VSES*ifta>-S£g£7;ae55 Bronchitis, Vastzittend Siijm, Verouderde Hoest. Gebruik hiertegen Mijnhaiüt s Anga-Siroop, N 75. Bij ApotH.en Drogisten. (Ingez. MedJ J. Wij/fels Sr. voor meer ingenomen toegevoegd, dat hel geheele lerrei grond wegens uitbouw van de rijksveld wachterswoning. Het adres van de Z. V. Landbouw- oommissie met betrekking tot het op houden van duiven gedurende het tijd vak van 15 Maart tot 1 Mei werd aau- gehouden tot de volgende vergadering, waarop de ontworpen verordening zal behandeld worden. Door den heer W. P. Verplankc Wz. werd ecu stukje grond tegen een huur van f 10 per jaar beschikbaar gesteld als speelplaats bij school B te Driewegen, welk voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen met opzegging van hel vroeger gehuurde terrein van den heer Dhondt, dat wat veraf ligt en daardoor niet gebruikt wordt. Daarna doet de heer De Kok het voorstel den post subsidie Christelijke bewaarschool alleen ie ver- leenen Ie als er geen politieke vergaderingen in het gebouw gehouden worden; 2e als het gebouw naar de eischen des tijds onderhouden en schoongemaakt wordt. De voorzitter merkt op, dat dil voor stel dan ook betrekking heeft op de katholieke bewaarschool, wat door den voorsteller toegestemd wordt. Na eenige discussie trekt de voorstel ler het eerste gedeelte in, terwijl het tweede^ gedeelte aldus gewijzigd wordt: als het gebouw goed onderhouden en schoongemaakt wordt, waarna het voor stel wordt aangenomen. De begrooting over 1925 wordt in inkomsten en uitgaven vastgesteld op f 67785.77Vc. (Voor verder Stad men het Tweede Blad). n Provincie zi< Voor Uw succes is een welluidende stem van groot be lang. Gebruikt daar om vóór het zingen en spreken de ver- frisschende WYBERT TABLETTEN Grootedoozen 65 Ct (Ingez. Med.) VOORSTELLEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN .MIDDELBURG. Bouwterrein Noordsingel. Nu de aanleg van straten enz. op- en in den gemeentegrond, gelegen tusschen den Noordsingel en den Nadorstweg, welhaast voltooid is, achten B. en Wu het oogenblik aangebroken om over te gaan tot vaststelling der verkoopprij zen van dat bouwterrein. B. en W. hebben zich de volgende minimum-verkoopprijzen gedacht een gedeelte terrein langs den Noordsingel, tenminste f6.— per vierk. M.; 'een ge deelte terrein tenminste f 5.— per vierk. M.; een gedeelte terrein ten minste f 4.— per vierk. M. Voorts zij opgemerkt, dat er percee- len reeds eerder verkocht werden tegen f 4.— en f 4.50 per vierk. M. Het eerstbedoelde terrein zouden zij willen zien bebouwd met woningen, die in welstand overeenkomen met villa's of betere middenstandswoningen, en de beide andere terreinen met middem standswoningen van de soort als kor telings aan den Noordsingel verrezen zijn. Ter zake van het ten verkoop be schikbaar zijn van de terreinen zouden B. en W'., door borden en advertentiën, eenige reclame willen maken, weshalve zij daarvoor een bescheiden bedrag in het bieronder ter toelichting opgenomen financieel overzicht hebben onderge- gebracht. Dit financieel overzicht luidt I. Kosten van hel bouwrijp maken enz. van het geheele, destijds aangekoch te terrein Aankoop van 15320 vierk. M. weiland f 19543.68 Aanleg straten, rioleering en beplanting f 14000.— Advertentiën en borden f 200.— Totaal f 33743.68 Electrische kabel, gasbuizen en wa terleidingbuizen zullen, bij bebouwing, naar gebleken behoefte worden gelegd, terwijl B. eu W. er rekening mede hou den. dat de desbelrerfeude kosten waar schijnlijk door het verbruik zullen wor den gedekt. II. Geraamde opbrengst van het ge heele terrein. Reeds eerder verkocht aan Dikkenberg 8 vierk M. ad f 3, f 24.00, aan Groosman, Maljers en Wisse 1769 vierk. M. ad f 4,00, f 7076,00; aan Breel en Pouwer 636 vierk. M. ad f 1.50, f 2862,00; Nog beschikbaar voor ver koop en berekend naar de boven ver melde prijzen 33.50 vierk. M. ad f 6.00 f 20100,00; 1800 vierk. M. ad f 5 00 f 9000,00; 3800 viprk. M. ad f 4,00 f 15200,00, Totaal f 54262,00. Volledigheidshalve wordt hier ma nog grootte van 15320 vierk. M. laatstelijk was verhuurd aan J. L. A. de Lange ul- hier voor f 485,00 per jaar. en W. meenen dus" dat met vast stelling van dc vorengenoemde prijzen per vievk. M. als minima den voor tie gemeente alleszins gunstig resultaat zal worden bereikt, en stellen daafom voor een desbeti'effend besluit te nemen. Ten slotte komt liet ons wenschelijk oor den nieuwen aanleg reeds thans een naam te geven. De naam Nieuwenhove, ook voorko mende in de benaming Nieuwenhoven- sche voetpad, heeft voor die omgeving een bekenden klank. Waarschijnlijk is hij ontleend aan een vroeger daar aanwezige hoeve of buitenplaats. Het sèhijnt ons aanbevelenswaardig toe dien ouden naam ook voor de toe komst te doen voortbestaan en in aan sluiting daarmede geven B en Wi. in overweging den nieuwen aanleg te noe men „Park van Nieuwenhove". De Comm. V. Fin. en Fab. vereenigen zich met hel voorstel. Mo torr ij t^ i gen-ver- keer, B. ,,en W. stellen den raad voor, in gevolge een schrijven van Ged. Staten eenige wijzigingen te brengen in de ver ordening tol regeling van het verkeer op de wegen met motorrijtuigen. Hier door wordt in art. 1 geschrapt de uitzon deringsbepaling voor motorrijtuigen, wier wielen voorzien zijn van luchtbanden. Echter zeggen B. en W, toe de ontheffings- bepalingen van hel bij art. 1 bepaalde (n.l, max. gewicht van 2500 K.G.) ook te zullen doen gelden voor motorrijtuigen met luchtbanden. De Com. v. Strafvordering vereenigt zich met het voorstel. Vee- en Vleeschkcu- ringsdienst en W. bieden den raad aan 'de jaarrekening 1923 van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst Middelburg, alsook het rapport der desbetreffende controle, verricht door het Centraal Bureau voor Verificatie en financieele adviezen dei- Vereen. van Nederl. Gemeenten. Zooals uit de balans blijkt, was het winstsaldo op 31 Deo. 1923 f 3121.31, welk bedrag ten bale komt van de tot den kring Middelburg behoorende ge meenten naar verhouding van het aan tal inwoners op t Januari 1923. Dien overeenkomstig stellen B. en W. voor te besluiten om aan de kringgemeenten de hieronder achter elks naam vermelde som uil te keeren Middelburg Nieuw- en Sint Joosland Meliskerke Sint Laurens Arnemuiden Veere Grijpskerke jaarwedde van zijn Secretaris-penning meester rar. A. J. van der Veel nader vast' tc stellen op f 2000. en \V. hebben tegen inwilliging geen bezwaar, en stellen dil mitsdien voor. De C. v. Fin. vereenigt zich met hét voorstel. (Voor het vervolg zie men het Tweede Blad.) f 2316.775 126.56 85.26- 99.63 258.80 128.01 106.275 Totaal f 3121.31 Dc Comm. van Fin. vereenigt zich met het voorstel, mede naar aanleiding van het accountantsrapport. Volksbelang Bij dezen deelen B. en W. mede, dat de Woningstichting „Volksbelang" alhier telken jare aan de Gemeente op 1 Oc tober is verschuldigd een annuïteit groot f40242.94 wegens rente en aflossing van liet door haar ontvangen bouwvoorschot ad f 741.717, Bij de desbetreffende bepa ling doel zich steeds de moeilijkheid voor, dat de stichting niet over voldoende middelen beschikt. Zulks vloeit voort uit de omstandigheid, dat de Stichting van Rijk en Gemeente een jaavlijksche bij drage in het exploitatietekort te vorde ren heeft van ten hoogste f 28160.01, wel ke bijdrage evenwel geruimen tijd na 1 October wordt betaalbaar gesteld, tenge volge van het feit, dat de Stichting eerst na dien datum haar exploitatierekening kan indienen, welke dan aan het Rijk wordt doorgezonden met het oog op de vaststelling van de Rijksbijdrage. Het zal den raad dus duidelijk zijn, dal, wil de |lichting hare erplichtingen tegenover de gemeente nakomen, zij ge noodzaakt is, gelden bij een particuliere bankinstelling op te nemen. Tot nu toe is de firma .1 A. Tak en Co, alhier steeds bereid gevonden deze gelden te verstrekken, doch, waar het hier een kwestie betreft, die zich ieder jaar opnieuw zal voordoen, dringt zij op een definitieve regeling te dier zake aan. Genoemde firma is bereid in het vervolg ieder jaar aan de woningstichting de ontbrekende gelden voor de betaling van de annuïteit te verstrekken, indien de gemeente zich garant stelt voor de ricli- lige terugbetaling der geleende gelden en zij zicli verbindt om de Rijks- en gemeentebedragen in het exploitatiete kort, zoodra deze beschikbaar zijn, recht streeks te storten te haren kantore ten gunste van de rekening der woningstich ting. Dit laatste geschiedt ook nu reeds. Waar voor het overige de voorgestelde regeling mede in het belang der gemeen te is, en de woningstichting er mede ac- coord gaat, adviseeren B. en Wl in den bovenaangegeven zin te besluiten. De 0. van Fin. vereenigt zich met het voorstel. Godshuizen. Hel bestuur der Godshuizen ver zoekt om. ingaande op I Jan. 1925, de i n l A U HET WERK VAN DEN VOLKENBOND. De Volkenbond heeft hard gewerkt en nog veel op haar programma. Om er een denkbeeld van te geven, geeH de Maasbode liet volgende lijstje waaruil tevens de verscheidenheid der volken bondsbemoeiingen blijkt 20 October Vijfde zitting der com missie voor hel vraagstuk der dubbele belasting^te Genève. 20 October sub-commissie voor hel vervoer op de spoorwegen, te Parijs; 23 October vijfde zitting van de per manente mandateucommissie, tc Genève; 27 October speciale commissie voor wegenverkeer, te Parijs; November, algemeene opiumconfe- renlie, eerste gedeelte, te Genève; 3 November sub-commissie voor de natuur-wetenschappelijke bibliografie, te Brussel November permanente militaire commissie van advies voor bewapenvngs- vragen, te Genève; 17 November, buitengewone zitting van den volkenbondsraad als „commissie voor de voorbereiding van de ontwa peningsconferentie", te Genève; 18 November deskundigencommissie voor de binnenscheepvaart, te Genève; 26 November voltallige zitting der volkeubondscommissie voor het ver-, keerswezen, te Genève; December deskundigencommissie voor de luinstverlichling en bakens, le Parijs; 8 December 31ste zitting van den vol kenbondsraad, te Rome; 15 December: voorbereidende com missie voor economische statistiek le 's-Graveuhage. BRIEVEN UIT BERLIJN. (Het congres van de vredesvrien- den. Pacifistische secten. Een ware volksman. - De uiteenzetting met de Hohenzollern. De sterf kamer van Frederik den Groote.) Berlijn, midden October. De Duitsche hoofdstad wordt deze Oc- toberdagen beheerscht door de vredes beweging. Het was een imposante ver gadering, die in de overvolle zittingszaal van de Reichswirtschaftsrat voor het drie en twintigste wereldvredecongres bij elkaar kwam en waarvoor de leiders van de pacifisten uit alle landen naar Berlijn gekomen waren. Beproefde strij ders in dienst van de internationale vre- desgedachte traden op. In alle talen klonken de aanklachten tegen den geesel der menschheid: den oorlog. Uit Frank rijk waren de oud-minister van onder wijs, Buisson en dr. Victor Basch, pro fessor aan de Parijsche Sorbonne, uit Engeland mrs. PethickLawlence en lady Barlow, uit België senator La Fon taine, uit Tsjecho-Slowakije dr. Stiming, uit Noorwegen, (met bijzondere belang stelling ontvangen), Fritjof Nansen, de Noordpoolreiziger en staatsman, versche nen. Schoone en goede woorden werden gesproken, de geest van verzoeningsge zindheid en menschelijkheid gepredikt en Buisson ontketende bijvalsstormen, toen hij de gelukkige formule vond: „Ie der mensch heeft twee vaderlanden zijn geboorteland en de menschheid." Vol hoop en verlangen, maar om eer lijk te zijn, ook met grooten twijfel, heeft het Duitsche volk de redevoeringen van deze mannen en vrouwen, hun door den geest van een zuiver idealisme geïnspi- reerden oproep aan het geweten van de volkeren vernomen. Bekommerd vroeg men zich af: „Zal men aan dit krachtige appèl gehoor geven? Zullen alle pogin gen, om in de toekomst conflicten tus- schen de staten vreedzaam op te lossen, succes hebben, als eenmaal weer de te genstellingen in botsing komen? Zullen de gewichtige besluiten, die tegelijkertijd de Volkenbondsvergadering te Genève genomen heeft van practische beteeke- nis blijken? Kan over het algemeen aldus vragen zich in het bijzonder de Duit sche vredesvrienden met een bedrukt hart af, de haat tusschen de volkeren uitsterven, zoolang een natie, die in den oorlog overwonnen werd, voortdurend zoo vele vernederingen moet ondergaan, als met Duitschland het geval is? Want met smart en verbittering leest men de berichten, die niettegenstaande de toe-' nadering, als gevolg van het protocol van Londen, niettegenstaande menige verlichting en verbetering, die aange bracht is, nog steeds binnenkomen uit het bezette gebied en daden van wille keur en het ingrijpen van militairen mel den, die ook kalme en bezonnen toe schouwers in opwinding brengen. Ongetwijfeld: niettegenstaande dat en juist daarom is het streven van de vre desvrienden zoo belangrijk. Want slechts als deze geest van broederlijkheid zich langzamerhand allengs verder uitbreidt, kunnen we hopen, dat onze cultuurwe reld behouden blijft. Weliswaar ware het beter als de pacifisten.onder el kaar eensgezind waren! Als ze elkaar niet, als godsdienstige secten, bestreden! Zoo treedt de Oostenrijksche graaf Cou- denhove-Calergï, de schrijver van het prachtige boek „Pan-Europa", op en werft aanhangers voor zijn idee van een continentaal verbond, d.w.zv van een op te lichten bond van ue Europeesche volkeren, mei uitzondering van Enge land en Rusland, die hij als afzonderlijke statencomplexen beschouwt. Scherp daartegenover staan de andere Volken bondstheorieën, die zoowel Engeland als Rusland, als leden van de groote Euro peesche gemeenschap opnemen willen en dc anderen, die ook Amerika erbij betrekken willen, De gevolgen waren zonderling en onvruchtbare discussies, zich kenmerkend door een groote hef tigheid, die de zaak van het pacifisme geen goed doen. Sceptici zeggen: O, wat voor nut heb ben al die mooie redevoeringen, wat nut heeft zelfs de goede gezindheid als de waanzin weer over de wereld komt, is toch alles vergeten. Onlangs is een boek verschenen, bij gelegenheid van de tienjarige herdenking van den sterfdag van een der voortreffelijkste mannen, die tot de slachtoffers van den oorlog behooren: dr. Ludwig Frank, de Mann- heimer jurist, lieder der Duitsche soci aal-democratie, die in 1914 als vrijwilli ger in den oorlog trok en reeds enkele weken later in Noord-Frankrijk zijn le ven laten moest. Deze Ludwig Frank was een der meest op den voorgrond tredende figuren, in het Duitsche poli tieke leven. Een wezenlijke leidersna- tuur. Een groote gestalte, die een geestigen kop aan een bijzondere schoonheid paar de en die, waar ze zich vertoonde, een wonderbaarlijke bekoring uitoefende, Een begaafd redenaar, die de toehoor ders boeide en bezielde. Een oprecht, door innerlijke kracht gedragen mensch, met een helderheid van verstand, die overtuigde. Misschien kan men zeggen: als Ludwig Frank in leven gebleven was, zou veel in Duitschland na den oorlog anders zijn geloopen Men heeft het steeds betreurd, dat de Duitsche soci aal-democratie, dc arbeidersmassa's, toen na de ineenstorting van 1918 het uur voor de republiek sloeg, niet over groote persoonlijkheden te beschikken had, die in staat waren inet krachtigei arm nieuwe orde in het verwarde land le brengen, zooals dat in andere landen bij 'n dergelijke crisis het geval was. Frank nu, zou zoo'n persoonlijkheid ge weest zijn. Dat hij door zijn patriotisme en zijn plichtsgevoel gedreven, naar de wapens greep, voor men hem riep, zoo lang voor zijn tijd heenging, is blijft een onherstelbaar verlies, dat ons thans even smartelijk als toen beroert. Hij was misschien de eenige volksman van grooten stijl, die Duitschland in den tijd van nood had kunnen opheffen. In het boek nu, dat als een herinne ring aan Ludwig Frank verschenen is, lezen we in zijn brieven van de samen komsten, die hij in Juni 1914, dus on- middelijk voor het losbreken van het on weer, in Zwitserland met Fransche ar beidersleiders had en die een toenade ring tusschen de beide volken ten doel hadden. Hoopvol maakte Frank van deze besprekingen melding, die, naar hi/ meende, een toekomstigen oorlog on mogelijk zouden maken. En wat ge schiedde enkele weken daarop? De apo- kalyptische ruiters raasden over de landen! Het valt niet te ontkennen: als men zulke dingen leest, is men maar al te zeer genefigd, de sceptici gelijk te geven. Maar moeten we daarom de handen in den schoot leggen? Opdat onze opgroei ende kinderen wederom in den maal stroom ten onder gaan? Neen, dat mag niet weer gebeuren, en iedère poging om de stemming tusschen de volkeren te verbeteren, is welkom en moet met een dankbaar hart aanvaard worden. Het feit, dat een bijeenkomst van de vredesvrienden van alle landen in Berlijn weer mogelijk was, mag misschien toch als een teelten van een aanbrekenden morgen beschouwd worden. Helaas kan men niet zeggen, dat er in Berlijn zelf reeds vrede heerscht. Steeds verwoeder en hartstochtelijker bestrijden de beide partijen elkaar, waarvan de eene de overtuiging is toe gedaan, dat slechts onder den republi- keinschen staatsvorm een wederopbloei van Duitschland mogelijk is, terwijl de andere openlijk tracht den terugkeer van de monarchie te bewerken. De strijd wordt op de spits gedreven, nu men eindelijk er toe over zal gaan, de verhouding van den huidigen staat tot de vroegere heerschersfamilie te regelen. Het is nauwelijks te gelooven, dat zulks in de zes jaren na de vlucht van den keizer naar Holland nog niet ge beurd is. Drie jaren geleden werd daar toe een eerste poging gedaan, die echter tot geen resultaat leidde. Men was toen van plan de Hohenzollems met de som ma van 100 millioen mark schadeloos te stellen. Dat was reeds in den tijd van de inflatie; de som was dus lang niet zoo hoog als men zou denken. Ik her inner me, dat ik toen ter tijd bij Wil helm v. Bode, den directeur-generaal van de Berlijnsche musea was, die in zijn bureau drie van de kostbaarste stukken uit het bezit van de Hohenzollems be waarde als het ware „in verzekerde bewaring genomen had" n.l. de kos telijkste schilderijen van Watteau, die sinds Frederik den Groote zich in Berlijn bevinden: de beide „Schilder des Kunst handiers Gersaint" en de „Uberfahrt nach Cythera". „Ziet u", zeide Bode, „deze drie schilderstukken zijn bij den huidigen koers van de Duitsche mark op de internationale kunstmark alleen reeds 100 millioen waard en toch heb ben onze sociaal-democraten, die deze ;rhouduig niet kennenbezwaar voor t gehcèfp bezit v.-.n de Hohen/ol'erns n kastcelen. parken, andere stukken grond en kunstverzamelingen, die in het bezit van den staat overgaan zullen, die som tc betalen!" Thans zal de Pruisische staat cr niet meer zoo goedkoop afkomen, als toen ter tijd mogelijk was. Bijzonder moeilijk beloven de onderhandelingen tv worden over het punt, dat het publiek buiten gewoon interesseert: de vraag van het 'kunstbezit. Zuiver judirisch genomen is hel een ingewikkeld probleem. Want feitelijk bestaan belangrijke gedeelten an staatsmusea en kunstverzamelingen uit werken, die oorspronkelijk door de Pruisische koningen uit hun privaatkas zijn gekocht en later door den staat in beslag genomen zijn. Inderdaad echter was toen ter tijd de regent zelf de staat, hem vloeiden alle inkomsten toe en bet schijnt slechts een gebod der gerechtig heid, de voormalige koninklijke eigen dommen ondeo de huidige omstandighe den tot gemeen goed van het volk te verklaren. Met spanning ziet men de gecompliceerde overeenkomst tegemoet. Dat ook de republiek de vroeger aan het koningshuis toebehoorende schatten waardig te beheeren weet, heeft de re geering van den „Vrijstaat Pruisen" zoo juist bewezen. Ze heeft de beroemde kasteelen van Potsdam in orde gebracht, d, w. 7. alle latere toevoegsels verwij derd en den oorspronkelijken toestand hersteld. Men wandelt nu door de kost bare zalen en vertrekken, waar de her innering aan den grooten koning zoo levendig is, als ware men werkelijk bij den ouden Frits te gast. Bijzonder tref fend is de nieuwe inrichting van de ge wijde kamer in het slot Sanscoussi, waar Frederik de Groote sliep en werkte en waar hij ook gestorven is. Volgens de aanwijzingen van een oude ets, die den dood van Frederik voorstelt, en de be- aarde aanteekeningen van den ko ninklijken lijfarts, kon men hier door het plaatsen van de meubelen en voorwer pen mei 'n historische nauwkeurigheid den toestand herscheppen, zooals die volgens deze bronnen bij den dood van Frederik de Groote was. De figuur van dezen genialen Hohenzollernvorst uit de 18de eeuw is op bet oogenblik voor de Duitsche patriotten een symbool, bij welks aanblik men zich uit de ellende opricht. Het voorbeeld, een troost, een hoop voor ons. Het is schoon, dat de republiek zonder kleinzieligheid het aan denken van dezen grooten monarch eert. Dr. MAX OSBORN- GRATIS VERKRI3GBAAR bij Heeren Apothekers en Drogisten een Handleiding over Pijnloos Scheren met behulp van Purol. Een uitkomst voor hen. die last hebben van schrijnen en stukgaan der huid. .Ins. BURGERLIJKEN STAND. Middel b u r g. Van 22—24 Oct. Ondertrouwd M. Po lak. 24 jen C. II Drielsma, 23 j. G, J. A. Leramens. 28 j en J. M* Becks, 23 j. A P. van Tiel, 28 j., en M. Hermeling, 22 j. P. A. Blok, 50 j., en C. D. Hartog, 41 jaai\ Getrouwd G. de Man, 31 j., en A P. Willem se, 36 j. L. Boogaard, 26 j. en P. J Kerkhove 23 j. J. I. Cap- pon, 23 j. en S. G. Cornelisse, 21 j.> Bevallen: C. Dekker, geb Vermeulen, d C. Allenrath, geb Eineke. z Levenl. aangegeven een kind van het maunel. geslacht. O. en W. Souburg. Van 8—22 Oct. Ondertrouwd: P. ICoole, 22 J. en P. v. Wallenburg, 23 j. Getrouwd L. C. Harthoorn, jm. 22 j. en P. Faasse. jd. 22 j. Bevallen W. P. M. Baljeu, geb. Sloul- jesdijk, d.. *J. van Splunder, geb. Corbijn, z., A. van Asperen, geb. Winters, z Overleden J. Hollestelle, wednr. van II. van de Voorde, 85 j., D. H H de Vos, ongeh. d. 4a jJ. lloogstrate. man van J. C. van Boven 25 j., J. Koets, man van D. Blok. 52 j MARKTBERICHTEN. Goes, 23 Oct. Veilingsvereen. Zuid- Beveland. Peren Comtesse de Paris f 12 15, Alex. Droillard 14, Le Leclier 16, Be Diel 15, Be, Six 15, Be. Bachelier Soldat L-aboreur 13, Bezy van Schonauwen 8—14, Josephine de Malines Nouveau Poiteau 10- -21. Calabasse Oberdickt 13, Jodenpcren 5—9. Groene Ohauraontel 3—5, Bruine Chaiunontel 4 -6 Wintersuikerijen 1—6, Winterlouw- tjes 8, Foppeperen 5, IJzerperen 3—5, St. Remey 7, Pondsperen 5—7, Gïeser Wil deman 8—10, Kleiperen 5-8, Afval- en Kroetperen 14. alles per 100 K.G Appels Goudreinetten 16—30, Lemoeu- appels 14, Hondsmuilen 10. Willem Saai 14, Present van Lunteren 14; Zure Bel lefleur 9- 12, Westl. Bellefleur 5 - 9. Fr. Bellefleur 4-7, Blanke Court Penda 9, Rcinelte dOr 4 -6, Salomé 5 -7. Pomme d'Oranje 12—15, Zoete Oampagner 8—11, Zoete Armgaarde 8—10, Zoete Raster 7— 9, Afval- en Kroetappeis 1. alles per 100 K.G. Diversen Spruiten 11—21. Mispels 10, Wortelen 2, Uien 2, Aardappelen (po ter) 2, Boonen 11, Hazelnooten 28, alles per 100 K.G., Noten f0.15 0.56, Savoije kool 2.40—2.90, Roode kool 3.90. Andijvie 1.40, alles per 100 stuks Hazen 1.50—2.44 per stuk.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 3