gemeester aan het gemeentestempel, waaraan hij zijn handen niet behoeft te slaan'/ Was dhr. Diepenhorst nog bur gemeester van Tholen, dan stelde hij een motie van wantrouwen in diens beleid voor. Voorts kritiseert spr. het dat aan zijn partijgenoot Ridderhof drie weken gele den is bericht, dat hem ontslag is ver leend als raadslid, wat allesbehalve fraai is te noemen. Waarom is dan heden zijn partijgenoot Cornelisse niet geïnstalleerd? Wat is gedaan tegen de bestrijding van de werkloosheid? De Voorzitter antwoordt, dat hij on kundig is wat de kwestie van de petro- leum-gelden betreft. In een volgende vergadering hoopt hij inlichtingen te kun nen geven. Ten opzichte der ontslagname Ridder hof, is de heer Goedegebuure met de datums in de war. Er is gewacht of de vertrekkende zelf ontslag zou nemen en toen bleek van niet, is hem per aan- geteekend schrijven medegedeeld, dat hij had opgehouden deel uit te maken van den Thoolschen gemeenteraad. B. en W. hebben toen den wettelijken termijn af gewacht of de heer Ridderhof ook in verzet zou komen en waar deze termijn !2 December is verstreken, kan nu zijn opvolger verkozen worden verklaard. Spr. toont hierbij een afschrift van den brief, met het gedateerde re<;u van den aange teekenden brief. Een doorgestoken kaart, roept de heer Goedegebuure uit. Dc Voorzitter meent dat de heer Goe degebuure dit dan maar weder naar Mid delburg moet rapporteeren, B. en W. zul len echter zorgvuldig het afschrift van den brief met re<;u bewaren. Wat de werkloozensteun betreft, waar haalt onze gemeente het geld en het werk vandaan? Dit is allesbehalve ge makkelijk op te lossen, doch B. en W. dienen deze zaak te overwegen. De heer Goedegebuure zegt dat er dus nog niets is gedaan en de werkeloozen de dupe worden. Hij vraagt werk voor deze menschen. De Voorzitter zegt nogmaals overwe ging toe. De heer Baay meent dat 'bij wijze van tegemoetkoming de leerlingen van buiten Tholen die de U.L.O. school bezoeken, wel zelf kunnen zorgen voor de aan-1 schaffing van leermiddelen. Dc Voorzitter wil deze zaak wel over wegen, doch meent dat een te zware druk .vel verkeerd zou kunnen werken. Nadat de heer Baay nog gewezen heeft op het hoog noodig zijn van verbetering van den vcerweg, wordt de openbare zitting gesloten en gaat de raad over in comité-generaal. Na heropening van de vergadering wordt besloten om naar aanleiding "an een schrijven van Ged. Staten, de brug- plannen eenigszins te wijzigen, overeen komstig de inzichten van den hoofd ingenieur van den waterstaat, behoudens een tweetal bezwaren, geen verband houdend met den technischen bouw. Te Oud-Vossemeer verga derde Woensdagavond de leden der ver- eeniging „Het Groene Kruis". Nadat dr. Vermet rekening en verantwoording had gedaan en de begrooting was vastge steld, bleek het totaal bezit der ver- eeniging aan contanten te bedragen plm. f 640. Een tweetal ligtenten, in het be zit der vereeniging, eischen afdoende herstelling, waartoe werd besloten, te meer daar beiden over laatst verlc/open jaar uitstekende diensten hebben be wezen. In de plaats van den overleden bode P, Roggeband werd aangewezen zijne weduwe. Door den voorzitter, den heer Wis- kerke, werd de vergadering gewezen op de bestaande Provinciale Vereeniging, maar de vergadering bleek er voor te zijn, dit punt nog aan te houden tot een volgend jaar. De aftredende bestuursle den werden herkozen. In de Dinsdag gehouden vergade ring van den Raad der gemeente Sint Maartensdijk werd een nieu/we verordening op de invordering van leges vastgesteld, De verzekering tegen brandschade der schilderijen maakt opnieuw een punt van bespreking in den Raad uit, ingevolge een ingekomen schrijven van den res taurateur, den heer C. B, van Bohemen. Overeenkomstig diens schrijven wordt besloten de portretten te verzekeren te gen brandschade enz, tot een totaal be drag van f 23.100. Een verzoek van den huurder der ge- raeentewoning, A. J. Bos, om vergoeding wegens gemaakte kosten van nieuw be hang, wordt afgewezen, daar adressant, zonder te voren eenig overleg te neb ben gepleegd, is gaan behangen. Op een verzoek der postduivenveree- niging „de Zwaluw" tot wijziging der po litieverordening betreffende het doen uit vliegen der duiven gedurende de periode van 15 Maart tot 15 Mei, wordt afwij zend beschikt, daar den Burgemees ter in dezen bevoegdheid is gegeven, zoo noodig vrijstelling te verleenen van het verbod. Afwijzend wordt beschikt op het ver zoek der vereeniging „Landverhuizing" om f 25,->- subsidie. Bij de benoeming van een ontvanger voor het haven- en kadegeld geven de heeren Quakkelaar, Vroegop en Hage als hun meening te kennen, dat een sollici tant van 64 jaar te oud is om te worden benoemd. De Voorzitter is het hiermede eens en beveelt den raad aan met een en ander wel rekening te houden. Bij stemming blijkt dat 4 stemmen zijn uitgebracht op den heer N. J. Bierens, 2 stemmen op den heer J. Fluijt en 1 stem op den heer B. A. Hage, zoodat benoemd is de heer N. J. Bierens. Dhr. Joh. Bastiaanse wordt herbe noemd als lid van het weezen Alge meen Armbestuur. De coöp. electrische centrale ver zoekt gedurende 10 achtereenvolgende ,aren een subsidie van f 1000 per jaar. Uit de bijgevoegde toelichting blijkt, dat het zeer gewenscht is, dat de gemeen te hulp verleent ter voorkoming van liquidatie, welke uit den aard der zaak voor zeer vele menschen een wezenlijk groote ramp zou beteekenen. De heeren Quakkelaar, Koopman, Vroegop, en Hage verklaren het verzoek te kunnen steunen. De heer Kloet kan de vraag niet steunen, omdat naar zijn meening het beheer niet goed is geweest. Wan- r.eer men tekort kwam vergrootte men het kapitaal. Aan aflossing werd althans niet voldoende gedaan. De voorzitter stelt voor het verzoek in te willigen onder voorwaarde, dat iemand uit en door den raad wordt be noemd, geen belanghebbende, die tegen woordig zal kunnen zijn bij de verga deringen der centrale. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem (tegen de heer Kloet). De heer Vroegop bespreekt weder het invoeren van hel vervolgonderwijs. B. en W. zullen te dezer zake over- leg plegen met het Hoofd der school. De ouders zullen echter zelf ten minste de helft aan schoolgeld moeten betalen. De heer Koopman bespreekt den toe stand „Achterbosch", dien hij allerbe droevendst noemt. Hij zou het beter vinden „de Kleine Kaai" maar voorloopig niet te bestraten en eerst de bewoners „Achterbosch" eens te helpen. De voorzitter brengt aan de orde het leggen van een oprit aan den Molen dijk, welke zaak evenwel niet tot op lossing wordt gebracht. (Voor verder Stad en Provincie zie men het Hoofdblad.) VERSCHILLENDE BERICHTEN. Ken 66-jarige landarbeider te Loos duinen. die op liet land werkzaam was. is Dinsdag gevonden, voorover liggend in een mestput Hij bleek reeds gestikt te zijn. De raad van Zandyoort heeft, na verschillende wijzigingen iu het voorstel van B. en W. te hebben aangebracht, be sloten van de kampeerders op het Zand- voorlsche strand per tent d,e volgende vergoedingen te heffen. 25 cent per dag; f 1 per week; f 2.50 voor twee weken en 75 cent voor iedere week meer. Een bejaarde ingezetene van Nieu- webrug, die op 8 dezer te ITeerenveen door een auto aangereden werd, is gis teren aan de gevolgen overleden. Tc Heerlen heeft Donderdag morgen de 26-jarige arbeider H, bij een twist zf[n 72-jarigen vader met een bijl op liet hoofd geslagen. De ongeluk kige stortte neer en werd zeer ernst,ig gewond naar hel hospitaal overgebracht Zijn toestand is hopeloos De zoon kwam zichzelf bij de politie aanmelden Hij is in verzekerde bewaring gesteld. (Tel.) Do gehuwde mijnwerker Cl. uit Sil- lard, die op 7 Dcc. door zekeren S. door een schol uit_ecn revolver in hel onder lijf werd getroffen, is thans in het hos pitaal te Sittard overleden. Naar dc Tel. uit Praag verneemt, is in dc plaats Iiaschau een groot schan daal aan het licht gekomen. De directeur van een jongemeisjes-pensionnaal heeft een zestienjarig meisje uit zijn instituut ontvoerd, met medeneming van een be drag van 90,000 kronen. Uit het ingesteld, onderzoek zijn ongelooflijke schandalen gebleken. Langer dan een jaar organi seerden de directeur en het onderwijzend personeel met de meisjes allerlei or gieën. Hel instituut is thans op last der autoriteiten gesloten. De directeur is nog voortvluchtig. To Prenzlau (Duitsehland) wilde een vrouw in een vlaag van godsdienstwaan zin haar 7-jarig kind, naar zij zeide aan den Heiland ten offer brengen. Slechts met moeite slaagde de echt genoot er in, het kind te redden. Hij ijlde nu naar de buren om hulp te halen doch, toen hij terug kwam, ha<) zijn vrouw hel 7-jarig dochtertje met ecu keukenmes de hals doorgesneden, liet kfnd was onmiddellijk dood. In de City van Londen is Donder dagmiddag door een ontploffing van een ondergroinjsche gasleiding het plaveisel over oen breedte van zes voet openge scheurd. Zeven personen zijn gewond. Voor den Londenschen rechter stond dezer dagen een Êngelschman terecht wegens het gelijktijdig gehuwd, zijn met twee buitenlandsche vrouwen. Hij kreeg zwaar voor zijn zonde te boeten drie jaar dwangarbeid, was zijn deel. Een groote hoeveelheid juweelen en andere waardevolle voorwerpen, wel ke bij de jongste reeks diefstallen in het West-end van Lomjen zijn gestolen, zijn nu door de Scotland-Yardt teruggevonden. De totale waarde is nog niet vast te stellen, doch zij loopt in d,e duizenden ponden sterling. De groote zaal, waarin alles is onder gebracht, biedt een schitterenden aanblik van glinsterende diamanten fonkelend edelgesteente, gouden en antieke siera den, zooals horloges enz. Telkens melden zich nieuwe bezoe kers bij Scotland Yard, aan, die komen informeeren, of misschien iets van hun gestolen sieraden in 'n zaal aanwezig is. In Montreal Canada; heeft zekere- Busselt gedurende vijf en twintig jaren al zijn vrijen lijd besteed aan het over schrijven van den bijbel. Zondagavond is hij met dit werk juist gereed, gekomen. Dit werk, dat het merkwaardigste bij- belmanuscript van den nieuwèren tijd, moet zijn, bevat 2000 buitengewoon mooi beschreven bladzijden. Naar de Telg. meldt, komt daarin geen enkele fout of verbetering voor. Chicago krijgt een nieuw gebouw, dal het grootste ter wereld zal worden, net zal 60 mïllioen dollar kosten. Het krijgt een vergaderzaal met 20 000 zit plaatsen en een hotel met 3500 kamers Voorts zal er een radioloren bij gebouwd worden, hooger dan de Eiffeltoren. HET PROCES IIA ARM ANN. Iu hel proces-Haarmann heeft de ver tegenwoordiger van 't O. M. \Voensd,ag voor de 26 den moordenaar ten laste ge legde misd.aden, de doodstraf ge- cisclit, benevens ontzegging der burger lijke eererechlen. De Berlijnsche redacteur der „Maasb meldt Nadat Woensdag reeds de doodstraf legen Haarman» was geëisclit, werd Don derdag een zelfde straf voor Grans ge vorderd. Zijn advocaat pleitte vrijspraak, daar niets tegen hem bewezen kon worden. Haarmann heeft nog een lange speech afgestoken, waarin hij zijn leven schil derde en eindigde met zelf om de dood straf te verzoeken. Hij verklaarde geen honger beroep te zullen aanvragen, nocli een verzoek om gratie in te dienen. Alleen verzocht hij medelijden te heb ben met Grans, die, volgens hem, minder schuldig is dan hij wordt afgeschilderd. x HET LANDGOED ZIJPENDAL. Dinsdag werd te Arnhem ten gemeen tehuize een conferentie gehouden tus- schen B. en W. en de eigenaren van het landgoed Zijpendal over den prijs waar voor hel park en aangrenzend bosch, te zamen 46 H.A groot, door de gemeen te zou kunnen worden aangekocht. De besprekingen hebben er ten slotte toe geleid, dat overeenstemming werd ver- Kregen; de gemeente zal Zijpendal kun nen koopen tegen een aanmerkelijk la- geren prijs dan het bedrag van f 550.000 dat oorspronkelijk gevraagd werd. B. en W. zullen nu in de raadsverga dering van 23 dezer den aankoop van het landgoed aan dc orde stellen. BUITENLAND. BRIEVEN UIT BERLIJN. De ulemvc Duitsche Rijks dag. (Van onzen Berlijnsche» correspondent) Berlijn, f) December. De verkiezingsstrijd, die tot kort voor den dag der beslissing zoo onschuldig, rustig en bijna gemoedelijk verloopeu was, nam plotseling, vlak voor den dag der slemming, een verrassende wending Eensklaps ontwaakten de hartstochten Dc gelijkmoedigheid, die Berlijn lot nu toe gekenmerkt had, was als het wave weggeblazen, Iloe dat mogelijk is, is moeilijk te verklaren. Misschien was het de uitwerking van de berichten uit de andere deelen van het rijk, waar de kies campagne van het begin af aan met veel grootcr kracht gevoerd werd, waar liet voortdurend tot handtastelijkheden, tot ruwe uitingen der partijwoede, ja zelfs lol aanslagen gekomen was. Mis schien drong eerst te elfder ure de bui tengewone belangrijkheid van dit ern stige, politieke spel tot de reuzenstad Berlijn, welker zenuwen steeds door ontelbare prikkels gespannen zijn, door., De dag van de laatste voorbereiding op 6 December en de volgende kiesdag zelf tooverden tepminste tooneelen uil den grond, die den aanblik van Berlijn absoluut wijzigden. Nooit, ook niet in den opgewonden tijd na de revolutie, bralc de agitatie zich met een derge lijke kracht baan. Plotseling waren de hoofdstraten en voornaamste pleinen, met vlugschriften, oproepingen aan de kie zers, propagandablaadjes overstroomd Nu bad ook dc straatreiniging geen rust meer. Men vroeg zich af waar halen de partijen het geld vandaan om deze geweldige massa's drukwerk le laten maken en verspreiden? Hoe komen ze aan de middelen om alle reclameruiten en muren met deze reusachtige aanplak biljetten en deze prikkelende, bonte pla ten te bedekken? Wie betaalt deze co- lonne's sandwich-mannen, die van 's mor gens lot 's avonds de stad doortrekken om voor rechts en links, voor de kleuren der republiek, zwart-rood-goud. of voor de door de nationalisten aangenomen kleuren van het oude rijk, zwart-wit- 'rood, voor de republikeinen of voor de monarchisten stemmen te verwerven? Uit welke kassen komen de sommen om deze optochten op touw te zeilen? Voor namelijk de reactionaire partijen span den zich geweldig in. De groot-indus trie, de adel, de in den „Landbund" vereenigde riddergoed-bezitters, moeten diep in den zak getast hebben, zoo diep, dat de democratische fracties, die op de volksmassa's steunen, nauwelijks daar tegen op konden. Reeds in den vroegen morgen van den verkiezingsdag snorden groote vrachtauto's door de stad, geladen met jongelui in feldgrau, die met zwart-wit- roode vlaggen zwaaiden en liederen zon gen, dikwijls door volledige orkesten be geleid. De kleinere auto's met dezwart- rood-gouden banieren, waren beslist in de minderheid. De leden van de rechts- radicale vevecnigingen hadden zich des nachts liet genoegen verschaft, waar het maar mogelijk was de republikeinschc aanplakbiljetten af te scheuren. Toen dat in de morgenuren bekend werd, hadden er od straat heftige tooneelen plaats. Vooral in de hoofdstraten van het "Westen, in de Tauenzienstrasse en op den Kurfürstendamm, kwam het voortdurend tot dreigende botsingen. Aan beide zijden toorn en verbittering, storm achtige protesten en oorlogsstemming. Toen eindelijk laat op den middag de verkiezing geëindigd was en in de bu reaux het slemmentellen begon, toen de koortsachtige spanning steeg, bereikte de onrust haar hoogtepunt. Millioenen sche nen op de been te zijn. Ditmaal .was het niet als andere koeren, wanneer slechts het grootste deel van de kies gerechtigden gestemd hadden. Ditmaal scheen werkelijk iedereen naar de stem bus opgegaan te zijn. Ook kringen, die zich anders niet met politiek bezig hou den, ook de klassen der intellectueelen, kunstenaars, schrijvers, geleerden in Berlijn leggen deze bevolkingsklassen ge wicht in de schaal waren uit haar onverschilligheid opgeschrikt. Ieder voel de ditmaal gaat het om de levensbelan gen van het volk en het land. Deze, alle vroegere voorbeelden op dit gebied in de schaduw stellende be langstelling, had een hoogst merkwaar dig gevolg n.l dat in de eerste plaats verschillende groote partijen, met uit sondering van de radicale vleugels, een aanzienlijke aanwas van stemmen en in overeenstemming daarmee ook van man daten verkregen hebben. Dat wordt prac- tisch op die wijze uitgedrukt, dat de toekomstige Rijksdag meer leden zal tel len dan de vorige Want volgens de Duitsche kieswet wordt voor iedere 60.000 stemmen, die een partij in het land op zich vereenigt, een af gevaardigde als gekozen verklaard. Als dus de nieuwe Rijksdag 25 of 27 meer afgevaardigden telt dan zijn voorgangers, dan volgt daaruit dat meer dan ander half mïllioen stemmen meer zijn uitge bracht dan bij de Rijksclagverkiczingeii in Mei. Daarbij komen nog de stemmen, die op het groote aantal kleine partijen en politieke groepen vielen, welke eigen lijsten indienen, zonder dat ze echter een mandaat bemachtigen konden. Daar alle invloedrijke partijen een winst te boeken hebben, is het natuurlijk dat allen op het «ogenblik roepen: Wij zijn de overwinnaars! Intusschen zal geen onbevangen toeschouwer er aan twijfelen, dat het zwaartepunt van deze verkiezingen valt in de enorme aanwas van stemmen, die zich voor een rustige en vredige ontwikkeling van d.en nu een maal bestaauden staat, dus voor de de mocratische republiek, voor de voort zelling van de verstandige en verzoe nende buitenland.sche politiek, voor so ciale hervormingen in hel binnenland opwerpen die zich tegen nieuwe op hitsing en aankweeking van de revanche gedachte, tegen de sabotage van de Da- wes-wetten, tegen de wederinstelling van den ondyn klassenstaat, tegen de onzin nigheid van monarchistische Putsch- pogingen uitgesproken hebben. Reusach tig is de groei der sociaal-democratische partij die niet alleen door den gewel digen achteruitgang van de communisten te verklaren is. Op de soc -demmoeten vele duizenden geslemd hebben, die zich vroeger in Mei zelfs nog, door de mooie woorden van de Deuitsch-Völkischen lie ten inpalmen. Want deze partij van recht sclie revolotutionuairen, van bombasti sche dewepevs en op een dwaalspoor ge brachte idealisten, die hel liefst onder aanvoering van den vrocgeren generaal Ludendorff met machinegeweren en re volvers Duitsehland onderstboven zouden willen gooien, is geheel ineengestort. De gezonde volkszin heeft zich van de klin kende phrasen, waarmee ze door een terugkeer naar het oude systeem van het zwetsende militarisme Duitsehland eerl nieuwen tijd van glans en heerlijkheid, te gemoet voeren wilden, afgewend. Zoo vernietigend is het resultaat van de ver kiezingen niet eens voor de communisten. Val men alles te zamen, dan blijkt, dat hel Duitsche volk roor alles de revo- lutionnairen van rechts en en links van zich afgeschud heeft, d,at het voor de me thode van een rustige organische onder gestadigen arbeid, voortschrijdend^ ont wikkeling van de omstandigheden zijn woord in de weegschaal werpl. En ten tweede dat lipt in zijn overweldigend^ meerderheid den staat die uit den chaos van 1918 gered is, in deze gestalte be houden wil, dat het geen lust heeft in monarchistische experimenten, die de af schaffing van de republiek ten doel heb ben. Aan dit feit, dat als een rots vast staat, kan ook de omstandigheid niets veranderen, dal de Duitsch-Nationale partij, waarin 'zich alle vertegenwoordi gers van de in het Keizerrijk hcerschen- de kasten en alle ontevredenen van het oogenblik verzamelen, haar vroeger ze telaantal heeft weten te handhaven, en zelfs met eenige mandaten heeft weten te vermeerderen, die verkregen zijn als gevolg van dc nederlaag der Duitsch- Völkischen. Zeker, deze 106 Duitsch-Na tionale afgevaardigden spreken een dui delijke taal en toonen, d,at de vereerders van de in puin gevallen ouden staat en degenen, die van een verandering een verbetering' in den toestand verwachten, nog steeds machtig zijn. Maar dpze macht is niet te vergelijken met de macht van hen, die op d,e basis van de gegeven fei ten voortbouwen willen en verlangen naar de totstandkoming van een vrede lievend, arbeidzaam, democratisch, met zijn buren in goede verhouding levend Duitsehland. Hoe de resultaten van de verkiezingen in de constellatie van de toekomstige regeering zullen worden uitgedrukt, is nog niet met zekerheid te zeggen. Thans begint het spel der partijleiders achter de coulissen en er behoort geen pro fetische begaafdheid, toe om te voor spellen, dat het eenige weken duren en rijk aan afwisseling zal zijn. Maar dit staat nu reeds vast, dat onmogelijk een regeering optreden kan, die een nieuwe tweespalt onder hel volk en nieuwe onecnigheden met de ondertee- kenaars van het verdrag van Versailles en het verdrag van Londen in het leven zou roepen. Wal er ook komen mag, er zal een politiek gevolgd worden, die de beproefde, gezonde, door de geheele wereld erkende beginselen van het hui dige kabinet-Marx volgen zal. Duitsehland heeft gesproken. En zijn woord klinkt zoo, dat Europa en de geheele wereld het nieuwe vertrouwen versterken kan, dat ze in het nu ten einde neigende jaar in het uit haar ziektetoestand weer tot de gezondheid ontwakende volk gesteld hebben. Dr..MAX OSBORN. AFLOOP VERKOOPINGEN. Door notaris Blaupol ten Oato werd Donderdag op „Dc Vergenoeging" pu bliek verkocht-. Het recht van erfpacht tol 28 Febiv 2013 op 1.5020 H.A. boomgaard en moes land te V e e r e aan 0. W. de Bakker aldaar voor f2387; 31 A. bouwland le Middelburg bij 't Dubbele Wegeling, ann J. Gabriëlsc al daar voor f755; 56 A. 37 c.A. weiland te Serooskerlce, bij „Paulinenburg", aan 0. Kluijfhout al daar voor f 797. Woensdag werd in het Café „Bloe- mendaal" te St. Laurens door notaris A. de Neeling, verkocht. In de gem. Sint Laurens. Perceel 1, een huis, schuur, tuin en boomgaard, groot 10 aren 60 centiaren (81 roeden). Kooper L. Louws, te St. Laurens voor f 3300. Perceel 2, 2 aren 61 centiaren (plm. 20 roeden) tuingrond. Kooper M. K. Daane, te St. Laurens voor f 285. Perceel 3, 2 aren 52 centiaren (ruim 19 roeden) tuingrond. Koopers A. Flipse en J. de Klerk, te Middelburg voor f 360. Perceel 4, 2 aren 65 centiaren (ruim 20 roeden) tuingrond. Kooper A. Louws te St. Laurens voor f 360. Perceel 5, 2 aren 17 'centiaren (l6*/„ roeden) boomgaard en tuingrond. Koo pers C. Jongepier Gz. te Middelburg voor f 260. Perceel 6, 2 aren 27 centiaren (ruim 17 roeden) boomgaard en tuingrond. Kooper A. Pluijmers te Middelburg voor f232. Perceel 7, 2 aren 50 centiaren (19 roe den) boomgaard en tuingrond. Kooper A. Pluijmers v.n. voor f 230. Perceel 8, 3 aren 37 centiaren (ruim 257, roeden) boomgaard en tuingrond. Kooper D. Dekker te Middelburg voor f320. Perceel 9, 5 aren 30 centiaren (40l/2 roeden) tuingrond. Koopers Joh de Klerk en Arie Flipse te Middelburg voor f 315. Perceel 10, 5 aren 5 centiaren (ruim 381/, oeden) tuingrond. Kooper C. Jon gepier Gz. v.n. voor f321. Perceel 11, 9 aren 16 centiaren (70 roeden) tuingrond. Perceel 12, 9 aren 2 centiaren (69 roe den) tuingrond. Perceel 13, 9 aren 78 centiaren (ruim 74l/„ roeden) tuingrond. Samen, kooper W. Wattel Gz. te St. Laurens voor f1940. Ten overstaan van notaris D. v. d. Velde werden Dinsdag tc Poort vliet, ten verzoeke van Mr. P. J. v. d. Feen te Domburg verkocht: a. 45 A. 60 c.A, bouwland in den Roolandspolder (gem. Tholen); kooper Johs. Buys voor f 1020 per gemet. b. 91 A. 70 c.A. weiland in het Zuid einde van Burgermee aan den Langen Weg te Poortvliet; koopers Gebrs. Van der Male voor f 770 per gemet. c. 1 H.A, ^28 A. 26 c.A, bouwland en zijkantweg aan den Langen Weg na bij Paaschdijk te Poortvliet; kooper J. Potter voor f 1000 per gemet, en ten verzoeke van Jhr. de Casembroot te Middelburg: 1 H. A. 85 A. 75 c.A. bouwland in Balscliijve te Poortvliet; kooper Jan Elenbaas voor f 860 per gemet. Electrische Drukkerij G. WL den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6