©nsm BEURbNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 14 Nov. (Slotkoers). 6 pCt. Nederland 1923 100 vijftien zes tiende; 6 pOt. Nederland 1922 100 vijf tien zestiende; 5 pOt. Nederland 1918 91V»; 41/2 pOf. Nederland 1917 85 negen zestiende; 2}fs pOt. Nederl. W. Schuld 53Ï/4; 8 pCt do Oblig. 671/8; 3 pOt. do. Oertif. 67%'. Cert Nod Hand Mij. 121-7: A and Nod Ind. lïandelsb. 1.13''Aanrl Koloniale Bank 176— 178»/*; Koninkl. Petrol. Aar.d. 334 338; Gecons Hollandsche 156%— 1571/2. Cult Mij. Vorstenlanden 157% 158%, Javasche Cultuur 370. Aand Deli Maatsch. 370 375; Arasterd. Rubber 157% Ned Amerik Vaart 81; Ned. Scheep- vaartunie 127 128, Kon Ned. Sloomb. Mij 78i/«; Aand Paketvaart 1361/» Gouda A 16, Jurgens A. 76'/, Anaconda 80 zeven zestiende; Steels 118%—113%: Erie 30%; Southern Rail way *711/1»Union Pacific 145, Common Marine 12 drie zestiende; Prefered do 41%—42%. Maxwell Gr. C. v A 4 zeven zestiende. Maxwell Land Cert v Ine Bonds 12 zeven zestiende. Prolongatie. 4—4»/s Russen Oblig. 1880 4; Hope 5% Markt sluit flauw Wisselkoersen Londen chèque il.55Vs'; Berlijn 0 59; Weenen 0 0035. Parijs 13.20; Brussel 12 17%; Dollar Cable 2 49% TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl Ned Met. Instituut te De Bilt Naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Nov Hoogsle barometerstand 777.3 te Neufahrwasser Laagste barometerstand 746.3 te Vestmanoer Verwachting van den avond van 14 lol den avond van 15 dezer Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuid- Oostelijke wind nevelig tot half- of zwaarbewolkt of betrokken, weinig of geen neerslag. lichte vorst 's nafchls zelf de temperatuur overdag. Thermemoterstand alhier "s morgens 9 uur 45 gr.. 12 uur 47 gr., 3 uur 44 gr. SüOG WATER. t VUasiageu. Z o u u e t ij d. iaterdag 15 Nov. n.m. 3 28 ïondag 16 4 04 LUaudag 17 4 43 Oinsdag 18 5 30 Woensdag 19 6.29 Donderdag 20 6.52 Vrijdag 21 8.11 (Het tijdstip van hoog water te Oomburg valt 9 minuten na dat te •Hissingen. Indische Sloom vaartl ij nen. Banka. 13 Nov. te Marseille, Batavia naar Amsterdam. Soemba, 13 Nov. van Duinkerken, Ba tavia naar Amsterdam. Oranje Nassau. 12 Nov. van Barbados naar Plymouth en Amsterdam. Palembang, 13 Nov n.m van Port Said, Rotterdam naar Batavia. Palria, 12 Nov. van Colombo. Rotter dam naar Batavia. Rondo, 13 Nov van Suez, Amsterdam □aar Batavia Kedoe, inb. 13 Nov. van Port Said, Rotterdam naar Batavia Insulinde, p. 12 Nov. v.m. 10 u Finis- terre. Batavia naar Rotterdam. Insulinde. p 13 Nov. n.m. 3 u. Oues- sant en wordt 15 Novn.m. 7 u., van Batavia te Rotterdam verwacht. Johan de Witt, p 12 Nov Ouessant, Amsterdam naar Batavia Jan van Nassau, p, 12 Nov. de Azoren, Sauchcz naar Amsterdam. Stoomvaartlijnen op N.-A mcrika. Eemdijk12 Nov te Portland, Rotferd naar de Pacifickusl. Grootendijk, 12 Nov. van New-Orleans naar Rotterdam. Breedijk. p. 13 Nov v.m. 9 u 50 ra. Lizard, Rotterdam n. Newport News. Leerdam, 12 Nov. van Tampico, Rotter dam naar New Orleans. Rotterdam, 13 Nov. 's middags 12 u. v. Southampton, Rotterdam n. New-York. Noorderdijk, 12 Nov. 's midd. 12 uur 1430 mijl van Galveston. Rotterdam n. New-Orleans. LEGER EN VLOOT. Luit. ter zee Me kl. G E V. L Beekman wordt te Rotterdam geplaatst voor toezicht bij den afbouw van de ivoor Oost-Indië bestemde onderzeeboot K XII Officier van gezondheid 2e kl. bij de zeemacht S flensing is overge plaatst hij het hospitaal der marine te Willemsoord SPORT. In hel concours hippiqué te Ber lijn is luitenant Pahud de Mortanges met Johnny Walker vijfde geworden in den groolen gebruikswedstrijd en rit meester Labouchère eerste met Gamin in het zware springconcours NAGEKOMEN BERICHTEN. TWEEDE KAMER. Bij de algemecne begrootingsbeschou- wlugen betoogt de heer Marchant dat de vermindering van het tekort is verkregen door het ruimer vloeien der middelen en liet invoeren van nieuwe belasting, te Weinig door bezuiniging De Minister is er niel in geslaagd het verzei van de Departementen te brekejg, Zijn belas- tiugpoljliek leidt tol hel ontlasten van de groote lasten len koste van de kleinen. De korting op de militaire .salarissen acht hij onwettig, daar men hier een Kon besluit heeft uitgevaardigd met te rugwerkende kracht. Voorts besprak hij den afbraak van het parlementaire stelsel, de verdeeld heid in de Katli Staatspartij en de hou ding van den Vrïjz. Dein. Bond tegenover het weermachtsvraagstuk sedert 1900. BEURSOVERZICHT AMSTERDAM, 14 Now. 3 uur. De Amerikaansche afdeeling zorgde heden voor eenige afleiding In Marinewaarden, speciaal de Com mon's vonden flinke omzetten plaats, en kwamen die daarbij op een verhoogd koerspeil Gewone Wabash daarentegen werden fractioneel lager afgedaan. Van de industrieelen verbeterden Cen tral Leathers niet onbelangrijk Op de locale markt ging weinig om Van de olieaandeelen gaven Konink lijken nog den raeesteu handel te zien, en werkten die zich geleidelijk op naar boven hoewel het slot niet op het hoog ste punt kwam Geconsolideerden hadden een ongeani meerd verloop Onder de mijn waarden werden Pale- llah's omstreeks de vorige slotkoersen afgedaan Suikerfondsen hadden een zeer be perkte markt, hoewel niet veel veran derd, golden de toonaangevende soorten iets lager Voor rubbers was weinig aandacht, doch waren die thans iets beter gedis poneerd als de laatste dagen het geval was. De scheepvaartmarkt was ook thans verlaten In Ned. industrieelen ging weinig om. Prolongatie 4 UIT CHINA. TIENTSIN, 11 Nov. V. I) De betrek kingen tussclien Tsjang Tso Lin en Feng Yuh Liang zijn niet verbeterd, hoewel de toekomstige candidaat voor hel pre sidentschap alle pogingen in het werk stelt om een opening der vijandelijkheden tc vermijden. Uit Hongkong wordt gemeld, dat Sun lYat Sen naar Shanghai vertrokken is, vermoedelijk ora met de overwinnende leiders te confereeren. lAftTSTE BERICHTEN. VKRHOOGLVG TABAKSACCf.fS. De minister van financiën deelt mede dat het in zijn voornemen ligt de wet tot verhooging van den accijns op rook- en pruimtabak, snuif eu op sigaretten,, in dien het desbetreffende ontwerp tijdig tot wet wordt verheven, in werking te doen treden op 1 Januari 1 925. Op dien datum gaat dan de termijn van 3 maanden in gedurende welke de winkeliers en grossiers, de bij hen bij het imvérking treilen der ver hooging voorhanden zijnde voorraden zonder navordering kunnen uit verkoo- pen. STEIGER INGESTORT. Bij den bouw van de R. K. Kerk te Rijssen brak gisteren een 14 M hooge steiger De opperman J. de V. stortte met alles wat zich op den steiger be vond naar beneden. Een metselaar die eveneens op den steiger stond, wist zich te redden door op den muur te sprin gen. De opperman bleek zwaar inwendig gekneusd WISSELKOERSEN. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AMSTERDAM, 14 Nov. 3 uur. Londen 11 55% 11.53», Berlijn 0.5935 (0.59% PParijs 13.20 (13.20. Brussel 12.07% (12.07%.) Zwitserland 48 10 IS. 17%. Weenen 0.0035',i 0.0035' Kopenhagen 44.10 (44.10.) Christiania 30 95 36.90 Stockholm 66.90 (67.10. New York 2.49% '2.50 ARRESTATIES IN SPANJE. BERLIJN. 14 Nov V D Uit Madrid wordt gemeld dat 30 personen van ver schillende revolutionnaire organisaties in de provincie Navarra zijn gearresteerd Zij zijn overgeleverd aan het Krijgsge- recht Ook hebben arrestaties plaats ge had te St Jean, de Lux, St. Sebastiaan en Bilbao EEN NIEUWE DEMOCRATISCHE PAR TIJ IN ITALIË BERLIJN, l-l Nov V 1). Volgens eetn bericht uit Rom$ verluidt hef dal Or lando een nieuwe Democratische partij zal vormen, die tegenover de regcering een onafhankelijk standpunt zal innemen. HET DUITSCH-FRANSOIIE HANDELS VERDRAG BERLIJN 14 Nov V D De leider van de Duitsclie delegatie voor de Duitsch-Franscho besprekingen over het sluiten van een handelsverdrag is te Ber lijn aangekomen om verslag uit te bren gen over den stand der onderhandelingen en ten einde nieuwe instructies te ont vangen RADIO-STATION IN SCANDINAVIË. STOCKHOLM, 14 Nov. V. D Het groot ste Radio-station van Scandinavië, dat van Grimeton aan de W -kust van Zwe den, zal dezer dagen op volle capaciteit gebracht worden. Het station ïs gebouwd naar het systeem van den Zweedschen ingenieur Alex Ton en de apparaten zijn geleverd door de Amerik Radio-corpo ratie. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Donderdagmorgen, toen liet per soneel van de brouwerij De Gekroonde Valk te Amsterdam de azijnmakerij bin nen kwam, deed het een onaangename ontdekking Alles was kletsnat Bij nader onderzoek bleek, dat de kraan van een reservoir, dat 5000 liter azij'n inhietd, was opengezet, waardoor de inhoud totaal was weggestroomd. De politie stel de een onderzoek in. Zij kwam tot de conclusie, dat de kraan des nachts moest zijn opengezet; alles wijst er op. dat de dader iemand moet zijn geweest, die op de hoogte van het bedrijf was. Het is niet onmogelijk, dat de daad door een ontslagen werkman is gepleegd. (Teleg.) Donderdagavond ontstond te Dordrecht een vechtpartij tusschen de 1 9jarige J. Zoeteman. wonende aldaar, eu de 19-jarige H. Oome, varensgezel uit Raamsdonk. waarbij aan eerstge noemde een steek werk gegeven die den dood tengevolge gehad. Oome is gear resteerd, en is hedenmorgen aan de ju stitie overgeleverd. Het lijk is voor schouwing naar Dordrecht vervoerd. Het mes is in beslag genomen EEN MOORDBEKENTENfS. Men meldt aan de Maasb. uit Melis sant- Dit kleine Flakkeesche dorpje is dezer dagen in gewéldige opschudding ge bracht. Voor vier jaren ging in deze gemeente op een ochtend de tijding rond. dat de arbeider K. plotseling verdwenen was. Zijn vrouw ging met groot mis baar bij de buren vertellen, dat zij haar man den geheelen nacht gemist had en dat zij vermoedde dat hij zich verdron ken had. Overal werd ijverig gezocht en gedregd doch nimmer is er iels van den verdwenen arbeider gevonden, en men ging inderdaad gelooven, dat de man zich hoogstwaarschijnlijk in het buitenwater van het leven had beroofd en men liet de zaak verder rusten. Nu was het wel bekend, dat de verhouding tusschen d,e- zen man en de overige gezinsleden niet geheel was, zoo als het behoort te zijn. Thans echter is de geheele zaak plot seling op ieders lippen. Een zoon van de weduwe K. n.L ligt ernstig ziek in een der ziekenhuizen te Rotterdam en heeft daar de ontzettende bekentenis gedaan, dat zijn moeder en hij zijn vader des nachts vermoord hebben en zijn lijk hebben begraven op het erf achter de woning. Later hebben deze mensclien een s chuurtje op het graf van ;hun vader gebouwd om de zaak des te beter bedekt te kunnen houden, wat hun inderdaad goed gelukt zou zijn. indien het geweten van dezen jongen niet ge sproken had op zijn ziekbed. De politie heeft de zaak thans in han den. Men i§ bezig het schuurtje af te bre ken en de grond uil te graven. Tol dit oogenblik is nog niets gevonden. (Ingez. Med.) BUITENLAND. IIET Z.G. KON IX GSM A N IF EST VAN- KROONPRINS RfPPRECHT. Men herinnert zich Ludendorff's be wering, dal kroonprins Il'upprechl in de dagen van de Hitler-Putsch op het punt zou hebben gestaan een proclamatie dan de bedoeling zou hebben het sein lot tic restauratie te geven Tot dusver was dat manifest niel be kend In cte „Münch. N. Nachrichf.cn" wordt hel stuk thans gepubliceerd. Daar in heet het Beierent Op den vijfden verjaardag van de revolutie, die in vervolg op een ongelukkigcn oorlog onheil na onheil over hel Duitsclie volk heeft gebracht ten ons volk in een 'dieplreurigen toe stand van hulpeloosheid heelt gebracht, heeft een overijld handelen, waarvan ik intusschen de vaderlandslievende be doelingen aUerminsl ontkennen wil, nieuw groot ongeluk gebracht. Een be treurenswaardig schouwspel voor de we reld Beieren tegen Beieren. Duilschers tegen Duilschers. en dat op een tijdstip, dat alle Duilschers vaster dan ooit schouder aan schouder moesten staan. Wat mij vooral met smart vervult is, dat ten slotte juist diegenen tegenover elkaar staan, die allen hetzelfde groote. hooge doel nastreven Slechts de wegen waar langs rij hun idealen hopen le bereiken zijn verschillend Daarom de wapens neer! Geduld' Kunnen dan de rampzalige gèvolgen van oorlog en revolutie in een enkelen stormloop overwonnen worden9 Reikt el kaar over alle meeningsverschillen heen de hand. Staat, als weleer, naast elkaar Mijn hart, waarmede ik door een bijna duizendjarige geschiedenis van mijn huis aan Beieren eu daardoor aan het lot van geheel Duilschland verhonden ben, klopt voor alten, die van goeden Duitschen wille zijn. De bittere ernst van het oogenblik dwingt mij uit mijn afzon dering naar voren te treden. Ik doe een beroep op het gezond versland van het volk. Het sterke Duitsche Beieren en het nieuwe, vredelievende zich zijn waardig heid en taak ten volle bewuste Duitsch- land, behooren onafscheidelijk bij elkaar. NADEREND EIND VAN HET 1TALI- AANSCJI FASCISME? Hoe lang nog zal Mussolini zijn dicta torschap kunnen handhaven? In Italië loopt men graag en vlug ach ter den ,,redder van liet oogenblik", ach ter degeen, die op t oogenblik zelf het hoogste woord weet te voeren. Die is dan daardoor in staat de lakens uil te deelen, maar een degelijk fundament voor een blijvende macht is een dergelijke op pervlakkige populairiteit niet. Hoe langer hoe meer breidt de ontevre denheid zich uit; hoe langer hoe meer wordt Mussolini's gezag ondermijnd. Het is in de eerste plaats merkbaar geweest Dij de opening van het parle ment, dat liefst vijf maanden op reces is geweest ,en eigenlijk dus meer een schijn-parlement is, dan een gezagheb bend college van volksvertegenwoordi gers. De geheele rechterzijde was aanwezig, maai' op de banken aan den overkant zat slechts een enkele afgevaardigde, die rechts geen plaats had kunnen vinden. En vooral viel op de afwezigheid van den grooten liberalen leider Giolitli. die sedert zijn verkiezing in 1882 nooit een enkele opening overgeslagen heeft. Salandra doel nog wel alsof de oude hartelijke betrekkingen met de regeering beslaap ,doch zijn blad de ,.Giornale d'Italia" heert zich al heftig legen het fas cisme, en men vermoedt dat de afschei ding spoedig een Teil zal zijn. Is de drang dan toch nog grooter, dan eerst werd verwacht, de drang naai- een volledig herstel van het parlementairisme? De maatregelen, die een dictator neemt om zich te doen blijven gelden kunnen niet anders dan gewapend zijn, en zoo zijn dan ook schietpartijen lang zamerhand aan de orde van den dag. Evenals blijkbaar in Spanje, maar daar staal de pers nog zoo onder den duim, dal de kranten met hecle blanco kolom men verschijnen en de journalisten kla gen, dat ze niets kunnen uitvoeren. Bovendien zijn de Pyreneëh een pracht van een Chiueesche muur. om binnen te houden, wat er niet uit mag Van Italië komen we steeds meer te weten. Het dreigt er een toestand le worden als i n de hartstochtelijke de Va lera-dagen in Ierland. Ook de oud-strij ders, onder leiding van Kolonel Garibaldi hebben al een hevige actie legen hel fascisme. En zoo ernstig wordt de toestand in gezien, dat de Italiaansehe admiraliteit al 9 oorlogsschepen heeft uitgezonden ter bewaking van de kust, in verband 'met de vele geruchten over een mogelijke poging lol onverwerping der rógeering. Behalve dat zijn er vechtpartijen be kend geworden als le Mesagna, bij Brin- disi waar de communisten het hoofd kwartier der plaatselijke fascisten heb ben aangevallen en verwoest Troepen werden daarbij naar de stad gezonden uil vrees voor repressailles, Te Landriano werden 3 fascisten ge wond bij een commuuistischen aanval op hel gebouw der fascisten. F.n voorts werd bij een politiek debat te Castellamare, aan de Golf van Napels een spreker, vroeger fascistisch parle mentslid door een vurig fascist dood geschoten. Te Strognano is eveneens een aanval gedaan op een fascistische vergadering. Dal klinkt weinig aanmoedigend en rustig. En het droeve is, dat een moord in Italië steeds gewroken moet worden; zoo ziet 't er uil naar je reinste vendet ta Hel blijkt uit dit alles wel, dat een dictatuur als van Mussolini on Primo di Rivera een t e snelwerkende reactie was, die zich niel bestendigen kan Evenals in de dagen van December 1918 de Ar- Solraden. in Duilschland. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit Engeland. - Gemeld wordt dat de commissie uit het kabinet, welke een onderzoek instelt naar de echtheid van den brief van Zinowjeff, zich eveneens bezig houdt met het geheele vraagstuk van de diplo matieke erkenning van Rusland en de bolsjewistische propaganda in (Engeland. De commissie zal Woensdag rapport uit brengen Het laatste verkiezingsresultaat is heden bekend geworden, nl de uitslag van de stemming in de Vereenigde Schot- sche universiteiten van St Androws, Glasgow .Aberdeen en Edinburg. Hier zijn gekozen Sir Henry Oraig, conserva tief, Sir George Berry conservatief en Cowan, liberaal. Hierdoor is de totale sterkte der partijen geworden conser vatieven 430. arbeiderspartij 150, libe ral en 40, constitutioneelen 7 en andere partijen 5 Uit D u i t scli 1 a nd. I11 een bijeenkomst der Duitscli- nalionalen heeft Heijt een herziening van de overeenkomst van Londen bepleit In den stand van de staking bij de Berlijnsche „ondergrondsche is qog geen verandering gekomen. De Berlijnsche correspondent van de ,,Köln. Ztg." wijst er op. dat teekenend voor deze staking is, dat de strijd tusschen personeel en di rectie niet zoozeer om een loonkwestie gaat dan wel om den arbeidsduur en in zonderheid om de interpretatie ran de arbeidspositie Het personeel verlangt dat men weer het beambtenkarakter van vóór de revolutie toekent en daarmede opneming in de rijkssalarisrcgeling, wel ke Intusschen voor dat personeel thans geen noemenswaardige voordeelen ople vert. Wel zopderling is hel intusschen, dat men de toekenning van het karakter van ambtenaren wil afdwingen door een staking. Uit Oostenrijk Sinds gisterenmorgen functionneerl het treinverkeer bijna regelmatig. Ook do sneltreinen zullen in den loop dezer dagen weer normaal kunnen rijden In de vergadering van de centrale commissie was dr Seipel nog niet in staal een voorstel voor de vorming van het nieuwe kabinet in te dienen, aange zien de onderhandelingen met de par tijen nog niet de noodige waarborgen hebben opgeleverd voor een ongestoorde voortzetting van het programma van her stel. Dc goeverneurs van de bondslanden zijn telegrafisch te Weenen ontboden Op verzoek van Seipel is de centrale com missie verdaagd tot Dinsdag. Een oplos sing van de kabinetscrisis is dus voordien niel te verwachten. Uit Frankrijk. - De Parijsche „Matin" bespreekt het a.s. bezoek van den Engelschen premier Baldwin en mefltll, "dal Baldwin in. ide tweede week van December te Parijs zal aankomen. Verwacht wordt, dat Winston Churchill een bezoek aan Parijs zou brengen voordat hij zal deelnemen aan de besprekingen over de verdeeling der Duitsclie schadevergoedingsbetalingeti. Het verzoek tot vodrloopige invrij heidstelling onder borgtocht van den Duilsclien generaal van Nathusius, is verworpen. De generaal zal eerstdaags voor den krijgsraad terechtstaan. Uit Spanje. Documenten, die te Vera in beslag zijn genomen, looncn aan dat de Spaan- sche revolutioimairen opdracht hebben een aanslag te wagen op het leven van Primo de Rivera en van de leden der Spaansche koninklijke familie. Uit T u r k ij e Draadloos wordt uit Angora gemeld, dat de toestand van Ismet Pascha ern stig is. De doctoren hebben hem rust en een buitenlandsche reis voorgeschreven zoodal het premierschap vacant zal wor den. Uit Rusland. Er zijn plannen voor de oprichting van een luchtdienst voor het vervoer van passagiers en post tusschen Moskou en Parijs. Een geregelde dienst zal in het vroege voorjaar worden geopend. Ui l Me xi co. (Een telegram .uit Logden meldt Uit Mexico City wordt gemeld, dat de arbeidersleider Morones en een ander Kamerlid bij een schietpartij in het par lement zijn gewond. Na een stormachtig debat werden meer dan 200 schoten ge lost. Uit de Ver. Staten. Ongeveer 100 arrestaties worden verwacht, in verband, zooals de regee- ringsbeambten het noemen ,met 't groote vervalschingscomplot, ooit in de Ver. Sta ten voorgekomen. De vervalschers wor den er van beschuldigd voor meer 'dan 1 millioen dollars valsche oorlogssteunze- gels te hebben gedrukt en verkocht. lien Exchange telegram uit Grand Rapids (Mich.) meldt dat een ernstige ontploffing heeft plaats gehad in het postkantoor aldaar Vermoedelijk is de ontploffing veroorzaakt door een .bom. Twee personen werden gedood en 12 ge wond De ontploffing was zoo hevig, dat zij op verscheidene mijlen in den omtrek werd gehoord MARKTBERICHTEN. Goes. 13 Nov. Veilingsverecn Zuid- Beveland Peren Comtesse de Paris f10 -15, Doyenne d'Alencon 4- -8, Josephine de Malines 6—9, Zepherin Greóirge 7, Nouveau Poiteau 5—9, Ouré 1 Tamme Kweeperen 4, Pondsperen 5—6, Gieser Wildeman 5—8. Kleiporen 5—6, Afval - en Kroetperen 1—3, alles per 160 K.G. Appels Goudreinetten 14 -28, Groene Reinetten 12, Baumans Reinetten 10, Landsberger Reinetten 16, Sterappels 17 25. Notarisappels 9—15, Groninger Kroon 9—14. Zure Bellefleur 7—11, Fransche Bellefleur 8, Pipping d'Or 4, Zoete Campagner 11—13, Zoele Bellefleur 9—11. Zoete Ruster 7—9, Zoete Arm- gaardc 10, Pomme d'Oranje 12, Afval- en Kroetappels 1—4, alles per 100 K.G. Diversen Mispels 10—12, Kroten 1 alles per 100 K.G Roode koot 3 40 5 10. Sa- voije kool 3—4.10, Witte kool 240, Sel derij 2.10. alles per 100 stuks, Hazen 172—2.19, Fazanten 1.70-1.91, Patrijzen 0.60,'Snippen 0.14, alles per stuk. Zierikzee, 13 Nov. Tarwe 11—12, Che val iergerst 15. haver 10.50, bruine boonen 23—28.50. schokkers 17—19, lijn- zaad 26— 27. Aardappelen bonte 5.25. blauwe 5 per 70 K.G Uien, groote. 3—3.40, id kleine 3.50 per 50 K.G. Boter f 1.05—1.20 per K.G. Kipeieren 13.30—13,80 per 100 stuks. Eendeieren f 10.10—10 50 per 100 stuks. Aanvoer 825 stuks.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2