ÜILLETi Kluizenaar van Far-End V O E 0 S E L veel Co, •VAN 't u, 14 Nov, 1924, No. 270. phappQ t<TIUJD DE MACHT. seeds kort door ons vernielde strijd n de dokters van het groote idie ziekenfonds „De Volharding" bestuur daarvan, is van princi- beteekenis voor eigenlijk ieder fonds, al zijn in de meeste plaat- S tegenstellingen niet zóó op den [edreven als in Den Haag. Het is iet alleen de strijd zelf, met zijn dreiging, die aller aandacht waard is ook het onderwerp van den iterke ontwikkeling van de zieken- li heeft bi Den Haag gcleicl tot een !g lusschen bestuur en dokters, •de toestand, waarin de fondsen Jgeruoet koming van de dokters aan pvermogenden waren, veranderde t loop der jaren in een toestand, de aangeslotenen zelf mede de hadden door gekozen vertegen- gors, terwijl de dokters in de raktijk een niet te versmaden vas- mtlslag voor hun inkomsten had- - te meer gewaardeerd, omdat het grooter wordende aantal dokters pegere zekerheid van een ruim u uit de particuliere praktijk had verdwijnen. Bij die materieele ver- Ig kwam toen ook nog een naijver le zeggenschap. In zaken die vroc- doklers alleen beslisten, kregen dc vertegenwoordigers der leden :m. En de aard van een zieken- leidt er onvermijdelijk toe, dat het leel belang van het fonds vaak gedragslijnen voorschrijft dan het undig belang der zieken, dat door :ters voorop wordt gesteld Iveelvuldige tegenstellingen hebben üe groote steden bij sommige om- ke ziekenfondsen als „De Volhai'- [too geleid, dat de besturen ernaar (fde bij bel fonds werkzame doly 'ehandelen als nthb'ênareü, waar- te beschikken hebben, terwijl de \c!i aaar krachtig tegen ver- omdat zij hun plicht als weten- elijk man en ook hun verantwoor- ;id tegenover de zieken niet ver- f ar achten met een dienstverhou- I s ambtenaar, waarbij een bestuur Jen te beslissen zou hebben over I a indelingen als geneeskundige I overal leidde dat tot strijd. In 'nam en Amsterdam, en ook bijv. u Middelburg, hoort men niet van pen. ernstig echter de tegenstelling kan n, blijkt uil de krasse voorstellen •wijten in- Den Haag fondsbestuur wenscht in hetnieu- ntract een verbod van particuliere jk aan dc fondsdokters op te leg- aartegenover het tarief per inge- en patiënt zou worden verhoogd maximum dal nu f7500 is, zou stijgen tot f 11.000. bovendien wil t bestuur geen arbi- ommissie meer. Het eerste voorstel :ert het door de bewering, dal de latienlen achter gesteld worden heffing der arbitrage wenscht het omdat het bij de tegenwoordige ng praktisch onmogelijk is een dok Woe tw ins tem je varen. te ter dien hel ongeschikt acht, kwijt te ra ken. Daartegenover zeggen de dokters, dat die bewering van achterstelling van fondspatiënten niet plaats heeft. De dok ters die de grootste, particuliere praktijk hebben, en die dus volgens het bestuut het meest geneigd zouden zijn hun fonds patiënten te verwaarloozen, zijn in wer kelijkheid ook de meest gewilde fonds- idokters. Maar bovendien zijn de huidige fondsdokters aangesteld zonder beper king in hun particuliere praktijk Een pensioenregeling kent het fonds niet voor hen. Een fondsdokter zonder particulie re praktijk zou bij het publiek daarbui ten vergeten worden, en dan op zijn ouden dag aan den dijk gezet kunnen worden zonder pensioen Ze willen het verbod van particuliere praktijk desnoods toelaten voor nieuw aangestelde jonge dokters, maar dan raèt pensioen. Boven dien beweren de dokters, dat het fonds nooit zoo sterk zou zijn toegenomen (55.000 leden en dagelijks meer) wan neer dc dokters hun patiënten zoo slecht behandelden als hel bestuur beweert. Inderdaad spreekt dat bestuur in zeer krasse termen over de dokters. De bedrijfsleider van „De Volharding", de heer Dankelman, heeft tot den verte- woordigcr van de H Crt, gezegd, dat het inderdaad bij bet conflict tusschen ,De Volharding" en de geneesheeren om ede macht gaat. „Wij moeten de macht "hebben en niet de dokters. Wij moeten er een uit kunnen gooien, als wij dat willen. Ze hebben lang genoeg hun buspatienten als boschnegers be handeld. Ik ril er van, als ik er aan denk. welke behandeling de fondsleden van sommige dokters ondergaan. Daarom moeten de dokters van hun particuliere praktijk afstand doen, opdat zij alles voor de buspatiënten kunnen zijn. En als er dan nog een bij mocht zijn, die een buspatiënt niet behandelt zooals wij dat willen, dan trappen we hem er uit." Daartegenover maken ook de dokters zich gereed voor krachtig verweer. Zij zouden er in het uiterste geval zelfs toe willen overgaan een onderling ziekenfonds op te richten. De volle steun van de Nederlandsche Maatschappij is hun hiervoor toegezegd, wat betreft de kosten van installatie eener polikliniek en ook zou hun dispensatie worden ver leend van hel voorschrift der vrije art senkeuze Zeker echter zou de Volhar ding zich dit niet laten aanleunen en trachten andere medici voor haar fonds te krijgen. In verband met deze even tualiteit is in het jongste no. van het Tiidsclirift voor Geneeskunde, speciaal mei het GOg bel conflict, den leden van do maatschappij nJvaSt hel artikel van het h uishoudelijk regleütefit in herin nering gebracht, waarbij de leden VAfl dc maatschappij met excommunicatie worden bedreigd voor 't geval zij deel nemen aan een niet door de maatschap pij goedgekeurd ziekenfonds. Een feit is het echter dat een aanzien lijk aantal artsen in ons land niet bij de Ned. Maatsch is aangestoten. Dal is dus aan weerszijden een onver zoenlijke houding Of daaronder de zie ken t niet te kwaad zouden kunnen krij gen? De ervaring in het buitenland, waar een dergelijke strijd reeds op verschil lende plaatsen heeft gewoed, heeft ook geleerd dat de dokters ten slotte de pa tiënten niet in den steek laten. Maar liet kan niet anders of zulk een gespannen verhouding bevordert niet een goede zie kenverzorging. Hoe die strijd zal afloopcu is niet te voorspellen Een zwak punt in de ver dediging van de dokters «is hun materieel belang bij de fondsen Een zwak punt voor liet fondsbestuur is. dal hel in de zieken verzorging als leek staal, en daar om, hoe dan ook. de voorlichting van dc dokters behoeft. De kans- is daarom niet uitgesloten, dal er ten plotte een com promis wordt gevonden. Maar ook dat zal dan van groot belang kunnen zijn voor alle andere fondsen in ons land Voor l oogenblik echter denkt men nog niet aan toegeven. De coöperatie „De Volharding heelt een voorstel vah den voorzitter van den Haagsclieu Bestuurdersbond, om opder diens leiding een conferentie te houden, teneinde te geraken tot een oplossing van het conflict lusschen de directie dezer coöperatie en de bij het ziekenhuis daar van aangesloten geneesheeren afgewe zen. Een Woeusdag gehouden ledenverga dering van de coöperatie „De Volhar ding" heeft met op één na algemeene stemmen (en één blanco) een motie .aan genomen, waarin zij de houding van het bestuur goedkeurde en aanspoorde vol te houden tol het plei,t in het belang van de zieken fondsleden beslecht is. De vergadering sprak met algemeene stemmen haar sterke afkeuring uit over de wjjzo^waarop de doktoren de zieken- ïoiidsaangelegenheden in de pers behan delen. STEKKEN PROV. STATEN VAN ZEELAND. Dienstregeling veer dienst V e e r e en Kam perland. In de vergadering van 21 Juli j.l wer den door den heer Onderdijk eenige wenschen kenbaar gemaakt ten opzichlc van de dienstregeling en de tarieven van den veerdienst tusschen Veere en Kam perland. Naar aanleiding daarvan kunnen Ged Staten het volgende mededeelen. De Commissie van toezicht op de Pro vinciale stoombootdiensten heeft eene bespreking van de dienstregeling gehad met den veerschipper Schippers en met de afgevaardigden van het z.g. Comité van actie voor Noord-Beveland, de heeren Snellen en Versprille. Met volko men instemming van allen werden de dienstregelingen, ingaande onderschei denlijk 1 iSeplember en 5 October 1924, vastgesteld. Met ingang van 1 Januari 1925 zullen worden ingevoerd couponboekjes (passagiers), inhouden de 12 plaatsbewijzen voor eene .enkele reis, ad f 5.00; idem voor rijwielen ad f 1.00; abonnementskaarten per maand ad f 12.50; schoolkaarten ad f 36.00 per jaar, f 20 per halfjaar en f 3.50 per maand., met rijwiel onderscheidenlijk f9, f5. en f 0 90 meer, Ged. Staten stellen voor. deze mede- deelingen voor kennisgeving aan te ne men. PP r o v. stoombootdieust Weste r-Schelde. In de vergadering van '2'2 Juli j.l. wérd door Ged. Staten overgenomen de vol gende door den heer Wallien ingediende motie „De Staten der provincie Zee land verzoeken aan Ged. Staten nadere gegevens over de financicele resultaten van hel veer Breskens—Vlissingen." Hieromtrent deelen Ged Stalen thaus hel volgende mede. Volgens eene in overleg met den Rc- geeringscommissaris reeds voor eenige jaren opgemaakte gesplitste rekening van ontvangsten en uitgaven van den Provin cialen stooinbootdicnst op de Wester- Schelde onderscheidenlijk van de lijnen Breskens-Vlissingen, Vlissingen-Neuzen- Hansweert en Hansweert-Walzooraen met de tram Vlake-Hansweerl, zou er over 1923 op de lijn Breskens-Vlissingen een batig saldo van f 16.113,23 zijn ge- weesl. Die zoogenaamde gesplitste re kening over 1923 ligt ter Provinciale Griffie ter inzage De splitsing der uil gaven is in hoofdzaak gebaseerd op het afgelegde aantal kilometers, waarbij ver der rekening gehouden werd met liet aantal paardekrachten van de boolen, welke op de onderscheidene lijnen dienst deden. door MARGARET PEDLER. toriseerde vertaling van W. E. PONT eenige punt .waarop de gebeurte- n indruk op haar maakten, was dat erbreken van Sara's verloving waar- nlijk een onbepaalde verlenging van verblijf op Sunnyside beteekende huwelijk zou daaraan anders een gemaakt hebben. En vanuit mevr. n's egoïlisch standpunt bezien was iel eeiï groot voordeel, want Sara had eel slag van tegelijk nuttig en rhoudend Ie zijn voor de zieke, olly's gewaarwordingen brachten tot een ander uiterste Sedert den dal zij had' beseft, hoe weinig had gescheeld of haar heele leven schipbreuk hebben geleden door den Uen invloed van Lester Kent, scheen karakter zich gewijzigd te hebben, er en ruimer geworden te zijn. j was niet meer zoo luidruchtig^ip- lakkig in haar levensbeschouwing" en de groote dingen van het leven ■r oogen op een manier, die vroeger logelijk voor haar geweest zou zijn 'ger zou hun beteekenis boven haar \p gegaan zijn en was zij er luch- langs gedarteld, onbewust van dc "mende werkelijkheid. 'lijk m^t dit diepere inzicht had zieli in haar een diepe, hartelijke genegenheid voor Garth en Sara ontwikkeld, aanvanke lijk gebaseerd op haar besef, dat. wat hel leven haar goeds en gelukkigs mocht brengen, zij dit in den grond te dan ken had aan dc twee menschen, die haar onbezonnen persoontje hadden be let te vrdwalen in de woestijn, vanwaar geen tcrugkeeren op het pad van recht schapenheid meer mogelijk is. Daar zorgt liet oordeel van de wereld wel voor, die 'de ptosoon, die gezondigd heeft van hel Wakke geslacht voor altijd brandiWkl en uil de maatschappij stoot VoorWeze nieuwe, ontwaakte Molly was liet. plotseling afbreken van Sara's verlovinaiets, dat bijna te geweldig was om te ongeil Zij begreep niet, hoe Sara het 'ton dragen. Haar jeugdige geest, die niet doordrongen was van •liet feit, dat leed iets heel gewoons is op deze wenjd, zag Sara voortaan in een aureool vfo smart, zag haar afzon derlijk van alk andereu geplaatst door de Iragische opstandigheden, waarin zij verkeerde Onbtyusl dempte zij haar stem, wanneer tot haar sprak, en toonde bij alles \a( zij voor haar deed, een zeker soort bijzondere sympathie, zij was doodsbenauwd haar op welke wijze dart ook ie hinderen en gedroeg zicli in haar j-nigi en onervarenheid ongeveer alsoi zi iij een sterfhuis was, waar de kaarsennog in de kamer van den doode branden en de blinden het daglicht nog buiksloten. Tenslotte kwam*Sara ertegen in op stand, hoewel zij folly's uitstekende be doelingen wel opmerkte en waardeerde Ged. Staten zijn niet geheel overtuigd van de juistheid van deze wijze van be rekening in hare gevolgen, welke immers zou medebrengen, dat over 1923 boven genoemde winst op bedoeld traject zon zijn gemaakt. Daarom zal door Ged. Staten met den Regeeringscommissaris die wijze van berekening voor hel ver volg in ernstige studie worden genomen Dit daargelaten, wil liet echter «led Staten voorkomen, dat, waar van Rijks wege 80 pet. in het tekort op den Wes- ter-Schelde-dienst in zijn geheel wordt uitgekeerd, hel allerminst een reden zou zijn om een voordeelig saldo op een stuk van den Wester-Schelde-dienst tot ver laging van het personentarief op dat tra ject te doen leiden Immers, die 80 pel. worden, gelijk gezegd, verleend ten aan zien van den dienst in zijn geheel. Het gaat alzoo niet aan, de voordeelige en de onvoordeelige trajecten voor de vaststel ling van de tarieven te gaan splitsen. Te minder is daarvoor reden, omdat del arieven voor de verschillende lijnen naar evenredigheid zijn bepaald. Bij de vaststelling er van heeft n.l. als regel ge golden, dat eerst werd aangenomen, dat voor los maken, op stroom brengen en meeren der booten voor elk traject eene gelijke vaste som noodig was, welke soin daarna voor de verschillende lijnen in evenredigheid van den afstand er van werd verhoogd. Is dus ééne lijn wat voordeeliger dan eene andere, dan brengt dit nog niet mede, ook omdat anders die evenredigheid zou worden verbroken, dat het tarief daarvoor verminderd zou moeten worden, evenmin als dit b.v. zou aangaan ten aanzien vjaji eene zekere voordeelige lijn van de spoorwegen in verband met onvoordeelige lijnen Ged State.n begrijpen dan ook vol komen de door den Regeerings-commis- saris tot de Lommissie van toezicht op de Provinciale stoombootdienslen gerich te waarschuwing, dat hij zicli legen eventueele verlaging van liet personenta rief voor het traject Breskens-Vlissingen zou moeten verzetten, tenzij natuurlijk de Provincie alleen de gevolgen vau zoo danige verlaging geheel voor hare re kening zou willen nemen, hetgeen, naar liet Ged Stalen waarschijnlijk wil voor komen, zeker niet in de bedoeling va» den voorsteller der motie zou liggen Ged. Staten stellen voor deze mede- deelingen voor kennisgeving aan te KUNST EN WETENSCHAPPEN. De kerk te IJzendijke. Naar aanleiding van de mededeeling over de restauratie van de kerk te IJzendijke, worden aan het „Hbld.nog de volgende historische bijzonderheden gemeliL De kerk (e IJzendijke dateert eerst uit 1612. want het tegenwoordige IJzen dijke is van veel jongeren datum dan liet oude stadje, dat, evenals trouwens zoovele Zeeuwsche plaatsen, mee kan Spreken van overstroomingen, die het tenslotte totaal deden ten ondergaan. Reeds in 1408 spreekt men van het ver dronken IJzendijke en toen men op het eind der 15e eeuw weer aan het bedijken ging, was van de oude stad weinig meer te bespeuren. Toch waren in 1554 nog bouwvallen van kerk en begijnhof te zien, door latere vloeden echter weer weggespoeld In een register van 1620, nog te IJzendijke bewaard, wordt een verklaring gegeven van de ligging van de oude stad. Een buurt van slechts weinige woningen werd naar de vergane stad ook IJzendijke genoemd en omdat deze plaats uit een krijgskundig oogpunt belangrijk was, liet Parnu daar een schans opwerpen, die door Prins Mau- rits op 10 Mei 1604 werd genomen. Men hield de schans voor onneembaar, maar voor Maurits inoest ze buigen en de bezetting moest zonder krijgsmanseer uittrekken, omdat de trompetter van den Prins bij het opei'scben van het lort doorschoten was. Op 1 November 1623 trachtten dc Spanjaarden IJzendijke te verrassen, maar dit mislukte en eenige voorwerpen op de Spanjaarden buit ge maakt. o a een laddertje, werden in de kerk bewaard, waarvoor een opschrift werd geplaatst in het gebouw Deze kerk was toe» nog maar eenige jaren oud, want, zooals gezegd, was ze gesticht in 1612, o. m door bijdragen van de Sta len van Zeeland In Juni 1658 schonk de Prins van Oranje een glasraam met zijn wapen, terwijl de Regeering van 't Vrije, die in 1614 haar wapen had gegeven dit vernieuwde Dc kerkklok is Ie Middelburg gegoten en heeft tot opschrift Michiel Burgerhuis me fecit 1619, Soli Deo Gloria. Deus est qui incre ment um dat. Op een kleijiere klok staat Isendike. Orale et vigilate Deo confiden- les. De Hervormden hadden van 1604 tot 1606 predikanten uit de classis Wal cheren, terwijl in laatst vermeld jaar een eigen predikant er zich vestigde, van 1665 tol 1795 waren er zelfs twee predikanten o Hel gerestaureerde Koor in dc Nieuwe Kerkte Delft Zooals bekend, is het gerestaureerde koor van de Nieuwe Kerk de Delft, waarin zich de Koninklijke grafkelder bevindt, alsmede het mausoleum van Prins "Willem den Zwijger, aan H M. Koningin Wilhelmina als nationaal hul deblijk aangeboden, ter gelegenheid van haar 25-jarig regeeriugsjubileum Het blijkt een moeilijke kwestie te zijn geweest, of men den bestaanden toegang tot den Koninklijken grafkelder zou be stendigen. of een breeder en waardiger entree zou maken. Eerst is de keus ge vallen op een nieuwen, monumentalen ingang. Tol dat doel zijn diverse maquet tes vervaardigd van ui tee nloo pende op vatting. en zijn vele oude graven ont ruimd. En thans schijnt men tot de con clusie te zijn gekomen, dat de nieuwe ingang eigenlijk in het gerestaureerde koor niet thuis behoort, weshalve men thans nog beraadslaagt, om weer tot den ouden toestand terug te koeren Door de diverse werkzaamheden is ook de grafkelder van 'Prins Willem den Zwijger gedeeltelijk ond'-r water ge- loopen; en in verband daarmede zou men prijs stellen op het oordeel van H. M. Koningin Emma. wier komst te Delft deze week kan worden tegemoet gezien Aan den Zuidkant van de kerk. waar waar men thans bezig is in een duhtge- metseldeti muur een groot venster open te maken, bevindt zich ook een typisch uitbouwsel, op welks grondige reparatie men hoogen prijs stelde. De kerkvoogden schijnen echter verantwoordelijk voor te zijn, dat in die thans gerestaureerde z.g. kluis een watercloset is aangebracht, hetgeen toch zeker niet in overeenstem ming is met het karakter van hel vlak daarbij gelegen koor van de kerk. (Msb. - o „De Scheepsjongen van Bon tkoe". door Johan Fabricius Uiig H P Leo pold's Uitgevers Mij den Haag. met teekeningen van den schrijver Een dik boekdeel van 569 bladzij's, maar een boekdeel vól avontuurlijke aan trekkelijkheden zijn deze lotgevallen van de scheepsjongens van Bontekoe. die den 28sten December 1618 met den Nieu- Hoom, van Tessel uitvoer en die een der eerste is geweest, om ons gezag in Indië te vestigen Vele kranige „schip pers naast God" hebben de reis om de Kaap volbracht, vele hebben den moed gehad voor deze zwerftochten naar liet onbekende land, maar de reis van Wil lem IJsbrantsz Bontekoe is zóó vol te genslagen geweest, als waarschijnlijk nooit in een scheepsjouraal te vinden Die nu worden beschreven in dit boek. Hel is lang, maar allerminst langdra- „Molly, kindlief, als je doorgaal met mij te behandelen alsof ik juist al mijn bloedverwanten bij een aardbeving of een schipbreuk had verloren, zal ik nog eens losbarsten. Ik heb een zwaren slag gehad, maar ik hoef daar niet voortdu rend aan herinnerd te worden. De we reld zal doorgaan ook al is mijn engagement af. En ik zal ook doorgaan Het waren dappere woorden en hoe wel Sara in het diepst van haar hart wel voelde, dal in dit laatste gezegde de geest op hel oogenblik sterker was dan het vieesch, werd toch de gespan nen atmosfeer, die, nadat het verbreken van haar verloving overal bekend was 'gevyorden, op Sunnyside geheerschl had. er wat door verlicht. Zoo werden dus, figuurlijk gesproken, de blinden opengeschoven en het leven ging weer zijn gewonen gang Het was Andrey Maynard geweest, die de treurmare naar Rozenhof tiad ge bracht Sara had haar gevraagd hun kleinen vriendenkring op de hoogte te brengen van den veranderden staal van zaken on Andrey had daaraan graag gevolg gegeven, want zij verlangde alles te doen, wat Sara de kleine onaangename speldeprikken kon sparen, die zelfs bij de groote tragedies in het leven onver mijdelijk zijn „De heele zaak is onbegrijpelijk voor mij", zei Andrey ten slotte, toen zij ópstond om afscheid te nemen. Zij vond het niet noodig langer te blijven om een zoo pijnlijke kwestie te bepraten. „Het ishet is ontzettend." Juffrouw Lavinia ging haastig naar haar kamer boven om eens uit te hui len. Zij dacht eigenlijk nauwelijks over het vreeselijke van Garth's schuld. Zij was oud en zag alleen het romantische, dat nu in scherven lag, de jeugd die be dorven was, de liefde gekruisigd. Bo vendien, de Laveudeltaute was nooit scherp in haar oordeel. „Wat denk ,jij ervan, Miles? vroeg Audrey, toen zij de kamer verlaten had. Herrick had meerendeels gezwegen, zijn bruine oogen hadden 'n peinzende •uitdrukking. „Over die kwestie van lafheidIk ben er niet bij geweest, en ik heb dus niet hel minste recht daarover te oor deelen." Andrey keek verbaasd. „Ik zie niet in, waarom niet. Je kunt toch niet verder onderzoeken dan de uit spraak van den krijgsraad." „Er zijn verhoeren geweest, waarbij de rechtvaardigheid in het nauw kwam zei Miles rustig. „Er was ook een ver hoor, waarbij Pilatus op den rechterstoel zat „Wou je zeggen, dal je de uitspraak van den krijgsraad voor onjuist houdt?" vroeg zij in spanning „Neen, dal bedoelde ik niet heelemaal in dit geval. Maar, al zegt de wet, dat een man een lafaard is. terwijl ik mijn leven er om zou willen verwedden, dat fiij hel beslist niet is, dan kan die wet mijn meening geen haarbreed verande ren De uitspraak kan misschien was waarschijnlijk, bijna wel zeker de eenige, die gegeven kon worden in ver band met de feiten. Maar toch is het mogelijk, dal hel geen juiste uitspraak was waar een man voor altijd als laf aard gebrandmerkt werd. die misschien één kwaad oogenblik heeft gehad, dat zijn zenuwen hem parten speelden Er zijn anderen, die evengoed hun oogen blik van angst hebben gehad, maar om- dal hun zaak nooit onder officiéele oogen kwam, hebben zij het goed kunnen maken, en zijn sommigen van hen wel geëindigd met het Victoria Kruis Feiten zijn soms heel dwaze dingen, vind ik tenminste Beweegredenen en omstandig heden. ook zelfs iemands gezondheids toestand. moeten een even groote rol spelen als dc feilen wanneer je volko men rechtvaardig wilt oördeelen "Maar "het l§ger kan zoo'n opperadministratie van rechtvaardigheid niet bijhouden", ging hij glimlachend voort. „Discipline moet gehandhaafd worden en voorbeel den gesteld. Alleen treft het voorbeeld hel soms verduiveld ongelukkig." Het was een ongewoon lange toe spraak voor Miles en Andrey stond hem met eenige verbazing aan te kijken. Miles, je bent eigenlijk een juweel. Ik geloof, dal je bijna zoo sterk op Garth's hand bent als Jane Crab." „Is Jane op zijn hand?" Herrick glim lachte. „Goeje, ouwe ziel tochl In ieder geval ben ik niet van plan mijn deel toe te voegen aan de rekening, die Trent te betalen heeft, arme kerelI" (Wordt vervolgd.-*

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 5