De Elumssr van Far-End s it- BIJ VOEGSEL VAN DE Maandag 17 Nov. 1924, No. 272. BINNENLAND. DE ARBEID IN BAKKERUEV In antwoord op vragen van het Ka merlid Braat over bakkerspatroonsarbeid heeft Minister Aalbergse meegedeeld dat een wetsontwerp tot wijziging van de be palingen der Arbeidswet 1919 betref fende den arbeid in broodbakkerijen is gereed en reeds bij deu Raad van State aanhangig is. In dit stadium acht de ondergeteekende het minder oorbaar, daarover thans tmededeelingen te doen. Van de bij de Arbeidswet 1919 straf baar gestelde feiten worden alleen die. welke bij het 2de en 3de lid van artikel 86 dier wel strafbaar gesteld zijn (schen ding van geheimhouding door een ambte naar) als .misdrijven beschouwd. Wie zich aan die feiten schuldig maakt, Wordt met gevangenisstraf bedreigd Alle an dere bij die wet strafbaar gestelde feiten worden als overtredingen beschouwd, en deze worden bestraft met hechtenis of geldboete. Bij tweede of volgende her haling. telkens binnen 2 jaar nadat de laatste veroordeeling onherroepelijk is geworden, wordt de straf van hechtenis opgelegd. Het ligt niet in de bedoeling van den ondergeteekende, hierin een Wij ziging voor te stellen. s Ministers bemoeiing bij de behan deling van gratieverzoeken bestaat slechts in hel uitbrengen van advies aan den Minister van Justitie, indien deze daarom heeft gevraagd, hetgeen met be trekking tot verzoeken om gratie van straffen, opgelegd wegens overtreding van zijn advies beschouwt de Minister ieder geval op zich zelf. Hij kan geener lei toezegging doen, dat hij voor alle ge vallen, waarin hij gekend wordt, een advies ran gunstige strekking zal uit brengen. I) F MOCK. PARTIJ EN VRIJZ. DEM. BOND. Ook in de Zaterdag te Amsterdam ge houden algemeeue vergadering van de Democr. Partij, onder leiding van prol- mr. J. E. Heeres, is de fusie met dfen Vrijr. Dem. Bond afgestuit op den naam, en speciaal op den eisch van laatstge noemden Bond om 't woord „vrijzinnig" in den naam te behouden. Prof. Heeres betoogde dal het woord vrijzinnig in zijn meest gangbare betee- kenis gelijk gesteld is met het begrip „li béraal", zoowél op cultureel, religieus als op politiek gebied. Maar niemand zal kunnen beweren, dat nog thans alle politieke vrijzinnigen of liberalen vooruitstrevende zijn, terwijl ook de conservatieven over alle par tijen verdeeld zijn. En daarmJede is voor de vrijzinnigheid, met welken naam zich thans noemen democraten zoowel als conservatieven, de grondslag als politieke organisatie weggenomen. Daar stelde het hoofdbestuur der Dem Partij voor den naam „Vrije Democra ten.' Daarop zijn de onderhandelingen afgestuit De vergadering keurde de houding van hel hoofdbestuur goed DE „ST. MICHAEL'-ACTIE. Het hoofdbestuur van „St. Michael1' deelt in verband met onjuiste persberich ten in enkele bladen mede, dat in de vergadering van Vrijdag met het bestuur der Roomsch-Katholieke Staatspartij, „St. Michaël" zich heeft voorbehouden de ac tie voort te zetten, met dien verstande, dat het hoofdbestuur van „St. Michaël", hangende het overleg over het reglement, als zoodanig niet naar buiten zal op treden. DE DiOKTERS EN DE „VOLHARDING". Ilonderd-twee-en-dertig leden der Vol harding met de socialistische raadsleden Van Langen en L. IC Buurman als eer ste onderteekenaars hebben, naar het „Haagsehe Volk" meldt, het bestuur schriftelijk verzocht een ledenvergade ring uit te schrijven. Ze kunnen zich met de houding van het bestuur der Vol harding in het conflict met de doktoren niet vereenigen en willen een leden vergadering laten uitspreken, dat het be stuur onverwijld de met de organisatie van dokters afgebroken onderhandelingen moei heropenen. door MARGARET PEDLER. Seautoriseerde vertaling van W. B. PONT 55). Een lange slille. Toen stak eindelijk Herrick hem dc hand toe. „Je hebt me verslagen", zei hij treurig. „Ik zal de brieven niet verscheuren, want zooals ik zei, ze zijn mij toevertrouwd. Maar i'et geheim is veilig bij mij, voortaan Je hebt mijn handen gebonden. Trent glimlachte grimmig, :iJe zult er wel aan gewend raken" zei hij. „Mijn handen zijn al drie-en twintig jaar gebonden geweest hoe pel ik mijn boeien nu niet precies met gratie draag." Hij was weer de kluizenaar van vroe ger geworden! cynisch, bitter, zijn aan doening verbergend achter een onver schillige houding, die zijn vrienden zon goed van hem kenden. De beide mannen schudden elkaar zwijgend de hand en enkele oogenblik- *en later toen Herrick alleen was, leg e hij de brieven weer in de lade, waar hij ze uitgenomen had, draaide den sleutel om en stak hem in zijn zak J DE BELG. FIETSERS IN NEDERLAND Men meldt uit Brussel aan het A. P. A. De gouverneur van de provincie Ant werpen zal dezer dagen een onderhoud hebben met den Minister van Binnenland- sche Zaken over de hinderlijke forma liteiten, die in Nederland bestaan voor fietsers die uit België over de grens| komen. Men hoopt hier, dat door de be middeling van Minister Hijmans deze for maliteiten zullen worden verzacht of op geheven. Uit Stad en Provincie. U i t Z u i d-B e v e 1 a n d. - De winkeliers in de 's-Heer Hen- drikskindereustraat te Goes hebben be sloten lot het oprichten eener winkeliers- vereeniging. Het doel van deze vereeni- ging is, de winkelnering in deze straat te bevorderen. Besloten werd tot het hou den van een St. Nicolaas-winkelweek. Tol landmeter bij het kadaster, ingaande 1 Jan. a.s., te Goes, is be noemd de heer Dalebout te 's Graven» hage. - Te Heinkenszand werd Vrij dagavond de 71 jarige H. Musse zoo danig door een auto van den heer M. Z. aangereden dat hij een arm brak. Heel kundige hulp werd spoedig verleend. Uit wijken voor verschillende voertuigen schijnt de ooi-zaak te zijn. Een driejarig kind van den heer A. d. D. te Heinkenszand had zich gekwetst met 'n schaar waardoor bloed vergiftiging ontstond. Het kind is thans aan de gevolgen overleden. Met ingang van 26 November a.s. is de rijksveldwachter M. A. van de Vijver te Kwadendamme overge plaatst naar Koewacht.. Het Vrijdag uit de Wester Schelde uabij Baarland aangebrachte lijk is door de familie herkend te zijn dat van Pieter Verbeek uit Gaderen, die d.d. 28 October bij liet uitvoeren van bag- gerwerk in de buitenhaven van Ilans- weerd is verdronken. Zaterdag herdacht de heer M Hem- mekam te S chore, onder zeer groote belangstelling den dag, dat hij 25 jaren geleden zijn functie als veldwachter aan vaardde. Reeds in den vroegen morgen wapperde van vele woningen de drie kleur. In den voormiddag gingen velen den jubilaris complimenteeren, waaron der ook de burgemeester die met een hartelijke toespraak hem een fraai rook stel overhandigde. Des namiddags ver scheen een groot aantal Zuid-Beveland- sche collega's, die Jiem een mooien baro meter aanboden 's Avonds kwam een oommissie uit de burgerij, gevolgd door een groote menigte, onder de Jo nen van dc muziek van „Scheldegalm" uit Hansweerl naar de woning van den 'jubilaris, alwaar hem bij monde van den heer P. Stevense een gouden horloge ter hand werd gesteld. De geheele gemeente was in opgewekte stemming. o Dit Zeeuwse h-V laanderen W. D. Hi de Vrijdag gehouden raadsverga dering van Sluis waren de leden Maeu- hjut en a revet afwezig. Een, somwijlen ingewikkelde, discussie ontspon zich over de wijziging der ver ordening in heffing der plaatselijke in komstenbelasting. Art. 4 zegt dat een som van f 6600 voor het noodzakelijk levens onderhoud afgetrokken wordt van het zuiver-i inkomen. De voorzitter meende nu een betere regeling te zien in de splitsing der belastingplichtigen in twee categorieën lo. gehuwd, weduwe, we duwnaar en 2o. ongehuwd. Voor catego rie- I zou volgens advies van den inspec teur f 500 goed voldoen, voor categorie rie II f 300. Zoo zou tenslotte de belas ting wal naai- beneden gaan ook. De on billijkheden, die causaal voortvloeien uit de" bestaande „grensgevallenzouden op zoo'n manier verdwijnen of ten minste luwen. Hiertegen kwam de heer Brcijaartop; onbillijkheden blijven er toch; zoo b.v. wal betreft een gezin met veel kinderen. De heer Aalbergtse wees op ouders met groote werkkrachten in hun gezin. Voor f 300 kan men toch geen volwassen zoon of dochter onderhouden! De voorzitter r epliceert hierop, dat al leen zij, die afzonderlijk aangeslagen zijn f 300 voor onderhoudskosten hebben. Hel algemeen percentage moet lager. Hij wijst op progressie. De heer Maaseijk waarschuwt dal de leden de boel wal door elkaar halen en hij zet uiteen, dat hierbij goed in liet oog gehouden diend te worden, dal het gaal om twee differente kwesties le wat het samenwonen betreft; 2e wat het be drag betreft op zichzelf, hoe hoog het zal zijn. Inderdaad is de tegenwoordige regeling onbillijk en geschiedt de aan slag op dubieuzen grondslag. Het is een dobbelspel. In geval van splitsing zal de „weduwe" en „weduwnaar"' op den zeUden voel het gezin voortzetten als „gehuwd". Zoo moet het tenminste op gevat worden. De heer Aalbreglse vindt hel bedrag van f 600 niel hoog. Alle leden hechten hun goedkeuring aan splitsing met evenredigen aftrek, de 1ste categorie wordt nu t'500 als bedrag in stemming gebracht. Alleen de heer Aalbregtse stemt tegen. Nauwelijks heeft de voorzitter het voorstel voor de 2e categorie op f 300 te plaatsen geopperd of de lieer Aal bregtse roept uit „le weinig". Hierop repliceert de heer Maaseijk, dat tenslot te die bedragen f 500 zoo goed als f 300 slechts normen voor belastingontheffing zijn. Met f 500 kan men evenmin rond' komen dan met f 300. De heer Aalbregtse „Zeker, de klein tjes moeien maar betalen. Sijmen zal dokken. De heer van Maaseijk „Voor mij be staan er noch kleintjes noch grooten Ik denk niel aan kleintjes en grooten. - De voorzitter adviseert f300. De heer van Maaseijk daarentegen f400. Na dis cussie wordt ten slotte het liedrag van f 300 door allen goedgekeurd Nu adviseert de voorzitter het percen tage te bepalen en dit zoo mogelijk te brengen van 6 op 5. De heer van Maa seijk wil eerste de begrooting behandeld zien. Diverse rekeningen en begroeiingen armbesturen worden goedgekeurd. Be noemd wordt tot lid Alg. Armbestuur te Heille de heer J. J. Bonte, aftredend, met algemeene stemmen. Op een verzoek van den gemeentese cretaris, don heer J. J. Versluijs, hem 1 Jan. e k. als zoodanig en als amblenaar van den Burg. Stand eervol Jc ontslaan, wordt algemeene goedkeuring gesclion HOOFDSTUK XXX. Nederlaag. In afgelegen streken op het land kwam en ging die gedenkwaardige vierde Au gustus, toen Engeland den oorlog "ver klaarde aan Duilschland, zonder veel drukte voorbij. De menschen lazen het nieuws met eenige onrust, dachten met een zucht van tevredenheid aan de onoverwinlijke Engelsche marine en met een gevoel van trols aan de uitrusting van het leger klaar tol op den laatsten glimmenden knoop van elke soldatenjas toe en gingen rustig voort met him gewone be zigheden. Toen kwam de vreesdij ke run op de bank en de zakenmenschen, die mei ver lof waren, haastten zicir terug naar Lon den om zich van de nieuwe finaucieele toestanden op dc hoogte te stellen en hun crediel te verzekeren. Dat was al wat er gebeurde eerst. Weinigen voorzagen, dat het grimmige Oorlogsspook midden tusschen hen was (neergedaald en dal het weldra van huis tot huis zon rondwaren, in paleizen zoo wel als in hullen, eerst dezen man, dan genen op den schouder tikkend met dat enkele woord „Kóm!" op de lippen, totdat de volkoren, het eene na het andere hun vredestaak in den steek lie ten, en den oproep volgden. -Monkshaven had zooals de meeste an dere stadjes aan zee, een groot aantal zakenmenschen zien vertrekken, toen de stijgende koersen alarm maakten. Maar behalve dal. had voor het oogenblik de oorlog weinig invloed op het dagejijksche leven. De amusementen gingen rustig voort tennis, watersport, baden, alles ging ongestoord verder en knappe mensclien, die trotsch waren op hun handigheid om twee en twee bij elkaar te voegen en er vier van te ma-r ken verzekerden, dat nu verklaard was waarom sommige jonge officieren uit de buurt een paar dagen geleden plotseling waren weggeroojien en waarom hun ver lof was ingetrokken. Toen kwam het sombere bericht van den langen, wanhopigen terugtocht van Mons, dat het volk tot in 't diepst van zijn ziel trof en in den grooten golf van moed en dapperheid, die in ant woord daarop over het heele land stroomde, begonnen de kleine dingen te verzinken. Voor Sara, die geschokt was door haar eigen persoonlijk verdriet, kwam de oor log als een machtige stormwind, die haar wakker schudde uit de peinzende, in- zich-zelf-gekeerde stemming waarin zij leefde en haar het leven weer opnieuw deed opnemen. De geweldige eischen en hel oneindige jijden, dat de krijg met zich meebracht, deed haai- het eigen persoon lijk verdriet vergeten in een werkelijk ken. Zoo zal dus hij, na 23 jaar als secretaris werkzaam te zijn geweest, zijn zetel ten raadhuize verlaten. De heer Breijaart wil in de oproeping voor sollicitanten naar deze betrekking vermeld zien, dat alleen gediplomeerden in aanmerking komen. Alle leden wikke len zich in de discussie. De voorzitter merkt op dat zoo n bijgevoegde bepaling niet door de wet wordt toegelaten. Hier op trekt de heer Breijaart een parallel tusschen een politieagent en een secre taris en dient, gesteund door den heer van der Linde, een molie in. Ten slotte keuren de leien hel voorstel-Breijaart goed, behalve de wethouders, die zich buiten stemming hielden. Nu komt de begrooting aan de beurt. Bij het hoofdstuk onderhoud wegen en 'oetpaden wil de heer Breijaart verbete ring aangebracht zien in het „Midden- wegje naar Heille, grondige verbetering b.v. een bestrating over 200 jM. Dat wegje, zooals liet nu is, is een schandaal en een geldvreter. Dat moet de wereld uit. De kosten zouden circa f 2500 kunnen be- loopen. Dit voorstel wordt m. a. st. goed gekeurd. De heer van Maaseijk wil weten waar die nieuwe f 2500 zullen geplaatst wor den. De voorzitter Bij de onvoorziene uil gaven' Doch de interpellaut vindt deze uit gave wel degelijk „voorzien" en maant tol voorzichtigheid Nu komt nogmaais dc percentage kwestie aan de orde en 5 pel. wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Aan de orde komen de subsidie-aan vragen van 't muziekgezelschap „Apol lo" en de landbouwschool te Schoondijke De harmonie heeft haar reken.ng over gelegd waaruit blijkt een tekort f 171.91. Met algemeene stemmen wordt aan Apollo een subsidie van f 200 toe gekend. De tweede aanvrage wordt door den Raad gebracht tol hel voorstel van f 50 over 40 jaren, elk jaar terwijl af schrijving elk jaar geschiedt. De heeren Aalbregtse. v d Linde, Breijaart stemmen tegen, zoodat de stem men staken. Verder is ingekomen een verzoek lot subsidieering der R.K. schoolvereeniging te Ilulst. Het vorig jaar was er een le kort van f 26..50. Dc aangevraagde sub sidie bedraagt f 150. De heer Aalbregt se voelt er niet veel voor steeds maar subsidies te geven voor instellinen bui ten de gemeente. Je kan wel aan de gaug blijven. Ten slotte stemmen allen tegen. De begrooling wordl in uitgaven cn ontvangsten vastgesteld op f71.495.145, Na goedkeuring hiervan gaat de raad in besloten vergadering over. De rondvraag brengt nog verschillende punten aan de orde. De heer Breijaart wil verbetering in den toestand van een weggedeelte aan het Sluisje, waar in 8 dagen tijds 1 bietenwagens in de modder bleven ste ken en slechts met de grootste moeite daaruit verwijderd konden worden. De voorzitter belooft er den gemeente-op zichter op af te sturen. Ten tweede interpelleerl de heer Breijaart of het gerucht, dat in deze ge meente de politie opgeheven zou wor den, waarheid bevat. „Wiij' kunnen hier de marechaussees absoluut niet missen De voorzitter bevestigt dit alles, doch geeft te kennen dat aan dit voornemen wel geen uitvoering zal gegeven worden. "Wordt besloten, tegen dit eventueel be sluit met kracht te protesteeren Dan vraagt de lieer Aalbregtse waar om er niet beter op gelet wordt, dat de hekken van het kerhof open staan, dat het slot ervan stuk is, enz. Het toezicht van den gemeente-opzichter is méér dan lauw. Hij dringt er op aan. dat de voor zitter hiertegen optreden zal. Daarna wordt de vergadering geslo ten. (Voor verder Stad en Provïncie zie men liet Hoofdblad). hartstochtelijk medelijden mol de smart van de werela om haar heen. De eerste paar weken van den oorlog waren voldoende om haar te laten voe len, waarde hulp die zij geven kon, het meest noodig was. Zij had een cursus van Eerste hulp bij Ongelukkeu gevolgd en een diploma daar voor behaald en dank zij een verblijf van een jaar in Frankrijk toen zij zeven tien was een jaar waarin zij veel ge mopperd had. omdat zij van haar dierba ren oom Patrick gescheiden was sprak zij hel F ranselt mede door haar natuur lijken aanleg voor talen, bijna even vloei end als het Engelsch. Iu Frankrijk werden dringend verpleeg sters gevraagd; in die periode van den oorlog was er werk voor iedere vrouw, die eenig begrip van verplegen had en moedig genoeg was om de verschrikkin gen van dien eerslen tijd te doorstaan en dus besloot Sara naar Frankrijk te gaan. Zij had gehoord, dat een oude kennis van Patrick Loveli, een zekere lady Ar ronby, van plan was een troepje ver pleegsters uit le rusten en mee naar Frankrijk te nemen en zij schreef haar dadelijk om le vragen, of zij ook tot de kleine colonne behooren mocht. Lady Arronby, die vóór haar huwelijk verpleegster was geweest in een Lon- densch hospitaal, herinnerde zich het pleegkind van haar ouden vriend zeer In de eerste, helft der maand November zijn in de gemeente MIDDELBURG 1 ngekomen: F. Schumacher, van Vecre, Korte Gisl- straat A 130; J. Poppe, van Koudeker- ke, Rouaansche Kade G 159; A H. Speyer Koudekerke, Gortstraat I 334. Mej. G C Sierag, geb. Neef, Rotterdam, Wagenplein P 12, Mej. Chr. A. de Regt, Koudekerke, Noordplein M 217, Mej. D. B de Regt, Koudekerke, Noordplem M 217; H Weertman, Renesse, Lambrechl- str. L 96, Mej, P. S. de Klerk, Koude kerke, Seïsweg R 80, A Leijnse, Koude kerke, N Oosterschestr N 82; V. Nor- mann, Haskerland, Lange Delft B 124-, Mej. B C Roelse, Vlissingen, Heerenstr. H 145, M. Levie, Meppel, L. Noordstraat C 12, Mej. A. P. Stierman. Nieuw-Lek- kerland, Bagijnhol' E 193; Lein do Voogd, St. Laurens, Segeerssingel V 50; C Hom mers, Rilland-Bath, Sleeperssingel Q 159, A. de Haan, Rotterdam, Rouaansche Kade G 130; A. J. Schellings. Koudekerke, Ar- meniaansck Schuitvlot Q 266; G de Man, Helder. Hoogstraat 1 131; A Labruyèrc. O. en W Souburg, Langeviele K 224. Mej. L. F. L. Dikkenberg, 's-Gravonhage, Noordsingel S 157; P Toissainl, Arne- muiden, Kalvermarkt K 299; Mej. J Ge- lok, 's-Gravenhage, Loskade P 264. M. A. van Dijk, Oostkapelle, Wal A 12; G van Holthuijsen, Vlissingen. Lange Delft I 32, G. II. van Dongen, Bergen op Zoom, Lange Geere K 249; Mej. Suza. E. van Boven, Rilland Bath, Noordplem M 292; Mej. W. Minderhout. Vlissingen, Noordplein M 292, Mej Ja. Goulooze, Colijnsplaat, Koepoortstraat E 63; C. van IJsseldijk. Zierikzee, Lat. Schoolstr C 53; Mej. M. G. Verhagen, 's Gravenliage, Rou aansche Kade G 157, Mej. E. Sander- se, Grijpskerke, Noordsingel R 61, Mej. E. Meerman, O en W. Souburg, Korte Noordstraat L 81- 82; Mej. M J. Ver- beemen, Goes, Molstraat F 94, Mej P J. van Leeuwen, Zierikzee, Jodengang R 214; Wed. A Louws, Koudekerke, KI. Vlaanderen M 69; B Roest, St Laurens. Jodengang R 228. Vertrokke n Mej. M. Meerman, Molenwater M 257, Arnemuiden, Werf; J. Wagenaar, Bleek E 94c, Rotterdam, Brederostr. 50; Mej. C. J. Mantz, St. Janstr. H 196, Vlissingen, Badhuisstr. 43; Mej. J. Otte, geb. Waal, L. Delft A 100, Oost- en West Souburg A 179, J. L. M. Vermeulen, Loskade P 265, 's-Gravenhage, Hoogeprins Willem- straal 3a, G. Hovestadt, Noordsingel S 170, Goes, 's Heer Hendrikskinderendijk 69; Di. G. van Niel, Noordweg iS 214, iKou- dekerke E 76; P. Mulder, Stationstr P 43, Koudekerke E 153; Wed. A. J. Aar- noutse, Noordstr. L 8182, Amsterdam, Reijer Auslostr. 9, M. de Bruyne, Bees tenmarkt K 299, Utrecht, Bosboomstraat 8bis; F. P. D tauij, L. Burgt B 18, Amers foort, Puntenburgerlaan 11; Dr J du Hullu, Loskade I' 206, Cadzand; Mej. J. den Herder, geb. Kok, Rozenstraat W 254, Amersfoort, RanonkelstraaL 71; W. F. Onderdijk, Veerschesingel S 47a, Rot terdam, v. d Poelstr. 12b, L. H. Touw slager. Gortstraat K 31, Amsterdam, Hce- rengracht 456, Mej. J. W. Veitiamp, Noordstr. L 112, Bathmen, A. L. F. Graf, Giststraat A 130, Amsterdam, Hoofdweg 112II, Mej. C Passenier, Molenwater M 268, Domburg, Zuidslraat, Mej. M Stru- ve, Molstraat N 23, Groningen, Zuider- diep M 65b; J. Bosschaart, Domburgsch Schuitvlot Q 213, Wolphaartsdijk, Oud- Sabbinge. J. Toussaint, Rozenstraat W 261. Helder. KOUDEKERKE I ngekomen Van 1 tot en met 15 November 1921. J. J, Kroon met gezin E no 202 uit Rotterdam; J. Verhage met gezin D no 6 uit Oostkapelle, C. J. van Liere met ge zin E no. 198 uil Middelburg; D. G. van Niel met gezin E no. 76 uit Middelburg; J. J. Vader met gezin B no. 205 uit Gis singen; W Vermeulen C no. 45 uit Scr- ooskerke; L. de Bree D no, 69 uit Mid delburg; P. J. K. Buijn met gezin B uo 207a uit Middelburg; C. R. de Rijke tJ no. 182 uit 's Gravenhage; P. Mulder mei gezin E no. 153 uit Middelburg; Iv goed. Sara maakte altijd indruk, zelfs al kenden de menschen haar maar heel weinig en lady Arronby die haar van af haar eerste dagen in Barrow gekend had beantwoordde haar brief zonder aarze len. „Ik vind het heerlijk, dat u zich wilt aansluiten", had zij geschreven. ,,A1 is U geen ervaren verpleegster, er is voor vrouwen van uw soort werk te over. Kom dus. Het zal nog een week of twee duren, eer wij onze heele uitrusting klaar hebben, maar ik zet er zooveel mogelijk spoed achter, dus houd u gereed om bin nen een dag te kunnen vertrekken." Intusschen kwam Sara's eerste ont moeting met de werkelijkheid van den oorlog in den vorm van enkele haastige regels van Elisabeth, die haar schreef, dat majoor Durward weer dienst had genomen en onmiddellijk naar Frankrijk zou gaan. Fen rilling voor door Sara en zij voel de den steek in haar hart, die haar tel kens en telkens de volgende maanden weer zou treffen Garth Trent de man dien zij liefhad - kon geen deel heb ben in dezen prachligen dienst van Enge- land's zonen voor Engeland 1 Het land had nu moedige mannen noodig geen mannen die versaagden, wanneer versa gen gelijk stond met mislukking en ue- derlaag. Zij had Garth niet weergezien sinds

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 5