TWEEDE BLAD VAN DB Zaterdag 24 Januari 1925 no. 20. BINNENLAND. DE INVOERING DER TARIEFWET. Uil handelskringen, zoo schryft het Hand. wordt ons telkens gevraagd, wan neer nu wel de invoering der Tariefwet zou zijn te verwachten. Men wist, dat de Tariefcommissie eerst moest worden ingesteld. Dat Is gebeurd, maar daarmede is alles nog niet voor de invoering der wet gereed. De Tariefcommissie moet n.l. aan de regeering nog advies uitbren gen over den aigemeenen maatregel van bestuur, welke krachtens het beruchte art. 43 der wet dient te worden vastgef- steld. Dit artikel bepaalt, dat goederen- soorten, welke onder vigeur der oude wet belast waren, doch onder de nieuwe wet vrij zouden komen, toch aan het oude recht onderworpen zouden blijven. In den aigemeenen maatregel van be stuur, hierboven bedoeld, moeten deze goederensoorten niet alleen worden aan gewezen, doch levens gewichtsgrenzen of andere onderscheidingen vastgesteld wor den, voor goederensoorten, die in het vroegere tarief slechts voor eeri deel aan invoerrechten onderworpen waren. Eerst wanneer de Tariefcommissie over deze belangrijke punten advies heeft uitge bracht, kunnen de bedoelde maatregel van bestuur en ook de datum van invoe ring der geheele wet worden vastgesteld. Hieruit blijkt dus reeds voldoende, dat er nog geruime tijd zal verioopen, voor en aleer liet roover is. tfit Stad en Provincie. Uit Middelburg. Vanwege de vereeniging tot beslrij- •ding der Tuberculose te Middelburg werd gisterenavond in de Schuttershof- uit Utrecht een lezing gehouden, over: zaal alhier door Dr. E. H. B. van Lier gezondheidsleer van de voeding. Die vergadering welke een geheel openbaar karakter droeg, werd geopend door den voorzitter der vereeniging, den heer Ds. van Empel die de weinig tal rijke aanwezigen welkom heette en in korte bewoording de moeilijke taak der vereeniging toe lichtte Waar de open bare samenkomsten ten doel hebben de toehoorders het besef bij te brengen, dat de tuberculose ook zonder genees kundige hulp door toepassing van zeer eenvoudige voorbehoedmiddelen, bestre den kan worden; daar betreurt spr. de matige belangstelling. Dr. van Lier, daarna het woord ne mende bespreekt allereerst de waarde van een goede voeding; het weerstands vermogen van den mensch wordt door goede voeding verhoogd. Spr. gebruikt de bekende vergelijking van hel vocdsel- verteringsproces met het in werking stel len en houden van een machine. De voe ding strekt ten eerste tot voortbrenging van arbeidskracht, vervolgens Lol den groei van het lichaam en eindelijk tot herstel van slijtage. Voor arbeidsvoorl- brenging kan alle voeding dienst doen, terwijl daarentegen voor den groei van het lichaam meer uitgezochte spijzen noodzakelijk zijn. Leerde men vroeger veelal dat een streng voorgeschreven voedingsmethode voor de gezondheid het meest voordeelig is, thans is men daar vrijwel van terugge komen Proeven dienaangaande op dieren toe gepast, toonen veelal dat een streng methodische voeding juist een tegenover gesteld resultaat geven. De eentonigheid van hei voedsel doet den lust en den smaak geheel verdwijnen, waardoor het dier wegkwijnt. De smaak speelt ten dezen een grootc rol. Bij den geur van voor den mensch aangename spijzen spreekt men van het waterhouden en werkelijk rcageeren speeksel en maagklieren zeer sterk, het geen de vertering en aizoo de nuttigheid van het opgenomen voedsel ten zeerste verhoogd Het komt alzoo niet zoo zeer aan op de hoeveelheid, als wel op den vorm «n de wijze waaropi het voedsel bereid wordt, zoodat een huisvrouw, meesteres in de kookkunst, zeer uppre- ciabel io. Verder wordt door spreker de matig heid in het nuttigen der spijzen aanbe volen, terwijl het voorts aanbevelings waardig is n hoofdmaaltijd 's avonds te gebruiken mits niet te kort voor den slaap, daar in den slaap de afscheiding der maagsappen wordt stopgezet Voorts wordt opgemerkt dat melk, hef eenige voedsel van den mensch in zijn eerste levensperiode het ijzerbestanddcel mist, welk bestandeel toch. onmisbaar is, vooral in de groeiperiodp. Vandaar veel al de axMj gevreesac isngeische ziekte, welke daaruit ontstaat dat aan de vo«v ding van het kind de zoo noodige ijzer- bestanddeelen ontbreken. Ten slotte wordt door spreker de voe dingswaarde van vleesch-, groenten en brood aan een beschouwing onderwor pen. De vegetariërs ten spijt kan de voe dingswaarde van vleesch allerminst wor den ontkend Echter moet vleesch slechts in geringemate gebruikt worden; anders echter de groenten, waarvan eerst de groote hoeveelheid ons de noodige bestanddeelen verstrekt. Daarna wordt een en ander mei licht beelden duidelijk geïllustreerd. Aan het einde van zijn rede oogstte spv. een dankbaar applaus. Hollywood is de groote filmstad in Californië, de bakermat van zeer vele cinemaproducten, die wij in den loop der jaren hebben gezien. En het leven in Hollywood is dus het leven van de ar- tisten daar, waar wij er verscheidene van kennen. Zoo krijgen wij een aardigen blik achter de schermen, interessante kijkjes hoe een film in elkaar wordt gezet voor welke sterke lichtrefïectors moet worden gespeeld, hoe het „aan bod" van artisten altijd de vraag sterk overtreft, krijgen vtfij eenig begrip hoè moeilijk het is voor de film le spelen, zelfs de kleinste, onbeteekenendste fi gurantenrol. Dit is het belangrijkste van deze film, meer nog dan de intrigue, die er doorheen is geweven. Men ga eens kijken, Zondagmiddag of -avond in de Schoutoburgbioscope alhier. Zon dagavond doet de kapel Hófelein—Bek- ker er zich bij hooren. UU Vlissingen. Burg. en Weth. van Vlissin gen vragen ih verband met bij hun in overweging zijnde plannen voor het slichten van een abattoir een crediet van f 500 voor het door een deskun dig bureau le doen instellen onderzoek naar een koel-technische inrichting, wel ke f 500 zullen worden afgetrokken van het honorarium, indien dit bureau later als adviseur bij eventueelen bouw zou optreden. Naar aanleiding van een adres van de Nationale Commissie tegen het al coholisme,. om het maximum van het aantal vergunningen te verlagen, stel len B. en W. voor de bestaande regelirg te behouden, waardoor geen nieuwe ver gunningen meer worden verstrekt in plaats van vrijkomende vergunningen. In verband mei bezwaren van Ged. Staten wordt voorgesteld den grond, dien de Mij. Zeeland wilde koopen voor een tennisveld, niet te verkoopen, maar haar dit terrein voor 30 jaren in erfpacht te geven. o Uit Tholen. In de Woensdag te S t a v e n i s- se gehouden vergadering van Ingelan den van den polder Oud-Kempenshof- stede is benoemd als vertegenwoordi ger in den dijkraad van de cal polders Oud-Kempenshofstede en Moggershil de heer C. Tuijnman, ter voorziening in de vacature wijlen den heer L. 6. Tuijn man. Men schrijft ons nog uil S I. A n n a- land Vermoedelijk is de poging tot dood- ig j.I. Vrijdagvoormicldag door A. fl. op zijn vrouw gedaan, door haar met een hamer op het lioofd te slaan, in een vlaag van krankzinnigheid gepleegd; al thans om elf uur hadden zij nog samen koffie gedronken en om half 12 uur was het feit gebeurd. De man heeft zich na de daad met een scheermes de slagaders doorgesneden en was terstond dood. Ook zijn dochter heeft hij verwond, doch niet ernstig, terwijl hij ook eenig huis raad had stuk geslagen. De stouw heeft een ernstige schedelfractuur bekomen en is ter verpleging naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom vervoerd. Uit St. Philipsland. De machinist der electrische cen trale te St. Philipsland gleed, toen hij het vliegwiel der machine passeerde, uit en werd daardoor met zijn jas even door het wiel gegrepen. Een eindweegs meegesleept zijnde, kon hij bijtijds een stang van de waterpomp vastgrijpen en zich loswerken, doordat de jas scheurde. Hij moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. (I. en Th. Crf.) Uit Zeeuwseh-Vlaanderen Wi. D. - De Minister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen bij den ontvanger der directe belastingen, enz. le Oost- burg, f53,60. wegens te weinig betaal de belasting over de belastingjaren 1919 1920 tot en met 1921-1925. (Voor verder Stad en Provincie zie men het Eerste Blad). KAMER VAN KOOPHANDEL EN FA- DRIEKEN VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. I<2 de Vrijdagavond onder voorzitter schap van den wn voorzitter den lieer C. P o ud e w ij n se, gehouden vergade ring van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, waren aanwezig 13 leden, af wezig waren van de afdeeliug groot be drijf de heeren Van Raalte, M. Laernoes, Van Niftrik en Bosman, en van de af- deeling klein bedrijf deh eeren P. G. Laernoes, Olthoff, Anker, Klijberg c-n Ohamuleau De heer Boudewijnse hield een ope ningsrede, welke in het Hoofdblad is op genomen. Na den wensch in de rede van dep heer Boudewijnse over het herstel van den voorzitter en de woorden betreffende den burgemeester van Vlissingen, gaven de leden blijken van instemming, terwijl aan het slot van de rede een warm ap plaus weerklonk Dc lieer Stofkoper wilde als voor zitter van het klein bedrijf namens beide afdeelingen, hulde brengen aan den voor zitter, niet alleen voor de uitgesproken wenschen aan de leden, doch ook voor zijn wel doorwrocht inzicht in de heden- daagsche toestanden, spr. hoopt dat de toekomst zich zal ontwikkelen als «te voorzitter heeft geschetst Wederkeerig biedt spr. den heer Boudewijnse de beste wenschen voor 1925 aan. Mede dee lingen. Mededeoling werd gedaan van een schrijven van den minister van water staat, dat hij geen termen kan vinden om een afschrift van het schrijven van de Kamer te Neuzen inzake de Vlissingsche haven aan de Kamer le doen toekomen. Verder van een schrijven van de P. T. T, naar aanleiding van een vraag van het bureau, dat de telefoonverbinding tus- schen Neuzen en Ro! teJt3am zal worden uitgebreid Van de directie der spoorwegen, dat zij niet meent te kunnen overgaan tot het id- voeren vaii goedkoope kaarten op de Marktdagen te Middelburg, omdat elders deze goedkoope kaarten niet het ge- wenschle resultaat hebben gehad Hel bureau meent, nader te moeten schrijven aan de directie en er op te wij zen. dat het niet rendeeren in andere streken nog geen bewijs is De lieer Jeronimus zegt, dat de goedkoope kaarten te weinig gebruikt worden, door de autobussen ,dïe op meer geschikte lijden rijden. Het invoeren van goedkoope kaarten op don trein, zal het marktbezoek niet bevorderen. Ter slotte was een schrijven ingeko men van den directeür van het postkan toor. dat het plan bestaat de ZondagbeS- ling geheel op te heffen en dan het pu bliek in de gelegenheid te stellen koste loos op een nader le bepalen uur ook de post, die met den trein van 10 uur aankomt af te halen. Gevraagd wordt den steun van de Kamer in deze De voorz. vraagt of men hel kan goed vinden ,dat het bureau deze zaak afnandelt de leden die te Middelburg wo nen zullen worden gehoord- De heer Mas see acht de kwestie van meer belang dan van zuiver plaat selijk Men gaat de menschen dwingen, nu reeds om de post te gaan halen, als men alle stukken hebben wil. Spr is daar persoonlijk sterk tegen Men gaat zoo meteen ook de telefoon en de telegraaf op Zondag geheel sluiten, en ook de spoorwegdienst is reeds te beperkt De heer Jeronimus meent, dal het hoofdbestuur der P T T dc taak van den post geheet miskent, Men tracht naar be zuiniging, maar dit is geen bezuiniging Men is finaal op den verkeerden weg. Het is reeds begonnen met het opplakken van strookjes op Zondag bestellen, het was beter dat men als in België liet plakken „Niet bestellen op Zondag". De lieer Oosterbaan is principieel voor Zondagsrust en ziet ge-en bezwaar in het moeien afhalen van de brieven, als men meer menschen in de gelegen heid kan stellen van die rust te genieten. De lieer de Vos meent ook dat liet beste is door zegeltjes aan te geven wat niet mag worden besteld. De heer Jeronimus steil een motie voor waarin de Kamer de opheffing van de postbcslelling op Zon- en feestdagen zeer zou betreuren. Deze motie wordt aangenomen mei 11 tegen 2 stemmen, die der heeren van den Berg en Oosterhaan Ingekomen stukken. Voor kennisgeving worden aangeno men een schrijven van de Kamer te Arnhem inzake slechte aansluiting van Parijsche treinen voor de richting naar Brabant en het Oosten des Lands; een schrijven van dc Kamer te Groningen in zake de wijze van vergaderen van de Vereeniging van Kamers (dit komt ter sprake in de vergadering dier vereeni- van 13 Februari); een verzoek van hel Nederl. Instituut voor Documentatie en Registratuur om financieelen steun en een afschrift van een door de Kamer le (Haarlem tot de afd. Handel gericht schrijven houdende verzoek le bevor deren dal eene uitgave tof stand komt van de in andere landen geldende ta rieven van invoerrechten. Benoemingen, Tot voorzitter der Kamer wordt her kozen de heer Jos. van Raalte mot 12 stemmen cn één blanco Dc voorz hoopt, dal de heer van Raalte spoedig geheel hersteld zal mogen zijn en weer de kracht zal hebben de kamer te leiden Tot voorzitter van de afdeeling Groot Bedrijf wordt herkozen de heer C Bou dewijnse met 6 stemmen en een blanco. Dc lieer Boude w ij n s c verklaart onder applaus tie benoeming te aanvaar den. Tot voorzitter van de afdeeling Klein Bedrijf wordt herkozen de heer L A. .Stofkoper met 5 stemmen en een blanco. De voorz. wenscht den lieer Stof koper geluk en verheugt zich hem weer in Jiet bureau le zien terugkeeren, hij hoopt dat hij de benoeming zal aanvaar den. De heer Stol'koper dankt voor hel in hem gestelde vertrouwen en zal de benoeming gaarne aanvaarden De leden der verschillende commis sies worden allen bij acclamatie herko zen. Die voor s t'el le n. De beide reeds door ons gepubliceer de voorstellen, dat inzake de inklaring van schepen op de Wester-Schelde en dat tot wijziging der begrooting 1924 werden zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. Rondvraag. De heer ICielstra wijst op het plan der gemeente Middelburg om bij op richting van een abattoir wel degelijk keurloon van ingevoerd vleesch en dat niet minder dan 2'/? cent per K G. te vorderen. Bit acht spr in het nadeel van den handel en ook van den land bouw bijv. bij invoeren van halve var kens. En dat voor vleesch, dat reeds keurd is. 1 Dc voorz. weet niet of het voorslei reeds spoedig in den raad zal worden behandeld, dit zal het bureau onderzoe ken en dan zoo noodig tegen bedoeld keurloon ageeren. De heer IC iels tra vraagt of hel niet op den weg van het bureau ligt eens na le gaan de mogelijkheid van dc invoering van goedkoopere tarieven voor de te lefoon in bepaalde kringen rond centrum gemeenten. De voorz. zegt, dat dit zeker te on derzoeken was. De heer Jeronimus wijst er lolp, dat een gesprek van Vlissingen naar Bres- kens gaat over Goes, Terneuzen, en IJzendijke maar 35 cent kost, maar een een rechlslreeksche verbinding Middel burg—Goes 50 cent De heer M a s s e e vraagt wat er nu verder geschiedt om te weten te komen wat Terneuzen tegen dc Vlissingsche ha ven schreef. De voorz. zegt dat Terneuzen nog niet vergaderd heeft. Men zal dit afwachten De lieer Mach geels wijst op een geval, dat een brief, die des Zaterdags te half twee van hier werd verzonden, eerst Dinsdagmorgen te Amsterdam werd bezorgd cn hij vraagt het bureau daar mede in verband te ageeren. De voorz. zegt. dat men dan de stuk ken van overtuiging moet hebben om een klacht le kunnen indienen. Als de lieer Machgeels de enveloppe kan over leggen, kan worden geklaagd. De lieer Oosterbaan zegt dal ook de pers veel last ondervindt van slechte postverzending Het is gebleken, dat brie ven te Den Haag en ook te Arnhem steeds uit dezelfde bussen verdwenen Te Amsterdam schijnt dit nu weer het geval te zijn Noodig is gedocumenteerd klagen De heer Jeronimus bespreekt de gemeentelijke meelvoorzioning te Am sterdam en vreest dat dit elders cn wel licht ook in liet gebied der kamer navol ging zal vinden. Spr meent, dat door la gen verkoop hel verbruik te grool zal worden en dit leidt tot prijsstijging. De belastingplichtigen moeten dit ten slot te betalen en de handel leidt ook van erhoogde belastingen weer schade. Daar geen openbare aanbesteding wordt ge houden, kan ook de Meelfabriek te Mid delburg daarvan groote schade onder vinden. De lieer Machgeels meenl ook dat hel nu maar eens uit moet zijn met over heidsbedrijven, die schade aan den han del doen, zooals ook nu weer de gemeen telijke mclkvoorziening te Amsterdam Dc voorz. meent, dat de kwestie van de Amstcrdamsche meelvoorzioning niet op liet terrein der kamer Ligt. Zeker zou de meelfabriek er schade van kunnen hebben, maar dal zou dan toch eerst nader onderzocht moeten worden Spr vreest geenszins dat liier ook zulk een voorziening zal worden ingevoerd De heer Jeronimus zegt dat men te Middelburg ook een rooden wethouder hééft. De heer Oosterbaan onderschrijft dit laatste niet, maar meent toch ook dal men moet oppassen De lieer Je ron i m u s komt nog eens met e3kcle postklachten, zooals de op heffing van de derde postbestelling te Koudekerke, het veranderen van hulp kantoren in poststations Dit alles is een gevolg van den te korten arbeidstijd bij liet bedrijf Verder wijst hij er op, dat liet tarief Engeland- Nederland 121/- cent bedraagt en omgekeerd 20 cent, dit is -voor wereldzaken in Nederland een on houdbare concurrentie. Men mag niet op de post bezuinigen door inkrimping, wal bovendien het publiek op kosten jaagt. Vroeger werd niet geklaagd Spr zou willen dat het bureau of de com missie voor liet verkeerswezen eens de klachten onderzocht De voorz zegt dat dit zeker zal kun nen geschieden, over de inleniationale tarieven is reeds gesproken. De lieer Klok deelt nog mede, dat op Schouwen de pogingen om kring tarieven bij den telefoon te verkrijgen mislukt is omdat daartegenover verhoo- glng der abonnementen werd gesteld Hierna werd de openbare vergadering geslolen en ging de kamer nog in be sloten zitting over fü&MAó De kwaliteit sigaret sggssaaaaiaBHM—Miwtintigi^ {'.ns'èi Wie zijn gezondheid verloren lieoft, vindt haar niet in een oogenblik terug De Pink Pillen mogen al zeer krachtig werken, daarom kunnen zij nog niet van den eenen op den anderen dag -de door te lange nalatigheid verloren gezondheid doen terug krijgen. Men moet die pillen gaan gebruiken vanaf de eerste verschijn selen van verslapping van het bloed en van verzwakking van het zenuwstelsel Maagpijn, hoofdpijn, gebrek aan eetlust, slapeloosheid, voortdurende vermoeid heid zijn de meest voorkomende waar schuwingen, dat het bloed en de zenuwen zwak worden.^De Pink Pillen daarente gen zijn in alle opzichten het aangewe zen middel ter bestrijding en verdrijving dier ongesteldheden. Zij vermeerderen het aantal der roode bolletjes, die den rijkdom van het bloed uitmaken. Hier door verzekeren zij tevens een hetere opname van voedsel voor het zenuwstel sel. Zij bezorgen opnieuw eetlust, maken de spijsvertering weer goed en wekken alle levensfuncties tot nieuwe werkzaam heid op. De Pink Pillen zijn voor de groote meerderheid der gestellen het ideale middel tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, al gemeene verzwakking, de storingen door den groei en den kri tieken lectijd veroorzaakt, en ook tegen maagkwalen, hoofdpijn, zenuwuitputting, onregelmatigheid der maandelijksche zui veringen. De prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 de doos, f 9.de zes doozen. Zij worden verkocht in het Hoofddepot: Jacob Ma- risplein 23, te Amsterdam. Eisch dit adres en de Hollandsche gebruiksaanwijzing. De Pink Pillen zijn ook le verkrijgen bij alle gcede apothekers en drogisten, o.a. te Middelburg bij PAUL VAN SLUIS Co. (Ing. Med DE KWESTIE-STAVERMAN. Zooals onze lezers zich zullen herin neren, is er in 1923 voor de raadsver kiezingen een conflict ontstaan tus- schen de afdeeling Vlissingen van den Vrijz. Dem. Bond en den heer arts A. Staverman. wat leidde tot het uit treden van laatstgenoemde uit de partij en zijn candidaatstelling op een afzon derlijke lijst. Destijds is door de Federatie Zeeland van den Vrijz. Dem. Bond een commis sie van onderzoek aangewezen ,,naar aanleiding van hetgeen met betrekking tot het stellen van kandidaten bij de Gemeenteraadsverkiezingen van 1923 in de afdeeling Vlissingen is voorgevallen en waarin de heer arts A. Staverman aanleiding heeft gevonden zijn lidmaat schap van die afdeeling van de partij op te zeggen." In vervolg op het door die commis sie uitgebracht rapport, is thans de vol gende verklaring opgemaakt: De commissie meent nu in kalmer stemming en buiten de atmosfeer van verkiezingsemoties, het gebeurde in terugblik kan worden beschouwd, dat wel vast staat, dat de zaken niet zóó hadden behooren te Ioopen en ook niet zóó niet hadden behoeven te Ioo pen, als nu door een samenloop van ongunstige omstandigheden, door ge prikkeldheid van stemming, misver stand, minder juisten kijk op de situ atie enz. het geval is geweest. Waar de zaken zoó staan, is het èn vrijzinnig èn democratisch weer tot elkaar te bren gen wat niet had behoeven uiteen te gaan. Van niemand behoeft daarbij te worden verlangd, dat hij het boetekleed zal aantrekken. De commissie richt daarom tot alle betrokkenen bet ver zoek en zij is er zeker van, dat de geheele federatie daarbij achter haar staat, een streep te halen door het gebeurde, voor zoover dat nog mogelijk is. Zij noodigt én den heer Staverman, èn het bestuur van de afd. Vlissingen èn den heer Roskes uit, ten bewijze daarvan deze conclusie met de com missie samen te onderteekenen. Door deze collectieve handeling, ten over staan van de commissie, keert de heer Staverman automatisch als lid van de partij, resp. van de afdeeling Vlissingen terug. Deze verklaring is geteekend door de heeren Staverman en Roskes, door de leden der commissie, n.l. de heer Her man Snijders, mevrouw E. Bergsma en de heer Jac. Welleman. En ten slotte door de volgende bestuursleden der af deeling Vlissingen: D. Kwaak, voorzit ter, C. Ouweliand, ondervoorzitter, mej. J. H. Gasille, eerste secretaresse, A. Geelhoed jr., tweede secretaris, J. H. C. Sorber, penningmeester, Kers en J. A. Stecher. Aan het rapport der commissie zij het volgende ontleend: 1. Er was reeds lang vóór de candi daatstelling van 1923 een voedings bodem aanwezig, waaruit misverstan den, verschillen en conflicten, niet moesten maar wel gemakkelijk zouden kunnen ontspruiten, a. o.a. ter zake van het Gasthuis- vraagstuk tc Vlissingen had reeds se dert eenigen tijd onder de partijgenoo- ten een min of meer sterk-uitgesproken verschil van gevoelen zich geopenbaard en tot wrijving aanleiding gegeven. Een kwestie van partijbeginsel is Hat vraag stuk in zijn wezen niet, verschil van ge voelen daaromtrent tusschen partijge- nooten is dus toelaatbaar. Maar het is jammer, dat het zich heeft geopenbaard omdat allicht een zekere prikkelbaar heid van gemoedsstemming aan beide

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5