FEUILL ETOi van BIJVOEGSEL Dinsdag 2 Dec. 1924 no. 285. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Bond van Harmonie- en Fanfa re vereeni,gingc n in Zeeland. Zaterdag werd in hotel „Centraal" te Goes een algemecne vergadering gehou den van den Bond van Harmonie- en Fanfare verecnigiugen in Zeeland. Tegen woordig waren met het bestuur, afge vaardigden van 28 aangesloten vereeni- gingen. Uit het zeer uitvoerig jaarverslag bleek, dat bij den bond in 1924 waren a:mgesloten 40 verecnigingen met te sa men 1092 leden. Na verslag der commissie van onder zoek werd de rekening goedgekeurd: ont vangsten f 2755.03, uitgaven f 932.23, goed slot f 1822.80. Een voorstel van „Opwaarts" te Si. Jansteen, om voortaan bij de concoursen de prijzen 'bij stemming door de jury leden toe te kennen, werd aangehouden tol een volgende alg. vergadering. Even- //oq een voorstel van „Voorwaarts" te Koudekerke om het concours te houden op een anderen dag dap 2den Pinkster dag. „Arnes Genoegen" te Arnemuiden stelt voor om het critisch verslag van de wed strijden afzonderlijk te laten drukken. Besloten wordt hieromtrent met den uit gever van hel maandblad „Musica" in overleg te treden. oPe periodiek aftredende bestuursleden de lieeren H. Blok le~Kapellc en F. van Hoorn te Vtissüigen, wérden met zeer groote meerderheid herkozen. Voor een in 1925 te houden Bonds- coucours hadden zich geen gegadigden opgegeven. Besloten wordt dat hot te geven concours geheel ten bate van den bond zal komen, waarna als plaats wordt •aangegeven Goes. De heer Gonstandse, afgevaardigde van „Euphonia" te Goes, zegt het bestuur medewerking dier ver- eeniging toe liet bestuursvoorstel om aid 63 van het bondsreglement te wijzigen als volgt- „Indien op een algemecne vergadering een concours is vastgesteld, dan wordt levens ecu adviseur benoemd lol hel aanwijzen der verplichte nummers, wordt aangenomen en als adviseur benoemd de heer M. C. van de Roovaarl le Am sterdam. Behandeld wordt een schrijven der harmonie „E.uplionia" le Goesv betref fende hel reslilueeren van een gedeelte der gelden welke Boor genoemde ver- ceniging bij het concours 1922 zijn ge stort „Euphonia" is aan dal concours f305.9lVa le kort gekomen en vraagt restitutie van dit bedrag. Bij meerderheid van stemmen wordt dit verzoek afgewe* zen. Ook de vereeniging „E. M. M." is aan hel concours 1924 te kort gekomen en stelt voor om het bedrag, dat in de bondskas moet worden gestort le vermin deren, Aangenomen wordt een voorstel om hel bedrag ,dat in de bondskas moet worden gestort van f 500 op f 250 le brengen ,en aan dat besluit terugwerken de kracht te verleenen; zoodal aan „Euphonia" en „E. M. M.beiden f 250 wordt terugbetaald. De wenschelijkheid wordt uilgesproken tol hel houden van een solistenconcours Besloten wordt hiervoor nog nader met dc verecnigingen te correspondeeren en zoo noodig een algemeeue vergaderinj uit te schrijven. „Apollo" te Domburg verzoekt om op een nader le bepalen dag in 1925 ter herinnering aan zijn 25-jarig bestaan een bondsfestival le mogen organiseeren, welk verzoek wordt toegestaan. In de Steenrots e. Als een overdruk uit het orgaan van den Bond „Heemschut" ontvingen we een artikel over: de restauratie van het huis genaamd „In de Steenrotse" te Mid delburg, geschreven door den architect van die restauratie, A, A. Kok. Het artikel deelt mee hoe het gebouw in het bezit van de Vereeniging „Hen- drick de Keyser" is gekomen, wat er over het huis en den vroegeren toestand te vinden was in de archieven en op oude teekeningen; en dan vooral: hoe de erbarmelijke toestand was, waarin het gebouw bij het onderzoek verkeer de. Uitvoerig wordt dan verteld, hoe het bij de restauratie is toegegaan, hoe men bij den voorgevel blokje voor blokje voorzichtig heeft uitgenomen en wede^ op zijn plaats gelegd in deugdelijken"1 mortel, met vernieuwing alleen van de totaal verweerde of verdwenen stukken. En ook wordt meegedeeld hoe bij de restauratie van het binnendeel en van den achtergevel deze naar de gevonden aanwijzingen zijn hersteld overeenkom stig den ouden toestand. Reeds bij de inwijding van het her stelde gebouw hebben we de meeste bij zonderheden daarvan reeds aan onze lezers meegedeeld, zoodat we er nu niet op terug komen. Maar we vestigen toch de aandacht op dit artikel omdat het op zoo welkome wijze dat alles nog eens vast legt, met uitvoerige details. Bovendien is het artikel Versierd met eenige zeer fraaie foto's: van den voor gevel vóór en na de restauratie, van twee der reliefs uit dien gevel, van de boven verdieping na dc ontmanteling, en van het voorhuis tijdens de herstelling. In het Novembernummer van „The Studio" vonden we een reproductie van een aquarel van Wittington van het in terieur der beneden-verdieping. „At mijnheer Peppelmans" staat er onder. Een kort artikeltje deelt een en ander over het gebouw mee. poëzie, en de daarna opkomende levens onlust en zedelijke ontevredenheid. De uitgever zorgde voor een smaak- vollen omslag. door MARGARET PEDLER. ticautoriseerde vertaling van W. E. PONT C6). Dc ijzige kilte van zijn slem dood haar hel laatste beetje kalmte verliezen. „liet vonnis van den krijgsraad!" barst te zij uit. „Vervloekt zij het vonnis van den krijgsraad 1" „Dat heb ik ook dikwijls gezegdI' op bitteren toon. „Garth", zij deed een stap naai* hem toe en haar sombere oogen gloeiden hem tegen. „Ik wil een antwoord hebben! In Godsnaam, houd mij niet langer in onzekerheid!.... Er zijn al misverstanden genoeg geweest er is al genoeg terug houding geweest tusschen ons. Laten we dezen oenen keer tenminste eerlijk en open wezen tegenover elkaar. Ik beweer de wel, dat ik je niet meer liefhad ik dacht, dat ik mijn leven kou leven mei de wetenschap, dal jij was wat ze je genoemd hebben. Maar ik kan het niet!... Ik kan niel verder gaan... Ik kan hel niet Jonger dragen Je moei mij antwoorden' Was je schuldig?" „Studiën van de Tach tiger Bewcgin g", door Frans Coenen. Uitg. G. W. den Boer, Middelburg. Toen Frans Coenen eenige jaren ge leden in tijdschriftartikelen de letterkun dige beweging der tachtigers onder han den nam, heeft zijn studie bij alle be langstellenden veel aandacht gevonden, als meening van een letterkundige, die alleszins lot oordeel bevoegd was. In dit boek vindt men die meeningen terug. Coenen is van oordeel, dat men ver ge noeg van die beweging af is, om te ko men tot een samenvattend inzicht, dat, de speciale dragers van die beweging verwaarloozend, verklaren wil wat die beweging beteekent in het Ilollandsche en zelfs in het Europeesche geestesleven van haar tijd. Hij gaat daarbij uit van de tegenstel ling: individualisme-collectivisme. Na de renaissance (d. 5. de wedergeboorte der persoonlijkheid tol eigen vrijmachtig le ven), die Holland beleefde tegen het einde der zestiende en in den aanvang der zeventiende eeuw, kwam een vloed golf van collectivistischen geest uit Frankrijk, die voor ons land kenmerkend is geweest in de achttiende eeuw, en die hier, in tegenstelling met Frankrijk, door werkte in de eerste helft der negentiende eeuw. Eerst Busken Huet en Multatuli zijn te beschouwen als de Nederlandsche Voltaire en Rousseau. Die ontdooiing der individualiteit vond haar politieke uit drukking in de democratiseering van het staatsbestuur in 1848. Maar de sterke opbloei van den Hollandschen geest kwam eerst later, en in dit boek wordt uiteengezet hoe die vernieuwing zich ontwikkelde op litterair gebied. Achtereenvolgens bespreekt de schrij ver dan: het "algemeen karakter der be weging: levenslust, levensviering, levens- zwijmel; subjeclivisten, evenwichtigen, objectivisten; de bezinners der tachtiger beweging en hun kritiek; de tachtiger „De Sloof", door Fannie llurst. Uitg. II. P. Leopold's Uitg. Mij. Dit is een heel bijzonder boek. In vorm is het een beschrijving van het leven van een dienstmeid in New York. In werke lijkheid is het een beschrijving van het leven in de New Yorksche milieu's, waar in die sloof haar zware werk doet. Die milieuschildering is met groot ta lent en met zeer eigen middelen gedaan. Met niets ontziende kritiek. In New York moet het boek wel een groot opzien hebben gebaard. Maar ook voor den le zer hier is het boeiend door de merk waardige scherpte waarmee een reeks beelden voor zijn oogen worden gepro jecteerd. De bengels op reis door George van Aalst. Uiig. Valkhof! en Co, Amersfoort. We zien hel dikwijls tegenwoordig zoo'n serie met dezelfde personen. Een. gunstig leeken voor den schrijver, het bewijst dat zijn vorig verhaal in den smaak is gevallen, en naar de verdere wederwaardigheden wordt uitgezien. Puck en Wout hebben we leeren Icennen in de Bengels van III B. en de H. B S. krant. Boeken van gczelligen jongens- humor. 'I Gevaar bij zoo n serie is al leen, dat de spontaniteit er wel eens af gaat. Zoo is dit ook eenigszins hier hét geval, ondanks alle frischheid, die cr van George van Aalst's boeken uitgaat. Tocli leefden we weer niet die twee aardige jongens mee op hun tocht door liet land, hun kampeeren, hun avontu ren. Toch was er weer veel, dal ons aan onzen eigen lijd 'Aeed herinneren! Bruine Suilc^r, door Ru by M. Ayres. Verl. door J, Joh. Schaake. Uiig. Mij. Hol land, Amsterdam. Velen zullen zich de uitstekende op voeringen van „Bruine Suiker" herinne ren, in de Kermisdagen van 1922 Een aardig Engelsch-society sluit, zeer ge schikt voor ontspanning. Hel is thans in boekvorm verschenen, voor degenen, die er zich nog eens mede willen amuseeren. Hel is precies dezelfde discours, intriges, entourage. wagen over een kunstweg, zonder dat de wielen van klei ontdaan zijn II. D„ Kou-1 dekerke, lot f5 b. s. 1 wl.; met een rij wiel rijden over de verhoogde klinker- bestrating der markt A. T„ Middelburg, tol T 1 b s. 1 wt.; uit een in beweging zijnd tramrijtuig gaan II II., Vlissingen lol f2 b. s. 2d. h; loopen over een spoorweg J A. P. VC. J. M. L beiden Middelburg, ieder tot f 3 b. s. 1 wt.; le Vlissingen mei eëfi. rijwiel de ro tonde rond den zgn. Gevangentoren aan den Boulevard dc Ruijter berijden S. de J., Middelburg, tot f3 b. s. 3 d. li op den openbaren weg een wapen bij zich hebbenJ. 0„ Souburg, tot f 2 b. s. 1 wl., windbuks verbeurd verklaard; rij den met een wagen zonder licht J. II J„ Kleverskerke, tot teruggave aau dc ouders zonder straf toepassing; fietsen zonder licht. C. van de WDomburg, tot f 3 b. s. 3 d. h.in de bebouwde kom cener gemeente zitten op een hon denkar: M. de R„ Vlissingen, lol f 3 b. s. 3 d. h.; dronkenschap A. van S.. Middelburg, tot f 3 b. s 3d h C. van E., Middelburg, lol I 15 b. s. 15 d Ilij was wil lol aan de lippen, toen zij had uitgesproken en in zijn oogen lag een gemartelde uitdrukking. Tweemaal pro beerde hij le antwoorden, maar hij gaf geen geluid. F.indélijk vyenddc hij zich af, alsof de hartstochtelijke vraag op haar gelaat, het smachtende, hongerende verlangen om haar geloof bevestigd le hooren, meer was dan hij verdragen kon. „Ik kan het niet weerleggen." Ileesch. bijna fluisterend klonk z\jn slem. Haar oogen waren niel van zjjn ge zicht af. „Ik vroeg je niet hel te weerleggen", hield zij koppig vol. Ik vroeg je 'was je schuldig?" Weer die zware slilte. Toen sprak hij, met tegenzin, alsof de woorden hem af geperst werden „Ik vrees, dat ik je geen ander ant- woord op die vraag kan geven." Een liclile glans, als liet leerc, liefe lijke doorbreken van den dageraad, kwam op Sara's gelaal. „Dan was je ook niet schuldig!" riep zij uit en er was een diepe, alle-, over- heerschende blijdschap in haar trillende slem, „Ik weet het! Ik was er zeker van. O, Garth, Garth! Hoe dwaas ben ik ge weest! En o, lieveling, waarom deed je liet? Waarom liel je mij blijven denken wal ik niel dragen kon te denken?" Ilij staarde haar aan, mei verwonder RECHTZAK.EK. weert, over het schutten des 's nachts van visschersvaarluigen en over de bepa lingen die daaraan verbonden zijn. Daarna werd een bespreking gehou den over de Zuiderzee-mosselen. Sommi ge leden waren van meening om den mi nister le verzoeken ,deze ook te belasten, als zij gevischt werden in de Zuiderzee, daar deze mosselen toch ook op staals- gronden liggen ,daar zij een geduchte concurrent zijn op d© Markt voor Zeeuw- schc Mosselen; en vooral de Zuiderzee gesloten le houden voor verwatering van grootc mosselen in Zeeland, daar het dit jaar merkbar© gunstige resultaten heeft afgeworpen voor de Zeeuwscho mosselen. Ook werdt een voorstel behandeld, van den heer van den Berg om lol een coö peratie le komen inzake den verkoop van mosselen. Dit werd druk besproken, dpch aangehouden lol een volgende vergade ring daar liét seizoen reeds te vergevor derd was om lot een goed resultaat te komen. Daarna werd er nog over gesproken om de reddingsboot le verplaatsen naar het Zijpe. LANDBOUW. De Officier van Justitie heeft hoo- ger beroep aangeteekend tegen het von nis van den Politierechter van 14 Nov. i.l. waarbij J. W., 41 jaar, koopman te Hansweert wegens mishandeling ge pleegd te s Heer Arendskerke op 13 October j.l., werd veroordeeld tot 25 gulden boete of 25 dagen hechtenis. De rechtbank te Zutphen heeft den 30-jarigen landbouwer H. Y. S., uit Borculo, wegens verschillende diefstallen van kippen, gepleegd in de gemeenten Laren (G.), Lochem, Vorden en Hengelo (G.), veroordeeld tot l'/2 jaar gevange nisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. De eisch was 2'/., jaar gevan genisstraf. Voor de rechtbank te Winschoten is Zaterdag l1/.. jaar gevangenisstraf ge- eischt tegen A. L., 22 jaar, arbeider te Bellingwolde, thans gedetineerd, terzake van zware mishandeling. Kantongerecht te Middelburg. Door hel Kantongerecht alhier zijn veroordeeld wegens het verknopen van waren die in ondeugdelijken toestand verkeeren W. P., Vlissingen, tol 1 15 b. s. 15 d. h overlr. Leerplichtwet: C. de B.. Middelburg, tot f 10 1). s. 10 d. li.; 's naclils varen met een vaartuig zonder lichl le voeren D. van B., W. van B., Gzn., P. J. Jzn., allen Arnemuiden, ieder tot f 10 b. s. 10 d. h.; rijden mei een Ring Walcheren Boerenleenb Zaterdagmiddag vergaderde in het Mi litair Tehuis le Middelburg de Ring Walcheren van Boerenleenbanken, voor namelijk Ier bespreking van hel rapport van de indertijd ingestelde commissie voor het samenstellen van een punten- stelsel voor het bepalen van het salaris de kassiers der Boerenleenbanken Met nadruk wees de voorzitter, de heer W. van 'l Iloff van St. Laurens, op hel standpunt, waarop dc commissie zich heelt gesteld, dat bel puntenstelsel slechts is een leiddraad voor de be sturen der locale banken; hel is geen bindend voorschrift, elke bank blijft vrij in hoeverre zij zich naar hel stelsel wil richten. Bij de vraag, lioe het sal,aris imoet wor den bepaald, meenl de commissie, dat zulks moei geschieden naar 2 factoren, lo. de technische werkzaamheden, welke op alle banken in Walcheren bijna ge heel dezelfde zijn; en 2o. bijzondere om standigheden. Deze laatste zijn geheel ter beoordeeling door de plaatselijke bestu ren, zoodat deze builen behandeling dooi den Ring blijven. In bespreking kwamen derhalve de door dc commissie als basis genomen lechnische werkzaamheden. Voorgesteld werd dan ook het salaris le bepalen naar de volgende factorenhet aantal dagboek- posten; de in omloop zijnde spaarbank- Boekjes, voorscliolboekjcs, rekeniug-cou- rantboekjes; verleende en afgeloste voor schotten en credietcn; uittreksels aan het eind van hel jaar, uitgegeven boekjes in den loop van het jaar; opmaken van dc balans, en de winst- en verliesreke ning; dc geldelijke verantwoording Verschillende leden namen deel aan de bespreking. De lieer J Visser, hoofdinspecteur van de Centrale Bank le Utrecht, bracht dan ook een woord van hulde vooi' hetgeen gedaan was in hel belang van de banken en van de geheelc organisatie. De voorzitter sprak' den wenscb uit, dat Iedere bank zijn voordeel zou doen met hel uitgebrachte rapport en de dezen middag aan de hand daarvan gehouden besprekingen. Faillissementen. Door de Arrondissements Rechtbank alhier is failliet verklaard: W. M. C. van Baaien, schipper op het motorschip „Catharina" te Sas van Gent. Rechter-Commissaris Mr. P, J. van Bortel, Curator Mr. P. M. W. J. van der Slikke te Vlissingen. LEGER EN VLOOT. Bij Kon. besluit is kapitein ter zee J. H. G. Kremer, eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. artillerie-instruc tieschip „Gelderland", en de tijdelijke waarneming van dit bevel opgedragen aan luit. ter zee 1ste kl. J. J. van der Linden. Luitenant ter zee 3de klasse jhr. F E de Koek, is bevorderd tot luit. ter zee der 2de kl Benoemd zijn tot buiten gewoon adelborst bij de Kon maiine- reserve de lieeren F. J. Kraai, N. L. Verdonk, G. A. Hucting, H. F. G. Lan- genhoff en A. van Alphen. Kapitein van den generalen staf P. F. Hoeksema de Groot, is bestemd tol commandant van de luchtvaart- afdeeling in Ned.-Indië, ter vervanging van den tot majoor bevorderden kapi tein J. A. Roukens. BUITENLAND. de, ongeloovige oogen. „Maar ik lieb je juist gezegd, dat ik het niet weerleggen kan!" Zij keek hem glimlachend aan met een glimlach van volkomen tevredenheid, met zelfs even een likje humor. „Ik vroeg je ook niet liet le weerleg gen Ik vroeg je het \le bevestigen, ik probeerde op alle manieren je dal le la ten doen en je kunt hel niel!" „Maai- Zij legde haar hand op zijn mond, met den teederen, triomfanlerijken lach van een vrouw, die gewounen heeft, en zich daarvan bewust is. „Je hoeft jezelf niet langer zwart 'te maken voor mij, Garth. Ik zal nooit meer iets gelooven van wat ze ook zeggen legen den man, dien ik liefheb." Zij slond naar hem toegewend, iu elke lijn van haar slanke lichaam was over gave, en haar gelaal was als een wilU vlam, verheerlijkt, stralend van een mystieke, wonderlijke glorie, waarmee liefde hel omgaf. Met een onverstaanbaren kreet opende hij de armen wijd en zij vloog naar hem loc, haastig, zonder aarzelen, als een vogel, die naar zijn nesl vliegt. Toen hij haar tegen zijn bost drukte en zijn lippen zicli op de liare sloten, met het honge rend verlangen van liet leeg verleden, was voor het oogcnblik alle pijn en bit terheid en wroeging weggevaagd in die HANDEL, NIJVERHEID EN VÏSSCHERIJ. In de Zaterdag gehouden vergade ring van Schippersbelang le Bruinis- sc, was ingekomen een antwoord op een brïel van de Belgische regeering over de le belalen palcnlen voor mosselvisschers in Belgic beschouwd worden als reizen de koopmans, en al zoo noodig hebben een patent benevens 5 procent moeten belalen, van de waarde van bun vaar tuigen. Verder werd er voorgelezen, een brief van den inspecteur der douanen te Ilan- IIöTEL DROUOT. (Van onzen Parijschen Correspondent,) (Nadruk verboden.) 'Parijs 23 November. Voor een hartstochtelijk verzamelaar is niets le duur. Degccn die met blij ge- ziflil duizend of meer francs neertelt om in '1 bezit le komen van een postzegeltje is niet dwazer dan bij die het tienvoud betaalt voor een Ghiueesch poppetje uit een bepaald tijdperk or de eollectionneur d<ic een kapitaal uitgeeft om in hel bezit le komen van een liaudleekening van een of andere beroemdheid. Men beweert altijd, dal de Franschen arm zijn, maar wanneer men eens een bezoek heeft gebracht aau liet hotel Drouol, T Parijsche venduhuis, dan ver andert men zeker van opinie Want de zaken die daar, dag-in dag-uit, omgaan, de enorme inkoopen, welke de Parij- zenaars er doen, opbiedend schier tot in hel oneindige, zijn fantastisch. Het is er een rage om te koopen. Hel kleinste en minst waardevolle slukje antiek gaat voor een fabelachtig lioogcn prijs, zoodra hel hier in 'l openbaar geveild wordt. De bandelaars zullen er zicli wel voor wachten, in het hotel Drouol te koopeu, omdat ze van te voren weten veel te duur te zullen belalen. Het zijn bijna uitsluitend particulieren, die legen elkaar opbieden. De eene belangrijke verkoop volgt op den andere. Wanneer mr. Dubreuil, ecu extase van hereeniging. Met een langen zucht van'verrukking, leunde zij achterover. „Te dénken, dat wij een heel jaar verknoeid hebben', zei ze vol spijt. „Garth, ik wou, dat ik meer vertrouwen iu je had gehad!" Haar slem klonk zacht nederig en berouwvol. „Ilc begrijp nog niet, waarom je nu wel vertrouwen in mij hebt", antwoord de "bij rustig. „De feiten blijven toeli hetzelfde." „Behalve, dal hel vonnis van den krijgsraad onjuist was", zei ze snel. „Er was de een of andere afschuwelijke ver gissing. Ik ben er zeker van ik weet liet! Garth", ging ze na een oogenblik stilzwijgend voort, „zul je me nu alles vertellen? Ik lieb nu hel recht alles 'te weten, is liet niet, nu ik je vrouw pal worden."' Zij voelde hoc zijn armen haar loslie ten en. snel opziend, zag zij hoe zijn ge laat plotseling weer de wanhopige uit drukking van vroeger kreeg. Langzaam, onwillig, trok hij zich lerug. „Garth!' Het was een schrille angst kreet, „Garth! Wat is ei*? Waarom kijk je zoo Het duurde een poos eer bij antwoord de. Toen sprak hij met moeite, zooals iemand die weet, dat dc woorden, die liij gaal zeggen, idle vreugde uit het le ven zullen wegnemen. „Omdat ik je niet meer kan vertel len dan vroeger. Ik kan mijzelf uiel vrij pleiten, Saral" "tiaar oogen keken vast in de zjjue. „Bedoel je, dat je dat nooit zuil kun nen doen?" vroeg zij ougeloovig. „Ja, dat is het." „Antwoord piij nog een vraag, Garlli. Kun je niet, of wil je niet jezelf vrij spreken?" „Ik mag het niet", antwoordde hij op vasten loon. „Ik ben niet de eenige, die er bij beti'oklien is. Er is iemand, .aan wien ik stilzwijgen verschuldigd iben. Mijn eer verbiedt, dat ik zelfs maar een poging doe om mij vrij te pleiten. fNu weel je alles alles wat ik je ooit kan vertellen." „Wie is hel?" De vraag onlvicl haar en Garth's antwoord was zoo n onher roepelijke weigering, dat er verder niet over te praten viel. „Dat kan ik niet vertellen, aan jou niet en aan niemand.' Sara's mond trilde. Haar gelaat was heel wil, maar haar oogen glansdpn. „En dal heb je gedragen al die jaren?' zeide ze. „Je hebt geweten, dat je jezelf kon vrijpleiten en je hebt het niet willen doen?" „Er was geen keus", antwoordde hij rustig. „Ik nam een verplichting op mij jaren geleden, en al blijkl dal nu een veel zwaarder verplichting te zijn, dan

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 5