Uw.gezondheid WYBERT BEURS NOTEERING VAN II1DEN. AMSTERDAM, 5 Jan. (Slotkoers). 6 pCt. Nederland 1923 102»/*; 6 pCt. Nederland 1922 102»/*; 5 pCt. Nederl. 1918 94 zeven zestiende; 4% pCt Ne derland 1917 88%; 21/a pCt Nederl. W. Schuld 55%; 3 pCt. do Oblig. 67%, 3 pCt do. Certif. 67s/i; Cert. Ned. Hand Mij 124%; Aand. Ned Ind. Ilandelsb 138%; Aand. Kolo niale Bank 181-184; Kon. Petr. Aand. 397 - 4033/4Gecons. Hollandsche 177— 179, Cult. Mij. Vorstenlanden 163»/a 166Ilandelsv. Amsterdam 438— 415; Ja- vaschc Cultuur 350—354, Aand. Deli Maatsch. 397- 100; Amsterd. Rubber 170-1721/a Ned Amerik. Vaart 71 72%, Nederl. Scheepvaartunie 134—135; Koninklijke Holl. Lloyd 61/1; Kon. Ned. Stoomb Mij. 82—83, Aand Paketvaart 149. Gouda A. 14; Philips A. 305-312; Jurgens A, 75—76; Anaconda 941/2—958/4, Steels 122% Southern Railway 781/3, Union Pacific 1491/2; Common Marine 13 negen zes tiende—13 elf zestiende; Prefered do. 45 zeven zestiende; Maxwell Gr. C. v. A. li/2; Maxwell Land Cert. v. Ine Bonds 138/4 Prolongatie 31/4. Russen. Oblig 1880 4%; Consols 5%; Hope 5 drie zestiende. Markt sluit op de laagste prijzen Wisselkoersen Londen 11.713/,, Berlijn 58.70, Wee- x neu 0 003787, Parijs 13.26, Brussel 12 275; Dollar Cable 2.465. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt Naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 Jan. Hoogste barometerstand 771.4 te Zurich Laagste barometerstand: 729.6 te Audaenes Verwachting van den avond van 5 lot den avond Van, 6 Jan Meest matige, tijdelijk wellicht nog krachtige, later afnemende Zuid-Weste lijke tot Westelijke wind, gedeeltelijk be wolkt, waarschijnlijk enkele regen of ha- gelbuitjes, iets kouder. Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 47 gr.. 12 uur 50 gr3 uur 18 gr. SGOG WATER, Vilsalatfen. Zonnetijd. Dsn «lag 6 Jan. v.m. 11.10 -'"ienadeg 7 11.57 Gwödoriiag 8 n.ui. 12.38 i/rijdag 9 1.12 Saterdag 10 1 46 ioaias 11 O 2 21 Kaasdag 12 2.56 Het tijdstip ran boog water te Som burg valt 9 minuten na dat te II «3 in gen.) om onze Hervormde Kerk te bevrijden en te herstellen, maar veeleer als een middel om hun eigen gemeenten te be vrijden en om gan de Kerk der Va deren den genadeslag te geven, dan ge voelt men boe samengesteld de tegen woordige actie is, hoe aan al onze ker keraden en kerkvoogdijen in deze voor zichtigheid past, opdat zij zich niet laten gebruiken tol het teweeg brengen van zulke dingeu. die zij eigenlijk anders niet zouden willen „Het Weekblad voor de Vrijz Ilerv." van 31 Dec schrijft erover. „De hoogleeraar en de kerkvoogdijen hebbeu elkaar gevonden, maar zij be doelen beiden iets zeer verschillends, Prof. van A.'s strijd gaat tegen de Synodehel staatscreatuur van koning .Willem I, in ongerechtigheid geboren en daarom al door ongerechtigheid tee- lende '1 Syinodale kerkverband moet worden verbroken, opdat de gemeenten weer even zelfstandig worden als vóór 1816. De Protesteerenden daarentegen zijn alleen gekeerd tegen het Synodale Re glement op de predikantstraktementen, dat hen verhindert, om de kerkelijke in komsten op de tot dusverre gevolgde, voor de gemeente zeer gemakkelijke en voordeeligc. manier te beheeren. En als dit reglement weer aan kant geraakte, zou de overgroote meerderheid van hen zeker zeer tevreden zijn en de Sy'jiode verder met rust laten. Gesteld eens, dat de Synode zwichtte, en genoemd reglement introk. Dan zou den verreweg de meeste Protesteeren den voldaan zijn „Mijnheer wordt wel bedankt zouden zij tot proF. van A zeggen E11 als deze dan antwoordde „Neen. mannen, nu moet het nog pas komen, nu moeten wij de Sylnodè nog weg werken zouden ze al lang de ver gaderzaal verlaten hebben, of, als ze nog tegenwoordig waren, antwoorden „Och, neen, dat is niet noodig. laat die maar zitten Als zij maar niet komt met maatregelen, die lastig zijn bij het beheer der financiën, mag zij om ons gerust blijven." Zoo is er dus in sterke mate iets tra gisch in de campagne, die prof. Van A lhans voert Er is in t geheel geen kans, dat hij bereikt wal hij zich ten doel heeft gesteld, nl. de verwijdering van het Synodale kerkverband En hij kan. alleen bewerken, wat hij volstrekt niet wil, n.l. dat een groot deel van de dienaren der gemeenten terugvallen in den toestand van afhankelijkheid en be hoeftigheid en de gemeenten zelf gees telijk nadeel beloopen. Deze mijn springt doa zeker naar dia .verkeerden krat" VERGADERINGEN, CONCERTEN, «na, Dinsdag 6 Jan. Herdenkingsavond Herman ïïeijermans, georg. Oentr. Comm. Arb. Ontw Geb. Ned. Vrijz. Herv. Gem. NAGEKOMEN BERICHTEN. MARKTBERICHT HULST, 5 Jan Graanmarkt. Aanvoer redelijk Tarwe f 15, Rogge f 13, Gerst 15.50, Haver f12, Erwten f 17.50, Br. Boonen f 18.- BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 5 Jan. 3 uur. Hier en daar vonden flinke omzetten plaats. In Oliewaarden ontwikkelde zich nog al beweging, waarbij boven 400 verhandeld werd. Later op den middag liep hel toonaangevende Oliefonds iets terug. Geoousolideerden werden in zeer vas te houding ingezet, en volgden nadien de fluctuaties van Koninklijken Gunstig gedisponeerd waren de Ta bakken, waarvoor vraag bestond; in het bijzonder voor Sumatra-soorten, die zich weer boven de vorige koersen wisten te verheffen. Voor verschillende soorten Scheep^ vaartpapieren kwamen koopers opdagen en dit resulteerende in een koersverhef- fing. Aan Rubberfondsen werd nog genoeg zaam aandacht geschonken. Evenwel scheen het alsof hier en daar eenig ma teriaal was aangeboden, klaarblijkelijk als gevolg van winstnemingen. Suiker waarden hadden een kalm verloop, doch waren ineerendeels goed prijshoudend. De koersvariaties waren overigens van weinig beteckenis Prolongatie 31/4. ENGELAND EN DE 1NTERGEALL. CONFERENTIE. LONDEN, 5 Jan. V. D. Hedenmor gen kwam het Engelsehe kabinet bijeen. Vernomen wordt, dat de kwesties be sproken zijn die betrekking hebben op de intergeallieerde conferentie van mi nisters van financiën, welke deze week te Parijs gehouden zal worden. De kan selier van de schatkist, Winston Chur chill. zal morgenochtend naar Parijs ver trekken. LAATSTE BOdGHIÊM. UIT MIDDELBURG. Hedenochtend heeft de waterleiding eenigen tijd geen water geleverd door een eigenaardige oorzaak. Men was bezig een tijdelijke leiding aan te brengen om morgen als eerste proef den nieuwen bak bij den water toren gedeeltelijk te vullen. Dat werk vorderde niet zooveel tijd, dal daarvoor de gebruikers zouden moeten worden gewaarschuwd, want de toren was voL Maar loen men klaar was en naar de Oranjezon de boodschap wilde tele- fonecren het pompen te hervatten, bleek de telefoon defect (vermoedelijk ten gevolge van den storm). Per auto is toeu Öe boodschap naar de Oranje zon overgebracht, maar inmiddels was de watertoren door het gebruik leeg- geloopen, en zat de stad zonder water Nu we hierboven den nieuwen bale ver melden, zij nog medegedeeld, dat deze als proef geleidelijk wordt gevuld, en dan veertien d^gen wordt uitgeloogd. Als dan alles in orde is gebleken, wordt tie bak geheel met aarde bedekt, en zal de definitieve verbinding met de hoofd leiding worden aangebracht. Hedenmiddag te ongeveer kwart voor één wilde de 24-jarige schipper Aime Wijne uit Philippine zijn raosselschip „De Twee Gebroeders" moeren aan een der ducdalveu aan den Blauwen dijk. Daarbij geraakte zijn rechtervoet be kneld in den tros en brak boven den enkel bijna geheel af Het schip werd verhaald naar de Loskade om den ge wonden man vau boord te kunnen halen en hem op medisch advies per brancard naar het gasthuis over te brengen. DE „ANNIE". Na inschrijving is door het be stuur van den Polder Walcheren het bij Westkapellc gestrande Engel sehe vaartuig Annie" toegewezen aan den heer F. C. A. Hoornick te G o e s voor 1' 144. Verder was nog ingeschre ven door 11 Westcrbeke f413; C. Cij- souw, 1411; Dan de Pagter, f411.50; Jobs Verhulst f313 en Jac. Cijsouw Lz 1 300. Laatste 5 inschrijvers wonen te West kapellc. Hel scheepje zal gesloopt worden. MARKTBERICHT. ROTTERDAM. 5 Jan. Binnenlandsche granen Tarwe met ruim aanbod, in de puike kwaliteiten onveranderd. Tamelijk goede moesten belangrijk lager worden afgegeven, afwijkende daarentegen weer onveranderd, bepaald naar kwaliteit f 11 16; extra puike daarboven. Rogge f 13.0015.50, Gerst Chevalier f 15.00-15 75, Haver f ll.25-f 12.75. Erwten kleine groene belangrijk lager en grootendeels onverkocht Voor het geen verkocht werd, werd f 14.00 f 17.50 betaald. Kroonerwten eveneens lager verkocht f 15f 18. Schokkers vaster f 15—f 20, Bruine boonen, prijs houdend naar kwaliteit f 16.00 —25.00, ONDER DE TRAM Aan sluis 6 te Dedemsvaarl bij den huize Vredehof is een vrouw, mej. IC, die de tram wilde passeeren, daaronder geraakt, en vreeselijk verminkt opge nomen. VAN EEN LADDER GEVALLEN. De schildersknechl vim R. te Zwolle is van een drie M. hoogen ladder ge vallen en in levensgevaarlijken toestand naar hel ziekenhuis vervoerd STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Bij de trekking van heden vielen prij zen op de navolgende nummers f 1500: 20355 f 1000: 18901 f 400: 7475 8014 f 200 2537 16275 i 100: 9791 2360 2895 9154 14848 17879 '18667 18674 WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 5 Jan. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van Zaterdag. Londen 11.74% (11.718/4.) Berlijn 58.70 (58.75). Parijs 13.26 (13.39.) Brussel 12.27% (13.35.) Zwitserland 48.10 (48.10. Wfeenen 0.0034% (0.0034%.) Kopenhagen 43.60 (43.60.) Stockholm 66.45 (66 50.) Oslo 37.40 (37.30.) New-York 2 46% (2.468/4). HET WEER IN 1924. Het voorloopig overzicht van het weer in 1924 vau De Bilt, luidt als volgt Gemiddeld over het geheele jaar was de temperatuur Va S1"- 0- beneden nor maal. Januari lot April, en Augustus wa- 4en 2 grte koud; Mei, October en De cember 1 gr. te warm. De jaarsom van den neerslag week nagenoeg niet af van normaal, 691 m.M. In Noord-Holland, Friesland en Gronin gen was hij gem. ruim 90 m.M. er bene den. Overigens bijna 40, en in Limburg 100 m.M. er boven Augustus was de nat ste maand en November de droogste. Van Jan. tot November hadden de vijf hoofdstations gém. 1450 uur zonneschijn legen 1355 uur normaal. DE KEULSGHE ZONE. BERLIJN, 5 Jan V. D. De tekst van do nota der geallieerden inzake de niet- onfruiming der Keulsche zone zal mor gen tegelijkertijd te Berlijn en in de ge allieerde hoofdsteden worden gepubli ceerd. DE HOUDING VAN AMERIKA. WASHINGTON, 4 Jan. V. D. Het staatsdepartcraent deelt mede dat zijn af gevaardigden niet zullen deelnemen aan besprekingen over de intergeallieerde schulden. Hun instructies bepalen zich' slechts tol de bestemming der Duitsche betalingen. DE STORM. LONDEN, 5 Jan. V. D. Uit vele plaat sen van het land, vooral uit dc kust steden, komen berichten over de scha de, die de storm veroorzaakt heeft. Vele schepen hebben ernstige averij opgeloo- 'pen. De Hollandsche molorschoener ,,E1- ly" is door een Eng. motorboot te Rams- gate binnengesleept. Het had de zeilen en hel roer verloren; de 8 leden der bemanning zijn gered. Het Grieksche s.s. „Emanuel" is bij Pembrokeshire op de rotsen geslagen. De bemanning is gered BERLIJN, 5 Jan. V. D. De stormen woeden thans ook over Z. W. Duitsch- land. Talrijke overstroomingen worden gemeld. In de omgeving van Kassei is de temperatuur plotseling van 10 gr. boven nul tot 2 gr. beneden nul ge daald. In Berlijn heerschte gister daar entegen een warmte van 12 gr. In de Hamburgsche haven staat het water zeer hoog. KERKTOREN OMLAAG GESTORT LONDEN, 5 Jan. V. D. Gisterenmorgen tusschen 7 uur en halfachi is de top van den toren op de St. Mary kerk te Birmingham naar beneden gestort. Het dale werd vernield evenals het orgel. De kansel ziet er uit alsof er een bombarde- inent heeft plaats gehad BURGERLIJKEN STAND. Middelburg. Van 2—5 Jan. Ondertrouwd: I'. .1. Dronkers, 23 j en \V M. Uubregtse, 23 jaar. Bevallen A. P. Gillissen, geb. De Wagter, 2 d.; M. M. C. de Hamer, geb. De Valk, z.; D. de Rijcke, geb. Lou- werse, z. en d.: C. J. Labruijère, geb. Verhage, z. Overleden L. Colien, ongeh. z., 27 j. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Tengevolge van een woordenwisse ling ontstond te Den Haag een vechtpar tij in een logement het Lamgroen. Twee der tijdelijke bewoners waren elkaar te lijf gegaan Een daarvan, een zekere S., greep een broodmes en stak zijn tegen partij daarmee Deze Werd aan het ach terhoofd en in dpn arm gewond. Uit Yzraak nam S. een koekenpan en sloeg (it, daar mee zoo hard op zijn hoofd dat cjeze bewusteloos neerviel. - Het gebeurde voor ^èn loket van de Twentsche Bank te Amsterdam. Een da me was bezig geld in onlvangst te nemen, toen plotseling een arm onder den hare doorsghuof eji een hand zeven biljetten van tien gulden weggraaide. Op hetzelfde oogenblik zag de dame, dat de man bij wien de arm behoorde, doodkalm weg wandelde, waarschijnlijk in de hoop, dat men zijn manoeuvre niet had gemerkt. De bestolene volgde den zonderlingen ga,st, die, nadat hij door de eene deur de bank had verlaten, doodkalm langs een anderen ingang het gebouw weer binnenwandelde De portier, van het ge beurde op de hoogte gebracht, hield hem aan en waarschuwde de politie. Bij fouil- leering vond men inderdaad de zeven bil jetten Het Bleek te zijn een 74-jarigen Engelschman, in het bezit van 'n Duit'sch- Indischen pas. (Hbld.) —Twee noodlottige branden zijn te Montreal Zaterdagmorgen voorgekomen. De één had plaats in een huurkazerne, waarbij een vrouw en vijf kinderen in de vlammen omkwamen en drie andere inwoners ernstige brandwonden opliepen De tweede brand verwoestte een hou ten magazijn, waarin verscheidene oudere en jongere personen werkzaam waren. Twee meisjes en een jongen werden het slachtoffer van dezen brand. EEN TWjEEDË HA ARM ANN. Het verdere onderzoek in de zaak van den massamoordenaar van Münsterberg heeft doen vaststellen dat 12 personen door Denke om het leven zijn gebracht. Bovendien wordt het vermoeden steeds sterker, dat de moordenaar handel heeft gedreven in menschenvleesch, als zooge naamd „geitenvleesch", o.a. ter gelegen heid van een bruiloft. Bij het onderzoek in de woning van Denke zijn de legitima tie-papieren van nog zeven andere slachtoffers gevonden. Denke heeft dikwijls Whnderburschen mee naar zijn huis genomen, onder voorwendsel, dat hij werk voor hen had. Van deze personen is geen enkele ooit in de herberg teruggekeerd. HOOG WATER. Door den langdurigen regen van de laatste week is het water in de ri vieren van W. Europa weer gestegen. Uit Maastricht wordt gemeld, dat de Maas Zondag 1.74, en lot heden weer 31 c.M. ^gestegen is. Heugem staat weer onder water. Ook zijn reeds enkele wegen bij Maastricht overstroomd. België seint nog was. Nabij Charleroi zijn de peilers van een brug over een gezwollen rivier be zweken op het oogenblik, dat een goe derentrein erover reed. Twaalf volle goe iderenwagens stortten in de rivier. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats Uit Noord-Frankrijk wordt gemeld, dat bij Rijssel door het wassen van het wa ter een. dijk is ingezakt. Een naburig» Igemeente werd overstroomd. De inwo ners zijn gevlucht. Eenige kinderen ver dronken. Ook worden er overstroomingen ge meld uit Bretagne. De straten van de stad St. Quenlin zijn ondergeloopen Ook de Theems wast nog steeds. LANDBOUW. Bij een landbouwer uit Oudfiorp zijn binnen eenige dagen ruim 30 var keus afin longpest gestorven. RECHTZAKEN. De A. Z. E. M. Bij de behandeling van de aanvrage om surséance van betaling namens ide Algemeene Zeeuwsche Electriciteits- maatschappij, ingediend bij de rechtbank alhier, welke aanvrage in Raadkamer werd behandeld, is door de Bank-Associ- atie, die wegens het opzeggen van het crediet f90 000 van dc A.Z.E.M. heeft te vorderen, tegen de surséance geprotes teerd De rechtbank doet Woensdagmorgen uitspraak over deze aanvrage. kunt U tegen de gevaren van verkoudheid het beste beschutten met de desln- fecteerend en oplossend werkende TAOLETTEN Groote doozen 65 Cts (Ing. Med.) HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERU. Te Ylissingen is aangekomen het Engelsehe stoomschip „Oomodore" met een lading hout voor Middelburg. Gedurendp het jaar 1924 zijn te Wemeldinge dpor het kanaal ge passeerd 60.653 schepen met een ton nage van 17.071.002 tegen 47.322 sche pen met 10,656.991 ton over het jaar 1923. Alzoo een vermeerdering met 13.3S1' schepen en 0.414.011 ton. Electriciteitsbedryf V lis- si ngen—Midde 1burg Aan het verslag over het boekjaar 1923—'24 van de Tramways de Rotter dam, uit te brengen in de op 13 Januari de Rotterdam, welke maatschappij ook van de Société Anonyme des Tramways a,.s. te houden algemeene vergadering het electriciteitsbedrijf van de tram Vlis- singen—Middelburg exploiteert, onUeeoea wij het volgende De resultaten van het bedrijf Vlissin- grn—Middelburg, welke onderneming üoor de Belgische maatschappij1 wordt gecontroleerd, zijn daarentegen in het afgeloopen boekjaar beter geweest dan in 1922—'23, hetgeen vooral te danken is aan de electriciteitslevering, welke zich sterk ontwikkelt De ontvangsten van den tramweg Vlissingen—Middelburg zijn echter lager geweest dan in 1922, hoofd zakelijk ook meer door ooncurrentie van de particuliere autobusdiensten. Zij daal den met f 28.291* De ontvangsten van het elieclriciteitsleveringsbedryf namen daar entegen toe met f 44.353, waardoor de al gemeene ontvangsten een vermeerdering van f 16.062 te zien geven. Ook hier waren de bedrijfskosten lager, dank zij de lagere kolenprijzen en onderhoudskosten Oesters. Uit Zeeland zijn verzonden in Decem ber naar Engeland 2.863.150 oesters; Ilollandi 731.103; België 709.550; Duitschland 228.800; Frankrijk 94.800; andere landen 17.300 te samen 4.644.703. In Dec. 1923 was het totaalcijfer 3.577.937. gjjB o De handel in 1924. In dc Vrijdag gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fa brieken van Amsterdam, heeft de voor zitter, de heer E. Heldring, een rede uit gesproken, waarin hij een overzicht heeft gegeven van de gebeurtenissen in het afgeloopen jaar. De heer Heldring be gon met te herinneren aan de ontwikke ling van den internationalen politjeken toestand, waarbij hij meer speciaal wees op de verandering in de houding van Amerika ten opzichte van Europa. Ten aanzien van den binnenlandschen toestand, zeide spr., valt over het alge meen een belangrijke verbetering in ver gelijking lot vorige jaren te constateeren. De Wederopleving van Duitschland is daarvan in overwegende mate de oor zaak. De groothandel is in bijkans alle stapelartikelen levendig geweest; hetzelf de geldt voor den handel In landbouw- artikclen en voor dien in levende dieren. De waarde van den geheelen invoer, zon der goud en zilver, heeft over de eerste elf maanden f2.144 millioen bedragen te gen f 1.834 millioen in het overeenkom stige tijdperk van 1923; die van den uit voer f 1.524 millioen tegen f 1.175 millioen in 1923. De waard® van den invoer over trof die van den uitvoer dus met f 620 millioen of f 39. millioen minder dan 1923. Men dient evenwel in aanmerking te nemen, dat de uitvoer zich in 1924 eer der ontwikkeld heeft dan de invoer, na melijk van het oogenblik af dat Duitsch land na zijn capitulatie in de Roer- kwestie begon te kioopen. Het is dan ook niet zeker dat het gunstige verhoudings- cijfer, dat voor onze positie als debiteur en crediteur trouwens maar een betrek kelijke waarde heeft, bestendigd zal wor den. Met betrekking tot de handelsbewe ging van Nederland in het afgeloopen jaar, loopen de beschikbare cijfers voor den uitvoer slechts tot October, daar het Centraal Bureau voor de Statistiek, ten gevolge van een, in dit geval verkeerde, bezuiniging, nog niet over latere cijfers beschikt; naast de maatregelen welke reeds werden genomen en die de conti nuïteit jen de volledigheid van zijn pu blicaties in gevaar brachten, hebben de laastelijk ingevoerde bezuinigingen thans dus de waarde uit het oog verloreu van het kunnen beschikken over zoo recent mogelijk materiaal; gehoopt moet wor den dat, zoowel ten aanzien van onze handels- als van de algemeene econo mische statistiek zuinigheid niet de wijs heid moge bedriegen en in meerdere mate zal worden, rekening gehouden met redelijke eischen van den handel. Welke koopkracht Duitschland ont plooide, blijkt uit cjjfers- (over tien maanden;, omtrent dp waarde van den uitvoer van) landbouwarlikelen eu leven de dieren; deze waarde vergeleken met 1923, bedraagt naai- Duitschland 674 pel naar Frankrijk 144 pet., naar Enge land 104 pet. en België 86 pet. In 1923 betrok. Duitschland 14 pet. van den tola- len uitvoer van de genoemde artikelen naar die vier landpn en in 1924 49 pet. Men kan aannemen, dat de bedrijven welke deze export Jeverdjen, niet ongun stig gewerkt hebben. Een minder gunstig beeld, al gaat het iets beter, vertoont de ulivoer van boomkweekerij producten. In do visscherij is dp vraag naar haring, sinds Duitschland weder aan de markt kwam, in die mate gestegen, dat de aan voeren ontoereikend waren om aan vraag te voldoen. Met de scheepvaart is het nog slecht gesteld De verbetering der vrachten, welke in het laatst van 1923 plaats vond, »vas voorbijgaand en de duurzaamheid der rijzing, welke zich in de herfstmaan den van 1924 ontwikkelde, is vooralsnog twijfelachtig. Een nadeelige omstandigheid voor on-

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2