FEUILLETON. BIJVOEGSEL .VAN DE VAN Woensdag 21 Jan. 1S25, No. 17. BINNENLAND. HET ZILVEKEN HUWELIJKSFEEST VAN DE KONINGIN. De Vereeniging Koninginnedag Utrecht heefl het voornemen alle Oranjcvereeni- gingen in den lande uit te noodigcn lot een bijeenkomst te Utrecht op een nader te bepalen dag in de maand Februari e.k., teneinde te geraken lot oprichting van een centraal comité, dal plannen zal beramen om aan de Koningin en haar gezin, namens de gezamenlijke Oranje verenigingen, een stoffelijk blijk van hulde aan te bieden ter herinnering aan den dag, waarop zij 25 jaar getrouwd zal zijn (7 Februari 1926). Reeds, hebben enkele Commissarissen der Koningin zich bereid verklaard in een eere-convitó zitting te nemen DE TAR1EFCOMMLSSIE. Bij Kon. besluit zijn benoemd lot lid, levens voorzitter van de Ta riefcommissie, bedoeld bij artikel 7 der Tariefwet 1924 (St.bl. no. 568) H. Mei- nesz, te Bloemendaal tot plaatsvervangend lid, tevens plaats vervangend voorzitter dier commissie rnr. C. H. Guépin, te Santpoort, en S. J. de Monchy jr., te Rotterdam tot buitengewone leden dier commis sie. Gottfr. H. Crone, te Amsterdam; J. P. Schalkwijk, te Rotterdam; S. "Wouda, te Utrecht; M. D. Botjé, te Groningen; Joan Gelderman, te Losser; Jos. de Pont, te Tilburg; P. Regout Sr. te Maastricht; J. Wuite Jzn., te Huizum; J. J. C. Ament, te Roermond; dr. H. J. Lovink, te Al phen a. d. Rijn; J.-'C. M. Mensiug, te Aalsmeer; J. A. Geluk,, te 's-Graven- hage; J. Muyskcn, te Amsterdam, Ger hard Jannink„ te Enschedé; mr. M. P. L. Steenberghe, te Goirle; mr dr. P. A. Roeper Bosch, te 's-GraveuhagcF. L. van der Bom, te Amsterdam, J. Rosen- bach, te Amsterdam; Jos. Meyring, te 's-Hertogenbosch; P. de Reus, Delft. DE COMMISSARIS 'DER KONINGIN IN GELDERLAND VRAAGT ONTSLAG. Jhr. S. van Oilters, Commissaris ider Koningin in de provincie Gelderland, heeft tot de Koningin het verzoek ge richt hem medio April a.s. van zijn ambt te ontheffen. Wij kunnen hieraan toevoe gen dal geenerlei verschil van mcening met autoriteiten of colleges daartoe ge leid heefl, docli dat de aanvraag uit sluitend haar grond vindt in overwe gingen van persoonlijken en huiselijken aard. (N. R. Ot.) HET NEDERLANDSCH BELANG BIJ INDIE. In het jongste nummer van het Tijd schrift der ,,Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel", schrijft de redactie een ar tikel onder den titel: „Dank zij.... In- dië", waarvan de conclusie aldus luidt: In de eerste plaats, dat de betrekkelijke welvaart, waarmede Nederland 1925 intreedt, een gecamoufleerde is, wijl zij haar povere eigen plunje bedekt met een rijke Indische sarong. In de tweede plaats, dat om de eigen plunje weer be hoorlijk in orde te maken, bezuiniging ONTVOERD door ROBERT LOUIS STEVENSON. Geautoriseerde vertaling van J. C. L. B. RET. 24). „Mijn waarde heer", zei ik. „ik weel heel goed hoe je Engelsch komt en gaal. Zeg maar, voor hoeveel hel terugkomt. Wil je meer geld?" „Nog vijf shillings", zei hij, „dan zal ik je lot het eind brengen.' Ik dacht even na en bood hein twee, welk aanbod hij gretig aannam en on middellijk uitbetaald wilde hebben. „Dat is beter", zei hij, maar ik geloof, dat het beter was geweest als ik het niet had gedaan De twee shillings brachten hem niet heelemaal zoovele mijlen verder, waar na hij aan den Bcanl van den weg ging zit ten en zijn, schoenen uittrok, als iemand 1 die wat uitrustte. Ik werd woedend. „Hal" zei ik,, „ver sta je weer geen Engelsch?" „Nee", zei hij onbeschoft. Toen kookte ik en lichtte mijn hand op om hem te slaan; maar hij trok een mes uit zijn lompen, jiurute néér en liet dc tanden zien als een wilde kat. Daar- en belastingverlaging noodzakelijk is. En tevens, dat zij die coqueltecren met het denkbeeld „Indië los van Ne derland" vergeten, dat een goed deel van de werkgelegenheid hier te lande te danken is aan orders van Neder- landsch kapitaal in Indië. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR DE ZEE17'WSCIIE EIL ANDiEN. In de Vrijdag a.s. Ie Middelburg le houden vergadering van de Kamer van* Koophandel en Fabrieken voor iele Zeeuw- sche eilanden, komen aan de orde een viertal ingekomen stukken, die hel bu reau voorstelt voor kennisgeving aan te nemen, Het is een schrijven van dc Kamer te Arnhem inzake slechte aan sluiting van Parijsche treinen voor de richting naar Brabant en liet Oosten des lands; een schrijven van de Kamer te Groningen inzake dc wijze va^ ver gaderen van de Vereeniging van Kamers; een verzoek van liet Nederlandsch In stituut voor Documentatie en Registra tuur om finaricieelcn steun, eu een af schrift van een door de Kamer van Koophandel te Haarlem lol dc afdoe- ling Handel gericht schrijven houdende verzoek te bevorderen, dal een uitgave tot stand komt van de in andere lauden geldende tarieven van invoerrechten. Verder Is aan de orde de verkiezing van een voorzitter, van voorzitters der afdeelingen en de benoeming der vaste commissies. D c inklaringen van uit België k o m e n (I e scliepe n. Naar aauleidfng van een adres van de Kamer te Terneuzen inzake het inklaren van schepen bestemd voor havens aan de Wester-Schelde. bericht het bureau, dat bij een zijnerzijds ingesteld onder zoek is gebleken, dat de aangehaalde bezwaren in hoofdzaak juist zijn. Het is voor de binnenschippers vaak zeer be zwaarlijk te Bath in te klaren, vooral bij ongunstig weder. Wel wordt dan toe gestaan te Hansweert in te klaren, docli dan is men verplicht zijn weg verder door het Zuid-Bevelandsch Kanaal te vervolgen, hetgeen ook bezwaren mede brengt. Al wordt nu aan liet verzoek van Neu zen voldaan om een inklaringskantoor te Walsoorden te vestigen, dan zal het kantoor te Bath toch niet kunnen wor den gemist, aangezien in ieder geval de schepen, bestemd voor de havens van Woensdrecht en Ossendreclit te Bath zul len moeien kunnen inklaren. Ook in vroeger jaren zijn reeds meermalen pogin gen aangewend om in Walsoorden een station van inklaring gevestigd te krij gen, doch dit ontmoette toen bezwaren bij den loodsdienst, welke dienst meen de, dat daardoor de vaart van de grootc schepen zou worden bemoeilijkt, Men meende, dat de beste oplossing zoude zijn, dat bij Saeflingen ecu drij-1 vend inklaringsstation zoude worden ge vestigd. Hiervoor kan een oude boot voorden gebruikt, voorzien van een mo torsloep Zoolang dit niet hel geval is, zal liet echter gewenschl zijn, dal vrijheid wordt gelalen aan belanghebbenden öf te Bath öf te Hansweert in te klaren Wat hel uitklaren betreft, is liet zeker bevreem dend, dat dit wel te Hansweert is toe gestaan, doch niet te Neuzen en Vlissin- gen. Hel bureau stelt voor het verzoek van de Kamer te Neuzen bij den Minister van Finauciën te ondersteunen, onder mededeclingcn van bovenstaande opmer kingen. De commissie voor liet verkeerswezen vereenigt zich met liet voorstel van het bureau. Zij wijst er echter op, dat zoo als het voorstel luidt, schippers voor andere plaatsen op Walcheren dan Ylis- singen ook in liet vervolg te Bath zou den moeten inklaren; deze plaatsen zijn toch niet aan de Wester-Schelde gele gen. De gedachte zal derhalve zoodanig moeten worden uitgebreid, dat gelezen wordt plaatsen gelegen op Walcheren of schepen via Vlissingen varende Het bureau heeft geen bezwaar het voorstel aan te vullen in den geest als op vergal ik alles in mijn woede, liep op hem toe, duwde mol mijn linkerhand zijn mes opzij, en sloeg hem met mijn rechter op zijn mond. Ik was een sterke jongen, en erg boos en hij maar een klein kereltje en hij lag weldra achterover. Tot mijn geluk vloog hel mes uit zyn hand toen hij viel. Ik nam dat op en ook zijn schoenen, wcnschle hem goeden mor gen ,en zette mijn reis voort, terwijl hij barrevoets en ontwapend achter bleef. Ik had veel plezier, daar ik zeker was, dal die boef me niet meer lastig zou vallen, om verschillende redenen. In de eerste plaats wist hij nu, dat hij geen geld meer van mij kreeg In de tweede plaats waren de schoenen in dat land erg goed koop en ten laatste mocht hij' het mes, dal eigenlijk een dolk was, volgens de wet, niet dragen. Na een half uur wandelen, kwam ik een grooten man achterop, die in lom pen gekleed was, vrij vlug opschoot, maar voor zich tastte met eeu stok. Hij was stekeblind en verleide, dat bij een catechist was, wat mij op mijn gemak moest hebben gesteld. Maar zijn gezicht stond mij niet aan, hel leek donker en gevaarlijk en geheimzinnig, en even later toen we samen opwandelden, zag ik de stalen kolf van een pistool onder de klep van zijn jaszak uitsteken. Het dragen van een pistool beteekende vijftien pond boete voor de eerste maal cn deportatie door de commissie wordt aangegeven. Ten slotte vermeldt de agenda een voorstel lol wijziging van de begroeting 1924, waardoor uitgaven en inkomsten verhoogd worden met f4171.53. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Schouwburg. „H. K. H. de V r o u w". 't Is ons niet meegevallen na wat we er in andere bladen over lazen. Het fan tastisch gegeven was wel geschikt om er iets aardigs van te maken; een vrouwen hater die de vlucht neemt, met eenige bedienden, naar een onbewoond eilandje, waar een jong meisje in een boot aan spoelt, dat in een roeibootje van een naburig eiland in den mist verdwaalde. En dat natuurlijk den vrouwenhater be keert, hoewel zij letterlijk alle eigen schappen bezit, die hij in de vrouw haat. 2e is grillig, ongelooflijk onlogisch, ge vaarlijk luchtig, coquet, heerschzuchtig, enz. En dat heeft de schrijver zeker aar dig getypeerd. Vooral het gebrek aan logica is vaak heel vermakelijk. Maar de uitwerking van dat gegeven is minder geslaagd. Vooral omdat de schrijver de kluchtsfeer waarin die heele verlooning moest gehouden blijven, tel kens verstoort door ernstige, maar ba nale betoogen over het vraagstuk van man en vrouw. En ook omdat hij de tooneel-handigheid gemist heeit, oni de toenadering tusschen die twee geleidelijk en aannemelijk te maken. Dat werd maar gedeeltelijk vergoed door de dialoog, al kwamen daar ver scheidene aardige zetten in voor. Louis Chrispijn Senior was de vrij gezel. Als iemand een 50-jarige tooneel- loopbaan kan vieren, dan moet hij op een leeftijd zijn, waarop de meeste acteurs er niet meer aan kunnen denken de rol te speien van juine premier. Voor Chris pijn is dat geen bezwaar. Hij heeft cr nog de lenigheid voor, en was als altijd een uitstekend diseur. Tegenover hem Annie Folender als 't jonge meisje, boven alles wispelturig. Maar het had minder luidruchtig gekund. Zoo n robbedoes kan ook nog wat dis tinctie verdragen. Uitstekend van typeering was de ka merdienaar, van Anton Verheijen, Ook de kleinere rolletjes waren goed. Hei meegebrachte décor gaf een aar dig kijkje in het inwendige van een ge- improviseerde hut van matten. De Schouwburg was tamelijk goed bezet. Louis Bouwmeester. Naar de „Tel." meldt, heeft Louis Bouwmeester van den Minister van On derwijs, K. en W. een officieel schrij ven ontvangen, meldende, dat hem door het rijk een toelage van f 1000 per jaar is toegekend, te betalen in vier drie- maandelijksche termijnen. RECHTZAKEN. De advocaat-generaal bij" het Ge rechtshof te 's Herlogenbosch eischte 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest legen H. n., kantoorbediende ,te Venlo, wegens verduistering ten nadeole van .T. Laiunen voor een bedrag van 14.800 goudmark. Bckl., die gehuwd is, had dit gekl met andere vrouwen te Keulen, Antwerpen en Brussel opge maakt. Ontrouw rentmeester. Dinsdag deed de Arnhemsche recht bank uitspraak in de strafzaak tegen den 52-jarigen ex-rentmeester van het Kroon domein, D. G. M. Hem was ten laste ge legd verduistering van bedragen als cu rator van jhr. L. en verduistering in dienstbetrekking als rentmeester van het Kroondomein. De rechtbank achtte de verduistering als curator bewezen, maar sprak bekl vrij van hel meerdere hem ten laste ge legde. Hem schuldig verklarende aan de verduisteringen, ais curator gepleegd, veroordeelde de rechtbank hem tot een naar de koloniën bij herhalipg. Ook be greep ik niet, waarom een godsdienstleer aar gewapend was, of wat een blind, man met een pistool kon doen. Ik vertelde hem van mijn gid^, want ik was trolsch op wat ik had ged.aau, cn de zen keer overwon mijn ijdelheid. de be scheidenheid, Toen hij hoorde van de vijf-z shilling was 'hij zóó verbaasd, c^at ik mij voornam niets te zeggen van de andere twee en blij was, dat Uij niet kón zien, dal ik rood werd. „Was het te veel?" vroeg ik een beetje weifelend „Teveel!" riep hij, „wel, ik zal je naari Torosay brengen voor een glaasje bran dewijn. En d,aarvoor heb je dan ook nog, het geüoegeu van mijn gezelschap, want ik hen een wetenschappelijk man." Ik zei, dat ik niet begreep, hoe een blinde een goed,e gids kon zijn, maar hij lachte mij hartelijk uit en zei, dat zijn slok oogen h ad sterker als die van een adelaar. ,.0p '1 eiland Muil, tenminste," zei hij, ,waar ik,iedere hoistruik uil mijn hoofd weel. Kijk maar," zei hij, naar links en rechts slaand, als om zeker te. zijn, daarginds in de laagte loopt een beek, en daar staat een heuveltje met een steen er hoven op en vlak langs den voel van den heuvel loopt dp weg naar Torosay en omdat d,e weg hier begaan wordt door de kudden is ze plat getre- gevangenisslraf voor den lijd van één jaar en zes maanden, met aftrek van de preventieve hechtenis Bekl. was zelf niet verschenen om de uitspraak te vernemen, daar hij ongesteld was. De cisch was drie jaar gevangenisstraf. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Derde TcjiIüsji stelling van Handel en Nijverheid te Mid d e 1 b u r g. Over de in Mei a.s. te Middelburg te houden Derde Tentoonstelling van Han del en Nijverheid, vernamen we dal reeds meerdere stands zijn verhuurd en dat bet comité dan pok besloten heeft de tentoonstelling te doen voortgaan en wel van 20 Mei tot en met 28 Mei. Verschillende besprekingen niet an dere standhouders zijn nog gaande. liet comité maakt ook plannen voor een attractie terrein, dal geheel anders zal zijn dan de jbeide eerste malen Wat betreft de reeds genomen stands, deze betreffen voor een deel een heel ander terrein dan wij dit de laatste jaren hier zagen. Lr is meer liefhebberij voor stands, waar 'machines enz in be weging worden gedemonstreerd. PLEIN ES' KON. ZEEPFABRIEKEN EN HET RADIO-WEZEN. Zij, die zicli Maandagavond 1.1. rond om hun Radio-loudspeaker hadden ge schaard, hoorden heel duidelijk, wat de H.D.O. in Hilversum vertelde omtrent de vindingrijkheid van Pleines, die zijn nieuwe korrelzeep MARCON noemde. Ook in de Radio-wereld, maar inzon derheid aan de Ned. Seintoestcllen Fa briek, heeft het de aandacht getrokken, hoezeer de N. V. Kon. Zeepfabr. „De Duif," voorheen Chr. Pleines, te Den Dolder, erin geslaagd is, de Marconi- gedachte in verpakking en verkoop systeem tot eigenaardige uitdrukking te brengen. Een reclame op de* verpakking van een zóó overal gevraagd verbruiks- artikel zal zoowel aan het Radio-wezen als aan het Pleines-fabrikaat zelf ten goede komen. Inderdaad ^oed gevon den! (Ingezonden Mededeeling). LANDBOUW. Stamselectie bij poot- aardappelen, In de middagvergadering van de heden to Goes gehouden jaarvergadering van den E, V. G. (men zie het Hoofdblad) hield de heer J. Bekins, directeur der Z P. O. in Friesland, een lezing hiel lichtbeelden over „Stamselectie bij Poot- aardappelen." De selectie, het uitkiezen van hebbes te materiaal voor de voortplanting is in den landbouw niet onbekend. (Denk b.v. aan de paardenfokkerij). In de laatste jaren treedt de selectie ook bij de alekergewassen op den voor grond, speciaal bij aardappelen Vroeger probeerde men aan het ach teruitgaan van den aardappeloogst te ontkomen, door het kweeken van nieu we soorten, maar na een bepaald aantal jaren bemerkte men, ook bij de beste bemesting en verpleging weer den te rugslag. Ze waren „afgebouwd". Een oude soort, die zich tot op hedeu nog weet te handhaven, is de bekende Zeouwsche blauwe, die de laatste jaren eerder vóór- dan achteruit gaat. Van de nieuwere soorten waren de Eigenheimers en de Roode Star voor enkele jaren ook al ten doode opge schreven. Het schijnt echter, dat ook deze dc slechtste jaren achter den rug hebben, en weer bij den wal opklauteren. 'I Is niet alleen de landbouwweten schap geweest, die deze en andere soor ten op de been gehouden heeft. Het zijn in de eerste plaats enkele practische boeren geweest, die den strijd tegen de den en loopt groen door de hei." Ik moest toegeven, dat hij in alle opzichten gelijk had, en gaf mijn verba zing tc kennen. „O," zei hij, „dat beteekent niets. Wil je gelooven. dat voor de wet kwam cn cr nog wapens in dit landv waren, ik kon schieten? En of ik het kon!" riep hij en toen, geslepen „Als je een pistool bij je had. zou ik het je eens laten zien." Ik verleide hem, d,at ik niets van dien aard bij me had, en gaf hem wat meer ruimte. Als hij had kunnen zien, zou hij gemerkt hebben, dat zijn pistool op dat oogenblik uit zijn zak hing en het staal van de kolf schitterde in de zon Maar gelukkig voor mij wist hij niets en dacht dat alles bedekt was en loog onwetend verder. Hij begon me toen sluw te ondervrageu, waai' ik vandaan kwam, of ik rijk was, of ik een vijf shil- lingst.uk voor hem kon wisselen dat hij, naar hij verklaarde op dal oogenblik in zijn beurs had en al diep tijd trachtte hij mij Ic naderen cn bleef ik uit zijn nabij heid. We waren nu op een soort groen koeienpad dal door de heuvels naar To rosay liep, en we schoven daar langs elkaar, als dansers in een quadrille Ik was hem zoo de baas, dat ik plezier kreeg in dit blindemannetje spelen, maar' dc catechist werd hoe langer hoe boo zer en begon tenslotte in bet Keltisch tc vloeken en met zijn stok naar mijn aflakelingsziektc» het eerst met succes hebben aangehouden. De wetenschap heeft dc kennis van de strijdmiddelen verder verspreid en het hoe en het waarom loeren kennen. Die strijdmiddelen zijn de verschillen de wijzen van selectie. De vijanden, waartegen de strijd aangebonden moet worden, zijn in dc eerste plaats de „bladrol" en de „mozaïekziekte", vroe ger bekend onder den naam van „kroes" of „krul". Hel zijn ziekten, die aan den knol niet op te merken zijn, doch wel binnen in den knol zitten. Aan het loof zijn de ziekten te herkennen, dus in het geheel niet aan den pootaardap- pel Bij bladrol ziet men, dat dc onder steblaadjes lichter van kleur worden; eerst het puntje van het lopblaadje van het ouderste blad, dan ook de andere blaadjes. Ze vouwen zich al spoedig om den middennerf om. De omgevouwen blaadjes worden stijf, ze rammelen als men dc plant schudt. Bij het rooieu blijkt de opbrengst van dergelijke planten zeer klein, groole aard appelen vindt men niet. Enkele ziekten kunnen gemakkelijk verward worden met bladrol. Zoo kan bij Rliizoctonia de plant een ongezond, dwergachtig voorkomen krijgen, met rol ling van dc blaadjes Bij vochtig weer is er aan zoo'n plant echter vaak een witte baud te vinden, vlak boven den grond, dc 2gn. witte manchet. Soms kan zwartleenigheid doen denken aan blad rol Al spoedig treedt bij deze ziekte echter een geelkleuring der blaadjes en afsterven op. Topbont. Reeds spoedig na de op komst kan men planten vinden, waar van de blaadjes bij nauwkeurige be schouwing licht- en donkergekleurde vlekjes vcrloonen. l>e rand van zulke blaadjes is meestal gegolfd. Krinkel lijkt veel op topbont, de blaad jes zijn meer gekruld. Bij twijfel is nabouw het zekerste mid del om te zien of men met de ziekte te maken heeft gehad. Bladrol, topbont en krinkel gaan hiel ajlcen over met den poolaard appel, ze zijn ook besmettelijk. De ziekte kan door bladluizen worden overgebracht. Door bladrol geplaagd worden vooral Brando, Paul Kruger, Industrie, Eerste ling, minder "Eigenheimers, Zeeuwsche Bonte en Blauwe en Roodc Star. Al deze soorten hebben wel "te lijden door het topbont; Roodc Stan, Eigenheimers, Zeeuwsche Bonte en Blauwe cn Industrie wel het meest. Voor de bestrijding dezer ziekten heelt men een krachtig middel gevonden ,in de selectie het uitzoeken van gezonde planten voor de levering van hel pool- goed voor liet volgend jaar. Bij de selectie moet men niet alleen de aandacht schenken aan de ziekten, die niet het pootgoed ondergaan, doch ook aan de andere eigenschappen, die voor de praktijk van waarde zijn In Friesland heeft men b.v. door selectie ook wel eens stammen met minder ge- wenschte innerlijke eigenschappen ver kregen. In Friesland is men afgestapt van de massa-selectie en heeft men zich qp stamselectie toegelegd. Den gehcelen zomer houdt men de gemerkte planten op het land en haar omgeving in het oog, lot hel afsterven toe. Bij het rooien moet dc rangschikking dor knollen om den stam goed zijn; de opbrengst moet best zijn; aan vorm en kleur der knollen moet niets mankeeren, de oogen niet te diep er in enz De op brengst van iedere plant wordt afzonder lijk gehouden. Het tweede jaar worden alle knollen van af de grootste lot de kleinste uitgepoot. In dit jaar worden alleen knollen aangehouden die uitmun- len in zuiverheid, opbrengst etc De oogst van elk veldje van ongeveer 16—20 plan ten wordt afzonderlijk gehouden, om bij mogelijken tegenslag de opbrengst van elke plant, die niet aanstaat, te kunnen verwijderen Het derde jaar plant de pelecteur alle knollen van elke slam weer gescheiden uit en gaat de planten voortdurend nauwkeurig na. De Friesche Mij. van landbouw betrekt beenen lo slaan. Toen zei ik, dat ik even goed een pis tool in mijn zak had als hij en dat ik hem neer zou schieten, wanneer hij niet onmiddellijk naar het zuiden aftrok. Hij werd plotseling heel beleefd en ua nog vergcefsch te hebben geprobeerd mij milder te stemmen, vloekte hij weer in 't Keltisch en pakte zich weg. Ik zag hem wegtrekken, door veen en heide tastend met zjjn slok, tot hij om een heuvel draaide en in de Ogende laagte Verdween Ik ging weer op weg naar Torosay, met de gedachte, dat het heler was alleen te reizen dan met dien welenschappelijken man. Het was een ongelukkige dag en deze twee, die ik juist kwijt was geraakt, waren de slecht ste lieden, die ik in de Hooglanden ont moette. In Torosay aan de zeeëngte van Muil, met hel uitzicht op Morven, was een her berg, met een herbergier, die Maclean heette en naar 't scheen van zeer hooge afkomst was, want het houden van een herberg wordt in de Hoogelanden voor een nog edeler bedrijf gehouden dan bij ons, misschien omdat het gedachten opwekt aan gastvrijheid, of misschien omdai hel een gemakkelijk baantje is en gelegenheid biedt tot veel drinken Hij sprak goed Engelsch en toen hij bemerk te dal ik iets had geleerd onderzocht hij eerst mijn Fransch, waarin hij mij ge-

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5