Karpetten BLURS NOTEER ING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 2 Dec. (Slotkoers). 6 pCt. Nederland 1923 101%; 6 pOt. Ne derland 1922 101%; 3 pOt. Nederland 1918 91 zeven zestiende; 4'/a pCt. Nederland 1917 86Vs2% pCt. Nederl W. Schuld 523/i; 3 pOt. do. Oblig. 65 vijftien zestien de, 3 (pOt do. Certif. 657s Cert. Ned. Hand. Mij 1171/2-1181/2; Aand. Ned Ind Handelsb 135, Aand. Kolon. Bank 177'/» -178%; Koniukl Petr. Aand. 341—842i/s; Gecons. Hollandsche 163—164; Cull. Mij. Vorstenlanden 158— 1591/2, Handelsv. Amsterdam 422— Javasclie Cultuur 362 363; Aand. Deli Maat sell. 377—381; Amsterd. Rubber 1571/3-1581/». Ned. Amcrik Vaart GO'/,— 70'/»; Xederf. Scheepvaartunie 125; Kon. Holl. Lloyd 6 één zestiende, Kon. Ned. Stoomb, Mij 7534; Aand. Paketvaart 133i/4. Gouda A. 14i/2; Philips'A. 339—341. Jurgens A. 723,4 Anaconda 8214-831/2; Steels 117 drie zestiende, Erie 3034- Union Pacific 1-193/4 -HSSiii Common Marine 14 vijf zestien de, Prcfcrcd do. 461/ 46%, Maxwell Gr. C v. A. 4 zeven zestiende; Maxwell Land Cert v. Inc Bonds 13 drie zestiende. Prolongatie 4. Russen Obi 18S0 4; Consols 334Hope V isselkoersen Londen cheque 11.50%, Berlijn 0.59, Parijs 13.60, Brussel 12.45; Dollar Cable 2.47V». telegrafisch weerbericht. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 2 Dec Hoogsle barometerstand: 762.2 te Janmayen. Laagste barometerstand: 710.1 te Blacksod. Verwachting Aan den avond van 2Dec. tot den avond van 3 Dec. Zwakke tot matige Zuid Oostelijke lot Zuid-Westelijke wind, zwaai- bewolkt, met tijdelijke opklaring, regenbuien, dezelfde temperatuur. Thormometerstand alhier 's morgens 9 u. 50 gr., 12 uur 51 gr., 3 uur 51 gr. Militaire oud-gepensioneerden. Voor een in het Mil. Tehuis alhier met leden van den Alg, Mil. Pensioen- bond en belangstellenden flink bezette zaal, sprak Zaterdagavond het Hoofd- Bestuurslid dier Vereeniging, de heer W. Klooster, over den nood der militaire oud-gepensioneerden. De niet opgekomenen roept spreker toe: ,,Het is een fout, dat gij deze ver gaderingen niet bezoekt. De Regeermg weet zeer goed dat er nog geen een dracht heerscht onder de gepensioneer den, Zij vat dit zeer gaarne op, alsof de, nood heusoh nog niet zoo groot is." Doch wanneer de duizenden gepensio neerden als een compacte massa optra den; Regeermg en Kamerleden zouden zich dan nog wel eens bedenken, om hun rechtmatige verlangens te negee*en. Het is de schuld der wegblijvers, en der nog niet aangeslotenen bij een der Sa menwerkende Bonden, dat dc oud-mili tairen moeten zien rond te scharrelen van soms 2, 3 en 400 gulden, en aan de weduwen een jaarlijksche gratificatie wordt uitgekeerd van f 128, Toen in een kamerzitting de heer Merchant aan Min. Colijn vroeg: „hoe groot is uw dankbaarheid tegenover Ko loniën, Marine en Landmacht", werd er van de tribune, waar veel oud-gepensio neerden, getooid met al hun ordeteeke- nen, geroepen: „Zoo dankbaar is men, dat men ons laat verhongeren." Een in cident, dat nooit zou zijn voorgevallen, indien aan allen recht was gedaan, In zeer vele bladen wordt telkens de ellende der oud-ge pensioneerden naar voren gebracht. Dat is een daad die spreekt uit het Ned. Volk. De Ver. Ons Leger heeft het zelfs noodig geacht een noodkreet te moeten uiten voor de Ridders der Mil. Willems orde, voor de mannen van Moed, Be leid en Trouw. De mannen die goed en bloed hebben veil gehad voor de be langen van het Vaderland, en voor de kapitalisten, welke zich in weelde ba den, in den Haag in prachtige villa's wonen, en zich om die mannen niet het minst bekommeren. Zoo stierf er o.a. in Indië een oud- sergt.-maj. op een leeftijd van 80 jaar. De man bewoonde een hutje, zóó klein, dat er niet eens behoorlijk plaats was voor zijn kist. Zoo loopt er in Alkmaar een gewezen sergt.-maj. met een .draai orgel, dat hij van den Min. van Marine kreeg.op afbetaling. V erschillen de oud-gepensioneerden hcbbci, ged'-cven door zwaarmoedig heid, tengevolge van hun laag pensioen, de hand aan zichzelf geslagen, o. a. te Venray, Groningen, .Maastricht, Venlo, Lage Zwaluwe en Butirse. Een door het Hoofdbestuur gehouden onderzoek heeft aangetoond, dat van 150 militaire weduwen, 1 steun kreeg van een Weldadigheids-Vereeniging, 16 kregen steun van de Ond, Officieren der Landmacht, 24 van particulieren, 26 van armbesturen, 22 van kerkbesturen, 17 van bonden van gepensioneerden, 2 van opbrengst concerten, 7 van diverse fond sen en instellingen, 9 bedelden, 7 deden aan prostitutie. 5 leefden van opbrengst couranten aan stations en 14 vonden hun bestaan in landarbeid. Waarom, vraagt spreker, kan het arme Oostenrijk en Australië, die zoo veel armer zijn dan het rijke Neder land, wel alle oud-militairen met een pensioen, voldoende om in de tegen woordige levensomstandigheden te voor zien, pensioneeren? Omdat er geen geld is! Dat is de te genwoordige leus. Maar de militairen hebben die leus steeds gehoord en on dervonden. Nooit was er geld als het hun belangen betrof. Maar er is wèl geld. Men is bang voor de z.g. kapitaal- vlucht. Maar Min. Colijn, de sterke man, weet, of wil geen middel weten, om deze menschen, die handelen als deserteurs, tot hun plicht te brengen. Was het gevaar geweken, dan kwam de dank aan Marine en Landmacht. Ge tuige de monumenten te Weltevreden, te Scheveningen en Den Helder. Spreker toonde met cijfers aan hoe geweldig het kapitaal in Nederland zich vergroot heeft sedert 1914, en memo reerde dat het mogelijk moet zijn, dat de rijkaard een paar millioen meer be lasting betaalt, aangezien juist door%die .lieeren ontzaglijk veel aan belasting ont doken wordt. De oud-gepensioneerden waren dan spoedig geholpen. Tot slot las spreker het gedicht van Speenhoff, „De oude dag", voor, en deelde nog mede, dat het Hoofdbestuur 5000 brochures heeft laten drukken, die in ruime mate zullen worden verspreid. De vergadering nam daarna m. a. s. dc volgende motie aan: „De Afd. Middelburg van den Alg. Mi.l Pensioenbond, in vergadering bijeen op 29 November; gehoord de treurige omstandigheden, waaronder vele van vóór 1919 gepen sioneerde militairen, beneden den rang van Officier, van Land- en Zeemacht en Koloniën verkeeren; gehoord de armoede waaronder velen der weduwen van oud-militairen gebukt gaan; gelet op het feit, dat bij de behande ling der Weduwen-pensioenwet in 1917 de weduwen van onderwijzers en leera ren allen werden gepensioneerd, en ge noemde weduwen daarvoor niet in aan merking werden gebracht; voorts dat bovengenoemde oud-mili tairen en weduwen, door onderbetaling 30 pCt. en meer van hun inkomsten hebben bijbedragen; spreekt op grond van genoemde feiten als haar meening uit: dat het de plicht der Regeermg is, dat ter voldoening aan rechtvaardigheid en billijkheid, de oud-militaire gepensio neerden en de militaire weduwen een pensioen wordt toegekend, volgens de tegenwoordige militaire pensioenwet; draagt de Hoofdbesturen der Samen werkende Bonden van gepensioneerde oud-militairen van Koloniën, Land- en Zeemacht op, met alle wettelijke en ge paste middelen hun invloed bij Regee ring en Volksvertegenwoordiging aan te wenden, tot verbetering der pensioenen, opdat deze treurige toestanden spoedig tot het verleden behooren; besluit deze motie ter kennis te bren gen van den Ministerraad, de Volksver tegenwoordiging en de Pers, en gaaV'over tot de orde van den dag." FA BELDEROK VAN ROO HARINGPLAATS - MIDDELBURG bericht ontvangst zending naar moderne ontwerpen van DIRK VERSTRATEN. (Ingez. Mod.). sport. Biljarten. De eerste wedstrijden te Parijs om het Europeesch kampioenschap biljart zijn met succes bekroond. Nooit trok het be gin van dit tournooi zoo vele menschen. De aandacht is op mejuffrouw Schrier gespannen Zaterdag werd ze aan het Gare du Nord door. vele vrienden opge wachte Ze zei uitstekend op dreef te zijn en blij te zijn, weer voor het Parijsche publiek te kunnen optreden, dat baar altijd warme sympathie toonde. In de voorwedslrijden versloeg Gibelin Roussellc 500—486 punten, C'onto Frey-1 bar 500—72 punten, Franschman—mej. Schrier 500 -209 punten, in 28 'beurten, met als hoogste serie 96 De Tsjech Ador- jan sloeg den Belg Virkenbosch met 500 155, welke partij ongeldig is verklaard omdat Adorjan de ballen tweemaal niet de hand had aangeraakt (N. R. O.) Per auto door de Sahara De Franschc missie, onder-leiding van Gaston Gradis, die vanuil Colomb Bechar in drie zeswieligc Renault-auto's de Sa hara is doorgetrokken, is 26 Nov. te Gao aan den Niger aangekomen. Het plan is 1 01I1 de reis voort te zetten tot Kotonou aan de kust van de Golf van Guinea. Een andere partij, onder Norroy, heeft even eens Kotonou bereikt. Zij heeft met twee gewone auto's dc Sahara doorgetrokken in 64 uur (TeP) nagekomen berichten. TWEEDE KAMER. Een aantal amendementen van mevr. Bakker-Nort, bedoelende verschillende door de regeering op de arbeidsbegroo- ting, afdeoling Volksgezondheid vermin derde posten, m hun ouden toestand terug te brengen, werden verworpen met respectievelijk 60 tegen 25 stemmen of bij zitten en opstaan. Het amendement-Boon 0111 de subsidie aan de R. K. Kweekschool voor vroed vrouwen te Vaals met f 80.000 te vermin deren, werd aangenomen met 46 legen 39 stemmen. Van do linkerzijde, en van rechts de Öhr. Historische leden en van de anti-rev. leden Visscher, van der Mo len. Monlé Verloreh en Schouten. Hoofdstuk IV. Justitie wordt aangeno men met 66 tegen 19 stemmen; tegen de soc.-dem. en dc communisten. BE U RSO VERZICHT. AMSTERDAM. 2 Dec 3 uur Een groot gedeelte der belangstelling ging uil naar aandeelen Ned. Handel maatschappij, en ondervonden die weer steun in verband waarmede de koers zich iets novcn die van gisteren wist te verheffen. Flinke affaire ontwikkelde zich in ta bakken. Vooral de Sumafrasoorteu waarvoor koopers kwamen, en in alle gevallen dientengevolge een koersavance werd be haald. De aanleidende ooi-zaak hiervoor moes! gezocht worden in het ontvangen bericht dat de Deli Batavia Mij 4933 pakken tabak uil den ditjarigen oogst uit de hand heeft verkocht lot een door- sneeprijs van f 4.10 per K.G. De Yankee-afdeeling was kalm. Van de Spoorwegaandeelen kwamen eenigc effecten naar boven. Overige waarden weinig bijzonders Prolongatie 4 pöl LAATSTE BERICHTEN. Mr. H. LOUIS ISRAELS f Te Amsterdam is op bijna 68-jarigen leeftijd overleden dc heer mr. II. Louis Israös, bekend rechtskundige en jour nalist. DE AANVARING OP DE SCHELDE. Hel Laatste Nieuws meldt Er wordt flink gewerkt aan liet vlot- brengen van het sloomschip3,,Alexandre" dal in botsing kwam met de Canadian Pioneer. Alles laat voorzien, dat men niet mei groole moeilijkheden zal te kam pen hebben. Hel schip ligt builen de vaargeulzoo dal de doorvaart van dqn pas van Valke- nisse niet belemmerd is. De aanvaring gebeurde vlak bij de zandbank, de lig ging van hel schip is sinds dien niet ver anderd. De Canadian Pioneer, die vrij zwaar 'gehavend werd. zal onmiddellijk nadat hij gelost is. naar hel droogdok worden overgebracht om er de noodige herstel lingen te ondergaan. Het gerucht, als zou de kapitein van de „Alexandre" bij de ramp zijn omgekomen, is van allen grond ontbloot. De twee gekwetste leden der bemanning, die door de „Canadian Pionier" naar Antwerpen werden gebracht en onmiddellijk 11a aan komst naar het gasthuis vervoerd, be vonden zich op het oogenblik der aan varing in hun kajuit en moesten door middel van bijlen uit hun hachelijke po sitie bevrijd worden, UIT DEN HAAG. Naar hel Ned. Corr. Bureau verneemt, komt voor de benoeming tot opvolger van Graaf van Limburg Stirum als gezant te Cairo, ernstig in aanmerking jhr. mr. A. van der Goes, gezant te Lissabon. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 2 Dec. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van Zaterdag. Londen 11.50% (11-48%). Berlijn 0.59 (0.59). Parijs 13.60 (13.43). Brussel 12.45 (12.20). Zwitserland 47.90 (47.87V2-)- "Weenen 0.0035 (0.0035). Kopenhagen '43 40 (43.40). Ohristiania 36.70 (36.70). Stockholm 66.75 (66.70). - "New-York 2.47% (2.473/0 IIET ENGELSCH-DUITSCII HANDELS VERDRAG. LONDEN, 2 Dec.. V. D. Vernomen wordt, dat liet Engelsch-Duitsch handels- verdrag hedenmiddag zal worden getee- kend. DE ONLUSTEN TE REV AL. REV AL, 2 Dec. V. D. Het aantal per sonen, dat bij den communistischen re- volutieaanslag gedood is, bedraagt onge veer 50, w.o. 18 politieagenten en sol daten. liet aantal gewonden is zeergroot. 60 communisten zijn gearresteerd Onder hen bevindt zich een ambtenaar van de Sovjet-legatie. VROUWENKIESRECHT IN BRAZILIË. LONDEN, 2 Dec. V. D. Het Braziliaan- sche parlement heeft besloten, vrouwen hel recht te verleenen actieve posten te bekleeden en het stemrecht uit te. oefenen. verschillende berichten. Zaterdagochtend is op het station Dordrecht de spoorwegbeambte g. S. door een uit de richting Sliedrecht ge komen trein overreden. Hij was onmid- delijk dood. De agent W. Huisman, die in de zaak van den vergeten zwerver te Baarn vrijgesproken is, heeft zich tot den raad gewend met het verzoek, hem de kosten van rechtsgeleerden bijstand, ten bedrage van f 600 te vergoeden. Hij beroept er zich op, dat in het vrijsprekend vonnis o.m. gezegd wordt, dat wellicht de schuld in nog sterker mate is le wijten aan een of meer anderen dan aan hem. Dezen zijn nu door den burgemeester disciplinair gestraft. Hij is echter door de schorsing en door de vervolging het zwaarst ge troffen en meent daarom aanspraak op deze vergoeding te mogen maken. (Volk) Bij de politie te Amersfoort heeft zich aangemeld zekere v. D.. thans woon achtig te Spakenburg, voorheen te Nij- kerk, met de bekentenis, dat hij drie jaren geleden te Nijkerk heeft brand ge sticht. Hij is naar Zwolle overgebracht. In een gezin, wonende le Sloterdijk, zijn de vrouw en 4 kinderen, na het eten van rookvleesch, ongesteld geworden. Door den keuringsdienst van waren is geconstateerd, dat het vleesch schadelijk voor de gezondheid was. Twee winkeljuffrouwen die Don derdag aan het Spaavne te Haarlem wan delden ,zijn door een man met inkt ge worpen. De politie heeft den dadier, den 23-jarigen zwerver J. G. de J. aange houden. Het 11-jar.ig zoontje van den ar beider A. te Rijnsburg, die Zaterdag te gen den avond in de nabijheid der ouder lijke woning aan het spelen was, werd door den van Noordwijkerhout komen den tram aangereden. Hij geraakte onder de tram, met het treurig gevolg dat hem het hoofd schier van de romp werd ge reden. De dood trad onmiddellijk in. Men meldt uit Nijmegen Donder dagavond is op de Mooksche haan de 37-jarige varkenskoopman G. R. uit Nij megen door een auto aangereden 011 on middellijk gedood. Den chauffeur treft geen schuld. Op een klein kamertje in de Lou- wermansgang te Zwolle is de 69-jarige A. B. aangetroffen in een toestand van onbeschrijfelijke vervuiling. Hij is naar het ziekenhuis gebracht en daar over leden. Rotterdam's oudste inwoner, de heer C. Kurpershoek, is op 103-jarigen leeftijd overleden. De caféhouder C. U-, te Rotterdam, leefde sedert eenigen lijd „met zijn huis houdster, de 46-jarige A. G., in onmin. Zondagavond was er weder twist ont staan, de man heeft een bijl genomen en daarmede de huishoudster, die reeds in bed lag en sliep, een klap op het hoofd gegeven. Hierbij brak de steel af, zoodat de bijl uit 's mans handen vloog. U, snelde hierop naar beneden. Daar beroofde hij zich door verhanging van het leven. De huishoudster had verwon dingen aan het achterhoofd en de han den bekomen. De Zangvereen. Zeelandia, onder af d. der Zeeuwsche Vereen, te Rotter dam, hield Woensdag j.l. haar le uit voering ter gelegenheid van haar 2-jarig bestaan. Na de openingsrede van den Voorzit ter, werden eenige Zangnummers op uit stekende wijze ten gehoore gebracht, onder leiding van den heer B. Reijns, waarna eenige voordrachten ten beste werden gegeven, Een gezellig bal besloot den druk be zochten avond. Op de Prinsegracht te 's-Gravenha- ge, heeft een autobus, bestuurd door den 22-jarigen chauffeur \V.. twee kinderen aangereden ,die op de markt aan het spelen waren. De chauffeur verklaarde, dal de kinderen eensklaps van achter een kraam kwamen en den rijweg over- stalten, waardoor een aanrijding onver mijdelijk was. Volgens sommige, getuigen echter reed de chauffeur zeer hard. Hoewel de chauffeur remde brak de rem onder het rijden af, zoodat de wagen 'doorreed. De beide kinderen 5 en 4 jaar oud werden ernstig gewond. Een brak een rechterarm en bekwam schaaf wonden. Zij werden naar het Gem. Zie kenhuis overgebracht. Hedennacht pl.111. half vijf is een timmerfabriek aan Buiksloterdijk te Am- sjerdam brand uitgebroken. De brand is ontstaan door broeiing in het hout afval De vlammen sloegen fel uit de hooge verdiepingen van liet voorgebouw, toen de brandweer arriveerde. Deze vatte met vier stralen op de motorspuit het vuur aan. Door de brandvrije muren dichl te doen. wist men het vuur te be perken tot deze beide verdiepingen De schade is daardoor niet zoo groot. In de benedenverdieping stond een zuig- gasgenerator. Deze machine heeft niets van den brand te lijden gehad. - l.'il Parijs wordt gemeld, dat op de Loire tijdens noodweer een boot is om geslagen, waarop zich 15 arbeiders be vonden, waarvan er 11 verdronken afloop aanbestedingen. Vanwege B. en W. van Oost- burg werden hedenmorgen aanbesteed le. de rioleeringswerken in de Brou werijstraat aldaar. Laagste inschrijver I. Daansen, te Oost burg, vnor f 833 (met Boomsche klin kers), en voor f 858 (met inlandsche); 2e. de bestraling aan den Zuidzand- scheu weg (aanleg trottoir). Laagste In schrijver A. J. Cambier, Breskeus, voor i 1395. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijvers. BüiTENLAMO. engeland en egypte. Het is dan eindelijk tol een oplossing gekomen. Alle Brilsche eischen zijn door de r^- gecring Ziwer Pascha ingewilligd, en de Engeischen hunnerzijds hebben onmid dellijk het douanekantoor te Alexandrië ontruimd, dat bezet was om de vervul ling van het ultimatum af te dwingen. Of 'l ter gelegenheid daarvan was, maar gisteren hebben ook 3000 man Britsche troepen door de stralen van Alexandrië- geparadeerd, wat de grootste militaire parade wordt genoemd sinds den oor log I Ter waarschuwing van de Egypte- naren, wal er zou geschieden, als ze zich eens blijvend hadden verzet'? J11 ieder ge val sloeg een groote menigte liet voorbij trekken gaden. Hoewel nu de zaak tusschen de re geeringen geregeld is; men kan nooit weten, Engeland is blij zooveel troepen in Egypte te hebben Heeft dc Egyptische regcering ook daardoor zoo zonder eenige verdere voor waarden toegegeven? Vele conferenties met Lord Allenby zijn aan hel besluit voorafgegaan. Hoe sterk de oppositie ook in het nieuwe ka binet was, kan blijken uit het feit, dat twee ministers zijn afgetreden, nt. die van onderwijs en van openbare werken, terwijl ook de minister van verkeer zijn ontslag zal nemen, naar men verwacht. De studenten zijn weer aan het werk, op aanraden van Zagloel Pascha, die in een hotel bij de Pyramiden vertoeft. Maar hoe de Egyptische bevolking op het besluit dezer regeering zal reagee- réxP' Ziwer Pascha geniet een zekere po- pulairileil ,doch Zagloel was haast een afgod. Wat zal hij doen? Zal hij het lancl. verlaten, gelijk hij voornemens was ludendorff. In een verkiezingsrede voor de Duit- sche democratische partij heeft de be kende historicus Prof. Delbrück zich verre van vleiend uitgelaten over Luden- dorff. Dit zou op zich zelf niet van zooveel belang zijn, als Delbrück niet te vens deskundige was lot de parlemen taire commissie van onderzoek naar de oorzaken van de Duitsche nedér- laag. Als zoodanig zeide hij, op grond van zijn onderzoek, reeds thans te kun nen mededeelen, dat Ludendorff niet alleen een slecht politicus was. maar ook in geenen deele de groote veldheer, zoo als het Duitsche volk tot nog toe steeds ten onrechte heeft geloofd. Hij aarzelde zelfs niet hel mislukken der campagne van 1918 te wijten aan hel slecht beleid van Ludendorff. communisten-onlusten te beval. Een Wolff-lelegram uit Reval meldt d.d, 1 December Bewapende bolsjewiki hebben heden morgen het hoofdstation bezet en. poog den zich van de officieele dienstgebou wen, hel telegraafkantoor enz. meesten le maken. Vele politiebeambten werden gedood. Hel kwam tot lievige gevechten, waar bij van handgranaten en machinegewe ren gebruik gemaakt werd. In den loop van den morgen werd het hoofdstation door troepen bezet Het slot werd omsingeld. De minister voor verkeerswezen werd op weg naar het station vermoord Ook overigens js het aantal gedoode en gewonde personen groot. De slaat van beleg is afgekondigd De Estlilandsche generaal Laidoner heeft on beperkte volmacht. Volgens latere berichten is de orde hersteld. De verliezen der communisten zijn bijzonder groot, maar nog niet in cijfers vastgesteld. Zestig communisten werden volgens de bepalingen van den staal van beleg te recht gesteld. Reval is de hoofdstad van Estland, en ligt aan de Finsche Golf. o i)e regeling der schulden met de ver. staten. De „New-Yorlc Ilerald" heeft Zondag ochtend bijzonderheden gepubliceerd om trent hét plan dat er bestaat tot con solideering der Fransche schuld tegen over Amerika en dat definitief zal wor den zoodra de nieuwe Fransche gezant Daeschner le Washington aangekomen is. De Amerikaansche regcering wenscht, om het goede voorbeeld vast te houden aan de stelling dat ieder zijn schulden betalen moet, maar zy wil rekening hou den met het feit, dat de oorlog op Fran- ■schen bodem is gevoerd en zou dus bereid zijn het totaal met een derde te verminderen en een moratorium van tien jaar toe te staan. beknopte NEÜED eel inGEfy. Uil België. De Belgische minister van justitie zal bij de Nederlanclsche regeeriag stap pen doen om te verkrijgen, dat de Bel gische arbeiders, die zich dagelijks per

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2