J MEY'S BOORDEü, van Vlissingen komen. Deze trein toch is 15 minuten vervroegd en waardoor het niet meer zooals thans mogelijk is, althans is de garantie verdwenen, om, aankomende met de boot, welke des morgens 5.50 van Vlissingen naar Ter Neuzen vertrekt, deze gelegenheid te halen. Momenteel beteekent de thans be staande verbinding, bij -vertrek om 7.25 van den trein uit Temguzen naar Gent vooral voor hen die per eerste boot uit Vlissingen vertrekken, een groot gerief. Zij hebben thans aansluiting van boot op trein en kunnen reeds om 8.44 Gent bereiken. Bij de nieuwe regeling dient men de treingelegenheid uit Terneuzen van 12,25 af le wachten, iets waardoor de belangen van velen ernstig worden geschaad. Des te meer verwondering baart deze regeling, wanneer men weet, dat aan dezen trein te Selzaele een kwartier langer oponthoud wordt toegezegd zoo dat per saldo, de aankomst te Gent op .hetzelfde uur als thans 't geVal is, plaats grijpt. o Kantoorhouders, bij den Post en Telegraafdienst. De kantoorhouders bij den Post- en Telegraafdienst, georganiseerd in den Centralen Bond vau Nederlandsch Post-. Telegraaf- en Telefoonpersoneel (C. B P, T. T.) kwamen. Dinsdag te Utrecht bijeen ter bespreking van de voorstel len tot reorganisatie van den P.- en T.- dicnsl (rapport-Nolling). Op deze vergadering werd sterk be treurd, dat het Nederlandsche volk tot dusver zoo slecht is ingelicht over de wijze, waarop een klein aantal hoofd ambtenaren een reorganisatie van het P. T. T,-bedrijf heeft voorbereid, welke in haar gevolgen voor het publiek zeer ernstig kan zijn. Vooral de door de Commissie-Nolting geponeerde stelling op blz 55 van haar rapport, luidende „Voor een zuinige exploitatie'van den post-, telegraaf- en telefoon dienst ten plattelande levert de in standhouding van de vele tegen woordige hulpkantoren ernstige be lemmeringen op. Het aantal hulp kantoren zal sterk verin inde ren, wanneer de thans bestaande 4e klasse- en een deel der 3e klasse hulpkantoren worden omgezet in stations", beteekende. naai- de meening dezer ver gadering, voor het plattelandspubliek, dat geregeld gebruik maakt van de Post-, Telegraaf- en Telefoondiensten, opnieuw een ernstig en tijdroovend ongerief. Door de zgn. houders van post- en telegraaf stations kunnen niet voldoende inlich tingen worden gegeven omtrent P T. T.- zaken en het kost het publiek ten plat teland e veel tijd en dus geld om voor genoemd doel het naastbijgelegen hoofd- of hulppostkantoor te bezoeken. Verwondering werd verder uitgespro ken over het feit, dat het handeldrijvend publiek zich tot dusver nog zoo weinig officieel tot de autoriteiten had gewend om te klagen over de sterke inkrim ping van hel aantal postbestellingen Zelfs 25 jaar geleden werden in ver schillende streken van het land 3 post- beslellingen uitgevoerd, terwijl thans gaandeweg 2 bestellingen „voldoende worden geacht. Het Rapport in zijn geheel werd door de vergadering wegens zijn grievenden inhoud met verontwaardiging van de hand gewezen, terwijl ten opzichte van de classificatie een motie van afkeu ring werd aangenomen. VERSCHILLENDE BERICHTEN, Te Putten op de Veluwe ontstond Dinsdagnacht brand in de als garage ingerichte oude schuur achter het huis van den autoverhuurder B. De schuur brandde in een uur fijds ai. Het aange bouwde woonhuis bleef, dank zij het actieve optreden der vrijwillige brand weer, gespaard. De spoorautobus en een Spijkerauto verbrandden, zoodat het dorp Putten thans weer zijn verbinding met het op een half uur afstands ge legen station voorloopig moet missen. Het huis en de auto's waren verzekerd, de wagens echter heef Jaag. (Hbd.) Toen de werkman W. Sch., op een steenfabriek le Angeren (Bet.) in den nacht van Woensdag op Donderdag voor hel smeren van een as op oen lad der was geklommen, schijnt de das van den man iu aanraking te zijn gekomen met den rondwentelenden cylinder De ongelukkige schijnt onmiddellijk le zijn gedood. Donderdagmorgen werd zijn lijk gevouden. - Vrijdagnacht is de fabriek de^; N.V. Klompenindustrie Snippeling v.h. Smits Haneveld, te Diepenveen, door brand geheel vernield. Aan blusschen viel niet te denken. Bovendien was er in dat deel der ge meente geen brandspuit. De machines gingen verloren, evenals groote partijen klompen, die ter afleve ring gereed stonden. De oorzaak van den brand is onbekend. Alles was ver zekerd. Het personeel is door dezen brand werkloos geworden. Te Assen is gevankelijk binnenge bracht B. K., vroeger te Assen, thans te Utrecht, verdacht van oplichting, door personen betaling te laten doen voor het plaatsen van een hypotheek, zonder dat deze door hem geplaatst werd In den nacht van Woensdag op Donderdag is ingebroken bij den heer C. G. J. M., kassier der boerenleenbank in het dorpsdeel Zwaagdijk van Hoog- karspel. Gelukkig ontwaakte de heer M. door het geluid van glasscherven, daar een ruit werd ingedrukt. Zijn komst deed den inbreker vluchten, die echter nog een bedrag van f 35 en een overjas, kon meenemen. De jas is ach ter een hooischelf teruggevonden. De man had geen kans gehad, bij de gelden der B. L. te komen. Stormachtig weer op de kust van Java vertraagt het scheepvaartverkeer. Verscheide tongkans zijn omgeslagen. De passagiers van de Insulinde voor Sema- rang konden niet debarlceeren. De Brusselsche redacteur der Msb. meldt: Uit het Kanaal van Brussel naar Char leroi heeft men gisteren ter hoogte van Clabecq het lijk opgeviselit van een te Lembecq bij Hal won en den Nederlan der, J. de Groot. Uit het eerste onder zoek heeft het parket den indruk ge kregen, dat de Groot vermoord werd en bestolen en daarna in het water ge worpen. Uit de gevangenis te Grouau is een Nederlander uitgebroken, die, wegens verschillende misdrijven nog straf te goed had. De man heeft eenige ijzeren staven in het venster van zijn cel op de aderde verdieping doorgezaagd, waarna het hem mogelijk was op den muur te klimmen. Tot dusver is het der politie nog niet gelukt den vluchteling te vinden De ongehuwde heer 'v. O te Eind koren is Woensdag door een auto aange reden en ernstig verwond Hij moest da delijk worden geopereerd In de Rotterdamsche Soda- en Che micaliënfabriek van de Firma Kortman en Schulte raakte op tot nu toe onver klaarbare wijze de machine van de elec- trische kraan, die gebezigd wordt voor hel lossen van kolen, defect. Plotseling is de kraan naar beneden gevallen. Deze ging door het dak heen en kwam in de fabriek neer, waar natuurlijk groote schade werd aangericht, Op de kraan bevond zich de kraan machinist J. W., die mede kwain te val len, doch wiens val gelukkig gebroki werd. De man is er wonder boven wonder met eenige schaafwonden aan het lin kerbeen afgekomen en heeft overigens geen letsel. De kraan is geheel vernield. Er 's dus uitsluitend een groote mate- rieele schade. - Op den Haagweg te Rijswijk wil de gister een auto van den heer D. uit Maassluis (waarin diens dochter, mevr. M. zat) een vrachtwagen passeeren, toen van den anderen kant een auto kwam aansnellen van den student E. uit Delft. De beide auto's botsten, de eerste werd zwaar beschadigd, de tweede vernield. Mevr. M. werd ernstig aan haar hoofd verwond; haar chauffeur bekwam geen letsel. De student E. en twee vrienden, die in zijn auto zaten, werden <jaaruit geslingerd, maar kwamen er met eeni ge schrammen en snijwonden af. Het verkeer was eenige uren gestremd - Bij het aanmaken van de kachel geraakte Donderdagmorgen mej. v. d. A, te Delft, in brand. Met ernstige brand wonden is zij in het ziekenhuis „St. Hip- polytus" opgenomen. valsohe aangifte heeft gedaan. Hij heeft n.l, op zich zelf geschoten en den aan gehoudene V. vaischelijk beschuldigd, waardoor deze eenige dagen in arrest gehouden is. De nachtwaker, die herstellende is van de kogelwonden, zal nu terzake van vrij- heidsberooving vervolgd worden O DE VERRASSINGEN VAN DE RADIO. In een dorpje, in Friesland, vlak hij .Toure, zou voor do gemeentelijke afd der S. D. A. P. efen spreekster optre den. waarna er muziek ten gehoore zou worden gebracht door een radiotoestel Van heinde en verre, ook uit naburige gemeenten, waren partijleden toege stroomd (radio is in die omgeving nog een nieuwtje!), om van de muziek en de toespraak te genieten. Het eerste mu zieknummer. dal ten gehoore werd ge bracht, was. het Wilhelmus' .Men had op een „verkeerde golflengte' ingesteld en den heclen avond lukte het niet de „goede" golflengte te vinden de luid spreker liet vrijwel enkel vaderlandsche liederen hooren, waaraan alleen hel „Frysk Folksliel" nog eenige instemmin- vond. De voorzitter wist niets beters op te merken dan „Een gegeven paard moet je niet in den bekfcüen'" Te Straatsburg zou in ee» gasthuis een belangrijke wedstrijd voor de studen ten in de geneeskunde plaats hebben. Een der kandidaten werd echter betrapt, terwijl hij bezig was draadloos inlichtin gen op te nemen. De student had namelijk een klein, doch zeèr gevoelig radiotoestel onder zijn bank aangebracht en liet zich, van builen uit, de antwoorden voorzeggen. De minister van Onderwijs werd op- de hoogte gebracht van dit eigenaardig voorval. De namen van* den betrokken student en van zijn helper werden niet bekend gemaakt. Met het oog op de hooge wasch- strijkkosten is het wellicht niet ondien stig, de aandacht te vestigen op het fa brikaat der firma Mey Edlich Leipzig- Plagwitz, hetwelk onder den naam van „Mey's Stoffwassche" of „Mey's Boor den, Fronts en Manchetten" bekend is. Mey's Boorden zijn feitelijk linnen boorden, waarvan het dure inwendige door een goedkooper perkamentachtig en bijzonder soepel materiaal vervangen is. Het zijn geen gummi of celluloid boor den of dergelijke. De alom bekende naam van Mey's Boorden en de wijde verspreiding ervan over bijna alle landen der wereld, is toe te schrijven aan den zeer lagen prijs te genover dien van linnen boorden, het vervallen der wasch- en strijkkosten en de elegante en aangename pasvorm van ieder stuk. Alle onaangenaamheden, zoo als ruwe rajid bij linnen boorden of bre ken en springen bij gummiboorden, zijn bij Mey's Boorden uitgesloten. (Ingez. Med.) Op het traject Maagdenburg—Erfurt hebben Woensdagavond drie treinroovers een tweede klas-passagier uitgeschud en daarna gekneveld. Na hun daad trokken zij aan de noodrem en sprongen voor de trein nog stilstond op den spoordijk, om daarna in het duister le verdwijnen. Hun vervolging heeft niets opgeleverd. Een ernstig ongeval had te Jersey City plaats, toen een druk bezette elec- Irische tramwagen bij hel passeeren van een steiger, die dwars over de spoor lijnen van de West Shore Railway loopt uit de rails vloog, en naar beneden op straat viel. 24 personen en de bestuur der moesten naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Na 25 uur beraadslagen was de jury niet in staat uitspraak te doen in de zaak van 10 politieagenten en 2 bur gers te Milwaukee (N. Jersey), beschul digd van drankwetovertreding. o DOODELIJK AUTO-ONGEVAL. Vrijdagavond is een kleine luxe auto bij de Hooge Boomen te Rotterdam van den Mathenesserdijk gevallen. De 23- jarige juffrouw E. D. kwam onder den auto terecht en is inwendig zwaar ge kwetst naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Bij onderzoek is gebleken dat het on geluk veroorzaakt is, doordat de auto met een handwagen in aanraking geko men is. De bestuurder, die geen noemens waardig letsel bekomen heeft, is na ver hoor vrij gelaten. Hem treft geen schuld. GEFINGEERDE AANSLAG. De nachtwaker de W., te Amsterdam, die vorige week bij de politie aangifte deed, dat hij op den Westerdoksdijk door een zekeren V. was verwond, doordat deze twee kogels uit een revolver op hem gelost zou hebben van achter de omhei ning van het rangeerterrein, is thans zelf gearresteerd. Het blijkt, dat de nachtwaker een BUITENLAND. IIET PROTOCOL. De Senaat heeft met 22(5 tegen 31 stemmen het protocol van Genève goed-' gekeurd. De subcommissie der inperiale defen siecommissie heeft gisleren hei protocol ran Genève bestudeerd. De subcommissie brengt een rapport uit aan de volledige commissie, waar- n alle kabinetsministers lid zijn. o IIET PRUISISCHE MINISTERIE AFGETREDEN. De stemming in den Rijksdag is van dien aard geweest, dat het kabinet heeft gemeend te moeten aftreden Dit kwam zoo. Er was na de debatten een motie van wantrouwen door de communisten in gediend, die natuurlijk verworpen werd. Daarna kwam een motie van de Duitsch- nationalen aan de beurt, en toen bleek, (dat eenige leden van hel Centrum de coalitie van Weimar in den steek had den gelaten. Daarbij werd een deel der motie, die het beleid van Braun als mi nister-president afkeurt, aangenomen ihet 220 tegen 217 stemmen. Een motie afkeuring van Braun's houding als tij delijk minister van financiën, en de houding van Siering en Severing, de soc.-democratische 'ministers van koop handel en binnenlandsche zaken, werd ook aangenomen, met een kleine meer derheid. Daarna moest worden gestemd over een motie van vertrouwen, ingediend door de Vblkische en enkele Duitsch- Nationalen. Hel eigenaardige deed zich voor, dat alleen de 223 afgevaardigden der oppositiepartijen vóór slemden. de andere de zaal verlieten, waardoor het door de grondwet vereischte aantal niet meer aanwezig is De Landdag was toen een bende! De „N. R. Crt geeft er hel volgende beeld van Dc sociaal-democratische voorzitter Bartels maakt een hulpeloozen indruk. Hij kan de orde geenszins handhaven. Als hel rumoer een tijdje aan den gang is, ontrukt de communist Pieck hem plot seling de hel en begint al bellend leen groote rede over de wereldrevolutie De voorzitter haalt nu een andere bel te voorschijn en nu bellen de twee heeren tegen elkaar in, zoodat de Landdag op een jazzband begint te lijken. Jen einde raad verlaten voorzitter Bavtels en zijn secretaris de zaal. Onder - tusscheu zijn communisten en sociaal democraten handgemeen geworden. Het publiek op dc tribune, dat 'grootendeels uit communisten blijkt le beslaan, scheldt onafgebroken luide op de sociaal-demo craten. Een der bezoekers roept „leve de wei'eldrevolutio" en krijgt een ovatie van zijn geestverwanten in de zaal N'a een tijdje loopen zoowel de zaal als de tribunes leeg Hier en daar staan echter nog groepjes afgevaardigden luid te dis- cuteeren liet zijn vooral leden van dc rechterzijde, die de houding van den president afkeuren Als de zaal vrijwel geheel leeg is, wordt nog bekend, dat de voorzitter, alvorens te verdwijnen, de zitting lot 3 Februari had verdaagd. Intusschcn het kabinet heeft zijn taak neergelegd Thans zal, volgens de ,,N li. Crldc Landdag zonder voorafgaand debat een nieuwe minister-president kie zen Oa AANGENAME KENNISMAKING. (Van onzen Parijschen Correspondent (Nadruk verboden). Parijs, 18 Januari» Eeuwen van hel schitterendste hofle ven dat ooit heeft bestaan konden niet laten hun stempel te drukken op de Parijsche samenleving. Bekoorlijke ma nieren geest, beleefdheid behooren tot Frankrijk's oudste tradities en vormen, het schoonste sieraad dezer stad. Helaas dineeren en dansen de vreem delingen gemeenlijk op plaatsen van openbaar vermaak, en mogen deze ook een boeiend schouwspel bieden aan het oog, van ziel van het land bevatten zij al even weinig als de overeenkomstige gelegenheden in Londen, New-York of Rome een afspiegeliug geven van het le ven aldaar Veilig kan men zeggen, dat vreemdelingen, die van Frankrijk niet meer gezien hebben dan restaurants, dan cings, cabarets, schouwburgen, de boule vards en den hall van het hotel, de ziel van de nalie zelfs niet lol op een afstand zijn genaderd en werkelijk niets weten van de denkbeelden, de zeden en gewoonten van dit land Daarom druk ilc landgenooten, die naar Parijs konien. altijd op liet hart, om zooveel mogelijk te leven met cn onder de Parijzenaars, indien zij hier althans iets -meer dan pure uitspanning zoeken. Gaal niet in een hotel, en vooral, vooral niet iu een internationaal caravanserail. Huurt, ook al zijt ge hier maar acht dagen, een kamer bij particulieren Ge betaalt er 75 pet minder; <^aarbij zijt ge er over het algemeen beter En ge zult u hier \eel gelukkiger voelen, en iets mee nemen van uw reis. Ge zuil u hebben ge oefend in het Fransch spreken, ge zult dc f\ransehe ziel voortaan beter begrij pen en ge zuil uw steentje hebben bijge dragen lot die internationale toenadering welke liet eenige afdoende middel is om den oorlog te voorkomen Het verblijdende is, dat ook in Parijs llians vrijwel algemeen wordt ingezien, dat het <7pzen weg op moet Al ie lang is Frankrijk fier ontoegangelijk gebleven. Tol voor <yikele jaren stonden de grenzen weliswaar wagenwijd open voer den vreemdeling, maar tol de intimiteit drong hij niet door. De Franschen waren als menschen die aan den bezoeker alleen de opgepoetste salons laten zien, neen. nog erger, want zelf trokken zij zich te rug en barrikadeerden zich in hun huis kamer Gelijk gezegd, sinds enkele jaren, sinds enkele maanden misschien .begint hel besef overal door te dringen, dat het anders- wezen moet. en dat Frankrjjk het voor een groot deel 'aan deze ontoe gankelijkheid le wijten heeft, wanneer het in andere landen verkeerd beoor deeld wordt. Wij zijn nu zoo ver. dal hel niet moeilijk meer is voor oen vreemdeling; die ..par droit de naissance" of „par droil de conquéte" het recht daartoe heeft, om door te dringen toi in de beste kringen van Parijs. De Duchesse de Rohan bijv. heeft een salon, welke voor een ieder, die tot een zekere elite behoort, toegankelijk is Haar hotel particulier 35 Boulevard des Invalides, is het geliefkoosd ren- dez-vous van jonge dichters en sclirij- Prinses Murat ontvangt zeer vaak gedurende het seizoen in haar woning 28 rue Monceau ter eere van leden van den adel en verschillende be roemdheden Prinses de la Tour d'Au- ergne en haar zuster Prinses Jacques de Broglie hebben eveneens een reeks van recepties, waarvoor gemakkelijk een introductie is te krijgen De hertogin van Doudeauville. de markiezin en de gravin van Ganay, de gravin van Bourg de Bozas, de markiezin van Jaueourt, de hertogin van Bisaccia. de markiezin de Talleyrand, barones Gourgaud en vele anderen hebben allen bekende salons, en heur vaste ontvangdagen staan in den Bottin-Mondain. Vreemdelingen van dislmctie kunnen zeker ervan zijn, in al deze kringen hartelijk ontvangen te worden, zelfs zon der er te worden gepresenteerd of aan gediend op andere manier dan door den knecht. Trouwens, indien ge scru pules mocht hebben om het erop te wagen zonder eenige introductie, dan is de „Union Interalliée" er om u re laties te scheppen in deze omgeving. De „Union Interalliéeeen organisa tie onder voorzitterschap van maar schalk Foch, heeft ten doel de verte genwoordigers van geallieerde en be vriende landen inet elkander in con nectie te brengen en aan markante fi guren uit het buitenland, die een be aan Parijs brengen, een waar dige ontvangst le bereiden en hen binnen te leiden in de Parijsche samenleving De leden en introducé's komen vast eiken Zaterdagmiddag bijeen in het weel derig clubgebouw 33 faubourg Saint- Honoré. Een zeer merkwaardige bijzon derheid is. dat ook vrouwen lid kun nen zijn Die „Union Interallée" en haar re cepties vormen een goed voorbeeld van den weg die sedert den wapenstilstand is afgelegd Opgericht tijdens den oorlog om een behoorlijke ontmoetingsplaats le bieden aan de officieren der geallieerde legers met verlof te Parijs, is deze club product van haar tijd en heeft zijn invloed ondergaan Toen eenmaal de vre de geleekend was, scheen het, dal zij geen reden van bestaan meer had, en teruggebracht tol de rol van „salie a manger" voor de officieele wereld, ve- geteerde zij. Op een zeker oogenblik overwoog het bestuur het denkbeeld om de deuren te sluiten. Het is voorname lijk aan den graaf de Beaumont te dan ken geweest, dat dit niet is. gebeurd Hij is de eerste geweest, die den geest der moderne lijden heeft aangevoeld en be grepen welk een toekomst er voor het gebouw aan den faubourg Sainl-Honoré was weggelegd Toen kwam prins Jacques de Broglie met een nieuw idee uit Ilaüë. Te Rome had hij een „öercle Eranco-Italien" ge- slicht, waar dames konden worden toege laten tot het lidmaatschap op precies dezelfde voorwaarden als de heeren Hij drong er op aan, dat de „Union" zou besluiten dit ook te doen, en hij vond onmiddellijk een overtuigd medestander in graaf de Beaumont, die volkomen de waarde begreep van dit denkbeeld op een oogenblik dat de positie van de vrouw in onze maatschappij een zoo al- gcheele verandering onderging De hee ren kregen allereerst van hel bestuur gedaan, dal dames kouden worden toege laten als invitees, en enkele maanden la ter viel ook de laatste barrière en wer den opnieuw de statuten gewijzigd, in dien zin ditmaal, dat er bij het toeken nen van liet lidmaatschap geen onder scheid meer tusschen vrouwen of man nen werd gemaakt Hel was <!e eerste gemengde „eerde" in Parijs, en zelfs op hol huidige oogen blik, niettegenstaande lu i succes dat de maatregel gehad heeft, is de „Union In teralliée" nog de eenige. Het was een opzienbarende nieuwig heid. Heel wat grappen en aanmerkingen, insinuaties en kritieken werden er op gemaakt Doch de club ging bedaard haar gang, en stoorde zich er niet aan Diners, bals, concerten werden georganiseerd op geregelde lijden. De soirees aan den fau bourg Saint-Honoró vormden de weer spiegeling der Parijsche samenleving In het eerst vond men er een „pêle-mêle" als in een Casino op een badplaats, doch langzamerhand zag men zich er als auto matisch een eigen selectie ontwikkelen De Zaterdagavond-bijeenkomsten wonnen aan stijl en aan allure van week tot week. En dezen winter mogen wij zeggen, dat de „Uhton Interalliée' is waar zjj, wezen wilde De ongewenschte elemen ten. die niet vrijwillig het veld ruimden zijn naar builen gedrongen We hebben hier een c'ub van gecs-lclijke en maat schappelijke élite, welke dc antichambre vormt tot de salons van de hoogste P«- rijsche aristocratie Hel aantal leden is thans beperkt eü nieuwe leden worden alleen aangenomen bij een vacature en na een zeer langdu rigc stage Docli vreemdelingen, die tij delijk te Parijs vertoeven, worden be trekkelijk gemakkelijk toegelaten als „membres non-résidents". Fr is in Parijs nog een andere organi satie. welke ten doel heeft den bezoeker dezer stad binnen le voeren in waarlijk Fran sell e milieux. Deze heet „La Bienvenue fran^aise Zij staal onder voorzitterschap van mevr Boas de Jouvencl, cn is gevestigd aan hetzelfde adres als de ..Union .53 fau bourg Sainl-Honeré. Mot een aanbeveling van hel gezantschap of van eenig offi cieel lichaam van uw land, vindt ge hier de meest charmante ontvangst, welke ge u denken kunt, en wordt ge op alle ma nieren op weg geholpen onn in aanraking te komen met Parijsche families van uw stand. Ge krijgt introducties voor parti cuiere verzamelingen, ateliers van groote schilders en in het algemeen voor al die plaatsen welke, op enkele uitzonderingen na, vroeger steeds ..terra incognitawa ren, ook voor hen onder ons die Parijs meenden le kennen en zich hier als kind aan huis gevoelden. Zoo gaan thans in Frankrijk de deuren open ook in de particuliere huizingen, en zoeken de Franschen. die slechts win nen kunnen bij de kennismaking, ojn*> iu aanraking te brengen met de schatten van hun intimiteit en hun interieur. Ook in Frankrijk is een geest van „Wees wel kom. vreemdeling" bezig zich baan te breken Doen wij ons voordeel ermee LF.O F AU ST. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit Duitschland Tusschen de Zwitsersche spoorwe gen en de weduwe van den staatssecre taris Helfferich is overeenstemming ver kregen over de schadevergoeding van den dood van Helfferich bij het spoorwegon- luk te Bellinzona Mevrouw Helfferich ontvangt een schadevergoeding van 300 000 fres. Uit Z.-Afrika De Zuid-Afrikaansche minister Tiel-

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 7