FEUILLETON. 'i Bii VOEGSEL WAN DE VAN Vrijdag 23 Jan. 1925, Ng. 19. plaatselijke keuze van de baan. We zijn er voldaan over, dat de Eer ste Kamer opnieuw de invoering van het stelsel van plaatselijke keuze voor al of niet drooglegging van genieenten heeft belet. Bij zoo'n tevredenheidsbetuiging loopt men gevaar door de voorstanders van Plaatselijke keuze te worden ingelijfd bij de gehoorzame volgelingen van den drankhandel". Men leze maar eens hoe bijv. mevr. Pothuis Smit zich daarover uitliet. En als dat ten onzen opzichte nog welwillend wordt teruggenomen, dan be staat er nog alle kans dat we gerekend worden onder de drinkers die hun eigen lusten niet willen opgeven ten bate het groote nut der drankbestrijding. Maar we willen toch ook nog énkele andere motieven noemen waarom we het een zegen achten dat het stelsel niet zal worden ingevoerd. Zooals de wet thans luidt, kan een ge meenteraad binnen de grenzen van haar gemeente het aantal vergunningen ver minderen en zelfs tot nul terug brengen. Dat geen enkele gemeenteraad dat ge daan heeft, geeft te denken, maar in ieder geval kan het. De leden van den gemeenteraad hebben we zelf mee hel pen kiezen; we hebben mede, door onze stem, aan die leden het gezag gegeven om te beslissen wat voor de orde en goeden gang van zaken in de gemeente bepaald zal worden. En als de gemeente raad beslissen mocht dat in de gemeente alle vergunningen worden opgeheven, dan zouden we ons er bij neerleggen, want wij hielpen zelf mee in hun handen een macht te leggen, met tevens de ver antwoordelijkheid voor de financieele gevolgen van hun 'beslissingen. Zoo heb ben we het goedgekeurd en zelfs ge steund, dat hier tijdens de kermis de ge meente wordt drooggelegd door besluit van den gemeenteraad. Maar bij plaatselijke keuze gebeurt heel iets anders. Dan zou een stemming onder de ingezetenen de grondslag vor men voor de beslissing, die naar aan leiding daarvan, de regeering zou heb ben te nemen. En dat is heel iets an ders. Want dan hangt de beslissing over hetgeen wij persoonlijk mogen doen en laten in ons particuliere leven af van de stem van onzen buurman, aan wien wij geen enkele volmacht daartoe ge geven hebben, in tegenstelling met de raadsleden die zoo'n volmacht wèl kre gen We erkennen niet, dat die buur man ook maar eenige zeggingsmacht heeft over onze eigen levenswijze! Dat is niet slechts theorie. Het hin derlijke van zulk een dwang van mede burgers, die noch een volmacht tót, noch de verantwoordelijkheid voor de gevolgen van zulk een voorschrift be zitten, zou zoo sterk gevoeld worden, dat men in de praktijk een strijd zou krijgen, véél heftiger dan een politieken strijd. En we hebben waarachtig al ge noeg strijd. Hoofdzaak is voor ons dit onover komelijk beginselbezwaar, dat niet: ge kozen burgers met verantwoordelijk heid en eigen oordeel te beslissen zou den krijgen, maar de gewone burgers, zonder verantwoordelijkheid. Daar komen dan nog andere dingen bij. Over de kosten zullen we niet veel zeggen. Wat de heer Rink daarvan op merkte was duidelijk. Maar als twee aangrenzende gemeen ten verschillen, zoodat in de eenc wel en in de andere geen drank te krijgen is, moet dat onvermijdelijk aanleiding geven tot het inslaan elders van drank. Dan krijgt men alle misère, verbonden aan verboden vervoer, en dan krijgt men den drank in het huisgezin, wat veel erger in dan het gebruik bij ge legenheid in een speciale inrichting. Voor- en tegenstanders van de droog legging in Amerika houden ons voor, dat we niet alles moeten gelooven, wal ons uit de Vereenigde Staten gemeld wordt. Maar over één ding zijn ze het eens, n.l. over den reusachtigen omvang van den smokkelhandel met zijn demo- raliseerende gevolgen. Dien zien we hier liefst niet. En bovendien ontkennen we beslist dat in ons land de drankverkoop den enormen omvang heeft, die in da^Ver- eenigde Stalen de drooglegging ver klaarde. Daar in Amerika zijn tientallen van jaren achtereen door de landverhuizing millioenen menschen uilgegoten, die lot de allerlaagste lagen der blanken be lmoren. Men denke slechts aan het ge halte van de daarheen vervoerde land verhuizers uit Oost-Europa. En behalve die menscjien heeft men er millioenen negers. Voor die beide groepen heeft de vrije drankverkoop funeste gevolgen ge had. En wie beweert dat in ons land even erge toestanden heerschen, weet niet waar hij over spreekt, of heeft de macht verloren de realiteit te nemen zooals ze is, We meenen dat de toestanden in ons land niet zóó erg zijn, dat ze zulke zwaarwichtige maatregelen als droog legging noodzakelijk zouden maken. Iedereen die weet hoe het een kwart eeuw geleden nog toe ging bij Nieuw jaar, op verjaars- en andere visites, moet toegeven dat de drinkgewoonten in ons land ingrijpend zijn gewijzigd. Zonder plaatselijke keuze! We vertrouwen er op, dal we nog ver der dien weg op gaan, zonder dat er een dwangmaatregel voor noodig is. We weten uit ervaring van wat we op vergaderingen van drankbestrijders hoorden, ook maar al te goed, dat drank bestrijding heel licht leidt tot drijven en overdrijven. Dat is voor ons een reden te meer om voldoening te hebben, dat de Eerste Kamer in meerderheid nuch ter genoeg, geweest is om te voorkomen dat een proefneming met zulke vér strekkende gevolgen tot stand kwam. En het strekt ook tot voldoening, dat althans bij verscheidene leden dier Ka mer de partij-invloed minder sterk zich heeft doen gelden dan in de Tweede Ka mer. Daar was het zeer duidelijk merk baar dat menig lid voorstemde, niet vanwege de drankbestrijding, maar lou ter vanwege de partijdiscipline, hoewel dit onderwerp zeker buiten de partij programma's viel. In de Eerste Kamer is dat bij enkelen ook duidelijk geweest. Maar daar bleek ook, dat anderen zich nièl aan partij-invloed stoorden. De kans op nog een herhaling van de poging is voorloopig niet groot, nu som migen, die vroeger vóórstemden, thans tegenstemden, omdat ze het onoirbaar achtten, zoo spoedig na een gevallen beslissing, een nieuwe beslissing uil te lokken. in te schrijven op een door Marine verlangd vliegtuig, bestemd om medege voerd te worden aan boord van de krui- typc Java, en beantwoordende aan door Marine gestelde eischeu. Van de inschrijvingen verdiende het project-Fokker verre de voorkeur Dit project werd dan ook gekozen, en met de N V Nederlaudsche Vliegtuigenfabriek een contract voor den bouw van een vliegbool gesloten. Alhoewel de eischen niet licht waren le noemen, zijn ze door de fabriek; zonder meer aanvaard Tijdens de proefnemingen bleek cell ier. dal de naamlooze vennootschap niel aan alle gestelde eischen kon voldoen. Deze proefnemingen zijn zeer lijdroovend geweest en zijn ten slotte gestaakt De proefnemingen zijn voortgezet met een als drijvervliegluig ingericht Fokker- vliegtuig van bestaand type. Ook met dit type toestel en motor bleek niet aan de eischen te kunnen worden vol daan, zoodat tot een ander type moest worden overgegaan Waar inmiddels, in verband met den stand van den bouw van den kruiser Java. geen lijd meer beschikbaar was om de uiteraard langdurige proefnemin gen ook met dit type toestel en motor nog te doen plaats hebben, werd na gegaan welk vliegtuig, geschikt voor hel medevoeren met de kruisers, wel le ver krijgen was. Een dergelijk toestel bleek te zijn hel standaardtype S II D Fairy Seaplane Aangezien deze vliegtuigen in den be schikbaren tijd geleverd konden wor den, werd in December j.l. tot bestel ling overgegaan. De N.V. Nederlaudsche Vliegtuigenfa briek acht zicli in deze niet gepasseerd Zij heeft hel risico der groote kosten vrijwillig aanvaard en acht de marine allerminst tot eenige schadevergoeding verplicht. BINNENLAND. DE BESTELLING VAN MARINE-VLIEG TUIGEN IN HET BUITENLAND. Op vragen van het lid in de Tweede Kamer, den heer Ter Ilall betreffende de opdracht voor hel vervaardigen van eeu viertal watervliegtuigen voor de Ne derlaudsche marine aan een Engelsche vliegtuigenfabriek, heeft de Minister van Marine geantwoord, dat de Nederlaud sche vliegluignijveriicid in deze niel is voorbijgegaan. Aan haar werd verzocht ONTVOER 15 door ROBERT LOUIS STEVENSON. Geautoriseerde vertaling van J. C. L*. B. PET. 26). HOOFDSTUK XVII De dood van den Roodeu Vos. Den volgenden d,ag vond rar. Heuder- land een man voor me, dje eigenaar was van een boot, en dien midjlag de Linnhe kreek zou overstekeu om in Appin te gaan visschen. Hij vertrouwde mij aan dien man toe die een van zijn kudde was en op deze wijze spaard,e ik een dagreis uit en de prijs van twee publieke veren, die ik and,ers moest hebben overgesto ken Het was bijna midd,ag toen we van wal staken, een donkere dag met wolken waartusscben zoo nu en dan dc zon scheen. De zee was hier zeer diep en stil en was bijna volkomen glad, zoodat ik hel water aan mijn lippen moest bren gen voor ik kon gelooven, dat het zout was. De bergen aan weerskanten waren hoog en onbegroeid en ruw, zeer zwart en somber in de schaduw der wolken, maar vol zilveren streepjes, waar de zon op de waterloopen sctieen. Hel leek een harde streek, dit land van Appin, waar menschen als Atan zooveel van hielden. Er viel slechts één ding te vermelden. Even nadat wij waren ver trokken scheen de zou op een klein be weeglijk hoopje rood, dat langs den oever 'kwam, naar liet Noorden. Het was het zelfde rood van de soldatenjassen en nu en dan zag ik ook vonkjes en lichte streepjes, alsof de zon fonkelde op glim mend staal. Ik vroeg mijn schipper wal het kon zijn en hij antwoordde, dat hij dacht dal hel een paar van de roode sold; ten waren, die van Fort William naar Appin kwamen, legen de arme pachters uit dc streek. Het was een droevig ge zicht voor mij en of het nu kwam door de gedachte aan Alan of door iets pro fetisch in mijn geest, ik droeg dezen troepen van koning George, ofschoon het pas de tweede keer was. dat ik hem zag, geen goed hart toe. Ten laatste kwamen wij zoo dictil bij de landtong, aan de uitmonding van de Leven kreek, dat ik verzocht aan wal le worden gezel. Mijn schipper, die een eerlijke kerel was en zijn belofte aan den catechist wenschte te houden, wilde mij liever naar Balachulish brengen, .maar, daar dit verder verwijderd was van mijn geheime bestemming, hield ik aan en werd ten slotte aan land .gezet onder het bosch van Leücrmore (of Lel- tewore, zooals ik hel ook heb hooren noemen) in Alans land Appin. Hel was ecu berkenbosch, dat groei de op een steile rotsachtige berghelling en over de kreeek hing Er waren vele stuurd om de „bubs" te halen, met per missie van den baas en verzuim voor re kening van den pol. Met een sigaar in den mond kwamen ze terug, hingen be daart! hoed en jas weer aan deu kap- tok en namen, alsof er niets bijzonders aan de hand was, hun plaats weer in -oor de kast Voor een „nict-lid" van den ,,pot" was de zaak hiermede natuur lijk uit. De verdeeling en do- bestemming der gelden vond in gezelliger omgeving plaats. Er waren er die met elke loterij met nieuwe tioop vervuld waren en dus steeds weer een „twintigje" namen Al tijd weer hadden zij ziel» opnieuw de hoop gesteld eens een Iwintigduizendjc te winnen. Dal moest nou toch eens gebeuren, wal zou je dal zilveren goedje in je zakken laten rammelen Zoo eens de geldelijke zorg van eiken dag van je af le kunnen schudden Stel je voor dat je nog eens zoo'n boffer! had Wat zou je, thuis gekomen, om je vijftig procent een vreugdedans uitvoeren Evenals eertijds de Bossche erwtenman zou je de pan met piepers uit je vrouw d'r handen slaan 0111 er onmiddellijk een paar „uitsmijters' voor in dc plaats le laten aanrukken voor dezen koer zelfs een pot bier er bij En dan, dan zou je ze allen eens in de betere spul len steken, tot je jongste spruit toe Dat droomend genot, dal was de ro mantiek van de loterij, wal je at vast had genoten ook al werd het toch weer een „niet". Eigenlijk was tiet dit stille genot wat je lol spelen dreef., want dal liet er nog eens van zou komen geloofde je zelf niel. 'I Zal niel meer zoo zijn. Minister Co- lijn acht dit alles zondig en de Re geering wil zoo iets niet langer met hare verantwoording dekken. Het is ook zoo. Onze tijd is vol van speculatiezucht cn spcculatiezwendel cn 0111 dat te be kampen. beginnen wemet de Staatsloterij." HET VADERLANDSCH VERBOND. In verband met de mededeeling van mej. mr. Van Dorp van de reden die haar bewoog, zicli niet bij het Vader- landsch "Verbond aan le sluiten, deelt het bestuur van het Verbond mede, dat het Vaderlandsch Verbond, ofschoon het als uitvloeiset van zijn vooropzetting der vrijheid, liet vrijhandelsstelsel onder nor male omstandigheden het meest aan bevelenswaardig acht, in deze tijden van ophouw en reconstructie der economi sche toestanden, zijne vertegenwoordi gers niel wil binden aan dat dogma, in dien zou blijken, dal afwijking daarvan in sommige gevallen, waarin belangen van hoogere orde dit vorderen, noodza kelijk zou zijn. UIT DE PERS. De L o t eri] pot. „Siinon" schrijft in hel Orgaan, week blad van den Ned. R. K. Grafisclien Bond „De lolerijpot is in gevaar, de Staats loterij zal worden opgeheven. Ik weet zeker, dal er nog heel wat on der ons zijn die dal besluit zullen betreu ren; voor wie hiermede weder een stukje romantiek uit him leven verdwijnt Onder meerdpre personeelcn trof men nog een loterijclub aan. Zaterdags na uit betaling werd de bijdrage voor den lo lerijpot ingezameld door een die ook voor de briefjes zorgde. Hij hield deze dan in bewaring en dpelde aan de ande ren dc papiertjes uit waarop de nummers waren vermeld. Nummers mei een staart natuurlijk. Dc contributie werd vóór elke loterij vastgesteld eu hel be drag was afhankelijk van het meer of mindere fortuin waarmede den vorigen keer gespeeld was. Soms waren er veel' nieten maar ook wel eens wal „eigen geld". Een voordeeltje van een „hon derdje" bleef in den pot want dat was' dc moeite niel waard 't Ging ook wel eens beter b.v. de man een zestig a ze ventig pop. Dal hield den moed er nog eens in. Dan werden er twee op uitge open plekken in en varenplanten cn een weg of rijpad liep midden er door van hel Noorden naar het Zuiden, en aan den kant van dit pad ging ik bij een Ibron zitten om wat van hel haverbrood van mr. Henderland le eten en na le denken over mijn toestand. Ik werd niet alleen gekweld door een zwerm stekende muggen, maar nog meer door dc onzekerheid van mijn toekomst Wal moest ik doen, waarom zocht ik het gezelschap van een veroordeelde als Alan, waarom handelde ik niet als ieder verstandig man zou handelen en ging niel op eigen gelegenheid en eigen ver antwoording terug haar het zuiden?Wat zou nil*. Campbell, of zelfs mr. Hendeland denken van mij. als ze ooit hoorden van mijn dwaasheid en verwatenheid Dit waren gedachten die nu sterker dan ooit in mij opkwamen. Terwijl ik daar zoo zat te denken, na derde een geluid van menschen en paar den door liet bosch, en even later zag ik 0111 een bocht van den weg vier ruiters komen Het pad was op dat gedeelte zóó smal en ruw, dal zij achter elkaar kwamen en liuu paarden bij de teugels hielden De eerste was een groote man met rood haar en gebiedend, roodj ge zicht,' die zijn hoed in de hand hield cn zich koelte toewuifde, want hij had liet erg warm. De tweede hield ik om zijn nette, zwarte kleeding en witte pruik voor een advocaat, de derde was een bediende, en droeg een geruite, plaid. Uit Stad en Provincie. Men meldt ons, dal er van het Hongaarsche kindertransport plm. 50 kinderen te weinig in Nederland zijn aangekomenwegens het uitbreken van een besmettelijke ziekte in Hongarije, zoodat ook voor de Provincie Zeeland enkelen ontbraken. Zooals men weet, worden er alleen beslist gezonde kin deren, die voor hun vertrek worden on derzocht, in de transporten opgenomen. De kinderen die in Zeeland zijn geko men, hebben allen de plaats hunner be stemming bereikt. Het Prov. Comité heeft de welwillende medewerking mo gen ontvangen van de Prov. autoritei ten, zoodat de kinderen voor Zeeuwsch- Vlaanderen gratis vervoerd konden wor den per boot en tram, en van de Rot- terdamsche Tramweg Mij., die de kin deren van Schouwen gratis vervoerde. Ook dient nog even vermeld, dat de chef van het tramstation te Terneuzen zoo vriendelijk was, om alle kinderen voor Hoek bestemd, die daar eenigen tijd moesten wachten, te vergasten op koffie. Allen, die in de gelegenheid zijn ge weest de kinderen te zien aankomen, zullen wel gezien hebben, dat de nood in Hongarije nog zeer groot is, wijl de sporen van ondervoeding duidelijk zicht baar waren. Daarom doet het Comité voor Zeeland een beroep op hen die ir de gelegenheid zijn een kind huisves ting te verleenen, om zich op te geven voor het April-transport aan den secre taris Ph, Wessels, Papegaaistraat Goes, die ook giften voor dit doel gaarne in ontvangst wil nemen. Uit Vlissingen. Burg. en Weth. van Vlissingen stellen den raad voor aan de jongens en meisjes van on- of minvermogende ouders, die de Kweekschool voor on derwijzeres) te Middelburg bezoeken, <iic aantoonde dat zijn meester van Hoog- landsche familie was en of buiten do wel stond of bijzonder goede vrienden met het gouvernement was, daar de ge rui te plaid door de wet verboden werd. Wanneer ik beter op de hoogte was ge weest van deze dingen, zou ik hebben geweten, dat dc plaid de kleuren droeg van Argyle of Campbell. De bediende had een Hinken koffer aan zjjn paard ge gespt en een netje met citroenen om punch mee te maken, hing aan den za delknop, zooals de gewoonte was van rijke reizigers in dat deel van het land Wat den vierden betreft, die achteraan kwam, ik had meer van zjjn soort .gezien en wist direct, dat hij een officier van den schout was. Ik had deze menschen nog niet gezien, of ik vatte het plan op waarom kon ik niel zeggen - door te gaan met mijn avontuur, cn toen de eerste mij voorbij kwam, stond ik op van de varens ten vroeg den weg naar Aucharn. Hij hield stil en keek me, naar 'ik dacht, een beetje vreemd aan en zei toen tol den advocaat „Mungo, een lice lcboel menschen zouden meer aan deze waarschuwing hechten dan aan twee waarzeggers Hier ben ik op weg naar Duror, voor het zaakje, dat je kent en hier komt een jongen uit de varens, en kijkt uit of ik op weg ben naar Aucharn." „Glenure", zei de ander, „dit is geen onderwerp om mee le spotten.'' Ze «waren nu vlak bijgekomen en staar de vervoerkosten terug te betalen, zoo als dit ook reeds van 1912 af geschiedt aan leerlingen der Ambachtsschool te Middelburg. Burg. en Weth. stellen verder voor goedkeuring te verleenen aan den aan koop van een huis aan het Bellamy- park, voor uitbreiding van hel Gasthuis, in het bijzonder om opname als prove nier meer nog dan tot nu toe mogelijk te maken. Uit Walcheren. - De Woensdagmiddag gehouden ver gadering van den Raad van A a g t e k e r- ke werd door den voorzitter geopend mot een gelukwensch aan de leden met hel nieuw begonnen jaar, die door den heer Moens beantwoord werd Tol leden van dc commissie tot we ring van schoolverzuim werden benoemd de hoeren J de Voogd, J. Berza, Joz Minderhoud, L. de Visser, J. van Boclio- P. Faasse en J. Bosselaar. In de vacature, ontstaan door het be danken van de hceren P. de Visser Pz„ J. Kwekkcboom en J Geeusen als leden der commissie lot wering van school verzuim werden benoemd de hoeren Adr. iVcrhage, Jac Jobse en A. G. Peper. Besloten werd om ook voor het vol gend 5-jarig tijdvak de Koningin te ver zoeken hel maximum aantal vergunnin gen le bepalen op 1 inplaats van op 3. Dit besluit werd met 6 tegen 1 stem, die van den heer Maljers, genomen. Het voorstel van B en W. om voor hel belastingjaar 1925 '26 het verme- inigvuldigingscijfer van de progressieve heffing der Gem. Inkomstenbelasting te bepalen op 0,5, werd met alg. stemmen aangenomen. Daardoor zal van de hoog ste inkomens 2 pCt worden geheven Besloten werd tot onderhandsche ver huring van een gemeentewoning Thans kwam in behandeling een aan vraag van de onlangs door een ver- eeüiiging uit eigen middelen gestichte bijz. lagere school op Geref. grondslag om vergoeding in de kosten van exploi tatie dier school. De heer Kodde vroeg of door het bestuur dier school was overgelegd de polis der brandverzeke ring, hetgeen bleek niet te zijn gedaan, maar wat, naar de voorzitter mededeel- ook niel noodig was, daar het hier niet betrof de kwestie van stichting, maar die van exploitatie der school. De lieer Bosselaar was van meening, dat, waar de school niet voldoet aan ver schillende in de wet genoemde voorwaar den, er ook geen vergoeding voor de kosten van onderwijs mag worden gege ven Hij wil hel verzoek afwijzen, dan kan het schoolbestuur in beroep gaan. De voorzitter is van meening dat hier de kwesties van stichting en onderhoud worden verward. Een vereeniging is vol komen vrij voor eigen rekening een school le stichten, maar verbeurt daar door niet hel recht om vergoeding voor onderhoud te verkrijgen. Een zeer uit voerige discussie ontspon zich daarna, waarvan hel slot is dal met 4 tegen 3 stemmen, die van de heeren J. de Vis ser, P. de Visser en Oorré werd be sloten de vergoeding niet te verleenen. Van den Domburgschen gemeenteraad was een verzoek ingekomen om een ge deelte van den Roosjesweg bij den Zui- verschen weg, dal herhaaldelijk onder water slaat, op te hoogen De hoer Moens zou de beslissing daaromtrent willen aanhouden en eerst onderzoeken iioe verbetering is aan te brengen en wat de kosten daarvan zijn Daartoe werd besloten. Nadat nog door verschillende leden verzocht was om hout op le doen snoei en en andere kleine verbeteringen aan te brengen, werd de vergadering gesloten. onderwijs. I Geslaagd voor het MercurnR-diplo- ma Boekhouden en verwante vakken" afgenomen vanwege de Federatie handels- en kantoorbedienden Tn Ned< land, de heeren J. Kamermaan J. Gei J eiy den mij aan, terwijl de twee laatsten on geveer een steenworp achter bleven. „En wat zoek je in Aucharn?" zei Colin Roy Campbell van Glenure, bijge naamd de Roode Vos, want hij was het, die tot mij sprak. ,.Den man die daar woont^fesei, ik. „James van de dalen", ze? Glenure, peinzend, en toen. tot <i8ïi advocaat. „Zou hij zijn menschen bijjfikaar roepen, denk je?' „In elk gevat,' zei de jflftocaat, ,,doeu we beter te blijven waahpve zijn en de soldalen bij ons' te late#*komen.' „Als u hang bent voomnij.' zei ik, „ik hoor niet tol zijn mensapen, en ook niet lol de uwe, maar benjeen goed onder daan van koning Geojge, die met nie mand iels uit heeft tthstaan.' „Wel, dat is goet®opgemerkt," (ant woordde de agent, zijn te vragen, wat zoo ver van zijn lau li ij den broer van ben hier de baas, al; wist Ik ben .ngontódcs konings op ver scheiden landgoetMen en heb twaalf es- cadrons soldaten Tol mijn beschikking." „Ik had al getijen! dat u geen gemak kelijk man was/Wei ik. een weinig ge prikkeld. Hij bleef mijl r mag ik zoo vrij "goede onderdaan doel' en waarom fedshiel bezoekts Ik je hel soms niet inkijken alsof hij Iwïj- Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5