uur"? Maar aan den tijd worden wij te Amsterdam nog niet voldoende herin nerd. Wel eigenaardig is in dat opzicht het verschil tusschen de hoofdstad, die de Nederlandsche stad van stoere wer kers heet te zijn, en de hofstad, die men wel eens de stad der nietsdoeners en lanterfanters hoort noemen. Ik be weer niet, dat de betiteling heelemaal juist is, maar ik citeer de groote men. Welnu, ga Den Haag eens door, en men staat verbaasd over het groot aantal •lectrische standaard-klokken, die daar met kwistige hand als 't ware „gezaaid" zijn, zoodat ik de residentie al eens heb hooren noemen de „Klokkenstad" in plaats van de ooievaarstad. Al die klok ken daar zouden iemand heusch doen denken, dat de Hagenaars er elk oogen- blik aan moeten worden herinnerd hoe laat het is. Zet daar nu tegenover de hoofdstad, waar het aantal openbare uurwerken feitelijk te gering is. Nu kan dadelijk opgemerkt worden, dat de hofstad lang niet zoo rijk is als onze stad aan die mooie slanke, booge torens, die allen hun klokken hebben; ze zijn onze trots, die Wester-, die Oude Kerk-, die Zuiderkerk-, die Montel- baans-, die Munttorens, ze vinden hun weerga nergens. Dan hebben we onze uurwerken in den koepel van het Dam- paleis in kiosken en tramwachthuisjes, maar ze voorzien toch met al de an dere hier en daar elders niet in de be hoefte. Niet onbegrijpelijk dat, vooral uit de nieuwe wijken, de vraag is ge komen om van gemeentewege meer openbare uurwerken te plaatsen. B. en W. hebben er op doen weten, dat zij „in verband met den financieelen toe stand" altijd die financiën! geen voorstellen tot het doen aanbrengen van openbare uurwerken kunnen doen, doch dat zij, wanneer zich een gunstige ge legenheid mocht voordoen, b.v. bij de oprichting van een of ander openbaar gebouw zullen overwegen daarin een uurwerk tc plaatsen. Dus zullen we maar geduld dienen te hebben. Toch rijst de vraag of het reeds niet moge lijk zou zijn b.v. in de tramwagens uur werken aan tc brengen, vermoedelijk kan het met den electrischen stroom, dien men toch in die wagens heeft, zulke enorme sommen niet kosten tijd- aanwijzers aan te brengen, waarmede het publiek gebaat zou zijn en zou Am sterdam dan tevens eens iets anders hebben dan de hofstad-klokken uur werken, die met het publiek mede rei zen. En wanneer het gemeentebestuur op die wijze wat meer aandacht ging schenken aan de openbare uurwerken, zouden degenen, die zeggenschap heb ben in ons Centraal-Station er misschien toe komen meer passende uurwerken aan te brengen in de wachtkamers al daar, want de armzalige kleine tijdaan- wijzers, heelemaal niet in overeenstem ming met de groote dier wachtkamers, die men er thans ziet als men goed rondkijkt tenminste lijkt een .beetje erg" paskwillig. En als ergens flinke klokken noodig zijn, vooral sedert het reizend publiek in de wachtkamers niet meer voor het vertrek der treinen wordt gewaarschuwd, dan is het wel in die wachtlokalen. We zijn wèl een groote stad, maar we zijn toch nog lang niet op èlk ter rein flink uit de kluiten gewassen. „Beijdt uw tijd!" SINI SANA. VOORSTELLEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Vee - enVleesch- keuringsdienst. Bij de begrooting voor 1925 van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst deelt de C. v. Fin. o.a. mede de transport kosten der hulp-keu t ,m e e s- t e r s (f 700 hoog te vinden. B. en W. deelen naar aanleiding hiervan mede: Tea behoeve van den dienst zijn 1 mo torrijwiel en 2 gewone rijwielen in ge bruik, die alle onderhoud, reparatiën en vernieuwen van banden vereischen. Voor het motorrijwiel is bovendien olie, benzine en stalling noodig, terwijl in de wintermaanden ook op uitgaven voor carbid moet worden gerekend. De keurmeester, die aangewezen is voor keuring in de buitengemeenten, legt on geveer 14000 K.M. per jaar af. Tn aanmerking nemende, dat de ver goeding voor gebruik van een motorrij wiel bij het Rijk 6 cent per K.M, be draagt, kunnen B, en W. de geraamde transportkosten niet boog vinden. Reinigingsdienst. Bij de begrooting van 1925 voor de reinigingsdienst wijst de C. v. Fin. er op, dat blijkens de Mem. v. Toel. het sor- teeren van lompen voor een groot gedeelte aan particulieren wordt over gelaten; moet dit zoo worden opgevat, dat een ander gedeelte door personeel van den dienst wordt gesorteerd? B. en W. antwoorden hierop, dat het grootste deel van het verzamelde huis vuil bij particulieren wordt gestort voor ophooging van weilanden en demping van slooten. Het personeel bemoeit zich na de storting niet verder daarmee. Het eventueel daaruit sorteeren van lompen geschiedt dus door de particu lieren zelf. Voor zoover intusschen het huisvuil geschikt toeschijnt om tot com post te worden verwerkt, gaat de dienst daartoe over en geschiedt de sorteering door eigen personeel. Naar aanleiding eener opmerking der C. v. Fin., deelen B. en W. mede, dat in de ontwerp-begrooting a f s c h r ij- vingen van de geraamde waarden p. 1 Dec. 1925 waren opgenomen. B. en W. hebben echter daarom besloten de afschrijvingen mede te ramen per 1 Dec. 1925, welk beginsel ook is toegepast bij de andere gemeente-bedrijven. Ontsmettingsdiens t. De C. v. Fin. merkt op, dat in de gemeente-begrooting staat f 50,uitge trokken voor bijdrage van het Rijk in de jaarlijksche kosten van den Ont- smettingsdienst; waarom is in de be grooting van dezen dienst onder de ba ten niet eenzelfde bedrag daarvoor op genomen? Bij de begrooting voor de bediening der pompgebouwen is geraamd voor verbruik electriciteit f 1250,en in ont vang voor restitutie op dat verbruik f 300,Is het nu niet eenvoudiger en overeenkomstig het gebruik bij de ove rige bedrijven om de raming voor het verbruik direct te verminderen met het geraamde bedrag der restitutie? B. en W. antwoorden hierop; De administratie van den dienst is niet commercieel ingericht, zoodat de bij drage van het Rijk ook niet door den dienst rechtstreeks wordt ontvangen, maar door den gemeente-ontvanger. Desnoods kan een bedrag van f 50.— worden opgenomen. Doch alsdan zal de gemeente-ontvanger de Rijksbijdrage moeten ontvangen en boeken, haar we der uitgeven aan den dienst en boeken, terwijl ten slotte de dienst haar weder aan den gemeente-ontvanger zou moe ten teruggeven en boeken. Ook de boekhouding der pompgebouw- tjes is niet commercieel. De desbetref fende ontvangsten en uitgaven worden bij den gemeente-ontvanger verantwoord. In verband daarmede meenen B. en W. het denkbeeld der Commissie te moeten ontraden. Drinkwaterleiding. Naar aanleiding van een gelijke raming voor de brandstoffen meent de C. v. Fin. dat dit evenals bij de gasfa briek f 2.per ton lager kan. B. en W. wijzen er op, dat waar noch van de te verbruiken soorten, noch van de hoeveel heden brandstof iets foutiefs kan worden gezegd, de raming in geld voor 1925 is aangehouden. De steenkolen voor de gasfabriek zijn vaak geheel andere dan die voor de wa terleiding; de prijzen der soorten steen kolen gaan niet gelijk op en neer. Naar aanleiding van de verhooging van den post voor onderhoud van den prise d'eau (voor 1924 f 1000.voor 1925 f 2500.deelen B. en W. mede, dat de raming geschied is naar de uit gaven over 1923 (f3272,39). Deze post houdt ook verband met be strijding der algem. onkosten, en ook het onderhoud der helmbeplanting en het schoonhouden van de prise d'eau zijn er onder begrepen. Bij de raming van de lasten der ver- grooting van de torencapaciteit, kon niet (gelijk de C. v. Fabr. wilde) met een prijs van 8.95 ets. per K.W.U. worden gere kend (in plaats van 12 ets), omdat ook het verbruik fn de speruren in aanmer king moet worden genomen. Naar aanleiding van desbetreffende vragen van de C. v. Fin. deelen B. en W. mede, dat het jachtrecht verpacht is tot 31 Mei 1927. Onder de konijnen is thans een flinke opruiming gehouden. Tegen het afloopen van het bestaande contract zal door B. en W. het'al of niet gewenschte eener nieuwe verpachting worden over wogen. Electrise h-b e d r ij f. Naar aanleiding van 't hoog genoemd voordeelig verschil (f 30910.57) zou de C. v. Fab. gaarne zien, dat de licht- prijs verlaagd en de afschrijvin gen verhoogd werden. B, en W. verwijzen naar een voorstel tot verlaging der gasprijzen, en vinden dat voor verhooging der afschrijvingen geen aanleiding bestaat. Verlaging gasprijzen. Door B. en W. is herhaaldelijk over wogen op welke wijze het verbruik van gas zou kunnen worden bevorderd. Hoe meer gas wordt geproduceerd, des te goedkooper wordt de gemiddelde pro ductie-prijs, omdat de vaste lasten, ook bij belangrijke vermeerdering der pro ductie, nagenoeg gelijk blijven. En hoe goedkooper de productieprijs is, des te lager kan de verkoopsprijs gesteld wor den. Naar de meening van B. en W. staat de tegenwoordige verkoopsprijs aan eene belangrijke vermeerdering van het gas verbruik in den weg. Immers, zoowel voor verwarming als voor industrieel ver bruik is hij nog te hoog. H. i. zal eene eenigszins belangrijke prijsverlaging aan het verbruik, althans op den duur, ten goede gaan komen. Onder meer achten B. en W. het niet denkbeeldig, dat de bakkers hun ovens met gas zullen gaan verwarmen, wanneer zulks voor hen weinig of niet duurder uitkomt dan stoken van hout. Eene vermeerdering van het verbruik met plm. 150.000 M3. zou daarvan het gevolg kunnen zijn. Ook het gebruik van gaskachels gasfornuizen zal ongetwijfeld bij verla ging van den prijs toenemen. Bij handhaving der geldende prijzen ii echter een eenigszins beduidende stijging van verbruik niet te verwachten. Wèl heeft de van Januari 1924 af ingevoerde prijsverlaging eenige vermeerdering van verbruik gebracht, maar die verlaging schijnt niet voldoende te zijn geweest om het verbruik sterk te doen vooruitgaan. Intusschen mag niet uit het oog wor den verloren, dat de zeer sterke toene ming van het electriciteitsverbruik na- deelig op het afnemen van gas heeft ge werkt. De aan den raad voorgelegde ontwerp- begrooting 1925 der Gasfabriek wijst bij Gesprongen Handen Ruwe Schrate Huid P8 EKrïi Springende Lippen en Huidwondjes (Ingez. Med., de tegenwoordige prijzen een winst aan van ruim f 13000.een som, die nog niet voldoende is om de prijzen met 1 cent per M3. te verlagen; en eene prijs verlaging van 1 cent per M3, zal, naar het oordeel van B. en W., geringen in vloed op het gebruik hebben. B. en W. zijn van gevoelen, dat, ter bevordering eener eenigszins beteeke- nende verbruiksvermeerdering, eene grootere prijsverlaging noodzakelijk is. Zulks zou inmiddels tengevolge hebben, dat zeer waarschijnlijk de rekening van de Gasfabriek over 1925, na afschrijving van de reserve, met een nadeelig saldo zou sluiten. In die omstandigheden bestaat er h. i. alle aanleiding om dat nadeelig saldo, waarmede de Gemeente-rekening zou worden bezwaard, te doen opwegen door het ontnemen van een gelijk bedrag aan het voordeelig saldo op de rekening van het Electriciteitsbedrijf. Laatstgenoemd bedrijf toch is in zekeren zin een bedrijf, dat aan het Gasbedrijf een deel van zijn afzet onttrekt, en er schuilt dus niets onbillijks in, wanneer een gedeelte der winst van het Electriciteisbedrijf wordt gebruikt om het gasbedrijf door de moei lijke jaren heen te helpen. Waar thans de prijs voor gas, geleverd over den gewonen meter, 12 cent per M3. beloopt voor verbruik tot 250 Ma. en 10 cent voor het meerdere verbruik, zoo zouden B. en W. van de meteropneming in Januari a.s. af dien prijs willen bren gen op 10 cent voor verbruik tot 250 M". en 7 cent voor het meerdere ver bruik. Tevens zouden wij nog eenigermate tegemoet willen komen aan een verzoek der N.V. „The Vitrite Works" tot prijs verlaging en wel door den prijs voor haar verbruik boven 300.000 M8. te verlagen met 1 cent en voor haar verbruik boven 400.000 M3. nog met 1 cent. Het gevolg eener op die wijze in te voeren prijsverlaging zal zijn, dat naar onze berekening over 1925 zal worden ontvangen f 175.958.- Geraamd werd op de begrooting 1925 f 223.108.10; de nieuwe raming geeft f 175.958.verschil f 47.150.10. Het geraamde voordeelige saldo f 13.279.183. Volgens nieuwe raming ontstaat een nadeelig saldo van f 33.870.91 Op genoemd nadeelig saldo zou aller eerst de reserve op 31 December 1923 ad f 6128,32 in mindering kunnen wor den gebracht, terwijl tegenover het res tant eventueel een zelfde bedrag ad f 27742.595 uit het voordeelig saldo van het Electriciteitsbedrijf (in totaal op f 30.910.57 geraamd) aan de Gemeente rekening zou moeten ten goede komen. Bij bovenstaande berekening is dan echter niet gerekend op eenige vermeer dering van verbruik als gevolg van de prijsverlaging. Bovendien is het niet uitgesloten, dat, wanneer geen verandering intreedt, de uitkomsten van de rekening der Gasfa briek niet onaanzienlijk gunstiger zullen zijn dan thans hierboven is berekend, doordat de kolenprijzen op het oogen- blik lager zijn dan in de ontwerp-begroo ting is aangenomen. Op grond van het vorenstaande stel len B. en W. het volgende voor: I. met ingang van de meteropne ming in de maand Januari 1925 de gas prijzen als volgt vast te stellen: Óver den gewonen meter: 10 ct. per Mn voor 259 Ms, voor eiken meter in 1925 verbruikt, en 7 ct. per M3 voor het meerdere verbruik. Over den muntmeter: 11 ct. per M3 voor 250 Ms, voor eiken meter in 1925 verbruikt, en 8 cent per M3 voor het meerdere verbruik; een en ander met handhaving der gel dende bepalingen ter zake van het voor geschreven jaarlijksch minimum-ver bruik aan munfgas en de desbetreffen de betalingen; II. met ingang van de meteropne ming in de maand Januari 1925 aan het grootverbruik te verleenen de volgende reducties op een grondprijs van 10 cent per M3: over een jaarverbruik van 250300.000 M3 3 cent per M3 voor eiken M3 boven 250; over een jaarverbruik van 300.001 400.000 M3 4 cent voor eiken M3 boven 300.000; over een jaarverbruik van meer dan bureau, te Vlissingen geschiedt die ar- berekening daarvan zijn niet in he* be- beid op de secretarie. De administratie zit Van burg. en weth. en zij kunnen, van de begraafplaats vindt niet plaats die ook niet verkrijgen. Bij het bepalen op de secretarie enz. In 1923 vestigden van het vermenigvuldigingscijfer voor zich te Vlissingen 1612 personen, te Mid- den H. O. over 1925—'26, hetwelk in Mei delburg 1143, en er vertrokken resj» 1759 1925 moet plaats hebben, zal met de ge en 1186. Het getal geboorten was te noemde factoren rekening worden ge- Vlissingen -447, te Middelburg 374, dat houden. Het bedrag van het belastbaar dgr huwelijken resp. 200 en 149. Ook dat inkomen over 1924- '25 is thans nog niet een deel der bevolking van Vlissingen bekend. van Belgische nationaliteit is, maakt de administratie omvangrijker. Verzekerd wordt dat de wijze vanj aankoopen voor de gemeente reeds het karakter heeft van een inkoopbiu-eau. iiei Aaramer neen v<ui ecu mnuuuuiui.au, mol don wensch ook drukkers buiten j C n c e 1 _d„e Vlissingen toe te laten tot de Inschrijvin gen voor levering van drukwerk, zal re- ;nüjg worden gehouden. Op welke wijze de gemeente de veel jarige kunnen blijven waardeeren, zal het col horst M e ij e r. Door toedoen van den Kunstkring „Het Zuiden" zal Dinsdag 30 Dec (e VI i s- s i n g e n in het Concertgebouw een con- diensten harer ambtenaren zal Pla,als hebben van den hiertove. genoemden componist, die daarbij zal i - V* Mworden bijgestaan door den zanger Rient lege, aan de hand van de geuite meenin- 36 gen, nader overwegen. Dat het toeken nen van eereblijken e.d. praehisto- risch zou zijn, kunnen B. en W.. in geen KUNST EN WETENSCHAPPEN deelen. In hoeverre het in het algemeen juist is in de vergaderingen van den Raad ten aanzien van het bestuur der gemeente te spreken over „parlemen taire bezwaren en onjuistheden" zoowel ten opzichte van den burg. als van het college van burg. en weth., is een vraag welke burg. en weth. niet be vestigend zouden willen beantwoorden. De gebruiken van het parlement zijn geenszins die van den Raad en bovendien is de positie van hen, die de Regeering vormen tegenover de Kamers een geheel andere dan die van den burg. en het college van burg. en weth. ten opzichte van den Raad. Bij de geoefende critiek op het beleid van het college ten aanzien van het voorstel tot het verleenen van subsidie aan de Burgerwacht wordt ten «enenmale uit het oog verlorendat thans de politieke samenstelling van burg. en weth. een andere is dan ten vorige jare. Het college, in zijn tegenwoordige samen stelling, neemt dan ook de volle verant woording van het praeadvies op zich. Dat zou geenszins te rijmen zijn met de politieke beginselen van de leden van het college en het standpunt van den voorzitter ten aanzien van de handhaving dier orde en rust in de gemeente, indien zij het ingekomen verzoek niet zouden hebben ondersteund. Omtrent de plannen ten aanzien van het beursgebouw hopen burg. en weth. binnenkort eenige mededeelingen te kunnen doen. De pogingen om het gebouw te verhuren werden niet met succes bekroond; hetgeen .grootendeels het gevolg was van hun standpunt, om aan dit gebouw geen groote uitgaven ten koste te leggen, welke met een res tauratie geen verband houden. Het onderzoek naar de invoering van een a u t o t r a c t i e bij den reinigings dienst, kunnen burg en weth. mededee- len, dat deze plannen hunne voltooiing naderen, waarna zij door hun college nader zullen worden overwogen in band "met de financieele gevolgen. Burg. en weth. hebben geen bezwaar den post voor onderhoud van oever- verdediging, welke op f8000 is uit getrokken, terug te brengen op f 2000. De raming houdt verband met de kosten van herstelling der oeververdediging, ten gevolge van storm, waarvan de gevolgen van te voren niet zijn te overzien. De resultaten van het onderzoek naar de mogelijkheid van de oprichting eener school voor achterlijke kinderen hebben nog niet hun beslag gekregen. Binnenkort zullen er mededeelingen over worden gedaan. Inzake het „luisterapparaat' aan de Zeevaartschool meenen burg. en weth. te kunnen volstaan met de mede deeling dat deze kwestie aan het oordeel van den Minister van Onderwijs, K. en W. is onderworpen. De beslissing van den minister kan dus binnenkort worden tegemoet gezien. Burg. en Weth. ontra den ten sterkste vermindering van de subsidie met f1000. De aanneming van zoo'n voorstel zou in strijd zijn met de door de gemeente gedane toezegging om 25 pet. te betalen in de kosten van deze school. Het huidige college van burg. en weth. staat niet eensgezind tegenover de zie- 400.000 M3 5 cent per M" voor eiken ken huisplannen. De voorzitter en Van den Sigteuhorst .Meijer is een jonge componist, die te Amsterdam ztyn opleiding genoot, o. ia. bij Bernard Zweers, maar die in het buitenland meer waardeering heeft ondervonden in zijn eigen land. Onlangs noemde hem de beroemde criticus Anscliffe te Londen den meest nationale van de moderne Ilollaudsche componisten en roemde zijn werk als van een sterk beeldend vermogen, waar door stemmingen en indrukken zeer fijn en juist worden weergegeven Onder de bekoring van Oostersche kunst en wijsbegeerte heeft hij verschil lende werken geschreven, die (zeldzaam feit voor een Westersch componist) ook Oosterlingen sterk hebben ontroerd, zoo als blijkt uit een zeer waardeerentt schrijven van den kroonprins van Ja pan over de Fuji Yama-suite, terwijl de Sultan van Djocjakarta na een muziek avond leu huize van den componist hem spontaan meedeelde, dat juist diezelfde suite (voor piano) hem waarlijk had ge- )roerd. Dit werk wordt trouwens veel in het buitenland gespeeld. In Frank rijk o. a. door den bekenden pianist Paid Lovymet, terwijl het ook in Bu dapest eri in Warschau terzelfder tijd door Iïongaarsche en Poolsche pianis ten werd vertolkt. Maar ook het Hollandsche landschap inspireerde hem vaak, hetgeen blijkt uit titels; „Het Noordermeer", „De Maas", „de Doode Steden aan de Zui derzee", e. a. Behalve meerdere klavierwerken en liederen (steeds op Hollandschen tekst) heeft hij ook grootere werken geschreven, o. a. „de Verzoeking van Boeddha" voor orkest en vrouwenkoor, door het Residentie-orkest onder P. r. Anrooy met groot succes uitgevoerd ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van Concert Diligentia in Den Haag. M3 boven 400.000. jéén lid nemen nog hetzelfde standpunt te dien aanzien in als voorheen, terwijl de overige twee leden onder de tegen- 'woordige omstandigheden, geen voorstan- I ders van den bouw van een nieuw zie- [kenhuis zijn. Aan de memorie van antwoord van Burg. en weth. ontkennen, dal er geen B. en W. van Vlissingen op het rap- propaganda genoeg zou worden gemaakt port betreffende het onderzoek van de 'voor de groenten- en fruitveiling. DF. GEMEENTEBEGROGTING VAN VLISSINGEN. begrooling voor 1925, ontleenen wij het volgende Wat betreft verhooging van de h u- r enderwoningen aan de Paul Ivru- Reeds is begonnen met de uitvoering gerslraat en de Verkuyl Quakkelaar- van het rapport van den secretaris inzake straat, zal daarvoor eerst toestemming bezuiniging op de secretarie, worden verzocht aan het Dep. van Ma- Een vergelijking met Middelburg te ma-rine en aan het Kon. Nat. steuncomité ken, wat het aantal ambtenaren betreft Wat betreft de plaatselijke inkom en het totaal bedrag van het salaris,, gaat .stenbclasting, waarover B. en W. niet op. Nog niet zoo zeer door het ver- optimistisch zouden zijn geweest, wordt schil in zielenaantal (Vlissingen telt 3000'erkent dat de betrekkelijke begrootings- zielen meer), dan wel door het verschil post f35.000 lager kon worden uitgetrok- in den aard der plaats en door tal van ken. De gevolgen van een eventueele andere factoren. Daarenboven is door de aanneming van het wetsontwerp inzake werkloosheidsverzekering en arbeidsbe- d© forensen, kunnen evenwel thans niet middeling te Middelburg een afzonderlijk worden becijferd. De gegevens voor een LANDBOUW. In de Donderdagavond door de Rund- en Varkensvereeniging te Zoute- lande gehouden algemeene verga dering werd herinnerd aan de inwilliging van het verzoek aan den raad der ge meente, om een gebouw in tc richten voor noodslachtingen. Blijkens het jaarverslag werd uitge keerd voor 2 koeien f 679,90; 13 var kens f 406.78; 29 runderen f 666,10; en voor het doodenfonds f 1112,71. Totaal r 2865,49. Uit de rekening van den penning meester bleek dat de inkomsten bedra gen f 81.17 de uitgaven f 59.70 alzoo een goed slot van f 21.17 Als bestuurslid werd herkozen de heer P. Geschiere; in de plaats van den heer P. Verhage Dz. die niet meer wenschte in aanmerking te komen werd gekozen de heer L. van Sluijs. Kring Walcheren der Z. L M. Gisterenmiddag hield de kring Walche ren der Z. L. M. een algemeene verga dering. De voorzitter, de heer jhr. P. J. Boo- g ae r t, opende de vergadering en heette speciaal welkom den algemeenen voor zitter der Z. L. M. en de andere genoo- digden. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het Rijkszuivelconsulent- schap inzake het houden van melkcur- sussen op Walcheren. De heer Zwagerman lichtte de zaak toe, er is financieele steun ge vraagd aan en verkregen van den kring, van de afdeel ingen wordt moreelen steun verwacht Er is veel te verbeteren aan het melken, volgens voorbeeld van andere streken moet dit bijgebracht wor den. door lesgeven in melken, behande ling van het melkgereedschap en van de melk. Dit zal door den assistent van spreker practisch worden onderwezen. De lessen zullen op verschillende dorpen worden gegeven op daartoe beschikbaar te stellen hofsteden, en dat gedurende 8 weken, waarnaast dan nog 3 theore tische lessen te Middelburg zijn. De cursus is gratis en zal o.a. ten doel hebben personen te kweeken, die later cursussen kunnen geven, nadat hen een diploma is kunnen worden uitgereikt, dat hen recht geeft een cursus to lea den- He t bleek, dat te Koudekerke reeds 15 personen voor den cursus zich hadden

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2