ming en M. de Bruijne, alien Le Vlis singen en leerlingen van den heer I. Sinkc te Vlissingen, terwijl dc lieer Oer- niing eveneens mei gunstig gevolg exa men aflegde voor de „Vcrecniging van Leeraren in de Handelswetenschappen Bij het 1.1. gehouden examen der Federatie van Handels- en Kantoorbe dienden Vereeniging in Nederland (Mer- curius-diploma), is geslaagd voor het di ploma Boekhouden dhr. J. de Poorte alhier, leerling van de vervolgcursus Handelsavondschool. De heer F. C. Schog, klerk ter inspectie der belastingen alhier, (op geleid door dhr. W. de Glas, te Goes), is voor het gehouden „Federatie'- examen in boekhouden geslaagd. Salarissen van hoofden en o n d e r \v ij z e r s. Bij Kon besluit, ingaande 1 Januari j 1 zijn opnieuw regelen vastgesteld voor do bezoldiging van de hoofden en de onderwijzers aan dc scholen voor ge woon, uitgebreid en meer uitgebreid la ger onderwijs Daaraan onllcenen wij Art 1. De jaarwedde, van den onder wijzer die niet de akte als hoofdonder wijzer bczi't, bedraagt f 1300, na 2 en 4 dienstjaren te verhoogen telkens met f200, on na 6, 8, 10, 12, 14, 10, 18, 20 en 22 dienstjaren te verhoogen telkens met f100. Art. 2 De jaarwedde van den ouder wijzer die de akte als hoofdonderwijzer bezit, bedraagt f 1300, na 2, 4. 6. 8 en 10 dienstjaren te verhoogen telkens met f200, en na 12, 14, 16, 18, 20 en 22 diisnstjaren te verhoogen telkens met f 100. Art. 3. 1. Onverminderd het bepaalde in art 1 derde lid en art. 26, eerste lid, van het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1925 komt als diensttijd in aanmerking de tijd, vóór en na de inwerkingtreding der L. O,-wet 1920 door gebracht Ln dienst zoowel aan openbare als aan bijzondere lagere scholen, als hoofd en als onderwijzer, zoomede diensllijd volgens art. 41 dier wet, art 33 der wet van 17 Aug 1878 en liet iaalsle lid van art 22 der wet van 13 Aug 1857, alsmede de diensttijd aan andere inrichtingen van onderwijs, welke door de Kroon, den Onderwijsraad (afd. voor het algemeen vormend L. O. cn hel bc- waarschoolonderwijs) gehoord, zijii aan gewezen 2 Mede wordt als diensttijd aangc> merkt de tijd, door den onderwijzer na 1 Aug. 1914 en vóór 1 Jan. 1925 in ver plichten krijgsdienst doorgebracht, voor zoover die tijd met bijtelling van ver plichten diensttijd vóór 1 Aug. 1914 8^2 maand te boven gaat, en voor zopver hij in het bezit was van een akte vari (bekwaamheid als onderwijzer. 3. Diensttijd, die reeds met pensioen' wordt vergolden, alsmede diensllijd in betrekkingen, waarvoor verlofs- of 11011- acliviteilstraklcmenl wordl genoten, konit voor de toepassing van vorenstaande be palingen niet als dicnstlijd in aanmer king Art. 4. 1. De jaarwedde van liet hoofd of den ouderwijzer eencr school voor gewoon L. O. wordt verhoogd, indien hij de bevoegdheid bezit lol het geven van L. O. in Fransche laai, Duitsche taal, E11- gelsche taal. of wiskunde, en wel voor elke dezer bevoegdheden mei f50. 2. Bezil hij voor eenig vak uil meerde ren hoofde bevoegdheid, dan wordl slechts één dier bevoegdheden 111 aan merking genomen. Art. 5 1 De jaarwedde van den on derwijzer, die hoofd is eener l" I, O of eener school voor M. lr L. O alsmede de 'jaarwedde van den onderwijzer eener sch<|ftl voor L'. L. O. of van de klasse van het zevende of een hoogcr leerjaar eeneij school voor M. L' L O. wordl hoogde indien hij de bevoegdheid bezil tot lia|«- geven van I.. O in I-ranschc taal, Duitsche taal, Engclsche laai, wiskunde handelskennis, voor elk vak, waarvoor *rfiij de bevoegdheid bezit, mei 1' 100, eu ^voor elkfldior vakken, waarvoor hij ecne Jioogere bevoegdheid bezit, met f 200, «Bits in vak, waarvoor de bevoegd heid strekt, aan de school of aan de klassen van het zevende en de lioogere leerjaren onderwijs wordl gegeven. 2. Bezit hij voor eenig vak uil meer deren hoofde bevoegdheid, dan wordt alleen in aanmerking genomen de be voegdheid, op grond waarvan de hoog ste verhoogiug kan worden genoten. Art Jpe onderwijzer, die hoofd is eencrvoor gewoon L. O., geniet als zoodanig eenc verliooging zijner jaar wedde van 1 300, indien het aantal leer lingen miiijjgr dan 115 bedraagt, van f500, indien., hel aantal leerlingen 115 of meer, docIL minder«dan 337 bedraagl; van f 700. iêftüen het aantal leerlingen 33/ of meer jljdraagt. Zoolang het hoofd aan die schojjl verbonden blijft, heeft in het aantal leerlingen -.vermindering van jaar- «3, dal de hier bedoelde ffiandhaafd blijven, zoo- meren hoofde eene ver- minste hetzelfde bedrag vermindering ju in zoover geen wedde lengevoïj verhoogingen gt lang niet uit a! hooging tot ten wordt verkregen., Art. 7. 1. De "Onderwijzer, die hoofd is ccner school vopr U. L. O., met 'Uit zondering van die, bedoeld in het tweede lid van art. 27 der/L. O.-wet 1920, ge niet als zoodanig, iudien hij heizij de bevoegdheid bezit toeliet geven van L O. in ten minste twêa der vakken Fran- jfechc taal, Duitsche taal, Engelsche taal. wiskunde of handelskennis, lielzij een hoogere bevoegdheid voor ten minste één dier vakken, een verhooging zijner jaar wedde van f 700, indien hel aanlal leer lingen minder dan 91 bedraagt, van f 900, indien hel aantal leerlingen 91 of meer, doch minder dan 181 bedraagl; van f 1100, indien hel aantal leerlingen 181 of meer bedraagt Zoolang het hoofd aan die school verbonden blijft, heeft vermindering van het aantal leer lingen in zoover geen vermindering van jaarwedde ten gevolge, dat de hier be doelde verhoogingen gehandhaafd blijven, zoolang" niel uit anderen hoofde een verhooging tot tenminste hetzelfde be drag wordt verkregen. VERKEERSWEZEN, POS1 EN TELEGRAFIE. Verplaatst met ingang van 1 Febr. а.s. de Kantoorbediende W. de Bruijn, van Bergen op Zoom naar Goes. o De Zomerdienst der Neder 1. Spoorwegen. Op het bureau der Kamer van Koop handel en Fabrieken ligt ter inzage het ontwerp voor de Zomerdienstregeling der Nederl. Spoorwegen. Tot 31 Januari kunnen bezwaren tegen de regeling aan dat bureau worden bekend gemaakt De voornaamste wijzigingen, die vol gens dit ontwerp zullen worden inge voerd. zijn in de richting Vlissingen Roosendaal de volgende: De sneltrein, welke nu te 1.19 van Vlissingen" vertrekt, zal dan vertrekken te 1.12 en van Middelburg 1.23, Goes 1.45. Vlake 1.58, Bergen op Zoom 2 27, aankomst Roosendaal 2.42. De markttrein uit Goes, die nu te 3.24 in de richting Roosendaal vertrekt, gaat dan reeds te 2.50. De boemellrein, die nu te 3.58 Vlis singen verlaat wordt weer 4.20; en van Middelburg 4.30; Goes 5.03; Vlake 5.19; Bergen op Zoom 6.04; te Roosendaal б.22 u De beide mailtreinen, van welke de eerste aansluiting geeft naar Amster dam, vertrekken te 5.55 en 6.07 van Vlissingen. De laatste boemeltrein, die nu 7.22 van Vlissingen vertrekt wordt 7.30 van Vlissingen; 7.41 van Middelburg; 8.14 van Goes; 8.30 van Vlake; 9.15 van Bergen op Zoom; te Roosendaal 9.33. In de richting RoosendaalVlissingen zijn de voornaamste wijzigingen in het ontwerp de volgende: De sneltrein, die nu te 11.28 v.ra. van Roosendaal komt, vertrekt dan te 11 u., van Bergen op Zoom 11.16; Vlake 11.42; Goes 11.54; Middelburg 12.14; aankomst Vlissingen 12.22. De boemeltrein, die nu te 12.08 van Roosendaal vertrekt, gaat dan te 11.32; van Bergen op Zoom 11.54; van Vlake 12.37; van Goes 12.54; van Middelburg 1.27; te Vlissingen 1.35. De mailtreinen zullen te Vlissingen binnenkomen te 1.52 en 2.02. De markttrein op Dinsdag zal van Goes vertrekken te 2.45 in plaats van 3.14 en van Middelburg te 3.18 om te 3.26 te Vlissingen te zijn. Des Maandags zal een extra-sneltrein worden ingelegd, vertrekkende van Roosendaal 2.20 (v. Rotterdam 12.39); van Bergen op Zoom 2.36; van Vlake 3.02; van Goes 3.11, van Middelburg 3.34; te Vlissingen 3.42. De boemeltrein, die nu om 4.08 uit Roosendaal vertrekt, gaat dan om 4.17; uit Bergen op Zoon om 4.37; Vlake 5.22; Goes 5.39; Middelburg 6.12; te Vlissin gen 6.20. De sneltrein van 4.59 uit Roosendaal wordt 5.33 van daar, van Bergen op Zoom 5.49; Vlake 6.16; Goes 6.28; Mid delburg 6.49; te Vlissingen 6.57. De boemeltrein van 7.24 uit Roosen daal wordt in de week 7.27, met slechts kleine verschillen op de andere stations, maar des Zondags zal zij te 7.17 vertrek ken; van Bergen op Zoom 7.38; Vlake 8.21; Goes 8.37; Middelburg 9.09; te Vlissingen 9.17, Van de overige treinen blijven de vertrekuren bijna ongewijzigd. de opvatting uitgesproken, dat men thans duidelijk meer vertrouwen toont, wat zich in don toestand van handel en nij verheid moet afspiegelen. De vooruitzich ten zijn beier en opgewekter De meeste der in den laatsten lijd gesloten contrac ten zij» onder den kostprijs aangegaan, cn de verbetering iu den toestand zal cenigen tijd moeten aanhouden, voordat dc scheepsbouwnijverheid daarvan pro fileert. Ind. Stoomvaartlijnen. Simaloer. 21 Jan. te Padang, Amster dam naar Batavia Soerakarta, p. 22 Jan. Gibraltar, Java naar Rotterdam Tabanan, 21 Jan. van Batavia naar Rotterdam. Lombok, 22 Jan. van Londen, Am sterdam naar Batavia. Billiton, 21 Jan. le Genua, Amster dam naar Batavia. Nias, 21 Jan. te Suez, Java naad Amsterdam. Goenloer, wordl 24 Jan. v in van Ba tavia le Rotterdam verwacht ICcrtosono, p. 21 Jan Gibraltar, Rot terdam naar Batavia Palcmbang, p. 22 Jan v.m. Suez, Ba tavia naar Rotterdam. Prinses Juliana, 20 Jan. n.m. 9 u 12 m. GO mijl Zuid-Oost van Land's End. Amsterdam naar Batavia Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Nieuw Amsterdam, 21 Jan. 10 11. m. v. Southampton, R'dam n. N.-York. Edam. 21 Jan van New-Orleans naar Rotterdam. Tjibesar, 21 Jan. v.m 1 u. 19 m 1000 mijl Zuid-West van Valentia, New Orleans naar Rotterdam. Westerdijk, 21 Jan. n.m, 1 u 11 m 1100 mijl West van Bishops, New-York naar Rotterdam VERSCHILLENDE BERICHTEN De Wereldseheepvnarl. Dc jóarlijksclie statistiek van Lloyfdd's Register toont aan, dat er in 1924 in het geheel 924 schepen van slapel geloo- pen zijn inet een totale lonnenmaat van 2.427.751 ton. Engeland en Ierland hebben een pro ductie van 1 139,885 ton of 64 pCt. der totale wereldproductie. Duitschland 193952 Amerika139163 Italië82526 Frankrijk77685 Denemarken 63927 Nederland 63627 Hel zal niet makkelijk zijn een la ding le vinden voor de heele aldus uit gebreide koopvaardijvloot. In Juni 1.1. was er 6 millioen ton opgelegd Van de nieuwe schepen worden er 285.000 ton mei turbines gedreven 502.000 Ion met interne stoolcmachines. In 1914 werden er slechts 117 900 ton tanksloomschepen gebouwd in 1924 - tien jaar later 521.300 ton. In 1914 had men slechts 231 000 ton mo torschepen gebouwd; thans bijna twee millioen Ion. Na Engeland komt als grootste scheepsbouwer Duitschland, waar de aanbouw echter een vermindering van 1(54 000 lons le zien geefl Vergeleken met het recordjaar 1919, toen de we- reldaanbouw 7 115.000 lons bedroeg, is dc aanbouw van verleden jaar aanmer kelijk achteruit gegaan, 111 ongeveer 1 900.000 tons. In hel overzicht van LloyUs wordt Gisterenmiddag is op den Witten Singel te Leiden de metselaar S., ter wijl hij aan een dak van een huis werkzaamheden verrichtte, uit een 10 M. hooge goot gevallen. Hij kreeg een ernstige schedelbreuk en is in zorg- wekkenden toestand naar het Diacones- ssnhuis vervoerd. Te Dinteloord werd Zondag j.l. ten nadeele van de wed. V., tijdens kerkgang een bankbiljet van f 1000 ge stolen. De politie arresteerde de ge broeders P., doch moest hen weer vrij laten. Nadien echter kwamen dergelijke sterke aanwijzingen naar voren, dat men hen opnieuw aanhield. Thans hebben zij bekend. Het zijn jongens van 17 en 20 jaar. Zij zijn naar het Huis van Be waring te Breda overgebracht. Vandaag wordt Hendrik Rouwen- dal, oud-landbouwer te Amersfoort, 100 jaar. Duitschland zal binnen afzien- baren tijd het eerste en eenige wolken krabberhotel van Europa en daarmee het grootste pension in dit werelddeel bezitten, meldt de „Germania". Het te Berlijn nabij het Anhalter Bahnhof gelegen hotel „Excelsior" n.l., dat thans reeds met zijn 500 kamers een der grootste hotels van Europa is, zal een geweldige uitbreiding onder gaan. Op het 22 M. hooge gebouw zullen nu nog 4 a 5 verdiepingen geplaatst wor den, zoodat het hotel dan een hoogte zal bereiken van 40 M. met 10 of 11 verdiepingen. Het aantal kamers wordt van 500 tot 850 met 1200 bedden uit gebreid. Daarbij zal van de nieuwe toepassin gen der hoteltechniek gebruik gemaakt worden o.a. van „platen systeem" zoo als in de Amerikaansche hotels, op welke platen de gasten hun wenschen neerschrijven, welke dan langs mecha- nischen weg te bestemder plaatse wor den gebracht. DE ONTDEKTE MISDAAD. Aangaande de door Muylwijk afge legde bekentenis verneemt het Handbl, nog het volgende: Volgens zijn verklaring was zijnerzijds geen enkele voorbereidende maatregel in verband met de komst van den com- missionnair Busch, getroffen. Ook de opdracht aan de beide werklieden, een metselaar en diens hulp, om 's avonds terug te komen, hield met het later op den dag van 22 October 1915 gebeurde geen verband. De veranderingen in de garage waren bijna gereed, Muylwijk had nog slechts deze twee arbeiders in zijn dienst, en het was te voren ook wel gebeurd, dat zij 's avonds kwamen overwerken. Toen Busch verscheen, heeft Muylwijk hem ontvangen op zijn kantoor, op de eerste étage, boven de breede gang die van den Overtoom naar de garageruimte voert, en van welk kan toor een trap leidt naar de garage. Oude bekenden als zij waren, liep het gesprek over zaken, en kwamen firancieele aan gelegenheden aan de orde. Muylwijk drong er op aan, dat de eommissionnair hem opnieuw geld zou leenen, Busch weigerde dat met groote beslistheid, daar de ander reeds bij hem in achter stand was. Een twist ontstond, de bouw ondernemer maakte zich daarbij zeer driftig met het bekende gevolg. Toen hij, tot zichzelf gekomen, aldus Muyl wijk. zag tot welk ernstig gevolg zijn drift had geleid, kwam onmiddellijk de gedachte bij hem op, dat hij thans alle kans had onder verdenking te komen, een moord te hebben gedaan. Na zich van Busch's portefeuille te hebben meester gemaakt; heeft hij den versla- gene naar de garage gebracht. Daar nam hij een van de sinds jaren in zijn bezit zijnde groote verhuiskisten, smeet er zijn slachtoffer in en zette de kist met inhoud op de plaats, waar ze de vorige week werden ontdekt. In de instructie is verklaard, dat Muylwijk, toen hij daarna in zijn woon vertrekken kwam, er zeer ontdaan uit zag. Hij was ook zeer geagiteerd, toen Je werklieden kwamen en zette de ar beiders dringend tot spoed aan. Een der arbeiders zag op dien avond van 22 Oct. '15, nadat hij omstreeks half negen met zijn kameraad teruggekomen was, eene kleine verwonding aan een der handen van Muylwijk. De metselaar kreeg opdracht verder aan het steens-muurtje te werken, waaraan Muylwijk bij de komst der arbeiders, bezig was. Hij had feitelijk de onder laag gelegd. Er is nu gebleken, dat dit muurtje niet werd opgetrokken naast doch op de kist, die slechts met een laag puin en zand van enkele decimeters was be dekt. De „hulp" van den metselaar droeg de groote roode Waalsteenen aan, niet meer dan een vijf en twintig tal; zijn maat trok het muurtje verder op en Muylwijk deed niets dan den werkman haasten. Dat de beide werk lui tijdens het metselen een hollen klank hebben waargenomen, is tot nu toe niet gebleken. Wel heeft het onderzoek aan het licht gebracht, dat het putje, in welks nabijheid de kist stond, her haaldelijk is overgeloopen, de kist bleek daardoor aan den buitenkant hier en daar vermolmd. Volgens deskundigen had dit echter op het vergaan van den inhoud zoo goed als geen invloed. Het „ontbindingsproces" wordt op een ge middelden duur van tien jaren geschat, en het ontdekte overblijfsel maakte daarop géén uitzondering. Bij het onderzoek van het geraamte door den daartoe aangewezen deskun dige, en de niet minder nauwkeurige schouwing door de doctoren der justi tie heeft op het gebeente geen enkele fractuur aan het licht gebracht. Het ge lukte evenmin de doodsoorzaak van Busch vast te stellen. Noch in de kist, noch in de tot flarden vergane kleeren is een revolverkogel gevonden. Het gerechtelijk onderzoek wordt nog naar verschillende zijden voortgezet. Er liep een gerucht, dat Muylwijk zich in zijn cel van het leven had be roofd. Dit is niet gebeurd. De bewaking von den verdachte is van dien aard, dat hem alle middelen om zelfmoord te ple gen, ontbreken. BUSTEs hebben aan de regeeringscommissie een uitvoerig memorandum gestuurd, ter doorzending aan den Volkenbond, om te klagen over het wanbeheer van het Saar- gebied en om drie verschillende her vormingen in dit beheer 4e vragen. Hel document herinnert er aan, aldus de correspondent van de Times te Co- blenz, dat, volgens het verdrag van Ver sailles, de regeeringscommissie voor het Saargebied bestaan moet uit één Saar- lander, één Franschman en drie leden, die noch Fransch noch Duitsch zijn. Dit bewijst, zegt het memorandum, dat men Frankrijk in de gelegenheid wilde stel len om het oog te houden op de econo mische belangen, die het onaer het ver drag verworven heeft, doch het niet een lieerschende positie wilde geven in de regeeringscommissie, die zoogezegd in het leven geroepen werd om over het welzijn der bevolking te waken. In wer kelijkheid, aldus het protest, heeft de Fransche voorzitter der regeeringscom missie van het heele administratieve stelsel van liet Saargebied onder zijn ge zag getrokken. Duitschers van alle stan den, zien zich vaak den toegang tot het Saargebied verbieden. Toestemming om er zich voor goed te vestigen, wordt zeer zelden aan Duitschers gegeven, of schoon zij dadelijk aan Fransche solli citanten wordt verstrekt. Het memorandum deelt dan bijzonder heden mee over de organisatie en de uit breiding van een volledig stelsel van spi- onnage. Het klaagt er over, dat de Duit sche ambtenaren gedwongen zijn een eed van trouw aan de regeeringscommissie te zweren, als zijnde deze het uitvoerend orgaan van den Volkenbond, terwijl Fransche ambtenaren slechts gebonden zijn door een eed om de regeering der Fransche republiek te dienen. Ook over de financieele en douane administratie wordt geklaagd. Agenten van het Fransche Vreemdelingenlegioen lokken jongelieden buiten het Saargebied om ze in le lijven bij het Fransche leger; het is onmogelijk gebleken eenige scha devergoeding te krijgen voor bloedver wanten van Saarlanders, die door de Fransche troepen zijn gedood; het geld uit het Saargebied wordt gebruikt voor Fransche propaganda. Het besluit van het adres luidt, dat I-et tegenwoordige stelsel van beheer van het Saargebied in strijd is met den geest en Je letter van het Verdrag van Ver sailles en de Raad van den Volkenbond wordt verzocht de volgende hervormin gen in te voeren: 1. Er voor te zorgen, dat, bij de as. benoeming van nieuwe leden der regee ringscommissie, het Fransche lid niet in de gelegenheid zal zijn om meer invloed uit te oefenen dan een ander lid. 2. Te bewerken, dat het voorzitter schap der regeeringscommissie en het toezicht over de verschillende admi nistratieve diensten in het Saargebied voortaan in handen worden gesteld van een ander dan het Fransche lid der com- OM HET VADERLAND TE REDDEN. De D.-nationale oud-hofprediker Döh- ring heeft te Berlijn bij gelegenheid van de opening van de rijksdagzitting (de traditie wil, dat op dien dag godsdienst oefeningen worden gehouden voor de protestantsche en katholieke volksverte genwoordigers), een preek gehouden, die nogal opzien heeft gebaard. Ds. Döhring drong n.l. in zijn toespraak met klem aan op de wederinvoering van straf met stokslagen. De oud-hofpredi- kant zeide o.a.: In naam van Jezus Christus, doe ik een beroep op u om er weer op te slaan en een wet aan te nemen, volgens welke de nietswaardigsten van alle nietswaar- digen, die op de graven van onze ge sneuvelde broeders en zonen hun god- delooze orgieën viereji en ons ontred derd staatswezen zijn laatste pfennigen ontfutselen, openlijk gegeeseld zullen worden. Slaat toe, maar in den meest werkelijken zin van het woord! -Weest onbarmhartig uit barmhartigheid! „Wer Gottes Wort nicht horen will mil Güte, der musz den Henker horen mit der Scharfe", heeft Maarten Luther gezegd. Slechts een handvol mannen die dit woord naleven, is noodig, en gij, mijn geliefd Duitsch vaderland, zijt gered!" Aldus luidt de raad, dien ds. Döhring Maarten Luther's nazaat geeft om het Duitsche vaderland te redden. HET VERBLIJF IN FRANKRIJK. De Fransche Minister van Binnenlaud- sche Zaken heeft tot de prefecten een rondschrijven gericht, dat voor buiten- iandsche toeristen, die zich naar Frank rijk begeven, belangrijke verzachtingen beval van het besluit van 25 October j.l., voornamelijk wijl zij zich niet meer in persoon behoeven te vervoegen op het politiebureau of bet gemeentehui: Ln het vervolg kan n.l. degene, bij wien een vreemdeling, die meer dan 14 dagen in Frankrijk wenscht te vertoeven, zijn intrek neemt, diens papieren (als paspoort, identiteitskaart en 4 portret ten) in ontvangst nemen en daarop in zijn naam op het gemeentehuis of het politiebureau een verblijfsvergunning voor hel geheele land verkrijgen, en na verloop van een maand de definitieve identiteitskaart, welke gedurende drie ja ren (behalve voor personen die een vi sum met beperkten geldigheidsduur be zitten) vergunning geeft zonder eenige verdere formaliteit Frankrijk binnen ie komen of le verlaten. o HET BEHEER VAN HET SAAR GEBIED. De politieke partijen, die in den Land dag van het Saargebied vertegenwoor digd zijn, de Volkspartij en het Centrum, missie. 3. Voortaan aan de gekozen verte genwoordigers der bevolking toe te staan om door den Volken'bondsraad ge hoord te worden. BESSARABIA In verband mei het Russisch-Japansch verdrag, dat Japan buitengewone con cessies toestaat, speciaal ten aanzien van dc ontginning der olievelden in Noord- Sachalin, die zoo belangrijk zijn voor de Japansclie viool, en de mogelijkheid van ontginning van kolenvelden in Siberië, ijst de diplomatieke correspondent van de „Daily Tel." op geruchten, volgens welke Japan beslolen zou zijn, het besluit der intergeallieerden inzake den afstand van Bessarabié aan Roemenië niel te ra- lificceren Daar helgeallieerde besluit slechts van kracht wordt, indien drie der groote mogendheden het ratificeeren, en Italië reeds geweigerd heeft, Iiangt van Japan af, of bet besluit al dan niet in werking zal treden. BEVOLKING. Gedurende de le lielfl van de maand Januari zijn de volgende personen le UWUS I ngekomen: II. II. Vahlenbamp, leeraar arabachts- - school van Leeuwarden, Oostsingel 94; S. Buijs, arbeider N.S., van 's-Graveti llage, Nissepad 3; O. van Bruggen, archi tect, Middelburg, Oostsingel 78; G. Zwar- tcpoorte, electro-monleur, Terneuzen, 's-H II kind.dijk 57; Iz. Laniain, schip per, Wissenkerke, Opril Westwal 1I. den Boer. monteur, Nieuwerkerk, Oude Singel 78; C. Luijks, gep. korp. inf., Assen, Ossenhoofdstr. 23; P, C. van der Kuip, winkeljuffrouw, Middelburg, Groote Markt 18; W. Hamelink, pakhuisknecht, Wemeldinge, Oostwal 75; C. G. Dule- boudl, landmeter van 's-Gravenhage, Ooslsingel 80; J Prins, kantoorbediende, Ierseke, Scheldestraat 78; G L. van Sluis, ambt telegraaf, Brouwershaven, Oude Singel 78 Vertrokke n: C Oele, naaister, naar 's-Gravenhage M. Dobbelaar, hulshoudster, Wolphaarts- dijk; P Zandeê, reiziger, Amsterdam; A. P. Magielse, kantoorbediende, Rotterdam; Job. van Gorp, metselaar, Kloetinge; D. Everaers, poslpode, Stavenisse; C Tolle- naar-Bartelse, zonder beroep, Middel burg; K C. M. G. Bartelse, naaister, Zierikzee F.lectrische Drukkerij O W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6