T Miss Blanche J. C. GIEBEN, (0 L J. VROON, VERKADES KERSEN BOPBONS h lousondergang) tot f 25 boete subs- 25 •d-h met uitlevering van het niet ju beslag genomen geweer, of de waarde daarvan te betalen geschat op f 50, bij niet betaling of niet uitlevering te ver vangen door 10 d. h. De ambt. O. M. heeft eveneens hooger beroep aangcteekend. De ex-directeur, vaji de gasfabriek te Schoten, A. v. d. S., die indertijd giften aangenomen zou hebben van personen, aan wie hij nevenproducten had verkocht, is door de rechtbank te Haarlem veroor deeld tot een jaar en zes maanden gevan genisstraf. De eisch was twee jaar. De pos ld ief stal te Kerkrade Voor het Schepengerechl te Aken werd Maandag behandeld de zaak betreffende den postdiefstal van f 37.000 op 29 Sep tember 1922 tè Kerkrade gepleegd De beklaagden S en H. werden veroordeeld tot resp 2 jaar en D/a jaar gevangenis straf. De eisch was resp. 3 en 2Va jaar (Tel.) HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. De Sclieveningsche treilvis- scher ij. Eenige jaren achtereen werd Ier aan moediging van de treilvisscherij en uit hoofde van werkverschaffing door liet Rijk en de gemeente 's-Gravenhage voor gezamenlijke rekening aan de reeders in die gemeente een subsidie toege kend. Den reeders werd een vast bedrag per schip per treilseizoen gegarandeerd. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft thans besloten voor het komende treilseizoen geen subsidie meer te ver- leenen. In reederskringen verwacht men dat, tengevolge van de niet-toekenning van de subsidie, minder schepen zullen uitvaren. (Teleg.) VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE, In hel bestaande poststation te 's H. Hendrikskinderen zal met ingang van 2 Januari a.s. een telefoonstation worden gevestigd, waardoor aldaar ge legenheid wordt gegeven tot het voeren van telefoongesprekken op werkdagen Iran 8 uur v.m.—9 uur n.m. LEGER EN VLOOT. De officier van den marine-stoom vaartdienst le kl. K. van Dorsten is te Vlissingen werkzaam gesteld1 bij den verderen afbouw van Hr. Ms. kruiser „Java". SPORT. een vriendschappelijke regeling de,r Keul- sche kwestie. Daarbij liet hij 't niet Meteen werd er de raad bij gevoegd: onlruimdt de Keulsche zone en de Roer tegelijk in April en de zaak gaat prachtig. Met April is zeker het eindrapport der controlecommissie gereed Want daar stagneert de kwestie toch voornamelijk op, meer nog dan op het niet voldoen aan ontwapeningsvoorwaarden door Duitschland. wat toch heusch zoo ge weldig niet is Lord Ourzon gaf den Duitschers de schuld van het niet gereed zijn van di t rapport door de voortdurende en telkens hernieuwde moeilijkheden, die de Commissie van Duitsche zijde in den weg zijn gelegd. De Duilsche regeering had bovendien te kennen gegeven, geen bezwaar te hebben tegen een tijdelijke verlenging der bezetting, mits hel be ginsel der ontruiming maar vast stond Dit beginsel nu is nog niet vastgelegd, al meent men het wel tusschen de re gels te kunnen lezen. En Frankrijk ontkent nadrukkelijk dat de lieele Keulsche Zonekwestie 4o<s te maken zou hebben met het Dawesplan omdat daarin alleen gesproken wordt van het Roergebied, en nergens van' de linker Rijnoever. 't Geeft den indruk dal de werkelijke reden der verlenging zeer wordt verwron gen, en dat Engeland hierbij zeer achter Frankrijk aan heeft geloopen. Is 't omdat toch, al is 't dan niet op 10 Jan. tot ont ruiming niftet worden overgegaan, al was 't alleen maar om aan Amerika's wen- schen tegemoet te komen (men doet dal graag aan zijn schuldeischer!) of is 't werkelijk een bijdraajen naar het Fransch standpunt? Volgens de Express zou dit inderdaad 't geval ziju, en wel een soort economiein ruil voor de door Frankrijk toegestane vrije hand in het naburige Oosten. En dan doet 't wel eigenaardig aan. want 't zelfde Engeland toch heeft zich sterk verzet tegen de bezetting van het Roergebied, ondernomen ook wegens 't niet nakomen door Duitschland van de bepalingen van het verdrag van Ver sailles. En nu, nu er van tekortkomingen, waarschijnlijk van veel minder beteelcenis sprake is, nu vindt Engeland plots alles best. De zaak zal wel spoedig in orde ko men, als het rapport is verschenen. Ze ker. Duitschland zal wel niet aan alle verplichtingen hebben voldaan, aangaan de de ontwapening genoemd in het ver drag van Versailles. Doch wie is er, die daar nog eenige werkelijke waarde aan liecht, nu het rapport-Dawes feitelijk een veel verbeterde editie daarvan is? om niet te zeggen, dat in Aug. j.l. eigenlijk het verdrag van Versailles voor onuit voerbaar werd verklaard? Frankrijk zegt nu wel: het plan-Dawes staat buiten de Keulsche Zone-kwestie, Amerika schijnt er dan toch wèl ver band in te zoeken, en niet met een li niaal af te meten, wat aan de linker Rijnoever ligt. In het heele geval zit nog een ouder- wetsch stukje overwinningsroes of wat anders? De Muldelburgsche padvinders heb ben de vorige week een bezoek van drie dagen gebracht aan de stad Brugge. Op uitnoodiging van een der Brugsche Ba den Powell P. V. afdeel ingen hebben zij Zaterdag j 1. medegewerkt aan een feest avond, waaraan, behalve de Belgische vereen iging, ook deelnamen een afdeeling van de „Eclaireurs de France". De ver schillende nummers welke de Middel- burgsche jongens uitgevoerd hebben, zijn uitstekend geslaagd, vooral het muzikale gedeelte, dat geheel in handen der Mid- delburgsche padvinders berustte, viel zeer in den smaak bij de in grooten taje opgekomen bezoekers, waaronder verschillende autoriteiten werden opge merkt. De overige dagen werden doorgebracht met het bezichtigen der mooie oude stad, terwijl de avonden genoeglijk werden ge sleten in het ruime clubhuis, onder het vertoonen van lichtbeeldenseries, deHol- landsche padvindersbeweging betreffend. Aangenaam gezelschap krijgt ge als ge zegt Geef MIJ maar (Ingea. Med.) a IIT E N L h N B. m: kfajlsche zone. Hel jaar 1924 zal eindigen met de boodschap van den gezanlenraad aan Duitschland, dat de Keulsche zone op 10 Januari a.s. niet zal worden ontruimd, daar Duitschland niet, zooals art. 429 van het Verdrag van Versailles voorschrijft, de voorwaarden van het verdrag getrou welijk in aclrt heeft genomen. De copie van dezen brief, ontworpen door het secretariaat der conferentie, is thans in handen der 5 geallieerden Bel gië, Frankrijk, Engeland, Italië en Japan, die hun instructies aan hun vertegen woordigers in den gezanlenraad zullen geven. 10 Januari wordt er dus niet ontruimd. Wanneer dan wel? Dat is ook de vraag, door Amerika gedaan. Hughes heeft al de geallieerden informeel doen weten, dat het succes van hel Dawes-plau zeer afhangt van japan en de ver. staten. Japan is de Ver. Staten weinig vrien delijk gezind, men weet waarom, dp zeer sterk anti-Japansche immigratiewet. Waarschijnlijk om nu de verhouding een toch nog zoo vriendschappelijk mogelijk aanzien te geven heeft de premier Kato een verklaring aan de Amerikaansche persveregentwoordigers verstrekt, waarin dit land cenigermate door Kato wordt gelikt. Alzoo- Japan waardeert zeer oprecht de wij ze, waarop de Amerikaansche president Coolidge en de Staatssecretaris Hughes de actie der Amerikaansche vlootpropa- gandisten veroordeelen en daardoor blijk geven hunne vriendschappelijke gevoe lens jegens Japan. Uitingen van onver antwoordelijke personen kunnen ons aldus de verklaring niet misleiden. Wij weten, dat Amerika evenzeer als Japan den vrede wenscht. Japan denkt niet aan oorlog en bereidt zich noch in 't ge-» heim noch in 't openbaar ten oorlog voor. Er bestaat tusschen beide landen geen enkel verschilpunt, dat niet op vriend schappelijke wijze kan worden geregeld. Dc Japansche regeering is de Ameri kaansche vooral dankbaar Voor d,e harte lijke verwelkoming van den nieuwen Ja- panschen gezant te Washington. Hel is zeer schoon met schoone wóór den gezegd. Doch wie dienkt daarbij niet aan de i mmigratiewet, aan al d.e beslaan de er nog komende geschilpunten in het Verre Oosten, immers een waren chaos van internationale elkaar rekende belan gen. De Japanners zijn alles behalve vriendelijk gesticht over de uitsluiting uit de Ver. Staten, geen woorden van welke premier ook kunnen dit goed( ma ken. Het is dan ook alleen het „officiee- le" gevoelen van Japan voor Amerika, d. w.z. het gevoelen, dat op dit oogenblik hel bestg is voor Japan. Veel waardtö nioet er dus niet aan word,en gehecht. Tenslotte kan inderdaad elk geschil op vriendschappelijke wijze worden gó- re geld. U i t Engeland. De storm van Zaterdag j.l. heeft ook menschelijke slachtoffers geëischt. Op zee zijn 14 menschcö omgekomen onder wie de bemanning van het Fransche zeilschip Caradcc, dat schipbreuk Jieeft geleden de baai van Carmarthen. Te Belfast il groote schade toege bracht aan de havenkaden, dpor liet hoogste tij, waarvan de geschiedenis van die haven gewaagt. Uit Zweden De gezondheidstoestand van den Zweedschen premier Branting is ernstig De temperatuur is hooger en de polsstag sneller. Dc, uitsluiting in de machine indu strie is uitgesteld tol 12 Januari e.k. Het voorstel der arbitragecommissie zal be studeerd worden door gedelegeerden van beide partijen. De commissie zal voor 9 Januari worden ontvangen. De mond- en klauwzeer epidemie breidt zich nog steeds uit in Z. Zweden Voor ongeveer 4 onillioen kronen aan vee is reeds gedood, Uit Spanje Uit Madrid wordt geseind, dat de patriottische bond het manifest van Jba- nez tegen koning Alfonso in het openbaar zal verbranden. Ook zijn ge schriften en films zullen worden ver nietigd. Uit Egypte. Zagloel Pascha en zijn nationalisti sche partij hebben een manifest uitge vaardigd, tegen de nieuwe Egyptisdfie regeesjng. Zij wordt ervan beschuldig^ op onrechtvaardigde wijze 'ambtenaren ontslagen te hebben en van plan te zijn de verkiezingsuitslagen te verval- scheu. Uit Estland. De Estlandsche regeering zal bin- korl overgaan tot de publicatie van een aantal documenten, uit welke zal blijken, dat de te Reval plaats gehadj hebbende onlusten door de communsiten waren ge organiseerd. Uit Japan. Omtrent de raipp te Otaru meldt dp Times nog uit Tokio r Te Otaru, waarr Zaterdag de ontploffing plaats had, wer den tol nog toe meer dan 47 lijken ge vonden. Meer dan 400 personen veerden gewond waarvan 37 ernstig. 12 hospita len zijn vol gewonden. Een belangrijk ge deelte der stad is verwoest. Een klem stoomschip is gezonken. De porzaakder ontploffing kan niet worden nagegaan, daar de plaats, waar dp ontploffing plaats had, thans een krater vomt, van 15 voet diep. De eerste ontploffing had plaats op een ponton, terwijl men bezig was de dynamiet te lossen. Men zocht door dui kers naar lijken. Het schip, dat de dy namiet vervoerde, werd beschadigd, doch zonk niet. Veel rollend materiaal op de spoorwegen is vernield en dp schade aan de spoorwegen wordt geschat op 100.000 pd. st. De schade, die aan de stad is toege bracht, wordt geraamd op 300.000 pd', st. Het weer is slecht en verhoogt het lijden van de velen wier huizen ver nield zijn. marktberichten Eieren 1' 8.50, boter L Z. 1750 f 8.50 per Goes, 30 Dec. f 2.20. Aanvoer V. 100 stuks. Rotterdam, 30 Dec. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aange- voeixl: 209 paarden, 5 veulens, 1 ezel. 782 magere rundereu, 756 vette id., 170 vette -en graskalveren, 281 nuchtere kal veren, 107 schapen en lammeren, 14 varkens, 66 biggen, 2 bokken of geiteuL Prijzen voor: vette koeien le kw. 1.15. 1.221/* 2e kw. 1.10—1, 3e kw. 5)0—80 Ossen- le kw. 1.151.20, 2e kw. 1 05 0.95, 3e kw. 0.850 75; stieren kw. 1.001.05, 2e kw. 0.90-080, kw. 0.700.60; kalveren, le kw. 1.85 2 10 2e kw. 1.60—1.10, 3e kw. 1.20 —1.05. Prijzen voor Melkkoeien: 225415, kalfkoeien 2 30450, slieren 170— 390, Pinken 160190, vaarzen 170 2.00, werkpaarden. 100—325, slacht- paarden: 95160, hitten 100190,nuch tere kalveren: 1323, fokkalveren: 19 30, biggen: 7—15, overloopers17—28, Eieren: Rolterdamsche consumptievei ling, Aangevoerd 40.000 stuks. Prijzen voor kipeieren 7,2512, eendeieren 8.75 Pt50. Rotterdamsche veiling^ Aangevoerd 454000 stuks. Prijzen voor kipeieren: 8 05 13^10. eendeieren 8.85—9.50. BEKNOPTE MEI3EP RELINGEN. Uit Duitschland. De vier mijnwerkersorganisaties te Essen hebben besloten de op 28 Febr. afloopende overeenkomst betreffende den werktijd op te zeggen. ADVEKTENTIËN, Kennisgeving. De Havenmeester van Middel burg maakt bekend Voor elke keer, dat de brug ge draaid wordt, zal de schipper het verschuldigde recht moeten beta len tegen ontvangst van een schrif telijk bewijs. Indien dit schriftelijk betalings bewijs niet in zijn bezit wordt ge vonden, is hij verplicht opnieuw het bedrag aan den betrokken amb tenaar te voldoen. De Havenmeester voornoemd. Ondergeteekende verzoekt op 1 Jan. a.s. geen toezending van kaart jes, en wenscht geen gelegenheids felicitaties. J. W. H. L. VAN KARSSEN. Noordsingel 166. Ondergeteekende zegt wegens vertrek alle Lidmaatschappen en Contributiëri op. JH. v. RAAIJ. Lange Delft 9. berliner boijlen sneeuwballen en boterspritsen. vleesch- en ragoutbroodjes appelbollen, flappen enz. Aanbevelend, ARTS, is AFWEZIG tot en met 2 Januari. VERPLAATS i ACCOUNTANTSKANTOOR P. SLAGMAN Jr. ven Giststraat 176 naar Rouaansche Kade 137. 'TARSAVON (wrino ctopomcbo) HAARWASCtlMIDDEL REUKLOOS TEERZEEPPREPARAAT Zji, VERKRDGBW» U.FLESSCHTN „SS VMt VERSCHILLLMDE GROOTTE. TARSAVON COMPANY - HAARLEM heden' ontv angen: Heele blikken Snijboonen 70 cent Halve Heele Halve Heele Halve Heele Halve 40 Spercieboonen 70 40 Doperwten 60 35 Spinazie 50 30 magazijn de zwaluw. appelbollen zout gebak- appelbeignets. sneeuwbaijlen. appeijflappen. vleesch- en ragout broodjes. I. VAN H&HS, Markt. De Vleeschhouwerij van de firma sam van os, markt, zal nieuwjaarsdag den gelieelen dag gesloten zijn. "Verzoeke beleefd vroegtijdige be stellingen. POTTERS ASTHMACURE Ogenblikkelijkeverkfibr»)btj i asthroahronclrilUen kinkhoest perbusFI.150^ j! By aui Apothekeu ehDrwhsten H.tem Herkll Hilversum Bakkerij BLOK, Met Oudejaarsavond Versche Worstebroodjes,, Saucijsebroodjes, Berliner Bollen, Enz. Enz. bloembollen. Reel. Colt Bloembollen, best uit Hyiacintheu, Tulpen, Narcissen, Irissen, Anemonen enz., 300 stuks v. slechts f 2.50 fr. Remb. 20 ct. h. bij iedere bestel, gratis een ka- merpl. en kweekwijze J Walraven, Bloemist, Ilillegom. Prima Kwaliteit Boterolie en Slaolie in deze flesch. zijn werkelijk „iets bijzonders" In doozen en uitge wogen verkrijgbaar Vraagt xe uwle verander VERKADE ZAANDAM De uitgestelde AFBRAAK. VERKOOP te Brigdamme zal plaats hebben op Zaterdag 3 Januari 1925, des namiddags 1 uur. Notaris STRUVE. verkrijgbaar in Magazijn „DE HONDT" Koloniale Waren en Comestibleshandel, DAM Z.Z. G 58. TEL. 56. Ondergeteekende maakt bij deze liet geachte publick van Veere en Omstreken bekend, dat hij zijn wel beklant Wagenmakersbedrijf heeft overgedaan aan zijn Zoon JANNIS. Voor het overvolle vertrouwen en den aangenamen omgang met mijn klanten in die 12Va jaar zoo ruimschoots genoten, zeg ik mij nen welgemeenden dank en beveel mijn opvolger U allen minzaam aan, die ongetwijfeld ook zal trach ten te doen wat in zijn vermogen is. om ieder tc voldoen P. lUTEIJN, Wagenmaker, Veere Mij refereerende aan boven staande, maalt ik het geachte pu bliek van Veere bekend, dat ik bo vengenoemd Wagenmakersbedrijf van mijn Vader, P. LUTEIJN, heb overgenomen, hopende ook mij zeiven op to offeren om ieder zoo veel mogelijk te voldoen, beveel ik mij in ieders gunst minzaam aan. IANNIS LUTEIJN, Voor Uw Uurwerken naar den vakkundige W* CAMPER, KORTE DELFT A 86 87. GROOTE KEUZE IN ELKE SOORT.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 3