ming plaats hebben tusschen de heeren Jan Muller en Oer. Quaak Hz. o— Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Arnemuidends. J. Japchen te Haamstede. Toezegging van beroep te Rilland-Batk Ds. Dr. van Wijngaarden te Voorschoten, met 26 stemmen tegen 4 stemmen op Ds. Vis te Gent. o Thcosophie. Vanwege de Theosophische Vereeni- ging sprak Zaterdagavond in de boven zaal 'der sociëteit „St. Joris" alhier mejuffrouw H. J. G. Ganlvoort, uit Utrecht over „De Mensch en zijn moge lijkheden. De afdeelingsvoorzitter, Mr. van Dein- se, wees er in zijn openingswoord (op, dat deze lezing geenszins bedoeld is, als tegenstelling van de onlangs gehou den voordrachten over Antroposóhie. Mejuffrouw Gantvoort vroeg bij den aanvang harer lezing in onze gedachte op zij te willen zetten den mensch, zooals wij dien dagelijks zien, d.w.z. de vorm, maar te denken aan den waren mensch, boven dien vorm uit, dien, waar 't om gaat, op den langen weg der evolutie. En dan moeten wij trachten terug te denken naar het eeuwige, waaruit wij zijn voortgekomen. Ook de thcosophie leert, dat er Bén is. die alles beweegt, dat er niets is op dit ondermaausche, wat niet bezield is door het leven der Godheid. De theoso- phie ontkent dan ook alle doode stof. Door die stof kunnen wij onze gevoe lens en onze gedachten op een ander overbrengen, heigeen spr. nader aan toont. Nu zijn er telkens wijzigingen in de oerstof, en daarvan maakt de mensch gebruik op den langen evoluticweg. Ons is gegeven die stof te bezielen. In de stof is als het ware uitgegooid eeu vonk van het groote vuur; een vonk, die den vorm kan inaken uit een kleine kachel, en hierdoor kan worden opge bouwd een kleine afbeelding van het vuur, dat is het groote leven, waaruit wij zijn voortgekomen Het leven in den vorm is primair Dan komt de eerste aanraking van het inwo nend leven met de stof om zich liejen. Die wordt langzamerhand sterker. Er is zooals bij liet minerale rijk een neiging tot aantrekken en afstooten. Dan komt er bij de planten een keus wer king, een gevoel wat goed is voor de plant en wat niet, dan een dran& om zich te verplaatsen, bij de dieren, en daarbij het verstand, dat leert hoe het dier de dingen krijgen kan. Het dier deukt, maar zijn denkeu is een aan elkaar koppelen van geheugen- beelden, is afhankelijk van den vorm. Maar dan komt de drang om over dien vorm heen te denken, en dan zoekt het inwonend leven weer een andere be lichaming. Dan begint eigenlijk pas bij den mensch de ontwikkeling van de god delijke stof, want de mensch is in staat om over den vorm heen te denken. Wij hebben zoo de macht onze kracht uit te zetten naar buiten. De geest is primair; de stof secundair. Ieder mensch heeft zoo do macht van zijn eigen leven iets te maken, bouwt zijn eigen gedachte, kan de gevoelens voor zichzelf bepalen. Ons inwonend leven is gebonden door de stof, alleen voor zoover wij dal zelf willen. Voor ons is niets onmogelijk. Maar heel veel van ons denken en voe len zijn niet wij, maar is de massa stof, die om ons heen werkt. Daarom moeten wij in de eerste plaats ons zelf zijn. Dat is moeilijk, want wij zijn gebonden door onze positie, door het denken en voelen onzer omgeving, door het massale den ken van het land. Wij praten na, worden geleefd. En toch wij moeten verbinding zoeken met het inwonend leven in ons zelf. Dat is in onze maatschappij heel moeilijk. Op school hebben wij wel ge leerd na te praten, wat in onze boeken staat, niet zelfstandig denken. De mensch schiet zoo in zijn opvoe ding tekort. De mensch moet zichzelf kunnen zijn, zich vrij uiten, mits hij er echter rekening mee houdt, dat hij leeft te raidden van vormen, die evenveel recht hebben op een vrije meenings- uiting. Dan bouwt bij mee aan het schoon geheel, waarin de maatschappij is opgebouwd. De mensch kan scheppen, en wat hij zichzelf heeft veroverd, is voor hem de grootste waarde. Een mensch is wat hij van zich zelf heeft gemaakt. Het gaat bij hem om de innerlijke kracht, waar mee de vorm wordt opgebouwd. Hoe grooter de kracht, hoe beter de vorm. Het leven is de drager van alles wal wij zijn. Dat vinden wij terug in alle gods diensten. Echter is er in onze hedeai- daagsche maatschappij bij de godsdien sten een zoeken naar afscheiding, naar punten van verschil. Maar gelukkig zijn velen daar niet mee tevreden. Niet op den dooden vorm, maar het innerlijke leven, daar komt het op aan. Wij kunnen onze krachten naar buiten laten treden ,wij kunnen niets vragend voor ons zelf, een ander helpen op den weg naar omhoog. Dat is moeilijk, dat cischt veel zelfopoffering, maar het is het eenige antwoord op het leven, dat in ons trilt. Tcrwille van dat werk moe ten wij alles op zij zetten. Dan komen wij nader tot het leven, waaruit wij zijn voortgekomen. Mr. van Deinse wees in zijn slotwoord op den cursus jn de beginselen der theosofie, die begin November gegeven zal worden, en waarvoor belangstellen den zich schriftelijk vóór 1 November op kunnen geven aan het Logegebouw, Londensche Kaai. LANDBOUW. een zgn. cornagegeluid is waar te nemen, terwijl er toch geen verlamming van de recurrens bestaat. Dit vraagstuk is van groote beteekenis voor de beoordeehng van de waarde der hedendaagsche nengsteiikeuringen. Door systematisch laryngoscopich on derzoek, hetwelk liij sedert jaren bij cor- nage verricht, is spreker gebleken, dat deze gevallen veel meer voorkomen dan men vroeger dacht. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. ternis. „Ik stop niet. Ik rijd alleen wat lang zamer, omdat ik denk, dat het hoog tijd is om te eten. Zou u misschien die twee leeren tasschen, die daar vóór u be- bevestigd zijn, willen openmaken? Alles wat juffrouw Judson aan nectar en am brozijn heeft bijeengebracht, is daarin.' Sara boog zich voorover en gespte d© riem van een platte leeren tasch open, die samen met een andere tasch, die 'n flesch inhield, bevestigd was naast het portier van de auto. Zij haalde er een zilveren sandwich-doos uit, opende het deksel en hield Garth de doos voor. „Help u zelf. En zou u zoo vriendelijk willen zijn" hij sprak een beetje on zeker en zij kon de uitdrukking van zijn gelaal niet zien in het donker „om mij mijn deel bij kleine stukjes tegelijk in mijn mond te stoppen? De weg is hier zoo slecht, dat ik beide handen noodig heb om het stuur te houden. Zwijgend brak Sara de sandwiches e voerde hem stukje voor stukjeterwijl hij het wiel stevig omklemd hield en zij in volle vaart voortjoegen. Die kleine, intieme handeling gaf een vreemde trilling door heel haar lichaam. Het scheen alsof zij erdoor bij elkaar ge bracht werden en de herinnering aan die weken van bittere onverschilligheid, die achter hen lagen, erdoor vervaagde. Zoo iets was belachelijk en onmogelijk geweest in de atmosfeer van bestudeerde Bestrijding van mond- en klauwzzer van rijkswege. In de te Utrecht gehouden algemeene vergadering van Maatschappij voor Dier geneeskunde heeft prof. dr. D. A. de Jong uit Leiden, een rede over: „Be strijding van mond- en klauwzeer van Staatswege" besloten met de volgende opmerkingen Het nut der bestrijding op den tegen- woordigen voet, meer of minder krach tig, kan, naar het spreker voorkomt, door geen veterinair worden erkend, en deze bestrijding kan door hen moei lijk worden aanbevolen. Hier ontbreekt de wetenschappelijke overtuiging, en het is bedenkelijk er mede door te gaan, wanneer 't algemeen belang niet in het spel is. Dau mag ook de beslrijding niet uit 's lands kas geschieden. Zijn maat regelen met hel oog op den export, noodig, dan moeten die komen len laste der exporteurs. Wet moet het rijk echter- bevorderen wetenschappelijk onderzoek omtrent de ziekte, de immunisatie-me- thoden, en vooral ook omtrent de the- apie al of niel specifiek, waarbij echter de regeering niet de taak moet hebben het nut van door particulieren aanbevo len middelen zelf Ie onderzoeken. Coma ge. Op de bovenbedoelde vergadering der Mij. van Diereugeneeskunde sprak prof. dr. J. J. Wester uit Utrecht, aan de hand van lichtbeelden over verlamming van den nervus recurrens (cornage) bij paar den. Spr. herinnerde er aan, dat van ouds her door de practici de zgn. keeldroes wordt aangezien voor een der voornaam ste oorzaken van cornage. Hoe echter cornage ontstaat uil keeldroes vormde een twistpunt. Het bleek spreker, dat de oorzaak van cornage in die gevallen moet worden gezocht in een snel op tredende zenuwdegeneratie, tengevolge van direct contract van den nervus' recurrens met ontstoken klieren, en met ontstekingsproducten in de keel streek. Spr. besprak verder den stand der stembanden bij recurrensverlamming, ook uit een oogpunt van vergelijkende pathologie. Ten slotte besprak spr. de vraag of verlamming van het strottenhoofd bij paarden voorkomt, zonder dat er een cornagegeluid is te constateeren, en ook of er gevallen voorkomen, waarbij wel Zooals men zich zal herinneren, heeft 'in 1923 de „Eotterdamsche Lloyd" met "haar mailschip „Tambora" een zo merreis naar Gothenburg gemaakt, ter gelegenheid van de zeilwedstrijden al daar. Aangemoedigd door het welslagen van dezen tocht, is men thans voornemens, in den zomer van 1925 met een der groote mailschepen een reis naar Noor wegen en Spitsbergen te organiseert^. Behalve gelegenheid tot het doen van korte landuitslapjes in de Noorsche fjor den, fel vooral ook een bezoek aan Spitsbergen op den voorgrond treden. Meerdere bijzonderheden zullen na eenigen tijd bekend gemaakt worden. Postcheque- en girodienst. Aan de houders der postrekeningen boven 89999 wordt nog tot uiterlijk 22 October a.s. gelegenheid gegeven door middel der commissie op de gebruikelijke wijze over hun tegoed te beschikken. Aanvragen betreffende deze rekeningen, welke later dan 23 Oct. bij de commis sie ia komen, kunnen door haar niel meer in behandeling worden genomen. Het fiat voor uitbetaling geldt slechts tot en met 25 Oct. a.s. De rekeninghou ders worden verzocht met het oog op de spoedige heropening van den dienst, slechts in zeer dringende gevallen hunne aanvragen om voorwaardelijke terugbe taling in le dienen. De Directeur, BENTINCK. vormelijkheid, waarin hun vervreemding hen geDracht had en Sara glimlachte even bij zichzelf in de duisternis. „Nog één hapjeI" kondigde zij aan, toen zij de laatste sandwiche halveerde. Een oogenblik later voelde zij hoe zijn lippen plotseling een brandenden kus op haar hand drukten, en ze trok terug, alsof zij gestoken was. Zij trilde van het hoofd tot de voeten, iedere zenuw was gespannen, en één oogenb.ilc had zij het gevoel, dat ze hem haatte. Hij was zoo vriendelijk geweest, zoo hartelijk, zoo echt de goede kame raad in dit moeilijke geval, waarvoor Molly's vlucht hen geplaatst had nu had hij weer alles bedorven weer den minnaar gespeeld, terwijl hij haar duidelijk getoond had, dat hij er niets ie bedoelde. Zeker voelde hij, wat haar gewaarwor ding was haar snelle terugtrekken eerst lichamelijk, toen geestelijk. „Vergeef mijl" zei hij zacht. „Ik zal u niet weer bëleedigen." Zij aótwoordde niet en even later voel de ?ij, dat de auto tot staan gebracht werd. Een hevige schrik overviel haar. „Wat is er? Wat doet u?" vroeg zij en de korf® vraag verried duidelijk haar plotselingen angst. Hij lachte eren. „U hoeft niet bang te zijn", b< gon hij, „Dat ben ik niet!" viel zij haastig in 49 rede. jekomen met ccn transbordeur," waardoor jij door een nauwe opening werd ge sleurd. De jongeman was terstond dood. Terwijl de arbeider De Jong tc Oranjedorp en zijn vrouw naar het land waren, paste een der kinderen in huis op. Een 2-jarig kind viel uit de bedstede op gen grond, kreeg een hersenschud ding en is aan de gevolgen overleden. Te Murmerwoude is de heer T., oud-directeur der zuivelfabriek te Ee, in een sloot verdronken. Volgens een Anela-bcricht uit Wel tevreden werd te Pekaiongan een inrich ting tol het aanmaken van valsche munt ontdekt in de gevangenis. Bij een mijnslorting in de mijnen van Flénu (België) zijn 15 arbeiders door vallend gesteente bedolven. Tot dusverre zijn reeds twee lijken geborgen. - Uit Murnau (Beieren) wordt ge meld Bij het verven van den mast eener hoogspanningsleiding kwam een 18-jarige arbeider in aanraking met den eleclri- schen stroom. Hij verbrandde zijn hand en viel op een lager hangenden stroomdraad, welke onder een spanning van 15 000 volt stond, terwijl hij met één voet aan den leidingsmast bleef hangen. Eerst den volgenden dag overleed de geschakeld was, verliepen er 25 minuien. In dien tijd was de man vreeselijk ge wond. Zijn rechterarm was letterlijk ver koold, zijn eene voet met brandwonden bedekt en de kleeren aan zijn lichaam waren geheel verbrand. Eers tden volgenden dag overleed de ongelukkige aan de bekomen verwon- dnigen. Ingezonden Stukken. Havenlichten te Vlissingen. Door het 'Hoofdbestuur van Schutte- vaer werd aan den Minister van "Water staat hel volgende adres verzonden: dat de Westelijkste der havens te Vlis singen (de Koopvaardijhaven) o. m. dienst doet als toegang lot dé berg- en vlucht haven voor de daar verblijf houdende visschersvloot dat het meermalen voorkomt, dat deze vloot bij nachl en donker, bedoelde ha vens moet verlaten of aandoen dat de visschers, zeer tot hun ongerief, daarbij missen de leiding, welke bij tai van havens wordt gegeven door de aan- ezigheid van een op den kop van de havendammen geplaatst rood of groen licht dat aan ondergeteekenden, als hoofd bestuurders der Vereeniging „Schutte- 'aer", opdraciit is gegeven aan welke opdracht zij bij deze voldoen om de aandacht van Uwe Excellentie te ves tigen op bedoeld gemis en haar te ver zoeken, wel bedoelde lichten le doen aanbrengen ter plaatse als zulks het best zal worden bevonden. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Bij de Gastelsche Beelwortelsuiker- fabriek is gisterenmorgen 1 uur T. v. d. Borgt, uit Gastel, smeerder op die fa briek, met zijn kiel aan een z.g. transbor deur blijven hangen, waardoor hij werd meegetrokken door een nauwe opening De dood trad /onmiddelijk in. Te Hoeven is een 60-jarige man, C. V., des avonds in een sloot geloopen en in de modder gestikt. Zaterdagmorgen is in de Gastelsche Beetwortelsuikerfabriek te Oud-Gastel een jeugdig arbeider, zekere A. v. d. Borcht, met de kleeren in aanraking TEN BATE VAN „ZUSTERHULP". Geachte Redactie. Mag ik u verzoeken mij een plaats in uw blad af le staan, waarvoor bij voor baat vrieude ijk dank. In verband met de a.s. bazaar voor „Zuslerhulp" (zie advertentie) blijkt het mij, dat velen nog niet, of verkeerd, be kend zijn met het streven van genoem de vereeniging en denken dal de Ver. beoogt hulp te verleenen aan pleegzus ters. Dit is echter niet het geval. Mag ik dit dus nog even toelichten? De vereeniging „Zuslerhulp", (hoofdze tel te Amsterdam) is lid van den Centra- len Bond van Chr. filantropische ver- eenigingen in Nederland. Ze heeft tot doel hulp te verleeuen aan minvermo gende, rustbehoevende vrouwen en meis jes, en deze, door hen eenigen tijd op te nemen in het rusthuis „Moria" op de Veluwe, of in haar tehuis „Eigen Haard le Amsterdam, weer in staat te stellen gezond terug te keeren in haar werkkring In 1923 werden 86 patiënten geholpen, waarvan 168 in „Moria". Verder twee pat. in „Hebro"' te Hilversum, een pat. in „Rusthof" te Zeist, een pat. in „Be- thesda" te Tiel. Bovendien werden tien personen gesteund in verpleging elders, vier meisje met gedeeltelijke uitzetten geholpen, e«n verschillende vrouwen van naaiwerk voorzien. Ten einde misbruik te voorkomen, werd vastgesteld dat 2/3 der kosten door de patient of door belangstellenden moet worden voldaan. Zooals het met vele vereenigingen gaat, kunnen de geldmiddelen een geduchte versterking velen. Daarom heeft de afd. Middelburg een bazaar op louw ge zet, die, naar we hopen door velen zal worden gesteund. Mevr. Quarles van Ufford, mevr. van Adrichem BoogaertHeijse, mevr. Peter- meijer, mej. Plasschaerl en ondergetee- kende zullen gaarne tot uiterlijk 24 Oct. gaven in ontvangst nemen. (Denkt u er eens aan, dat leege pillenfleschjes, poederdoosjes enz., gevuld met muis jes, flikjes etc. zulke prachtige voor- werpen zijn voor den grabbelton Moge dit stukje een opwekking zijn tot druk bezoek. C. C. SPRENG ER, afd. prese. BEVOLKING. Gedurende dc eerste helft van de maand October zijn te KOLDEKEBKE. Ingekomen: G. Nell, E no. 87 uit Middelburg; S. Lievense. D no. 201, Westkapellc; W. de Rijke met gezin E 181, Middelburg; W. F. Willems. E 181, Middelburg; A de Wijze, A 152, Ritthem; J. C. van Iren, D 156, Middelburg; C. van Ilese met gez. E. 106, Middelburg; II. A. Dumoutin id., B 110. 202, Vlissingen; J. C. Mink m. gez., E 107, Middelburg; G. Stroo C 15. Bigge- kerke; J. Swartwott,- A 146, Eelde (Dr.) Vertrokke n; A. G. de Rijke van A uo. 9, naar Rot terdam; K. Klaassen, B 156, Biggekerke; A. de Wijze. A 152, Domburg; T. Jakob- sen, B 76, ZoutelandeA. II. Brou wer, E 84, Gent (België J: P. de Voogd, A 172, N. en St. Joosland; E. .1. F. Zonnevijlle, E 106, Kapelle; H. Ligtelijn, E 106. Kapelle. GOES. Ingekomen: W. Verheule, off. L. d. Heils, van Ter- neuzen, 's-H. H. kindstr. 25; A. A. Q. Labrijn, kraamverzorgster, Haarlem, Sta tionsweg 4; P. Mieras, arbeider, Breda, Bocht van Guinea 2; K. Bareman, kan toorbediende, Wolphaartsdijk, Oude Sin gel 22; Vertrokken; M. Nathan, koopman, naar .Amster dam; E. J. van Dijk, winkelbediende, Boxlel; L. Warusinck, leerares, Haar lem; H. J. Wijs, pakhuisknecht, Kloe- linge; A. de Lange, winkelbediende, den Haag; J. W. van Harmeien, boekhouder, Ginneken; J. van de Velde, boekhouder, KrabbendijkeD. A. Fukken, verpleeg ster, N. O. Indiê; W. v. d. Gaast, timmer man, Vlissingen; J. Hollestelle, winkel bediende, Ede; M. W. F. Beijerinck, bew. hyp. en kadaster, Brielle. BURGfcWAJKEN STAND. Vlissingen. -3A1 'd PMnoJtJopuo 'PO SI-6 «BA ver, 27 j. en E. Willeboordse, 24 j. J. 0. van Noorden, 26 j. en E. M. v. d. Kop, 24 j. M. Tavenier, 27 j. en M. "Brosens, 20 j. L. de Nooijer, 22 j. en E. J. v. d. Velde, 20 j. Getrouwd A Visser, 21 j. en A. M. Polderman, 21 j. H. C, Toussaint, 26 j. en J. B. Hemmelcam, 20 j. S. F. Woltering, 24 j. en S. Vis, 24 j. Bevallen P. Rammeloo, geb. Maas. d. H. Oh. Munnik, geb. Depaep, d. H. A. Versteeg, geb. v. d. Leeuw, z. Goedhart, geb. Roelse, d. J. van Gemert, geb, de Nooijer, d. J. E. Lichtenberg, geb. Laporl, z. W. Sinke, geb. Joziasse, d. M. Tourna, geb. Lou- werse, d. P. J. v. d. Linden, geb. de Kam, d. Overleden. S. A. de Rop, vrouw van E. van Acker, 48 j. J. Koets, man van D. Blok, 52 j- J. Flipse, wede. van E. Swerus, 86 j. H. van Breen, man van G. Rodenberg, 51 j. Koudekerke. Van 1—16 Oct. Ondertrouwd: L. P. van Noppen, 28 j. en A. Boone, 22 j. Koole, 25 j. en E. Volkers, 19 j. K. Boda, 58 j. en J. Meulbroek, 60 j. van den Berge, 23 j. en P. S. de Klerk, j. A. de Buck, 27 j. en J. J. Ova, 23 j'. Overleden: J. de Wijze, 2 d„ z. 0. Sanderse, wed. van A. Brielsman, 85 j. Goes. Ondertrouwd S. Póstuma, 29 j. en S. Walraven, 31 j. Getrouwd: J. van Hassel, 29 j. en M. van Fraassen, 34 j. J. A. Versé, 26 j. en J. A. 0. van der Vliet, j.d. 23 j. Bevallen: C. 0. Hollestelle, geb. van t Veer, z. „Neem me niet kwalijk", zei hij droog, „dat is u wel. U vertrouwt mij in het minst niet. Wél", en zij vermoedde meer dan zij zag toen hij de schouders optrok bij deze woorden ,~ik kan u geen ongelijk geven. Het is mijn eigen schuld, veronderstel ik." Hij remde de auto en deze bleef staan trillend als een levend wezen in de duis ternis. „U moet mij vergeven, dal ik zoo'n materialist ben", ging hij kalm voort, „maar ik moet absoluut wat te drinken hebben en ik ben niet acrobaat genoeg om dat klaar te spélen, zelfs niet met uw hulp wanneer wij dertig mijlen per uur rijden." Hij lichtte de flesch uit de tasch en toen zij beiden gedronken hadden, nam Sara deze voorzichtig van hem over, schroefde de sluiting dicht en wilde het zilveren bekertje zoo vastmaken, dat het over het bovenste deel van de flesch heen paste. Tegelijkertijd voelde zij, dat de auto weer vooruit begon te gaan en toen hoe het precies gebeurde wist zjj niet maar terwijl zij in de duisternis met de flesch zat te peuteren, stootte zij het bekertje tegen de flesch aan, het vloog haar uit de handen over den rand van de auto heen. Instinctmatig boog zjj zich naar buiten, om te trachten het tegen te houden, en op hetzelfde oogen blik liet het portier tos en zij viel uit de auto. Zij had het gevoel dat de aarde onder haar bewoog, een vreeselijk ge suis klonk in haar ooren en toen kwam de bewusteloosheid over haar. HOOFDSTUK XVIII. De openbaring van den nacht, „Goddank, zij is alleen maar bewuste loos t" De beteekenis van deze woorden, die langzaam door den dikken nevel, die haar scheen te omringen,. Sara's geest bereikten, drong nog maar half tot haar door. Het was alsof iemand zij wist eigenlijk niet wie plotseling uiting had gegeven aan haar eigen gevoel van verlichting. Eerst kon zij niet bedenken, waarom zij zoo'n dankbaar gevoel van verlichting had. Maar langzamerhand toch begon nen de nevelen op te trekken en 2ij begon zich iets te herinneren. Zij wist weer, dat ze iets had laten vallen ze kon zich niet voor den halen wat het precies geweest was, maar zij wist, dat ze een heftige be weging had gemaakt om het op te van gen. Toen ja, nu herinnerde ze het zich al duidelijker was iets, waartegen zij aanleunde, plotseling geweken en een ondeelbaar oogenblik had zij gewe ten, dat zij zou vallen, dood zou vallen of ten minste vreeselijk gewond of ver minkt zou worden. En bu scheen ze heelemaal niet ge kwetst (e zijnf Zij had geen pijn, al leen haar hoofd voelde vreeselijk zwaar. Maar verder voelde ze zich best. Iemand hield haar vast, het was bijna alsof zij achterover in een stoel lag en tegen haar wang voelde zij de zachte warmte van bont. „Sara liefste 1" Het was de stem van Garth, vlak bij haar oor. Hij was hel, die haar in zijn 'armen hield. O, nu wist ze het. Ze waren samen op het eiland, en hij had haar gevraagd, of zij om hem gaf. Natuurlijk deed ze datt Het was zaligheid zoo in zijn armen te liggen, met de oogen gesloten, en zijn stem te hooren die diepe, onge lukkige stem van hem die nu plot seling zoo ongetoofelijk teer en zacht erd. „Nu ben je van mij, liefstel Nu heb ik je in mijn armen, dezen éénen keer, mijn eigen lievelingl" „Neen, dat kon toch niet zoo zijn, want Garth had haar toch immers niet lief. Hij had maar gedaan alsofhet was niet in ernst geweest. Het moest Tim zijn, die tegen haar sprak, Tim, met wien ze zou trouwen Wordt vervolgd). Heetr. Drukkerij O. "Wi. den Hoer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6