fEUILLET De Ilnizenaar m Far-End 8 li VOEGSEL VAN DB Woensdag 26 Nov. 1924 no. 280. BINNENLAND, UIT DE PERS. De loods verdeeling op de W. Schelde. Onder het opschrift „Te vergaande concessie", wijdt het Hand. naar aan leiding der M. v. A. van Minister Van Karnebeek op het V. V, der Tweede Kamer over zijn, begrooting, ook eenïge opmerkingen aan de in 1920 gemaakte afspraak oyer den loodsdienst. Het blad meent, dat deze regeling een veel te ruime- concessie aan België is De beloodsing van de schepen, die uit de Wielingen de Schelde op komen, werd daar practisch zij het dan ook niet.formeel geheel overgelaten aan het Belgische loodswezen, waartegen over de beloodsing van het Oostgat feitelijk geheel voor Nederlandsche re kening zou komen. Waarschijnlijk om te doen uitkomen, dat noch Nederland zijn recht op beloodsing der schepen uit de zeer belangrijke Wielingen, noch België zijn recht op beloodsing van uit het Oostgat invarende schepen opgaf, zou een enkel loodsschip van de andere par tij dienst blijven doen. Wanneer ooit de onderhandelingen op de basis van het destijds bereikte ac- coord zouden worden hervat, zal althans ten aanzien van het loodswezen de Ne derlandsche delegatie moeten pogen tot een ander resultaat te komen. Wellicht zou een der leden van de Tweede Ka mer er de aandacht van den Minister eens op kunnen vestigen, dat een rege ling als die in 1920 was overeengekomen practisch en politiek een nadeel van be- teekenis zou vormen. Wat den practischen kant der zaak betreft men weet uit de cijfers, dat de vaart door de Wielingen veel en veel belangrijker is dan die door het Oostgat. Wij verkeeren daar door den toestand van ons loodsmateriaal verge leken met het Belgische toch reeds in zeer ongunstige conditie. De nadeelen daarvan zijn zoo duidelijk, dat wij daar op niet in bijzonderheden de aandacht behoeven te vestigen. Maar ook staatkundig is een derge lijke regeling niet zonder bedenking. Open blijft immers het Wielingen-geschil en Nederland zou zijn positie in dit ge schil ernstig schaden, indien het den in druk vestigde, door feitelijk het recht van beloodsing prijs te geven, dat het België's aanspraken op dit vaarwater van meer beteekenis acht dan zijn eigen rechten. PROV. STATEN VAN ZEELAND. Dinsdagavond werd de eerste vergade ring van de Najaarszitting van de Staten van Zeeland door den Commissaris der Koningin, deu heer jhr. mr. J. "W. Quarles van Ufford, in naam der Ko ningin geopend. Afwezig waren voor de geheele zitting de heer Nolson en voor deze vergade ring de heer Koster, beiden met ken nisgeving. Vervolgens herinnerde de voorzit ter aan de beide wijzigingen in de sa menstelling der Staten sedert de vorige zitting. In de eerste plaats heeft de heer J. G. van Niftrik, die buiten de provincie zijne woonplaats vestigde, ontslag geno men als lid van de Stalen. De keer Van Niftrik had van af 1913 zitting in de Staten en maakte ook een door MARGARET PEDLER. Setntcuïseerde vertaling van W. E. PONT m Hij wendde zich af als om te kennen te geven, dat het gesprek ten einde was „Ik zie het niet in", hield Miles voL „Integendeel, het is het eenige, dat haar in jou kau doen gelooven. Ondanks" snel „ondanks die geschiedenis aan de 'Britsch-Indische grens." Garth draaide zich om, er was een woeste, gevaarlijke glans in zijn oogen. Maar Miles verdroeg zijn blik rustig. Hij had dien prikkel met opzet gegeven De ander leed leed ondragelijk, in een dof stilzwijgen, waarin hij zich alleen met zijn wanhoop opsloot Dat stilzwijgen ïnoest verbroken worden, het kostte wat het wilde. „Je zoudt die beschuldiging van laf heid te niet doen, wanneer je je als vrij williger opgaf", ging hij voort op be slisten toon. (viertal jaren deel uit van het dagelijksch bestuur der Provincie. Met ijver en toewijding heeft hij zijn grootc gaven van hart en hoofd ten dienste van hel algemeeh belang gesteld Door zijn stuwkracht en energie heeft hij zoowel te Vlissingen, alwaar hij vele jaren verschillende openbare functies bekleedde, als ook eldei's in de Pro vincie menig nuttig vterk helpen tot stand brengen en meerdere malen heeft hij daartoe den eersten stoot gegeven De heer Van Niftrik was een man vol idealen, een optimist van de góede soort Bij voorkeur richtte hij zijn blik op de toekomst van de Provincie en van dë stad zijner inwoning en de talrijke plan nen en denkbeelden, welke hij daarvoor ontwierp en uitdacht, teekenen zijn liefde voor het algemeen welzijn. Al mogen de wenschen, die hij koesterde, wellicht niet alle tot uitvoering kunnen komen, zoo wil het spr. toch voorkomen, dat de overheid te zijner tijd met zijn dènkbeel- den zai dienen rekening te hoiiden, Aan de beraadslagingen nam hij veelal deel. Gaarne luisterde men 'naar zijn woorden en meerdere malen wist hij zijn stahdpunt bij anderen ingang te doen vinden en zulks op een wijze, "\Ke steeds van eerbied getuigde voor de over tuiging van voor- en tegenstander. Spr. meent als tolk van de Stalen te spreken, wanneer hij den heer Van Nif- trif warmen ddnlc brengt voor al hetgeen hij ten bate der Provincie hééft gedaan. Ook deh heer F. L. Hensel heeft men met leedwezen zien heengaan. Van af 1919 was hij lid der Staten en deed zich daarbij kennen als een ijverig en werkzaam persoon, wien den voorspoed en de welvaart van de Provincie en hare ingezetenen zeer ter harte gingen. Zoowel aan den heer Van Niftrik als aan den heer Hensel wenscht spr toe, dat het hun in alle opzichten wel moge gaan en dat zij nog veel ten algemeenen nutte zullen mogen verrichten Onderzoek geloofs brieven. Voor het nazien der geloofsbrieven van 4e nieuwe leden mevrouw Bergsma— Bergsraa en den heer G. J. Boogerd, werd commissie benoemd, bestaande uit de heeren Van Oeveren, Lindeijer en Vienings. Tijdens het vrij veel tijd roovende on derzoek werd de vergadering geschorst Na heropening deelde de heer Van Oeveren mede, dal de commissie tot toelating van beiden adviseerde, ook al is er van mevrouw Bergsma geen ge- boorteacte, doch alleen een acte van bekendheid. Tot toelating werd besloten, en nadat de nieuwe leden in handen van den voorzitter de voorgeschreven eeden had den afgelegd, wenschte deze hen geluk en konden zij de voor hen bestemde plaatsen innemen. De verscliillende Koninklijke beslui ten lol goedkeuring van raadsbesluiten werden voor kennisgeving aangenomen Bij het ingekomen adres van den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders in zake werktijden enz. betreffende het per soneel van den Prov. Stoombootdienst, zeidc de heer O n d e r d ij k, dat hij te leurgesteld is, dat dit adres niet onder de te behandelen punten aan de orde is gesteld. Waar o. a. een belangrijke be slissing zal worden genomen over de uitgave van f 100.000 voor een nieuwe boot, meent spr., dat het biet opgaat deze zaak een half jaar te laten wachten. Hij zou het adres in ieder geval naar de af- deelingen willen zenden, om er toch wat over te kunnen zeggen. De voorz. zegt, dat als de heer On- derdijk gewacht had, hij zou bemerkt hebben, dat ook spr. voor zou stellen hel adres naar de afdeelingen te verzen den. Aldus werd besloten. Het adres van de Kerkvoogd.cn en no tabelen der Neder<b Herv. gemeente te IJzendijke om subsidie in de kosten van herstel van het kerkgebouw werd in han den van Ged. Staten gestel^ om advies-. Bij de mededelingen van Ged. Staten werd die tot de uitoefening van den autobusdienst tusschen Middelburg en Wolphaartsdijksche veer op voorstel van den heer O verhof f naar de afdeelin- gen verwezen, die in zake den autobus- dienst tusschen Ivortgene en Kamperland- Garth lachte spottend. „Loop rond, Her riek", riep hij uit. „Ik ben niet zoo'n vervloekte boekenheld die alleen maar uit is op oorlogsroem en het Victoria Kruis.' Maar Miles ging onverstoorbaar ver der. „En je zoüdt Sara overtuigen", eindig de hij kalm. Een gesmoorden kreet ontsnapte aan Garth's lippen. „Waartoe zou dat dienen?" barstte hij heftig los. „Kun je niet begrijpen, dat dat juist hel eenige in de wereld is, dat mij ontzegd is? Sara is och, het is onmo gelijk te zeggen, wal zij is, maar ik ver onderstel, dat de meeste goede vrouwen halve engelen zijn. En wanneer ik haar ook maar de kleinste kans gaf, dan zou zij weer in mij gaau gelooven en vragen gaan stellen, die ik niet kan be antwoorden.....Wat zou het voor nut heb ben? Ik kan toch niet loskomen van dien krijgsraad en al wat daarop gevolgd is. Ik kan mijzelf niet sclioonpralen. En ik zou Sara nooits iets meer kunnen aan bieden dan een naam, die ontcerd is een ellendig leven met een man, die zijn hoofd niet rechtop kan houden tegen over zijn medemenschenJa in ant woord op de onuitgesproken vraag in sclie veer werd voor kennisgeving aan genomen. Evenzoo dat inzake het rechts geding over de aanvaring tusschen dc „Walzoorden" en de sleepboot „Noord- Holland". Nog werden naar de afdeeling verwe zen de mededpelingen inzake liet aantal vervoerde passagie.s op Zondagen mei de Prov. Stoomboötdiensten, die inzake de financieele uitkomsten omtrent den dienst BreskensVlissingen; inzake de dienstregeling en de tarieven van den veerdienst Veere—Kamperland, en die in zake hel bedrijf der Provinciale Zeeuw- sclie Eleclricileitsmaatscbappij, waarbij gevoegd werd hel juist ingekomen rap port van de commissie-Welleman, die een onderzoek iü heeft gesteld inzake de mo gelijkheid der eleclrilieatie van d.en mid dengroep. Aan hel einde van <^it rapport komt de commissie lot de conclusie, dat de middengroep noch geheel van uit Bra bant, noch geheel van uit Vlissingen zal kunnen worden voorzien van stroom, zon der be'angrijke offers van de Prov.ncie zeker met zonder Z oo goed als algeheele deelneming der betrokken gemeenten De commissie acht haar taak nog niet ge ëindigd en zal daarmede voortgaan, des- gewenöcht in overleg met Ged. Staten en ook gaarne omzien naar andere mogelijk heden, indien hare middelen dit toelaten. Dit rapport vermelden wij nog uitvoe riger elders in dit nummer Al de reeds vroeger dpor ons gemelde vodrslellen van Ged. Staten werden naar de afdeelingen verwezen Vervolgens werden de afdeelingen ge lrokken. In de eerste afdeeling hebben zitting de heeren Sonke, Van Oeveren, Van Zuij- en, Mes, Bolier, Geschiere, Erasmus, Van Nieuwenhuijzen Wclleman, Dumoleijn, Hartoog, Kodde en de leden van Ged. Staten van Rompu en Fruijh'er. In dc tweede afdeeling mevr. Bergsma en de heeren Joziasse, Koster, Overhoff, Vienings, de Pauw, van Waesberghe, Ka- kebeeKe, Brandsma, Moelker, Vogelaar, Lanlsheer'en de leden van Ged,. Staten van der Weijde en van d,e Putte. In de derdp afdeeling de heeren Laer- noes, Lindeijer, Adriaanse, Timmerman, Van der Wart, Hendriks©, Boogerd,, Do- minicus, Wallien, Onderdijk, Boonmanen de leden van GedL. Staten Dieleman èn van Dusseldorp. Vervolgens verkreeg de heer Well e- m a n het woord in verband met de door hem gestelde en schriftelijk door Ged. Staten beantwoorde vragen in zake hetgeen door Ged. Staten is gedaan om toeslemming te krijgen voor het hef fen van extra opcenten voor het herstel vim wegen. Spr. brengt hulde aan Ged. Staten voor de voortvarendheid,, waar mede zij deze zaait hebben behandeld, doch keurt de woorden der regeering in de antwoorden af. Daarom stelt spr. de volgende motie voor De Staten der provincie Zeeland, kennis genomen hebbende van de ge voerde correspondentie tusschen het col lege van Ged. Staten en den minister van binnenlaudsche zaken en landbouw om trent de aanvrage om een voorstel van wet betreffende het heffen van buiten gewone opcenten voor verbetering van wegen ,als gevolg van een besluit der Stalen van 18 Dec. 1923; brongen hulde aan het college van Ged. Staten voor de wijze, waarop het deze zaak heeft aanhangig gemaakt en belicht .betreuren evenwel de afwijzen de houding der regeering, spreken den wensch uit, dat de regeering in het be lang van Zeeland hare houding alsnog zal willen herzien, en besluiten, deze motie ter kennis der regeering te bren gen. Daar de motie voldoende gesteund werd, kon zij direct een onderwerp van beraadslaging uitmaken De heer v. d. Wart meende, dat het niet ging zoo direct voor een beslissing te worden gesteld, met liet eerste deel yan de motie, de hulde aan Ged Staten kan spr. 'medegaan, maar met het tweede deel, het adres der regeering niet in eens te meer waar hij en andere verleden jaar ook tegen een wegenbelasting in de zen vorm waren. Spr. zou de motie naar de afdeelingen willen verzenden Dit laatste voorstel werd 'aangenomen met 21 legen 19 stemmen. Alsnu stelde de voorz. voor om Derrick's oogen „ik weet wal je denkt dat ik haai* eenmaal heb willen trou wen. Maar ik geloofde toen, dat Garth Trent zich had vrijgemaakt van het ver leden. Nu weet ik" ging hij op rusti ger toon voort dat het niet mogelijk is ooit los te komen van de fouten, die men begaau heeft.... Ik ben aan handen en voelen gebonden overal! En het is beter dat Sara maar zoo slecht mogelijk over mij blijft denken. Dan kan zij in de toekomst nog een soort geluk vinden met Durward misschien". Zijn lippen werden grauw, hvaar hij ging voort. ,.IIoe slechter zij van mij denkt, des te gemak kelijker zal het haar vallen, mij uit haar leven weg te doen." „Wil je dan zeggen" Miles sprak heel langzaam „dat je opzettelijk niet in dienst gaat?" ,,Ja, volkomen opzettelijk!" Het klonk als dc kreet van een gekweld dier, dat getergd is tot het uiterste. „Wanneer ik kon gaan met een ohbevlekten naam zooals andere mannen groote God, man! Denk je, dat ik dat niet uitgedacht heb dal ik in deze vervloekte ge schiedenis mijn hoofd niet heb gestoolcn tegen eiken steenen muur?" Miles zweeg. Er was zooveel waars in hetgeen Garth zeide en tegelijk zag hij Woensdag 26 Nov. in openbare verga dering te behandelen het voostel lot wijziging van de begrooting 1923 en dat tol 'het doen bouweri van een boot van f 400.000 voor' de lijn Breskens—'Vlis singen De heer W a 11 i e n, wijst er op, dat dit laatste voorstel een der belangrijkste is van deze zitting, tal van vragen zullen zich doordoen, waarop men gaarne ant woord Zal hebben. Als nu haast wordt gemaakt kan men de verslagen van an dere afdeelingeh dan die waarin men zelf zitting heeft, niet lezen .evenmin als de memorie Van antwoord, die Ged. Staten gewoonlijk geven. Spr. zou daarom wil len voorstellen het voorstel eerst op 10 December in openbare vergaderiug tè behandelen, indien er tenminste geen zeer dringende Jredènen voor deZen spoed zijn. De heer v. Rompu zegt dat imen zoo voort wil maken, omdat men tegen den volgenden zomer gereed wil zijn, Wel is het plan practisch gewijzigd sedert de zomerzitling, maar de noodzakelijkheid van eeri groote boot is sinds dien nog veel meer gebleken. Het vervoer van groote en zware wagens is nog zeer toe genomen. De Zuid-Beveland kanbest worden opgelegd. De lieer Vienings kan zich niet be grijpen dat de urgentie zoo groot is, dat niet 14 dagen kan worden gewacht mét de beslissing over de boot, en steunt niet kracht het voorstel-Wallien, dat nu wordt aangenomen met 25 tegen 15 stemmen. De voorz. zegt dat dan ook het an dere voorstel niet zal worden behandeld en bepaalt de volgende openbare verga dering op Maandag 15 December en het uur van aanvang op verzoek van deu heer Moelker op kwart over elf, in plaats van elf uur. Hierna werd deze vergadering ge sloten. RAPPORT ELECTRIFICATIE .MIDDENGROEP. Aan het rapport der commissie-Wel- loman over électrificatie van den mid dengroep, ontleenen wij het volgende liet was der commissie niet wel mo gelijk direct volledig aan het werk te gaan, alvorens haar eenig crediet 1 verzekerd. Dit gewerd haar tot 'n bedrag van f 3030 als maximum bij een besluit der Stalen van 21 Juli, 1924 De commissie overwoog al dadelijk de kwestie van een minimum-garantie voor den af te nemen stroom door (le betrok ken gemeenten. Hierbij leek het haar van zelfsprekend, dat dit te garandeeren mi nimum-verbruik afhankelijk zou worden gesteld van den prijs van den eventueel te leveren stroom, maar zeker ook moest zij rekening houden met het feit. dat vele gemeentebesturen zich op verre na geen denkbeeld kunnen vormen van de hoe veelheid stroom, die door hunne ingeze tenen zou kunnen worden afgenomen, Vooral voor dil laatste zou de commissie in het bezit moeten zijn van alleszins be trouwbare gegevens, want zij besefte vol komen, dat hiermede de grondslag voor alle verdere plannen zou worden gelegd Daarom leek het wcnschelijk, om voor al hierbij zich dadelijk van deskundige hulp te vergewissen. De daartoe aangc wende pogingen zijn evenwel niet ge slaagd. Het beperkt crediet liet dil niet toe. De commissie meende toen een heel eind le kunnen komen door alle ge meentebesturen een uitgebreide vragen lijst le zenden. Door die vragenlijst wilde ze le weten komen het aantal inwoners, in kommen en verspreid wonende; het aantal kleine en groote bedrijven, in on- derdeelen gesplitst; het aantal winkels, herbergen enz.; het aantal in gebruik zijnde motoren, kortom, zij meende, dat zij bij goede invulling der lijsten vrij betrouwbare gegevens zou hebben, waar op de vermoedelijk af te nemen stroom zou kunnen worden gebaseerd. Met vol doening constateert de commissie, dat alle gemeentebesturen, de een vlug, de andere minder vlug, aan het verzoek hebben voldaan en de commissie ver schillende gegevens hebben verstrekt ^zij het dan oolc. dat dit nog niet geheel kon zonder de zweep van Ged. Staten. Hierboven gaf de commissie reeds te in zijn bitterheid de dingen gedeeltelijk zoo scheef, dat Miles geen antwoord kon vinden. Na een oogenblik begon Garth weer, in afgebroken woorden, die hij met anoei- te uitstootte „En denk eens aan mijn belofte aan Elisabeth. Die bindt mij, wanneer ik her kend zou worden en mijn identiteit vast gesteld. Dan zou ik mijn mond moeten houden en alles weer opnieuw moeten doormaken!Er is tenslotte een grens aan wal een man verduren kan!" Toer» na een pauze „Wanneer ik kon gaan en zeker kon zijn niet terug le lceeren" zijn toon was grimmig „dan zou ik morgen gaan, bij het Vreem delingenlegioen, in elk geval. Maar soms heeft een menscli zelfs niet hel recht zichzelf uit de wereld le helpen „Wat bedoel je nu eigenlijk?' „Ik zou denken, dat hel duidelijk ge noeg is Begrijp je niet, wat het voor Sara zou beteekenen wanneer dat gebeurde9 Zij zou nooit gelooven - na derhand dal ik zoo zwart ben als ik afgeschilderd word en dan zou ik haar een ondragelijken last van zelfverwijt bezorgen. Neen, het leger is een gesloten deur voor mijVerduivelt^, Herrick!" viel hij uit met de plotseling heftigheid kennen, dat naar de meening liet stroom verbruik zeer verband zou houden met den prijs Daarui.t vloeide vanzelf voort, dat zij' ook moest trachten daaromtrent iets meer positiefs le weten te komen. Dit de haar door de gemeentebestu ren toegezonden lijsten trok de commis sie daarom een V'erzamëjstaal, om op grond daarvan te berekenen over welke hoeveelheid stroom hel in dit verzor gingsgebied zou loopen Bekend is, dat de commissie geen deskundige op cleclrisch gebied onder hare léden lelt en toch, iedereen zal dit toegeven, was hier echt deskundig werk aan de orde. Opnieuw waagden zij dan ook een po ging in die richting, maar opnieuw kon den zij op voorstellen niet ingaan! omdat hef crediet dat niet toeliet. Zij heeft het toen over een anderen boeg gegooid en gebruik gemaakt van welwillend ge boden kostelooze hulp, terwijl ze ten slot te toch door alleszins bevoegde deskun digen in déze werd geadviseerd Öp ver zoek noemt zij hier geen namen, alleen zij medegedeeld, dat langs, twee ver schillende wegen vrijwel tot hetzelfde re sultaat is gekomen, wal de vermoedelijk af le nemen stroom betreft. Met deze gegevens in de hand heeft zij een afgeronde aanbieding gevraagd aan de P N.E.M. en aan de Société le Vlissingen, nadgt door haar een en an der aan beide partijen mondeling is toe gelicht. Bij inzage der beide offertes blijkt, dat lecken hier niet een juiste vergelij king kunnen maken. En toch is ook dat iets, wat bij de behandeling dezer kwes tie in de zitting der Stalen sterk (naar voren is gekomen Men wilde een rekensommetje maken, zij hel ook, dat sommige leden bij geen of slechts weinig verschil, de voorkeur er aan gaven oin met een bestaand over heidsbedrijf in zee te gaan Hoe dit ook zij, hier kon de commissie absoluut niet zonder deskundige hulp. Zij is er in geslaagd, op bepaalde voorwaarden, in verband met de haar toegestane geldmid delen, een deskundige te vinden, die haar een antwoord heeft gegeven op de vraag welk aanbod is het meest aannemelijk? Aan de hand van het uitvoerig antwoord meent dc commissie al vast het volgen de te moeten mededeelen Zooals blijkt, is door haar de> .vraag gesteld, aan welken prijs de stroom ge leverd kan worden te Goes Zij meent Goes te moeten noemen, omdat dan naar haar meening gemakkelijker zou kunnen \yorden nagegaan, welke offerte liet voor- deeligst zou uitvallen. De P.N.E.M. deed een aanbieding, waarbij de provincie Zeeland als „groot verbruiker" behandeld wordt, d w. z. een zoo laag mógelijk tarief, waaraan "vei 'nfet getornd zal kunnen worden en dat elke 5 jaar het tari.cf zat moeten worden herzien onder goedkeuring van den Minister van Waterstaat, terwijl het contract voor minstens 20 jaar zal moe ten worden gesloten De Société daarentegen toont zich meer soepel en heeft waarschijnlijk door deze offerte nog niet liaar laatste woord gesproken liet bleek ook, dat als basis voor de berekening van de bijslag voor duurdere kolen niet genomen zou worden de prijs van Limburgsche stukkolen loco kolen- park le Vlissingen, doch loco mijn, op dit oogenblik te stellen op f 17 per ton, terwijl de meting van de hoeveelheid elcclriciteit niet zou plaats hebben aan de 3000 volt zijde der le Vlissingen le plaatsen transformatoren, doch aan de 10.000 volt zijde, zoodal de verliezen in die transformatoren voor rekening der Société komen. Hiermede rekening houdende en daar bij Goes als plaats van levering stellende, waarbij is gedacht aan twee kabels van voldoende capaciteit om den stroom aan te voeren, gewerd de commissie de vol gende berekeningen 1 K.W.U van de P.N.E.M/ zou dan. kosten 15.89 cent; en 1 K.W.U. van de Société 1G.3 cent. Bij halve afname van hel te verwach ten gebruik zouden de berekeningen als volgt uitvallen 1 ICfW.U. van de P.N.E.M.; 25.3 cent; 1 K.W.U. van de Société 21.3 cent. Bij dubbele afname van het te ver van iemand, die meer getergd is dan hij verdragen kau. „Begrijp je het niet? Ik had nooit in haar Teven moeten komen Ik heb alles voor haar in de war ge schopt. Het minste, wal ik kan doen is. weer uit haar leven te verdwijnen zóó dal zij mijn weggaan nooit betreuren zal.. Ik ben ondergegaan en iemand die ondergegaan is. doet beter in deze wereld te blijven." Beide mannen zwegen Trent met doffe, peinzende stilzwijgen van een ge vangene, die vergeefs tegen de ijzeren staven die hem weerhouden, heeft ge beukt en die ten slotte moet erkennen, dat hij ze nooit zal kunnen verbreken, terwijl Derrick trachtte zijn beschouwing met die van den man naast hem te ver- eepigen. „Nee", Garth sprak met een beslist heid, die aile verder redeneeren buiten sloot, „ik ben drie en twintig jaar begra ven geweest en mijn opstandding is niet bepaald een succes geweest. Er is geen plaats voor mij in do wereld, tenzij dat een ander den prijs betaalt. liet is beter voor ieder, die erbij betrokken is. dat ik begraven blijf" Wordt vervolgd),

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 13