ran 1' tiOOO, de gemeente, behalve met de jaarlijks aan het rijk verschuldigde an nuïteiten, belast zou worden met rente en atlossing van de aan te gane geld- feeuing; «tal daarentegen bij liet uitspreken van hel faillissement de gemeente, uit hoof de van hare door eerste hypotheek ge dekte vordering dein ouderpand gegeven woningen kan doen verkoopeu en het zij uit de opbrengst zich zelve voldoen, hetzij zelve de woningen koopen voor t bedrag waarvoor door haar hypotheek is verleend, dat in lieide gevallen de gemeente vrijkomt van de vereeniging en in het eerste geval uil de opbrengst hare ver plichtingen jegens het rijk kan voldoen en in het tweede gevat zorg kan dragen, dal de woningen ten meest mogelijken bate voor de gemeentekas worden ver huurd overwegende mitsdien dat ook een eventueel faillissement der Algemceue Woningbouw vereeniging geen nadeel voor de gemeente behoeft te zijn en dat het derhalve uit dien hoofde evenmin noodig schijnt, door het verstrekken van een be drag van f6000, aan die vereeniging en het aangaan van een getdieening totdat bedrag zoodanig faillissement af te wen den. ten slotte overwegende, dal mitsdien geen enkel gemeentebelang het aangaan der geldleening vorderI. De heer De Priester juicht het voorstel van B en W toe. B. en Wr. hebben het inzicht gekregen, dat het nu welletjes is. in hel adres van Ged Staten komen verschillende onjuistheden voor, die spr. nader beziet. Het is b.v. onjuist, dal de extrawerlcen niet in op dracht der directie zijn geschied, even eens, dat die f G000 a fonds perdu, worden verstrekt Is het raadsbesluit soms bij Ged. Staten verkeerd toege licht'? De vereeniging staat toch borg. dat de annuïteiten worden afgelost Of er nog meer opeischbare schuld is, meent de bouwvereeniging te moeten betwisten. De voorzitter zegt, dat B. en W. alle moeite hebben gedaan om de lee ning goedgekeurd te krijgen. Blijkbaar hebben Ged. Staten meer het oor ge leend aan den inspecteur. Bij Ged. Staten is er bovendien op gewezen, dat de huren vastgesteld zijn door den Minister. De heer Brouwer meent, dal uit talles blijkt, dat Ged. Staten goed zijn in gelicht Toch draaien ze om de zaak heen. De heer Melis zegt, dat B. en W, liet schrijven van Ged. Staten niet pret tig vonden. B en W meenen. dat hunne overwegingen niet voldoende zijn voor den raad om erin te kunnen berusten; .vandaar het voorstel De vraag is nu. wat de rechtbank zai doen. Die heef! de behandeling 4 weken uitgesteld. Wat doet ze als die om zijn? De bouwvereeniging heeft er kend de vordering aan de aannemers schuldig te zijn, daar kan de zaak niet op stranden. Maar wel heeft de aannemer de bepalingen niet opgevolgd, en komen er voor de bouwvereeniging met 1 Jan. schulden los. Spr hoopt, dat het gemeentebestuur nog eens gelegenheid krijgt de zaak nader uiteen te zetten en nog eens een on derhoud bij Ged. Staten zal aanvragen De voorzitter wijst er op. dat niefs zoo duur is. als dat de gemeente ïelf zoo'n bedrijf zou gaan uitoefenen. De heer Job se betoogt, dat hij vroe ger tegenover het woningbestuur en de aannemers zeer welwillend heeft gestaan. Dat doet hij nog tegenover het woning- bestuur, maar niet tegenover de aanne mers. Er is wel degelijk door den in specteur aangetoond, dat de aannemers geen recht hebben op hetgeen ze vra gen. en hel faillissement wordt daar door volgens spr. zeer twijfelachtig Wat door den inspecteur is gezegd, is bezwaarlijk te herhalen, daar T in besloten kring behandeld is. maar alleen omdat hij vreest, dat het gemeentebe lang in het gedrang zal komen, zal spr. zijn standpunt "handhaven, en mee voor brandden op haar mond. haar hals, haar witte gesloten oogleden en de stijve om klemming van zijn armen een physieke pijn was, maar een pijn, waarvan het on dergaan een heerlijkheid was. .,Dns - dus je hebt me lief?" Zij leun de tegen hem aan, ademloos, haar slem was onzeker en haar slanke lichaam tril de van Hartstocht. „Je liefhebben?" De greep van zijn armen om haar heen was het antwoord. ..Je liefhebben? Ik heb je lief met mijn ziel en mijn lichaam, hier en wat er hiernamaals komen mag. Je bent mijn aarde en mijn hemel - de beteekenis van alle dingen Plotseling brak hij af, en zij voelde, dat zijn armen ver slapten en langzaam loslieten als getrok ken door een onzichtbare macht. ,,Wal zei ik?" De gloed van den hartstocht was uit zijn stem verdwenen, die nu vlak en toonloos klonk. „De beteekenis van alle dingen?' Een vreemde, korte lach, gesmoord, als de kreet van iemand, die gepijnigd wordt. „Dan hebben de dingen geen beteekenis meer" Sara staarde hem aan, ontzet en vol angst. „Garthl Wat is er?" fluisterde zij. „Wat is er gebeurd?" Hij draaide zich om. liep een paar passen van haar weg eu bleef daar staan heel stil, met gebogen hoofd, zijn oogen dit voorstel stemmen. Ging 't alleen om de aannemers, dan zou bij zeer beslist verauderen van stem, maar daar ook andere mensclien er door getroffen wor den. die onschuldig zijn, zal spr. zijn slem handhaven. Spr verwacht echter van hel hooger beroep niets. De inspec teur zal zeker de regeering op dezelfde wijze adviseeren als Ged. Staten. De heer Melis betreurt 'het. dat de lieer Jobse dingen heeft gezegd, die in besloten gezelschap gezegd zijn. Den heer Jobse heeft 't verwonderd dat een cn ander niet eerder gezegd is door den heer Melis. De heer Brouwer wijst er op, dat de motieven van Ged. Staten onjuist zijn Daar gaat het om, en daar moet op gewezen worden. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met de stemmen van de heeren Kodde en Lasoe tegen. Dc heer De Priester zou witten, dat wanneer B. en W. worden opgeroe pen. zij mondeling bij de Kroon advi seeren zullen. De voorzitter zou daartoe eeu commissie uit den raad willen benoemen. De heer Jobse zou dan een der te genstemmers er bij willen. De heer Brouwer meent, dat er al een tegenstemmer bij is, die voor 10 geldt. Veer Abeele Aan de orde is het ontwerp voor een bedieuingsovereenkomsl van het roeiboot- veer aan de Abeele. De ontworpen dienstregeling is de zelfde als de bestaande. De voorzitter stelt aanhouding voor. Ue regeling is uadeelig voor de gemeente. Het blijft een rijksveer; de gemeente neemt hel in onderhoud voor 3 jaar, alles eronder begrepen, voor f 1000 per jaar. Spr. zou de zaak nog eens willen onderzoeken. Wij moeten er veel op toeleggen. Hoeveel, zou dooreen deskundige onderzocht moeten worden. De heer Brouwer zegt, dal het rijk er blijkbaar geen voordeel in ziet. Deze toelichting ziet er precies zoo uit als de vorige. Na nog eenige discussie wordt het voorstel vau den voorzitter z. h. st. goedgekeurd. Schrijven A. N. W. B. Aan de orde is een schrijven van den A. N. Wl B., Toeristenbond voor Ne derland, over den aanleg van rijwiel paden, enz. B. en W. stellen voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Z. h. st. goedgekeurd. Subsidie Groene Kruis. Aan de orde is een adres der ver eeniging Het Groene Kruis om verhoo ging der subsidie. B. en W. stellen voor het bedrag te brengen op f 100. De heer de Priester is geen voor steller geweest in de vergadering van bet Groene Kruis voor verhooging. Dit stond oujuist in hel verslag. Spr. wenschl echter wel verhooging van het subsidiebedrag, meer dan B. eu W. voorstellen, en verdedigt dit na der. Hij stelt voor het subsidiebedrag te brengen op f150. De heer Brouwer zegt, dat beslo ten is hier een rijwielbrancard aan te schaffen. Dat kost veel geld. Bij stemming staken de stemmen (5 Jegen 5). Politieverordening. Wat betreft de commissie voor de sa menstelling eener nieuwe politieveror dening wordt besloten van iedere fractie een lid te benoemen, n.l. de heerefu Oijsouw, Suurmond, Jobse en de Pries ter Begrooting 1925. De heer de Priester constateert zijn voldoening over dc rondzending der begrooting. Daardoor kan men met meer kennis van zaken de begrooting behan delen. Spr. mist echter een beschouwing over den financiëelcn toestand der gemeente. Waaruit kunnen de meerdere inkomsten worden geput? Spr stelt voor een be lasting naar draagkracht. De Memorie van Toelichting kan geen aanspraak ma- met zijn eene hand bedekkend. De zonneschijn, die door het groene bladerdak sijpelde, tooverde vroolijke, huppelende plekjes van goud op liet pad en de bladeren dansten in den wind, en waar de ineengestrengelde rozentakken een opening hadden gelaten, wierp he! eer- bundel van heldere, trilleide siralen dwars door de pergola Het schitterde als een lichtend zwaard tusschen den man en de vrouw, alsof het hen van elkaar scheidde en ieder naar zijn eigen schaduwkant drong. „Garth Bij het hooren van haar slem liet hij zijn hand neervallen en kwam langzaam terug naast haar. Zijn gelaat was bijna grauw en de gemartelde uitdrukking van zijn oogen deed haar pijn alsof zij door een mes gewond werd. „Je moet trachten mij te vergeven," zei hij, 'b'eel zacht en snel sprekend. „Met geen recht ter wereld mocht ik je zeggen, dal ik je liefheb, omdat... omdat ik je niet kan vragen met mij te trouwen. Ik héb je vroeger verteld, dat ik mijn aanspraak op de mooie, goede dingen in het leven heb opgegeven. Dat was waar« En omdat ik dat weet, had ik ver weg van je moeten blijven want ik wist, hoe het mij gaan zou. vanaf het eerste oogeablik dat ik je zag. Ik vocht ertegen ia het begin ik probeerde ja aiet lief te hebben. Naderhand gaf ik het ken op een uitvoerige toelichting. Wel ke straten komen er voor vernieuwing of verbetering in aanmerking? Wat denken B. en W. te doen voor de instandhouding der sell ooigebouwen? Over de riolcering vond spr. niets op de begrooting, en er is toch besloten een afdoend rioleeringsstelsel te ontwer pen Over den aard van hel avondonder wijs tieeft de raad nog geen voorstel bereikt. Ten slotte vraagt spr. naar de plan nen, nu vóór 1 Mei 1925 de ophaling van asch, vuilnis en faecafiên opnieuw moei aanbesteed worden. De heer 0 ij s o u w dringt op afdoende verbetering van den Deinsvlielweg aam. Hiervoor is f 125 opgebracht en in de gemeentekas gestort. Spr. klaagt over het onderhoud der landbouwwegeu. De voorz. wijst op de verplichting van aangelanden voor het onderhoud der binnenwegen te zorgen. Echter kan het onderhoud van dezen weg een punt van overweging uitmaken. Bij de artikelsgewijze behandeling stelt de heer de Priester den post pre sentiegelden der raadsleden te brengen op f400. Een raadslid mag geen finan- cieele schade lijden. De voorz. adviseert dit voorstel aan te nemen. Het voorstel wordt aangenomen met 7 tegen 3 st. Tegen de heeren Melis, Arendse en Kodde. De heer de Priester zegt dat de contributie aan de Vereen, v. Ned *rl. Gemeenten gebracht is van f29 v. j. op f63. Hoe komt dat? De voorz. De contributie gaat per iuwouer. De post (f 100) voor ver teeringen ten behoeve, van het stembu reau vindt de de heer de Priester hoog Er wordt ook wijn gedronken. De voorz. zegt, dat hel lidmaat schap van het stembureau toch ook wat aantrekkelijk moet worden gemaakt. Er zijn drie stembureaux; de uienschen moeten toch eten. De heer Melis zegt, dat 't hier al leen een begrooting geldt. Als t met minder kan, gaal 't daar mee. Spr. vindt ook niet noodig. dat er v/ijii -wordt ge schonken. De heer de Priester zegt, dat hij niet tegen verlaging is als er geen wijn wordt geschonken. De post onder de uitgaven bevolkings registers en huisnummering (f 100) wordt op f 50 gebracht. De post reisgeld voor passanten en overige uitgaven der politie vindt de heer Jobse te hoog (f 250). Bij de kermis enz. doen veel te veel marechau- sees dienst. De voorz. zegt, dat er eenige meer moeten zijn; ze moeten elkaar eens af tossen. Alles marcheert goed, er wordt geen wanklank gehoord. Laten we 't zoo taten. I)e heer Suurmond. stelt voor de belooning en premies aan brandmeesters en brandspuitlïeden met f 50 te vermin deren. - Z. h. st. aangenomen. Een voorstel om de post subsidie aan het Groene Kruis vast te brengen op f 150, wordl verworpen met 6 tegen 4 st. De post onderhoud van straten en plei nen v. j. f25; is verhoogd lot f 100. De voorz. deelt mede, dat besloten is ook rondom het borstbeeld van Mar- nix van St. Aldegonde verfraaiing aan te brengen. De heer De Pa g t e r vraagt naar de vermindering van den post wegen eu voetpaden van f 5525 op f 1500. Daar komen we nooit mee uit. f 3000 kost de nieuwe weg alleen al. De Nieuwstraat moet het volgend jaar hersteld worden; die kost f 1000. De heer Melis heeft geen bezwaar de post te verhoogen tot f 5000. De heer de Prieste r vraagt wat B. en W. aan de straatverbetering denken ife doen. De voorz. zegt, dat overgelegd kan worden waar hier en daar eens putten uitgehaald kuunen worden. De lieer De P a g t e r beveelt aan het plein voor het gemeentehuis eens in een beteren toestand te brengen. op. Maar ik dacht nooit, dat... jijook van mij zoudt houden. Dat scheen me iets, dat menschelijkerwijs gesproken niet mogelijk was „Niet mogelijk? Ik zie niet in waarom „Begrijp je dat niet?" Hij glimlachte toen. „Wanneer jij een man was geweest, die meer dan twintig jaar onder een druk heeft geleefd, die niets ter aanbe veling heeft in de wereld en alleen een bevelkfe reputatie zijn levenswerk kan noemen, aan zou hij óók gedacht hebben dat het onmogelijk was. In elk geval ik dacht het en omdat ik zoo dacht, durfde ik mijzelf het genoegen gunnen je een enkele maal te zien en nu en dan in je gezelschap te zijn. Misschien," zei hij grimmig, „was het een even groole kwel ling als een genot... ik was dicht bij je.,. Ik kon je zien.... je hand aanrakenje kleine diensten bewijzen, wanneer het misschien eens voorkwam. Dat was al les ietsiets heel heerlijks in een le ven, dat geen verder doel of nut meer had. En ik dacht, nat ik mezelf in be dwang kon houden.... je nooit kon laten merken, dat ik je liefhad...." „Je hebt ten minste genoeg je best gedaan mij te overtuigen, dat je dat niet deed", viel zij hem bitter in de rede. „Ja ik probeerde het", zei hij eenvou dig. „En het lukte mij niet. En nu is het eenige, dat mij overblijft, weg te gaan. Ik zal mijzelf nooit vergeven, dat ik pijn Besloten wordl de post met 1' 500 te verhoogen en te brengen op f 5000. I)e heer Brouwer vraagt yt' B. en \Y. niet bij het kerkbestuur kuunen aan dringen op verbetering van den slechten toestand van de begraafplaats. Men loopt tot over de knieen in liet gras. De heer Gij so uw zegt dat '1 vaak genoeg omvergehakl wordt, maai' 't is eeu natte zomer geweest. De heer Ilrou w e r gelooft toch, dal de bepalingen niet goed worden nageko men De heer Lasoe klaagt eveneens over den slechten toestand, en evenzoo de heer Jobse. Hel is voorgekomen dat iemand over een schedel struikelde. Deze moeten toch weer begraven wor den. De vergadering wordl hierna verdaagd tol Woensdagavond half acht. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Archief Z. G. der W. Het „Archief voor 1924 van liet Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen is verschenen. Behalve het jaarverslag van den se cretaris en de gewone naamlijsten, bevat het Bijdrage tol de geschiedenis van het St. Jansgasthuis te Aardenburg (1258— 1604) door dr. J. de Hullu; de beteekenis van het woord Walche ren, door ds. J. R. van Eerde, de behandeling van bloedziekten met Röntgenstralen, door dr. 0. Orbaan (met eenige foto's van behandelde gevallen); Rekenslaafjes van Napier, door dr. J. A. Vollgraff. De mededeeling van ds. van Eerde over het woord Walcheren, luidt als volgt „Omtrent den naam Walcheren ging mij een licht op toen ik de beteekenis 'vond van den uitgang eren. In eren leerde ik zien het woord horn, dat in hel Friesch en verwante dialecten nog voorkomt in de beteekenis van hoek, overeenkomend met hel Latijnsche cornu en het Celtische chorn. Wij vinden het woord terug in Hoorn, Zuid- en Noordhorn, Barsingerhorn, in Giethoorn, versmolten lot Gieteren, Eemshorn, versmolten tol Eemster. Ook laat het zich herkennen in Staveren. Walcheren laat zich dus omzetten tol Walecorn en het heeft dezelfde samen stelling als Cornwallis en Cornouailles in het Noorden van Frankrijk. Alle drie cle namen beteekenen Walein- hoek. Walcheren is dus oorspronkelijk een woonplaats van Walen of Kelten, zooals ziel» ook laai afleiden uit liet voorkomen der bevolking, dat overeenkomt met het uiterlijk der zuidelijke bevolking van het Walenland." ,r. 3 - „Plastische Kunst in Huis', door Jan Lauwe- riks. Uitg. W. L. en J. Brusse's Uitg. Mij. Een boekje uit de serie „toegepaste kunsten in Nederland", geschreven door iemand die zelf tof de beeldhouwers in ons land behoort. Hij erkent dat de hedendaagsche Ne- derlandsche beeldhouwkunst het voor een groot deel aan de bouwkunst te danken heeft dat zij uit het onpersoon lijke en geestelooze werk der negentiende eeuw tot een lioogere geestesgesteldheid is verheven. En bijgevolg begint hij zijn beschouwing met eenige historische op merkingen over de bouwkunst, en over den invloed daarvan op de beeldhou wers, vooral toen de jonge achitecten die op Berlage volgden, wel diens zui verende principes aanvaardden, maar meer vrijheid in hun ontwerpen zochten, wat aan het beeldhouwwerk ten goede kwam En achtereenvolgens worden dan de voornaamste kunstenaars op dal ge bied besproken, terwijl achterin het boekje afbeeldingen van werken dezer beeldhouwers een denkbeeld van hun kunst geeft. Het zijn: dr. J. Mendes da Costa. L. Zijl, J. I. M. Lauweriks, J. O. in je leven gebracht heb ik, die zoo zielsgraag je enkel geluk zou hebben ge brachtGroote GodI" fluisterde hij bij zichzelf, alsof de gedachte bijna overwel digend was van de duizelingwekkende gedachte, „degene te zijn ,die je het ge luk zou hebben gegeven!...." Hij zwoeg zijn mond vertrok zich pijnlijk. Nu kwam haar stem weer, zacht smeekend. „Ik zal het je nooit vergeven, wanneer je weggaat en mij achterlaat," zei ze. „Ik kan nu niet meer zonder je, nu ik weet, dat je mij liefhebt." „Maar ik moet weggaanI Ik kan niet met je trouwen.... Je hebt het niet be grepen..." „Ileb ik dat niet? Zij glimlachte een zachte, wijze, wonderlijke glimlach, die diep uil haar hart kwam, even haai' lip pen streelde en in haar oogen bleef loe ven. „Zeg mij eens," zei ze. „Ben je ge trouwd, Garth?" Hij vloog op. „Getrouwd" Dat verhoede de hemel 1" „En wanneer je met mij trouwde, zou je dan iemand een onrecht aandoen?" „Alleen jou zelf", antwoordde hij bit ter. „Dan doet al het andere er niets toe. Jij bent vrij en ik ben vrij, eu ik heb je lief!" Zij boog zich naar hem toe met uit gestrekte handen, om baar mond speelde Allorf, Thercse van Hall, H. A. van den Eijndc. llildo Krop, Theo van Reijn, L. Bolle, Joh. Radécker, G. Jacobs van den Hof, A. Remiens. B Jordens. H. van Remmen, J. Polet, H. F Bieling, H. J. Jansen v. Galen, Henrielle Vaillant. Bert Nienhuis en Willem Brouwer. En dan daarnaast de medaillekunst, waarvan worden besproken, met af bed dingen van hun werk J. C. Wüoanecke,, L. Bolle, C. J. v d. Hoef. Huih Luns en J. Kriege. De afbeeldingen in deze uitgave zijn als altijd bijzonder mooi. „Het nieuwe b e g i n", door Cissy van Marxveldl. Uitgave Valkhof!' eu Co. Amersfoort. Cissy van Marxveldl heeft een uitste- slekend talent jonge mefsjeskurakters te beschrijven. Ze doet dit met humor en en frischheid. en steeds raak, nergens opgeschroefd Haar hoofd- eu bijperso- soneu zijn zoo uit het ajledaagsche ge wone leven Dat is het aantrekkelijke van al haar boeken, en daarom lezen wij ze graag. Wat aardigs, pittig echt jong vrouwtje is in dit boek Lous; hoe juist de swellerige houding van Lex Een kort verhaal, dat graag gelezen zal worden. LANDBOUW. Alen meldt ons uit Tholen.- Bekeud is, dat ons eiland behoort tot die deelen van Zeeland, waar de meest intensieve en uitgebreidste teelt van aard appelen is en dal sommige jaren de be- leelde oppervlakte méér bedraagt dan een vijfde deel van at het bouwland, dat beploegd wordt. Ook dit jaar waren er veel uilgepoot en hoewel de verwachtin gen van den aardappeloogst, gezien de vele regens, niet hoog gespannen waren, is de uitkomst niet tegengevallen. Althans vele akkers brachten meer op, dan de schatting was, maar een teleurstelling kwam bij velen toen bleek, dat een 3eel der knollen zeer ziek was en «us voor de consumptie ongeschikt. De prijs liep evenwel spoedig zoo hoog, dal óók de mindere opbrengst bevredigende resulta ten gaf door den prijs. In de laatste we ken kwam er eenige kentering in die prijzen, en op het oogenblik is er feitelijk weinig of geen sprake van handel in dit artikel. Veel is opgeborgen in de winterkwartieren. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Iftdltche stoomvaartlijnen Venezuela. 26 Oct. n.m. lö u. 39 m. 39 mijl Zuid y. Land's End, Amsterdam haar West-Indië. Palamed, 26 Oct. te Amsterd. v Java. Prinses Juliana, 26 Oct. te Port Said, Amsterdam naar Batavia. «m-»1 Tabanan, 26 Oct. v.m. 10 u. te en n.m. 3 u. v. Marseille, Batavia n. R'dam. Tosari, 27 Oct. v. Batavia n. R'dam. Patria. 27 Oct. 's midd. 12 u. te Mar seille. Rotterdam naar Batavia Johan de Witt, 26 Oct. te Amster dam van Batavia. Rembrandt, 27 Oct. te Southampton, Amsterdam naar Java. Krakatau, 26 Oct. te Genua, Java n. Amsterdam. Koningin der Nederlanden, 25 Oct. te Suez, Java naar Amsterdam. Kedoe, p. 26 Oct. Vlissingen, Rotterd., 1. van Antwerpen naar Java. iStoomvaartlijnen op Noord Amerika. Westerdijlc, 26 Oct. v.m. 1 uur 35 m. 700 mi^ Z.W. van Valentia, New-York naar Rotterdam. Rotterdam, 25 ct van New-York a. Rotterdam. Kinderdijk, 26 Oct. n.m. te New-Or- leans van Rotterdam. Mapia. 27 Oct. 's m. 12 uur 200 mijl van Scilly, New-Orleans naar Rotterdam. Madoeira, 28 Oct. te New-Orleans van Amsterdam. noch die wonderlijke glimlach. „Toe, zeg mij nog eens hoe lief je mij hebt" Maar er kwam geen antwoord. Hii ging een stap achteruit en keek haar aan met de lippen streng op elkaar geperst. „Ik moet het je leeren begrijpen", zei hij. „Je weet niet, wat je vraagt. Ik heb mijp leven schipbreuk laten lijden en daarvoor moet ik de boete betalen. Maar bij alles wat mij heilig is, ik wil Jou niet mee laten betalen! En wanneer je met mij trouwde, zou je dat ook moeten doen. Je zou je leven verbinden aan dat van een uitgestootene. Ik kan nooit de wereld ingaan, zooals andere menschen dat kunnen. Wanneer ik het deed" hij sprak langzaam „dan zou ik vroeger of later verdreven worden terugge- stooten in mijn eenzaamheid. Ik heb niets aan te bieden niets te geven alleen een leven, waarop van het be gin af aan een vloek rust. Begrijp mij niet verkeerd", ging hij voort "op veel haastiger toon. ,4j)| Werdt verreisd} fleotrtoefce DrafcMf S. Wl ém >Mr.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6