DLL'RSNOTLERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 4 Dec. (Slotkoers). 6 pCt. Nederland 1923 1013%J, 6 pCt. Ne derland 1922 1015/8|) 5 pOt. Nederland 1918 933/1, 4'/o. pCl Nederland 1917 84%, 2«/a pCt. Nederf. WL Schuld 52%, 3 pCt. do Oblig 65%, 3 pCt. do. Certif- 653%) Cert. Ned. Hand. Mij. 116- 1171%; Aand. NeJ. ind. llandclsb. 134%, Aand. Jiolon. Bank 175% 177, Kon Petrol. Aand. 347 349%; Gecons. Hollandsclie 165—166; Cult. Mij Vorstenlanden 158 V»- lS9i/;> Handelsv Amsterdam 424- 4251%; Java- sche Cultuur 365—3671/2, Aand. Deli. Mij. 381 385, Amsterd Rubber 1571/2—158%. Ned. Amertk. Vaart 66%; Ned. Sclieep- vaarlunie 124, Kon. Ned. Stoomb. Mij. 721/ï- Gouda A. 14%, Philips A. 335; Jurgens A. .711/2- 72. Anaconda Ss/iSteels 116 vijftien zes tiende; Erie 32%Southern Railway 75%; Union Pacific 1 l8</a—U9'/aCom mon Marine 1 1%14%; Prefered do. 46; Maxwell Gr. C. v. A. 1%; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 18%. Prolongatie 3%. Russen Obi. 1880 3 negen zestiende; Consols 1 dertien zestiende; Hope 41 drie kwart. Markt sluit goed prijshoudend. Wisselkoersen Londen 11.5-18%, Berlijn 0.58; Parijs 13 59: Brussel 12.37%; Dollar Cable 2.467/$. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door hef Kouinkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 Dec. Hoogste barometerstand: 770 3 te Valdersund. Laagste barometerstand* 729.5 te Vesfmanoer. Verwachting van den avond van 4 lol den avond van 5 Dec Krachtige, later afnemende Zuidelijke tol Zuid-Westelijk wiud, betrokken tol zwaarbewolkt, waarschijnlijk regenbuien Iets zachter. Thermometersland alhier 's morgens 9 u. 4 9gr., 12 uur 49 gr., 3 uur 18 gr. heid ervan te oordeelen, maar moet ook bij de toepassing der wet alle omstandig heden in aanmerking nemen, die op de toemeting der straf van invloed kunnen zijn, en in dit geval dient goed te worden onderzocht of beid. behoort tol hel ge vaarlijke gilde ,Van oplichters en rasechte kwakzalvers dan wel of hij is, waai- zij zichzelf voor uit geeft, een weldoener der menschheid. In het eerste geval zal spr. het maxi mum van twee maanden hechtenis eischen, in het tweede geval is hij ge neigd de lichtste straf te eischen, dfie de wet en zijn gevoel voor recht hem ver oorloven. Spr. begrijpt, dat alle doktoren dpzen bekt. een kwakzalver zullen noemen, om-> dal hij als onbevoegde zegt te beschik ken over middelen, die zij missen of Hiel wetenschappelijk erkenuen. Deze bekt. is onontwikkeld op geneeskundig gebied, een autodidact, die alleen door wetenschappelijke werken te bcstudeOren en natuurgeneeskundige inrichtingen in Duilschland zegt kennis vau deze zaken te hebben gekregen. Door zijn zeer talrijke patieuten zal hjj zeker routine hebben gekregen Sjpr. zal over de methode van bekl. geen oordeel vellen, maar wijst op vele dankbare bric-, ven en getuigenissen van patiënten van bekl die eerst bij de officieele weten schap te vergeefs hun heil hadden ge zocht. En spr. "heeft "dan ook de over tuiging gekregen hier niet te doen te hebben mei oen kwakzalver van fle ge wone soort .die hel alleen te doen is om den jnensclien het geld uit do zak te kloppen. Bekl is geen oplichter, hel is hem ongetwijfeld ernst om zijn patieuten te genezen van hun kwalen, wat ook mr. van Lidtti de Jende '.griffier bij het ge rechtshof te VGravenhage na hel waar nemen van door bekl. behaucleldp geval len verklaarde. Het is een kwestieus punt ol spr. daarom als kwakzalver uiet gevaarlijk is. Het staat vast dat door dok toren opgegeven patiënten genezen bij behandeling door B en als c^il er maar een op de 100 is dan moet de mensch heid bekl. dankbaar zijn en hem niet de 99 anderen voor de voeten werken, die ondanks zijn behandeling 'toch be zwijken Zeker kau echter nTet 'genoeg gewaarschuwd worden tegen het direct voorbij gaan der doktoren. Maar daarom mag niet met alle geslrengneid worden opgetreden tegen die z.j*. kwakzalvers,, die door hunne genezingen patiënten lot zich trekken. Spr. wijst nu nog eens op het middel san het doode hondje en zegt dat dit loch zeer zeker zeer gevaar lijk blijft terwijl hij bekl waarschuwt, dat van de milde beoordeeling lol hel instellen van een vervolging wegens dood door schuld slechts een stap is. Spr acht het niet "uitgesloten dat aan de woorden buiten noodhaak" ook de interpretatie ie zien geven, dat de nood,- zaak kan zijn in een stad met 100 dok toren, die een persoon niel helpen kun nen dat deze Tlpor een onbevoegde wordt geholpen Was die reeds zoo dgn kon bekl. zich zeker daarop nu beroepen, want voor vrouw v. E., was bekl beslist het laatste redmiddpl Spr. meent, dat bekl. straf verdient volgens de wet, maar ook ten waarschu wing, dat hij niet straffeloos kan experi- mentceren met middelen, dje op zich zelf beschouwd en in handen van on bevoegden volgens heL oordeel van alle medici levensgevaarlijk zijn, ook al ver meent hij daardoor hel leven van een mensch te kunnen redden, maar tevens dat die straf op grond van de bijzondere ge'nezingen, die werkelijk op zijn credit mogen worden gesteld, en de vernieuw de levenshoop die hij daardoor in zoo vele huisgezinnen brengt, waar alle an dere middelen faalden, zoo gering be- fhoort te zijn als de gegeven 9mslandig- neden zulks veroorloven. Spr. vraagt een hechtenis van één dag. Het plei,doo i. Vervolgens kreeg de raadsman van bekl., mr. Kamphuisen, het woord, di,e da.ik bracht voor de wijze waarop de za.tk is behandeld en voor de objec tiviteit waarmede de ambtenaar de zaak bekeken heeft. Hel geldt bier zeker een droevig geval en ook pleiter is geschrok ken van hel eerste verhaal. Maar thans wijst hij er op, dat het laatste kruit door de medische wetenschap was verschoten, dat de patiënte alle hoop verloren had en dat toen bekl. kwam. hij middelen voorschreef die niet konden baten, maar ook dat B. steeds aandrong op controle door een officieelen geneeskundige. Spr. vond het verhaal van het hondje ook griezelig en wijst er nu op, dat de le zingen betreffende deze zaak van bekl. en getuige v. E. niet kloppen. De amb tenaar vergat dat een pas geboren dier geen infectie kan brengen volgens dr. Hulst. De onzekerheid van dr. de Ko ning spruit wellicht voort uit jalouzie de métier en spr. acht dit alleen te ver wachten van iemand, die eigen collega's in aanraking met de justitie bracht. Van oplichting is geen sprake, waar bekl. slechts f 40 of f 60 voor een heele behan deling vroeg, de doktoren mochten hun ta rieven hiermede wel eens in overeenstem ming brengen. Spr. meent dat er wel degelijk noodzaak tot helpen is voor bekl als de doktoren de zaak ojigeven, hij is het dan moreel verplicht. Spr. wijst op de vele goede resultaten door bekl. bereikt, en had nog veel meer getuigen kunnen voorbrengen. Is er noodzaak geweest, dan moet bekl. wor den vrijgesproken Dat niet alleen de mindere bij bekl. komt, blijkt uit den brief van mr. Lidth de Joude. Geen hech tenis hoopt spr. voor bekl., (laar zijn patiënten hem niet kunnen missen. Uitspraak 10 December. De Brusselsche Bank. Voor het gerechtshof in Den Haag hebben gisteren in hooger beroep van een vonnis van de rechtbank te Mid delburg terecht gestaan H. W., 35 jaar en W. P. van P., 48 jaar, handels agenten, resp. wonende te Schoten en tc Middelburg, vroeger onderscheidenlijk hoofdinspecteur en directeur van het bijkantoor Middelburg van de Brussel sche Bank. Bekl zijn beschuldigd van verschillende verduisteringen en oplich tingen. De Middelburgsche rechtbank heeft den eersten bekl wegens twee feilen van verduistering en twee van oplichting, met vrijspraak van de overige, veroordeeld lot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, met aftrek van de voor- loopige hechtenis eu den tweeden bekl. van alle hem ten laste gelegde feiten vrijgesproken Bekl. bleven bij de door hen in eer ste instantie afgelegde verklaringen. Ge tuigen werden thans niet weer gehoord De procureur-generaal, mi*, del Cam- po, zeidc, dat hij met het oog op de zeer breedvoerige dagvaarding niet in alle onderdeelen wilde treden, maar zich wilde houden aan de door de recht bank bewezen verklaarde feiten Ten aanzien van den tweeden bekl. voegde spr. daaraan direct toe, dat hij zich neer zou leggen bij de uitspraak van de rechtbank, omdat hij geen bewijs voor do ten laste gelegde feiten heeft kunnen vinden Wel is de overtuiging zeer groot, dat verschillende boeren de dupe zijn geworden van een paar sluwe, listige lieden, maar wettige bewijsmiddelen ten opzichte van v. P, ontbreken. Spr. zal daar dan ook niet verder over spreken, maar eenvoudig bevestiging van het von nis k quo vragen. Met betrekking tot de door de recht bank ten aanzien van den eersten bekl. bewezen verklaarde feiten, trad spr. in beschouwingen 9vier de juridische con structie daarvan in het vonnis, dat, naar zijn meening, wat de verduistering aan gaat, gehandhaafd kan blijven, maar wat betreft de oplichting vernietigd moet worden. Spr. betoogde, dat men hier niet, zooals de rechtbank heeft aange nomen, met een listige kunstgreep te doen heeflj doch mei een samenweefsel van verdichtselen. I)e wijze van optreden van dezen bekl. laakte spr. zeer. Bekl. is er mede schul dig aan, dat boeren, die soliede effecten bezaten, overgegaan zijn tot speculatie en ten plofte alles zijn kwijt geraakt. Een ernstige straf is dan ook noodig Eisch. 2 jaar en 6 maanden gevan genisstraf, met aftrek van de voorloopige heVhtcnis (ongeveer een jaar) De verdediger van bekl. v. P., mr. Adriaanse, beschouwde het gebeurde met de Brusselsche Bank als een kwade ziaak, maar meende daarnaast, dal zijn cliënt, die ter goeder trouw was, daarvan even goed de dupe is geworden. Ook pl. was van meening, dat ten aanzien van dezen bekl geen veroordeeling zal kunnen volgen. Dc pleidooien van de verdedigers van bekl. W., mrs. Tabak en Muller Massis, werden heden gehouden VERKOOPINGEN - VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Dec. 8 Vrouwepolder, huis, Land, Iltmann. 8 Vrouwepolder, Huizen en Land, Ittmann. 8 Middelburg, Boomen, Hioolen. 12 Oostkapelle, Boomen, Blaupot t. Gate. NAGEKOMEN BERICHTEN. BEU RSOVE RZÏOHT AMSTERDAM'. 4 Dec,. 3 uur. De beurs had heden een kalm verloop, maar op de laatste markt ging toch iets meer om dan de laatste dagen het geval was. Vast gestemd waren de oliewaardein, waarvan Koninklijke een avance van meerdere procenten behaalden Ook ge- consolideerden kwamen hooger te liggen. Vervolgens waren de suikeraandeelcn gunstig gedisponeerd, hetgeen in de al lereerste plaats tol uitdrukking kwam in het koersverloop H. V. A.'s. Handelsmaatschappijwaarden waren niet veel veranderd, doch eerder toch iets zwakker. Op de scheep vaartafdeeiüig Waren oude vaarten thans weer eens in reactie. Gunstig gedisponeerd waren de tabak ken, in het bijzonder voor de Sumatra- soorten, waarbij Zenemba's aan de spits gingen. Rubberfondsen waren prijshoudend, doch hadden een beperkte markt. De Yankeemarkt was vast voor som mige spoorwegaandeelen. De beweging in Commou Wabash was evenwel afgenomen. Prolongatie 3% pöt. SIR DETERDING GETROUWD. LONDEN, 4 Dec. V. D. Sir Henry De- terding, directeur van de Royal Dutch, is heden in het huwelijk getreden met Prinses Dydia Bagralouni, de gescheiden vrouw van den Rus Jacob Gerasimovitch. Sir Henry Deterding is thans 58 jaar. LAATSTE BERICHTEN. HOFBERICHT. Hertog Adolf Friederich van Mecklen burg en zyn gemalin Gravin van Stolberg Rassla, zijn heien uit Apeldoorn naar Mecklenburg teruggekeerd. MINISTER AALBERSE BLIJFT. Bij den aanvang der Tweede Kamer vergadering deelde de voorzitter mede, dat een schrijven was ingekomen van Minister Aalberse, waarbij deze mede deelt, na gehouden beraad, bereid te zijn de behandeling der begrootiug van Arbeid te hervatten. TWEEDE KAMER. Voortgezet wordt de behandeling der Onderwijsbegrooting. De heer Biereraa bespreekt bij de af deeling Hooger Onderwijs de rede van den heer Visscher. Het deed hem ge noegen dat de minister geen Rijksuniver siteiten wil afschaffen. De heer Visscher zegt dal de mi nister ons drijft naar een Theologische faculteit die niet aan de eischen voldoet. Spr. wil één goed toegeruste Rijks-Uni versiteit voor het geheele land. Mej. Van Dorp wenscht concentratie in liet Hooger Onderwijs met afsnijding van hetgeen daar niet bij behoort, zooals het Ilooger Landbouwonderwijs. De heer Nolens meent dat de heer Visscher alleen de theologische facultei ten der Rijksuniversiteiten heeft bedoeld en niet de R. K. theologische faculteit. Minister De Visser begrijpt niet, waarom de heer Visscher hem aanviel, waar drie A. R. Ministers, iMackay, Heemskerk en Knijper, de theologische faculteiten lieten zooals ze waren. DE MOORDZAAK TE WYÖÏÏEN. Het gerechtshof te Den Bosch heeft heden inzake de moordzaak te Wychen een deskundig onderzoek bevolen naar de geestvermogens van den beklaagde J. van Munster. Voor dit onderzoek werd de zaak naar den rechter-commissaris lerug verwezen. "WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 4 Dec. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren Londen 11 543% (11.51%). Berlijn 0.5882% (0.5890). Parijs 13.59 (13.95). Brussel 12,371% (12.41). Zwitserland 47.821% (47.85). Wieenen 0.0034% ,0 0035) Kopenhagen 43.55 (43.45).' Christiania 36.85 (36.75). Stockholm 66 60 (66.70). New-Yorlc 2 46% (2.473%). ONGEVAL. LONDEN. 4 Dec. V. D, Een telegram uit Detroit (Michigan) meldt dal 5 per sonen werden gedood, en 10 ernstige brandwonden bekomen bij een botsing tusschen een trein en een vrachtauto, die den spoorweg wilde passecren. De auto was beladen met terpentijn, welke in brand vloog, door vonken uil de locomotief. HET EGYPTISHE PARLEMENT. LONDEN. 4 Dec. V.D. De „Daily Mail" meldt dat wanneer het Egyptische parlement op het oogenblik bijeen zou komen de regeering een verpletterende nederlaag zou leiden Het blad meldt verder dat de Egyptische Senaat evenwel de regeering zal steunen. DE FRANSCIIE MARINE. LONDEN, 1 Dec. V.D. Uit Parijs wordt gemeld dat de bij de Kamer inge diende begrooting van Marine^ sluit met een bedrag van 113 millioén francs, ongeveer hetzelfde als in 1923 en 19,24. De Marine zal over het tijdvak van 20 jaar worden gereorganiseerd, volgens de overeenkomst van Washington. DE ONLUSTEN TE KHARTOEM. LONDEN, 4 Dec. V. D. De offi,cieele lijst der Britsche slachtoffers l>ij de on lusten te Khartoem, bevat do namen van 9 dooden en 12 gewonden. DE BOODSOHAP VAN COOLIDGE. WASHINGTON, 4 Dec. V. D. De bood schap van president Cooldigc heeft in het Congres eenige opwinding veroor zaakt, over hel feit, dal Coolidge een verschillende behandeling van de schul denaren aan de- Ver. Staten voorstelt. Men betwijfeld of Frankrijk grootere con cessies noodig heeft dan Engeland. Er wordt op gewezen dat de belasting in Frankrijk lager is dan in Engeland. Bovendien is men hel er over eens dat de voorwaarden voor Engeland niet slechter mogen zijn dan voor een ander land. De Fransche ambassadeur Jusse- rand blijft voorloopig nog te Washington, hoewel oorspronkelijk was bepaald dat bij op 6 Jan. a.s. zou vertrekken, *en zijn opvolger reeds is benoemd. In de commissie tot fundeering der buiteul. schulden is een minderheid <lic van mee ning is dat indien Frankrijk minder be taalt dan Engeland, ook de rentevergoe ding van dit land welke vastgesteld is op 3'/? pet., verminderd moet worden. AFLOOP VERKOOPINGEN. Door notaris J. C. Paap is gisteren in café „l'Union" aan de Kerkhoflaan le Vlissingen ,ten verzoeke van de Erven van wijlen de wed J. JanseStroo, pu bliek verkocht: A. 540.75 H.A. (13 gemeten 231 roe) bouw- en weiland en sprink, aan deri Zwauenburgsclien weg ,Vrijdomsweg, Zaaihoek en Kapoentjesweg te Vlissingen, Geveild in 11 perceelen en combina tiën. Koppers: perceelen 15 M. Maas qq f 5575; perc. 6 A. v. "Vlaanderen, Kou- dekerke f1400; perceelen 7—8 W. Maas qq f 4654; perc. 9 C. v. d Star qq f 1032; perc. 10 J. v, d. Velde f2200; perc. 11 M. Maas qq f1727; B. 0.64.60 H.A. (1 gemel 193% roe) weiland aan den Perduinsweg le Kou- dekerke. Kooper A. Pluijmers, Middelburg, voor f1615 (Ingez. Med.) BURGERLIJKEN STAND. Middelburg. Van 13 Dec. Overleden: A H. R. van Breda, ongeil, d., 83 j.; L. Alewijnse, gehuwd met C. Wi. D'huij, 56 j.; A. Co- dee, gehuwd met B. Goudswaard, 22 j Goes. Bevallen P. Francke, geb. Kole, z.;W. II. de Wille, geb. Reniersen, z.C. Ste- fess, geb. Sinke, d. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Op den Rotterdamschen weg te Delft is blijkens de D. C. een doodelijk ongeluk gebeurd. Op den berm van den weg liep de 72-jarige wegwerker A. M. De man gleed van den berm, werd door een vrachtauto aangereden en aan voor- en achterhoofd gewond. Eenige oogen- blikken daarna stierf hij. Reeds eenigen tijd verdacht de po litie te Amsterdam eenige brievenbestel lers van oneerlijkheid, zulks naar aan leiding van het feit, dat het herhaaldelijk voorkwam, dal brieven de plaats hunner bestemming niet bereikten. Een der ver dachten werd deze week betrapt, toen jhij brieven op het hoofdpostkantoor in 'zijn zak stak. De tweede werd gisteren fin zijn woning in het Staatsliedcnkwar- fier gearresteerd. Deze man had de ge woonte brieven in grooten getale naar huis mee te nemen en ze daar te ope nen, Hel geld zoo dit er in zal nam hij er uit. Ook drukwerken, als boeken enz. verduisterde hij. Een en ander werd in beslag genomen. (N. R. Crt.) Het persbureau Vaz Dias meldt, dat te Maastricht, in verband met mili taire knoeierijen, de luitenant-kwartier meester S. en de adspirant-kwartier- meester de J. zijn gearresteerd. Naar Het Volk verneemt, hebben zich in de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen weer onaangenaamheden voorgedaan met aldaar verblijf houdende dienstweigeraars. Eenigen van hen wei gerden, naar de directeur het blad mede deelde, opdrachten uit te voeren, hoe wel de wel het uitoefenen van werkzaam heden voorschrijf!. Als straf werden de werk weigeraars in de cellen opgesloten. Degenen, die op de zaal bleven, zoowel als* de gestraften, weigerden hierop als protest Voedsel te gebruiken. -Maandag morgen is .deze hongerstaking door tien dienstweigeraars begonnen. Thans blij ven nog vier van het voedsel weigeren In de Van Speijkstraat te Amster dam waar gevestigd is een winkel in huishoudelijke artikelen, ontstond Woens dagnacht brand. Het vuur greep snei om zich" lieen. Hel winkelhuis brandde ge heel uit. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is kortsluiting. In de éta lage had een klein booglamp je gebx*and, dat met een snoer en stopcontact inel de leiding in het achtergedeelte van den winkel was verbonden. De winkelier doofde voor het naar bed gaan de lamp, door het snoer daar uit te trekk<?u. Dit bleef echter door middel van het stop contact aan de leiding verbonden De onder stroom staande .polen van liet snoer kregen verbinding met ijzeren Voor- werjpen, die in de étalage lagen en do or het overspringen van vonken, geraakte een voorraad closetpapier in brand. X SABOTAGE IN EEN AZIJNFABRIEK Dezer dagen is melding gemaakt van schade door sabotage in de azijnmakerij van de bierbrouwerij „De Gekroonde Valk" te Amsterdam. Klaarblijkelijk door toedoen van een kwaadwillige is des nachts een groole hoeveelheid azijn weg gevloeid. Het blijkt, dat men hier mei een zeer ernstig geval van schade door sabotage le doen beeft. Niet, zooals aan vankelijk was vermeld, is van sléchts één reservoir 's nachts de kraan geo pend, doch van tien azijnreservoirs zijn de kranen opengedraaid, en niet minder dan 400 H.L. (40.000 L.) azijn zjjii wegge - 1 vloeid. Bovendien is in verschillende kui pen, waarin de azijn wordt vervaardigd, soda geworpen. De directie heeft f 300 uitgeloofd voor hem, die aanwijzingen omtrent den 'da der verschaft. Verzekering dekt de schade, aangezien jde brouwerij lid is van de vereejnigLng Molest-Risico, welke vereeniging voor haar leden het risico van sabotage-scha- de draagt. (N. R. O.) x GROOTE TREINDIEFSTAL De Anlwerpsclie redacteur der „Msb.'" meldt De Haagsche ingenieur Thurkow idie Woensdag met den express uit Parijs naar Nederland terugkeerde, is in Bel gië bestolen van een valies inhoudende twee credietbrieven van 10.000 gulden, een som van 300.000 frank en een pels jas. De diefstal werd waarschijnlijk ge pleegd terwijl de heer Thurkow in den restauratiewagen dineerde. Tusschen Ant werpen en Esschen miste de ingenieur zijn valies; hij stelde de Belgische politie onmiddellijk ju kennis met het gebeurde. DE ROOFMOORD TE SZEGEN. Het onderzoek der politie inzake den roofmoord nabij Siegen lieefl een belang rijke wending genomen. Uit verschillende bijzonderheden 17.011 gebleken zijn dat Angerstcin, de directeur van de Haiger-steengroeven, zelf de af schuwelijke misdaad heeft bedreven. De chemicus Poppe heeft verscheidene vingerafdrukken gevonden, welke van A. afkomstig zouden zijn. De directeur zpu belangrijke bedragen verduisterd hebben en nu door dezen moord zijn familie en zich zelf van het ipven hebben willen berooveu. A., die ernstig gewond is, wordt in het ziekenhuis verpleegd. (Msb.) De aangehouden directeur heeft den misdaad bekend. "UlEUWE AARDSCHUIVINGEN TE WONOSOBO. Aneta meldt dd. 1 December uit Wel tevreden, dat vandaag te Wonosobo weer vier hevige schokken zijn gevoeld. De tijdelijke kantoren van den assistent resident en van den ontvanger zijn ont ruimd. Nieuwe aardschuivingen hebben zich Noordelijk van Wonosobo voorgedaan. De verbindingsweg KebondalenModjo- tengah is afgeschoven, de verbindings- brug over de Kaliproempóeng is inge stort. Het militair bivak te Modjotengah is onder drie meter aarde bedolven. Drie soldaten zijn gedood. Er heersch groote ongerustheid onder de bevolking.. x~ DE AARDBEVING IN K.EDOE. Modjotengah is bedolven; hel aantal dooden is onbeke-nd. De herstelde verbin dingswegen zijn weer vernield. Er rijn vluchtelingenbarakken opgericht. De des- sa Nangtjoloredjo, welke 125 bewoners telt, is vernield. Slechts 35 van de inwo ners hebben zich aangemeld bij hel be stuur. De scholen van Wonosobo zijn gesloten en het herstelwerk is gestaakt. De drie aldaar vermiste militairen zijn gevonden KERKNIEUWS. Alhier is opgericht de Afdeeling Middelburg der V rijdenkérsvereeniging „De Dageraad" met aanvankelijk 16 le den. ONDERWIJS. Een vergissiug. Een abonné zond ons een uitknipsel uit het Belgische dagblad La Dernière Heure, waarin in een bericht over het toekennen van den titel van doctor ho noris causa door de Universiteit fe Parijs aan buitenlandsche geleerden, o. a. ge sproken wordt van Lorentz „proftesscur 5 l'université de Liége". We zullen die verwarring van Leiden met Luik maar "beschouwen als een drukfout of een schrijffout. Die annexa tie zou anders tè mal zijn.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2