MissBlanchê xrz?sssra£5> f 12.63-t.39 winst gemaakt. Voorgesteld wordt hier van f 2000 te reserveeren voor dubieusc débiteuren en de overige f 10.634.39 te bestemmen voor afschrij- ving, waart)ij dan nog wordt gevoegd f 1570.30, welke bij de reorganisatie ij gereserveerd, zoodat totaal f 15.204.09 kan worden gereserveerd Herinnerd wordt aan het 30 pet. af stempelen op de aandeelen en aan de reorganisatie waardoor liet aantal amb tenaren van 88. met 33 verminderd werd. Dit is echter te veel gebleken, vooral toen ook d e laatste afdeelingschef weg ging, daar hij elders een betere positie» kon krijgen Door de toenemende druk te zag de directeur de heer M. Boogerd zich genoodzaakt ontslag te nemen. Ver moedelijk zouden op deze vergadering nieuwe reorganisatieplannen worden voor gesteld, Verder wordt er op gewezeu. dat in de tweede helft van het verslagjaar groot nadeel is toegebracht door de actie van sommige aandeelhouders, die aan wilden sturen op liquidatie, waardoor het vertrouwen der N. V. moreel en fi- nantieel geschokt werd. Een vertegenwoordiging van een groo- te onderneming ontging hierdoor aan de zaak en andere fabrikanten trokken toe gestane faciliteiten in. De wensch wordt uitgesproken dat in het vervolg klachten altijd worden te berde gebracht in op statutionaire wijze bijeen geroepen ver gaderingen Alle afdeelingen feverden wfnst op. De omzetten van voeder en kunstmest- bleven aan de verwachtingen beantwoor den. De balans geeft de volgende cijfers Aandeelenkapitaal f 700 000 eredet, aandeelen in portefeuille f 88 200 deb -' 5 pet. leening f 41.000 credet, kas f370.6712 debet. J. A Tak en Co, kas sier"! f 55.729.12 debet, fondsen f 2500 de bet.) per.sonen T 293 840.21, debet, f 733.877 credet, kantoor en pakhuizen f) 151.795 debet, inventaris f 64.221.57 de bet, veevoeder f 40.117.51 debet en f 10.064.88, credet, kunstmeststoffen f25.678.15 debet en f 8.389.81 credet, granen, zaden en peulvruchten f 33.57Q.61 debet en f 2.595.19 crediet. onkosten f 4 618.21 debet en f 12.104.67 credet te betalen coupons f 125 credit, aflossing obligation f 100 Ocredet, dividend f 290 credet, reserve dubieuse debiteuren f 1728.68 credel en winstsaldo f 12i.03i.30, Gemeentel ij k m e 1 k b e d r ij f te Amsterdam. De Kamer van K en F. te Amsterdam heeft besloten tot het zenden van een adres aan den gemeenteraad van Am sterdam inzake de voordracht lot het in stellen van een gemeentelijk melkbedrijf. In dit adres spreekt de Kamer als haar oordeel uit dat allerminst mag worden aangeno men dat op grond van hygiënische eischen het oprichten van een gemeen telijk melkbedrijf geboden wordt; dat be staande misstanden op hygiënisch gebied in hoofdzaak liggen op de winplaatsen en dat voldoende controle op de win plaatsen zeer groote financieele opoffe ring zal eischen; dat het „Melkbesluit" hetwelk krachtens de Warenwet staat te worden ingevoerd, voorziening in die mis standen belooft te zullen brengen, en dat indien deze verwachting in vervulling gaat, de gemeente zich groote kosten zal kunnen besparen, die zij zich ter berei king van hetzelfde doel zal moeten ge troosten; dat de (vioorspelde gunstige fi nancieele uitkomsten van een eventueel gemeentelijk bedrijf geenszins vast staan, doch, al deden zij dit wel, daarin voor eene beslissing in het onderhavige geval toch geen factor ten gunste dér voorge stelde voorziening mag worden gezien; dat het niet op den weg der overheid kan liggen anders dan in geval van drin gende noodzakelijkheid om een tak van particulieren handel onder haar be moeiingen te brengen en te monopolisee- ren, en dat aan deze voorwaarde de inhoud van de onderwerpelijke voor dracht niet voldoet. „Het is op deze gronden dat onze Kamer de eer heeft uwen raad te ver zoeken te voordracht tot hel instellen van een gemeentelijk melkbedrijf te ver levensfilosofie zich in de korte mede- deeling: „Het is heel makkelijk je zelf voor den gek te laten houden" „Waarschijnlijk is mijnheer Kent daar nu ook wel achter gekomen", antwoord de Sara met bitteren humor. Een flauw, onwillekeurig lachje ten antwoord deed vermoeden, dat Molly tenslotte wel een minder wanhopigen kijk zou krijgen op de gebeurtenissen van dien nacht. Het was tusschen twee en drie uur in den morgen dat de reizigers eindelijk met stijve beenen uit de auto stapten voor 't hek van Sunnsydde en het stee- nen paadje naar de voordeur opliepen. Deze werd geruischloos bij hun nadering geopend en Jane, die blijkbaar op den uitkijk naar hen had gestaan, verscheen op den drempel. Haar kleine kralenoogjes hadden roo- de randen van den slapeloozen nacht en van de tranen, die zij niet had kunnen binnenhouden, toen uur na uur voorbij kroop en er geen spoor van de zwerve- linge opdaagde. De groeven van moeheid, die zich op haar verweerde wangen ver toonden. gaven Sara een gevoel van war-» me sympathie, toen zij bedacht wat deze lange uren van hulpeloos, angstig afwach ten voor deze trouwe ziel geweest moes ten zgn. werpen, subsidiair te besluiten de beslis sing daarop aan te houden totdat erva ring met het Meikhesluit" zal zijn op-' gedaan op welker spoedige invoering als dan met kracht zal moeten worden aan gedrongen. VERSCHILLENDE BEK) CRT EN Gistermiddag kwam een 20-jarig meisje, v. G. genaamd, met haar ver loofde per fiets van Wouw naar de ker mis te Bergen op Zoom. Ter hoogte van het R.K. kerkhof moesten zij voor een tweetal motorrijders uitwijken. Daar het meisje echter slechts een hunner had be merkt. wilde zij, zoodra deze was gepas seerd, weer naast haar verloofde gaan rijden Toen zij echter plotseling den tweeden motorrijder voor zich zag, ge raakte zij het stuur kwijt en kwam in het mulle zand terecht, waarbij zij kwam te vallen niet het gevolg dat zij door den motor werd aangereden en deerlijk aan het hoofd werd verminkt. Na korten lijd is het meisje overleden. (Msb.) Dinsdagavond deed op een stoom schip aan de le Nederlandsche Coöper. kunstmestfabriek te Rotterdam een ar beider die meende getroffen te zullen worden door een overzwaaiende merkel, 'n sprong achteruit, en sprong daardoor in het diepe ruim van het schip. Hij werd bewusteloos en met een grooten hoofd wond opgenomen. In hel ziekenhuis is hij zonden tot bewustzijn gekomen te zijn Woensdag overleden. In perceel Vaillantlaan 48 le Den Haag heeft zich gistermiddag een geval van gasbedwelming voorgedaan. Buren, wier aandacht getrokken was door een sterke gaslucht, waarschuwden de po litie en deze trof in de woning aan een man en een dochter, beiden in bewuste- loozen toestand. Door de zorg van iden G. G. D. werden zij naar het ziekenhuis vervoerd, waar bij aankomst het bewust zijn nog niet was teruggekeerd. Omtrent de oorzaak van het ongeval tast men nog in het onzekere. Gisterenavond om 10 uur waren de slachtoffers nog niet bij kennis. —Gisteren is bij een overweg bij Hoorn het lijk van een man gevonden, die vermoedelijk Woendagavond door den laatsten trein is overreden. Het hoofd was van de romp gescheiden. Eenigen tijd geleden werd er inge broken in de zuivelfabriek te Ilavelte f Drenthe). De dieven forceerden de brandkast en maakten zich van 1' 1500 meester. Tot hun ongeluk lieten ze ech ter eenige voorwerpen achter, o.a. een handoek, zeep en werktuigen. Deze voor werpen werden in het algemeen Politie blad omschreven. Een inspecteur van het bureau aan de Groote Paauwcnsteeg in Rotterdam vond er aanleiding in, eens bij den Officier van Justitie te Assen om nadere inlichtingen te vragen. Deze wa ren zoodanig dat hij meende, eens een huiszoeking te moeten doen bij éenige verdachte personen op den Schiedura- schedijk. In twee panden woonden daar de varensgezellen Th. It. en C. J. v. T. en de publieke vrouw C v. 'B. Het bleek, dat dezen zoowat een nieuw huishouden bezaten en tevens verschillende andere pas gekochte meubelen. De inspecteur vond er nog een handdoek, welke van dezelfde soort was als die, in Assen ach tergelaten Ook door andere aanwijzing kreeg(de politie de overtuiging,, dat men hier met de inbrekers te doen had. Het viertal werd gearresteerd en achter slot eo grendel gezel. De aangehoudenen ont kennen tot dusver, de inbraak gepleegd te hebben. Te Oudpekela is gister een brand- stoffenloods, met groote vdörraden, van dé cartonfabriek Union afgebrand. Gisteren is te Midwolda (Oldambt) hel huis van den winkelier J. Sikkes geheel afgebrand. Alle winkelgoederen gingen verloren. Een Reutertelegram uit Londen meldt d.d 23 dezer: Een brand verwoestte de gebouwen van de „Ideal Film Compagny" in War- Jane's blik vloog naar hel droevige slappe figuurtje, dat aan Garth's arm hing. „Mijn schaap....! O, lieve juffrouw Mol ly, hebben ze u teruggebracht!" En on willekeurig greep ze de mouw van Garth's jas. „Goddank, dat u ze terug gebracht hebt, mijnheer, nu hoeft er nie mand te weten, dat ze niet den heelen nacht in haar bed geslapen heef tl" Haar lippen trilden en haar mondhoe ken trokken naar beneden als die van 'n diep-ongelukkig kind, maar haar heesche oude stem beefde triomfantelijk. Een vriendelijke glans lag op Garth's donker gelaat, toen hij de ruwe roode hand, die zijn mouw vastklampte, streel de. ..Ja, ik heb ze alle twee veilig terug gebracht", zei hij. Breng ze maar dadelijk naar bed, Jane. Juffrouw Sara is uit de auto gevallen en juffrouw Molly uit den zevenden hemel, dus ze voelen zich bei den nogal pijnlijk." Maar Sara's pijn was heel wat makke lijker te dragen, omdat die alleen licha melijk was.. Toen zij eindelijk in bed lag, doodmoe en uitgeput, verdween de herinnering aan allen schrik en angst die gevolgd waren op de ontdekking van Molly's vlucht en zij dacht er al leen nog maar aan, .dal zonder dien wil dourslreel te Londen, waarin hel Hoofd bureau der Britsche Filmindustrie geves- ligd i s. De brand begon op de eerste verdie ping en breidde zich in weinige minuten naar hel dak uit. De dames-employé's werden langs brandladders gered. Sommige barer sprongen uit de vensters. Verscheidene werden gewond. Niemand werd gedood. Veertig brandspuiten wisten het vuur te localiseeren. De schade wordt op verscheidene hon derdduizenden pond sterling geschat o I)E SOVJET-DIAMANTEN. Onlangs maakte het Hand melding van van de aankomst van een belangrijk bedrag Russische diamanten, edelgesteen ten en paarlcn m Amsterdam, welke geaccrediteerde firma's die daarvoor in aanmerking komen, kunnen „inzien" ten kantore der Amsterdamsche Bank Omtrent deze voor den Amsterdam- schen diamanthandel belangrijke transac tie verneemt het blad nog de volgende nadere bijzonderheden. De Russische diamanten In kwestie zijn door het desbetreffende syndicaat niet rechtstreeks gekocht van de Sovjets. Het betreft diamanten ,die na den strijd tusschen Rusland en Polen, welke op den wereldoorlog is gevolgd, dóór de Sovjelregeering aan de Poolsche waren afgestaan. Zooals men weet heeft Rus land zich destijds verbonden tot het be talen van een schadeloosstelling aan Po len voor het nadeel ,dat uit den inval daar te lande was voortgesproten Rus land had geen geld, om deze vergoeding uil te keeren. Een gedeelte daarvan is toen ih diamanten betaald. Men kwam overeen dat uiterlijk na twee fa ar deze diamanten zouden worden teruggenomen en contant geld in de plaats zou worden betaald. Als dit niet op tijd zou geschie den, zou de Poolsche regeering hef recht hebben de diamanten te verkoopen. De Sovjets zijn inderdaad in gebreke gebleven. Polen heeft toen de diamanten aan een syndicaat van Amsterdamsche diamanthandelaren en makelaars ver kocht, van welk syndicaat ook een Ant- werpsche firma, alsmede een te Parijs gevestigde groep van Armeensche dia manthandelaren deel uitmaken. Het zijn deze diamanten die thans te Amsterdam worden verkocht. Naar wij vernemen, is het afsluiten der transactie reeds eenigen tijd geleden. Uit diamant kringen deelt mén nader mee, dat het bedrag van den aankoop niet f 18 mil- lioen is geweest zooals aanvankelijk was medegedeeld ,doeh c.a. f 13 millioen. Voorts vernemen wij, dat de aankoop is gefinancierd door een groep van Ne derlandsche bankinstellingen, onder lei ding van de Amsterdamsche Bank en niet door laatstgenoemde instelling alleen. Hoewel reeds eenige transacties tol stand zijn gekomen schijnt over het al gemeen nog weinig te zijn verkocht, daar het syndicaat hooge prijzen vraagt waar op reeds verschillende zaken zijn afge sprongen. Wat den aard der goederen betreft vernam het blad. dal deze van grof tot mêlés loopt, maar dat de hoofdzaak uit laatstgenoemde assortimenten bestaat. Wordt niet afvallig van een. goede gewoonte, maar zeg onverander lijk: Geef MIJ maar flngeZ. Vted l BUITENLAND. WAT DE RIJKSDAG GEKOST HEEFT. De correspondent van de N. Rott. Crt. seint aardige bijzonderheden aan zijn blad over wat de ontbpnden rijksdag het rijk heeft gekost. En de ontbonden rijksdag ljeeft heel wat geld aan de staatskas gekost. Dit geld zou volgens enkele bladen weggeworpen zijn geweest, indien het parlement niet. de Dawes-wetten had aanvaard. Tlèt den rit in den nacht, waartoe het gevaar waarin Molly verkeerde, hen dwong, zij nooit zou hebben geweten, dat Garth haar lief had. Zoo was dus uit het kwade het goede voortgekomen; en uit de zwarte duister nis was de heerlijke schemering van den dageraad geboren. HOOFDSTUK XX. Op een na het beste. Sara legde haar pen neer en herlas kalm en ernstig den brief, dien zij had geschreven. Het was aan Tim Durward, om hem te zeggen, dat hun verloving uit moesl zijn, en het schrijven had haar veel moeite en geestelijken strijd gekost. Sara vond het vreeselijk iemand pijn te doen en zij wist, dat deze brief, die aan Tim alles «n het was zoo bedroevend weinig ontnam, wat zij hem ooit gegeven had, bittere smart moest brengen voor den man, aan wien zij als vriend en kameraad zeer ge hecht was. Het was nauwelijks een maand gele den, dat zij beloofd had met hem te trouwen en het was een moeilijke pijn lijke taak om nu te schrijven, dat die belofte verbroken moest worden. Toch teekende het Sara, dat zij geen anderen weg open zag. Nu zij zeker was, dat Garth haar liefhad, of hun we- budgut van den rijksdag voorzag voor de 172 leden in oen bedrag van 1.1(0.000 voor vergoeding van reiskosten, i e leden hadden allen recht on een gratis abou ïe- menl eerste klas" en zij blijven in liet be- zit van dit abonnement tot op den dag van de nieuwe verkiezingen, zoodat eigenlijk een deel van de verkiezingspro-, paganda door bet rijk wordt betaald. Ook slaapcoupê's stonden gratis Ier be schikking van de afgevaardigden, indien hun woonplaats meer dan 50 K M. van Berlijn verwijderd was. 175 leden van het ontbonden parlement kwamen hier voor in aanmerking. Als verdere vergoedingen voor de af gevaardigden voorzag de begrooting over Juni 1921 tol Maart 1925 een bedrag van 1.590.864 mark. De democratische leden van den Pruisischen landdag hebben een actie tegen deze vergoedingen gevoerd. Zij stelden zich hierbij op liet standpunt dal hier niet meer sprake van een ver goeding, maar van een salaris voor be- roepsparlemeutariërs zou zijn. De ver goeding, die de leden van den rijksdag kregen, bedroeg precies 25 pet. van een ministersalaris. In sommige anti-parle mentaire kringen worden de parlements leden daarom sinds enkelen lijd „kwart ministers" genoemd. Toen de begrooting opgemaakt werd verdiende een lid van den rijksdag per maand 318,74 mark. dit bedrag is intusschen tot 600 mark geste gen. De president ontvangt dubbel salaris en is dus een halve minister. Bovendien krijgt hij een jaarlijksche vergoeding van 30.000 mark voor het onderhoud van zijn woning en 8.000 mark voor het on derhoud van den hem ter beschikking staanden automobiel. Hel totaal van de uitgaven van den rijksdag was op 3.940.469 mark ge raamd, maar is intusschen aanmerkelijk gestegen. Tegenover de uitgaven staan de volgende inkomsten- 7000 mark voor een verkoop van drukwerken, oud papier, oude meubels enz. enz.. 6000 mark voor verkoop van toegangskaarten tot bezich tiging van het parlementsgebouw en 13.000 mark, die betaald worden door vereenigingen voor huur van zalen van het parlement. Meer inkomsten heeft de rijksdag niet. Het bestendige personeel van den rijks dag is 128 man sterk. In dit getal zijn alle medewerkers inbegrepen, dus zoowel de directeur als de bibliothecarissen, archi varissen,stenegrafen en kantoorbedienden Zij verdienen samen per jaar 321.565 mark. Voorts zijn er 190 hulpkrachten zooals boden, huisbewaarders, schoon maaksters ,enz. die samen 275.640 mark verdienen. De uitgaven voor drukwerken zijn geringer dan ineu zou vermoeden. Zij bedragen per jaar 115.000 mark. Het stenografisch verslag kost 50.000 mark, terwijl voor boekbinders werk nog 20.000 mark wordt uitgegeven. Aan uitgaven voor telegrammen voorziet de begroóting 10.000 ,voor telefoonkosten 15.000, vóór den aankoop van boeken, couranten en tijdschriften zijn 25.000 mark uitgegeven, voor verfraaiing van het gebouw slechts 5000 mark. De onkosten, verbonden aan commissievergaderingen .zijn in de be- grooting niet voorzien. Elk lid, die een commissievergadering bijwoont, ontvangt 50 mark. Een avondblad rekent uit, dat alles le zamen de rijksdag ongeveer 5 millioen mark per jaar aan het rijk kost. De ont bonden rijksdag, die bijna een half jaar heeft bestaan ,zoti dus ongeveer 2i/u mil lioen hebben gekost. Het ontbonden par lement heeft 29 vergaderingen gehouden op sommige dagen vonden er 2 of zelfs 3 plaats. Élke vergadering heeft dus on geveer 100.000 mark gekost. Met het behandelen van de begrooting was men nog niet. eens begonnen toen het parlement weer naar huis werd gestuurd. De meeste redevoeringen heeft in deze 29 vergaderingen de heer Kunze, de leider van de Duitsch sociale groep, gehouden. Zijn groep telde na de ver kiezingen 4 leden, bij de ontbinding nog slechts 2, daar de 2 anderen naar de volkschen waren overgeloopen. Hij voer de negenmaal het woord. Acht redevoe ringen hielden de sociaal-dem. Loebe, de communist Koene, en de volksche afgevaardigde Von Graefe. Van de 470 derzijdsche liefde voor altijd onvervuld moest blijven of niet nu wist zij, dal zij zichzelf nooit aan een ander zou kunnen geven. Zij vouwde en verzegelde den Brief en dacht toen kalm na over alles wat er het gevolg van kon zijn. Bijna onvermijde lijk moest het een volkomen verwij dering tusschen haar en de Durwards geven. Elisabeth zou haar hoogstwaar schijnlijk nooit de wijze, waarop zij Tim behandeld had, vergeven; zelfs de zacht moedige majoor Durward zou wel ge- piqueerd zijn en nu Garth haar niet ten huwelijk gevraagd had en niet ge neigd scheen dat te doen was het bijna zeker dat zij haar standpunt niet zouden begrijpen en allerminst het met haar eens zouden zijn. Sara zuchtte, toen zij haar brief in de bus deed. Dat beteekende het einde van de prettige, mooie vriendschap, die in haar leven was gekomen juist in den tijd, dat het door Patrick Lovell's dood zoo eenzaam en leeg was geworden. Twee dagen van spanning volgden, waarin zij rusteloos Tim's antwoord af wachtte. Op den derden dag kwam hij zelf, zijn gelaat droeg de sporen van den slapeloozen nacht, dien haar brief hem gekost had en zijn oogen hadden een uitdrukking van het niet te kunnen lcd.cn van het parlement hebben 150 eenmaal of meermalen hel woord ge voerd, 320 hebben dus in het geheel niet gesproken. Onder deze 320 bevin den zich prins Bismarck, Tirpitz en Lu- dendorff De rijkskanselier hield 6 re- DE LlKWIDATIE DEK ROER BEZETTING. Sinds de voor Duitschland, en zeker voor de Roer zoo gunstige afloop der Londensche conferentie in Augustusis de Rijn- en Roerbczetling al veel ver licht- Zoo telkens, en wederom de laat ste dagen, lazen wij, dal die en die stad is ontruimd. Op 18 Augustus is dat begonneu, direct na de conferentie. Toen werden ontruimd Appenweier en Offenburg, gelegen te genover Straatsburg Daarna volgden, 30 Augustus, de zgn verbindingssectoren tus schen de bruggehoofden van Keulen, Co- blenz en Mainz, n 1 de streken om Kö- •nigswinler en Cailb, eu een zone benoor den van Mannheim, (de zgn. Bergstrasze) naar Frankfort a. Main. Eu eindelijk in het eigenlijke Hocrge- 'bied, .de stad Oberhausen, en op 17 Sept. hel stadje Neviges tusschen Essen en Elberfeld, eu Gruiten tusschen Dussel- dorp en Elberfeld. Thans j.l. Dinsdag, zijn belangrijker ont ruimingen gevolgd: en wel de rijnhaven van Karlsruhe; Mannheim met de naaste omgeving; Wesel en Emmerich. In Em merich is bovendien de douanedienst weer 4n Duitsche handen gekomen. Woensdag is toen gevolgd het O. ge deelte van het Roergebied, de steden Dortmund en Hoerde met omgeving. Vooral de ontruiming van Dortmund is van veel belang. Men herinnert zich, dat bij de bezetting, in Januari 1923, hiertegen vooral door Duitschland werd geprotesteerd. Daarbij verschillende plaatsen in en buiten het Roergebied, n.I. Vowinckel (vlak ten W'. v. Elberfeld), Remscheid: (ten Z. van die stad), het station van Limburg a. d. Lalin, en enkele verbin- dingsstrookèn gelegen tusschen de Roer zone en de Keulsche zone, gelegen ten Z. O. en O. van het bruggehoofd Keulen. Bezet blijven nu nog: Het grootste gedeelte van het Roerge bied, waarvan de uiterste ontruimings termijn bepaald is op 31 Augs. 1925. Echter is die bezetting al veel minder pijnlijk, sinds de Franschen zich van openbare manifestaties, als parades, enz. onthouden. Voorts le het in Maart 1921 bezette gebied der Rijnhavens Dusseldorp, Duis burg en Ruhrort, met deze drie sleden. 2e. Het nog steeds door Engelsche troepen bezette Keulsche bruggehoofd, waarvoor de bezettingslermijn uit hoofde van het Vredesverdrag 19 Januari a.s. afloopt; alsmede het geheele op den lin ker Rijnoever gelegen gebied van den Beneden-Rijn, benoorden het Ahrdal loo pend tot de Belgische en Nederland^ sche grenzen. 3e. Het over 5 jaar te ontruimen bruggehoofd van Coblenz en de gelijk tijdig te ontruimen N. helft van het Mid den-Rijngebied; en de eerst over 10 jaar te-ontruimen bruggehoofden Mainz en ICehl, benevens de gelijktijdig te ont ruimen rest der linkeroeverzone. De regiemijnen zullen den 27sten Oc tober door de Frarisehe bezetting aan de eigenaren worden teruggegeven. BEKENDMAKING. UITSPRAKEN IN ZAKE VRIJSTELLING De Burgemeester van Middelburg breugt ter algemeene kennis, dat aan ISAAC DE WOLFE, lichting 1921. we gens opleiding tot geestelijk ambt, vrij stelling is verleend voor twee jaren, met ingang van 1 November 1924, door den Minister van Oorlog, bij besluit van 21 October 1924 YTI afd. no. 280V. Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag van deze bekendma king in beroep worden gekomen. Middelburg, 23 October 1924. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. gelooven. Hij was heel zacht met haar. Geen bit terheid of verwijten, hij hoorde haar verklaring aan met een ernstig geduld, dat haar meer smartte dan alle verwij ten, die hij haar voor de voeten had kunnen gooien. „Ik dacht, dat het alleen van mijn kant kwam, Tim", vertelde ze hem. „En daarom voelde ik mij vrij jou te te geven, wat je verlangdeom je vrouw te zijn, wanneer je mij toch nemen wilde, hoe wel je wist, dat ik je geen liefde geven kon. Ik dacht" haar woorden stokten even dat ik evengoed iemand .ge lukkig kou maken. Maar nu ik weet, dat hij mij liefheeft zooals ik hem, kan ik toch niet met een ander trouwen, is het wel ,,En zul je hem trouwen dien man, dien je liefhebt?"' „Dat weet ik niet. Hij heeft het mij niet gevraagd." „Hij is misschien al getrouwd?" Snel kwam d eze vraag. (Wordt vervolgd.) Blectr. Drukkerij G. W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6