lieten er heel wat zien, waarbij dikwijls een geschiedenis de situatie verduidelijk te. Zeer interessant waren o. a. de „ex tase", een heftige gemoedsbeweging aan duidende houding van de vogels, die dikwijls do voorbode van een gevecht is. Ecu hevige ruzie tusschen twee Stern's, waarschijnlijk naar aanleiding van verdenking van het stelen van eieren, de gevechlshouding van een kokmeeuw tegenover haar buur, <3ie het waagt de grenzen van haar grondgebied te over schrijden, het graspiepertje, den groolen gapenden jongen koekoek, verwoester van haar huisgezin, voedsel brengend uit instinct, maar toch met een blik, waaruit eenig wautrouweu met den toestand spreekt, een katuil bezig een prooi te zoeken in een spreeuwennest; de pool van een kalf vlak bij een nest met eie ren, zich zelf folografeerend door con tact, ziedaar eenige uit de reeks ver rassingen, die den ijverigen vogelfoto graaf ten deel vielen. Van de Slern zijn er 5 soorten in ons land. De groole Stern heeft zwarte poo len, zwarte snavel en een zwarte kap van veeren op zijn kop De jongen zijn de eerste- 14 levensdagen bont van tee- keniug en laten zich met de hand pak ken, echter slechts ééu keer. Een ge schikte gelegenheid om ze dan vail een herkenningsring aan een der pooten le voorzien, liet 'echtpaar lost elkaar om hot half uur bij liet broeden al' en de aflosser brengt als loon voor het werk voor den ander een vischje mee. Dc kleine Slern heeft roode snavel met zwarte puut eu roode pooten. De N'oordsche zeezwaluw ziet er bijna even zoo uit maar mist de zwarte punt aan den snavel. De sterna minuta of dwerg stern heeft gele snavel eu gele pooten. De kokmeeuw heeft een zwarten kop, dien 's winters wit wordt. Zij is een trek vogel en lieefl roofvogeleigenschappen pen; steelt u.l. wel eieren, jonge vogels en zelfs pasgeboren katten. Ecu aardig plaatje was dat van een stormmceuw, die met meewarigen blik kijkt naar een van zijn eieren, die pas door een kokmeehw was doorgepikl. Deze stormmceuw, Carus Cauus, door den Schouweusche nbocr familliaar Cauus genoemd, is een rara avis eu spreker was er met recht trolsch op de eerste le zijn geweest die dezen broedenden vogel in óns land op 27 Mei 1912 lieert gefo tografeerd. Later is liet den hekenden vogelfotograaf Burdet op Texel ook ge lukt. Dc zwarte stern, hydrogelidon nigrum, is geen Schouwen aar, maar kwam toch met meer andere zeldzaam in ons laud voorkomende exemplaren zooals de Griel) op het doek. De Kluut, zooals de vogel zich zelf noemt (de menschen willen het heler we len en noemen hem soms Kluit) kan slechts leven in modderige streken, want zijn kromme snavel slell hem alleen in staat voedsel le zoeken door dit li chaamsdeel van links naar rechts door modderige substantie te bewegen en daarbij vast le houden wat voor hem bruikbaar is. liet is een prachtige vogel, die verdient gespaard le worden en de handelwijze van den Engelschen lord, die bij een bezoek aim Schouwen een som geld beschikbaar stelde voor het be schermen van dezen vogel, verdient wel navolging. De spriet of kwartelkoning, het Lomp- hoen, grutto, wulp, watersnip, specht, tureluur, kievit (een schuwe, moeilijk on der de lens le krijgen vogel), dc strand- pluvicr, een aardig donsdotje dat zich met groote snelheid voortbeweegt, dik wijls legen den wind in, de ijsvogel, de zeldzame ocverlooper (broedend aan de Waal bij Nijmegen) passeerden alle dc revue, waarbij spreker gelegenheid vond nog enkele aardige opmerkiugen omtrent liun gewoonte te maken. De kievit is een ridderlijke vogel, gaat moedig op zijn tegenstander af eti hel is een lust om te zien, wanneer hij eens een zwarte kraai afrost door liem flink op zijn kop le pikken. De tureluur, een meer bedeesd vogeltje, vindt het daarom veilig om zijn nest in de nabijheid van dat van den kievit le bouwen. De eieren van den kievit zijn beschermd door hun kleur, zoodnt ze dikwijls door zoekers stuk worden getrapt. De tureluur bouwt er een grasboogje overheen en maakt daar door hel zoeken gemakkelijker. De schoolekster is een cosmopoliethij broedt in weiland, in bouwland, wilgen boom, uitgeholde palen, op wit zand enz 7,ij past zich gemakkelijk aan. De zilvermeeuw lieeft evenals de kok meeuw roofvogeleigenschappen en neemt onrustbarend in aantal toe, zoodat men bedacht zal moeten zijn op maatregelen lot vermindering van deze vogelsoort om anderen le beschermen. De wilde eend bedekt haar eieren als zij haar nest verlaat, want dc kleur is le opvallend tegenover de omgeving. liet is den spreker gelukt het talrijk gehoor aangenaam te boeien met zijn voordracht, die getuigde van groote lief de voor zijn onderwerp eu zeker bij de aanwezigen groole belangstelling er voor heeft mogen wekken. Een dankbaar ap plans viel hem aan het eind ten deel door.de rechtbank le Brussel veroor deeld lot een maand opsluiting cn een geldboete van tien duizend francs. Drie personen, die als medeplichtigen terecht stonden, werden ieder veroordeeld lot betaling van een geldboete tot hetzelfde bedrag crduistcriirg en valschhêid in geschrifte. De raad van justitie te Makasser heeft den kapitein van de gewapende politie v. B. wegens verduistering van een ton en valschhêid in geschrifte, overeenkomstig den eisch, veroordeeld lot 4 jaar, en den administrateur V., wegens heling cn alschhcid in geschrifte, lol 3 maanden gevangenisstraf. De eisch tegen V. was D/a jaar. Acc ijnsontduiking De heer Ifibbcier, vertegenwoordiger an de firma Drallc, directeur van de fabriek te Garoct, is wegens accijnsont duiking veroordeeld tot 1 30.000 boete, subsidiair jaar gijzeling. Zaterdag 13 Dec. a.s hoopt de Wal- cherschc Kanarie Vereenigïng „Onze Zan gers" haar jaarlijksche tentoonstelling op do groote bovenvoorzaal van de Socië teit ,,St. Joris" te openen. Het bestuur mocht wederom veto blij ken van medeleven mot dezen tak van sport ontvangen. Yele ecreprijzen zijn ge schonken, welke evenals de wissel- cn klasseprijzen van af morgen le bezichti gen zijn in de etalage van den beier Chr. llolthuijzen. Korte Delft alhier. RECHTZAKEN. Uit Brussel meldt men aan de N. Rolt. Courant. De Nederlander C. C. uit Amsterdam, onlangs alhier gearresteerd wegens enge oorloofd opkoopen van goudstukjes van 20 francs legen den prijs van 65 francs ien ook van zilvergeld, is Wpcnsdaj SPORT. LANDBOUW. Goedgekeurde Hengsten In een bijvoegsel van de St.crt. van 2 Dec. is opgenomen een nominatiev© opgave van de in het najaar 1924 bij de rijkskeuringen goedgekeurde hengsten, benevens van Üe eigenaars met de woon plaatsen. De vermelding „alleen voor dekking" verkort a. v. d.) beleekent, dat die hengsten door dc betrokken stamboek- iommissie wel voor dekking zijn goed gekeurd, maar nog niet in aanmerking komen voor een nieuw slamboeknummer Voor Zeeland bevat de lijst de vol gende opgaven van goedgekeurde heng sten, type trekpaard Falloux, van S. Janse, le N. en St. Joosland Willem van Rondeputle, van L. Wisse, le Aaglekerke Indigene en l'Ieuron, van J. Koppejan Ezn., te Zou- telaudc; Oscar, van Ilcngslcnverg. „Wal cheren", te Koudekerke Carlos, van F. de Voogd, te Grijpskerke; Landru, (a. v. tl,), Komeet, (a. v. d.), King-Lear a. v. d.), Bruins d'Aliéa, Ele gant d'Hulst, Marquis d'Aardenburg (a. d.), Indigènc van Dee, Johan, (a. v. Mastoc, Edmund d'Hulst (a. v. d.), Bergman, Max d'Aliéa, Fair, Vainqueur d'Aliéa, Laboureur d'Ooslburg, Frits, Cy rus de Velsicquc, Burrhus d'Aliéa, Oran ge, Porlhos de Vclm, van Gebrs. Aer- naudls, te Sluis Darlan, van P. de Kam', te Wesllca- pclle Doré, van Gebrs. Mesu, te N. en St. Joosland Baric, van L. J. Leen- dertsc e. a., te Kamperland Georges, -an C. Kodde, le Angtckerke Amateur, van W. Dekker Szn., te Serooskcrke Carol us, van W. Jobse, to Veere Fleu- ron, van P. van Dijke, te St. Laurens Cerlaiu de Corroy (goed voor 1925, 1926 en 1927), van W. G Bool, te Haam stede; Condor van Dinteloord, van A L. Kiompe, te Zicrikzee; Ivo de Wcyde Line, van C. Slecndijk Azn., te Zie- rikzee; Louis cn Piet, van C. Padmos, tc Eikerzee; César van 't Paviljoen, van Paardenfokkerij „Ons Belang", te Elker- Hertog, van P. Vogelaar, te Anna- Jacobapolder Bon-Vivaut, van J. Wisse, le Anna Jacobapolder; Constant, van F Koopman, le Steeuockcrzeele (B,); Fer dinaud, ,van T. A. Boudeling, te Anna Jacobapolder, Dagon, van Ilengslenverg te Stavenisse; Conquéraut d'Aliéa cn Coureur d'Ahéa, van Ilanse en v. d Weyde, te Ellemeet; Moustic de Vilt, van F. C. v. d. Bout, te Nieuwer kerk, Jacob van Beers (a. v. d.), van Ilanse tl. Weyde, le Ellemeet; Murat en Nobel dc Ncmrod, (beide a. v. dvan J. J. v. d. Zaude, te Nieuwerkerk Brennus de Velsicque, (goed voor 1925, 1926 en 1927), Conquérant de Lavoir, en Togo, van den Wilhelmina- polder te Wilhelminadorp Ebald, en Castor, van J. Q. C. Lenshoek, te ICloe- tinge, Georges, van J F. Geluk, te Krui- ningen; Frans-Mieris, Loustic de Plak (a. v. d Frans, van G. Luyk, le Vlake Marilniont, van D. Overbeelte, te Waar de; Successeur van Ilengslenverg. „Bie- zclinge e. O.", te Biezelinge; Comte, van Gebrs. van Strien, te Wolphaartsdijk Mondor, van E. A. Suy, te Kruiningen Victor, van A. Remijnse, te Kamperland Fox, van II. Vermue Jzn,, le Hcinkens- zand Fleur van Sas, van M. de Regt Jzn., le Borsselc Reinier, van J. de Jager, le Driewegen Constant, van Gebrs. Leecndertse, H.-Izn., te Kamper land Piston de Kieldrecht, van D. Ver burg, te Kamperland Hakun, van Gebrs. Verdonk, te Nieuwdorp Harrison, van P. de Feyter, te Kamperland Cambri- nus, van L. M. dc Vos, te Cats Foch, van Gebrs. vau Strien, te Wolphaarts dijk Hallali dc Coegors, van P. Eleu- baas Jzn., le Nisse Henri, van J. Lan- genbeke, le Ileinkenszand Infernal de Laboureur, van Ilengslenverg. te Oude- lande Sans-Peur, van Gebrs. Leendertse H.-Izn te Hoedekenskcrke Albano, van Wed. P. Priem, te Ovezandc Tambour an Kruiningen (a. v. d.), van A. v. Hootegem, le Kruiningen Laboureur van Klavenvijk, (a. v. d.), van A. de liar tog, te Colijnsplaat Dernier d'Hout, (a. v. d.), van Gebrs. Vereecken, le Stoppeldijk Edmond, (a. v. d.), van P, A. Bogaeri, te Hontcnisse Absalon, (a. v. d en Robert, van A. 1>. II Verschueren, te Hengstdijk Es- poir ÏI, van J. Serrarens e. a., te Os- seuisse David d'Hulst, cn Drinker d'Hulst, van Gebrs. Michielsens, te Ilulst; Epatant du Kat, vau Ilengstenverg. le Stoppeldijk Togo du Trieu, van C. Plasschaert c. a., te St. Jansteen Kru- iger de Kiel, van Gebrs. Hoefnagels, te Clinge Anatolc, Nero, Dorus, Clairon van Absdale, van P. Vael—IJsebaert, te St. Jansteen Sorcier de Planccnoil, van Hengstenverg te N. Namen Eduard, van Gebrs. de Maat, te Ilonteuisso 1'icar, van R. Vereecken, le Ilonlenisse Colo- mar, en Pierrot, van Gebrs. de Waal, tc Osseuisse; Mont d'Or, van P. Hermans te Ossenisse Frans, 'goed voor '1925, 1926 cn 1927), van P. F. de Ivock, te Hontenisse Invincible Drecht, en Apol- lon Drecht, van G. J. Kegelaar, tc N. Namen Karei, van A Fcrket, tc Bosch- kapellc Tambour It de Merlin, van C. Koopmaas, te Roosendaal Rocmont, Colosse d'Helena, Colosse, (goed voor 1925, 1926 cn 1927), Consul de Sas, eu Moustic de Merveille, van Gebrs. Dael- man, le Westdorpc. Suprieur de Zuid- dorpc, (a. v. d.), Leon, van H. P. Puy- laert, le Zuiddorpe Colosse, (a. v. d Lector, Matador, Mondain de Graudglise, van M. A. B. Puylaert, te Zuiddorpe Mandour de Laboureur, van N. V. A. L. O. Stal van Dixboorn, tc AxelHitto, en Cammer, van P, B. van Hoeve, te Axel César van Zwarlerilioek, van E. B. van Acker, le Westdorpe Blesson van Ron- deputte, van F. Dekker Pzn., le Axel Ingersoi de Laboureur, van Ilengsten verg. „de Toekomst", le Axel Bienfait de Laboureur, van G. v. Fraaijeuhove, tc Axel Don, van A. Dieleman Pzn.. Zaamslag Joubert, Casparol-Oranje, van Hengstenverg. „IIoop op Vooruitgang" te ZaamslagDeda, van C. Zegers, (e Terneuzen Alban-West, van C. J. v. Waes, te Westdorpc Marquis de Phi lippine, van S. Pieters, le Philippine Izaac de Laboureur, van S. v. Hoeve, le Axel Klaas, van B. L. IJsebaert, te Ajcel Courbet, van Hengstenverg. „IIoop op Zegen", le Iloek Briu d'Or, (goed voor 1925, 2926 en 1927), van Heng stenverg. „Eigen IIulp" te Axel Isaac de Laboureur, Carlo, Joviaal, Konkurrent de Laboureur, Albinaxos, van Ph. J. v. Dixhoorn, te Axel Jalon de Laboureur, 'an L. v. Dixhoorn, ~te Axel Brennis, van Wed. W. de Feyler, te AxelWilson, (goed voor 1925, 1926 en 1927). van Coöp. Ilengstenverg. „De Verwachting", te Axel sior", te Kamperland Hussard, vau J. Tholenaar, le Kapelle. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Officier, van E. Modde, te Ooslburg Désiré, van J. en G, Wcvns. le Schoou- dijke Dragon de Zuiddorpe, Petitpierre, Marinus-Zuid, Moustache, van L. de Bruyckere, le Sluis I'acha de Marquise, van F. D'IIoore, le Sluis Successeur, 1 lector, Madère, Mon Beau de Wisbecq, Gerniain dc Gancghem, Succes de Mar quisde Zuveu, Charles en ÉWatenr v P. J Lannoije te Aardenburg; Jozef llaydn, d.), van Th. Dierikx, te Sclioon- dijke Condorus, van C. A. Mabesoone. te Aardenburg Marquis dc Cavalier, Al- bericli, Held, van F. C. Dieleman—de Feyter. te Waterlandkerkje Avenir d'Eyne, van J. Bonte, le SluisSnob, an A. J. v. d. Meulen, le IJzendijke Hardi dc Tolpost, (a. v. d.), Bonzar de Fantan, Fleur de. Fantan, (a. v. d.), Fanlan d'Uz, Sultan. Fantan, Gagnant. van G. Buysse, te Biervliet Lafleur d'IIubert, Lambic, Leopold, van Gebrs de Dobbelaere, le IJzendijke Heribert, eu Cavalier de VeerJiock, van R. F. M. Sturm, Le IJzendijke Mascotte d'IJzen- dijlce, van C. B. Temmerman—Bonte, te IJzehaijke Avenir Ca. v. d.), van II. J, Cammaert, le Hoofdplaat Jupiter III, van P. de Dobbelaere, te Biervliet Con- dé de l'Ecluse, van L. J. M. Blondeel, te Aardenburg Bienrait de Sasput (a. v. d.), vau C. Cammaert, te Schoondijlce Alidor van Dierkensleen, van A. H. de Milliano, te Waterlandkerkje Condé de Laboureur, van C, A. de Bruyckere, te Breskciis Meilof, van E. Wijffels, te IJzendijke Notaris, van P. I,. de Meijer, te IJzendijke Carmon, van C. J. Alme- lcinders, te Retrauchement Fleur de Zeedijk, van Ilengslenverg. „Dc Voor uitgang", le Zuidzandc Adriaan, van Gebrs. D'IIoore, te SluisSamson, van J. J. Lako, te Breskens Peter, van A. Moggré eu Zn., te Scbooudijke Néi-o, Van A. Bisseeuw, le Retranchement Con go, van Gebrs. Aernaudts e. a„ te Sluis .Arend (a. v. d), van O. Cocquyt, te Sluis. Niettegenstaande coruage 'I ambo ui- de Laboureur, van L. v. Resiei; en Co., le Aardenburg Cesar, van Gebrs. Wagenaar, té ICloetinge Espoir, van J. F. do Maal- -Lemsen, le Stoppel dijk Bienveuue de Stabroeck, van P. A. Verdurmen, le Klooslerzandé l'leuron de Mel, van Ilengstenverg. „Absdale", te St. Jansteen Fleur de Fantan, van G. Buysse, te Biervliet Pacha de Baeyt gem, van Ilengslenverg „L'Espérance", te Schoondijlce. Gebrand (voor meerdere jaren goedge keurd) Albert, vau P. Dees, le Krabbendijke Désor, van A. en J. Moggré, te Schoon dijlce Dumas, van W. len Ilaaf, le Zie- rilczec Dagon, van J. van 't Westeinde, te 's IlecrcnhoekÉlégant de Labou reur d'Isaac, van Hengstenverg. „Excel- De landbouwer J. E., die gister ochtend per rijwiel van St. Michiels Ge stel naar den Bosch reed, werd bij het plotseling oversteken van den weg door een autobus overreden en gedood Mej. A. de V. te Oude Niedorp, die zich in een vlaag van verstandsverbijste ring met petroleum overgoot en daarna haar lcleeren in brand stale, is aan dc ge volgen daarvan overleden. Wegwerkers van de Nederlandsche Spoorv/egen hebben Dinsdagmorgen op de Ceintuurbaan te Rotterdam bij het paadje van Duizend treden het lijk van een man gevonden op den overweg van het spoor, geheel vermorzeld. De onge lukkige is vermoedelijk door den vroeg- trein overreden, toen hij op zijn fiets passeeren wilde. Een arm en een been waren hem van het lichaam gescheiden. Bij onderzoek is gebleken, dat het slacht offer de 29-jarige tuindersknecht J. W. K, is, gewoond hebbend in de Walen- steeg aldaar. Voorbijgangers vonden Zaterdag avond op den straatweg van Meysse te Laelcen een chauffeur, bewusteloos naast zijn auto. Naar later uit een ver hoor bleek, moest de chauffeur twee mannen naar MeysSe brengen. Op eeni- gen afstand van de Pont Rustique deden zij hem stoppen. De mannen stapten uit en boden een biljet van 100 frs. ter be taling aan. Terwijl de chauffeur dit nu in het licht der lantaarns wisselde, bracht het eene individu hem een he- vigen stomp in de maagstreek toe, ter wij! het andere zijn hoofd met een knup pel bewerkte. Bewusteloos zonk de chauffeur neer. Na zijn portefeuille, waarin zich 350 frs. bevond, geledigd te hebben, verdwenen de bandieten. De politie is hen nog niet op het spoor. In het dorpje Villard de Montague op de Fransch-Zwilsersclie grens heeft een geweldige brand gewoed. Vijftien huizen en een aantal stallen werden door hel vuur vernield, terwijl veel vee in de vlammen omkwam. De schade wordt be rekend op drie millioen gulden. Te Londen zal een hotel gebouwd worden, dat 10.000 kamers zal tellen. Voor den bouw zal men twee jaren noo- dig hebben, terwijl de kosten ongeveer 9 millioen zullen bedragen. Elke kamer van het hotel zal met warm en koud water voorzien zijn, be nevens met centrale verwarming, een telefoon, tochtvrije deuren en ramen en geluid-dempende vloeren. Te Sheffield (Engeland) werd ei gens iu een huis ecu jongen door een bulldog aangevallen. Tevergeefs trachtte men den knaap uit zijn benarden toe stand le bevrijden. Een poslnuin drong de woning binnen, greep hond en jongen en poogde hen te scheiden Maar zonder resultaat; ging het jyoedende dier mei een lang en een pook te lijf, doch mocht hiermee al even wei nig succes inoogslcn. Ten laatste sleur de hij den jongen door de gedeolilelijdc geopende deur en trok den hond zoo ver mee, dal'deze niet zijn kop tusschen deur en deurpost bekneld raakte. Dit bleek op den bijtlustigen viervoeter een be darenden invloed uit te oefenen en 'be woog liem ten slotte zijn slachtoffer los te laten. jrond van het feit, dat, toen hun huis in jrand was gevlogen, 17 minuien verlie pen, eer zij verbinding kregen mei de brandweer. x „ZEELANDLV", DEN HAAG. Maandag j.l. gaf de Vereen, voor Zeeu wen „Zeelandia" te 's Gravenliage haar tweede St. Nicolaasfeesl voor de kinde ren der leden. De bovenzaal der Oranje- Societeil was geheel bezet. Aan een 70- tal kinderen, werden door Sl. Nicolaas en zijn knecht geschenken uitgereikt en te vens versnaperingen. Blijde gezichten overal. De ouders en belangstellenden hadden naar het bleek evenveel schik als de kleinen. Hierna werden door dc kleinen leuke liedjes gezongen. Een hartelijk woord van dank, dooi den voorz., den heer Vogel, geuit, legen het dames-comité, dat de zorgen voor het feest op zich genomen had, verwierf groot applaus. Hierna werden jdoor Zecuwschc- dames iu hunne eigen klec- derdrachl „Jikkcmincn" gepresenteerd, onze echte Zecuwsche bolussen. Ondanks hel groote'aantal waren er nog le weinig. Toen werd een ets 't Stadhuis te Mid delburg. prachtig uitgevoerd, verloot en toegewezen aan no. 4. Voorhanden grab beltonnen eu sjoelbakken werden l>e- itörind en menig mooi prijsje was be schikbaar. De avond verliep allerprettigst. Ver sheiden personen gaven zich als lid op. Het was weer een van de gezellige Zeeuw schc avonden waarvoor „Zeelan dia" aldaar bekend slaat, en wat hai'ir steeds "volle zalen van toehoorders ver schaft. GEVAARLIJK SPEELGOED De directeur van de Gem. Electr. Wer ken le Amsterdam, W-. Lulofs, schrijft in de Tel., bevonden le hebben, dat dc in speelgoedwinkels verkochte electrische treinen vaak veel gevaar opleveren voor het in aanraking komen met den elec- trischen stroom. Ilij hoorde van gevallen, waarin kinderen1 gevoelige schokken heb ben ontvangen. Hij dringt erop aan, der gelijk speelgoed eerst- te doen keureu door een zaakkundige. In de stad Hetu-ykow nabij War schau, zijn eenige dagen geleden iu een huis negen personen aan een geheim zinnige ziekte gestorven. In de laatste dagen zijn nog tien personen, die in dit huis wonen, daaraan gestorven. Een ge neeskundig onderzoek heeft uitgewezen, dat de ziekte door het slechte drink water wérd veroorzaakt. De schermzaal van de Parijsche krijgsschool is het tooneel geweest van een vriendschappelijk tweegevecht met doodelij'ken afloop. De beide partners vochten onbeschermd, toen op een ge geven oogenblik één der degens niet ver van de spits afbrak. Daardoor was geen goede afweer meer mogelijk en drong de gebroken degen den aangevallene in de schouderholte en veroorzaakte een sterk bloedende wonde, daar een ader getrof fen werd. De gewonde werd naar het mi litair hospitaal vervoerd, waar hij een half uur /later overleed, Nabij Folingo (Californië) zijn door het instorten van een 20 M. hoogen stei ger 7 electriciens om het leven gekomen. Uit Chicago wordt gemeld, dat ze kere Hugh Stewart, kassier vaii een bank, toen hij des avonds na een diner in zijn auto huiswaarts reed, op 3 poli tieagenten heeft geschoten en één ervan doodde, vóór hij zijn vergissing bemerk te. Hij had n.l. verondersteld, dat het lieden met kwade bedoelingen waren, die zich op den weg bevonden. - Naai' uit New-York wordt gemeld, hebben twee abonné's van den telefoon dienst aldaar een proces aanhangig ge maakt legen de maatschappij, \Vcllce het lèlefoonbedrijf exploiteert, wegens het le lang moeten wachten op een telefoon verbinding. De proces voerders cischen een bedrag van 41.000 dollars schadevergoeding, op BEVOLKING. Gedurende de tweede helft der maand November zijn in de gemeen Le GOES Ingekomen: G. Hovestadt, chauffeur, van Middel burg, 's H. Hendriikskinderendijk 69. Fuilema, verpleegster, van Amster dam, Oude Yisckmarkt 12. -- Wi. vau Hoorn, boekhouder, van Klo e tinge, Nieuwslraat 33a. P. Korsliuize, dienst bode, van Wissenlierke, De Ruyleriaan -2. - H. en J. dc Brandt, hoveniers, au Grand Rapids (V. S.) Oude Singel 12. H. de Kok, reiziger, van Kloelinge, ,ran Galenstraat 4. J. Heulink, arbei der, van Haaksbergen, Heernisseweg 14. F. J Boone, hand-elsvertegemvoordi- ger, van Kruiningen, VlasmarkL 2. A. 0. Rinkhoud, bakkersknecht, van (Ter- neuzen, Opril Groole Markt 4. A. van der Bliek, tuinman, van EUewouts- dijk, Voorstad 55. Vertrokke n. J. J. Grijspeere, zonder beroep, naar Colijnsplaat. P. Hoogstrale, boeren knecht, naar Kaltendijke. J. F. Bolle- man. Varensgezel, naar Antwerpen. 0. M. van der Klooster, bankwerker, naar Delft. Th. Robeis, zonder beroep, naar O. en W. Souburg. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de na- 'olgende voorwerpen a. Bureau van politie: Kinderbontje, inanlelbanci; grijze hand schoen bruine dameshandsclioe.il; da— mesporlemoimaiy; mantelband; 4 foto's; ki,ndertaschje, inhoudende zakdoekje eu odeurllescltje; groene man tolband; wijle zakdoek. b. Bij ingezetenen: Heereni'ijwi.el (Transvalia), De Jager, Lange Delft (Ijzerwinkel). Huissleutel, J. Huibrechtse, Veersche Weg S 256. Knipmes, W. Schouten, Rotterd. Kaai O 227. Muts, P. J Klap, Vlasmarld K 155b. Zwart poesje, Sauderse, Lange Yielc IC 402. Zwarte porlemoninaife, M. Verslraate, Segeerssipgel, IC 53. Mantelband, M. van Hcmcrt, Baanstraal Q 242. ICinderporlemonnaie, J. A. v. d. Weel, Bogardstraat D 32. Manlelbatnd, A. Zeijgers, Schuijvlolstraat O 284. ICipderbont, A. Schoolmeester, O. Kerk straat E 256.— Wollen Das, C. J. M. La- mijn, Gravenstraat I 276. - Fi.ltinglang, Geldof, Vischmarlct II 165. - - Zilveren ketting, Eosschaarl, Seissingel R 202. Zilveren broche, J. A. Verbeek, Vliss. straat I 170. Zwart boterham zakje, A. de Hout, Vlasmarld L 14. Manilel- band, W Jansen, Dampoortstraat T 10. Grijze mantel-band, J. Torbijn, Sei.s- sfraat M 52. Pet, G. Poortvliet, Seiswcg R 140. Sierduif. Arnoldus, Lange Geere IC 241 Zeeuwsch Speldje (3 knoopjes goud F. D. (j,, Prins, Wissingen, Verkuijl Qualckelaqrstr. 66. Kinderhandschoeu- Lje, J. Verbeek, Koningstraat Iï 256. Inlichtingen aan hel Bureau van Po litie alleen des Zaterdags tusschen 7 en 8 uur namiddag. Electrische Drukkerij G. W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6