zijn de uitgaven ter zake van het alge- meene beheer f 6000 hooger uitgetrokken doordat het gemeentehuis een buiten gewone herstelling behoeft en in 1925 een verkiezing voor de Tweede Kamer plaats heeft Verder zijn de onvoorziene uitgaven, welke voor 1924na aftrek van bovenge noemd bedrag ad 1' 175.000 voor extra aflossing en reserve op f42.000 zijn uit getrokken, voor 1925 op f56 000 geraamd, dus f 14.000 hooger, zulks in verband met de te betalen rente ad 6»/* rente van een in 1925 te sluiten definitieve geldleening groot ongeveer f 450.000. In vergelijking lol 1924 is de raming voor 1925 dus T 63.000 gunstiger en, na- .deeligor f 30.000, zoodat f 33.000 ten bate van hel hoofdstuk belastingen js kunnen komen. In verband hiermede is de plaatselijke belasting op het inkomen, welke voor 1925 op f 490.000 kunnen worden gesteld. Onder de onvoorziene uitgaven" is behalve de f 13.000 voor rente van de in 1925 aan te gane geldleening, nog be grepen een bedrag van f20 000 wegens reserve voor werkverschaffing aan werk- loozcn, terwijl de desbetreffende post evenals het vorige jaar op f80 000 is uitgetrokken. VARIA. GESCHIEDENIS VAN HET STADHVIS. Een stuk geschiedenis van Middelburg Een onbloedige geschiedenis de oorlo gen, waaraan Middelburg meedeed, zal ik niet beschrijven, wel soms moeten. vermelden, waar zij invloed uitoefenden op den bouw van liet stadhuis. Het is nu eenmaal zoo in de wereld, dat de gebeurtenissen van elkander afhankelijk zijn, en vooral die gebeurtenissen waar voor geld noodig is. Dat een cent niet tweemaal versnoept kan worden, weet ieder kind al, en zoo moet men bij het geschiedcnisschrijven zich dikwijls afvra gen, waarom dit of dat niet voortgaat 't Zal dus zijn de geschiedenis van een gebouw, van een huis, van „der stede huse". Eerst nog eenige regels over den voor ganger. Waar liet eerste stadhuis heeft gestaan, vertellen de rekeningen ous niet, en blijkbaar ook geen kronieken. Wel kan men gissen, dat het zal gestaan hebben in den omtrek van den hoek Burgt-Langendelft. En er naast moet het vleeschhuis hebben gestaau, want al in een oude rekening wordt er gesproken van een goot tusschen die beide gebou wen. Ook moet de hal daar geweest zijn. waarschijnlijk «le lakenhal, orschoon er later ook gesproken wordt van brood dat enkel iu de hal mocht worden verkocht. Dit stadhuis was in 1426 al verbrand; want in een rekening van dat jaar wordt gemeld, dat aan een schipper uit Goes 2 IQ was betaald voor een zeil dM had gediend bij den brand het was nat gemaakt en over het huis gelegd. Toen een gebruikelijke manier van brand blus- schen. Na dien brand werden de stadszaken behandeld in het huis genaamd de Zout keet, vermoedelijk het huis naast de Mos terdgang (nu de winkel van den heer Boasson), dat de stad had gehuurd van Jacob Klaasz. In dit huis werden dus 23 Augustus 1428 Filips van Bourgondië en Jacoba van Beijeren ontvangen, en den volgenden dag gehuldigd. Het blijkt dat Jacoba geldgebrek had (ze had ook geoorlogd), want vóór haar vertrek wist ze van de stad 500 Bourgondische schil den te leenen van 5 schellingen en 1 gr. 't stuk. En dat komt nu nog in dê krant! Na zooveel jaren! In 1430 werd begonnen met den her bouw van het stadhuiswaarbij gebruik werd gemaakt van de goede afbraak van het verbrande, maar waarvoor toch heel wat nieuw hout en nieuwen steen moest worden gekocht. De schrijfkamer (tegen woordig met een uitheemsch woord „se cretariegenoemd) moest vooral stevig en brandvrij worden gemaakt; want daar in zouden ook stads Privilegiën en ooi- konden worden beraamd. Daarom werd ze in 1447 met leien gedekt en moest ze rusten op en gedekt zijn met een „cruus- foute" (kruusfoete uitspreken), een kruisgewelf. Vreemd klinkt het, dat on der deze schrijfkamer het kamerke was, waarin het geschut en het buskruit be waard werden. Naast dit stadhuis werd een wachthuis gebouwd, vermoedelijk op een hofstede aan de Zuidzijde, waarvoor de stad jaarlijks aan de Minderbroeders een cyns van 17 grooten betaalde. Den afval van het hout verkocht de stad, die diep in de schuld stak, voor 20 schellin gen. (Dat geld, aan Jacoba geleend, zal ook nog wel niet betaald geweest zijn). In dit tweede stadhuis werd Filips (de Goede bijgenaamd) in 1433, na Jacoba's dood, als Graaf gehuldigd. In 1454 heeft Karei de Stoute er vierschaar gehouden in plaats van zijn vader. Bij die gelegen beid vereerde men hem 60. Denkelijk waren de tijdsomstandighe den er niet naar om op grootschen voet een Stadhuis te gaan bouwen: oorlogen en rooverijen, deden koophandel en scheepvaart en alle daaraan verwante bedrijven stilstaan en eischten groote uil gaven van de stad. In 1438 had men moeite om 20 bijeen te brengen voor een krijgsonderneming tegen de Ooster lingen (Oostzeestedehj. Maar toen Filips eenige jaren geregeerd had, en rust vrede waren teruggekeerd, begonnen Burgemeesteren, Schepenen en Raden waren daarom 19 Dec. 1451 vergaderd om t e spreken over hel bouwen van een nieuw stadhuis met vleeschhuis en hal Ms de vergadering lang geduurd heeft hebben de heeren kunnen profiteered van de lantaren die in 1146 was ge maakt om er kaarsen in te zetten en zeker ook wel te branden) „om 's avonds- tijds, als die goeden luiden thuis gingen, dat zij zien zouden van de trappen te gaen." Zij kochten huizen er erven om daarop het nieuwe stadhuis Ie bou wen Zoo kregen ze voor 25 de hof stede Scoenhoke met de steenen, die er op lagen, van Jacob Heviisz zijn huis, dat daar naast stond voor 28 en nog een huis van Reyn Willemsz voor 54. Voorts kocht ineu hout te Deventer, in Dordrecht schaliën (dakleien.) de 1009 voor 16 Schellingen 6 gr. is f 4,95 en allerlei natuursteen in verschillende Bel gische en Fransche steden. Dit alles be trof het vleeschhuis en de halle. Het oude stadhuis was nog in gebruik en is het nog jaren gebleven want de bouw vorderde niet hard. Tri 1-152 word de eerste steen gelegd voor het vleesch huis en de halle waarbij hel werkvolk een fooi kreeg van 3 Schellingen 6 gr. is f 1.05. In 1454 en '55 vinden we vermeld, dat de gebroeders Keldermans Andries en Matth'eus). steenhouwers te Mechelen, hier in daggeld hadden gewerkt legen 12 gr. daags; Jan Kelderman ontving 6 gr. Uit deze opgaven van daggelden voor knappe werklui kan m§n zoo eenigszins de waarde van het geld op maken. Het volgende jaar ontvingen de Keldermans voor bet inaken van .,21 la- berna culen ni'it haren tuben", die zul len staan voor aan het stadhuis om den voorsten toren tol aan het vleeschhuis 39 8, wat ongeveer een jaar werkloon beteekenl voor hun drieën. -Op den 14en Maart 1458 zijn Burge meester en Schepenen en Baden in de nieuwe kamer vergaderd. In dat jaar begon men den zijgevel in de Noord straat (oude gedeelte) te voltooien, de Keldermaus maakten er 6 vensteren met haar lofwerken toL aan het dak, evenals dat aan den voorgevel was gemaakt en ontvingen daarvoor 52, Bovendien kre gen ze nog evenals de stedelijke amb tenaren laken voor mantels. In 1460 houdt Karei de Stoute (de graaf van jJharolais) hier weer dn zijn vaders plaats ierschaar. Als 'n vereering gaf men hem een stier, die ruim 21 kostte ('t Zal dus wel een heel bijzondere zijn ge weest). Een paar dagen later arriveerde zijn gemalin, die als bien venue (wel kom) een som van 50 ontving Zij kwam hier met groot gevolg, dat in 13 wagens van Arnemuiden (toen Middel burg.-) voorhaven) tverd gebaald. In dat jaar werd er een kluis gemaakt, waarin men de handvesten (de stukken waarmee inen de stadsrechten en voor rechten kon bewijzeil) zal bewaren. Een post in een latere rekening doet vermoe den, dat ze daar wel tegen het vuur be schermd waren, maar niet tegen de voch tigheid; want er werden houtskolen brand „in 't cumtoir van den pvilegienen handvesten om die te pfucie (zuiveren) van rumatyck en vuchligheit. In 1468 of 1469 werd Karei hier als Graaf gehuldigd. Een bezoek aan Sou burg met 12 wagens kostte de stad 10 shilling 3 gr.; 't was wel wat duur, maar ze kwamen ook pas den volgenden dag terug. Het tochtje naar Vere (enkele reis) kostte voor 14 wagens a 8 gr. den wagen 9 shilling 4 gr. Met Karei den Stouten kwamen weer de oorlogsjaren. Dus weinig verdiensten en groote uitga ven. (Slot volgt.) L. H. IX KUNST EN WETENSCHAPPEN. „W, ondervertelsel uit Vlaanderen", uit den volksmond opgetce- kend door Pol de Mont en Alph. de Cock. Uitg. W. J. Thieme en öie. Toen een dertig jaar geleden door de beide hier bovengenoemde schrijvers werd uitgegeven een boek onder den titel. „Dit zijn Vlaamsche wondersprook jes', heeft dat boek ook hier te lande weldra de aandacht getrokken. Men heeft er zich toen hier over verbaasd dat in Vlaanderen nog zulk een schat aan volks sprookjes bleek voort te leven, in den trant van die welke een eeuw te voren door Gebr. Grimm in Duitschland waren verzameld. Na dien tijd is de belangstel ling ib folklore hier gegroeid, en daar om zal deze nieuwe uitgave dier verza meling ook hier belangstellende lezers vinden. Want in dit boek zijn in hoofdzaak opgenomen dezelfde Vlaamsche wonder sprookjes, ditmaal voorzien van voetno ten van Pol de Mont over de beteekenis van sommige woorden, en soms verwij zend naar overeenkomstige lezingen in andere landen. En bovendien is het nu versierd met zeer goed geslaagde en ten gekleurde platen van Pol Dom, waardoor het boek, dat voor ouderen interessant is, tevens een welkome gave zal zijn voor de jbngeren, die er nog kinderlijk zich aau kunnen overgeven. Het ziet er sma kelijk verzorgd uit. Hoe die verzameling werd bijeenge bracht vertelt Pol de Mont in een voor woord waarin hij zij'n groote bewonde- I ring uitspreekt voor den intusschen over- ^P^andeI en scheepvaart weer te leden vriend en medewerker de Oock. 'Reeds in 1878 had Pol de Mont een op bloeien, roep gepubliceerd om meedeeling van 'olksverhalen, spreekwoorden, raadsels, spelen enz. Vlaanderen bleek nog een rijken oogst daarvan te bezitten. Van alle kanten slroomden meedeelingen loc, aangevuld door de ouders van Pol de Mont 3ie uitmuntende vertellers waren. Die verhalen werden gesorteerd en ge schift. Er waren soms tientallen min of meer afwijkende lezipgen van het zelfde verhaal. De beste lezipg werd daaruit gekozen, gezuiverd van stijl door reglating van liet vaak te mooie, en door glating ook van het dialect, omdat de n h o u d van die volksverhalen immers de hoofdzaak was. Achter ieder verhaal wordt vermeld, in welk dorp of streek het is opgeteekend En verder leze men het boek. We dar ren voorspellen dat ieder die vatbaar oor de bekoring van sprookjes zal blijven doorlezen, van den Man zonder ziel, van Klaas Klaver-negen, van het Schoone witte Katteken, van de drie ha ren van den duivel, enz. enz. Hel is een boek vol van arme jongens die met prin sessen trouwen, zooals men maar in een serie volkssprookjes kan verwachten, Eu de liefhebber van folklore met belangstelling al die variaties op hem welliekende thema's lezen. Een ty pisch voorbeeld daarvan is het (bij uit zondering in dialect gegeven) laatste sprookje „Mauricia", waarin makkelijk Sneeuwwitje is Ie herkennen, maar mei verandering van de trotsche koningin in een ijdol wijf, en van de dwergen in roo- vers. „Y uki San", door Ellen Fo rest. - - W. L. en .1. Brusse's U.-Mij. ,,Yuki San" is niet alleen bedacht als litterair werk. Hel doel is zooveel moge lijk van Japan te geven zonder te do- ceeren." Aldus de schrijfster in een voor rede van dit boek dat geschreven werd als herinnering aan een verblijf in Japan- Dót doel zoovee] mogelijk van Japan le geven, is wonderbaarlijk goed bereikt. Van de vele boeken van de laatste ja ren, die vertelden van Westersche erva ringen in Japan, staal dit voor ons hóóg boven de anderen door het diepe in zicht dat het geeft in het aldoor weer beweerde, maar zoo buitengewoon moei lijk le definieeren verschil tusschen het Westen en het Oosten. De vorm van dit verhaal is de geschie denis van ee» Hollandsch meisje, dat in haar verlangen om Japan te leeren ken nen, op een .Tapansche meisjesschool gaat, geheel opgaand in het leven dier meisjes, maar telkens ervarend dat haar gedachlengang als Europeesche zóó ont zaglijk ver -afwijkt van die van een Ja- pansch meisje. Telkens staat ze weer voor oon muur waarachter het ge leven van Japan voor haar verdwijnt. Maar ze krijgt dan toch eenig inzicht in het tragisch contrast waartoe het tikje Westersche beschaving op die scholen leidt ten opzichte van de in honderden details doorwerkende Japansche traditie. En tegelijkertijd wordt in de figuur een broer van dat Japansche meisje ge schetst hoe ook bij de Japanners de Wes tersche beschaving leidt tot een botsing met de oud-Japansche begrippen. En wat ons het meest in dit boek getroffen heeft, is het tafent waarmee die subtiele verschillen zijn aangeduid, en begrijpelijk gemaakt. LEGER EN VLOOT. Bij Kon, besluit zijn met 1 Nov. luit. ter zee 2de kty C. \V. Heringa en 1'. van Popta bevorderd tot luits. tér zee le kl is mot 1 Dcc. aan den off.-vlieger 3e kl. J. W. Suyling eervol ontslag uit den zeedienst verleend ter zake van on geschiktheid voor de waarneming van den militairen vliegdienst ten gevolge van lichaamsgebreken. o Huwen van marechaussees. Ten aanzien van het huwen van mare chaussees zonder daartoe gerechtigd te zijn. zijn bij Min. beschikking nadere bepalingen getroffen. le. Een gewezen marechaussee, die wegens huwelijk zonder toestemming van het wapen is verwijderd en bij een korps zijn dienstverband uitdient, kan binnen zes maanden nadat deze beslissing te zijner kennis is gebracht, een verzoek in dienen om ontheffing van zijn dienstver band. Zulk een verzoek zal in gunstige overweging worden genomen. Ook de n&arechausaée, die voordat de ze bepaling hem bekend is gemaakt, een huwelijk zonder toestemming heeft ge sloten en alsnog van hel wapen wordt verwijderd, valt onder de bovenstaande regeling. 2e. Een marechaussée, die thans in dienst is en die, nadat deze beslissing te zijner kennis is gebracht, zonder toe stemming een huwelijk aangaat, wordt, op een datum, in ieder geval na 1 De cember 1924, van het wapen verwijderd en naar zijn korps overgeplaatst. Tijdens zijn dienstdoen bij het korps ontvangt hij de gewone soldij, voeding, kleediiig en huisvesting van een soldaat- mjwilliger. Zoo noodig kan aan den Minister van Oorlog een voorstel worden gedaan om een dusdanig gewezen marechaussée een bijslag boven zijne soldij toe te kennen. Eén jaar na de overplaatsing kan hij een verzoek om ontslag indienen, hetgeen alsdan in gunstige overweging zal wor den genomen. Tusschentijdsch ontslag op verzoek wordt qiet verleend. „Hel moderne Meubel' door Just Havelaar. Uitg. 'M. YV. L. en J. Brusse. Weer een nummer uil de serie Toege paste kunsten in Nederland", Kort stipt de schrijver eerst de achter eenvolgende meubelstijlen aan, In de tweede helft der negentiende eeuw op- >lgd door de stijlloosheid, waarte gen aan het eind dier eeuw reactie kwam. Het eerst in Engeland, toen ook ons land waar alweer Berlage lot de baanbrekers behoorde, weldra ge steund door tal van jongeren, die na diens primitivisme kwamen lol n verfijn der verwerking der stof, waarbij de or namentiek in eer© wordt hersteld. De Bazel is daarbij een der leiders. Wat door hem, en ook door Penaal, Bosch, Kramer, Krop en andereu werd vervaardigd, wordt besproken en door foto's toegelicht. „Ditte, een mens chen leven", door Martin A'. Nexo. Uitg. v. Ilolkema en Waren- dorf. Dit menschenleven heeft niets buiten gewoons. Het is dat van een meisje uit de laagste volksklasse in Denemar ken, dat na een "harde jeugd als dienst meisje werkt, en later wordt wat een vrouw uit het volk wordt. De schrijver, die zelf zich uit de volkklasse opwerkte, heeft echter aan dat verhaal voortdurend een overtuigind ware milieuschildering ïven, treffend de volkstypen intge* beeld, en vooral goed" doen begrijpen wat in hel gemoed dier menschen om- ;at. Of iedereen voldoende belangstelling heeft in zulk een beschrijving, die hem twee dikke deelen door bezig houdt zon der dat er veel in gebeurd dat er span ning in brengt, Is een kwestie van smaak. En we meenen dat ten opzichte van die realistische volksbeschrijvingen de smaak aan het veranderen is. Voor 'een Nederlandschen lezer komen er "bo vendien bijzonderheden in voor, die te speciaal-Deenseh zijn, om hem belang stelling in te boezemenen. Maar als uit beelding van volksleven is het een bij zonder boek. C. J. M. V. Padvindersvereen 'Sing. Woensdagavond vierde de C. J. M. 1 Padvindersvereeniging alhier haar eerste jaarvergadering in het gebouw .Mercurius". De voorzitter, de heer Ver meulen opende deze zeer talrijke gadering met gebed, sprak een kort wel komstwoord, in het bijzonder tot den districts commissaris dr. Jens en de tal rijke aanwezige leden van de plaatselijke Padvindersvereenigingen te Middelburg, Vlissingen en Goes. Daarna werd door de C. J. M. Vers het groot saluut gegeven, waarna de voorzitter het woord gaf aan dr. Jens, die deze jonge vereeniging liarte gelukwenschte en de hoop uit sprak dat in aar het ontkiemende zaad tot zijne ontplooiing mocht komen Vervolgeus werd door den algemeenen troepleider de heer C. P. de Jongh een korte, duidelijke uiteenzetting gegeven over „Wat we willen". Allereerst wai is 't doel dezer feestelijke bijeenkomst; en het antwoord is, dat we meer bekend heid en wellicht daardoor meer waar deering mogen genieten. Het padvinders- werk wordt door Middelburg's burgers en burgeressen [e weinig op prijs ge teld; over 't algemeen constateert men een schouderophalen glimlachen. daarom is het hoogst noodzakelijk, dat doel en streven der Padvïndersbeweging meer bekendheid genieten. Vervolgen: gaal spreker over lot omschrijving van het doel der vereeniging, dal is geestelijk opvoeding, de karaktervorming der leden wel door middel van de verschillende padvindersoefeningen, waardoor wordt aangekweekt liefde voor de natuur, lief de voor den naaste, gehoorzaming de padvinderswet. Dat gehoorzamen van de P. V. wet wordt de leden voor oogen gehouden, opdat zij die inachtnemen uil liefde en ter navolging van den Christus. De padvinder houdt zich het Christusid- aaT voor oogen en handelt dienovereen komstig, onder vallen, struikelen en op slaan. In dien weg zullen we overwin nen, omdat we hiermede op den Christus één en hetzelfde doel najagen, en wel langs denzelfden weg, en daarop ligt hier de nadruk. "Aan het einde dezer rede wordt op- verzoek van spreker door de aanwezige padvindsters en padvinders uit volle borst op forschen, geestdriftigen toon het padvinderslied gezongen. Verder worden eenige aardige voor drachten en samenspraken gehouden, o. a. „Een droom" waarin doel en stre ven der P. V. Vereeniging sterk naar vo ren treden, het geheel afgewisseld door eenige goed uitgevoerde muzieknummers Ruim elf uur werd de vergadering door den voorzitter met dankgebed ge sloten. blik greep hij hel meisje vast en droeg haar in de auto, waar haar een verdoo- vipgsmiddel werd toegediend. Toen zij na eenigen tijd weer bijkwam, wist zij zich door hel openwerpen van het por- ttier uil de auto le laten vallen, waarbij zij in een greppel terecht kwam. Waar deze ontvluchting plaats had op een vrij drukken verkeersweg, waagde de ont voerder hel niet het meisje te achter volgen. De auto reed zoo snel mogetijk door; het signalement van den dader is bekend. Maandagavond kwam M. D. Morel, vlaskoopman en eerste schepen der ge meente St. Pauwels (O. Vlaanderen) met zijne echtgenoole per automobiel van Zele. Toen de heer Morel het rijtuig in zijn garage plaatste, geholpen door zijn vrouw ontplofte eensklaps tiet reservoir dér benzine. Mad. Morel stond juist daar tegen en liet brandend vocht spatte over vloedig op haar lichaam. In een oogwenk stond zij geheel in vlammen en geen' uitdooven hielp, dan toen hel le laaj. was. Mad. Morel was afgrijselijk ver brand, eh niettegenstaande de beste zor gen, stierf zij in den nacht. Mid'delerwijl hadden de vlammen zich meegedeeld aan de garage en een groote brand was te vreezen, Men telefoneerde om de brandspuit van St. Nikolaas die zicli naar de plaats des onheils spoedde. De brand was dan spoedig bemeesterd. Mad. Morel is ongeveer 55 jaar oud. De droefheid en wanhoop van haren echtgenoot en hare kinderen is niet Ie beschrijven, De familie Morel is in Z. Vlaanderen bij elkeen bekend. Gedurende den oorlog ■erbleef zij te St. Ja us teen. v^el) o VERDUISTERING GEMEENTEGELD. Aan de Prov. N. B. en 's H. Crt. meldt men; .Woensdagmiddag omstreeks 5 - en 7 uur, zijn door de politie gearresteerd, als verdacht van fraude met gemeente gelden, G. S., boekliouder-kasier aan de gasfabriek en M. W. C., hoofdklerk aan genoemd bedrijf. Hel onderzoek is in vollen gang. Voor zoover "t onderzoek momenteel uil- ijst heeft er fraude in de boekhouding door middel van yalsche boekingen plaats gevonden en loopt deze boekhou ding reeds over geruimeu tijd. Reeds is ontdekt dat t verduisterde bedrag on geveer f 6000 bedraagt. Oogenschijnlijk moet de boekhouding van den heer S. zeer keurig geweest zijn.! zoodat niet dadelijk de fraude is onftlekl. De boekhouding werd gecontroleerd door een door de gemeente daarmede belast accountantsbureau. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De laatste dagen worden de Duit- sche grensplaatsen weer onveilig maakt door handelaars in meisjes, die zich zelfs niet ontzien op klaarlichten dag hun slag te slaan. Zoo is dezer\ dagen te Coesteld in dden namiddag weer een meisje ontvoerd door een automo bilist, die. naar geconstateerd is, gebro ken Duitscb sprak. De man vroeg den trej naar Klinke; op hetzelfde oogen- EEN LANDGOED CADEAU. Naar de „Avondpost" verneemt, heeft baron Van Pallandt van Eerden, le Om men, zijn geheele bezitting, het landgoed met kasteel en ongeveer 1-100 H.A. aan landerijen enz., geschonken aan de Orde van de Ster in liet Oosten. Zooals men weet, zijn daar o.a.] dezen zomer de vergaderingen der Órde gehouden en heeft de heer Van Pallandt ook herhaal delijk zijn landgoed afgestaan voor bij eenkomsten der P. I. A„ van padvinders- 'ereenigingen, enz. AFLOOP VERJKOOPINGEN. Door üoTariS J. L. van der Harst te Vlissingen werd gisterenavond in het Veilingsgebouw „Mercurius" te Mid- lburg verkocht: Een winkelhuis met erf aan het Domburgsch Schuilvlot Q 213, groot 75 c.A. Kooper W. Hioolen q.q. voor f 3500. 2. Een huis met erf en tuin aan de Lange Geere K 316, groot 1 A. 80 e,A. Kooper J. de Klerk q.q. voor f 3550. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen a. Bureau van politie Bruine boodscbaptasch; kindertaschje met inh.; rijwielplaaljeblauwe hand schoen; notitieboekje, zakje inh. snoer koralen; grijze mantelbandleesboek; kinderportem. met inh.; bosje sleutels; grijze mantelband. b. Bij ingezetenen: Portemonnaie, M. Walraven, Noordweg S 238; twee katoenen zakjes, F. Steutel, Rozen sir. \V 236; grijze mantelband, FL Deïst, Korte Breestraat O .168; lakcein tuur, Schouten, Rotterd. Kaai O 227 duimstok. Petter son, Zuidsingel E 42b; gouden oorbelletje, J. L. Roose, Rozen- straal W' 241; hond met ketting, D. de Ruijter, Korte Geere; rolletje band, P. J. Davidse Seisweg (Stadswegje) R 151'c; fietspomp, Sol, Zusterstr. I 244; zakmes je, v. d. Harst, Langeviele Iv 226; kip, Drabbe, Penuingh.singel (plein Meertens). zakmesje, H. Segers, Korendijk P 62; goud tonnetje, Winkel Albert Heijn, L. Delft gouden sluitstuk van armband, J. Flipse, Achlersingel Q 281; kinder- portemonnaie, G. v. d Wende, Wage- naa'rslraat D 92; psalmboekje, Littooy, Heerengracht M 43; grijze mantelband, J. den Engelsman, Kerkstr. 't Zand D 124; dasspeld, E. Deetman. Brakstraat O 265. Inlichtingen aan het Bureau van Po litie alleen des Zaterdags tusscheu 7 en 8 uur namiddag. r Electrische Drukkerij G. W. den Boei

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6