IddiirgsÉ Coarant ftDHUTQH De Kluizenaar Yan Far-End gaf', BIJVOEGSEL .VAN DE .VAN Dinsdag 28 Oct. 1924, No. 255. 1IET GEVAAR VAN EEN VERREN SPRONG. Vóór Genève zijn eindwoord sprak in hel Protocol, kon er genoeglijk door ieder, die zelf geen directe verantwoor delijkheid had voor de gevolgen van zijn woorden, worden geredeneerd over af schaffing Van leger en vloot. Maar toen kwam de Volkenbondsver gadering van Genève met haar lol prak tisch gebruik geformuleerd denkbeeld gezamenlijken oorlog tegen iederen onrechtmatigen aanvaller. Maar dal veronderstelt bij ieder der deelnemers, dus bij lederen aangesloten Staat, de aanwezigheid van een weermacht die aan zulk een gezamenlijke expeditie moet kunnen deelnemen. Dat neemt niet weinig den wind uit hel zeil van de propagandisten voor ge- heele afschaffing der weermacht, zoo als de Vrijz. Dem en de Soc. Demo craten. Wat die 'nog mochten willen overlaten voor een politiemacht, zal ze ker niet bruikbaar zijn voor een Volken - boudsexpeditie En uu komt voor hen de moeilijke vraag moeten we dan het Protocol van den Volkenbond afstemmen, dat ons tol verplichtingen kan brengen, die in strijd zijn met onze afschaffingsbeginselen? D. w moeten we den Volkenbond ver loochenen'' Bij de Vrijz Democraten heeft die moeilijkheid al vorm gekregen Onder leiding vau de anti-militaire propaganda van prof. van Embden zijn daar plannen in de maak tot wijziging van hel werkprogramma der partij in zake de weermacht. Voor de Zaterdag en Zondag a.s. te houden alg. verga dering is door het hoofdbestuur o a. een nieuw programmapunt aan de orde ge steld, toegelicht door prof. van Embden, Op het oogenblik leeft die partij nog onder het in 1920 vastgestelde beginsel instandhouding van een organisatie van geoefende manschappen met een eenvou dige bewapening ..voorzoover niet de internationale verhoudingen afschaffing of verdere beperking mogelijk maken." En in overslemming daarmee was ook in de paragraaf voor builenlandsche za ken voorzien in het geval dat „ons land naar billijken maatstaf zijn aandeel kan dragen in den tegen een zelfrichtenden slaat aan te wenden vredesdwang" van den Volkenbond. Maar wal in den tusschentijd door mr. Marchant en prof. van Embden in de Kamers werd bepleit, week daar steeds meer vau af. En in September stalde het Hoofdbestuur voor de bepaling aldus le doen luiden „Onafhankelijk van 'hetgeen internati onaal gelijktijdig bereikbaar is. onver wijlde afschaffing van al datgene, dat be stemd is voor oorlogsactie tegenover een vreemde staatsmachtdaartoe land en zeemacht terug te brengen tot een poli tiemacht met eenvoudige bewapening." En voorts werden er nog eenige ver anderingen voorgesteld, w.o. ook de schrapping van die bepaling van deel neming aan een actie voor vredesdwang. Maar na de pubHcalie van dat voor stel kwam hel protocol van Genève. En toen werden er stemmen gehoord die vragen hoe dat nu moet. Prof. Kranenburg stelde in het par tijorgaan zelfs ronduit de vraag „Is hel de bedoeling van hei Hoofd door MARGARET PEDLER. Geautoriseerde vertaling Yan W. E. PONT 43). „De Lavendeltante en Miles zijn aan 'l rondscharrelen in de kas", legde zij uit, mei een beweging van haar hand in de rich ling waar glas glinsterde achter de hooge buxushaag, die den rozentuin om- „Zijn ze?" Hel scheen wel of Trent, die op zoek naar zijn gast en gast vrouw was en hierin werd opgehouden, volkomen onverschillig was, of hij hen ooit ontdekken zou of niet. Hij leunde tegen een van de met to zen omslin gerde pilaren van de pergola en keek achteloos in de richting, die Sara aan wees. „Hoe is liel met Molly? vroeg hij. Sara lachte ondeugend. „Zij begint juist zak en asch op zij te schuiven voor iels meer aantrekke lijks", vertelde ze op ernstigen toon „Dat is goed. Ben je ben je weer heelemaal goed na dien val? Ik vraag naar dit alles, omdat ik een gevoel van •verantwoordelijkheid heb, nu jè mijn bestuur, dat, na de voorgestelde wijzi ging van punt 6, (builenlandsche zaken) Vrijz.-Democratische Kamerleden niet meer voor ratificatie van het protocol mogen stemmen zonder in strijd te ko men met ons, op die wijze veranderd, Werkprogram? En, zoo neen, waarom stelt men de schrapping van een punt voor, dat geheel ligt in de lijn van het Geueefsche Protocol? Als wij het niet reeds hadden, zou hel moeten worden ingevoegd, zou ik geneigd zijn te mee- nen. Voorshands hoop ik, dat de Bonds vergadering de schrapping van puut 6 zal verwerpen zij schijnt mij in bi komen strijd met onze beginselen.' De ï'edactie antwoordde o. a„ dat het hoofdbestuur ongetwijfeld nogmaals zijn aandacht aan deze aangelegenheid zdl .wijden, nu van zoo gezaghebbende zijde twijfel werd uitgesproken omtrent de juistheid van de zienswijze van dat be stuur. En hel jongste nummer van dat orgaan brengt de mededeeling, dat het hoofdbestuur 31 October zal overwe gen, of in dal voorstel niet nog enkele veranderingen moeten worden gebracht, die dan aan de algemeene vergadering op den volgenden dag zullen worden medegedeeld. En dalzelfde nummer brengt ook een artikel „Doorzetten" van M(archant', in hoofdzaak deze strekking hebbend dat men zich niet moet laten van de wijs n ren gen tloor de legervoorstanders, die zich nu gaan vermengen mei de paci fisten, door het protocol op den voor grond te schuiven „Deze list moet niet gelukken." Het lijlcl ons toe, dal de listigheid minder te zoeken is bij hen, die bezwaar maken legen het stelling nemen tegen het Volkenbondsidee, dan wel bij hen, die in het aanwijzen van die tegenstel ling een intrige zien van de legervoor standers. Men heeft hier o i. eenvoudig te doen met hel logisch gevolg van de ontwikkeling der feilen, waarmee het hoofdbestuur geen rekening heeft ge houden. toen het zijn voorstel ontwierp Getuige de aangekondigde herziening. Hoe hel daar verder mee gaat, zijn partijbelangen, waarmee wij ons niet zul len inlaten. Misschien lukt het geit en kool te sparen. Maar we hebben dit toch in hef licht willen stellen, omdat het zoo duide lijk aantoont, waarheen het hard van stal loopen op dit gebied leidt Wanneer dc kwestie van de onderlee- kening van het Protocol van Genève in de Kamer komt, zullen Vrijz, Democra ten en Soc Democraten daartegen stel ling moeten nemen, en zoo het beste werk van den Volkenbond moeten be strijden, willen ze niet in botsing komen met hun eigen leer van geheele afschaf fing van leger en vloot. Wij voor ons gelooven ook. dal er nog menig bezwaar zal voortvloeien voor de, kleine nalies uit zoo'n verplichte deelneming aan internationale strafexpe dities. Maar we meeuen. dat iedere staat, ook een kleine, althans moet beginnen te toonen, dal hij zelf iels ter hand having van den gedwongen vrede wil en kèn bijdragen. Eu dat is bij alge- heele weermacht-afschaffing een onmo gelijkheid. BINNENLAND. UIT DE PERS. Een naïef arsenaal We lezen in de a.-r. „Rotterdammer' De H(er\\; G(eref.j S(aatspartij) laat blijkbaar niet gauw den moed zakken. De reus, dien zij zegt te bestrijden, liet zich tol dusver door haar gekef nog geen oogenblik van de wijs brengen en zelfs de aanwending van een soort too- verformule, welke verband houdt mei de beginletters der H. G. S„ mocht niet lol hel gewenschle resultaat leiden. Toch moet in die richting hel middel worden gezocht om Rome den doodsteek toe te brengen. Is het ook aan onze voorvaderen niet gelukt door hun be roemd „geuzenpenningen" de macht der trotsehe moederkerk te fnuiken"' Deze auto hebt uilgekozen om dien val te bewerkstelligen. Sara klom van de ladder ar, eer ze antwoordde. Toen merkte ze kalmpjes op „Dan schijnt dal gevoel van verant woordelijkheid precies zeven dagen noo- dig gehad te hebben om tot ontwikkeling te komen." „Integendeel, zeven dagen lang ïsmijn weetgierigheid alleen bedwongen gewor den door de prikken van mijn geweten." „Was het dan" zij sprak heel zacht „was het dan je geweten, dal je van Sunnisyde deed wegblijven?" Zijn bruine oogen keken haar aan. „Misschien was het bescheiden heid", veronderstelde hij. „Voor de win kelramen slaan kijken, wanneer je een leege beurs hebt, is een povere bezig heid, die liefst maar vermeden moet worden." „Wilde je dan graag binnenkomen?*' hield zij vriendelijk aan. Half in gedachten had hij een doo- den tak van de rozenstruik naast hem afgetrokken en hoog die doelloos tus- schen zijn vingers heen en weer. Bij haar woorden knapte de tak door in zijn samengeknepen hand. Een oogen blik scheen hij de stukken verwoed weer aan elkaar te willen passen; toen liet hij langzaam zijn hand los en de gebroken tak viel op den grond. overweging heeft er waarschijnlijk den „Commissaris voor de Geuzenpenningen" toe gebracht aan de afdelingsbesturen der li. S. een circulaire te zenden, waarvan wij in „De Waarheidsvried vinden melding gemaakt De circulaire luidt als volgt. Waarde Broedersl „Vanaf heden kunnen de groöte al- deelingen op verlangen tijdelijk geuzen penningen in depot krijgen, zulks ter vermijding van administratie- en porto kosten alsmede strikjes en cocardes. Verder zullen binnenkort ook verkrijg baar zijn zijden zakdoekjes in twee soorten namelijk met een Oranje-Blanje- Bleu-rand en met twee gekruiste vlaggen en in hel midden een origineele geuzen vlag er op. Deze doekjes worden naar verlangen geleverd met geborduurd op schrift „Kerk Oranje en Vaderland", of wel zonder opschrift." „De Rotterdammer' merkt hierbij op Zooals men ziet schaamt de li. G. S. zich haar verwantschap met de oude Geuzen niet. Het zou echter mogelijk zijn dat de buitenstaaander de overeenkomst niet dadelijk wist vast te stellen. Toch is dat vooral met hel grootste belang Daarom voortaan allen een geuzenpen ning op de borsl Wie weel of de vijand op het gezicht er van niet aanstonds van schrik verstijft en dan ben je met eere van hem af. Om echter het arsenaal eenigszins in overeenstemming te brengen met den modernen tijd, zullen ook zijden lefdoek- jes worden verstrekt met een „origi neele" geuzenvlag er op. De Geuzen hebben n.l. het lumineuze idee gehad hun vlaggen aan de H. G. (S. te. vermaken waardoor liet thans mogelijk is voor de leden gratis een origineele geuzenvlag ter beschikking te stellen. Aangezien er veel meer Geuzen geweest zijn dan de ff. G. S.l eden lell, kunnen ook degenen, die vóór de a.s. verkiezingen lot de partij toetreden, zulk een geuzenreliquie be komen. Binnenkort zullen Ds. Grave- meijer, mitsgaders Ds. Den Hertog en vele andere vooraanstaande predikanten zich op deze 'origineele wijze getooid op den kansel en op slraat vertoonen. Zij vverwachten dat hun voorbeeld alom na volging zal vinden en zijn er zeker van, dat Rome zich nu spoedig op genade of ongenade zal overgeven. B GEMEENTERAAD VAN SOUBURG. Gisterenmiddag vergaderde de ge meenteraad van Souburg, onder voor zitterschap van burgemeester P. Buteux. Afwezig de heer Hollhuijzen, met ken nisgeving. dal hij ingaande 27 Oct. ontslag neemt als lid van den raad. De voorz. betreurt het, dal een lid zoo onverwacht ontslag neemt. De heer Jobse brengt den heer Holl huijzen dank voor wat hij iu hel. belang der gemeente gedaan heeft gedurende langen lijd De voorz. sluit zich hierbij aan Het schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. No tulen. De notulen worden z. h st goedge keurd. Straatnamen. Aan de orde is het geven van namen aan de z.g. Schout- en Cevaalstraat. B. en W. wenschen hel voorstellen van namen aan den raad over te laten De voorz. vraagt of de leden niet de namen zoo wenschen te houden. De lieer Brouwe r zegt, dat de naam Schoolstraat is ontstaan doordat die de huizen er gebouwd heeft. De naam is in den volksmond blijven bestaan. De heer C ij s o u w zou de namen zoo willen laten; zoo zijn ze nu eenmaal bekend. De lieer Lasou stelt voor namens de vrijz. fractie de Sclioulstraal v. Tev- lingenstraat, en de Oevaalslraal Buleux- straat le noemen. Bij stemming staken de stemmen De nadere stemming wordt aangehouden. De heer ,j o b s e verwondert deze stemming. Indertijd is besloten de stra len namen le geven naar gewezen bur- „Heb ik je nog niet duidelijk gemaakt", zei hij langzaam, „dat wat ik wensch, heelemaal niet in aanmerking mag ko men?" Deze korte woorden klonken alsof dit een eindbeslissing was en in de stilte, die volgde, keken twee paar oogen el kaar aan, wanhopig vragend, maai- ook antwoordend. Er zijn oogenblikken, dal bescheiden heid een slechte eigenschap is en dat het groote levensgeluk ervan afhangt of een ■vrouw dit begrijpt en den moed heeft er naar te handelen. Voor Sara was zulk een oogenblik gekomen en haar volkomen oprechte natuur was er niet bevreesd voor. „Neen", zei ze rustig. „Je hebt me al leen duidelijk gemaakt wal je verlan gen is, Garth. Moeten we nog langer verstoppertje voor elkaar spelen?" „Ik begrijp je niet", mompelde hij. „Begrijp je 'l niet?" Zij kwam dichter naar hem toe en het gezichtje, dat zij tot hem ophief was heel bleek. Maar haai' oogeu glansden. „Dien nacht, toen ik uit de auto vielwaswas ik niet bewusteloos." Een oogenblik staarde hij haar met fongeioovige oogen aan. Toen wankelde hij even en zijn hand klemde den pilaar vast, waartegen hij geleund stond, totdat de knokkels wit uitstaken boven de krampachtig-gespaonen hand gemecslers. Dal is toen ook gebeurd. Nu is dat weer hel geval. Waarom zijn er nu tegenstemmersSpr. vindt dat vreemd De heer de Priester had liever ge had dal die toelichting vóór de stemming was gekomen. Cursus b e ra c s l i u g 1 e e r. Voorts een verzoek van het bestuur der landbouwverceniging om een lokaal der openbare school beschikbaar te stel len voor een cursus in bemeslinglcer De heer Kodde zegt dat dit gevraagd wordt, om aan den drang vakkennis op te doen, te-gemoet le komen. Dde vak kennis wordt van regeeringswege ge steund op verschillende wijzen. Voor 'u lokaliteit meent de regcering, moet ech ter bij de gemeente worden aangeklopt Vandaar het verzoek. Dezelfde1 methode wordt over het heele land toegepast Er is hier al meer over gepraat; maar het is een unicum, dat een dergelijk ver zoek niet wordt Uxjgestaan. Er is verleden jaar een besluit geno men alle vereenigingen uil de openbare school te weren, maar deze vereeniging kan worden uitgeschakeld, van hooger- haud is tot dit verzoek geadviseerd, en men moet vooral letten op liet doel hel geven van nuttig, neutraal lager land bouwonderwijs. Spr. beveel! aanneming aan. De voo l' z. wijst op het genoemde besluit van verleden jaar. De bemesting- leer enz. is van groote beteekenis. maar hel besluit geen vereenigingen in de openbare school loe te laten is er een maal en het js moeilijk uitzonderingen te maken. De lieer IC o d d e wijst nog eens op het doel De heer de Priester had liever een verzoek gehad tol opheffing van hel ge noemde besluit. Nu is de raad niet com petent dit verzoek toe te staan. Spr. vraagt zich echter af. of hel noodig is. dat voor dezen cursus, waarvan spr. het nut volkomen inziet, lagere schoolloka len worden beschikbaar gesteld. Spr ge looft niet, dal de gemeente daartoe ver plicht zou zijn. Hij heeft daar niets over gevonden. Spr. zou willen dal de heer Kodde thans dit verzoek intrekt, en de volgende keer mei een subsidieverzoek aankomt De heer Job se gelooft niet. flat "l hier gaat om een neutrale instelling De lessen worden met gebed geopend en ge sloten. Voor katholieken zou dal een be zwaar kunnen zijn Spr. wijst ook op het besluit om vereenigingen in de lagere schoollokalen de toegang te weigeren. Uitzonderingen kunnen niet worden toe- geslaan. Een verzoek om subsidie zal echter zeker worden toegestaan, want iedereen ziet 't nul van het onderwijs in Zóó is spr. tegen inwilliging van hel ver zoek De heer Kodde wijst er nog eens op, dal niet de vereeniging op zich zelf gebruik wil maken van hel schoollokaal Hel gaal hier om het onderwijs. Er hoeft dus geen raadsbesluit te worden ver nietigd. De minister heefl met zijn advies een moreelen drang uitgeoefend, en in an dere gemeenten gebeurt liet ook. Op den cursus gaan jongens van alle gezindten De huidige onderwijzer is van Clir. beginselen; hij was gewoon zijn les sen met gebed te ojienen en le sluit°n. De heer O y s o u w verdedigt even eens hel verzoek. Het onderwijs is van groot belang. Een dergelijke steun ligt op den weg Wal subsidie geven betreft subsidie geven om in een ander schoollo kaal les te laten geven, terwijl de ge meente zelf 6 schoollokalen heefl. lijkt spr. niet juist. De heer de Priesler is T er mee eens, om het landbouwonderwijs te steunen, maar daar gaat 't hier niet om. Het gaat liier om '1 beschikbaar stellen van het schoollokaal, om een hygiënisch belang. liet schoollokaal moet behoorlijk worden geventileerd Dat zal niet ge schieden. als in die avonduren onderwijs wordt gegeven. Spr. wijst op het lokaal Reliobotli De heer Ivodde zegt. dal Rehoboth niet te krijgen is. Dan is men aangewe „"Was je was je niet buiten be wustzijn?" herhaalde hij toonloos. „Neen. Niet den heelen tijd. Ik hoorde wal je zei." Hij scheen zichzelf met geweld mees ter te worden. „Och, de hemel weet, wat ik op zoo'n oogenblik misschien gezegd heb", ant woordde hij op onverschilligen toon, maar zijn stem was ruw en lieesch. „Een man weet niet juist, wat hij zegt, wanneer de vrouw, die hij bij zich heeft, op een haar na aan den dood ontsnapt." Op Sara's lippen speelde een glimlach niet alleen teeder, of spottend, of ver wijtend, maar een betooverende menge ling van alle drie. Snel ging haar adem op eu neer. Garth hoorde hel. Toen sprak zij „Wil je me trouwen, Garth?" Hij deinsde terug, met een heftige beweging, fel beet hij zich op de lippen. Eindelijk barstte hij uit na een lange stilte „Neen, Neen! Dat kan ik nietl" Een oogenblik was zij overweldigd. Toen kwam de gedachte weer boven aan dien nacht, toen zij in zijn armen had gelegen en de doodsangst van dat oogenblik hem alle macht om zijn liefde te verbergen, had ontnomen, en zij wilde zijn loochenen niet erkennen. „Waarom niet?" Haar stem trilde. „Je hebt mij liefl" zen op een café, dat niet gewenscht is op hygiënische gronden De heer Brouwer erkent dal 'het verzoek der vereeniging een kwestie van onderwijs is, Maar dal kan l voor een muziek en zangvereeniging ook zijn. Daarom moet er geen uitzondering ge maakt worden. De lieer Melis wijst ook op hel besluit dat geen schoollokalen door ver eenigingen gebruikt mogen worden. Dat hierdoor het landbouw onderwijs ook op slraat is gezet, betreurt sjir. Wil de raad nu terugkomen op dat besluit"? Dat zou een oplossing zijn De beer Su urmoud gelooft niet, dat er geschikte lokalen zijn Men zou bepei'kende maatregelen kunnen stellen bij het ingebruik geven waar spr in dit geval een voorstander van is Ter- wille van het landbouwonderwijs. Bij de stemming merkt de heer de Priester op dat over dit adres niet gestemd kan worden De raad is incon- petent in dit geval. Wil de raad het be sluit vernietigen' De heer Kodde zegt nogeens. dal 't alleen om hel landbouwonderwijs gaat Het verzoek wordt verworpen met 5 tegen i stemmen. De heer de Priester builen stemming Tegen de beeren Jobse. de Pagter, Arendse, Lasoe en Brouwer. Duivenverbod. Aan de orde is een voorstel van B. en W tol wijziging der algemeene politie verordening duivenverbod van 15 Maart to\ 1 Mei.) De lieer Suurmond wil aanhou ding tot een algemeene herziening in dc politieverordening, Er zijn ook van an dere zijde verzoeken gericht op andere artikelen. De Voorz acht l toch geen bezwaar deze wijziging vast op te nemen De heer de Priester had ook een algemeene herziening gedacht voor deze wijziging. Spr. zou dit adres willen aan houden en i n deze vergadering een com missie benoemen lol herziening der poli tieverordening. De Voorz sluit zich hierbij aan. Het voorstel de Priester wordt aange nomen met algemeene stemmeu Woningbouwer- eeniging. Aan de orde is het niet door Ged. Sla- ten goedgekeurd raadsbesluit tot het aangaan eener geldleening ten behoeve der algemeene woningbouwvereeniging B en W. stellen voor hij den kroon in beroep te gaan tegen de beslissing van Ged. Slaten. In dit adres besluiten Ged. Stalen goedkeuring te onthouden aan het raads besluit der gemeente O. en W. Souburg tol het aangaan eener geldleening. groot f 6000. overwegende o. a. dat uit de ont vangen ambtsberichten en de gehouden besprekingen is gebleken dal de recht matigheid der verordening der aanne mers geenszins onomstoolelijk vaststaat. Voorts dal behalve de vordering der aan nemers de woningbouwvereeniging nog andere opeischbare schulden heefl, die zij niet bij machle is te betalen, dat de gemeente van de Algemeene Woningbouwvereeniging een voorschot heeft \erlcend van f 357.000 waarvoor aan liaar op de door de vereeniging met dat geld te bouwen woningen een eerste hypotheek is verleend. dal de gemeente zelve dit bedrag van f 357.000 van hel rijk ter leen heeft ontvangen en gehouden is tot terugbeta ling daarvan in 50 gelijke annuïteiten; dal mitsdien, onverschillig, of de wo ningbouwvereeniging al dan niet door het uitspreken van het faillissement op houdt te bestaan, de gemeente tegen over hel Rijk gehouden blijft tot het be talen der jaarlijksche annuïteiten; dat zoo de vereeniging mocht blijven bestaan, de mogelijkheid inderdaad niet uitgesloten is, dat die vereeniging aan de gemeente, geheel of ten deele, terugbe taalt de door de gemeente telkens aan hel rijk verschuldigde annuïteit, dat, indien de instandhouding van dp woningbouwvereeniging alleen bereikt zou kunnen worden en dan wellicht nog slechts voorloopig door het ver strekken a fonds perdu van een bedrag „Jaik heb je lief." Het scheen of de woorden hem ontrukt werden. Waarom wil je me dan niet trou wen?" Hel kwam niet bij haar op, dat zij iets ongewoons of onvrouwelijks deed. De man, dien zij lief had, had Zijn last lang genoeg alleen gedragen. De tijd was gekomen, dat zij terwille van hem zeil zoowel als van haar, hem de waar heid moest ontwringen, moest maken dat hij het zwijgen verbrak, dat hen beiden zoo lang had gekweld Wal ook de uitkomst mocht ziju, moei te en pijn of geluk, zij moesten het deelen. „Waarom wil je niel met me trouwen, Garth?" De korte vraag, bijna toonloos van gespannenheid, deed zijn hart opvliegen „Breng me niel in verzoekingI" riep liij heescli. O, God? ik weet niet of je beseft, hoe je me in verzoeking brengt?" Zij kwam dichter naar hem toe, legde haar hand op zijn arm, terwijl haar groote. donkere oogen hem zwijgend smeekten. Als of haar aanraking meer was dan hij verdragen kon, verbrak zijn moeilijk weergehouden hartstocht plot seling alle siagboomen. waarmee zijn ijzeren wil hem had omgegeven. Hij nam haar in zijn armen, lichtte haar bijna van den grond en klemde haar tegen zijn borst, terwijl zijn lippen

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 5