dienst van het hart der stad naar het aan den overkant van het IJ geannexeer de Nieuwendam geopend heeft. De wa gens, die hun rit beginnen op het Beurs plein bij het gebouw ,.De Bijenkorf1', zien er flink uit en zijn voorzien van al die veiligheidsmaatregelen, welke men aan deze voertuigen stellen mag. AVat een verschil deze nieuwe rijtuigen voor degenen, die zich nog kunnen herin neren hoe men jaren geleden een auto- dienst durfde wagen, notabene over de hooge Torensluis langs den Singel en ,dan door Hoeren- en Prinsenstraten naar het Westen der stad men hield z'n hart vast als men die dingen zag rijden en de proefneming is in dien tijd dan ook, zeer verstandig, heel gauw gestaakt Thans glijdt de nieuwe bus kalm langs het geasphaltcerde Damrak en hobbelt dan lustig over Prins Hendrikkade en de De Ruyterkade naar de veerpont, om aan den overkant zijn weg door het „vogelen-kwartier" tc vervolgen. Het is dus nog geen idcnal-dienst, doch de Nieuwendamscbe Amsterdammers kun nen althans gemakkelijk naar stad komen, al begrijpt men niet goed, waarom men die bussen maar mot uitsluitend aan den overkant gelaten heeft en de passagiers door overstapjes gelegenheid geeft met de pont cn het een-cent-lijntje hun weg tot het Centraal Slation te vervolgen, waar zij naar verschillende richtingen hun verdere reis per tram kunnen voortzetten 't Heeft er nu allen schijn van dal hel gemeentebestuur van de veronderstelling is uitgegaan, dat de over- Iftet-IJ-nienschcn tóch niet verder behoe ven te gaan dan tot den Dam Of is het misschien de bedoeling geweest ons, Am sterdammers. reeds vertrouwd te maken met een 'toekomst, waarin geleidelijk de trams uit de oude stad zullen moeten verdwijnen om plaats te maken voor autobussen naar idle richtingen? Zóó ver zijn we nog niet, maar dat hel daar toe in de nauwe oude straten, waar thans nog trams door „kruipen", binnen eenige jaren zal moeien komen, t<jn minste wanneer men niet zal willen overgaan tot het projectceren van bree- de verkeerswegen, die slechts te krijgen zijn ten koste van onteigeningen, waar millioenen mede gemoeid zouden zijn en erger nog -- vernielen van typisch 'Amsterdamschc straten, lijdt nagenoeg geen 'twijfel Een goede vijftig jaren geleden begon hel openbaar vervoer te Amsterdam door middel van omnibussen thans ziet men die langs het Damrak weer terug, in gansch anderen vorm. maar toch, ook weer zonder „gebonden" te zijn aan rails liet oude terugge keerd, zij het dan ook danig „gemo derniseerd". Een ander? gebeurtenis van beleekenis. doch eeue van gansch anderen aaro, heeft sedert mijn vorig schrijven heel veel aandacht gelrokken, met name in de wetenschappelijke wereld, t w. de benoeming van Dr. Palache lot hoog leeraar bij de theologische faculteit aqn de Amsterdamschc hoogeschool. De kwes tie was zeker merkwaardig, omdat deze nieuwe professor, een Israëliet, de plaats gaat innemen van wijlen den Doops gezinden hoogleeraar Dr. Elshout, om onderwijs te geven in het Hebreeuwsch en de exegese van het Oude Testament Terwijl B cn W. op advies van cura toren der Universiteit voor benoeming hadden voorgedragen den Groningschen hoogleeraar Prof Bólil. week de Raad „Is er aan geen kans voor jou tenzij Tiara leert dien man niet meer lief te hebben." Tim keek haar aan met iets als een lach. „Moeder deukt u, dat u zou kunnen Jeeren mij of vader niet meer lief te hebben?" Zij lachte even. „Ja, daar heb je me vastgezet, Tim'", stemde zij toe. „Maar - zij aarzelde even Sara weet blijkbaar zoo weinig van dezen man. dal zij mogelijk zich een totaal verkeerd beeld van zijn ka rakter heeft gevormd Misschien is hij in werkelijkheid niet de ideale persoon, waarvoor zij hem houdt." Tim glimlachte. ,,U bent wel heel doorzichtig, moeder lief", zei hij geduldig. „Maar ik ben bang, dat uw hoop te zullen ontdekken, dat de afgod een voetstuk van leem heeft, toch op een teleurstelling zal uitloopen „Heb je den man ontmoet?" vroeg Elisabeth óp scherpen toon. „Ik weet zijn naam niet eens: Maar ik denk. dat hij een man met groote 011 goede eigenschappen moet zijn." „Als je hem niet kent, kun je moei lijk oen pordeel daarover hebben." Een treurig glimlachje, vol diepe droef heid, kwam op Tim's gelaat. „Ik ken Sara", was al wat hij zei. „Sara is geneigd de menschen, van zij het dan ook maar met éón stem meerderheid, want de benoeming ge schiedde met 20 tegen 19 stemmen van die voordracht af en benoemde Dr. Palache. De wetenschappelijke bekwaam heid van beide mannen is natuurlijk buiten twijfel, maar het merkwaardige is zeker, dat een Joodsche hoogleeraar wordt opgenomen in een theologische faculteit, die heeft op te leiden pro- testanlsche leeraren. Het blijft een eigen aardige benoeming, ook al is is er van verschillende kanten nadruk op gelegd, dal de leerstoel 2oowel onder de literaire als de theologische faculteit valt en het literaire, de Hebreeuwsche taal, bij deze benoeming allereerst gelden moest. De geheele kwestie heeft natuurlijk weder om bij velen de vraag doen rijzen, wódr- om eigenlijk een theologische faculteit bij de Amsterdamschc hoogeschool en bij de drie Rijksuniversiteiten gehand haafd moest blijven. Dat een zoodanige faculteit alle reden van bestaan had in de tijden toen onze Rijksuniversitei ten ontstonden en de Ned Herv. feite lijk de Staatskerk was, is begrijpelijk, doch sedert Kerk en Staat gescheiden zijn, achten velen de theologische fa culteit niet meer gewettigd. Begrijpelijk was ook, dat Amsterdam in 1877, toen het Athenaeum hoogeschool werd. de faculteit der theologie moest hebben om aan de Rijkshoogescholen gelijkwaardig te zyn, doch toen de Raad dezer stad in 1894 besloot niet langer de twee kerkelijke hoogleeraren te bezoldigen en de theologische faculteit dus niet meer de gelijkwaardige van die te Leiden, Utrecht, Groningen was, is haar be staansrecht belangrijk verminderd. Dat blijkt wel het best uil het feit, dat het aantal theologische studenten aan deze gemeentelijke hoogeschool se dert is gedaald van 139 tot ongeveer 12 het gemeenteverslag over 1923, on langs verschenen, meldt, dat in dat jaar waren ingeschreven zeven mannelijke en 5 vrouwelijke studenten in de theologie en zulks zeker slechts omdat de semi naria der Doopsgezinden en Lutherschen hier gevestigd zijn. Degenen, die dus vragen „waarom handhaven wij die theologische faculteit hier?" stellen dus zeker geen zonderlinge vraag, 't Zal mij benieuwen of de vraag eerlang bij de behandeling van het hoofdstuk „Onder wijs" der gemeenlebegrooling ook op hel tapijt zal worden gebracht. Intusschen is met deze benoeming van Prof. Palache ook voor de zoóveelste maal bewezen, dat er niets nieuws on der de zon is We hebben nog eens zoo'n sensationeele lioogleeraarsbenoe- rning gehad, waarbij geheel van de voor dracht van B en W volgens het advies door curatoren gegeven, werd afgewe ken. Dat was in Februari 1898. Er moest toen benoemd wórden een hoogleeraar in de anatomie en curatoren hadden aanbevolen een buitenlander. Dr. P. Seydcl. Toen ontstond in de bladen een heel geschrijf in ingezonden stukken over de vraag, waarom geen Nederlander werd benoemd en de studenten in de geneeskunde drongen in rekwesten aan den Raad krachtig aan op de benoe ming van Dr. L. Bolk, die hier bij Prof Riige assistent was Hij was toen slechts 32 jaar oud en die jeugdige leeftijd werd aan sommige zijden oolc als be zwaar tegen benoeming aangerekend. Niettemin, dc gemeenteraad heeft toen in Februari den jongen, bekwamen Ne derlander lot hoogleeraar in de anato mie benoemd - hij kreeg alle stemmen van den Raad, minus één dat was dus nog heel wat sterker dan thans het stemmenaantal op Dr. Palache. Ik geloof niet, dat er onder de re geerders der stad, onder de curatoren der Amsterdamsche „Alma Mater" thans iemand zou zijn aan te wijzen, die er zich niet over verheugt dat Prof. Bolk destijds aan deze hoogeschool verbonden werd. Laten we dus maar gerust aan nemen. ook al lijk! hel nu wat zonder ling, dat de Raad van Amsterdam van October 1924 een even juisten kijk zal hebben gehad als dal college van Fe bruari 1898. SINI SANA. wie zij jjoudf, le idealiseeren", begon Elisabelh weer. Zij sprak kalm, maar de uitdrukking van haar gelaat was hartstochtelijk. Het scheen alsof zij al haar krachten verza melde, en zc op een bepaald doel le richten, dat verborgen lag in de on doorgrondelijke diepten van haar oogen. „Ik vind het moeilijk haar te verge ven", zei ze ten slotte. „Dal lijkt niet op u. moeder". „Dal lijkt juist wél op mij", antwoord de zij met een halfteedercn spot in haar stem. „Het is doodnatuurlijk, dat ik het moeilijk vind de vrouw te vergeven, die mijn zoon leea heeft aangedaan Tim's antwoord getuigde van die eigen aardige, nieuwe ervaring, die liefde hem gegeven had „Een man wil liever gewond worden door dc vrouw, die hij liefheeft, dan vertroeteld door de vrouW, die hij niet liefheeft", zei hij rustig. En Elisabeth, die hem begreep, zweeg. In haar spreken met Tim was zij heel verstandig en omzichtig geweest eii had zich volkomen, in bedwang gehouden, wel wetend, dat overprikkelde zenuwen wei nig aanraking kunnen verdragen. Maar zij was een geheel andere vrouw, toen zij een half uur later tegenover Geoffrey Durward in diens studeerkamer stond De twee groote drijfveeren in Elisa beth's leven waren geweest: eerst haar Nu is ds tijd tot handelen daar. Als men zijne krachten voelt achter uitgaan, is dit geen reden tot wanhoop. Het is dan integendeel het ware oogen- blik dat er gehandeld moet worden en wel snel ook. Elke dag van aarzeling, kan de noodlottigstc gevolgen mee brengen. Er is geen twijfel aan, dat de Pink Pillen een middel zonder weerga zijn, een middel van bewonderenswaardige krachtdadigheid om het bloed en de zenuwkrachten nieuw leven te bezorgen. De Pink Pillen zijn daarom het middel bij uitnemendheid tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene ver zwakking, storingen door den groei en den kritieken leeftijd veroorzaakt, maag kwalen, hoofdpijn en onregelmatigheid der maandelijksche zuiveringen. De prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 de doos, f 9.de zes doozen. Zij worden verkocht in het Hoofddepot: Jacob Ma- risplein 23 te Amsterdam. Eisch dit adres en de Hollandsche gebruiksaanwijzing. De Pink Pillen zijn ook te verkrijgen bij alle goede apotheken en drogisten, o.a. bij P. VAN DER SLUIS Co. en N.V. C. A. SCHULTE te Middelburg. (Ingez. Med.) Uit Stad en Provincie. Uit Middelburg. Aan den Raad der Gemeente Middelburg is het volgend adres gericht: Edelachtbare Heeren, Geven met verschuldigden eerbied te kennen: de Kerkeraden der Gereformeerde Gemeente en der Gereformeerde Kerk alhier; dat zij zich gedrongen gevoelen- een ernstig verzoek tot Uw geacht College te richten; dat zij. allereerst gaarne van dc gele genheid gebruik maken U hunne erken telijkheid te betuigen voor het vele goede reeds door U tot stand gebracht en in het bijzonder dat het hun gegund is onder Uw bestuur een stil en gerust leven te leiden; dat zij in U als gemeentelijke overheid Gods dienaresse zien aan wie zij eerbied zijn verschuldigd en die zij ook in de openbare, samenkomsten der Gemeente in de gebeden gedenken; dat zij er zich mede van overtuigd houden, dat U ten volle zult beseffen dat alleen diepe eerbied voor de Hoog ste Majesteit, Wier dienaresse U zijt, 1 hen dringt openlijk hun leedwezen uit te spreken, dat door de gemeentelijke overheid tot heden geene althans niet voldoende maatregelen getroffen zijn ter beteugeling van het vloeken en van de godslastering; dat zij met vreugde hebben geconsta teerd, dat wel-is-waar eenigen tijd ge leden een zoogenaamd vloekverbod is verworpen, doch de oorzaak van dat verwerpen niet was gelegen in gebrek aan eerbied voor de Hoogste Majesteit, maar in hoofdzaak zich concentreerde in formeele bedenkingen; dat zij daarom de hoop durven koes teren, dat Uw geacht College op hun eerbiedig verzoek nogmaals die zeer ernstige zaak onder het oog willen zien; dat zij gaarne toegeven, dat ook de Rijkswetgever ten deze een taak te ver vullen heeft, doch de gemeentewetgver evenals op zoovele andere terreinen, zoolang de Rijkswetgever niet heeft in gegrepen, zelfstandig kan optreden, ja zelfs naast den Rijkswetgevcr kan op treden; dat requestranten nog wenschen op te merken, dat beteugeling van boven vermeld kwaad niet alleen geëischi wordt door God en in het belang der goede zeden is, maar ook in het belang der openbare orde kan zijn; dat de formeele bezwaren, wanneer requestranten goed gelezen hebben, zich destijds hoofdzakelijk bepaalden tot-een liefde voor haar echtgenoot cn later haar liefde voor Tim, met al het natuurlijke instinct lot beschermen, dal aan hel moederelement eigen is. Zij was dat soort van vrouw, die desnoods de vleugels van een aartsengel uitgerukt zou hebben, wanneer die konden bijdragen tot het geluk van haar zoon; en nu zij wist. dat dit laatste bedreigd werd door het feit, dat zijn liefde voor Sara onbeantwoord bleef, voelde zij bitleren wrok en veront waardiging. „Ik zeg je, Geoffrey", verklaarde ze op krachtigen toon, „zij zal met Tim trouwen, ze zal! Ik wil niet, dal zijn mooie, jonge leven bedorven en ver nietigd zal worden door de grillen van een vrouw.' Majoor Durward keek bezorgd. „Liefste, ik zou Sara in 't minst niet een grillige vrouw durven noemen. Zij kent haar eigen hart „Tim evengoed!" viel Elisabeth hem in de rede. „En wanneer ik het gedaan kan krijgen, zal hij de wenseh van zijn hart vervuld zien." Haar man schudde liet hoofd. „Je kunt de dingen niet dwingen, lie veling." „Kan ik dat niet? Er is weinig, dat een touw niet kan doen voor haai man of haar kind! Ik zeg je, Geoffrey, voor jou of voor Tim. óm jóu óf hem vreugde le geven, of geluk te ge goede redactie en tot de uitvoerbaar heid; wat de- redactie betreft, dat zij van oordeel zijn, dat Uw geacht College zich zelf heeft onderschat; dat toch Uw Col lege is samengesteld uit vroede mannen, alleszins bekwaam eene geschikte for muleering te vinden; dat bovendien de weg tot redactie-wijziging openblijft; wat de uitvoerbaarheid betreft; dat indien zich hierbij al eenig bezwaar mocht voordoen dit weer een kwes tie voor den rechter is, die toch evenals op zooveel ander gebied van het rechts leven ten slotte in een zioh vestigende rechtspraak een zekeren maatstaf er langt; dat zij derhalve van meening zijn, dat de geopperde formeele bezwaren en tegen welke nieuwe regeling kunnen er geen formeele bedenkingen worden aangevoerd! geen onoverkomenlijke bezwaren zijn om tegen een steeds voort woekerend kwaad te velde te trekken, en dat dn een tijd waarin ruwheid van zeden hand over hand toeneemt; dat eene door U in dezen te nemen gunstige beslissing met groote vreugde zal worden begroet: door een zeer groot gedeelte der bur gerij, dat met requestranten instemt, dat het tot de roeping der Overheid als die naresse Gods behoort het vloeken en de openbare godslastering, voor zoover dat in haar macht ligt, te weren; door zeer velen, die het als een rechtskrenking aanvoelen, wanneer zelfs andersdenkenden straffeloos in hun, heiligste gevoelens gekwetst worden op een terrein, waarover de overheid zeg genschap voert, en dat door lieden, die niet geacht kunnen worden tot het meest sierlijke deel der maatschappij te be- hooren en door allen, die vloeken en gods lastering reeds in strijd achten met de allereerste beginselen van welvoegelijk- heid; Redenen waarom requestranten Uw geacht College met den meesten aan drang ernstig verzoeken alsnog maat regelen te willen treffen, waardoor het groote kwaad van vloeken en openlijke godslastering op het terrein, waarover de gemeentelijke overheid zeggenschap heeft, zoo al niet uitgeroeid, dan toch in groote mate beteugeld zal worden, 't Welk doende enz. De Kerkeraad der Gereformeerde Gemeente, Ds. A. VERHAGEN, Voorz. C. JANSE, Scriba. De Kerkeraad der Gereformeerde Kerk, Ds. R. HAMMING, Voorz. C. P. POUWER. Scriba. Het zal wel weinigen ontgaan zijn, den de heer G. M. We.sseis in zijn bpkend magazijn „De Maan" in de Langedelft alhier, naast liet porcelain- en aarde werk o.a. steeds meer werk maakte van verlichtingsartikelen, vooral ook van lampen en nog meer van lampekappejn. Ten einde vooral dit artikel beter tot zijn recht te doen komen', heeft de heer Wessels een uitbreiding aan zijn winkel gegeven door een achtervertrek geheel als kamer voor het beter doen uitkomen van deze artikelen te bestemmen. Een groote collectie in de nieuwste modellen kappen en een volledige uitzoek in gloei lampjes enz. is daar te vinden. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, zal op Vrijdag 31 Oc tober een openbare vergadering plaats hebben in de Bogardzaal, uitgaande van de commissie, welke zich hier gevormd heeft lot het bijeenbrengen van gelden voor het te stichten Christelijk Tehuis voor volwassen blinden. Op die vergadering zullen de heeren ds. N. M. de Ligt en ds. J. H. Tel- kamp het woord voeren. Het doel is naast de van neutrale zijde opgerichte tehuizen en instituten en het Christelijk instituut te Zeist, op een te Ermelo aangekocht perceel grond van 12 H.A., voor een groot deel denne- bosch, een Tehuis voor Volwassen blin- ven, zou ik iedereen in de wereld op offeren!" Zij stond tegenover hemv haar mooie oogen gloeiden en haar slem trilde dooi den storm van hartstocht, die in haar ziel was. Er was iels in haar. dat deed denken aan een tijgerin, die op de loer lag ter verdediging van haar jong Durward keek haar aan met een blik vol hartstochtelijke vereering „Dat is mooi van je, lieveling", ant woordde hij vriendelijk. „Maar liet is een gevaarlijke leer. En ik weel. dal je in den grond veel te teerhartig bent, dan dal je een vlieg kwaad zoudt doen Elisabeth keek hem aan mei een vreemden blik. „Je kent me mcL Geoffrey", zei zc heel langzaam. „Geen enkele man kent een vrouw heelemaal niet al haar ge dachten." Wanneer majoor Durward, de open hartige, eerlijke kerel, had geweten welke vulkanische hartstocht er achter de on doorgrondelijke uitdrukking op het lieve gelaat van zijn stouw,verborgen lag, hij zou oulzet zijn geweest "Wij peilen de diepsle diepten niet, zelfs van degenen, die ons het naast zijn. Beschaving had den wilden stroom ge dwongen binnen dc smalle bedding te blijven, die algemeen vastgestelde orde aangaf, maar eenmaal los van de belet selen dor conventie, was fle ziel van den te slichten, geheel op zuiver Chris telijke leest geschoeid. Wij twijfelen niet of onze lezers van Chrislelijken huize zullen belangstel ling in deze vergadering toonen U i t Z u i d-B e v e 1 a n d. In de Dinsdag gehouden verga dering van den Raad der gemeente IC 1 o e t i n g e was afwezig wegens on gesteldheid de heer D. Sinke cn met kennisgeving cle heer P. D. Hoogstraate. De voorzitter deelt mede dat zich voor hel vervolgonderwijs slechts I per sonen zich hebben opgegeven. Wegens de te geringe belangstelling zal dit jaar geen vervolgonderwijs worden gegeven. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. tot uitbreiding van de alge meene begraafplaats. Zij wijzen er op dal de ruimte in de'3e en 2e afdeeling zeer beperkt wovdt, zoodat uitbreiding zal moeien volgen. De gemeente beschikt daarvoor nog over een perceel grond groot 8 'Are 70 c.A. achter de algemeene begraafplaats gelegen en verhuurd aan den heer G. ICole. Dil perceel kan zeer goed mei weinig kosten voor begraaf plaats worden ingericht. Hel voorstel wordt m. a. s, aangenomen. Weder komt in behandeling de toekenning van 10' cent per inwoner ten behoeve van de lilerair-economische afdeeling aan de R. B. S. School le Goes. Besloten wordt met 3 tegen 2 stemmen genoemde bijdrage ad f 180 toe te kennen, In behandeling komt het voorstel van B en W. om het presentiegeld voor de vergadering van de commissie tot wering van schoolverzuim tc verhoogen van f 30 tot f 50 per jaar, in verband met een schrijven van genoemde commissie me dedeelend dat het aantal vergaderingen volgens de nieuwe leerplichlbeschikking zeer is toegenomen en verzoekend het presentiegeld te bepalen op f 1 voor ge wone leden en f 2 voor den secretaris per vergadering. De voorzitter merkt op, dal bij vol tallige vergaderingen het presentiegeld dan op ongeveer f 100 zal komen het geen een hoog bedrag kan genoemd wor den Toch zegt hij in verband met de vele vergaderingen en vooral het werk van den secretaris eenige verhooging wel op zijn plaats was. Meerdere leden zijn: van meening dat genoemde functies niet behooren te worden uitgevoerd om be looning doch meer in het belang Van liet onderwijs Na eenige discussie wordt het voorstel van Burgemeester en Wethou ders met 4 tegen 1 stem verworpen. Voor de heer M. Eversdijk. Besloten wordt aan de volontairs eene gratificatie te verleenen over 1921. Daar- na komt in behandeling de begrooting voor het dienstjaar 1925 De inkomsten geven geen aanleiding tot opmerkingen. Hierna wordt de vergadering tol 7.30' uur geschorst. Na heropening der vergadering wor den de uitgaven behandeld welke eveh- eens geen aanleiding geven lot noemens waardige opmerkingen. Hierna wordt de begrooting met alge meene stemmen vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 4 6001.30»/» met een post van onvoorziene uitgaven van i" 1590.80V» o Uit Zeeuwse h-V I a a a d e r e n W. D. In de Donderdagavond te Bier vliet gehouden raadsvergadering werd de jaarwedde van den gemeentearts Talsma met f 200 verhoogd en gebracht op f 700. liet subsidie aan de muziekvereeni- ging werd van f 150 verhoogd tot f 300. Wal de rijwielpaden betreftwerd be sloten aan de adresseerende rij wiel ver- eenigingen een subsidie te verleenen tot een maximum van f 2500. onder voor waarde, dal het onderhoud dier paden ten laste komt van den A. N. W. B. Aan de commissie van werkverruiming te Terneuzen werd, evenals het vorige jaar, een subsidie verleend van f 5. Besloten wordt aan den heer C. van Sloten, autobusondernemer te Breskens voor één jaar f 250 subsidie te ver leenen, bij inrichting van een autobus dienst Biervliet-Breskens. Toegestaan werd een bedrag van f 50 aan den heer Elisabelh Durward die van de oer- vrouw, en de spil, waarom al haar da den draaiden, was liefde voor den man en voor hel kind, dat -zij hem ge schonken had. Eens, jaren geleden, had zij recht en eer en hel vertrouwen van een man in de vrouwelijke menschheid geofferd op datzelfde meedoogenlooze altaar van do liefde. Maai- de geschiedenis van dat offer benden alleen zij en een ander en die ander was niet Durward. HOOFDSTUK XXII. Liefde's Sacrament. Een volle week was voorbijgegaan se dert den nacht van de emotievolle ge schiedenis van Molly's vervolging en van af hel oogenblik, flat Gartti Sara aan de hoede- van Jane Oral) had toe vertrouwd lot iiet oogenblik, dal hij naar haar toe kwam bij de pergola op Ro zenhof, hadden zij elkaar niet ontmoet. Sara stond boven op een ladder en was bezig de takken van een al le weelderi- gen Camson Rambler op te binden. En nu hij bleef slaan onderaan den ladder, voelde Sara hoe alles in haar opgesprongen was van vreugde, bij het zien van het smalle, donkere gelaat, dat naar haar opkeek. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2