De Kluizenaar ra Far-Ead 6UVOEGSEL .VAN DE MAN Vrijdag 21 Nov. 1924, No. 276. STUKKEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Bestuur der Godshuizen Voor de vacatures, die I Jan. '25 ont staan in het Bestuur der Godshuizen door periodieke aftreding der heeren dr. IJ Japikse en H. Dvonkers, zijn door het bestuur twee aanbevelingen ingediend, waarop de aftredende» als no. 1 voorko men, en de heeren dr. H. v. d Kamp en H R. Struve als no. 2 Vloeit verbod Naar aanleiding van de 29 Oct. in handen van B. en W. om praeadvies gestelde adressen inzake uitvaardiging van maatregelen legen het vloeken en openlijke godslastering, herinneren B en "W aan het besluit van den Raad van 29 Mei '23 om, overeenkomstig het voor stel van B. en W afwijzend te be schikken op het verzoek van het Bestuur van den Bond tegen het schenden door het vloekpn van Gods heiligen Naam Zoowel meerderheid als minderheid van B. en W staan nog op hetzelfde standpunt als toen De meerderheid blijft van meening, dat hel niet op den weg der gemeentelijke overheid ligt om hier regelend op te treden, en 'stelt mitsdien voor afwijzend te beschikken op het ver zoek. De minderheid is een tegenover gestelde meening toegedaan Verbetering Alg. Begraafplaats. Naai- aanleiding van het 30 Jan. '24 in handen van B en W. gestelde adres van E. Reudink en 841 andere ingeze tenen, verzoekend verbetering van den toestand der Alg Begraafplaats, merken B. en "W. op Bij onderzoek ter plaatse is ons geble ken, dat, mede gelet op de inrichting van begraafplaatsen in andere gemeenten, een veranderde en verbeterde indeeling der graven, benevens een meer architec tonische aanleg der beplantingen enz. wel aanbeveling verdient. "Wij hebben daarom een nieuw indee- lingsplan doen ontwerpen, waarbij tel kens 2 rijen graven met de hoofdeinden tegen elkander aansluiten, terwijl elke rij aan het voeteinde wordt begrensd door een grindlooppad van voldoende breedte. Voorts komen de grind-looppa- den alle uit op de hoofdwegen. Bij zoodanig systeem is elk graf ge makkelijk bereikbaar zonder loopen over andere graven, terwijl ook groepeering en nummering zeer worden vereenvou digd, en zoodoende een bepaald graf gemakkelijk en vlug is le vinden Verder zouden wij een aantal hoo rnen, die nu midden op de begraafplaats slaan, willen doen rooien en aldus het zonlicht ruimer willen laten toetreden, en bovendien het geheel een rustig en aangenaam aanzien willen geven door het aanbrengen van hooge en lage hagen, aanplant van coniferen en dergelijke Rondom den doodenakker is een ruim wandelpad ontworpen, overwelfd met schaduwrijke boomen eu onderbroken door rustbanken. Daardoor zal een flinke afsluiting ontstaan en de noodige intimi teit geschapen worden Aan de voorzijde denken wij ons een afsluiting van metaalgaas ter hoogte van 2 M., welke aansluit bij de inrijpoort en later met klimop kan begroeien De woning van den tegenwoordige» opzichter zouden wij willen benutten voor het maken eener goede wacht- en en outvangruimte. Daartoe zal al het binnenwerk moeten worden gesloopt en de verkregen ruimte omgewerkt. De toegang tol het vernieuwde ge bouw kan o. i. bestaan uit eene een voudige grindverhardiug op een vleilaag. Vóór het gebouw zouden wij een ge schoren gazon willen aanleggen, omge ven door een groot bloembed en geknip te taxussen; erachter een eveneens ge schoren gazon met bloemen enz. en om sloten door geknipte- hagen met popu lieren, een en ander onderbroken door boogvormige openingen. Op die wijze zal een besloten ruimte, een soort hof ontstaan, welke dienst kan doen voor ce- remonieele diensten en voorts een be hoorlijke omgeving van het gebouw vormt. B. en W. merken nog op, dal aan eigen graven nimmer, tenzij met toe stemming der nabestaanden, mag worden geraakt, terwijl de gemeente over uiel- eigen graven na 30 jaren weder volle dige zeggenschap heeft Bij hel ontwer pen der nieuwe indeeling js hiermee rekening gehouden. De eigen graven zijn mitsdein op hun plaats gebleven Met de andere is zulks ook het geval. Doch na hel verstrijken van den bepaalden tijd zal de nieuwe indeeling gevolgd kunnen worden. Hieruit vloeit 'vanzelfsprekend voort, dal op die gedeelten, waar een aaneengesloten rij graven ligt, niet dade lijk tot aanleg der tusschenpaadjes kan worden overgegaan. Voor directe uitvoering komen in aan merking; aanleg van paadjes op nog vrij terrein en daar. waar het reeds mo gelijk is t usschen bestaande graven, aan leg van het rondgaand wandelpad, veran derde inrichting van het gebouw, de cir kelvormige oplossing van het achterste deel der begraafplaats, de toegangsweg met gazons vóór en achter het gebouw, verschillende beplantingen en plaatsen, van hagen. De, kosten worden geraamd op f9500, waartegenover f 3000 inkomsten wordt ge raamd als opbrengst van hel tc rooien hout. De Comm. v. Fabr. vereenigl zich met het voorstel. De Oomm. v. Fin. zou het ontvang en wachtlokaal willen vergrooten opdat daar in hel koude jaargetijde toespraken kunnen worden gehouden B. en W. ant woorden dal de voor die vergrooting noodige wegbreking van scheidingsmuur en schoorsteen niet wenschelijk is, waar de buitenmuren niet in al te besten staat rerkeeren. Wel vereenigde zij zich met de door de Comm. van Fin. aanbevolen 'ervanging van het vlakke plafond door een gewelfd plafond. Bovenlicht achten zij overbodig De Comm. van Fin. vindt den hof voor ceremoniëele doeleindeu le slijt, en ziet het nut er niet van in. B. en W. antwoorden dat zij zich dien hof gedacht hebben als overgang van het ontvangge- bouw naar de eigenlijke ruimte voor begraven. De afsluiting van den hof be doelt het verkrijgen eener afgescheiden en betrekkelijk vrije ruimte, waarvan b.v. bij begrafenissen met veel aanwezigen, kan worden gebruik gemaakt. Wanneer een en ander bij het graf zelf zou ge schieden, zal de beknopte ruimte na tuurlijk niet toereikend zijn en zullen de aanwezigen op andere graven moe ten gaan staan, hetgeen B. en W niet gewenscht voorkomt Tegenover de be weerde stijfheid wordt opgemerkt dal daarbij de moderne richting tot uitdruk king is gebracht. Op een opmerking der commissie over het niet overal gelijk- zijn van de breedte der grindpaden, antwoordden B. en W., dal dit verband, houdt met dp plaatselijke ligging van beslaande graven. Door ze al len op 2.20 M. te brengen zou een zeer belangrijk deel der begraafplaats in be slag worden worden genomen. Rooiïng va u boomen. B. en W. leggen over een staat tot rooiing van hoornen, waaronder 22 iepen op de weide aan dp Karelsgaug die in dichte rij staan, zoodat zij zeer hinder lijk zijn voor de aan hun voet gelegen volkstuintjes), 24 iepen aan den Touw- door MARGARET PEDiLER. Geautoriseerde vertaling van W.B.PONT 59). „Ik vind het gewoon prachtig van je Andrev", zei Sara op warmen loon, toen allen aan de thee bijeen waren, op Greenacres, waarheen de aulo van Au drey hen van het station had gebracht Andrev lachte. „Maar kind, wal kon ik nu anders doen met mijn geld? Ilc heb zoo afschu welijk veel geld. zie je! Bovendien" - zei ze met een plagendcn blik naar haai man ik gelooT, dat het alleen maar hel vooruitzicht was, van zich hier in het hospitaal nuttig te kunnen maken, dat Miles er toe bracht met mij te trouwen Hij is nu mijn particulier secretaris, zie je, en baas van het commissariaat Miles salueerde. „Kwartiermeester, om u te dienen, juf frouw', zei hij vroolijk en met een grin nikend lachje ,11c zag de kans schoon e«n baantje le krijgen, wanneer' ik met Audrey trouwde, en die heb ik natuurlijk waargenomen." Hij zag er buitengewoon goed uit. Hel baan achter Alberts, en voorts nog 19 verspreid op de bolwerken. De Comm. van Fin. vroeg over ver schillende boomen nadere inlichtingen B. en W deelen ter aanvulling nice De 1 iepen bij Smidsbolwerk O 101 zijn voldoende rij]) en geven door groote bladerkronen en ver uitstekende wor tels veel binder aan de naburige wonin gen wier fundamenten soms omhoog wor den gewerkt. De kastanje aan hel Smidsbolwerk te genover school K., houdt door haar scha duw en drup een behoorlijken groei van hel aldaar aanwezige grasgazon tegen; zulks geldt evenzeer voor de ter rooiing •oorgestelde linden te dier plaatse De kastanje bij de Veorsche brug ver breekt het vlak van het grasgazon op een minder gelukkige wijze, bovendien wordt in het najaar de omgeving erg vertrapt dooi d& jeugd,, als zij naar rijpe kastanjes werpt. De iep aau het Veersche Bolwerk bij dc Ganzengaiig is ingewaterd en over-rijp. De iepen bij Noordsingel S 165 zijn in zeer scheeven stand gegroeid, waardoor zij soms hel verkeer hinderen en bij storm gevaar loopen om te waaien. De linden bij Noordsingel S 197 staan zeer onguuslig in de aldaar aanwezige beplanting en beletten den doorkijk naar het verdere gedeelte van de Singels. De iep bij Noordsingel R 61 is over-rijp. De linde aan het Noordbolwerk bij Leijnse is hinderlijk voor de bewoners en staal le dicht bij den anderen boom ter plaatse. De iepen aan hel Noordbolwerk bij hel t.b.c paviljoen zijn rijp en de onder linge afstand der hoornen is daar boven dien te klein. De esch hij Noordbolwerk \i 230 maakt door schaduw en dfup telkens de daaronder groeiende. beplantingen dood. De iep aan den Langevielesingel bij de Seisbrug maakt deel uit van een partij boomen, die op veel le geringen afstand van elkander staanhij staat juist op den hoek en is zoodoende ook wel eens hin derlijk voor het verkeer. De C. v. Fab. vereenigt zich met het 'oorstel. DE BAZAAR VOOR HET TEHUIS VAN OUD-V ERPLEEGSTERS. Ook gisterenmiddag was de bazaar zeer druk bezocht en werd er weer veel verkocht. Steeds defileerden Vie koopers langs de verschillende tentjes, 't bleef •ol tol liet sluitingsuur. De Soiree De „clou" dezer bazaardagen is wel geworden dc soirée, gisterenavond in de groote Schuttershofzaal, die nagenoeg tot de laatste plaats bezet was. toen om half acht dr. Gieben de aanwezigen met een kort openingswoord welkom heette, en allen dank bracht die tot dezen feesl- vond hun medewerking verleend heb ben en verleenen zouden, in het bij zonder mevrouw- Nonhebei en de uitvoe renden. De heer Gieben wees ook op het •eeds behaalde succes, en een succes u alle opzichten werd het ook giste renavond Voor degenen die him kunst beschikbaar hadden gesteld eh voor liet goede doel hel Tehuis voor Oud- Verpleegsters Het is een mooie liofda- dgiheidsavond geweest. Want mooi was al hel gebodene, dat wij te zien en te hooron kregen, zoo dat het nergens noodig werd ook een „liefdadigheids- oordeel' le vellen. Na hel „Gebet" van Hauplman, hel koorwerk, dat de zusters van het zieken huis bij de opening j.l. Woensdag, en thans nog eens gezongen hadden, werd mevrouw Kuiler-Nonhcbel de leidster, een fraai bloemstuk aangeboden, een hulde, waarmee het publiek mei luid applaus instemde. De heer Loman, violist te dezer steel©, en de drie dilettanten de heeren M dr IC. en mevr. D v. II.N gaven een zeer goede uitvoering van het C Moll kwarlel van Beethoven Zij gaven het bewijs al veel met hun samenspel le vermogen feit, dat hij zich nu nuttig kon maken in de wereld was eeu prikkel voor hem geweest en de blik van geluk en volko men begrijpen t usschen hem ©n zijn vrouw was niet te miskennen. Sara zag het en was er blij om, maar het herinnerde haai' pijnlijk aan alles wat zij gemist had Het wekte opnieuw liet groote verlangen naar Garth Trent, dat haar al die lange maanden van haar afwezigheid niet had verlaten, al had zij er tegen geworsteld, het onder ge houden en het soms een korten tijd niet zoo hevig gevoeld doordat het dagelijk- sclic werk haai- duizend eischen stelde üierdoor had zij dal teere, uitgeputte gekregen niet door den harden licliame- lijken arbeid, dien zij had verricht Zij was altijd tenger geweest, een raspaard- je, maar nu had zij bijna iets doorschij nends en haar sombere oogen leken dub bel zon groot in het smalle gezichtje, dat zich zoo scherp afteekende Toch was zij even levendig als altijd; zij scheen als het ware met een soort geestelijken stralenkrans omgeven. „Zij doet je denken aan een vlam zei Audrey legen haar man, loeu zij weer alleen waren „Zij heeft zoo iets levenskrachtigs, ondanks haar eigenaar dig teere uiterlijk, Miles knikte. „Zij brandt zichzelf inwendig op", zei hij kort. Hier en daar waren heele fijne mo menten. Mejuffrouw Bep v. d Harst loonde zich een declamatrice van beteekenis. Zij heeft een buitengewoon heldere. ty pische voordrachtstem, waar zij veel mee kan Dat toonde zij in enkele liedjes van Adama van Scheltema en vooral in enke le fijne dichtwerkjes van haar zelve, na de Pauze. Vooral dezen oogstten veel bijval. Zeer hebben we genoten van den zang van Mevr. Lies Kuiler-Nonhebel Ze was zeer gelukkig in de keuze harer liederen geweest, en wist met haar klankvol rijk stemmateriaal en juiste voordracht precies te bei'eiken, wal ze bereiken wilde Daardoor kregen de oud Fransche kerstliedjes van Willem Pijper na de pauze die reproductie die ze heb ben moeten. In alle opzichten goed Voor Pauze was vooral Angedenken van Cornelius zeer geslaagd. De begeleiding was in uitstekende handen van den heer Geert Alberts. Maar ook de zusters zelve hebben het hunne tot dezen avond bygedragen. On der leiding van den heer Mazure hadden zij een zevental mooie tableaux ingestu deerd, waarbij twee gebarenspelen, het Angelus en hel Ave Maria (Gounod He» beste, en het meest toepasselijk voor het doel van dezen avond waren die, waar in de diepere beteekenis van het werk der zusters werd uitgebeeld, n 1. ..Ver twijfeling en Troost' en „Naastenliefde en Zusier hulp.Deze beiden waren zeer goed. De cellopartij in het Ave Maria was in handen van den heer B Mevr. V.—W, begeleidde op verdienstelijke wij ze aan den vleugel. Het comité, en alle medewerkende: kunnen met genoegen op dezen avond terugzien rnetzgn fijne grondstoffen EEN MEERLUKE LEKKERNIJ (Ing. Med.) GEMEENTERAAD VAN AXEL. Dinsdag vergaderde de gemeenlraad in voltallige zitting. Na de gewone for maliteiten werd meded,eeling gedaan van ingekomen stukken, waaronder missive van Ged. Staten, dat zij goedkeuren, dat liet presentiegeld der raadsleden in '25 f 2.50 wordt en dat door den Comm. der Koningin zijn benoemd tot leden van 't college van zetters de heeren W. Vercou- leren cn S. van Hoeve. Een adres van bewoners van de wij ken Margrette en Vaartwijk om aanslui ting aan de gasfabriek zal worden be handeld bij 4© plannen tot uitbreiding •an hel buizennet tot Terneuzen. Wegens een ingeslopen fout werd de rekening vleeschkeuringsdienst 1923 op nieuw vastgesteld. Als keurmeesters voor de te houden jaarmarkt werden benoemd de heeren C. Steyaert, D. F. Dieleman en M. de Begl Lz., allen landbouwers. Herbenoemd werd als lid van het Arm bestuur de heer Izak Brakman en als lid van de comm. v. toezicht op het L O de heer Jos. Baert. Herbenoemd werden ook alle led,en van de comm. t. wering van schoolver zuim. Alvorens lot benoeming van een ge meente-opzichter over te gaan, werd de pas herziene en vernieuwde instructie voor dezen ambtenaar nog aangevuld met de bepalingen, dat hij zich moest onder werpen aan geneeskundig onderzoek, en dat hij onder eedjp stond. Op de lijst van aanbesteding waren uit 60 sollicitanten gekozen le H. van der Stelt te Nieuwendijk. 3e F. E. Mathij- sen le Tilburg eu 3e P. C. Filius te Wissekerke. Bij eerste stemming had den deze heeren resp. 5, 2 en 3 stem men, doch na herstemming werd be noemd d« heeo- Filius met 6 stemmen, terwijl de heer v d Stelt er 5 bekwam Van de bewoners der Axelsche Sassing was een verzoek ingekomen om betere verlichting 'bij avond langs het kanaal Er is daar een gasolinelantaarn, die vol doende licht geeft, als ze niet defect is, maar aangezien het nogal eens plaats heeft vraagt men ook ontsteking van de petroleumlantaarns. Besloten werd depe- role urn lantaarns te laten branden, als de gasoline-lantaarn weigert waarvoor den ontsteker dan f 110 in plaats van f 60 per jaar wordt uitbetaald. Een verzoek om meer subsidie aan de Kath Handelsdagschool werd afgewezen, zen, aangezien een vaste regel bestaat, dat aan onderwijsinrichtingen, waaraan door Axelsche leerlingen wordt deelge nomen f 15 subsidie wordt toegekend Met alg. stemmen werd een gemeente lijk grondbedrijf ingesteld en daarvoor een verordening aangenomen. Ook de be- grootiug er voor werd goedgekeurd De administratie zal aan den gemeente-ont vanger (thans nog den waarnemenden worden opgedragen. Vastgesteld werd de begrooting der gasfabriek op 1'54.388, kapitaaldienst f4985, die van den Vleeschkeuringsdieus' op f 4240 en van het armbestuur op f 9773. Na de agenda volgden, eenige mededet - luigen van den voorzitter. Zoo kon hij constateeren. dat na onderzoek gebleken was, dat de directeur der gasfabriek ten onrechte was beschuldigd, als zou deze een werkman, dien hij ontsloeg wegens dienstweigering hebbeu uitgevloekt en ook dat de directeur geen last had ge geven om 's Zondags kolen l© lossen. Voorts dat a s Dinsdag zal worden ver gaderd door den Raad om een. beslissing te nemen aangaande de cleclrificatie van de gemeente en 'omtrent de uitbreiding der gasleiding naar Spui eu Neuzen Bij de rondvraag werden slechts zaken van ondergeschikt belang besproken Hoofdzakelijk liep hel over verbetering van wegen cn voetpaden Ook werd nog de wensch uilgesproken dat als adviseurs of rapporteurs de raadsvergadering bij wonen, dezen zoo min mogelijk het woord wordt gegeven. Zulks naar aanlei ding van de gehouden conferentie met de commissarissen der P Z. E. M waar sommige raadsleden zich niet vrij acht ten hun meeniug uit te spreken, noch ten opzichte van de P Z E M noch ten opzichte van den adviseur den lieer Van der Hegge Zijneu De voorzitter zag dit niet in, doch beloofde met de wen- schen van den Raad rekening te zullen houden. Audx-ey keek verschrikt. „Wat meen je daarmee, Miles?" Goede hemel! Ik zou denken, dat het nogal duidelijk is Zij houdt nog net even veel van Garth Trent als een jaar ge leden en ze vecht er ieder uur \am haar leven legen En die inspanning breekt haar. Kunnen we niets doen om haar le helpen?" Andrcy stelde de hulpelooze vraag in liet volle bewustzijn, dat er toch niets te doen viel. Herrick s oogen keken haar vriendelijk aan „Niets antwooi'dde hij met rustige beslistheid „Iedereen moet zijn eigen behoud zelf bewerken, wil hel een be houd zijn, dal waarde heeft. Herrick had de zaak lol op den bodem gepeild toen hij vex'klaarde, dat Sara nog even verliefd was als een jaar te voren. Zij was zelf ook tot deze conclusie ge komen en hef had haar leven gemaakt tot een voortdurenden strijd tusschen haai- liefde voor Garth en haar schaamte over zijn onwaardigheid. En nu had haar terugkeer in Monkshaven, liet zien van de bekende plekjes vol herinneringen, dien strijd opnieuw aangewakkerd Met den breederen kijk op de dingen, dien de ervai'ingen in den oorlog haar hadden gegeven, begon zij zichzelf af le vragen of een man veroordeeld moet worden, vooi'goed eri volkomen veroór- KUNST EN WETENSCHAPPEN. Woensdagavond werd in de Bo- gardzaal alhier door ds. J B Nete lenbos van Heinkenszand gesproken over Adema van Scheltema. Deze dichter ge boren in 1877, verkreeg n Gymnasiale op leiding en studeerde medicijnen Hij voelde zich echter meer aangetrokken tot letteren en bracht het dan ook niet verdef" dan hel propaedeutisch examen In 1899 voegde hij zich bij het gilde der tooneelspelers doch zijn welenschappe lijke opleiding botste vrij spoedig mei hunne levensvizie. Na kennismaking met de beginselen van het socialisme, werd hij een overtuigt aanhanger, en sloot hij zich aan bij het jonge socialisme In zijn worsteling naai' nieuwe schoonheid en in zijn jeugdige kracht en levenslust, is het socialisme, hem een openbaring. Ook bij hem is de begeerte naar schoonheids zin en naar een nieuwe rijke toekomst en de afkeer van ontbeenng-ellende-ar- moede. Spreker citeert de socialisten marsch, Mei-verbeelding e a Toch was Ad. v. Sch. meer socialist met het hart, dan met liet verstand Hij voelt zich één met zijn medestrijders voor een schoone toekomst der samen leving, doch zijn wereldbeschouwing, pantheistisch getint, kan zich niet ver- eenigingen met liet historisch materialis me. Hoewel opgekomen onder de beweging deekl, omdat hij één oogenblik zijn zclf- beheersching heeft verloren zelfs Eli sabeth had toegegeven, dat het waar schijnlijk niet meer was geweest dan dat' Maar dan kwam onmiddellijk de verach ting. die Patrick Lovell haar van haar kindsheid af had ingegoten, juist voor dien vorm van zwakheid, weer boven en zij deinsde met afschuw terug voor de gedachte, dat zij haar liefde had ge geven aan een man- die zich daaraan had schuldig gemaakt. En de wijze, waarop hij zich nu ia den oorlogstijd gedroeg, was ook al nicl geschikt om haar met hem tc verzoenen. Zij haft van Molly gehoord dat hij iede re» vorm van oorlogswerk had verme den Hij scheen volkomen onverschillig voor den nood van hel oogenblik en heel Monkshaven was vol vaderlands lievende afkeuring over zijn gedrag. Ei- waren nu weinig handen die niets uit voerden. Een groote munitiefabriek was in Oldhamplon opgericht en daar of in het hospitaal was voor ieder werk, leeg- loopers hoefden er niet te zijn De biltere gedachte kwam in Sara op, dal de eenige moed. dien Garth scheen te bezitten, een soort koelbloedige mo- reelo moed was onbeschaamdheid noemden de menschen in liet stadje liet die hem hardnekkig deed weigeren uil "Monkshaven te vertrekken, al was de algemeene opinie vierkant tegen hem. Eu dan kwam weer met overweldi gende kracht de herinnering aan dien dag op het Duivelskapeiland boven, toen hij vastberaden zijn leven had gewaagd om haar goeden naam te redden, die herinnering spotte met de uitspraak van den krijgsraad, en scheen die veroor deeling, waarom zij hein uil liaar leven had geslooten. op zij te willen zetten. Zoo werd zij heen en weer geslingerd, en elke beweging deed haar hart pijn Maar haar blinde afschuw bij het hooren van wat er op de grens vau Britsch Indië gebeurd was, was nu voorhij. Zij had zich op dat oogenblik in haar eer sten schrik, met geweld van Gartli afge wend, met het gevoel, dat zij zelf bezoe deld en onteerd werd alleen al door haar liefde voor hem. le opstandig om aan iets anders te denken dan zoo gauw mogelijk dell band tussclien hen le ver breken Nu stond zij er anders tegenover, tiet afgeloopen jaar waarin zij de mensche- lijke natuur op haar sterkst en op haar zwakst zoo van nabij had leeren kennen, had haar blik verruimd en haar mede gevoel in breeder lering geleid, zij kreeg nieuwe gedachten, er openden zich nieu we mogelijkheden. De smeltoven de fel brandende smeltoven van hel leven in zijn grootste hevigheid nad zijn werk gedaan Wordt vervolgd)

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 5