rooien der boomen, die hier niel dichter bij elkander staan dan elders. Betere waterafvoer is reeds te verkrijgen door het maken van meer syphons. Er is geen bezwaar tegen uitstel der bestra ting, als de boomen verkocht en gerooid zijn, is het voor dit jaar toch te laat De heer Boasson kan zich wel met liet voorstel vereenigeu. maar meent toch, dat te weinig syphons den goeden waterafvoer tegenwerken De heer v. d. Weel meent, dal de eenige goede oplossing zon zijn, dat alle boomen werden gerooid en bijv. een op/ de vier werd herplaatst, men behield dan toch een laan. Spr. is bang om dit voor te stelten, omdat de kosten toch een be zwaar zullen blijken le zijn. Mevr. De Graaf meent ook. dat het nu een halve maatregel wordl. De heer Paul zegt dat kandelaren le prolieereu zo» zijn. allemaal weg nemen zou geen mooi gezicht zijn. Spr. vraagt bij het rooien verband te houden tus- sehen heide zijden van den weg. In theorie i s hel voorstel van den heer v. d. .Weel heel mooi. De heer Onder dijk zegt. dat burg en weth. juist den middelweg hebben gekozen en zei nader de noodzakelijkheid uiteen van de verbeteringen. De hoornen kunnen na rooiing op het middenveld worden gelegd en dan kan Iegelijk met bestralen worden begonnen. Het riool is te verbeteren als men de buitenwijken ook op hel pompgebouwtje aansluit. Na nog enkele opmerkingen wordt het eersle deel van het voorstel het rooien der boomen aangenomen met 11 tegen ■1 stemmen, die van mevr. de Graaf en de heeren v d. Weel, Portheine en Ver- iregl. De uilvoering der bestrating, waarbij dan 2al worden nagegaan of dit op de begrooting van '24 moet komen of als het dit jaar niet meer kan, op die van 1925. wordl z. h. st. goedgekeurd. Ve r h u r i g ge ni.-w ouin g. Zonder discussie of hoofdelijk stem ming vereenigt fle raad zich' met het voorslel van burg. en weth. om de ge- meenlewoning aan hel Molenwater M 253 te verhuren aan P. C. Boulcns voor f 350 Slraatbe last in g. Vastgesteld wordt het tweede supple toir kohier 1924 van de straatbelasting op f98.10, zijnde één aanslag. Rondvra ag. De heer M e s wijsl op de last die on dervonden wordl van enkele hoornen in de Baanstraat. De voo r z. en de heer Onder d ij k zeggen loe. dal hiernaar zal worden om gezien. Do Jieer Hondius vraagt of de bij Klein Vlaanderen overgenomen straal Je- ronimusstraat moei blijven heeten. De voorz. gelooft niet dat dit een officieele naam is, men is juist bezig daarnaar een onderzoek in te stellen. De heer v. d. Wee] wijst op het nog steeds niel verlaten zijn van een woning in de Rozemarijnstraat, die onbewoon baar is verklaard. Ook wijst hij op het feit, dat een gezin van 5 personen reeds maanden op een pakhuiszolder huist. Spr. vraagt iets voor deze menschen te doen. vooral nu met de opheffing van de huurcommissie de huiseigenaars den ken vrij spel te krijgen. - - De voorz. wijst er mei klem op, dat de Woningnoodwei niet te maketn heeft met de liuurcommissiewet. De heer v. <1. Weel wijst op een Zo ning op den Zuidsingel, waar verschil lende gezinnen wonen, die men rang schikt onder de ontoelaatbare. De eige naar zal de woning willen gaan opknap pen, maar de bewoners moeien toch een onderdak hebl>en. Kan de gemeente geen noodwoningen laten zetten? De voorz. zegl dal er door den nieu wen woningbouw -wel opschuiving zal komen Maar de kwestie zal zeker bij B. en W. besproken worden. De heer Onderdijk zegt dat er reeds een commissie werkzaam'is in de door den heer v. d. Weel bedoelde rich ting. B. en W. zullen niet een gezin pp straal zeilen, tenzij de raad dit wenscht. De bouwvereeniging zal waarschuwen als een geschikte woning ledig komt. Mevrouw Co mé en enkele andere leden hespreken het kloppen van matjes buiten de daarvoor bestemde uren en den hinder die voorbijgangers hebben van hel uitkloppen van zeilvegers enz. uit de bovenramen. De voorz. zegt toezicht toe, waarna de vergadering wordt gesloten. den. STIKKEN PROV. STATEN VAN ZEELAND. Nieuwe Polder R i 1- 1 and-B alh. Bij beschikking van 15 November 1921 erden door den Minister van Water staat eenige voorzieningen in het water- staatshelang voorgeschreven ten aanzien van eene van Rijkswege tc ondernemen bedijking van buitengronden ten Zuiden van den Ooster-Scheldedam onder de ge meente Rilland-Bath. De werken dier bedijking zijn in Augustus 1923 door de regeering goed gekeurd. Volgens art 1 van het algemeen re glement voor de polders of waterschap pen in Zeeland wordt thans van Ged. Staten een voorstel gewacht tol oprich ting van den nieuwen polder en wordt door Prov. Staten aan den polder een naam gegeven en x,oo noodig een afzon derlijk reglement daarvoor vastgesteld. Een afzonderlijk reglement achten Ged. Staten niet noodig; toepasselijkver- klaring van het algemeen reglement is 'oldoende. De fd. directeur eter Registratie e'u Do meinen te Middelburg deelde mee dat als naam werd voorgesteld „Lagerwev- polderzulks naar den administrateur, cher der afdeeling Domeinen, aan het Departement van Financiën, onder wiens ambtelijke loopbaan als zoodanig reeds verschillende polders in Zeeland zijn tot stand gekomen. Ged. Staten vercenigen zich daarmede vertrouwen, dal de Prov. Staten tegen dezen naam geen bedenking zullen heb ben. Inkoopsommen Pensioenwet. Bij de aanbieding der begrooling 1925 deelden Ged. Stalen o.m. mede, dat daar op nog voor „memorie" geraamd had moeten worden het bedrag, hetwelk de Provincie zou moeten storten voor den inkoop voor pensioen van den tijd, door hel personeel doorgebracht in haren dienst vóór 1 Juli 1922. Ook thans is nog geenszins na te gaan. hoe zwaar de uii dezen hoofde op de Provincie te leggen last zal zijn. Immers van de ruim 170 ambtenaren, die klaard hebben, diensttijd vóór 1 Juli 1922 te willen inkoopen, is tot op dit oogen- blik nog slechts aangaande 34 van den Pensioenraad een opgave ontvangen het bedrag, hetwelk voor tien als inkoop som moet worden gestort. Voor deze .34 ambtenaren bedraagt het gezamenlijke bedrag f 90.025. Inmiddels heeft de Pensioenraad bij schrijven van 30 Juli 1924 medegedeeld, dat volgens art. 136, eerste lid, der wet reeds twee lermjjnen van de vastgestelde iukoopsommen hadden moeten zijn vol- ian. i Hoezeer Ged. Staten zich met de uil dat schrijven blijkende opvatting van ge noemd college, dat de beslissing omtrenl betaling in eens of in tien jaarlijksche termijnen, voor iedere inkoopsom afzon derlijk, onmiddellijk na de vaststelling er van. behoort te worden genomen en dat die beslissing geacht moet worden te zijn genomen op 1 Juli 1922, zoodat bij betaling in termijnen, de eerste ter mijn is komen \te vervallen op 31 De bet- 1922, geenszins kunnen vereenigen en van hun afwijkende zienswijze aan den Raad hebben doen blijken, zijn zij er niet in mogen slagenden Raad tot eene andere opvatting te brengen. Zij meenen zich daarom bij 's Raads ziens wijze te moeten neerleggen. Daar volgens hun verstrekte inlichtin gen bij betaling in termijnen door hel Rijk een rente wordt berekend van Si/a pel., komt him deze wij/e van betalin; voordeeliger voor dan de storting in eens. Misdien hebben zij, Ju het vertrouwen, de Prov. Staten hun handelwijze zullen kunnen billijken, de twee reeds 'ervaflen termijnen van de bereids vast gestelde inkoopsommen betaalbaar ge steld. Een derde termijn zal vóór of op December a.s. betaald dienen te wor- Verder ligt het in hun bedoeling, iedere nog nader vast te stellen nkoopsom. onmiddellijk na ontvangst an liet bericht dienaangaande, de reeds 'allen termijnen betaalbaar te sletten. Hel ligt voor de hand. dal lot betaling ■an de iukoopsommen ju de eerste plaats ordt aangewend het fonds, vóór de in- 'oering der Peusiocnwet-1922 gekweekt verzekering der pensioenen van de Provinciale ambtenaren. Dit fonds bc- :aal uit eene inschrijving van f 130 400 nominaal op het grootboek der 2V-» pet. vertegenwoordigende naar den te- nwoordigen koers eene recele waarde an ongeveer f69.800. Bij betaling van "nkoopsommen in termijnen, derhalve verfleeling van den last over 'tien jaren, is tiet logisch, ook de opbrengst het fonds over tien jaren te verdee- en dus tegenover eiken termijn van totaal der inkoopsommen de op- len het brengst van een tiende deel van liet fonds te stellen. sche teerheid van gedachten, die achter zijn uiterlijke stugheid verborgen was. „Je bent eigenlijk half een dichter, of liever meer dan half. GarthI" zei ze eens. ..Met andere woorden een transcen dentale gek,verbeterde hij glimlachend „Welhij keek haar kluchtig aan „misschien heb je gelijk. Maar het is te laat om mij nog [e verbetetnen. Zooals de twijg gebogen wordt, zoo gjroeit later de stam, zie je. „Ik wil je heelemaal niel verbeteren verzekerde Sara hem dadelijk. „Zou niet willen, dal je ook maar een snipper anders was dan je bent. Dan zou je ten slotte mijn Garth niet meer jyjn." Zoo zaten zij dikwijls samen le praten al die dwaze, heerlijke woorden, die ver loofden tot elkaar zeggen, en die sedert de dagen van Adam en Eva altijd weer hetzelfde en altijd weer nieuw zijn De zon zond haar stralen op *hen neer als om hen te zegenen en de golven, Ric zachtjes tegen de kust kabbelden, bege leidden met hun geluid het liefdesduet van de beide menschenkinderen. Later, in de donkere maanden die volgden, toen haar eigen geluk in een storm van rampen van haar was weg- gevloden en toen de heele wereld wan kelde in den oorlogsorkaan, dacht Sara altijd terug aan dieQ onuitsprekelijken kalmen vrede van die gulden dagen het begin van Juli een vredige Tust. die zijzelf en evenmin de wereld ooit weer geheel terug zou krijgen. Later zou er door de herinnering altijd een ge wonde en pijnlijke plek aan den achter kant der dingen blijven. Sara vond het nu niet moeilijk de ge lukwenschen van haar vrienden in ont- vangst te nemen het regende letterlijk felicitaties en in de lange, vertrou welijke gesprekken met Garth woog haar het feit, dat hij nooit over het verleden wilde spreken, ook in 't geheel niel. Zij veronderstelde, dat hij lang geleden zich had schuldig gemaakt aan een of andere dwaze, jongensachtige buitensporigheid, die hij met zijn buitengewoon sterk ont wikkeld gevoel voor eer en met het fijngevoelige idealisme, dat zij als een hoofdbestanddeel van zijn karakter had leeren kennen, in zijn gedachten had ver groot tot een geweldige zonde. En zij was met die veronderstelling tevreden en liet het daarbij, met beide handen het geluk grijpend dat het heden haar gaf. - Zij had aan Elisabeth geschreven om van haar verloving te vertellen en tot haar verbazing had zij een allerliefsten, vriendelijken brief terug gekregen. .Natuurlijk", schreef Elisabeth in haar impulsief loopend handschrift met dikke strepen en de wegvliegende punten „kun nen we alleen maar wenschen, dat het anders geweest was. dat je geleerd zoudt KUNST EN WETENSCHAPPEN. Natuurkundig Gezelschap. Lezing van den heer J. W14 3. Baron van Haersolte over „Iloe vinden wij den weg op zee." Zonder wind en stroom zou liet varen op het compas voldoende zijn om den juisten koers te houden. De afwijkingen van den koers worden bepaald op open zee door waarneming van zon, ma; sterren, waarbij met behulp van sex tant en chronometer lengte en breedte worden bepaald. Men heeft drie jiauw- keurigloopende chronometers, allen han gende in ringen van Cardanus. Eiken dag worden deze opgewonden. Van ieder de gang bekend. Zij wijzen den tijd ■an Greenwich aan. Het loggen dient om de snelheid va het schip le bepalen. De log met hel driehoekige plankje met loodbezwaard voorzien van een touw met knoopen, is bij de snelvarende schepen vervangen door het patentlog bestaande uit een kabel, aan het eind voorzien van schroe ven, die door de snelheid van de vaart den kabel aim hel draaien brengen, wel ~;e draaiing over een vliegwiel naar eer uurwerk wordt overgebracht, dat de snelheid noteert. Op de brug bevindt zich behalve dc compasroos nog de telegraaf, een wijzer plaat, die correspondeert met eene der gelijke in de machinekamer, zoodal de dienstdoende officier zijn bevelen over brengt door den wijzer een bepaalden stand te geven. De compasroos is opgehangen in een ring van Cardanus, zoodat de slingeringen van het schip den horizontalen stand van de roos niet wijzigen. Zij is vorder voorzien van een vjseermrichting om de juiste richtingen van "n punt te bepalen en van iwee ijzeren bollen, die dir om de storende werking van hel ijzerge halte van hel schip op te heffen. Het lood dient om diepten te peilen, hel bevat een Uitholling die met vet of talk wordt gevuld, dal aangewekte bo- dembestanddeelen meevoert die een aan wijzing kunnen zijn van de plaats, waar men zich bevindt reisroute op den Atlantische» Oceaan van Engeland naar New York wordt in den tijd van hel drijfijs ge deeltelijk naar hel Zuiden verplaatst. De schepen houden bij het passeerensteeds echts en blijven op zoodanigen afstand, dat zij elkaar niet zien. Bij de kustvaart, die, met het oog op ondiepten en zandbanken gevaarlijker is. heeH men als herkenningsleekens de vuurtorens, de lichtschepen, die men als drijvende vuurtorens kan beschou wen en gewoonlijk den ingang van een haven of vaarwater markeeren. en waarvan op onze kust er 5 zijn Noord- hinder. Schouwenbank, Maas. Haak en TerschellingerbanU. verder de tonnen, arvan de roode spitse den rechterkant^ dc zwarte stompe den linkerkant van heL •water aanduiden, terwijl bij splitsing er een met een kruis is aangebracht. Hel loodswezen voorziet de soliepen bij de kustvaart van deskundige loodsen', die tie kapitein wel genoodzaakt as te nemen daar toch het loodsgeld moet wor den betaald ook al wordt geen loods meegenomen. De lichtschepen zijn nog voorzien van zware klokken, waarmee M. onder wa ter seinen worden gegeven door met behulp van samengeperste lucht den kle pel i n beweging tc brengen en welke sla gen een karakteristiek hebben, die over eenkomt met die van liet licht. Deze sla gen worden door de schenen opgevangen in twee microfonen, een aan de rechter en een aan dc linker zijde van hel schip. Hoort de luisterpost beide evpn sterk, dan koerst hij in de richting van hel lichtschip. Een ander middel om bij mist de plaats te bepalen, is dat hel schip naar bekende radiostations op de kust seint cu vraagt waar hel zich bevindt. Deze stations kunnen door een geschikt ontvangtoestel bepalen van uit welke richting de golven van het seinende schip komen, zoodat ze door onderling over leg van hunne waarnemingen op de kaart de lijnen kunnen trekken in wier snijpunt hei schip zich bevindt. Van hel resultaat geven zij vervolgens kennis aan den vra ger. Deze inrichting is reeds op de Ame- rikaansche kust, maar met het oog op de bezuiniging nog niet op de onze aan gebracht. Gasboeieu zijn voorzien van samenge perst gas voor den duur van twee maan den. Het licht- is gewoonlijk intermittee- rend. door een eigenaardige inrichting van den brander. Ook heeft men uurwer ken, waardoor wordt geregeld, dat het ,s alleen 's nachts brandt De vuurtoren van Ooeree is de eerste en misschien nog de eenige van ge pend beton. De lichtbundels worden even- ijdig gemaakt door eene combinatie van prismatische concentrische ringen van glas. Als lichtbron wordt sedert een paar jaren een Ilollandsclie uilvinding ge bruikt n.l. een draadlamp van twee mil- lioen kaarsen. De Brandaris op Terschelling bestond reeds in hel begin van de 14de eeuw cn werd verlicht door een kolenvuur. De kosten werden door Kampen en Amster dam gezamenlijk gedragen Op zeer bevattelijke wijze heeft spre ker veel wetenswaardigs meegedeeld en toegelicht door lantaarnplaatjes, waar onder o. a. een. die de inrichting liet zien welke op de Brandaris is aange bracht om de trekvogels, die op het licht afvliegen gelegenheid le geven zicli neer te zetten cn uit (e rusten, waardoor een eind is gekomen aan den grooten vogel- moord, die vroeger het gevolg was van het steeds blijven vliegen in de nabijheid van 'de sterke lichtbron. Met de vertooning van een oude kaart van Java, die heel wat verschilde van' de tegenwoordige nauwkeurige, een denkbeeld kan geven van den durf onzer zeevarende voorouders besloot spr. zijn voordracht, die door de aanwezigen door dankbaar applaus werd beloond, e- Een H. B. S. film door .1. Treffers. Uiig. Valkhof! en Co, Amersfoort. Een H. B. S. film is niet zoo modern als de litel bedoelt. Integendeel: dit doet aan een schoolverhaal denken, zoo als de vorige generatie die las, en dan van de goede soort. In de nieuwere is over 't algemeen beier geluisterd naar de gesprekken der jongens, en meisjes is de loon losser, „echter", en speelt de voetbal ende flirt nogal eens een hoofdrol Uit deze II. B. S. film zijn heiden nagenoeg geheel geknipt, maar is daarentegen veel plaats ingeruimd voor lessen en rapporten. Jeugdige knapen, die niet dom zijn, maar lui gemakzuchtig, lcunncn een voorbeeld ne men aan Gert-Janf uit dit boek. Als zoodanig kan 't voor velen Zijn waarde hebben, en is 't daarom ook een school verhaal van de goede soort Zoo zelfs. al dit nog meer beteeken! in onze be oordeeling. dan het feit: dat den schrij- romans blijkbaar beter afgaat dan jongensboeken. Wij hebben niet lang ge leden een roman van J. Treffers zeer kunnen prijzen. En ook nu is hij 'l best geslaagd in gesprekken mei ouderen met de moeder van Gert-Jan of met den directeur der H. B.> S Rekel door Cissy van Marx- vcldt. t'ilg. Valkhof f en Cl Amers foort liet zou ons niel verwonderen, als iïssy van Marxvekit's boeken „verslon den" wórden, cn langzamerhand dezelfde populairst zullen krijgen als School idyllen, en het Veulen e. d. van Top Naet. We kunnen slechts herhalen wal e van de Joop ter Heul-cyclus, cn van ,Hel Nieuwe Begin" opmerkten- 'nzcld- flair om jonge meisjeslevens te beschrijven; Steeds geestig, pittig, ner gens aangedikt, nergens geforceerd. Al leen met de karakters der bijpersonen, der groole menschen ligt de schrijfster nogwel eens overhoop; die worden nog wel eens n beetje Caricatuur tegenover de natuurlijke frischhcid der hoofdper soon. Docli ook dal wordt beter, het geen aan haar werk ten goede komt. Rekel is hel aristocraten van den buiten dochtertje, die haar ervaringen beschrijft Wat 'n heerlijk gevoel voor humor dat haar over zooveel heen helpt 1 ,n daarbij de vroolijke bohème van het gezin Buitink op de Katuil, de goed hartige strengheid van Oom Boudewiju, de printerige stijfheid van juffrouw Fransen. Precies gequalit'iceerdeen al leraardigst hoek? hebben Tim lief le hebben, maar je weet zelf beter dan een van ons waar je ge luk ligl. en je liebt gelijk, dat ]e hel aan neemt. En denk nooit, Sara dat er door deze dingen een verandering komt in onze vriendschap Ik kon tusschen de regels van je brief door lezen, dat je Izoo'n soort gedachte in je hoofd hadl. Zoozeer hoop ik. dat d it geen 'erwijdering tusschen ons ^eeft, dat ik voorstel, begrijpend dat het te veel van je gevraagd zou zfju in dit gevat ons te komen, dat ik in Monkshaven kom. Ik zou graag met den gelukkigen sterveling willen kennis maken, die mijn Sara gewonnen heeft. Ik ben niet al te best in orde geweest den laatsten tijd de hitte heeft me geen goed gedaan en Geoffrey wil graag, dat ik een poosje naar zee ga. Hus schijnt alles er op te wijzen, dat ik naar Monkshaven moet gaan. Is jullie primitieye dorpje een ho tel rijk? En zoo niet? kun je dan een paar behoorlijke kamers voor mij bespre ken De rest van den brief handelde nog over enkele bijzonderheden van pracli- schen aard betreffende het voorgenomen bezoek en Sara was in de haasl van haar vroolyke opwinding onmiddellijk naar het Cliff hotel gerend en had de mooiste kamers, die er maar waren, voor Elisabeth besproken. Op weg naar huis ontmoette zij Garth in de hoofdstraat en vertelde hem dade lijk hel nieuws. „Ik heb juist kamers besproken in het Cliff hotel voor een kennis van mij die hier komt logeeren", zei ze toen hjj naast haar kwam loopen. „Een vrien din". voegde zij er haastig bij, ziende dat hij de wenkbrauwen fronste. Zooveel te beter! Maar ik kon het an ders best stellen zonder kennissen van je mannelijke or vrouwelijke die zijn volkomen overbodig" met een glim lach. „Wel, ik ben blij, dat mevr. Durward komt, omdat „Wie zei je9" viel Garlh haar in de rede, plotseling stilstaand. „Mevrouw Durward Tim's moeder, je weel wel", legde zij uit. Zij had hem de geschiedenis van haar korte verloving met Tim toevertrouwd. Trent .liep weer door. maar langzamer, de veerkracht scheen plotseling uit zijn slap verdwenen. „Denk je niet", zei hij op eigenaardig afgemeten toon, ..dat het in de gege ven omstandigheden wel een beetje pe nibel zal zijn mevrouw Durward hier hebben?" Sara verwierp die gedachte en trachtte hem uit te leggen, dat het juist teeke nend was voor de groote vriendschap van Elizabeth, dat zij naar Monkshaven kwam. „Wanneer komt zij?" vroeg Trent. RECHTZAKEN. Tn liooger beroep heeft voor het Gerechtshof le Den Haag terechtgestaan de koopman L. H. II. D„ uit Tegelen, door de rechtbank te Rotterdam wegens hel uitgeven van '20 valsche bankbiljet ten van 100 biljoen mark. veroordeeld (tot 2 maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Hel O. M„ dat 2 jaar gevangenisstraf had geöischt, was van dit vonnis in ap pel gegaan. Eiscli 1 jaar gevangenisstraf met aftrek an "?te voorloopige hechtenis. Hel Hof le Amsterdam veroordeelde lol 1 jaar gevangenisstraf voorw., met een proeftijd van drie jaren, een 42- jarige bloemkweekcr uil Aalsmeer, be schuldigd van opzettelijke brandstichting in den nacht van 27 op 28 Mei 1.1., ge* plcegd in een wagenloods te Aalsmeer, grenzende aan gebouwen, welke een waarde van f 220.000 hadden. De rechtbank te Haarlem had belet, eveneens tot 1 jaar voorw. gevangenis straf veroordeeld. Hel gerechtshof te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak legen een 35-jarigen bootwerker, die door de recht bank aldaar was veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf, wegens berooving van een bankdirecteur uit Barmen voor een bedrag van 1' 10.500, in een verdacht per- Ceel aan de Ceintuurbaan. Het Hof ver nietigde het vonnis. Opnieuw rechtdoen de, veroordeelde liet den bekl.. die. in eersten aanleg ontkend, doch in hooger beroep bekend had, evenals in eersten aanleg, lot drie jaren gevangenisstraf, De rechtbank te Maastricht heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 30-jarïgen N. L. S., beschuldigd van over treding van art. 242 W. v. Sir. Bekl. is •eroordeeld lot vijf jaar gevangenisstraf. De eiscli was 8 jaar. De 55-jarige J. P. S„ die had terecht gestaan terzake van overtreding van art. 248 W. v. Str. en die door tyvee deskun digen was onderzocht, werd van alle rechtsvervolging ontslagen, terwijl zijn opzending naar een rijkskrankzinnigen- geslicht voor den tijd van één jaar be- •olen werd. De eisch was 4 jaar gevan genisstraf. „Donderdag. Ik hen erg verlangend, dat je haar zult ontmoeten, Garth. Zij heeft zoo iets bijzonder liefs. Ik vind het prachtig van haar, dat zij mijn verbroken engagement met Tim niets geen verander ring in onze vriendschap laat maken. De meeste moeders zouden een wrok ge houden hebben!" „En denk je, dal mevrouw Durward het over het hoofd ziet!" vroeg hij met °°,n eigenaardige» glimlach. Sara verzekerde hem enthousiast dat t het geval was. „Het zou mij verwonderen!" zei hij peinzend. „Het zou niets zij voor Elis.. voor een vrouw, dan ook" hij verbe terde zich haastig „om zóó gemakke lijk van een gedachte, die ze zich een maal in hel hoofd heeft gezet, af te stappen." „Wel," lachte Sara vroolijk, „tegen woordig kun je een meisje niet meer dwingen een man te trouwen, dien zij niel hebben wil, en je kunt haar even min verhinderen den man le nemen, van ,'ien zij wei houdt." „Ilc weet niet. Een vrouw met groot doorzettingsvermogen kan een heeieboel doen." fWMt m ■>!#»-) KUcttriscke Drukkerij G. Wu

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6