wij Uurven het niet te beslissen. Het was alleen ons doel, de leiten mede Ie dcelen, maar toch willen wij als onze persoonlijke meening er wel bij voegen, dat de verklaring van ds Van Eerde ons het meest van alle lijkt. J A HUBREGTSE. Burgh Sch.). -o ,,1) o W edu w c", door Alber- tine Draaijcr—de Haas Uitg. Era. Qucrido. Een nummer uit de serie „Moderne Romans." I)at deze schrijfster heel gevoelig een situatie weet te herscheppen in haar verhaal, en dat ze den lezer in een stemming weet te hullen, hebben we al ervaren m haar vorigen roman En hier in vinden we dezelfde zuiverheid in de sfeer waarin zij den lezer het eenvou dige verhaal wil doen zien van een jonge weduwe, die een tijdlang tot stil gekoes terde illusie wordt gebracht door een getrouwd man Dan komt langzaam de ontgoocheling, doordal die man zich ge leidelijk terugtrekt en het arme vrouwtje aan haar lot overlaat, waaruit een eer lijker en serieuser aanbidder haar tot een gelukkiger leven brengt. Zoopls we zeiden is het een eenvoudig gegeten. Zelfs gaat de ontwikkeling voort, zonder dat er veel bijzonders in gebeurt Maar het goede van het boek zit in die suggestie van de stemming, waarin die vrouw deze eenvoudige gebeurtenis be leeft De figuur van den getrouwden man die baar zoozeer desillusionneerde, is vaag gebleven. En ook de andere man Maai- de persoonlijkheid van de vrouw is heel duidelijk voor ons geworden, als een figuur die vast zit in de omge ving van haar goed geschetst klein huis houdentje. „O p e 11 o m d e 11 N oord- /.ceboulevard" door L. A. Stofkoper. Derde Druk. Uiig. G. W den Boer. Dat er een derde druk van deze Vlis- singsche schetsen van den waterkant" noodig is gebleken, verwondert ons niet Iedere Vlissiuger moet ze gelezeii heb ben; en iedere Middelburger ook. Want al vindt Ario dal onze stad, „waar geen emmer zeewater aan den wal komt als een kampong in het „binnenlandligt, we kennen hier toch allen genoeg van het eigenaardige leven aan den Vlissing- schen boulevard, om niet mei smaak deze leuke, vaak vermakelijke schetsjes te lezen die ons ook eens het inwendige laten zien van wat wc al wandelend aan den buitenkant leeren kennen. De twaalf schetsjes van de oorspron kelijke uitgave zijn aangevuld met een dertiende ,Oude kennissen", waarin de oude Arie ook nog weer aan het woord is. Ook nu zijn er eenige foto's in opge nomen. „Geschiedenis van het Nederlandsehe Volk, door prof. dr P. J_. Blok. A W. SyUioff's Uiig. Mij. Van den derden herzieuen druk van dat standaardwerk zijn aflevering 15/16 ver schenen, loopende van het optreden van Maurits als stadhouder tot den dood van Hendrik IV in 1610, en de daardoor gewijzigde verhouding tot Frankrijk, Het Jongensjaarboek. Uitg. II. P. Leopold's Uitg. Mij., Den Haag. Dit jongensjaarboek is een goede uit- gave van bovengenoemde Mij. Iedere jon gen, zoo tusschen de 12 en 17 jaar zal er iets van zijn gading iu vinden, want van alles, waar een flinke Hollandsche jongen maar belang in kan stellen, is er in opgenomen. Het begint al dadelijk met eeu grap pig schoolverhaal, Joe-Jitsjoe, van Jan Fabricius. Aan sport is natuurlijk veel plaats geruimd; een handleiding voor t werkelijk goed sportief boksen, wat de schrijver voor de karaktervorming zeer aanbeveelt, een overzicht van de ge schiedenis der Olympische spelen van Leo Lauev, een historisch verhaal over den onder jongens vooral ook zoo popu- lairen zeeheld Michiel de Ttuytor, een avontuurlijk zeerooversverhaal, en an dere verhalen in dien geest, waar onze jongens smaak in hebben, en daarnaast wordt belangstelling gekweekt en lief de opgewekt voor onzen grootsten vriend onder de dieren de hond, voor fotogra fie, voor „draadloos' voor liet lucht verkeer. Elck wat wils voor iederen jon gen! Een smaakvolle uitgavegoede, duide- lijke druk, geteekende illustraties en fo to's zullen dit „jaarboek voor velen tot eeu wensch voor de komende feest dagen maken. o— Lotgevallen van een Voetbalschoen, door George vair Aalst. Uitg. Valkhoff. Amersfoort George van Aalst, aan wiens jongens boeken wij de beste herinneringen heb ben behouden, heeft de liefde, die hij in eiken jongen voelt voor de voetbalsport, neergelegd in dit aardige, vroolijke ver haal, dat jeugdige enthousiastelingen oor dat spel zeker zullen verslinden' en een echt, fijn boek zullen vinden. Zij weten dan meteen welke rol voethal- schoenen, en speciaal dit paar voetbal schoenen Keij en Pil, op een match spe len Ook voetbalschoenen hebben een ziel, hebben zenuwen, evengoed als hun dragers, en van hun gesteldheid hangt een heele boel af; leest maar zelf. Keij en Pil zijn een fortuinlijk paar; zij we ten zelfs een internationalen wedstrijd tegen Engeland te doen winnen In hef boek komen nog -al eens uthentieke namen voor van voetbal- grootheden in den lande. Dat verhoogt roor een liefhebber ongetwijfeld de span ning. Knapen zonder belangstelling voor deze sport zullen er wellicht „niets aan vinden, want er wordt nog al kennis van le Idas elftallen verondersteld. Maar welke moderne Hollandsche jongen in teresseert zich daar nu niet voor'? was, en zijn vrouw aanhoudend mishan delde. Toen hij op een avond wederom thuis kwam, én na de vreeselijkste be dreigingen tegen zijn vrouw geuit le hebben, insliep, school de vrouw hem in haar wanhoop met een revolver een ko gel door het hoofd. De brug over de Maas le Dinant (België) die in het begin van de over strooming zwaar geleden had. doordat 11 aantal zware boomstammen met kracht tegen de middenpijlers waren angedreven. is voor een groot gedeelte ngeslort. Hel middengedeelte is in het ater verdwenen. Een aantal geniesoldaten, die bezig wa ll 0111 het wrakke middengedeelte met talen trossen te verankeren, werd mede n het water getrokken en werden slechts met veel moeite gered, Eén hunner dreef op een boomstam tol aan het een half uur stroomafwaarts gelegen Bou- ignéc en werd daar door een bootje opgepikt van mij denkt, als je met mogelijkheid kunt. Ik wil ,dat je goed beseft met wat voor een lafaard je beloofd had te trou wen en wannéér je dat ailes goed in gezien hebt. zul je alles van mij wel kunnen vergeten en met een of anderen knappen, jongen kerel trouweu, die niet uit den dienst ontslagen is. „Zoo lang als ik leef zal ik nooit kunnen vergeten ,dat ik een lafaard heb liefgehad." Hortend kwamen de woorden haar over de lippen. Toen sloeg zij plotseling de bevende handen voor haar gezicht, alsof zij hem niet langer kon aanzien en een droge snik welde haar in de keel. Hij maakte een snelle beweging naar haar toe, maar hield zich in bedwang en bleef daar onbewegelijk staan; alleen zijn handen die stijf langs zijn lichaam neerhingen, openden en sloten zich krampachtig en zijn oogenMen- schelijke oogen moesten nooit een uit drukking van zoo onuitsprekelijke folte ring kunnen hebben. Toen Sara eindelijk haar handen le- 1 »,-=«- s|önd -J"- vjuuoiija nnm llituu rugtrok en hem weer aankeek, zijn gelaat strak als een masker, lippen waren even opgetrokken, op een manier die deed denken aan een dier dal hevige pijn heeft. Maar zij was zelf zoo gewond ,dat zij niet kon zien, hoe oneindig grooter uog zijn wonde was. „Ik ik geloof, dal ik je haal", fluis lérde zij. de VERSCHILLENDE BERICHTEN. - Vrijdagnacht zijn in het Noordelijk jedeelte van Leiden een groot aantal muntgasmeters gelicht door onbevoeg den, die met valsche sleutels binnen drongen. De meters waren sinds twee maanden niet geledigd, zoodat de die- en een goeden slag hebben geslagen Van de daders ïs nog geen spoor ontdekt Zondagavond is de motorrijder J. V. uil Warlena, die als duo-jjassagier J. H. uit dezelfde plaats vervoerde, tegen het bruggehek van de draaibrug in Garijp opgereden. V- had niet kunnen zien, dat de brug was opengedraaid; afsluitboo men zijn er daar niet en de brugwachter, die het gevaar zag aankomenslaagde er niet in de brug bijtijds weer dicht 'te draaien Beiden stortten in Jiet 5 Meter diepe water, maar konden nog intijds gered worden. (N. R. Crt.) Zondagavond is op den Bornschen straatweg le Hengelo een motor met twee personen er op, tegen een motor bus opgereden. De motor werd totaal vernield en beide personen zwaar ge wond. Een der gewonden, E., is in het ziekenhuis overleden Door liet springen van een hond werd het paard voor een boerenwagen le Hoevelaken schichtig, en viel de voer man van den bok en kwam onder de wie len. De man is heden aan de gevolgen overleden. Te Maastricht is Donderdag uit de geopende brandkast op het kantoor van den heer J. gedurende korte afwezig heid. f800 gestolen. Het Assizenhof van Brabant heeft dezer dagen een vrouw, die met voor bedachten rade haar man had vermoord. rijgesprokeu. Bij het verhoor was geble- ken. dat de man iederen dag dronken Zijn spieren schenen zich (e ontspan» nen. „Ik hoop, dat je dat doet", zei hij op vasten toon. „Dat zal beter zijn". Iets in de kalme gelatenheid van zijn woorden stemde haar zachter minder bitter Al hel andere al het andere zou ik geloof ik hebben kunnen dra gen, Garth". Er klonk iels als een smeekiiig in de zacht gesproken woorden. Maar hij lette er niet op bleef bitter en onve. schillig tegenover haar zachtere gestemd heid. „Dan is het maar goed .dat liet niet ,al het andere" is. Anders" zei hij met en bitteren grijnslach „kon je je misschien gebonden voelen door je al te. snelle belofte mijn vrouw te worden." Zijn blik vloog over haar gelaat, spot tend. hoonend. Hij had haar getroffen, waar zij het meest kwestbaar was, haar beschuldigd, waar haai* aangeboren op rechtheid moest toegeven, dat zij zich niet verdedigen kon en zij deinsde terug bij zijn woorden, bijna alsof zij een slag had gekregen. Het was waai- dat zij haar belofte in den blinde had gegeven, in onwetendheid van wat de feiten waren, maar dat kon haar niet vrijspreken. Garth had haar de belofte niet afgedwongen, zij zelf had die spontaan gegeven, en nief .gedacht aan de mogelijkheid ,dat hij zich schub Te Dresden had een beschonken koopman zich op -straat een gat in liet hoofd gevallen Een kapper, die toeval lig voorbij kwam. stelde zich voor als student in de medicijneif en verklaarde zich 'bereid den koopman te verbinden. Hij bracht den man naar zijn woning en verhond hem daar. Uit dankbaarheid liet de koopman daarop een paar flesschen wijn halen. Eenige ux-cn fuifden de beo- rep samen., waarop de koopman den kap per zijn ordes gn eereteekens toonde. Plotseling miste hij een Bulgaarsche on derscheiding. Hij beschuldigde den kap per deze le hebben gestolen Men werd handgemeen, waarbij de kapper den koopman eenige slagen om de ooren toediende. Daarop greep deze een mes en stak den kapper beide oogen uil. liet slachtoffer werd naar het ziekenhuis ge bracht, waar hij spoedig overleed. In zijn zakken vond men de vermiste Bul gaarsche orde. Een geheimzinnig auto-ongeluk heeft plaats gehad op den weg tusschen Wolkenstein en Wiesenbad in Saksen. Een koopman uit Oederail werd door den chauffeur van een vrachtauto dood op den weg aangetroffen. De auto stond dwars over den weg. Binnen in den wa- jeii zat, zwaar gewond, een houthan delaar, eveneens uit Oecleran. Hij moest bewusteloozen toestand naar het gast huis vervoerd worden, waar hij spoe dig na aarfkoms! overleed De oorzaak an het ongeval is onbekend. De politie stelt een onderzoek in. Een automobiel, waarop zich 22 personen bevonden, die zich naar Graz begaven, viel Zondag van een M. hoogc helling naar beneden en begroef alle in zittenden onder zich. liet reddingswerk ging met veel moeite gepaard. Van onder den wagen werden naar thans bekend is, 15 zwaar gewonden en 3 lichtgewonden gebaaldde overigen waren reeds aan de bekomen wonden bezweken. Toen een echtpaar te Drancy (Frankrijk) Vrijdagavond thuis kwam, vonden zij het vreeselijk verminkte lijk van hun zesjarig zoontje in de huiskamer liggen. Het kind bleek door een hond, die ann de familie 'toebehoorde, te zijn verscheurd en gedood. Het resleereiidc deel van den perso nentrein liep, door de helling der brugj als gevolg van den lioogen waterstand achteruit. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats; de brug zelf werd aan leuning en dek vrij sterk beschadigd- de Crt.; 1)E DOORSNEE HOLLANDER.- „Wijsneus schrijft in liet „Handbl.1"' Sedert eenigen lijd heeft „tïie man in the streel een pendant gekregen in den „Francais moyen de politici praten voortdurend over wat deze imaginaire persoon zegt en denkt Hij zegt natuurlijk steeds datgene wat de politicus wil Hebben wij een gemiddelden Neder lander; hoe ziel hij er uit, wal ziju z'n sympathieën en liefhebberijen 'i Zou men daarover niet eens een prijsvraag uit schrijven- Er moeten over die kwestie veel verschillende inzichten heersehen Als (zeer gebrekkig) voorbeeld diene het volgende De doorsnee Hollander is veertig jaar, getrouwd en heeft vier kinderen, dit? buitengewoon veel knapper zijn dan an dere kinderen. Zij worden echter niet begrepen door achterlijke leeraren. Hij zegt, dal hij drie sigaren per dag rookt, doch in werkelijkheid zijn hel er acht Alles in Nederland is volgens hem verkeerd ingericht men moest o.a. overal op bezuinigen, behalve op een paar dingen waar hij annex aan is die volgens hem een geweldig landsbe lang vormen. Hij scheldt ook enorm op auto's totdat een Ford hem convenieert, s Lands wetten hebben intrinsiek zij'n belangstelling, in zoo verre ze hem prik kelen tpt ontduiken. Hij heeft groote minachting voor sport en sportkampi- oenen, maar spelt het sportnieuws van A tol Z. Hij kan over '1 algemeen geen duide lijk Nederlandschen brief opstellen of een kleine redevoering in zijn moeder- tal houden; wel zoekt iiij steeds zijn kennis van vreemde talen Le luchten Hij scheldt op de Duilschers. die hier zijn brood komen weghalen, maar spreekt tegen hen Duitscli Hij is voor de ontwa pening van alle andere naties. Hij is vrijgeefsch, behulpzaam, voorzichtig en dwars. Zijn thermometer wijst 85 gr. ijswater. Al zijn landgenooten zijn doors-nee Hollanders behalve hijzelf enz. enz. EEN TRAM TE WATER. Zaterdagmiddag le 12 uur ontspoorde door tot dusver onopgehelderde oorzaak op de schipbrug te Doesburg de stoom tram, welke te 1.47 te Doetinchem moet aankomen. De koppeling tusschen ma chine en eerste personenrijtuig brak aï met hel gevolg, dat de locomotief dwars door de brugleuning in den IJsel ver dween. De machine stortte juist tusschen twee brugschepen in de diepte, waarbij >zij een ijzeren verbiudingsbalk en een zware houten brugbalk meesleurde. De machinist wist tijdig van de ma chine te springen en zoo zijn leven te redden. Het water is Ier plaatse circa 10 Meter diep. Vermoed wordt, dat door de plot selinge afkoeling de ketel is gesprongen dig zou hebben kunnen maken aan de eenige zonde, waarvoor in haar oogen geen vergiffenis mocht bestaan. ,Jk weet het", zei ze haperend, „Ik weet hel. Je hebt het recht mij aan mijn belofte te herinneren. Ik ik beschuldig mij zelf. liet is afschuwelijk zijn be lofte te breken.'ó' Zij zweeg eeu oogenblik en stond met jebogen hoofd; haar instinct het eens gegeven woord niet te breken worstelde met het gevoel van a/keer dat Garth's lafhartige daad haar inboezemde. Toen zij weer opkeek, lag er een eigenaardige weemoedig-vast beraden uitdrukking in haar oogen. „Een huwelijk zou voor ons nu toch alleen maar ellende beteekeneu Zij sprak klaarblijkelijk met moeite. Hel scheen alsof zij klaarblijkelijk met moei- scheen alsof zij zich dwong tot woorden, waarvoor haar diepste innerlijk terug deinsde. „Maar ik heb je mijn belofte geven en wanneer je wanneer je mij daaraan wilt houden „Ik jdtenk er niet aan!" viel hij haar heesch in de rede. „Die angst kuu je je sparen. Je bent vrij zoo vrij alsof wij elkaar nooit hadden ontmoet. Ik ben bereid te buigen voor je besluit, dat ik niet geschikt ben om met je te trouwen." Een korte zucht van onuitsprekelijke verlichting kwam haar Tan de lippen, Als hij bet al boorde, gaf bij daarvan toch geen blijk. Hij wendde zich af, als* Ingezonden Stukken. MET VERGETEN. Geachte Redactie. De heer De K. of heeft een inzend ster zich geroepen gevoeld, de belan gen der Vcrecniging te behartigen'.', heeft blijkens zijn ingezonden stuk in Uwe Courant van 29 Oct. j.l. als goede genius van onze Vereeniging willen optreden. Het bestuur kan hem thans mededee- len, dat zijne opwekking met succes is bekroond en de inhoud der bus de ver wachting heeft overtroffen, wat hem on getwijfeld tot groote voldoening zal strek ken. Het motto „niet vergeten," dal aan zijn stuk tot opschrift diende, is dus' van een w^bjsch een feit geworden. Het Bestuur is allereerst 'den heer K. dankbaar, die immers deze gpede gedachte tot uiting bracht. En niet min der hun, die aan zijn opwekking gevolg gaven, en daardoor loonden, ook daad werkelijk iu hel lot der blinden belang te stellen. Met dank voor de opname, Hoogachtend, Het Bestuur der Veveeuiging tot Werkverschaffing aan Zeeuwsche blinden, gevestigd te Middelburg. Middelburg, 8 November 1924. DE KERKBRAND TE BI RUU. Geachte Redactie! Naar aanleiding van het in uw num. mer van 7 dezer opgenomen ingezonden schrijven in zake de loodgieters en den brand van de kerk te Burgh, stel ik er prijs op le verklaren, dat ik niet de eer geni,el president-kerkvoogd van de Ned Hervormde Gemeente alhier le zijn, en dal ik «een zitting heb in hel college au kerkvoogden. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend uw dw. dm*.. W. G. BOOT, Burgemeester/ Burgh, 8 Nov. 1924 Mijnheer de Redacteur! Iu uw blad van 7 Nov 1924 komt oen «gezonden stuk voor van den heer 1? Lasscluiit le Haarlem Dit stuk berust geheel op onwaarheid De oorzaak van den brand is lol oj> heden'nog onbekend. Dal ik daar ge werkt heb is waar, maar dat daar een flesch benzine en een benzine soldeer bout gevonden is. is een leugen evenals; de andere onjuistheden welke tie lieer L. in het stukje schrijft. Hel stukje is. trouwens uil egoïstisch oogpunt le be schouwen; men kan er uil opmaken, dat hel werk alleen door den bekwamen en vöorzicbligeu loodgieter behoord le worden gedaan, waardoor nimmer brand ontstond en ook nooit zal ontstaan Alp de heer Lasscluiit zijn zaken alle maal zoo goed onderzoekt als den kerk brand te Burgh, dan is hij een inferieur secret -penningm. van den Loodgieters- bond. Ik wil nog even mededeelen hoe ik daar gewerkt heb. Ik heb mij pijn. 6 uur naar de kerk- goot begeven en een nieuw stuk lood gedeeltelijk gesoldeerd. Toen de benzine- lamp niet ineer brandde en verstopt was. moest ik het werk slaken. Ik heb daar nog een tijd gewacht lol liet looit allemaal goed afgekoeld was. Eveneens een knecht en een vriend waren daar aanwezig, welke daar ooggetuigen van zijn geweest We hebben ons toen naar huis begeven om te eten. Omstreeks half negen brak een hevige brand uit boven in het dak van 'de kerk, dus hecle.maal niet op de plaats waar gewerkt is. Het is dus nooit overtuigend te bewij zen dat de brand door het loodgieten ontstaan is. De heer Romeijn, die hel eerst '111 de goot was bij den brand, heeft nog een emmer water uit genoemde gooi gewor pen, welke daar als voorzichtigheids- maatregel aanwezig was. De heer Lasschuit» werpt hier blaam op iemand zomler daar recht op Ie heb ben. Hoogachtend, L. J. VERWEST- of hij wou heengaan en zeis „E11 nu geloof ik, dat dit alles is, wal wij elkaar te zeggen hebben." „Het is nog niet alles", zei ze bijna onhoorbaar. ,Wat9 Is er dan nog meer?" Weer had zijn slem dien onbeschaamden, iro- nischen klank, die haar striemde als een zweep. „Heb je de volle diepte van mijn misdaad nog niet gepeild?" „Neen. Er is nog één ding. Je ztl» dat je me liefhad?" „Dal deed ik, dat doe ik nog, wanneer tenminste zoo iemand als ik zulke ver heven aspiraties mag hebben." „Dat was een leugen. Zelfs daarin" haar stem haperde „zelfs daarin heb je me bedrogen." Het was alsof de bevend uitgestoolen woorden door zijns pantser van vlijmend cynisme heendrongen. „Neen, daiirin was ik tenminste eerlijk tegenover je". De toon van bitteren spot, die in zijn vorige woorden had geklonken was nu plotseling verdwenen verstomd, gesmoord ,en de kalme zekerheid van deze woorden gaven Sara de overtui ging van hun waarheid en ontroerden haar tot in het diepst van haar ziel. „MaarElisabeth9.... Je hadt haar toch vroeger lief. En tl'iefde kan niet sterven. Garth," „Neen", zei hij ernstig. „Liefde kan niet sten-en. Maar wat ik voor Elisabeth voelde ,was geen liefde geen liefde. Burgh, 10 Nov. 1924. BURGERLIJKEN STAND. M i cl d e 1 b 11 r g. Van 7—10 Nov. Getrouwd: W K. Net, 26 j„ en C. Marijs, 29 j. A van Offen- beek, 27 j, en C. Joziassc, 22 j. A. P. van Tiel. 28 j„ en M. Hermeling, 22 j. Bevallen C. J. Schutter, «eb Bellaart, d.; P. C. van Putten, geb. Kieboom, d.-, H. J. le Due, geb. Broei, d. Overleden. K. Brandes, 72 j, wedn. van M. Heijnsdijk, 72 jaar. G o e s. Ondertrouwd II. de Kok, jin. 30 j. en J. Fait, jd. 21 j.J. J. Mondeel, jm. 23 j., en Th. R. jd. 22 j. Getrouwd .1. M. Bookelaar, jm. 30 j. en II. J. J. van Riet, jd. 28 j,J. .T. Le Conté jm. 32 j. en M. Regoit, jd. 22 j.; S. Postuma .jm. 29 j. en S. Wal raven, jd. 32 j.D. den Boer, jm. 27 j. en A. Daane jd. 24 j.; II. Wolthuis, jm. jm. 28 j. en P. C. Schouwenburg, jd. 27 j- Bevallen M. A. Borghgraef, geb. Meie ring, d.S. Duvekot, geb. Sparenburg, d.; J. B. A. van Beveren geb. Schippers, W. .1. Arnoldi, geb. Melse, d. Zie rik zee. Van 1—9 Nov. Bevallen 0. Krislalijn,. geb. v. Westen, d. - W. Goudzwaard, geb. van t Hof, z. 0. Bouman, geb. Schouls, z. Overleden A. J. W. de Graaf, 3 m„ z. W. P. v. Westenbrugge, 5 j z. .T. Goedegebure, 4 \v„ z. jij en ik daaronder verslaan. Hel was de vurige hartstocht van een jongen voor een buitengewoon mooie vrouw. Zij was een ideaal ik bekleedde haai* met alle goede eigenschappen en deugden, die haar schoonheid scheen te beloven. Maar de Elisabeth, die ik liefhad bestond niet". Hij kwam dichter naar haar toe en met zijn handen op haar schouders keek hij haar aan met oogen, die haar in de ziel brandden. „Wat je oolc van mij denken moogl, hoe laag ik ook in jouw oog gevallen ben, geloof mij hierin dat ik je heb liefgehad en altijd zal lief hebben, heeleraaal. met mijn heele li chaam en ziel. Hel is geen gemakkelijke liefde geweest ik heb ertegen gevoch ten met alle kracht omdat ik wist dat hel ons beiden alleen moeite en lijden kon brengen. Maar ik werd erdoor over weldigd. En toen je dien dag naar mij toe kwam, zoo moedig met uitgestrekte handen ,om de liefde te vragen, die je onveranderlijk toebehoorde toen Ja zóó naar mij toe kwam .wat teleurgesteld en een beetje boos, omdat ik zoo ge draald had je mijn liefde te bekennen toen ben ik bezweken! God weet het, Sa ra! Ik "was geen man geweest, als ik dat had kunnen weerstaan 1" Werdt vervolgd). Eleclriscbe Drukkerij G. W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6