deden ze goed; hij gebruikt ze nog steeds, daar hij zelf lijdende is aan rheu- matiek. Liudenbergh had voor de mas sage f 1 gevraagd, geneeskundig onder zoek geschiedde gratis, Als getuige-deskundige werd gehoord dr. H. Snoek, .die verklaarde, dat gene zing van de ziekte, waaraan getuige lij - dende is, door een inductie-klos onmo gelijk is. Mej. Traas van Heinkenszand is door bekl. aan huis behandeld tegen doof heid Hij heeft een vloeistof in haar ooi- laten druppelen en de nekspieren be werkt op niet al te zachte wijze, met een toestelletje verhonden aan een electr batterij. Getuige kon nu nog goed voelen waar zij behandeld is. Die plaatsen doen haar nog pijn Van te voren had hij de verzekering gegeven, dat na een 5 a 6-tal behandelingen de doofheid verre gewe ken zou zijn en zij een gesprek aan tafel zon kunnen volgen Hij vroeg voor de eerste behandeling f 4, en voor de volgende f 3 per keer Na enkele behandelingen verklaarde de bekldal er een prop in haar hoofd zat, die verwijderd moest worden en dat daarna de doofheid verre geweken zou zijn Tot dat doet heeft hij het oor dei- vrouw ingespoten, waarna hij den man verzocht een bekken water te halen, om daarin het oor te laten uitloopeu Ge tuige verklaart pertinent, dat 'bekl stille tjes iels uil zijn zak genomen heeft en in het water gedaan, waarna hij beweerde, dat dit de prop was, die uit haar ooi- gekomen zon zijn Bij een volgende behandeling zei bekl dat er nog een prop in haar hoofd zat, maar er waren toen zoons in de kamer, en er kwam toen geen prop uit. De man van deze getuige verklaarde dat de beweerde prop veel leek op vuile tabak. Als getuige-deskundige wordt gehoord Dr C. Griep van Heinkenszand, die ver klaart dat getuige ongeneeslijk is - wat door verschillende andere doctoren, wo specialisten was bevestigd - en dat de behandeling van bekl haar evenmin kon genezen Ook getuige Dr. Snoek legde zulk een verklaring af Beklaagde daarna gehoord, verklaarde dat hij heeft gezegd, dat waarschijnlijk genezing zou kunnen volgen Doch de getuige Traas zegt, dal daar zij reeds bij verschillende doctoren van naam is geweest, zonder hulp te beko men, zij eerst heeft gevraagd of genezing mogelijk zou zijn en na een bevestigend antwoord van bekl. tot de behandeling is overgegaan Bekl. verklaart het -gezegde van het iels uit zijn zak werpen in hel water, als oen onwaarheid Na een uitspuiting komt bij ieder menscli vuil uit het oor Op een vraag van 'den kantonrechter of hij van lc voren heeft gezegd dat de kwaal te genezen is, zegt hij, dat hij geen Onze Lieve lieer is flij wordt daarvoor door den kantonrechter tot de orde geroepen Oj) een vraag van den ambtenaar van het M rar. Wilbrenninck, of hij dc bevoegdheid bezit om zijn prnctijken uit te oefenen, beroept hij zich op een ge zegeld stuk, waarin een Dr. v. d Broo ke te Amsterdam verklaart, dal hij ccn cursus in massageleer heeft afgcloopon met grooten ijver en dat hij een goed masseur kan worden Het stuk was ge dateerd 1910. Dc ambtenaar van het O. M. heeft in lichtingen naar het instituut ingewonnen en daarbij bleek dal bekl. in 1916 een cursus gevolgd heeft, maar dat bedoeld stuk als zijnde niet van rijkswege ver strekt, van nul en geener waarde is, bovendien is hel een zegel van 1912 Het andere stuk was een bul van ecu univer siteit le Washington, mooi gedrukt en beschreven en van een lak met lintjes voorzien Bij onderzoek bleek dat bedoel de universiteit nooit beslaan heeft De ambtenaar van liet O M zijn re quisitoir nemende schetst bekl. als 'n persoon, die zich op Zeeland heeft los gelaten om de gocdgeloovige boerenbe volking met zijn mooie papieren te be driegen, door zich voor te doen als doc tor en door de behandelingen zich te verrijken. Wal doctoren en specialisten helder en ik dacht, dat ik nog nooit zulk een verlaten en troostelooze plek had gezien Maar het was vasten grond, jen toen liet tenslotte zóó ondiep werd, dal ik mijn ra kon verlaten en op mijn voeten naar land waden, wist ik niet wat ik meer was, vermoeid of dankbaar. HOOFDSTUK XIV. He t eilandje. Toen ik aan land staple begon ik het ongelukkigste deel mijner avonturen Hel was half één in den morgen en, ofschoon de wind werd gebroken door hel land, was het een koude nacht Ik durfde niet te gaan zitten, uit angst, da ik zou bevriezen, maar trok mijn schoenen uit en wandelde- barvoets op en neer over het zand, terwijl ik, ondanks mijn moe heid, telkens mijn armen tegen de borst sloeg Er was geen geluid van menschen of vee, geen haan kraaide, ofschoon hel ongeveer de tijd was, alleen de branding bulderde in de verte, wat me herinner de aan de gevaren, die ik had doorstaan, en waarin mijn vriend wellicht nog vcV- keerde Het wandelen langs de zee op dal uur van den ochtend en op zoo'n verlaten en troostelooze plek, vervulde xnij met een soort angst Bij het aanbreken van den dag deed ik mijn schoenen aau en klom een heuvel op, de moeilijkste klimpartij, die ik ooit ondernam, want ik viel den heelen weg door jarenlange studie hebben, verkregen, kan hij mol zijn anderhalf jaar volgen van een cursus bij een masseur nooil be reikt lubben, zoodat hij niet bevoegd is om tie geneeskunde uit te oefenen. Hij heeft slechts enkele getuigen opgeroepen om bekl. le doen veroordeelcn, om hem te dwingen zoodoende Zeeland te ver laten Want in groote steden zooals bijv. Amsterdam, kan hij zijn praktijken niet uitoefenen, maar op de achterafliggendc dorpjes hier. met hun niet zoo ontwik kelde bevolking, lekken de zaken niet zoo spoedig uit. Hel gevaarlijke van heki's handelingen is, dat hij <Ie verdere behan delingen van zijn patiënten, als zijnde nu gemakkelijk en daar zijn bezoeken an ders te duur worden, overlaat aan de familieleden als er dus later kwade ge volgen uit voortkomen, komen die niet voor zijn rekening, maar voor de familie Hij is ook reeds enkele jaren geleden ge signaleerd in hel Maandblad tegen de Kwakzalverij. Op deze en andere gron den eischt hij een boete van f200 subs. 90 dagen hechtenis. Beklaagde beroept zich weer op de. stukken, die hem de bevoegdheid geven tol hel uitoefenen van zijn practijkcn. Dc kantonrechter legt nu beslag op deze stukken. Beklaagde weigert deze af le staan en steekt ze in zijn zak. Op uit drukkelijk bevel van den kantonrechter weigert hij zc af le geven. Enkele veld wachters snellen toe om hem de stukken te ontnemen. Beklaagde verzoekt nu om een afschrift. Als getuigen komen nog voor de uit gevers van het X Bevclandsch Adver tentieblad en die van de Goesche Cou rant, die verklaren dat bekl. in hun bla den advertenties heeft geplaatst. Voor elk dezer feilen eischt de ambtenaar- tegen den beklaagde f 50 boete of 50 dagen hechtenis. Beklaagde leekeut legen deze eischen appèl aanhij wenschl zijn zaak door andere personen berecht te laten worden. Uitspraak over 8 dagen. Valsche munters. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft terecht gestaan de 22-jarige J. M. G. N wienten laste was 'gelegd, dat hij le Rot terdam op verschillende tijdstippen Ne- derlandsche guldensstukken heeft nage maakt. Bekl had vloeibare tin gegoten in uit twee helften beslaande matrijzen, waarin zich de afdruk bevond van een Ncderlandschen gulden. De guldens droegen hel jaartal 4 923, Xadal hel vloeibare meiaal gedroogd was, had be klaagde het ontstane muntstuk bijgevijld. Het O. M. eischte 6 jaar gevangenis straf. De verdediger pleille clementie. Ook voor de rechtbank te 's Graven-1 hage hebben valsche munters terechtge staan en werd 2 jaar geêischt tegen den 30-jarigen H. v. I, teekenaar. die de biljetten .vervaardigde, en T. de G 39 jaar. die hem voor dit werk een kamer tje* afstond Een elscli van één jaar werd gedaan tegen de vrouw van de G en een vroe ge ren knecht van hem, de- eerste gaf valsche biljetten van f 40 uit, en de an dere kreeg van ieder uitgegeven biljet twee gulden -—O- l Poging tot diefstal. Donderdag hebben voor het hof le Amsterdam in hooger beroep iereeht- gestaan J. F. le Haarlem en P. S le Schoten, twee recidivisten van 29-jarigen leeftijd De rechtbank le Haarlem had ieder veroordeeld tol 2 jaar gevange nisstraf met aftrok van de voorloopige hechtenis wegens poging lol diefstal in vereeniging, op 8 September gepleegd bij een veehouder te Nieuw-Vennep in de Haarlemmermeer. Het O, M. eischte bevestiging van het vonnis, evenwel met dien verstande, dal de straf voor ieder zou worden verzwaard tot 3 jaar gevangenisstraf zonder aftrek van de voorloopige hechtenis. De verdedigers concludeerden tol cle- meuter straf Meikvervalsching Donderdag hebben voor hel kanton gerecht le Zwolle terecht geslaan dc tusschcn grooté granietblokken of sprong van hef een op liet ander. Toen ik den top had bereikt, was het dag Er was ni 'ts meer van den brik te zien, die van liet 1*1 f moest zijn gelicht en gezonken Ook dc boot was nergens te bespeuren en er was geen zeil op den oceaan en op het land dat ik kou overzien was huis noch menscli. Ik beangstigde mij over het lot van mijn scheepsgenootcn en durfde niet lan ger naar het verlaten landschap le kij ken Bovendien had ik genoeg met mijzelf te doen, daar ik doodelijk vermoeid was in mijn natte Ideeren, en buikpijn, had van den honger. Dus liep ik oostwaarts langs de kust, in de hoop een huis te vinden waar ik me kon warmen en mis schien nieuws hoeren van degenendie ik had verloren In het ergste geval, dacht ik, zal <Je zon opkomen, en mijn ld-eren drogen Xa een poosje werd mijn weg versperd door cefa kreek of inham van de zee, dn vrij diep het land scheen binnen te dringen, en daar ik er niet over kon was ik genoodzaakt mijn richting le ver anderen, om er omheen te komen Het was nog een ruwe weg, want niet alleen heel Earraid, maar ook het naislbijzijn- de deel van Muil, dat de Ross heet, is niets dan een opeenstapeling van gra- nietrolsen niet heide erlusschen. In liet begin werd de kreek nauwer, zooals ik had verwacht, maar tot mijn landbouwers A vader en zoon, uit Zwol lerkerspel. Dc zoon had 30 procent wa ter in de melk gedaan Beiden werden veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf, voorwaardelijk, met een proeftijd van 2 jaar. LANDBOUW. De tentoonstelling der M T. V. Gisterenavond kwamen bestuur en le den der M T. V met verschillende in zenders op de met de Kerstdagen gehou den tentoonstelling van pluimvee, -konij nen en duiven bijeen in de bovenzaal van café ,,De Eendracht' op de "Markt alhier. De heer J. Kraam er, voorzitter der vereeniging, wees op hot succes, dat ook deze tentoonstelling weer voor de ver eeniging is geweest en bracht dank aan zijn medebestuursleden, speciaal aan de heeren W. en 0. Joziasse, resp. secretaris <n penningmeester der tentoonstelling, die beide een groote hulp voor spreker zijn geweest. Hierna werd overgegaan lot de uitrei king der klasse- en eereprijzen, 'tijdens welke uitreiking de voorzitter in het bij zonder 'gelukwenschle de heeren van den Boudl, die o.a. een wisselbeker in de afdeeüng Konijnen behaalde; Bastiaanse, die o a. de meeste eerste prijzen ver kreeg, Bosch, die voornamelijk veel prij zen in dc af deel ing sierduiven verwierf, en Wisse, die öok een wisselbeker kreeg Al deze heeren behaalden bovendien verschillende andere eereprijzen. Na de uitreiking nam de secretaris, de heer W. Joziasse, hel woord, om er nog eens op te wijzen, dat er thans bijna 500 dieren waren ingezonden, tegen 250 op de vorige tentoonstelling. ,Spr, hoopt dat de leden tevreden zullen zijn over zijn werk, zeker kan er wel eens een abuis worden gemaakt, maar dan wordthet bleeds zoo spoedig mogelijk verholpen. Spr. hoopt ook volgend jaar als hij weer medewerkt, hol vertrouwen der leden te hebben De voorzitter bracht nog dank aan den heer Joziasse voor hel regelen en uitreiken der prijzen. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Binnenkort zal de gelegenheid wor den geopend oni postzendingen door mid del van frankeermachines te frankeeren, waardoor hel opplakken van postzegels vervalt. Daartoe lieefl de postadministra tie een overeenkomst aangegaan met de X V Buys' Handelsvcreeniging, die de frankccringsmachines in huur zal afstaan Het ingenieursbureel der telegrafie le Maastricht zal worden opgeheven (N. Rott. Crl o T n cl. Stoomvaartlijnen. Crijnssen, 11 Jan. v Barbados n Ply mouth en Amsterdam. Prins der Nederlanden, 14 Jan. v Genua, Amsterdam li. Java. Johan de Wilt, 11 Jan. p. Perim, Java n. Amsterdam. Karimata, 15 Jan v. Liverpool, Java n Amsterdam. Kedoe, m b., p 15 Jan. Perim, Batavia n. Rotterdam. Batjan. p. 14 Ouessanl, Java n. Am sterdam. Rembrandt, p. 13 Jan. Sagres, wordt 16 Jan. v.m, 4 |u. u. le Needies verwacht Java n. Amsterdam. Roepat, 15 Jan., te Portsaid, Amster dam n. Java Slamat, 15 Jan. v. Colombo, Java n Rotterdam. Van Rensselaer, 14 Jam. te Havre, Bar bados u. Amsterdam. Goronlalo, 15 Jan. te Batavia vJ Rot terdam. Stoomvaartlijnen op N.-A merika Rotterdam, 15 Jan. v.m 1 u. 45 in. v. Southampton, Rotterdam n. New York verbazing verbreedde zij zich daarna weer. Ik begreep er niets van en ver moedde nog de waarheid niet, tot ik ten laatste op een heuvel kwam en hot mij plotseling duidelijk werd, dat ik op eem klein verlaten eilandje was gewor pen en aan alle kanlen omringd werd door dc zee Tnplaats dat de zon opkwam en mij droogde, begon hel te regenen, met een dikke mist, zoodat mijn toestand bekla genswaardig werd Ik stond in den regen, en huiverde en dacht er over wat ik moest doen, tot het in me opkwam, dat de kreek misschien, doorwaadbaar was. Ik ging terug naar het smalste punt en waadde er in Maai/ nog geen drie ellen van den kant plompte ik er hals over kop in, en dat ik er nóg weer uitkwam, was meer geluk dan wijsheid. Ik werd niet natter, want dat kon niet, maar wel kouder door dit ongeluk, en daar ik op nieuw de hoop had verloren, voelde ik me diep ongelukkig En toen dacht ik ineens aan de ra. Wal me door de bran ding had geholpen, zou me zeker veilig door deze kleine kalme kreek dragen. Met nieuwen moed ging ik dus dwars door het eiland, om de ra te halen en naar de kreek te brengon. Het was -een vermoeiende reis, en als dc hoop me niet had aangespoord, zou ik me hebben neergeworpen en hel opgegeven. Of door hel zeewater of door opkomende koorts, kreeg ik een brandende dorst en moest Westerdijk, 14 Jan. n.m 5 u. v. New York n. Rotterdam. Edam, 14 Jan. n.m. te Tampico, Rot terdam n New Orleans. Ala, st. 14 Jan (n.Aij 2 u,. 29 m. 15 mijl West v. Land's End New York n. Rot terdam. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Gister is in de hooMvaart te Hoofd dorp het lijk eener vrouw drijvende ge vonden. Het bleek te zijn de 32-jarige eclilgenool van den heer J. C. B., die door tot heden onbekende oorzaak in de nabijheid barer woning aldaar te water moet zijn geraakt. De politie heeft aangehouden den brievenbesteller M. van het hulppost kantoor te Gaanderen, ter zake van ver duistering van gelden en in verband daarmede valschheid in geschrifte. Donderdagmiddag voer de 20-jarige beurtschipper W. L., uit Hillegom, met zijn motorboot „De Onderneming VI" on der de Wijnbrug te Rotterdam door. Doordat tiet stuurrad in aanraking kwam met 'Cte brug, sloeg het achterover en geraakte de schipper bekneld tussckcn hel stuurrad en de motorkap. Bewuste loos werd hij er onder vandaan gehaald, maar leek oogenschijnlijk geen verwon dingen bekomen te hebben. Bij aankomst in hel ziekenhuis bleek de ongelukkige reeds te jsijn overleden en constateerde men, dal de borstkas was ingedrukt. Prinses de Brogiie te Parijs is het slachtoffer geworden van een diefstal van juweelen lot een gezamenlijke waar de van 400.000 francs. Terwijl zij zich aan tafel bevonden, is een snoer van tachtig paarlen ontvreemd uit een kistje, waarin zij het lijdelijk bewaarde, omdat haar brandkast gerepareerd werd. De zeven personen, waaruil bet perso neel van de prinses bestaat, zijn zonder resultaat aan een verhoor onderworpen HET SLACHTOFFER VAN DEN MOORD TE AMSTERDAM. Uit Roozcudaal wordt aan de Telegr. gemeld De berichten over het terugvinden van hel lijk van den koopman C. A. Busch hebben hier zeer de aandacht getrokken, omdat „Pinnekc Busch" zooals men hem hier altijd nog noemt zich een bijzóndere bekendheid had verworven. Geboren in Bergen op Zoom, ging hij na hel verlaten der school eerst bij een kleermaker in de leer. Vervolgens legde zich toe op het vale Van broodbakker. Toen hij daarvan genoeg wist om zich als vakman uit te geven, kreeg hij een plaats op een der booten van de Java- Chi na-lijn. Na eenige jaren vestigde hij zich in J~i klein bakkerswinkeüje in de Molen- aat te Roozcndaal, waaraan hij een kruidenierswinkel verbond. Door sterk concurreerde prijzen wist hij binnen be trekkelijk korten tijd zijn zaken lot hij zonderen bloei le brengen. Toen. de gelegenheid zicli voordeed, de oude brouwerij te koopen van de firma RaaymakSrs, maakte hij er gebruik van #e brouwerij werd gesloopt en een nieu we, modern ingerichte machinale bak kerij met winkel werd ter plaatse opge trokken Aanvankelijk ging alles nog goed, doch allengs bleek toch, dat hij het nu te gróót had aangelegd Hel faillisse ment was niet te keeren. Bakker Busch ging nu vliegen. Na een goed half jaar kwam hij le Roozcn daal terug om daar zijn nieuw jjeleerde kunst te verlooncn. En werkelijk, op de weiden achter de Badhuisstraat en Dwarskade werden de demonstraties ge organiseerd Echter de eerste demonstra tie mislukte en daarbij is het toen geble ven Nadien echter heeft hij nog vaak gevlogen Na liet uitbreken van den oorlog ves tigde hij zich te Amsterdam, waar hij als handelaar vee! igeld verdiende. voortdurend stil houden om het veen- watcr uit de piassen te drinken. Ten slotte kwam ik meer dood dan levend bij de baai en bjj den eersten blik scheen het me al, dat del ra wat verder af was dan ik haar had achtergelaten. Voor de derde maal ging ik in zee Het zand was glad en vasl en daalde geleidelijk, zoodat ik kon waden, lot hel water bijna tol mijn nek stond en de golfjes in mijn gezicht spatten Maar qn die diepte raak ten mijn voeten geen grond meer en durfde ik niet verder. Wat de ra betreft, die-lag heel rustig een twintig voet verder le dobberen Tot deze laatste tegenslag had ik mij goed gehouden, maar toen ik aan land kwam, wierp ik me op het zand en huilde. De tijd, die ik doorbracht op/het eilandje, is nog zoo vreeselijk om aan terug te denken, dat ik er vluchtig over heen zal loopen. In alle boeken die ik had gelezen over schipbreukelingen, hadden deze of hun zakken vol werktui gen, of een kist werd aan land gespoeld alsof het met opzet gebeurde Mijn ge val was anders, ik had niéts in mijn zak ken dan geld en Alans zilveren knoop en daar ik op hel land was opgevoed, wist ik niet wat ik moest beginnen en over welke hulpmiddelen ik beschikte Hel eenige wat ik wist, was dal schaal dieren een goed eten vormden en tus- schen de rotsen vond ik een groote hoe-, BEVOLKING. In de eerste helft van Januari zijn in de gemeente .MIDDELBURG. Ingekomen; M. J. H. Visatfg van Nieuwer-Amstel, Brec E 215; W A. van Eekelen, Arnhem, Lange DejlFl 1117; II. Snickers, Dordrecht Lange Delfl 1 17; Th. J. Peliet, Breda, Niéuwe Oostersehestraat N 83; A. A. Schipper, Lage-Zwaluwe, Schuitvlotslr. N 164; A. van den Houten, Zierikzee, Molenwater M 261; J. Verheijke, O. en Wi. Souburg, Molenwater li! 267; C. Bar- lelse, Goes, Bagijnhof E 200; G. Rusch, Amsterdam, Gortstraat K 31; S. J. de Werk, Rotterdam, Breestraat K 325; J. Witdeboer, Goes, Houtkade H 119; A, J Lavooy, Yerseke, Gortstraat K 20; G. dc Boer., O. en W. Souburg, Bagijnhof E 209; N. L. Beekes, Leiden, St. Pieter straat A 72a; Johanna Meijers, Aagte- kerke, L. Geere K 281; Karei van Vlij men, Vlissingen, Brec E 207; E. Wil- lems, Bloemendaal, Armeniaansch Schuit- vlot Q 229; P. Willems, Bloemendaal^ Armeniaansch ScïtUitvlot Q 229; J. C. Freekenliorst, Vlissingen, Oud Arnemuid- sche pad T 84; C. Mange, Goes, Lange Delft II 3; H. S. van der Pol, Arnhem, L. Singeistraat (N 184; (Wi. F- J. D. Biesing Amsterdam. Bagijnhof E 200. Vertrokken: O. van Bruggen, van B 130 naar Goes, Oostsingel 78; J. Degenhorst van W 249 naar Nieuwer-Amslel. Talmastraat 2; L. Joosse, van V 13 naar Koudekerke, Oude VI. Weg E 194; 0. M. Kosten, van I 104 naar Voorscholen, Schoolstraat 20; J. F. M. Gernler, van P 87 naar Rotterdam, Lamberlusstraat 93; II van Sluijs, van Q 91 naar Zoutelande, Langendam 46; L. E Guyot, van L 133 naar Oostkapelle, Noordweg; E. de Melz, van G 139 naar Amsterdam, Verspuccisstraal l5; J. Mul der, van A 64 naar Rotterdam, Claes de Vrieslaan 30a; F. J. Murk van B 121 naar Teleringen, Giimekenweg 21; J. Bostelaar, van W 250 naar Breskcns, Dijk; M. Levie, vap 0 42 naar Meppel, Hagenstraat 16; J. W. lloose, van F 131 naar O. en W. Souburg, Ceresstraat D 63. KOUDEKERKE Ingekomen: L Joosse mei gezin E 194 van Mid delburg; A Peen© C 32, Weslekapeliö; A. de Munck met gezin E 26, O, en W. Souburg; M. Joziasse 15(1, Middelburg. Verlroltke n M. J. Brasser, met gezin B 136, uaar Rotterdam; W B. David se met gezin D 131 O en W. Souburg; J. Verstraate A 215. O. en W. Souburg. BURGERLIJKE STAND. Souburg. Van 8—15 Jan. Getrouwd; H. van dc Voorde, wedn. 45 j., en A Jasperse, jd. 36 j J. Luijk, jm. 23 j., en M. C. Suur- mond, jd. 22 j.; W. Joziasse, jm. 25 j., en .1 tzeboud, jd. 25 j.; J \V. Roose, jm. 21 j en P. Sturm, jd. 19 j.; G. L. W. Ch. Voetel, wedn. 41 j., en Chr. •van Doorne, gesch. 31 j. Bevallen: T. Verburg, geb. Geelhoed, d.; A. W. Kramp, geb. Stroo, z.; W. van Wallenburg, geb. Kaashoek, z.; J. W'. Braun, geb. Weug, d. Koudekerke, Van 1-15 Jan Ondertrouwd J. de Lange. 24 j en A. Dekker, 22 j. L". E. dc Jong, 38 j. en J. van Dijke, 24 j. Getrouwd: H. de Plaa, 29 j en T. E. van Riet, 28 j. Bevallen. G. van de Voorde, geb. Flip- sc, z. - II. M. Huiszoon, geb. Spruijt, z. W. D. van den Berg, geb. A. J. Flohil, d J. C. Ruitenbeek, geb. de Wolff, d. Overleden 0. P. N. Obbes, man van A. M. Fagg, 78 j. L. Boone, weduwe van S. van Vlaanderen, 60 j. A. Kop- niels, man van J. Buijze, 69 j. H. Groenen berg, 13 m. veelheid napslakken, die ik in hel begin bijna niet los kon krijgen, omdat ik niet wist, dat vlugheid een eerste, vereischte was Verder waren er wat alikruiken. Uil deze twee bestond mijn maal, ik ver slond ze kond en rauw, zooals ik ze vond, en zóó hongerig was ik, dat ze me in het begin heerlijk smaakten. Misschien was het niet het goede seizoen, of misschien was er iets niet in orde niet het zee water om mijn eiland, maar ik lial mijn eerste maal nauwelijks opgegeten, of ik werd aangegrepen door duizeligheid en misselijkheid, en lag een langen lijd vpor dood op den grond. Een tweede proef met hetzelfde voedsel ik liad geen ander viel beter uit en versterkte mijn krachten Maar zoo lang ik op het eiland was, wist ik nooit wat ik moest verwach ten van mijn maal, soms was alles goed, soms werd ik ep ellendig zielc van en ik kon niet ontdekken welk dier hot was dal me ziek maakte. Den heelen dag stroomde de regen, het eilandje droop, er was geen droog plek je le vinden en toen ik dien nacht neer lag, lusschon twee stecnen, die een soort dak vormden, lagen mijn voeten in een plas. (Wordl vervolgd.) lilectrische Drukkerij G. W. den Boer, MiddeLburg.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6