijke, Molendijk 8 W. de Bruijn, ambt. P. en T. van Ber gen op Zoom, St. Jacobstraat 52. T. Vader, portier, van N. en St. Joosland, Zusterstraat 15 J. Ehrhardt, directeur P. en T van Wisch, Groole Markt 14a. L. Overgainv, bedrijfsleider, van Kloe- linge, Emmastraat 16. - P. Knobbe, zon- der beroep, van Bergen op Zoom, Pic- cardtstraat 52. "Vertrokken: J. de Wilde, letterzetter, naar Den Haag A. Boutens, kruideniersknecht, naar IJmuiden - G. 0. P. M. v. d. Bom, manufaclurier, naar Krommenie - Joh. Voois, asphaltbewerker, naar Borgerhout (B- - J. L. Berger, werktuigbouwkun dige, naar Weesp, L. M. Harinck, boekbinder, naar Middelburg. R. Waldkircher, modiste, naar Leeuwarden. BEKENDMAKING. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken in zake vrijstelling. De Burgemeester van Middelburg brengt ter algemeene kennis, dat OORNE- LïS FRANCOIS DEKKER, lichting 1922, wegens kostwinnerschap is vrijgesteld voor den lijd van één jaar, met ingang van 16 Maart 1925, bij beslui,t van den Minister van Oorlog van 80 Januari 1925, 7de afd. no. 18Gv. Middelburg, 4 Febr. 1925. Dc Burgemeester van Middelburg, 1'. DUMON TAK. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welke terug te bekomen zijn: a. Op het Politiebureau: Handschoen; Houten krat; Mantel band; Notitieboekje; Bosje sleuteltjes; Damesportemonnaie; Mantelband; Kin derhandschoentje; Sigarettenpijp in étui; Port. met inh.; Sleuteltje. b. Bij de ingezetenen: Dasspeld, A. Leijnse, Oude Vliss.weg E 201; Breimandje, W. Verstraate, Brak- straat O 275; Kinderport. met inh., Goedbloed, Jacob Catsstraat W 1; Doosje chocolade hagelslag en Haarlint, Notaris de Neeling, Wagenaarstr. D 34; Lederen ceintuur, v. d. Berg, Rozenstr. W 242; Fietsbel, W. Cevaal, Zusterstr. I 201 Kinderbontje, J. A. v. Boven, Achtersingel Q 128; Vcldzakboekje, J. den Hollander, Bleek E 105; Mantel band, F. Loomans, Ganzengang O 21; Binnenband (rijwiel) H. de Lange, Bel- linkstraat G 190; Sleutel, A. Verton, L. Viele K 203; Mantelband, P. J. Gort, Penninghoek L 49; Huissleutel, Burrink, Bree E 116; Koedekkleed, A. Verhulst, L. Viele K 382; Schoolétui, A. A. de Bruijne, Vliss.weg E 130; Port. met inh., A. Flipse, Beenhouwerssingel K 71; Gymnastiekschoentje, A. J. Legerstee, Bree E 126; Gouden Broche, F. Melse, Seisweg R 95; Herdershond, Leijnse, Gravenstraat I 292; Een broche, J. Gunst, Bree E 133; Heerenhandschoen, J. Ploegaert, Julianastraat W 8; Man chetknoop en een sigarenpijp, W. Roose, Rozenstraat W 141; Kindermuts, L. de Jonge, Blindenhock L 56; Grijze Vlok- pet, W. Goeman, Bastion N 61; Port. mei inh., J. Joosse, Veerscheweg T 266; Damcshandschoen, C. Bleuzé, Bree E 145; Fietscape, J. Acda, Sleeperssingel Q 165; Port, met inh., I. Reijerse, Zus terstraat I 217; Zwarte handschoen, P. Zwigtinan, Oud Arnem. pad T 91; Kin derport. met inh., M. v. Schelven, Ne- derstraat O 200. Inlichtingen, aan het bureau van po litie, alleen des Zaterdags tusschen 78 uur n.m. Electrische Drukkerij G. W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6