één aanvaller. Later is zijn medeplich tige ook aangehouden. Dc daders zijn A J. van Uet PLusplein en de zwerver P. S. V. MOEDERMOORD? Te Peperga (Fr. werd in de maand September van het vorige jaar de 71- jarigc A. ten B., weduwe van E, C.. dood in dc put bij haar woning gevonden. Thans heeft na een twist, naar Vaz Dias meldt, iemand aan de politie medic- gedeeld, dat, J. C., zoon van de vrouw zijn moeder met een houten hamer de hersens heeft ingeslagen, haar van haar geld heeft beroofd en daarna het lijk in den put heeft geworpen. Ook nog een tweetal andere persoucji legden een der gelijke verklaring af. De politie onder zoekt de zaak. .1. C. is momenteel in .ge vangenschap voor een ander Feit Dinsdag is de sectie van het Jjjk ge schied. De geneesheer heeft verklaard dal de wond; ,die deslijd(s is toegeschre ven aan den val in den put, zeer wel met een houten hamer kan zijn toegebracht. ROOFMOORD. Naar een Wolfftelegrani uit Sicgen meldt, is Dinsdagavond om 6 uur op de villa van den directeur van de kalksteen- mijn TTaiger bij Siegen (bij Dillenburg, district Wiesbaden) een overval ge pleegd. Ken bende van 20 5 25 mail stormde de villa binnen, waarbij alle personen, die zich te weer stelden, werden neer geslagen. De dirccteuir zelf werd zwaar gewond Men twijfelt er aan, of men zijn leven zal kunnen behouden. Zijn vrouw, zijn schoonmoeder, een dame, die op bezoek was, drie bureau- employ ê's, de tuinman en een arbeider werden gedood. Na deze moordpartij staken de roovers de villa in brand. Van de lijken waren dan ook sommige verkoold. Omtrent de daders heeft men nog geen spoor ontdekt Men vermoedt, dat de roovers het op een groote som loongel den gemunt hadden. Aan de „N. II. Ot." wordt nog tiet volgende gemeld De heer Augerstein was 's avonds om 6 uur naar den post gegaan. Terugk.ee- rend hoorde hij in zijn huis groot tumult en hulpgeroep Toen hij snel naderkwam, en naar binnen wilde gaan, werd hij aan het tuinhek door twee mannen tegen gehouden c-n in de borst gestoken. Hij viel bewusteloos neer. Alle menschen, die zich in de villa bevonden zijn vermoord. Mevr. A., die ziek te bed lag, is op den grond getrok ken en met 18 dolksteken gedood. Haar moeder vond men dood in de keuken. Zij §cheen met een bjjl tc zijn doodgesla gen. In de badkamer vond men het lijk van de zusier van mevr. A' In de mei denkamer lag het verkoolde lijk van het dienstmeisje. Zij schijnt daarheen te zijn gevlucht en levend te zijn verbrand. De inbrekers hadden n.1. op de eerste ver dieping de meubels met benzine begoten en in braad gestoken. Daardoor is het bovenste gedeelte van liet huis afge brand. In een bureau, dat gelijkvloers ligt, waren twee beambten aan he>t werk. Ook zij zijn door de inbrekers geslagen en gestoken en zij zijn doodgebloed. Voorts vond men nog de lijken van een tuinman en zijn helper. Het vijfjarig kind van A. wordt vermist. Men vennopdt, dat de inbrekers hel meegenomen hebben. Tot dusver heeft men van de moorde naars nog geen spoor kunnen ontdekken. BUITENLAND. ENGELAND EN DE FRANSCHE SCHULDEN AAN AMERIKA. Het bericht der besprekingen tusschen Frankrijk en de Ver Staten over een schuldregeling is te Londen eenigszins onverwacht gekomen. Men weet dat Amerika er op staat, dat althans in prin cipe de schuldvorderingen van Amerika nu op de Europeesche geassocieerden zullen worden erkend en men beseft ook volkomen, dat Frankrijk aanspraak kan maken op zekere tegemoetkoming in verband met het feit, dat het materieel meer geleden heeft dan andere landen. Niettemin betreurt men het, dat de Fransche regeering de stappen ter in leiding dezer onderhandelingen heeft on dernomen zonder Engeland er in te ken nen. Vooral omdat Engeland een groot deel van de thans ten opzichte van Amerika geconsolideerde schuld alleen op zich heeft genomen als borg voor Frankrijk en andere Europeesche lan den, wier boniteit destijds te Washington en New York in twijfel werd getrokken. In verband met de geruchten over de regeling, die Frankrijk zal willen treffen en waarbij o. a, een moratorium van 10 jaar voor aflossing en verminderde ren tebetaling wordt genoemd, wijst men er in Engeland op, dat bij de overeenkomst die Groot-Britannie destijds te Washing ton heeft gemaakt, dit aanspraak kan doen gelden op gelijke behandeling als eenig ander met Amerika geassocieerd land. Bovendien ligt het vrijwel voor de hand, dat als Frankrijk de schuldvorde ring van Amerika, zij het dan onder be paalde voorwaarden en met uitstel van betaling erkent er voor de nieuwe Brit- sche regeering geen enkel motief be staat, om harerzijds ook van Parijs een regeling te verlangen ten aanzien der uitstaande schuldvorderingen. Men brengt het bericht, dat Churchill bij zijn a.s. bezoek aan Parijs de vraag dier schulden niet op den voorgrond zal brengen in verband met zijn wensch, eerst volkomen klaarheid te hebben aan gaande de tusschen Parijs en Washing ton te treffen regeling. INSTRUCTIES AAN DE BOLSJE WISTISCHE GEZANTEN. De leiding van de Centrale uitvoeren de commissie heeft aan de diplomatieke vertegenwoordigers van de Sovjei-feue- ratie een circulaire gezonden, waarin er op gewezen wordt, dat de diplomatie der Sovjets in normale betrekkingen be gint te treden met de diplomatie van de kapitalistische staten. Dit levert voor beide zijden een reeks voordeelen op, doch het veroorzaakt ook moeilijkheden, die voortvloeien uit de principieele ver schillen tusschen de maatschappelijke opvattingen. Te dien aanzien is het wen- schelijk, klaarheid te brengen. Het is duidelijk, zegt de circulaire, dat de werkzaamheid van de gezantschappen propaganda in het land waar zij geaccre diteerd zijn uitsluiten. Iedere sovjet-ge zant, zoo heet het verder, vertegenwoor digt een staat van arbeiders en boeren, waarin een bijzondere levenswijze geldt, welke een uiting is van de zedelijke op vatting van de arbeidende klasse. In ver band hiermede is het duidelijk, dat de bij vreemde regeeringen geaccrediteerde vertegenwoordigers niet alleen uit per soonlijke, maar ook uit ambtelijke-diplo- matieke overwegingen een eenvoud van vormen en spaarzaamheid in de uitga ven moeten nastreven, die in de lijn ligt van het wezen van het Sovjet-regime. Het niet-houden van zeker uiterlijk cere monieel, dat gewoonlijk aan de positie van een diplomaat verbonden is, doch geenszins uit die positie voortvloeit, mag dus niet geïnterpreteerd worden als gebrek aan welwillendheid. Evenmin mag het zich onthouden van deelneming van Sovjet-vertegenwoordigers aan bij eenkomsten of betoogingen, die een, aan het Sovjet-regime vreemd karakter dra gen, als een politieke demonstratie wor den opgevat. De Sovjet-regeering stelt zich ten aanzien van vertegenwoordigers van vreemde mogendheden op hetzelfde standpunt, zij hoopt op deze wijze moei lijkheden te vermijden en vriendschap pelijke samenwerking mogelijk te maken. O} LONDENSCHE BRIEVEN. Van onzen Londenschen correspondent. Londen, 25 November. Het koffiestalletje. Al sinds menschenheugenis is 't kof fiestalletje een typisch verschijnsel van het Londensche straatleven. De groote stad heeft altijd menschen gehad, die vroeg op weg gingen naar of laat terug keerden van hun werk, op uren dus, waarin de diensten van de regelmatige inrichtingen, waar men drank en ver- verschingen kan bekomen, niet meer of nog niet beschikbaar v/aren. Voor die vroege en late werkers voorzagen de „coffee stalls" in een behoefte. Het zijn een soort kleine kramen op wielen, die worden verplaatst op een punt van straat of plein, waar nachtwerkers pas- secren. Behalve warme en slechte kof fie en thee, zijn er levensmiddelen te koop, in den vorm van zure eieren, brood, boter, gebak, vleeschwaren, kaas tabak, sigaren en sigaretten. Gedurende en na den oorlog is het aantal lcoffiestal- letjes aanzienlijk toegenomen; en thans is er geen buurt over de gansche uit gestrektheid van stad en voorsteden, die niet een of meer van die ambulante eet- en drinkgelegenheden heeft. De toename moet worden toegeschreven aan de om standigheid, dat aan herbergen „pu blic houses" en andere vergunnings zaken door oorlogswetgeving bedrijfs- beperking werd opgelegd, die ook thans nog wordt gehandhaafd en wel gehand haafd zal blijven. Voorheen waren die herbergen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat open. Maar sedert eenige jaren mogen ze eerst half twaalf voor middag open gaan en moeten te tien of elf uur in den avond weer sluiten. Het is duidelijk, dat de „coffee stall" daar wèl bij moest varen. En de zet bazen en houders van vergunningsza- •ken hebben vaak hevig geprotesteerd tegen de bevoorrechte positie, welke die straatverkoop van voedsel en drank te genover hen innam; een positie, die voor al ook daarom zoo voordeelig was voor de koffiestalhouders, omdat zij geen dis trictsbelastingen en grondhuren behoef den te betalen, twee lasten, die het be drijf van den „public house-keeper" zwaar drukken. Zooals reeds bleek is het bedrijf van den „colfee stall-man" ook niet aan plaats gehouden. Zoo'n man kiest een plaatsje uit, dat hem geschikt lijkt. Hij zal er eenigen tijd goed zaken doen. Maar dan wil het wel eens voorkomen, dat de loop door „omstandigheden onaf hankelijk van zijn wil" afneemt. Dan zet hij c-en paard voor zijn kraampje en gaat elders zijn geluk zoeken. Maar in de meeste gevallen zijn de wielen onder het stalletje slechts een erfelijk over blijfsel van zijn vroeger ambulantismc Er is weinig in deze stad, dat zoo honk vast is als liet kolfie-stalletje-op-wielen. De meeste kraampjes staan al jaren lang op hun zelfde plaats en hun wielen zijn bijna vastgeroest in de assen. Want op den duur schijnt een lucratief bedrijf voor dezen vorm van ondernemingslust overal in Londen mogelijk. Het koffiestalletje schijnt te werken als een magneet op de bewoners in de omgeving en op die talrijke, vlottende bevolking, die van den dag een nacht maakt of die te vaak en te veel tusschen de wielen zit om ge legenheid te hebben in een reguliere in richting ververschingen te gebruiken. Reizigers, die op vroege en late uren van den dag Londen in en uit gaan, vin den in de „coffee stall" redding voor hun maag en voor „dat flauwe gevoel", dat wij allen kennen, wanneer wij lang in touw zijn geweest en ons niet den tijd hebben gegund aan de gerechtvaardigde verlangens van het lichaam te voelen. Dat het bedrijf van den k'offiestal- houder zeer winstgevend is, bleek on langs voor de rechtbank, toen een of ander dispuut op dit bedrijf betrek king hebbende gerechtelijk moest worden beslecht. In dat proces werd medegedeeld, dat de houder van een koffiestalletje op het trottoir voor het ziekenhuis van Westminster (blijkbaar een zeer voordeelige plaats) een winst maakte van 1000 pond sterling per jaar. Dit stalletje staat op een van de mooiste punten van het West End, nabij de par lementsgebouwen, de abby van West minster en in den stroom van het enor me verkeer tusschen Trafalgar Square (het geografische middenpunt van Lon den) en het welbekende Victoria Station. Het bedrag dat ik daar noemde schijnt fabelachtig. Maar het vertegenwoordigt geenszins een record-inkomen voor de nederige „coffee-stall" want er is geen bedrijf in deze stad, dat zoo spoe dig en zoo gunstig winst geeft bij zoo weinig bedrijfskosten. Een drietal jaren geleden diende een lid van den gemeen teraad van' Westminster voor wien dit onaanzienlijk kraampje in het meest monumentale deel van Londen blijkbaar een doorn in het oog was een motie in, strekkende tot verwijdering. Maar zijn opzet mislukte, toen den gemeente raad een petitie werd toegezonden, ge- teekend door duizenden klanten, waar onder verscheidene parlementsleden en menschen uit de voorname kringen van het West End. Onlangs, na een vrijen Zaterdagmiddag in Weybridge, kwam ik laat aan het station van Waterloo, aan den zuidkant van de rivier, aan. Bij die gelegenheid heb ik voor het eerst ge bruik gemaakt van een „coffee stall". De dingen hebben mij nooit aangetrok ken. Bij het spaarzame licht van een olielamp kan men niet goed zien wat men krijgt; en de kwaliteit van eet- en drinkwaar schijnt bovendien de minste. Maar bij die gelegenheid was ik, be halve dorstig, ook verlegen om wat in drukken en ik knoopte daarom een ge sprek aan met den houder. En deze man deed al terstond de paradoxale mede- deeling, dat het meest winstgevende ar tikel van den omzet van het koffie stalletje.thee is. Ik vroeg om thee en verontschuldigde me, dat ik aan een koffiestalletje om thee vroeg. En dat was het antwoord. Een kop thee van zeven en een halven cent, zeide hij, bracht hem meer profijt dan een kop koffie van een dubbeltje. Er ontspon zich een levendig gesprek, waarin een viertal andere klanten zich mengden. En ik leerde er uit, dat de man zijn stal letje op die speciale standplaats voor geen 1000 pond sterling zou willen ver- Icoopen. Hij vertelde natuurlijk niet hoe veel hij met zijn bedrijf verdiende, maar hij gaf wel te kennen, dat die 1000 pond sterling, die hij had genoemd, bij lange na niet zijn winst over twee jaar ver tegenwoordigden. Maar na wat ik se dert over het bedrijf heb vernomen, denk ik het niet meer. Nabij het groote Eus- ton-station in het noordelijk deel van dc stad, staat een rij van drie of vier stalleijes. Ze worden de meest lucra tieve van Londen geacht. De „takings" (bruto kasinkomsten) zijn er per avond gemiddeld 14 pond sterling. De klanten zijn hier dc reizigers uit het Noorden des lands, die laat in den avond te Lon den aankomen. En zelfs in dat centrum van nacht- pleizier Piccadilly Circus, waar tegen woordig eenige restaurants den gan- schen naclit open blijven is de „coffee stall" nog een goede broodwinning. Wie in den nacht langs dit fameuze plein komt, kan aan de koffiestalletjes interes sante tooneclen zien. Het vroege werk ontmoet er het late pleizier. De jonge rijkaards, in hun avondklee- ren en dan dof-zijden hoogen hoed op, staan er broederlijk koffie of thee te drinken met een drager van de groen- tenmarkl, die op weg is naar zijn vroe gen arbeid. Een club-man, die tot in het holle van den nacht bridge heeft ge speeld temidden van het weelderige comfort van zijn club, gaat voor de af wisseling een bom, een haring of een ei in het zuur eten aan de straatkraam-op- wielen, in het gezelschap van bootwer kers, late vrouwen en vermoeide too- neelmenschen. Men fluistert, dat er wel houders van koffiestalletjes zijn, die bar veel geld verdienen met ontduiking van de drank wetten. Niet dat zij sterken drank schenken; daaraan kunnen zij zich niet wagen. Maar in schuilhoeken, waar het zwakke lamplicht niet doordringt, heb ben zij een paar flesschen whisky ver borgen. Dat is de „einder" (ascb of sin- ders in letterlijken zin), die zij in de kof fie doen van goede en hun goed be kende klanten. En er zijn een heele boel van die goede en hun goed bekende klanten. De „einder" bestaat nooit uit meer dan 'een theelepel vol en de goede klanten betalen voor die koffie met een theelepel „asch" er in de som ma van negentig cent. Maar afgescheiden van dit onwettige middel om veel geld te verdienen, krijgt men den indruk, dat elke houder van een koffiestalletje, die tevree is zijn be drijf eerlijk te houden, van een goed in komen is verzekerd. Hij behoeft niet veel voedsel in voorraad te hebben. Want „vaste stoffen" worden niet veel gevraagd. Een behoorlijke kop koffie en een schoone, vroolijke „stall" bren gen den man een heel eind. En zelfs al is de „stall" niet vroolijk en niet schoon, dan schijnt het óók nog wel te gaan. Want de voorname klanten zijn, wan neer zij zich aan het stalletje tegoed doen, gewoonlijk in een geestesgesteld heid, waarin hun kritische zin niet scherp is. En de nederige klanten let ten niet op de schoonheid en vroolijk-' heid. De omzet van sigaretten (die be kende, onwelriekende Engelschc Vir- ginia-sigaretten) is ook zeer groot. En daarom zijn de stalletjes ook een steen des aanstoots voor de sigarenwinkels, die na acht uur n.m. geen rookwaar meer mogen verkoopen, terwijl de am bulante, vrije „colfee stall" het den ganschen nacht doet. Naar aanleiding van de onthullingen over de winsten, door dit bedrijf ge maakt, zijn vele houders misbaar gaan maken. Zij spreken de cijfers tegen en ver tellen, dat de concurrentie tegen woordig zoo groot is, dat het vet van den ketel is. Maar gerechtelijke getui genissen vormen een goeden grondslag voor beoordeeling van het bedrijf. Te genwoordig ziet men al stalletjes, die niet door een paard worden voortge trokken, maar voorzien zijn van een motor, in welk geval voor de ouder- wetsche wagenwielen op rubber-banden in de plaats zijn gekomen. En in een druk deel van hel West End zag ik on langs een inrichting van dien aard, die in haar luister deed denken aan een restaurant op wielen. BEVOLKING. Gedurende de tweede helft van No vember zijn de volgende personen te MIDDELBURG Ingekomen: L. J. Jansens, K. Noordstraal E 18 van Bergen op Zoom; Franca. Ca. van Dranen, Veersche singel S 42a, Utrecht; II. P. van Nederveen, Ileerenslraal II 149, Duilschland; mcj. J. J. H. Berting, Segeersweg V lOOd, Eindhoven; mej. A. C. P. van Egmond, Noordplein M 292, Doelinehera; A. J. van Benthem, Markt K 8, 's-Gravcnhage; mej. C. Schilleman, Schuttershofstr. K 128, Biervliet; A. Ka naar, Sleepers-singel Q 314, Hoboken (België); mej. Corna. Sierag, Wageuplein P 12, O. en W. Souburg; mej. I. Kasse, L. Burg C 93, Veere; J. D. Bongers, L\ Delft I 33, Groniugen; mej. Jaca. Th. van Stuijvenberg, Noordplein M 292, Zalt Bommel; L. de Rijke, Dwarsslr. T 5, O. en W. Souburg; mej. ,f. Spruijl, Wijn- gaardslr. L 161, Arncmuiden; mej. .1. de Klerk, Loskade P, 265, Koudekerke; Ph. A. Kets de Vries, Vliss. sir. I 159, Frankrijk; A. Jellema, Eigenhaardslr. P 219, 's-Gravenhage; mej. C. Holthuijzen, Armeniaansch Schuilvlot Q 261, Koude kerke; B. Hoesman, Molenwater N 51, Domburg; L, .T. Valkier, L. Noordstraal E 18, Bergen op Zoom; mej. C. J. Ver- hage, Noordsingel S 192, Vrouwepolder; mej. J. ff. Kaamer, Hoogstraat I 128, RenkumG. Goorhuis, Noordbolwerk M 231, Hilversum; P. Koole, Veersche sin gel S 36, O, en \V. Souburg. Vertrokken: J. Poppe, van Rouaansclie kade G 159 naar Halsteren, „Vrederust", D 308; 'D. Talma, Houttuinen Q 23a, Amsterdam, van Baerlestr. 91b; Th. E v. d. Berg, Rozenslr. W 261, Nijmegen, van Goor- straat 6; G, Th. Booekhoven, Rozenslr. W 261;, Nijmegen, Achter Valburg 25; W. A. A. Pennock, Lange Delft B 148, Vlissingen, Kerkhoflaan 2; A. Goedbloed, IC. Delft F 19, St. Laurens B 75; M. L. Vijverberg, Dampoort T 175, Rotterdam, Brederodeslr. 44a; E. L. Kamermans, Spanjaardstr. F 72, Amsterdam, Buik sloot A 46; J. J. Buijs, L. Gortstraat I 331, Amsterdam, Schippersgracht 12;L. de Witte, Segeerssingcl V 80, O. en W. Souburg 1S2; J. de Bruin, K. Heeren- grachl M 285, Vlissingen Droogdok 6; ,f. Tollenaar, Iloogslr. I 128, Terneuzen, Schoolplein 15; A. v. d. Boogaart, Ro zenslr. W 222, Rotterdam, Nieuwe Markt 18; W. Gilde, Poltenmarkt IC 108, Noord- gouwe; mej. F. J. Nijpjes, Oude Veersche weg T 261a, Hilversum, Soesfdijksche straatweg 82; wed. J. W. Snijders, Hof plein E 223, Bergen op Zoom, Moergreb- slraal 64; P. C. van der Star, Molenberg K 89b., Vlissingen, L. Noordslx-. 23. Gedurende de tweede helft van No vember zijn de volgende personen Se KOUDEKERKE I ngekomen: II. ICoppejan uil O. en W. Souburg Vertrokke n: E. Marinisse B 223 naar O. en W. Sou burg; J. Hollebrandse met gezin B 163, Vlissingen; J. van do Plasse, 96, Kloetin- ge; A. J. van de Velde, E 163, Breda; wed. A. Wisse, geb. Dekker, D 36, Se- rooskerke; .1. Luteijn met gezin B 10 Se- rooskerke; J. Jobse, E 55, Amsterdam; H. Meijler, met gezin, A 47 St. Laurens. Ingezonden Stukken. WINKELSLUITING OP OUDEJAARS AVOND. Mijnheer de Redacteur. In de laatstgehouden zitting van dpn gemeenteraad werd dpor een partijgenoot der S.D.A.P. aangevraagd, om de winkel- si uiting op Oudejaarsavond op te beffen. Dit had ik in geen geval verwacht van iemand, die deze richting was toe gedaan, daar dit toch geheel in strijd is met hel principe, daar dezelfdp persoon toch jaren lang aan de zijde der mo derne vakbeweging heeft gestaan, om te strijden voor betere arbeidsvoorwaarden en achturen arbeidsdag. Ook voor acht uren winkelsluiting en het verlaten der zaak voor het personeel om kwart over achten. Heeft aanvrager dezer hierbij wel na gedacht dat zoowel georganiseerd als on georganiseerd winkelpersoneel hier de dupe van zou worden P Mij dunkt van niet, hoewel deze menschen toch ook gaarne om 8 uur huiswaarts keeren om oudejaarsavond te vieren of naar de kerk te gaan. Hopende dat B. en W. bereid wtïllen zijn het verzoek van den Bond van Han dels- en Kantoorbedienden, om de acht- uui-winkelsluiting te handhaven, zullen inwilligen. Met dank voor de verleende plaats ruimte, Abouné IC. o DE STRAATVERLICHTING VAN VEERE. M. de Red. Het schijnt wel of men hier in Veere is teruggekeerd naar den toestand waar in men enkele eeuwen geleden verkeer de, toen men 's avonds niet uit" kon gaan, tenzij voorzien van een lantaarn vanwege de heerschende duisternis en het slechte plaveisel; men kon dat toen niet kwalijk nemen, want onze vaderen waren toen nog zoo verlicht niet als hunne nazaten in de twintigste eeuw. En toch zou men, als men den toe stand beziet, waarin Veere des avonds verkeert, gaan twijfelen of onze vroede vaderen begiftigd zijn met het licht dezer eeuw. Het is gewoonweg treurig als men 's avonds hetzij een boodschap of naar het postkantoor of op bezoek moet en men dan eene Egyptische duis ternis gewaar wordt, waardoor men ook vanwege de glibberigheid der straten, kans heeft een ongeluk op te loopen, en als men dan b.v. op bezoek geweest zijnde omstreeks negen of tien uur, met begeleiding van een lantaarn naar huis moet zien te komen. Toen hier enkele jaren geleden het gas werd aangelegd, brandden alle lan taarns, ook zelfs wanneer de maan in volle glorie aan het firmament stond, toen betaalden de inwoners de helft en nog minder van de tegenwoordige be lasting. En nu, nu de belastingen meer als verdubbeld zijn, nu mag men in het donker zien dat men zijn weg vindt. Tegenwoordig branden de lantaarns al niet meer voor eerste kwartier, wat vroeger wel zoo was, maar nu zooals verleden Zondag, toen de maan reeds om even 8 uur onderging, slechts een enkele buiten de kom der gemeente en geen enkele er binnen. Ik geloof, dat, wanneer dit uit een be zuinigingsoogpunt voortspruit, dit wel een verkeerde bezuiniging is, en ik ben overtuigd, dat ik handel naar het in zicht van de meeste inwoners dezer ge meente, als ik beleefd vraag om meer licht! In de hoop, dat dit, mijn schrijven, ook moge komen onder de aandacht van hen, die hel aangaat, en U mijn dank be tuigend voor de opname. Veere, 1 Dec. 1924. L. NOODLIJDEND HONGARIJE. Na geruimen tijd pns niet lol het pu bliek gewend te hebben om steun hij ons liefdewerk, zien wij ons thans weder genoopt een dringend beroep te doen op onze weldadige landgenooten om ons l,ii staat te stellen onzen arbeid ten be hoeve der Hongaarsche kinderen, van al lerlei stand en belijdenis, voort te zeilen. Bij een kort geleden ter plaatse inge steld onderzoek, met raadpleging ook van daar gevestigde Neder]anders, is opnieuw gebleken, dat met name te Boedapest, do'duurste stacl van Europa, nog veel ellende heerschl onder de lallooze ge zinnen, waarvan dc kostwinner öf ont breekt, of met een geheel onvoldoend Iraclcmcnt (een hoogleeraar bijv. f90 per maand!) vrouw en kinderen aan koude en honger ziet blootgesteld. Melk en rijst bijv. zijn voor liet meerendeel der bevolking onbereikbare weeldeartikelen geworden. Dankbaar herdenken de duizenden wier kinderen hier te lande werden ver zorgd en gesterkt terugkeerden, de wel daden van ons volk; maar nog hunkeren er duizendtallen om ook aan de 'beurt te zijn om bier levenskracht en levens lust op te doen. Helpt ons deze nfel tc leur te stellen. Laat uwe gaven, groot en klein, ons toevloeien, liefst aan het adres van on zen penningmeester, den heer de Neef, Anna Paulownastraat 49, Den Haag. Het Centraal Comité voor Hon gaarsche IC buleren Dr. W, 0. A. Baron v. VredeU- burch, Voorzitter. Mej. E. J. de Voogt, Secretaresse. 0. de Neef, Penningmeester. Dr. Th. van Schelven. Mej. J. H. Kuijper. Ds. J. van der Linden. W. de Cock Buuing. Mevr. S teger-Kractzer. 's Gravenhage, 1 December 1924. Eleclrische Drukkerij G. W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6