ma mc.Mam <jggr& ;js BEUMNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 29 Dec. (Slotkoersj. 6 pet. Ned. 1923 101 vijftien zestiende; 6 pet. Nederl. 1922 101 vyf zestiende; 4}/s pet. Nederl. 1917 87 zeven zestiende; 5 pet. Nederl. 191c a3 negen zestiende; 2Vs pet. Nederl. \V. Schuld, 54y8; 3 pet. do Oblig 67-,s3 pet do.' Certif 67i/a. Cert. Ned. Hand. Mij. 121i/3—122; Aand eNd. Ind Handelsb. 135—136; Aand.Kol. Bank 177VaKon. Petrol. Aand 375— 1793/ü Gecons. Holl. 175177i/2; Cult. Mij. Vorstenlanden 159i/a— 160ya; Han- delsv. Amsterdam 450157, Javasche Cultuur 360; Aand. Deli Maatsch. 687% 92; Amsterd. Rubber 165—108; Ned. Arnerik. vaart 69ya; Nederl. Scheepvaartunie 129v/sKon. Nederl. Stoomb. Mij. 78i/2. Gouda A. 13i/2; Philips A. 310—314; Jurgens A 7i/2, Anaconda 953/,Steels 119i/2; Erie 32; Southern Railway 76 dertien zestiende; Union Pacific 179y,; Common Marine 133/,- Prefered do. 443/,'; Maxwell Gr. C. v. A 4 een zestiende; Maxwell Land, Cert. v. Ine Bonds 12 dertien zestiend©. Prol. 4.1/2 pet. Russen: Obl. 1880 1 zeven zestiende; Consols 6i/g. Markt sluit nog al goed prijshoudend. Wisselkoersen Londen 11.67ya; Berlijn 0.005875; Pa rijs 13.35; Brussel 12.32i/2; Dollar t able 2.'(f5/g TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door hol Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt Naar waarnemingen verricht in den morgen van 29 Dec. Hoogste barometerstand 772.8 te Oor una. Laagste barometerstand 727.0 te Vardoe. Verwachting van den avond van 29 tol den avond van 30 dezer: Matige tot krachtige Zuidelijke lot Zuid-Westelijke wind meest zwaarbe wolkt of betrokken, waarschijnlijk regen buien. Iets zachter. Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 42 gr. 12 uur 16 gr., 3 uur 46 gr. ■OOG WATER. VUuaiegen. Zonnetijd. Diaedag 30 Deo. n.nt. Woensdag 31 donderdag 1 Jan. Vrijdag 2 v.m. ■Saterdag 3 Jondag 4 Maandag 5 4 33 5.29 6.24 6.44 7.45 9 02 1011 ','Het tijdstip van hoog water te Homburg valt 9 minuten na dat te SjiasingenA HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Faillissementen. Het faillissement van J L. Scheele, koopman te Hoek, Curator rar. J F. van Deinse te Middelburg is geëindigd door in kracht van gewijsde gegane eenige uit- deelingslijst. Belgisch e visschers beboet- Naar aanleiding van het „bericht dat verscheidene Belgische visschers in Nederland beboet waren voor f 100 we gens visschen van mosselen in de Wester-Schelde, schrijft Jan v. d. Berg Jumelel in een ingezonden stuk in de N. R Crt. Dit is onjuist. Belgische visschers mo gen in de Wester-Schelde visschen. Maar de situatie is als volgt Visschers uit Zee- brugge nemen het mosselzaad af van de pieren en dammen langs dp Belgische kust en komen dit met hun vaartuigen verkocpen m verschillende visschers- plaatsen in Zeeland. Wanneer nu de een of andere mosselkweekcr zoo'n boot met mosselzaad gekocht heeft, moet hij dit zoo vlug mogelijk op zijn perceel uit zaaien. Hel meest voor de hand ligt nu, dal de Zeeuwsclie mosselkweeker Tcoo- per aan boord stapt bij het Belgisch vis- schersvaarluig en het zaad op zijn per ceel uit gaal zaaien. Dit verbiedt de Ned. wel. Er wordt verlangd, dat hel zaad van hel Belgisch vaartuig uit in een Ned, visschersvaartuig overgebaeht en dan van dil vaartuig uit gezaaid wordt. Het is duidelijk, dal het mosselzaad hierdoor veel lijdt en er veel tijd, mee verloren gaai. Ook zijn niet altijd de visscijersboo- ten thuis om het zaad over te nemen. I" kunl dus wel begrijpen, dat er tegen zoo'n wet nog al eens gezondigd wordl waarbij nog mag worden opgemerkt, dut voor zoo'n bagatel wel een reuzeboete is opgelegd". o Arbeid s b e u r s, Bij de distriets-arbeidseurs te Middel burg waren Zaterdag "ingeschreven als werkeloos 245 mannen en 4 vrouwen, samen 249. waarvan 64 bij de gemeen telijke werkverschaffing. De ingeschrevenen waren" sis volgt verdeeld 3 grondw 3 metsel.; 21 schilders 15 timmer] 24 opperlieden, 13 melaalbew. 9 boerenarb II kantoorbcd. waarvan de helft ontslag is aangezegd); 42 arbei ders met vakkennis, die allerlei werk doen en 84 arb. z. g n. losse arbeiders, transportarb. enz. De Fokkerfabriek te Veere ontsloeg 12 meubelm., 3 bekleeders, 10 bankwer kers NAGEKOMEN BERICHTEN. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 29 Dec. 3 uur De ef fectenbeurs stond heden ia het leeken der oliewaarden. Het wekte inderdaad eenige verwondering, dal na de feestda gen zich in deze fondsen 'n -dusdanige af faire ontwikkelde als heden het geval was. In Koninklijke hadden groote omzetten plaats, en de koers kon zich daarbij be langrijk naar boven werken. De oorzaak hiervan zou wel gevonden moeien wor den in de koersstijging in Wallstreet, en de verhooging der olieprijzen in Amerika. Geconsolideerden ontmoeten eveneens flinke vraag en avanceerden ook eenige procenten. Suikeraandeelen bewogen zich in hoofdzaak omstreeks de stopprijzen. Tabakken waren goed prijshoudend, en piel rubberwaarden was dit meerendeels ook het geval. LAATSTE BERICHTE?!. MARKTBERICHT. HULST, 29 Dec. Graanmarkt Aan voer klein Tarwe f 15, Rogge f 13, Gerst f 15, Haver f 12, Erwten f 18, Lijn zaad f 22. AANGEHOUDEN. Te Oostburg is aangehouden ze kere A. Mdie vermoedelijk behoort tot de beruchte bende van Hoe-Verstuift, die zich in België aan verschillende ernstige misdrijven heeft schuldig ge maakt en voor het grootste deel reeds gevonnisd is. "WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 29 Dec. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren Londen 11.67y2 (11.62y8.) Berlijn 0.5877i/2 (0.5877»/2.) Parijs 13.35 (T3.33ya.) Brussel 12.32i/2 (12.32y2.) Zwitserland 47.97i/a (48 05.) Weenen 0.00347/8 (0.00347,8.) Kopenhagen 43.70 ("43.65) Christiania 37.30 37.20. Stockholm 66.50 (66.75.) New York 2.463/, (2.47%.) TSJFA'HO SLOWAKIJE EN DE ONT RUIMING. PRAAG. 29 Dec. "V. D. De bladen keu ren de weigering der geallieerden om hel Rijnland te ontruimen goed^ wijzen op de revanche politiek van Duitschland en leggen den nadruk op de noodzakelijk heid om een voldoende legermacht te# handhaven in Slowakije. BLASCO IBANEZ. NICE, 29 Dec. V. D. De Spaansche schrijver Blasco Ibanez maakt zijn wan delingen steeds gewapend met een re- volger Hij heeft verklaard, dat hij ieder een zal neerschieten, die hem moles teert. De politie heeft speciale voor zorgsmaatregelen genomen om een aan slag op Ibanez te verhinderen. RAMP IN JAPAN. TOKIO, 29 December Een explosie aan boord van een schip in de haven van Otaru heeft ver scheiden honderden slachtoffers gemaakt. Op de ontploffing was een hevige brand gevolgd, die meer dan 1000 huizen in de asch heeft gelegd. Voor zoover bekend, zijn 120 Japanners gedood, en minstens 300 gewond. Otaru ligt in N. Japan en is een havenplaats mei 100.000 inwoners. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Zaterdag werd door de Hein- kcnszandsche Guanovereen. aanbe steed de levermg van 86000 K.G. gemalen chili legen f 14.57 per 100 K.G., aannemer de heer A Simonse aldaar; 38000 K.G. zwavelzure ammoniak tegen f 15.72; 60.000 K.G. Am. super 7x9 tegen f7.72; 70.000 K.G. super tegen f2.94, aannemer van deze drie partijen de heer Kostense van Kruiningen, 11 100 K.G. kali 40 pet., te gen f 5.58, en 6300 K.G. patentkali tegen f6.95, aannemer de heer P. J. Ardenne te Dordrecht. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur Naar nanleiuing van hetgeen in de jongste raadszitting is gezegd ten gunste van de filmde hygiëne vóór het huwe lijk. zou ik gaarne eenige opmerkingen willen maken Allen, die op het terrein der sexueele voorlichting eenige ondervinding hebben opgedaan, zijn het er over eens, dat van overwegend belang is de vraag aan wie die moeilijke laak zal worden toever trouwd. En dat mede van beteekenis is deze andere waór, in welke omgeving, de voorlichting zal geschieden In een bijeenkomst b.v van het dagel. bestuur der Ned Vereen, tot bestrijding der geslachtsziekten, gehouden met prof. Ca- simii', dr. J H. Gunning en de directeu ren van eenige bekende onderwijsinrich tingen, is zoowel over de persoonlijk heid van den spreker en de vraag of deze medicus zou moeten zijn dan wel paedagoog of geestelijke, van gedachten gewisseld, als over de plaats, waar de j voordracht zou worden gehouden in de school, in een zaal voor voordrachten, in een jongenskamp. De zorgvuldigheid, iu deze te betrach ten, vloeit voort uit eerbied voor het groote geheim waaruit het leven ont spruit en uit het inzicht, dat die eerbied alleen kan worden gewekt in een sfeer van vertrouwen en van een zekere ge negenheid tusschen den spreker en zijn gehoor Daarnaast heeft men gevoeld, klat de spreker behalve over de noo- dige kennis, over een groote mate van tact zal moeten beschikken. Het zal zonder meer duidelijk zijn, dat bij een bioscoopvoorstelling als de besprokene, aan geen van de hier ge stelde eischen kan worden voldaan. Het huidige bioscoopbedrijf is nu eenmaal berekend op sensatie. De omstandigheid, dat ook wel eens vertoonbare, zelfs leer zame films worden gegeven, kan dit oor deel niet verzwakken. En wanneer, in de bioscoop, vandaag de meest zinneprik- kelende stukken worden vertoond en morgen diezelfde inrichting haar deuren openzet om zgn. een hoog zedelijk en hoog sociaal doel te dienen, dan mag niemand hiervan de dupe zijn, allerminst het jonge geslacht, voor wie de voor stelling zegt bestemd te zijn. En bet voorgegeven doel, als onzuiver en onecht kan slechts worden afgewezen en ver oordeeld. Tenslotte nog de opmerking, dat ik, evenmin als de heer Mes, het verwijt kan aanvaarden, de voorstelling niet zelf te hebben bijgewoond. Wiat men van de bioscoop al dan niet kan verwachten, hieromtrent laten ons de groote reclame borden met hun sterk gekleurde voor stelling, niet één dag in twijfel Met dank voor de verleende plaats ruimte, Hoogachtend, J. C. GIEBEN. NOG EVEN l>E BOOMEN AAN DE TOUWBAAN. M. de R. Nu uit „het verslag van de laatste raadszltiing in uw blad blijkt, <lat er geen enkel raadslid nog een poging heeft ge daan om deze boomen te behouden, vraag ik u beleefd nog even wat te mogen zeggen. JWaar waren de mannen van de schoonheidscommissie, Nehellenia of ^pr. tol behoud van Natuurmonumenbjes). Er gaat daar een stuk natuur en geschiede nis verloren waartegen gewaakt had kun nen worden. En nog dit: De boomen rond Middel burg zijn door onze vaderen ^geplant op dat het nageslacht zou kunnen genieten van de Bracht die er van uitsaat. Dat is erfgoed, dat wij hebben door te „geven aan hen die na ons komen. Wij hebben dat met piëteit te behandelen, en als een kostbaar bezit te beheeren. Wij heb ben het aan de natuur over te laten hoelang de boomen kunnen blijven staan, en trede men alteen regelend op en verwijdere wat niet meer mee kan, doch hakken geen in de volle kracht des le vens verkeerende boomen om. Dil is steeds het .standpunt geweest van alle roegere besturen onzer gemeente en daaraan danken wij het bezit van de prachtige boomengroepen, die onze stad zoo aantrekkelijk maken. Men make van de boomen geen han- delsopject, begroolingspost of werkver schaffing en hale daaruit niet ieder jaar hel beste om uit de opbrengst daarvan de kosten van onderhoud en de loonen dei plantsoenarbeiders te betalen, want zoodoende heben wij over eenige jaren niets meer over. Het gaat niet om de de opbrengst maar om het b e- h o u d van de boomen. Dal het dien kant uitgaat staat maar al te zeer te vrcezen, gezien hetgeen de laatste jaren al is omgehakt. Mannen en vrouwen van raad en wet; zij die gaan sterven wuiven u in hun fiere kracht nog een laatsten groet toe Ze zullen niet meer schitteren in de zo merzon De bijl ligt al aan den voet. Ho pen wij dat de houthakker nog eenige spaanders zal achter laten, dan „kunnen wij daarmee op een of anderen dag, een vreugde vuur aanrichten uit dankbaar heid voor uw beleid. Maar onmogelijk zou hel niet zijn dat op dien brandstapel de rol waarop de achting voor uw daden staat orjgeteekend aan de vlammen zal worden prijs' gegeven. Met dank voor de plaatsnig M. de JL, Middelburger. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Het elfjarig dochtertje- van Van O., dat dezer dagen te 's-Hertogenbosch door een hondenkar werd overreden, is aan de gevolgen overleden. De jonge man, die Vrijdagavond op den Rijswijkschen Weg bij den Haag met zijn verloofde onder de tram ge raakte, is omstreeks 11 uur in het ziekenhuis overleden De toestand van hel flieisje is nog zorgelijk. Te Zaandam is Woensdagavond de 16-jarige jongste bediende van de firma P. de Lange Cz die met een groot be drag, bestemd voor de uitbetaling van de arbeiders, op weg was naai1 de Stoom- houtzagerij Czaar Peter, dicht bij de fa briek, door twee lot nu toe onbekende personen beroofd. De bediende is de twee roovers- nog achterna gegaan, ech ter zonder resultaat. De correspondent der .,N R Crt." meldt nader, dat het bedrag f 1300 was. Het onderzoek der politic omtrent de daders heeft lot "bu toe geen resultaat opgeleverd. Woensdagavond werd P v. B. uit Amsterdam, die tijdelijk te Emmen ver toefde op straat aangesproken door 2 beschonken personen. Van B. liep door, plotseling werd hij met een mes in den rug gestoken. Als vermoedelijke daders werden door de marechaussee gearre steerd P. E. en C. J. van Nieuw- Dordrechl. De toestand van den getroffene is redelijk. Te Hillegom is Vrijdagmorgen de 16-jarige v. d. B., toen hij op een in gang zijnde stoomtram wou springen, tusschen twee wagens geraakt, overreden en ge dood. - Te Ede had bij de gvannastiekoefe- oefeningen een '16-jarige jongen, v. R., uit Lunteren, het ongeluk van de rek stok te vallen. Met gebroken rugge- graat is hij naar het Diaconessenhuis te Arnhem vervoerd, alwaar hij aan de gevolgen is overleden Zaterdagnacht is te Ilaspe bij Hagen een auto in een troepje menscben ge reden, dat juist in de tram wilde stap pen. Zeven menschen werden zwaar ge wond, van wie er een reeds is over leden. De chauffeur van de auto vlucht te, doch is later te Hagen in hechtenis genomen. - Te Roermond is Vrijdag de 42-jarige 'landbouwer J. M. door een met een paard bespannen kar overreden en ge dood - Benige dagen geleden maakte „De Courant" melding van een diefstal van een aangeteekend stuk, inhoudende bankbiljet van f1000, verzonden via het hulppostkantoor Spekholzerheide. De kantoorhouder, zijn plaatsvervanger en een besteller werden gearresteerd, doch de beide eersten werden na een verhoor weer vrij gelaten. Thans is de zaak tot klaarheid geko men. De vrouw van den zieken kantoor houder 'te Spekholzerheide bekende uit gewetenswroeging daags voor Kerstmis haar man, dat zij den diefstal begaan had. Zij had den brief met geldswaarde uit het kantoor, waar de post ter verzen ding gereed lag, gestolen De "kantoorhouder, die als een zeer rechtschapen mensch bekend st: schrok geweldig en dwong zijn vrouw haar misdaad bij de Justitie aan te geven De besteller S fs daarop onmiddellijk in vrijheid gesteld en gerehabiliteerd De vrouw is moeder van negen kinderen. Haar man was geruimen tijd zenuwziek. - Een Londensch koopman is bij het Kings Cross Station door zakkenrollers van zijn vïdies beroofd. Onder het ge- stolene bevinden zich bankbiljetten en diamanten tot een totale waarden van 1600 pond sterling. - Bij Elcobra ''Mexico, heeft een bende van 50 bandieten een trein laten ontsporen- Na een vrouw en zes soldaten die den trein Dewaakten. te hebben ge dood, plunderden zij de postzakken en roofden zij d£ passagiers, van wie kelen gewond werden. - De vlieger Meeuwenoord heeft bij een landing te Poerwakarta een inland- sche vrouw en een kind gedood. Een nader bericht omtrent het vlieg ongeval meldt, dat er nog drie gewonden zijn Bij de landing werden grove fouten gemaakt Het toestel werd vernield. Meeuwenoord is een particulier .vlie ger, die had verzuimd den landvoogd om vliegpermissie te vragen, weshalve het gebruik van militaire terreinen hem werd ontzegd - De expeditie van de ingenieurs Haardl en Audouin, van d,e autofabriek van Citroen met rups-auto's dwars door den Sahara naar het Tsjaad-meer, heeft bijna zeven weken lijds gekost. Den 28slen October zijn de wagens uil Co- lomb-Besjar vertrokken, den 1 lden Dec. aan het groote meer van midden-Afrika aangekomen Zij hadden toen een af stand van vierduizend kilometer afgelegd. De cspedetie bestond uit acht rups- auto's en zestien personen; de afgelegde weg gaat uitsluitend over Fransch ge bied: Algerië. Soedan, Fransch West- Afrilca en de Niger-kolonie Om het Tsjaad-meer te bereiken had de expe ditie het laatste gedeeite van den locht langs twee ..wegen" kunnen afleggen, een noordelijken weg. die voortdurend door Fransch gebied loopt, een zuide lijkcr gelegen weg, die door Engelsoh Nigeric naar Fort-Lamy loopt. De expe ditie Citroen hcefl, niettegenstaande, de Engelsehe weg beter georganiseerd was, verkozen zich op Fransch gebied te blij ven bewegen. Dit was nimmer door auto's bereden, het terrein is zeer moei lijk en drie honderd kilometer daarvan gaan door duinen en heel los zand, bij na zonder iels .wal op een weg gelijkt Be expeditie zet den tocht voort naar Belgisch Kongo DIEFSTAL. Herhaaldelijk werden le Sleeuwijk bij Gorkum pij de erven Elshoul diefstallen gepleegd Aan de marechaussee te "Woudrinchem gelukte liet na veel moeite de daders op te sporen en te arre steeren. De dienstbode van de familie E., G. v. R genaamd .maakte zich schut dig aan diefstallen en bracht liet ge- stolene bij zekeren J. van' B. aldaar. Een' huiszoeing by Van B. brapht echter niets aan het licht, hoewel een. sterk ver moeden op hem viel. Terwijl de politic de huiszoeking deed, heeft men den buil in den tuin begraven. De marechaussét vonden in den grond een carbidbu.' waarin een bedrag was geborgen va f 2075. Later is de politie nog gebleke dat de dienslhode verschillende voorwer pen van waarde, toebehoorende aan de familie E., verduisterde en bij ham' ouders had verborgen. De dienstbode G. v. R. en de heler J. v. B. en diens echtgenoote zijn naar het huis van bewaring te 's-Hertogen bosch overgebracht en ter beschikking van den officier van justitie gesteld. DE MOORD TE GRONINGEN. De vrouw van den te Groningen ver moorden schipper is op vrije voeten ge steld. o INBRAKEN. In den nacht van Woensdag op Don derdag i,s te Steenwijk op twee plaatsen ipgebroken, in het huis van den tuinder A. Knol en in dat van den ouden heer L. Schipper. Beiden waren alleen thuis mj Knol is het geld uit een geldkistje gestolen, terwijl K. zijn geit vastzette. 's Nachts 3 uur i,s ingebroken bij S. Met een bijl kreeg S., die te bed lag, een slag op het hoofd; een worsteling volgde, waarbij pogingen werden aange wend S. te worgen. Op het moordgeroep van S. kwamen de buren. Hierop slloeg de inbreker-aanrander op de vlucht. Nog demzelfden nacht is de dader, P. van H., een ruim 20-jarig persoon, die pas enkele dagen geleden uit de gevan genis, waar hij voor inbraak een jaar had doorgebracht, was ontslagen, gear resteerd. Hij is Zaterdag naar Zwolle overgebracht x EEN TWEEDE HAARMANN. Berichten uit Silezië bevestigen, dat men in de plaats Münsterberg een twee den Haarmann op het spoor is gekomen. Het betreft hier een zekeren Denkei; Hij sprak dezer dagen een werkloozeut arbeider aan en stelde hem voor, met hem naar huis te gaan om een brief voor hem le schrijven. Nauwelijks had hij zich te schrijven gezet of hij kreeg met een houweel een hevigen slag op het hoofd. Ofschoon ern stig gewond wist hij te ontkomen De politie weigerde eerst geloof te hechten aan het relaas van den arbeider, daar Denker een zeer goede reputatie genoot. Later werd Denker evenwel ge arresteerd, maar toen men hem daarna wilde verhooren, vond men hem dpod in zijn cel. Hij had zich met een grooten zakdoek opgehangen. In zijn woning werden verschillende brieven gevonden van arbeiders, die in den laatsten tijd zijn verdwenen. 'Men heeft reeds geconstateerd -dat hy min stens vier moorden moet hebben ge pleegd. In een schuur bjj zijn huis werden eenige vaten met pekelvleesch gevonden dal bij onderzoek mpnscherfvleesch bleek te zijn. Het schijnt dat de moordenaar 15 ver schillende tot nu toe nog onbekende man nen om het leven heeft gebracht. Ook katten en honden heeft hij op wreede wijze gedood. De moordenaar is 64 jaar oud BANKDIEFSTAL. In het gebouw van de Banca Clommer- cialc in Genua is Zondagnacht een groote diefstal gepleegd, waarbij de safe werd opengebroken en leeggehaald. Een r£e- der uit Genua had bij de bank 30 millioen lire gedeponeerd die hij tegen het einde van het jaar noodig had. Deze safe is geheel leeggehaald. Van de dieven, die door een ondergrondschen tunnel in het gebouw zijn gekomen, is geen spoor te ontdokken. EEN VERMOORDE VRAAGT VRIJ SPRAAK. Het volgende gebeuren speelde zich voor een rechtbank te Napels af. Er stond een boer uit d,e omgeving van Napels terecht, aangeklaagd van moord op zijn buurman, een bakker. Zijn schuld scheen vast te staan, ver scheidene getuigen, hadden gezworen, dat zij den boer de afschuwelijke msidaad hadden zien bedrijven. Het verhoor was geëindigd, en het von nis zou ondanks alle beluigingen van on sehuid geveld wordlen. ,toen een maa de zaal binnendrong en het woord vroeg. Deze binnendringer was..,, de bakker, hel zoogenaamde slachtoffer. De getuigen werden daarna onmiddel lijk wegens meineed gearresteerd. o DE „DANCINGS" TE PARIJS. In Parijs heeft men, nu het jaar ten einde loopt, eens een onderzoek in gesteld naar het aantal gelegenheden, waar aan Terpsichore wordt geofferd, en daarbij is men tot het voor velen misschien onverwachte resultaat ge komen, dat de tempels van den dans in niet onbelangrijke mate zijn afgeno men. In het vorige jaar waren er 848 .dancings" gelijk de weelderige paleizen zich bij voorkeur noemen, waar men een overvloedigen maaltijd, besproeid met champagne van minstens 120 frs. per flesch, kan afwisselen met blues en shimmy. Van dergelijke établissementen bestaat op het oogenblik nog slechts een 500 taL r. Gelijk voor alle verschijnselen, heett men ook voor deze vermindering een verklaring gezocht,'v^elke men meent te

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2