BEURSNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 13 Nov. Slot koers 6 pCt. Nederland 1923 100%; pCt, Nederland 1922 100%, 5 pOt. Nederland 1918 91; 1% pCl. Nederland 1917 851/21 21/2 pOl. Nederl Wi. Schuld 53%; 3 pCt. do Oblig. 66%; 3 pCt. do Certif. 661/1. Cerl. Ned. Hand. Mij 122%; Aand. Ned. Ind. Handelsb. 133%, Aand. Koloniale iBank 178—1791/2; Koninkl. Petrol. Aand. 3363,, 3391/3; Gecons. Hollandsche 157i/a 158i't. Cult. Mij. Vorstenlanden 161— 163; Handelsv. Amsterdam 429- 434, Java- sche Cultuur 370—374. Aand Dell Mij 873—378; Amsterd. Rubber 157 158i/2. Ned Amerik. Vaart 811/1; Ned. Scheep vaartunie 1271/2; Koninkl Holl. Lloyd 6%; Aand. Paketvaarl 139i/3. Gouda A 15V«, Philips A. 365—366; Jurgens A. 15% Anaconda 80; Steels 113 dertien zes tiende, Erie 31%; Southern Railway 721,: Union Pacific 146; Common Marine 11%—11%; Prefered do. 41% 41%, Max well Gr. C. v. A. 4i/4; Maxwell Land Oert. v. Inc. Bonds 12'/». Prolongatie 4. Russen Obi. 1880 3% Consols 5%; Hope 41/2. Markt sluit op de laagste prijzen. Wisselkoersen. Londen chèque 11.531/4; Berlijn 0.59; Parijs 13.20, Brussel 12.07%, Dollar Cable 2.50. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bill. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Nov. Hoogste barometerstand- 780.1 te Neufahrwasser. Laagste barometerstand; 749.8 te Vestmanocr. Verwachting van den avond van 13 tot den avond van. 14 dezer: Zwakke lot matige Oostelijke tot Zui delijke wind, nevelig of zwaarbewolkt., later opklarend, weinig of geen neerslag, lichte vorst 's nachts. Zelfde tempera tuur Thermometerstand alhier 's morgen 9 uur 46 gr., 12 uur 17 gr.. 3 uur 47 gr. HOOG WATER. Vllniafen. Z o n n e t d. 7rijdag 14 Nov. n.m, 2.54 TWEEDE KAMER. Bij het voorstel tot afschaffing van de rentevergoeding voor de postcheque en girodienst zei de Minister v. W. in ant woord aan verschillende sprekers dat een rentevergoeding niet opweegt te gen den arbeid en do kosten daaraan erbonden. Hij gelooft niet dat de af schaffing de menschen zal afschrikken. Het wetsontwerp is h. st. aange nomen. BEU RSO VERZI0HT AMSTERDAM. 13 Nov. 3 uur. De affaire ter beurze was heden van bescheiden proporties Geheel onver wacht werd de aandacht getrokken door aand. Paleïeh, die een plotselinge rijzing meemaakten. De preferente aandeden stegen tol cir ca 80. De overige inijnwaarden raakten op den achtergrond. Suikerwaarden volgden hel verloop van de Ainerikaansche suikerprijzen, la ter op den middag had oen inzinking plaats. Van den handel in olieaandeelen was niet veel te zien. "TCdninklijken maar weinig veranderd. Peudawa's lagen wal zwakker. Bij zeer kalmen handel golden enkele rubberfondsen iets lager. Tabakken bleven meerendeels goed op peil, doch werden slechts op zeer be scheiden voet verhandeld De scheepvaartmarkt had een verlaten aanzien Op de Yankee-afdeel in g ontstond een kleine beweging in marine waarden Prolongatie 4 pCt. BOLSJEWISME IN GRIEKENLAND. BOEKAREST IS Nov V. D Volgens alhier ontvangen berichten uil Athene heerscht aldaar groote verontwaardiging als gevolg van de rede van den sovjet- vertegenwoordiger tegen Grieksche per soonlijkheden. De bladen eischen dal de regeering maatregelen zal nemen De openbare meening is verbitterd door de bedreigingen van de bolsjewisten. Men heeft ontdekt, dal talrijke commu nistische agenten instructies hadden de regeering omver te werpen, en de revo lutie uil te roepen. Te Cavalla hadden weer bloedige botsingen plaats tusseben communisten en troepen. DE STRIJD IN ARABIC. LONDEN. 13 Nov. V D. Volgens uit Jeruzalem ontvangen telegrammen is ko ning Ali mei zijn leger op weg naar -Mekka. De Wahabieten, dietusschen Mekka en JeddaJi stonden, trekken terug. Saterdag 15 2ondag 16 Maandag 17 Dinsdag 18 Woensdag 19 Donderdag 20 3.28 4.04 4 43 5 30 6.29 6.52 (Het tijdstip van hoog water te Domburg valt 9 minuten na dat te Vlissingen.) den, in brand heeft gestoken, om uitkee- riijg te verkrijgen van de verzekerings premies, zijnde f 3000 voor de gerage en f2500 voor de vrachtauto. Het O. M. vorderde legen bekl, J%*jaar gevangenisstraf De verdediger pleitte vrijspraak met ontslag van rechtsvervolging op grond van 'het feit dat geen enkel bewijs van schuld kou worden vastgesteld. De rechtbank le Roermond heeft Woensdag den spoorwegwachtcr M. S. te Helmond wegens hel veroorzaken van den dood van M. van Schijndel te Hel mond door hel niet tijdig neerlaten van de sluitboomen bij wachtpost 30 aan de spoorlijn Venlo—Helmond, conform den eisch van hel O. M. voorwaardelijk ver oordeeld lot 2 maanden hechtenis. Verduistering. Voor de arrondissementsrechtbank te Roermond stond terecht de 27-jarige kan toorbediende A H. uit Venlo, ter zajye dat hij te Viersen, op de Schaffhause uer Bank. ten behoeve van zijn patroon een bedrag van 14.800 goudmark heeft ontvangen en zich dit wederrechtelijk heeft toegeëigend. Bekl was met dit bedrag naar Belgi,ë gevlucht, doch werd later door de Bel gische politie te Antwerpen gearresteerd Het O. M. eischie een gevangenisstraf van drie jaren. De verdediger pleitte clementie. Nog deed de rechtbank uitspraak in de zaak tegen den brievenbesteller H. uil Herten wegens hel in zijn functie verduisteren van brieven, welke hem ter bestelling waren medegegeven. Bekl werd veroordeeld tol een voorwaarde lijke gevangenisstraf van twee maanden. De eTsch was één maand onvoorwaar delijk. Poging tot doodslag. Voor de rechtbank te Maastricht is gis teren legen den 23-jarigen mijnwerker J. M- uit Sehinveld één jaar gevangenis straf gevorderd wegens poging lot dood slag op den. rijksveldwachter Mevis. In aanmerking werd genomen, dal M. door een paar schoten van den veldwachter is geraakt. NAGEKOMEN BERICHTEN. LAATSTF, BERICHTEN, UIT SLUIS. Gemeld wordt dat met ingang van 1 Januari 1925 de heer J Versluis meentesecretaris van Sluis, zijn ambt als zoodanig zal neerleggen na een plichts getrouwen dienst van 25 jaren. Zijn heengaan zal door zeer velen in deze gemeente betreurd worden. TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer heeft hedenmiddag de nieuwe Tarief wet aangeno men met 57—39 stemmen, rechts tegen links. Voorts werden aangenomen enkele kleine wetsontwerpen, o.a. dat tot aan koop van hef terrein groot 17 H.A. aan den weg tusschen Middelburg en Vlissingen voor een vliegveld en dat tot afschaffing der waarschuwingen bij <Ie invordering der directe belastingen met verlenging van den termijn der aan maningen van 3 lot 10 dagen. ERNSTIGE AARDBEVING IN INDIË. Anela meldt uit Weltevreden d.d 12 November Te half twee hedenmiddag is Wonobo so (residentie Kedoe, op Java) door een hevige aardbeviug geteisterd. De huizen (van den assistent-resident, den controleur en den regent zijn ingestort Van het station, het postkantoor, de scholen en de overige steenen gebouwen scheurden de muren. De kali bij den kampong Lek- soino werd een groote modderstroom, (waarin verscheidene lijken van men- 'sclien en dieren drijven. Vermoedelijk is de kleine berg Bisno de oorzaak van de bevingen. De dessa Badjingan is geheel in de rivieren weggedreven. In het district Lek- sojiio zijn 45 huizen verdwenen. Het aantal dooden is nog onbekend. De heer Habraken is zwaar gewond: vele gezinnen liggen aan den kant van de wegen. (Wonoboso, dat op 800 M. hoogte ligt, is bekend om zijn heerlijk bergkli maat en telde volgens een opgave "van eenige jaren geleden een 70tal Euro peanen. een 800lal Chineezen en 5500 inlanders. Sedert 1917 is hel aangesloten aan de xtoomtramlijn van het Serajoe- dal). HET AFNIiMÉN VAN HET WATER. De lek valt. thans snel. In dc laalsle .24 uur 58 c.M. De zomerkadc is weer zichtbaar Binnen enkele dagen kan dus de waterstand weer normaal zijn Door het hooge water zijn op de Gelderschc steenovens langs Waal en Rijn van Nijmegen tot Lobïth bijna 15 friiüioen stèeneu verloren gegaan. Van de geheele Nederlandsche jaarproductie op de steenfabrieken langs de oevers der groote rivieren wordt hel verlies aan steenen geschat op 50 millioen. Volgens deskundige raming zou de schade 1 mil lioen gulden bedragen. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 13 Nov 3 uur De cijfers tusscheu haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 11.53% (11.53%). Berlijn 0.5950 (0.5967%.; Parijs 13.20 (13.67 Brussel 13.07% (12.14,)/ Zwitserland 18.17% (48.27%.: •Weeuen 0.0035% (0.0035%.) Kopenhagen 44.10 (44.10.) Christiania 36.90 (37.05.) Stockholm 67.10 (67.30.) New Vork 2.49%-2.50% (2.50%.) FRANKRIJK EN DUITSCHLAND. P-VRIJS. 13 Nov. V.D. De Conuuer- cieele onderhandelingen tusschen Frank rijk en Duitschland worden eenigermate bemoeilijkt door kwesties, verbandhou dende met de sluiting van eeen toe komstig handelsverdrag vallende ouder de werkwijze van het Dawes-plau, wat betreft de leveranties in natura. De re geeringen wisselen thans van gedachte dienaangaande. DE DUITSCHE HANDELSVER DRAGEN. BERLIJN, 13 Nov. V. D. Op het con gres van de hoofdcommissie van het Rïjksverboud der Duitsche industrie en de groote commissie van de Vereen, van Duitsche werkgeversbonden, heeft dr. Sorge betoogt, dal voor de Duitsche on derhandelingen inzake handelsverdragen, noodzakelijk als basis moet worden aan genomen een gematigd toltarief, gepaard gaande met het principe van meest be gunstigde natie. Eu Duitschland, dat we derom als gelijkgerechtigde moet deelne men aan de internationale onderhandelin gen, moet krachtdadig optreden tegen de aspiraties ten aanzien van hooge tolta rieven van de .landen, met welke het in onderhandeling is. ZINOWJEF'sBRIEF. LONDEN, 13 Nov. Een commissie uit het kabinet zal een nieuw onderzoek in stellen inzake Zinowjef's brief. DE NOORSCHE KROON. CHRISTIANIA, 13 Nov. VD. De di recteur der Noorsche bank heeft er op gewezen, dal alle pogingen tot stabili seering van de Noorsche kroon tegenge houden worden door de ongunstige po sitie der openbare financiën. Gedurende de drie fiscale jaren 1920-'22, 1921- 1922 en 1922-1923 bedroeg liel tekort op de Noorsche staatsbegrooting 227 mil lioen kronen. HET ZOEK GERAAKTE SCHIP. LONDEN, 13 Nov. V. D. Dc kapitein van de „Trenlon" rapporteert, dat hij de „Erichsone" niet gevonden lieeft* Ver dere pogingen om hel schip te zoekea. worden opgegeven. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De gemeenteraad van Velsen heeft besloten tot aankoop voor f450.000 van de bekende buitenplaats „Velserbeek" tot voor kort het bezit van de familie Van Tuyll van Serooskerke. Een jaar of zes geleden is een dergelijk besluit afgestuit op den toen gevraagden prijs van f 525.000. Daarna is in '18 en 19 een massa hout gekapt, waaraan een gind kwam door een kapverbod. De bedoeling is een deel van het land goed voor park te bestemmen en de rest voor villapark. Aldus wist de gemeente te voorkomen, dat er een groote fabriek zou worden gezet. B. en W. van Zandvoort hebben bij den Raad opnieuw een, voorstel ingediend om voor het kampeeren op het stille strand een vergoeding te laten betalen. Het voorstel vraagt voor een vergunning van 24 uur of korter f0,50, voor langer dan 24 uur, doch niet langer Alan een week, f3, voor langer dan een week, maar niet langer dan twee weken f5, en voor elke week of gedeelte daarvan boven twee weken f 1.50. Dinsdagmorgen, bij /.waren mist heeft, naar „Het Volk" meldt, op den Veerweg op den overweg der tramlijn Schagen—-Van Ewijcksluis een aanrijdin; plaats gehad tusschen dc tram en een tractor. De 13-jarige P. L. werd met een, grooten boog van den motor afgeworpen, om daarna waarschijnlijk voor tegen de machine terecht te komen. De Tractor was geheel verbrijzeld. De achteras met de beide achterwielen zijn nog ongeveer 80 meter meegesleept, evenals de gru welijk verminkte bestuurder. L. was nog bij kennis, maar tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed hij. De politie le Cohslanlinopel doet ijverig nasporingen naar een bende in brekers, die in de Europeesche wijk der stad hun obscure practijlceii uitoefenen met behulp van „slaapgas" Als zij in de door llen als ..operatie terrein uitgekozen Luizen binnenge drongen zijn, ondernemen zij in stilte een „gas-aauval" op de "bewoners én eventueel ook op hun waakhonden, zoo dal menschen en dieren in een diepen "slaap gebracht worden, wélke minstens J2 uur 'duur!, een voldoenden Tijd voor de boeven om op huil gemak te opereeren en de plaat U kunnen poet sen. Te Marseille is Zaterdag een be ambte van Hel Crédit lyonnais op klaar lichten dag door twee jongemannen be roofd. De boosdoeners kwamen in een taxi aangereden, sprongen er uit .ver blindden den man van de bank door hem peper in de oogen te strooien, sprongen met den buil weer in den taxi en verdwenen. - In New York hebben eenige jon gens vau 12 jaar een anderen school knaap gedood en zijn lijk in een moeras verborgen. De knapen zeggen dat het een ongeluk was geweest en zij in hun angst het lijk maar verborgen hadden, AUTO-ONGELUK. Op den hoek van de Willem de Zwij gerlaan te 's Gravenliage is Dinsdag middag de 8-jarige Marietje H. overre den. Zij stond op het trottoir toen er een auto aankwam. De chauffeur moest, om de tram te vermijden, de bocht wat 'te scherp nemen. Met het rechtervoorwiel reed de auto daarbij het trottoir op en greep het meisje, dat daar stond te wachten. Het wiel ging over het kind heen, met het gevolg, dat het onmiddel lijk dood was. De auto reed ook nog een lantaarnpaal omver. De chauffeur ver loor zijn bewustzijn en moest naar zijn woning worden vervoerd. Woensdag is de chauffeur in voorloopige bewaring gesteld. Tegen hem is proces-verbaal op gemaakt wegens het voroorzaken van den dood door schuld. VERDUISTERING Te Almelo is aangehouden zekere Z., woningbeheerder van de Socialistische Bouw vereen iging aan den Meesenbroek te Heerlen. Z., die gisteren naar Heerlen is overgebracht, was door de politie al daar gezocht, daar hij verdacht wordt verduistering gepleegd te hebben van ruim f 5000 Len nadeele van genoemde bo uwvereeniging. Z. was vóór een paar maanden bij de ontdekking naar Duitschland uitgeweken, zijn boeken en verdere bescheiden in groote yvanorde achterlatende ZEEUWENBOND TE GRONINGEN Zaterdag 8 November, organiseerde 't bestuur van den „Noordel. Zeeuwenb.' gevestigd te Groningen een feestelijke bijeenkomst, die in alle opzichten., uit stekend slaagde. Opmerkelijk is liet - zoo schrijft men ons dat pen, zoo groot aantal Zeeuwen in Groningen en om geving woont en dat deze jonge, voort varende vereeaigiug in een behoefte schijnt te voorzien. Een uiterst interes sante lezing over „de historische be- teelcenis van Zierikzec' door den lieer Boot en vervolgens een vlotte causerie over den Middelburgschen Donderdag voor (50 jaren, door den heer Kuiler, vormden hel litteraire deel van den avond. Muziek eu zang zorgden verder voor de goede stemming en in de pauzes werd druk over en weer kennis gemaakt. Alles bijeen een bijzonder geslaagden avond, die den band van de Zeeuwen in hel Noorden, versterkt heeft. Warmer werd het bij Brahms, o. a. het wanhopig droefgeestige „Muss es eine Trcnnuug geben." Maar toen met Mahler's, „lcli ging mit Lust" brak al de levendigheid uit van een rijk gedetailleerde moderne dic tie. N'a dc drie Mahler-liederen was het applaus zoo warm dat de zangeres het 'laatste herhaalde. In het „Maria Wiegenlied" van Hugo Wolff (technisch moeilijk door de bijna steeds hoog blijvende ligging) heeft ze ons bijzonder getroffen door de overtui- jging waarmee ze bijv. hel bruisen van den storm en het kille van de koude wist te doen inee-voelen. Geheel en al ig ze in die voordracht op We hebben trouwens ook i,n „Der Gartner" de Prinses zien voortgalop - peereu; om daarna des le sterker te voe len de lyrische beteekenis vau de gloei ende slotregels, dip prachtig gezongen werden En in tal van liederen kwam telken^ het talent voor het geestige, getuigye bij deze zangeres tot uiting. Het publiek riep haar herhaaldelijk eenige malen terug, en zij liet in die hulde ook deolen haar begeleider Frans Yinlc, die zijn (vooral in de moderne liederen niet makkelijke taak) met volle toewijding vervuld had. Onder de zo^g om aan de zangeres ook maar steeds volledige vrijheid van zang te geven, leed wel de poëtische sfeer die de piano partij zelf diende te hebben, maar over het algemeen had de begeleiding liet aan vullende, en bescheiden karakter dat voor zoo'11 liederenavond gewenscht is. Voor allen die sukkelen )net moeilijken en onregelniatigen stoel gang, zijn Mijnliardt's Laxeertablettcn onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal eu veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij apoth. en drogisten. KUNST EN WETENSCHAPPEN. - Benoemd tol assfstenl-bibliotheca- resse aan de bibliotheek van de Boek centrale, gevestigd in het Boekhuis 'te Amsterdam, mej. E. Dronkers, vroeger alhier. Concert vereeniging. Birgil Engell. Wat deze Deensche zangeres gister avond in de Concertzaal alhier aan haar (zeer talrijke) toehoorders heeft ge bracht, was één doorloopende aanzwel ling, door 20 liederen heen, van de kalme melodie in een Handel-lied, naar het (Wildharlslochtelijke. het geraffineerd ex pressieve in de loegift aan liet slot; het „Standchen" van R. Strauss. Die stijgende lijn volgde ze ook in haar voordracht. Hoe mooi ook vooral in de liederen van Mahler en Wolff haar voordracht was geweest, toch heeft zij ziel; in geen daarvan zóó volledig gegeven als in die Toegift. Trouwens den Tieelen avond liel het weldra merkbare, en vooral na de ,pauze zeer nauwe contact met het pu bliek zijn inspireerende kracht voelen. Over heigeen deze zangeres doet en kan met haar stem, spreekt men niet. en denkt men ook niet als ze zingt. Ze beheerscht haar stem zoo volkomen, dat voor den toehoorder slechts aandacht is voor het mooie geluid en voor de persoonlijke sterk suggestieve voor dracht Komt er in een lied een colora tuur-gedeelte voor, dan merkt ge, dat hel volkomen af is. En om zoo een loon te laten zwellen en wegsterven als zij doet, is een volledige stembeheersching noodig. Maar dal alles was een onder deel geworden van het hoofddoel de voordracht. En die voordracht is modern-levendig, nadert zelfs hel acteeren. Het komt nooit zoover, maar gelaat en houding doen aldoor mee. Het spreekt wel van zelf, dat van zulk een zangeres minder kracht uitgaat bij een achttiende eeuwsch Italiaansch lied. Daarbij komt men niet verder dan tot waardeering van het mooie geluid. E11 ook zelfs Schubert bleef bij haar in -erhouding rustig, al voelde men ook in .Ich woll 't ich war ein Fisch", dat er meer te wachten was. hoest Anga Doos 60"90d Bij Apolken Drogisten. (Ing. Med.) LANDBOUW. De verlading van eenden en ganzen voor Duitschland, welke heden aan. het station alhier zou plaats vinden, kon geen voortgang hebben, daar juist gis teren telegrafisch bericht werd ontvan gen, dal de Duitsche grenzen voor le vend pluimvee gesloten zijn. Oni te groo te teleurstelling te voorkomen, werden een paar honderd der betrekkelijk wei nig in aantal zijnde dieren aangebracht, en naar de markt te Amsterdam verzon den. o Z e e u w s c h e Landbouw M ij', (slot.) Bij de bespreking van zijn rede over coöperatie antwoordde de heer Louwes nog uitvoerig op een vraag van den heer Philipse over hel aanbestedingssysleem. Spr. wekte de vereenigingen met kracht op, daarmede te breken, maar de waren te betrekken van het Centraal Bureau. Men kan misschien door een aanbeste ding momenteel een kleinigheid ver dienen, maar men verwerpt de groote voordeelen van samenwerking. De ont wikkeling van de gemeenschappelijke aankoopbeweging wordt er door belem merd eu toch is deze beweging op den duur het 'goedkoopst, mits er' zij een groote, regelmatige omzet. De heer v. Oeveren waagt aan de aan wezigen of ze hun tekortkomingen in dezen gevoeld hebben. Spr. vindt telkens de groote fout terug onder de Zeeuw- sche boeren: ze staan te veel op zich zelf en willen te weinig van anderen leeren. De Zeeuwsche Landbouw Icon veel sterker zijn, als maar meer de kracht gezocht werd in sterk vereni gingsleven. Nog te veel wordl gevraagd bij "actie en coöperatie wat geeft het"? Dal inzicht getuigt van groote fouten. Spr. hoopt, dal de prachtlezing van den lieer Louwes mooie resultaten zal afwer pen. De voorzitter brengt ook den spreker hartelijk dank voor zijn rede en hoopt, dat, vooral in den a.s. winter, over dit onderwerp nog veel zal worden gespro ken en dat allerwegen tol daden zal wor den overgegaan. 1 1 Rondvraag. De Commissaris der Koningin brengt den voorzitter hartelijk dank voor de uitnoodiging en het vrien delijk welkomstwoord. Het is voor de eerste maal, dat spr. op den vruchtbaren Znid-Bevelaandschen bodèm in verga dering met de Z. L. M. mag bijeen zijn- Spr. wcnscht in 't bijzonder den Zuid- Bevelandsche landbouw het beste voor de toekomst. Spr. huldigt daarna den voorzitter, die aan de Z, L. M.. zulk een krachtige leiding 'geeft. Op 31 Aug. mocht hij de hoogste Kon. onderscheiding ont vangen. Dat was een erkenning van groote verdiensten. Spr. wenscht de heer Dieleman toe, dat hij nog vele jaren aan hel hoofd der Z. L. .M. mag slaan 'Ap plaus. De burgemeester van Goes, de heer Ilajenius, zegt namens hel gemeentebe stuur van Goes dank voor de uitnoodi ging en het welkom. Spr. hoopt dat de vergaderingen van dc' Z. L. M. nog vele malen in Goes zullen mogen worden gehouden en dat dhr. Dieleman er nog vele moge presidecren. Dc voorz. spreekt daarna het slol- woord en brengt den Commissaris der Koningin dank voor de woorden per soonlijk tot hem en tot de Mij. gericht. Den burgemeester van Goes weuschl spr. algeheel herstel toe. Spr, roept de aanwezigen toe- prent diep in uw geheugen de woordeu van

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2