MiÉÉrysÉ Con! FEUILLETON, De Kluizenaar van Far-End a! BIJVOEGSEL VAN DE VAN Vrijdag 31 Oct. 1924, No. 258. BINNENLAND. HET GESCHIL BIJ DE KATHOLIEKEIV Hel hoofdbestuur van liet Verbond St. Michael is opgeroepen tot een vergade ring op Maandag 3 November, ter be spreking o.a. van de houding door hel hoofdbestuur in te nemen „tegenover de onjuiste en misleidende voorlichting, wel ke door den voorzitter van den Algemee- nen Bond van R.K. Rijkskieskringorgani- salies in Nederland aan de leden der R.K. Staatspartij gegeven wordt." XUTTELOOZE uitgave. De correspondent van het Hand. te Venlo schrijft In de laatste oorlogsjaren werd door de Nederlandsche Spoorwegen een kolen tip gebouwd te Groot Raay, een klein uur onder Yenlo gelegen, op een een zame en nauwelijks te bereiken plaats aan de Maas. Een voorstel van de ge meente Venlo om de tip te Venlo aan de Maas te bouwen en die bereid was 1' 200.000 i n de kosten bij te dragen, werd van de hand gewezen. De tip moest en zou le Groot Raay komen. De tip kwam er en de N. S. weten, hoeveel hij gekost heeft. De duur van het werk was op een half jam' geraamd, het duur de ongeveer twee jaren. liet terrein bleek totaal ongeschikt en de Maas heeft bij eenigszins hoogen waterstand daar ter plaatse zulk een sterken stroom, dat dé schepen er niet veilig kunnen liggen. Inlusschen. het werk kwam klaar on danks de vele bezwaren en de sommen die hel ^erslond. Nu bleek eerst recht welk een groole mislukking liet werk was. De treinen met kolen bleven uit; nooit is er'een trein gelost of een.schip volgeladen, zoolang de tip daar gestaan1 heeft. De lip wordt thans afgebroken, nadat er honderdduizenden guldens doel loos geofferd zijn. Ook de afbraak moet men nog betalendie wordt op rond f 9000 geschat. Uit Stad en Provincie. Aan de Provinciale Stalen van Zee land is door den Cenlralen Bond van Transportarbeiders een adres gericht, waarin adressant mededeelt, met teleur stelling keunis le hebben genomen van de afwijzende beschikking der Boolcom- missie, op zijn, namens het personeel van den Provincialen Stoombooldienst ge dane verzoek, de op 5 October 1924 (toegepaste wijziging van den diensttijd van genoemd personeel in te trekken dat hij, uictlegenslaande deze afwij zing, van meening blijft, dat zijn verzoek alleszins redelijk was en vatbaar voor inwilliging dat door de verzwaring van den dienst tijd van het personeel hun werktijd mei niet raiuder dan ecu gelieelen dag in de zes dagen is verlengd en hij dal niet in door MARGARET PEDLER. Geautoriseerde vertaling van W. E. PONT 45). „Maar Elisabeth is volstrekt niet dat soort van doortastend type, dat jij je> voorstelt", protesteerde Sara met een glimlach. „Zij is buitengewoon mooi en vrouwelijk, bepaald een hoogstaande vrouw, vind ik. Wacht maar tot je haar gezien hebt!" „Ik vrees." zei Trent langzaam, „dat ik je bekoorlijke vriendin niet zien zal. Ik moei de volgende week naar Londen voor zaken.' „Hè.... Sara's slem verried haar te leurstelling. „Kuu je dat niet uitstellen „Nee. dat kan ik niet doen". Hij hield op bij een sigarenwinkel. „Vind je het naar om één oogenblik te wachten, dat ik hier even wal tabak haal?" Hij verdween in den winkel en Sara bleef staan en keek naar een grappigen kleinen l'ox-lerrier in de straat, die zich tegoed deed aan een bot, dat hij uil een slagerswinkel in de buurt gekaapt had. Het ongestoorde genot van liet geslo- lene duurde niet lang. Een oogenblik later kwam een magere, wilde Iersche terrier om den hoek aangezet, ontdekte het heerlijke hapje, en was met één sprong boven op den kleinen hond In een oogwenk was er een helsch lcabaal overeenstemming acht met wat in rede lijkheid kan worden verlangd dat bij deze verlenging van den ar beidstijd mede in strijd acht met den geest der arbeidswet, en met de opvattin gen, daarin vastgelegd dal het personeel b.v. de volgende ar beidsdagen maakt dienst Vlissingen— Bresbens 14 uur per dag; dienst Vlis singen-Terne uzen 13 uur per dag; dienst Terneuzen—Hansweert 17 uur per dag; (in dezen dienst maken de stokers om beurten 18$ uur per dag; dienst Wal- zoorden—Hansweert 15 uur per dag; dal dus de arbeidstijd verre over schrijdt die van eenige wettelijk toege- latene dat hij van oordeel is, dat de Overheid te dezcu opzichte niet het slechte voor beeld mag geven door degenen, die in haai- dienst zijn, op deze wijze te be handelen dat het gevolg van de toegepaste ver zwaring van den dienst met een dag per zes dagen tot gevolg heeft geljaji het ontslag van 10 leden van het per soneel dat een en ander bedoeld blijkt te zijn als bezuiniging, docL hij van oordeel is, dat op deze manier de lasten op onrede lijke wijze op de schouders van het personeel worden gelegd dat hij om bovenstaande redenen be leefd doch dringend verzoekt, den dienst tijd weer terug te brengen op een meer normalen voety; dal hij tevens meent er op meent te mogen aandringen, het ontslagen perso neel opnieuw in dienst te nemen. Een memorie van loet. vergezelt het adres. Uit Vlissingen. Ged. Stalen van Zeeland hebben hel raadzaam geacht ter kennis van Burg. en Wclh, van Vlissingen te brengen, dat de Minister van Biniicn- Iandsche zaken en Landbouw, die door Ged. Staten is gepolst met betrekking tol de wettigheid van art. 14 van het reglement van orde voor de verga deringen van den gemeenteraad, blijkens missive van 18 Oct j.l. bedoeld arl. niet in strijd met de wet acht. Dit artikel houdt de bepaling in. dal wanneer een besluit wordt genomen door minder dan de helft van hel aau- tal leden van den Sraad, dit besluit niet geldig is. Zooals men weet was tenge volge van dit artikel de verkiezing van een wethouder in de zitting 'van 3 Oct. j.l. (toen van de 18 leden er 10 blanco slemden en 8 een geldige slem uitbrach ten) niet geldig. Woensdag werd door de politie te V1 i s s i n g en aangehouden een 14-jarig Poolsch meise, dat uit 'Polen alleen daarheen was gekomen om zich nu te voegen bij haar vader, die werkzaam in Londen zou zijn. In Polen was haar moeder overleden en had zij daar geen familiebetrekkingen meer. Het meisje bezat onvoldoende geld om haar reis naar Engeland te vervolgen. Bij nader onderzoek bleek baar va der reeds voor jaren te zijn vertrokken, zoodal zij dezen nooit heeft gekend. Haar bagage, bevattende haar geheele bezit, bestond uit £en mandje, inhou dende wat brood en andere eetwaren. Waar hel mei,sje slechts Poolsch spreekt en alleen nog een weinig Duilsch, gaat hel niet gemakkelijk veel uit haar te krijgen. Toch is hel der po litie gelukt tiet vermoedelijk adres van den vader, althans van de Poolsche ko lonie le Londen waar hij moet vertoeven, le weten le komen en stelt zij nu pogin gen in hel werk met hem in contact te komen, teneinde hét meisje onder zijn gezag le kunnen plaatsen. Onderwijl vertoeft het kind ten poli- lie-bureele. (VI. Ct.) o en riep hel hondengeblaf alle echo s in de rustige straat wakker. De kleine fox-terrier verdedigde held haftig zijn eerste recht op den betwisten kluif, maar het grootere gewicht van den vijand werd hem le machtig en het was duidelijk, dat de Ier met den buit zou gaan strijken. De eigenares van den fox-terrier, zeer elegant gekleed, aan schouwde handenwringend hel gevecht van op een afstand en riep tegen allerlei menschen, die zich om het gevecht ver zameld hadden, dat ze toch haar lieveling van dal verscheurende dier moesten red den. Maar niemand scheen van .plan haar dezen dienst le bewijzen want de Ier sche terrier leek een vervaarlijke klant toen plotseling snel als een bliksem schicht, een slanke figuur over den weg school, zich midden tusschen liet gedrang slingerde en met luide stem tusschen al hel lawaai gebiedend uitriep „Laai los, woesteling I" In een oogenblik was alles uil. Sara's kleine, sterke handen wisten de nijdige, grommende, bijtende hondenmassa te scheiden in de twee gedeelten fox en Ier, waaruit ze was samengesteld, en zij stond met den kleinen foxlerrier, die hijgde en bloedde, iu haar armen, ter wijl een of twee van de omstanders nu alle gevaar voorhij was - den Ier wegjoegen. „01 Wat moedig van u!" De eigenares van den foxlerrier kwam op haai" toe gesneld. „Ik kan u nooit genoeg dank baar zijri." Sara keek haar aan inet vlammende Dit .Walcheren. Ter verduidelijking van het voorstel de Priester in den raad van Souburg over de belasting (zie Middelb. Crt. van gisteren) dc-elen wij nog mede. dat na tuurlijk bedoeld is 100 opcenten op de rijksinkomstenbelasting, terwijl liet be staande vermenïgv uldigingscij Ter (3.5) voor de gemeentelijke inkomstenbelasting zoo blijft. - Door den commissaris dor Koningin zijn tol zetters voor 's Rijks directe be lastingen te St. Laurens benoemd M. C. Marinisscn en C. Roose In de Woensdagmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Biggckerk e was de heer Coppoolse met kennisgeving afwezig. Het bekende adres van de Z. L. M. be treffende tiet opsluiten van tamme dui ven werd voorloopig terzijde gelegd, daar in de gemeente zeer weinig duiven wor den gehouden. Van den heer .1. Jobse te Zoutelande was ontvangen een verzoek om een stuk vroon, gelegen onder Klein Valkenisse te koopen. teneinde hierop een hoender park in te richten. Aanvankelijk had .lobse 6 gemeten aangevraagd, doch heeft dit later tot 9 gemeten verhoogd. Hel D. B. stelde voor het verzoek in te willigen, althans zooals dit aanvankelijk luidde l. w. voor 6 gemeten. Het stelde voor den grond te verkoopen voor f 2000 onder voorwaarde, dat de kooper alle verdere onkosten betaalt, den langs het perceel liggenden weg onderhoudt en het terrein afpaalt. De heer Poppe vroeg of men niet in conflict komt met den pach ter der v roonen, waarop de vooiv. mede deelde mei dezen te hebben geconfe reerd; bij was bereid 6 gemeten los te laten, mits hem een schadevergoeding van f 100 per jaar, dal de pacht nog loopt, zijnde 3 jaren, wordt uitgekeerd. Nu het plan tol aankoop van 0 op 9 genieten is gebracht, gaf de heer A. Jansein overweging de koopsom le bren gen van f 2000 op f 3000. hierin gesteund door den heer Poppe. De heer P. Janse voelde er meer voor slechls 6 gemeten te verkoopen, aangezien in de toekomst de overige 3 gemeten misschien meer op- leevren, dan z.e dit thans zullen doen. Wanneer Jobse voorloopig is gebaat, kan hij er dit gedeelte later toch bijkoopen. De heer 'A. Janse stelde zich dit niet niet voor. Besloten werd den grond te verkoo pen. De heer P. Janse stelde voor 6 ge meten te verkoopen. terwijl de heer A. Janse voorstelde dit op 9 gemeten ie brengen. Het voorstel van A. Janse werd aangenomen met 1 tegen 2 stemmen, legen I'. Janse en Moens. De koopsom werd gesteld op i' 3000, terwijl de voor waarden zooals ze door het D. B. zijn gesteld, werden overgenomen. Met den pachter zal nog nader jyprden gesproken over de schadevergoeding. Aangezien dei schietbaan van de schietvereeniging in het verkochte gedeelte ligt, wordt be sloten de destijds daartoe verleende ver gunning op te zeggen. Door den lieer P. Janse werd ge vraagd, of bel met mogétijk is, om bij den verkoop de voorwaarde le stellen, dal de kooper dezen grond niet bestemt oT verkoopt met de bedoeling, dat hier later een tdpperij of dergelijke inrichting wordt opgericht. Hiertegen werd sterk geageerd. De heer Poppe noemde het „muggenzifterij" om den kooper en latere eigenaars dergelijke voorwaarden voor te schrijven. Op zijn desbetreffend verzoek werd aan G. van de .Voorde eervol ontslag ver leend als gemeentebode, met ingang van 1 Januari 1925. O velgegaan werd lol vaststelling van een nieuwen ligger der wegen en voet paden. welke geheel met den bestaanden toestand in overeenstemming is gebracht, terwijl aan enkele paden een ïiaam is gegeven. Ingevolge arl. 103 der L. O. wet werd oogen. „Is deze hond van u?" vroeg zij. „Ja. En ik weel zekerineens een heelc woordenstroom „dal hij in stuk ken gescheurd zou zijn door dat groote, afschuwelijke beest, wanneer u ze niet gescheiden hadl. Ik zou nooit gedurfd hebben! Garth, die uit den sigarenwinkel aan den overkant kwam, hoorde nog juist, hoe Sara, toen zij den terrier in de ar men van zijn meesteres legde, op scher pen Loon zei „U moest er geen hond op na houden, wanneer u niet eens voor liem durft zorgen I" Toen zij met Trent naar huis wan delde, deed Sara hem het heele verhaal van het hondengevecht in geuren en kleuren en eindigde opgewonden „Dwaze vrouwen zooals dal mensch, moesten geen toestemming krijgen er een hond op na te houden. Ik haatmenschen, die hun verantwoordelijkheid niet voe len." „Veracht je lafaards?" vroeg hij. „Meer dan wat ook ter wereld", ant woordde zij hartgrondig. Hij zweeg een oogenblik. Toen zei hij peinzend „En toch geloof ik, dat dikwijls zenuwen een groote rol spelen. „Ik vind, dat alles afhangt van wat je plicht van je eisclit op een gegeven oogenblik", antwoordde zij „Zenuwen zijn luxe Die kim je je permitleeren. wanneer hel voor anderen geen verschil maakt of je bang bent of niet maar niet, wanneer het er wel op aankomt." „Uit welke bronnen heb je zulke wijs-, de vergoeding voor de Bjjz. school vast gesteld op f 1147.87, berekend naar de uitgaven voor de openbare school, vol gens dc goedgekeurde rekening over '23. Door den voorzitter wordt naar voren gebracht dan men in moeilijkheden zal komen met een woning voor den nieu wen veldwachter, aangezien er in de gemeente geen woning overcompleet is. Er is hem echter medegedeeld, dal de gemeente een woning in de kom zou kunnen koopen. doch nadere inlichtingen hieromtrent zal hij slechts in besloten zitting verschaffen. Dientengevolge wordt overgegaan i,n geheime vergadering Na heropening wordt voorgesteld om de huur van de woning in het gemeente huis tegen 1 Mei 1925 op le zeggen Hel voorstel wordt aangenomen met 5 stem men. Tegen de heer P. Janse. Dit Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. - In de Maandag gehouden raadsver gadering te G roede was o.a ingeko men een schrijven van het hoofd der school B aan den Kruisdijk voor ver volgonderwijs. De voorzitter zegt dal B. en W. hebben gemeend daar ook een cursus in het leven te roepen, doch dat het minimum aantal leerlingen 10 moet zijn. Iz Becu vijidt 10 leerlingen voor den Kruisdijk in verhouding met de kom te hoog en z.ag hel gaarne iels lager gebracht, b.v. op 8. Dit voorstel in stem ming gebracht, werd m a s goedge keurd. Medegedeeld werd dal liet elcclrisch net naar d<j hofstede van Van Dijke blijft gegund aan de A. Z E. M- Daarna volgt de beslissing over de ivegsverbe lering. De voorzitter geeft aan den hoer I)e Milliano die de vo- rige vergadering afwezig was. uitleg over dat voorstel Daarna werd het voorstel van B. en \V;„ waarover in de vorige vergadering de stemmen slaakten, ver worpen met 4 logen 3 stemmen. Tegen de herren van Hanïghem, de Bliek, de Milliano en J. B. Been. Vóór welh. Vlie ger en Lombaard en Iz Becu. Inzake het naar B. on W. gezonden verzoek van den autobusondernemer C. van Sloten om subsidie van f200. stelt dc meerderheid van B en \V voor een subsidie van f 50 voor de lijn Groede- Breskens en f100 voor de lijn Groede Oostburg onder zekere voorwaarden. De lieer J. B. Becu vindt het een zeer nut tige instelling en vercenigl zich met liet voorstel van B. eji W. De lieer de- Mil liano deelde mede dal hij nog niet lang geleden met de tram naar Brugge was gereisd en toen hij met do autobus naar Groede wilde terugkeeren, hem den toe gang tol de bus werd geweigerd met dc mededceling „Als je met de tram geko men bent. dan moet je maar met de tram terug gaail ook", terwijl cr nog plants genoeg in de bus was. Een zelfde geval heeft zich in Breskens ook voorgedaan De heer de Bliek zegl dal die bus de wegen kapot rijdt, nu nog subsidie geven daaraan kan hij niet medewerken. Het voorstel van B. en W werd verworpen met 1 tegen 3 stemmen. Tegen v. Hane- ghem de Bliek, dc Milliano en Lom baard; vóór de Vlieger, Iz. Becu en J. B. Been. Goedgekeurd werd een eleclrische straatverlichting voor de bewoners le Kruisdijk beneden aan den Kruisdijk, wat met geringe kosten kan geschieden Iz. Provoost verzocht zijn salaris le brengen op f200 met het oog op de uitbreiding van het electrisch net, wat gepaard gaat met meerdere werkzaam heden voor zijn persoon. De voorzitter deelt mede dat met het oog op meer dere werkzaamheden een besluit was ge nomen om dat salaris van f 100 op f 130 te brengen, maar acht dat toch wel iets te gering en stelde voor om daar f 150 van te maken, wat m a. st. werd goed gevonden. De heer de Milliano verlaat de ver gadering. Bij de behandeling der begrooling wer- heid geput?" vroeg hij sclialksch. Sara lachte even. „Dat heeft oom Patrick mij goed inge stampt.' antwoordde zij. Hel was een van zijn vaste beginselen." „En toch kan ik mij indenken dat iemand's zenuwen plotseling knakten - na een langdurige spanning." „Ik denk niet, dat jouw zenuwen dat zouden doen." antwoordde Sara opge wekt, en hun expeditie uaar het eiland en alles wat er toen gebeurd was, stond haar levendig voor den geest. „Mogelijk niet. Maar ik geloof toch, dal niemand altijd volkomen zeker lean zijn van zichzelf." „Kom je niet binnen?' vroeg Sara, toen zij voor Sunnyside stonden. „Neen, vandaag eens niet. Ik moest me maar vast gaan wennen het zonder je te stellen, nu ik al zoo gauw wegga". Hij glimlachte „Ik wou, dat je niet ging", sprak zij ontevreden, „Ik had jou cu Elisabeth zoo graag willen laten kennismaken. Moet je werkelijk gaan? „Ik vrees van wel. En het is beter, dat ik ga ook. Ik zou maai- rondrazen als een losgebroken duivel, omdat me vrouw Durward zooveel van je Lijd in beslag nam Laai zij je nu maar een paar dagen voor zich hebben - dan heb ik je, wanneer ik terug kom, weer lieole- niaal voor mij." HOOFDSTUK XXIV. Blauwe vlekjes. Elisabeth fronste eveu de wenkbrau wen. toen zij den brief doorlas dien zij dien middag van Sara bad ontvangen- (Sa- den o.a de volgende nieuwe posten goed gekeurd f 200 voor aankoop meubelen gemeentehuis; aanschaffing van 3000 straatkeien om de Schoolstraat opnieuw te bestraten waarvoor het geraamd bedrag f 870 is, f475 voor rioleering van den stal van 11. de Label lot riool Hoorebeke, omdat hel daar een walgelijke toestand is, hel snoeien van liet plantsoen op de begraafplaats op een jaarlijksch abon nement van 1' 15 te brengen. subsidie bewaarschool 1 750, wordt op voorstel van J. B. Becu voorloopig ver hoogd met 75. B. en VV stelden voor de subsidie aan de muziekvereen „Eendracht maakt Machtmet f50 te vcrlioogen. De heer van Haneghem acht f150 noodig I>e heer de Bliek vraagt of de chr. muziek vereeniging ook in aanmerking komt en stelt voor van het bedrag dal de raad vaststelt voor „E. M. M.l)e heer J. B Becu ondersteunt dit voorstel, wal aan genomen wordt mefl 6 liegen 1 Stem. Het voorstel-van Haneghem wordt aangenomen nie-t 4 itó(gen 2 stemmen, te gen Vlieger en Lombaard (weth.) De heer de Bliek vraagt de hondenbe lasting te vcrlioogen en stelt voor- hon den om brood te verdienen niets, losloo- pende bonden f 10 en vaststaande honden f2. De voorzitter vindt hel beter hel te laten zooals het is, wal de heer de Bliek ook goed vindt. I)e begrooting 1925 wordt vastgesteld met een eindcijfer van 1'63611 08, wo. een post onvoorzien van f 2039.51, hoofde lijke omslag f 20.000. (Voor verder Stad en Provincie zie men tiet Hoofdblad.) GEMEpNTEBEGROÖTING VAN VLISSINGEN VOOR 1925. Het ontwerp gemeenlebegrooting van Vlissingen voor 1925 sluit, wat den ge wonen dienst aangaat, in ontvangst en uilgaaf met een bedrag ad f 1.313.063.45 (loopende Jaar f 1 600.090.63). De inkom sten op den kapitaaldienst zijn geraamd op 1 350134.571/? en de uitgaven op een bedrag van f244.420.331'?. zoodal het ge raamde batig slot f 105.714.22 bedraagt (loopende jaar respectievelijk f302.821.88, f300 646 88 en 1 1675). De lagere inkomsten zijn van vroegere diensten f185 000. openbaar gewoon L. O. f 53.000, belastingen f32.000. grondbe drijf f19000. totaal f289.000 Minder uit gaven zijn geraamd voor bet O. L O. r 71 000: grondbedrijf f19.000: rente en aflossing crisisleenmg f 42.000 en onvoor zien f 161.000, meer onderhoud gemeen tehuis en verkiezingen f 6000, totaal min der f287.000. Bedroeg liet goed élot over 1922. dat ten bate van, 1924 is gebracht f 336.000, het bedrag dal wegens voordeelig slot over 1923 aan 1925 ten goede komt is (aan merkelijk lager en J»edraagl de op zich zelf nog niet onaanzienlijke som van f153.000. Dit levert derhalve een na- declig verschil op van f 185.000 Haer/staat echter tegenover dat van genoemd saldo ad f338 000 een som van f175 000 op „onvoorziender begrooting is gebracht, waarvan 1' 100.000 is bestemd geworden voor extra aflossing van hel restant der crisisschuld terwijl hel restant of "5.000 is gereserveerd voor 1926. Het evenbe- doelde nadcelig verschil bedraagt der halve feitelijk slechts f185 000 1175 000 is f 10 000. Hier staal tegenover dal uil de extra aflossing voornoemd voortvloeit, dal de uijgaven voor rente en aflossin gen van geldlceningen voor hel jaar 1925 f41.000 lager kunnen worden geraamd Voorts is hef nadcelig slot van hel openbaar gewoon lager onderwijs f18000 lager geraamd kunnen worden dan voor 1924. helgeen zijn oorzaak voornamelijk vindt in de reorganisatie van liet on derwijs Ook de kosten van hel uitgebreid L. O. zijn lager geraamd en wel f 4000 Echter ra schreef haar. dat ei- kamers voor tiaar waren besproken in het Clifl' hotel en verder, dat zij zeer teleurgesteld was, dal Elisabeth helaas Garth Trent niet zou ontmoeten, want dal hij den Woensdag voor haar komst uil de stad moest. Trent's vertrek was het laatste, dal Elisabeth wenschte. Boven alles verlang de zij den man le ontmoeten, dien zij be schouwde als hel struikelblok op het pad van haar zoon, want als liet mogelijk was nog iets le doen om Tim's Iiarte- we'nscb le verkrijgen, kon «lat alleen ge beuren, wanneer Elisabeth als de dea ex machina bekend was met alle stukken van hel spel. Zij moest weten welk soort van man bet was. die Sara's hart had kunnen winnen, eerder kon zij zijn invloed niet bestrijden en wanneer er sprake was van een afgod met leemen voelen, dan moest ze die eerst zelf zien, eer zij Sara's door liefde verblinde oogen ervoor kon openen. Zoolang zij Trent nog niet ken de. vocht ze slechts in het duister. Elisabeth overwoog de zaak een poos. Tenslotte verzond zij een telegram inet betaald antwoord aan den eigenaar van het Cliff Hotel en een paar uur later kondigde zij haar echtgenoot aan, dat ze voorstelde haar bezoek aan Monks- haven drie dagen le vervroegen. „Ik dacht overmorgen te gaan, Maan dag." zei ze. (WMi mi f*;)

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 5