BEU RSNOTEE RING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 20 Oct. (Slotkoers). 6 pCt Nederland 1923 100 één zestien de. 6 pCt Nederland 1922 100 één zes zestiende, 5 pOt Nederland 1918 90, 4»/» pCt. Nederland 1917 85; 2',2 pCt. Nederl W. Schuld 53i3 pCt. do. Oblig. ÖTiVii 3 pCt. do Certif. 67'». Cert. Ned. Hand Mij 127%; Aand. Ned Ind. Handelsb. 131 VsAand. Koloniale Bank 176%; Koninkl. Petrol. Aand 322— 325; Gecons Hollandsehe 153- 154%; Cult. Mij Vorstenlanden 165» i, Handelsv Am sterdam 437» 2 438; Javasche Cultuur 369»,'?, Aand Deli Maatsch 361; Amsterd. Rubber 157 158. Ned Amerik. Vaart 85%; Ned. Scheep- vaartunie 127 128, Kon lloll. Lloyd 6; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 83, Aand Pakel- vaart 136»». Gouda A. 14»/o. Philips A. 355»/*—356; Jurgens A. Tl'»—72. Anaconda 75»»; Steels 1093/,; Erie 28»/,; Common Marine 10 zeven zestiende; Pre- fered do. 39»», Maxwell Gr. C. v. A 4 drie zestiende. Prolongatie 43/4—5. Markt sluit op de laagste prijzen. Wisselkoersen Londen cheque 11.48»/*; Berlijn 0.60; Weenen 0.0036. Parijs 1332»/», Brussel 12.25, Dollar Cable 2 553,,. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 Ocl. Hoogsle barometerstand. 764.8 te Akureyri. Laagste barometerstand 746.1 te Kinn. Verwachting van den avond van 20 tot den avond van 21 dezer Zwakke lot matige, later mogelijke toenemende Westelijke lol Zuid-Westelij ke wind, zwaarbewolkt lot betrokken jnet tijdelijke opklaring, waarschijnlijk enkele regenbuien Iets zachter. Thermometerstand alhier 's morgen 9 uur 56 gr., 12 uur 56 gr., 3 uur 58 gr. SOOG 'SPATER Vliislngen Z o n n e t ij d Dinsdag 21 Oct. v.ni >V o*.nedag 22 .Jonderilog 23 vrijdiig 24 Aiteniag 25 ienrfag 26 u-dneuag 27 u.m. 6 26 7.42 9.1 L 10.26 11 16 11.57 urn. 12 23 ,Het tijdstip van hoog water te Lomburg valt 9 minuten na dat te V'iGsingen.j keu. Een kennismaking mei het nieuwe geestesleven in Rusland, na 1917, als zoo danig practisch uiteengezet. Later hoopt de schrijver uitvoeriger op een en ander terug te komen. ONDERWIJS. De afd. Walcheren van hel N.O.G. heefl als antwoord op haar adres in zake de opheffing der school te K1 e- verskerke bericht ontvangen, dat; Ged. Staten van Zeeland op 10 dezer hebben besloten goedkeuring te ont houden aan liet besluit van den raad der gemeente Arnemuiden van zeven Juli 1921 tol opheffing der openbare la gere school le Kleverskerke." RECHTZAKEN. - Zaterdag is den Officier van Juslilie voorgeleid G. V. J. v. d. P., IS jaar wonende te Meulebeke, verdacht van diefstal, en bedreiging mei eenig mis drijf tegen het leven gericht le Sas va n Gent op 15 October j.l. Verdachte is na verhoor door den Rechter-commis- saris overgebracht naar het Huis van Bewaring. o Pro Juventute en hel kinder strafrecht Na ecu openingswoord van Mr. A. E. van Eldik riiieme. Kantonrechter te Oostburg, correspondent aldaar voor „Pro Juventute" in het Arr Middelburgfen van het Ned. Genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen afd. Mid delburg, die alle aanwezigen, welke in groolen getale waren opgekomen, wel kom nectte, ving Mr W F E. Paron van der Fellz, Substituut-Officier van Justitie te Middelburg in liet gebouw van het Kantongerecht te Oostburg Zaterdag middag zijne lezing aan over „Pro Juven tute en liet Kinderstrafrecht' Hij begon met hel doel zijner komst uiteen le zetten n t. te komen tol sa menwerking ter bescherming van liet verwaarloosde kind Op duidelijke wijze werd uiteengezel de achterstelling van hel verwaarloosde kind, dat de wereld wordt ingesehopt, tegenover het goed opgevoede kind. Er moet id deze iets bereikt worden, en vooral nu liet rijk ook op dit gebied bezuinigt. Voor be scherming van hel verwaarloosde kind is evenwel de kinderrechter niet vol doende Spr. schetste de stichting van „Pro Juventute' te Middelburg, en de medewerking, die van geheel Zeeland noodig is consolidatie der buitenlijnen „Pro Juventute" moet het centrale punt zijn voor het verwaarloosde kind en de vraagbaak voor den kinderrechter, waar om ook de organisatie van het parti culier initiatief noodig is. Wijzende op de straffen en de in- inrichtingen voor verwaarloosde kin deren werd opgemerkt, dat kinderen niet op één lijn kunnen werden gesteld met volwassenen, in welk verband werd ge wezen op een vonnis in vroegere jaren van de nu opgeheven rechtbauk le Goes bij welk vonnis kinderen van omslreeks 10 jaar wegens een onbeteekenende diefstal werden veroordeeld tot eene ge vangenisstraf van 6 jaar. De kinderbc- handeling moet anders zijn, doch alles is nog in wording om te komen tot één richting, één gedachte, dc opvoedings gedachte om liet kind op tc heffen Vroeger werd te veel het zwaartepunt gezocht in het misdrijf, terwijl men zich niet het hoofd brak met meer of min dere toerekenbaarheid. Bij den menscii bestaat een zekere neiging tot misdrijf en daarom wees spr. op de groole kloof lusschen den normalen mensch en de krankzinnigen en op den invloed, welke het milieu op den mensch uitoefent. De misdadiger is het centrum der belang stelling; uil een oogpunt van gevaarlijk heid mag men maatregelen tegen een misdadiger nemen, evenwel mag de slraf niet hel karakter hebben van vergel ding, maar mag ze alleen zijn een bc- veilingingsmaatregel. Aan de hand van verschillende voor beelden, werd de zin naar een compro mis geconstateerd, en werd de oplossing gezochl in de opvoedings gedachte, waarop hel kinderstrafrecht in dc eerste plaats moet zijn gebaseerd. Spr stond daarna even stil bij de kindergevangenis sen en de Ileldringgeslichten, alsmede bij de wordingsgcscniedenis der Kinder wetten van 1901 en van 1922 Daar liet vraagstuk van ontoerekenbaarheid bij kinderen anders is dan bij volwassenen, liet men bij de wet van 1901 hel „ooi- deel des ouderheids". dat vroeger zoo'n rol speelde bij de strafrechterlijke ver- -volging. geheel varen; het was veran dering van systeem. Een kind kan nu niet met gevangenisstraf of hechtenis worden gestraft, maar met plaatsing in een tuchtschool, geldboete of berisping. Daar de tuchtschool bedoeld was als vrijheidsstraf met zedelijke verheffing door lager- en godsdienstonderwijs, Han denarbeid en lucht, wees spr. er op, hoe het soms noodig is een kind uit de onmiddellijke omgeving te verwijderen voor en aleer hel geheel komt te vallen, daar de gemeenscnap verderfelijk is gebleken Verder werd gewezen op de Rijksopvoedingsgestichten, welke ten doe! hebben eene opvoeding van langeren tijd. Bovenal werd noodig geacht nauw keurige inlichtingen van ouders, verzor gers en onderwijzers. Niet alleen straf rechterlijk. maar ook burgerrechterlijk zijn groole veranderingen gekomen ont- zctling en ontheffing uil de ouderlijke macht enz. Algemeen was de gedachte geweest, dal de plechtige openbare terechtzitting groolen indruk zou maken op het kind; vooral in dc groote steden werd men in die gedachte teleurgesteld, zoodat dan ook bleek, dal er bij die Kinderwet ten bezwaren waren gerezen zoowel van formeelen als van materiëelen aard. Van zoo'n plechtige zitting ging geen invloed ten goede uit op hel kind en zeker niet in die gevallen, waarbij de woorden van den rechter werden weersproken door den verdediger Met aanhaling van een voorbeeld van den Anierikaanschen rechter Linsley, die zielscontact zocht met het kind, waarmede een z.g fami liaar gesprek werd aangeknoopt door den rechter, kwam spr. tot de Kinder wetten van 1922, die de mogelijkheid schiepen lol meer persoonlijke aanra king met hel kind, waardoor de taak van den kinderrechter een sociale taak was geworden De mogelijkheid is geschapen om de zaken veel grondiger en beter te onderzoeken in verband met de omstan digheden, waaronder een of ander feit is gepleegd en met het karakter van liet kind enz terwijl daardoor het kind be handeld wordt zooals hel behoort. Dóór de wetten van 1901 waren ingrijpende maatregelen noodig, waardoor vaak een gezin uit elkander werd gerukt, hetgeen onwillekeurig moest leiden tot verzwak king van het verantwoordelijkheidsbesef bij de ouders, Men kwam tot het inzicht, dal de gestichtsopvoeding Onnatuurlijke opvoeding was, waardoor de jeugd kóud en kil werd gemaakt en de intieme fa milieband werd verbroken. Behoefte werd derhalve gevoeld aan maatregelen, die minder ver gingen men kwam tot de instelling van ..gezinsvoogden", wier taak niet alleen beslaan zou in het op heffen van het kind. maar ook van hei gezin, waartoe liet behoort. Uitvoerig werd daarna medegedeeld, wat (te ge zinsvoogd kan doen. waarmede spr. zijn laak als geëindigd beschouwde en aan spoorde om lid te worden van de ver- eeniging „Pro Juventute" of daarvoor werkzaam le zijn. Nadat enkele aanwezigen den spreker vragen hadden gesleid, welke door dezen werden beantwoord, sloot Mr van Eldik Thierne de bijeenkomst met een hartelijk woord van dank aan Mr. van der Fellz voor zijne belangwekkende lo zing. FAILLIET VERKLAARD AMSTERDAM, 20 Oct. V. D. Door de eerste kamer der rechtbank is heden op verzoek van den officier vau justilie, mr. dr P. van Heijnsbergen, failliet ver klaard N. J. Ilepko, directeur van het bureau voor belastinginning. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 20 Oct. 3 uur De nieuwe week had op de effecten beurs geen uitbreiding van affaire ge bracht, en de omzetten bleven dan ook van geringe afmetingen. Een vaste stemming hecrsclUe op de olieafdeeliug, waar Koninklijken weer koopers trokken, zoodat die opnieuw eenige procenten wisten te Geconsolideerden waren maar weinig veranderd. De belangstelling voor Redjang Le- bon was verminderd, en de handel was dan ook kleiner als de vorige week. In scheepvaartwaarden ging weinig om Hollandsehe booten konden zich handhaven. Tabakken hadden een zeer kalme markt, en bewogen zich op ongeveer de vorige prijzen. Rubbers en Iheeaandeelen waren mee- rendeeis prijshoudend, doch een bewe ging viel op deze fondsen niet waar te nemen Suikerwa arden bewogen zich meer op den achtergrond Voor deze aandeelcn schijnt reeds geruimen tijd in het geheeV geen animo tc beslaan. Het koerspeil bleef ook heden zoo goed als ongewij- zigd Ned, jndustrieclcn hadden een kalm •erloop. Prolongatie 5—4%. AANSLAG IN POLEN. WARSHAW. 20 Oct V. D, Adam Tau- rovvski, secretaris der Poolsehe legatie, Dr Morelowski, Poolsch deskundige van het secretariaat der Poolsche legatie, Ro- meyko, en Piotrowich, ambtenaren bij de legatie, zijn hel slachtoffer geworden een brutalen aansiag op 17 dezer te Moskou De Poolsche zaakgelastigde heeft krachtig geprotesteerdKopp heeft in naam der sovjet zijn leedwezen betuigd. Een crïistig onderzoek wordt ingesteld NAGEKOMEN BERICÏnEW. matste smmm. UIT VLISSINGEN. Zaterdagavond kwamen te V i i s- sin ge u aan de vertegenwoordigers van de Amerikaansche pers, die de Amc rikaansche spoorweg-autoriteiten op hun reis door Nederland hebben vergezeld. Gisterenmorgen maakten deze personen een autotocht door Walcheren met clen heer Mulder, directeur der Zeeland en enkele dames, en waren zij verrukt over dit bezoek, waarbij ook in een echte Walchersche woning werd binnen ge gaan. VERTREK VAN DEN HEER J. G. VAN NIFTRIK UIT VLISSINGEN. Hedenmiddag te kwart over twaalf vereenigden zich in de eerste klasse wachtkamer van het station te V1 i s- singen een groot aantal personen, om afscheid te nemen van den heer en mevr. van Niftrik, die mei den trein van 1.20 Vlissingen en daarmede ook de provincie verlaten. Toen de lieer en mevr. v. Niftrik in de wachtkamer waren, bood de bur gemeester, de heer C. A. van Woeldereti, mevrouw van Niftrik een bloemenhulde en mevr. Iluson, echlgenoote van wet houder Huson deed hetzelfde. De burgemeester, hield daarop een toespraak, die wij met het oog op dc plaatsruimte en het late uur, niet in extenso kunnen opnemen. Vermeld zij dal de heer van Woelderen nog eei uitvoerig schetste wat Vlissingen, wat Zeeland in den heer v. Niftrik verliest. Spr. bood daarbij namens een groot aantal personen uit Vlissingen en uit de geheele provincie een oorkonde aan, ver vaardigd door den heer F. P D'huv waarop zijn aangebracht foto's van hot Stadhuis, van het kantoor der gasfabriek, en van de ambtswoning van deu direc teur, de wapens van Zeeland, en Vlis singen en het familiewapen en de ini tialen van den heer v. Niftrik en den datum 20 October 1924. De opdracht luidt Aan den "WelEd. Geboren Heer J. G. van Niftrik Jr. wordl bij gelegenheid van het nederleggen van zijn ambt als wet houder der stad Vlissingen deze oor konde met album aangeboden. Hulde wordt hem gebracht door de burgerij dier "tlad uit erkentelijkheid voor zijn onvermoeide cn vruchtbare werkzaam heid als zoodanig en uit waardeering en bijzondere hoogachting wagens zijn belangeloos optreden voor hel algemeen welzijn van Vlissingen Bij de oorkonde, die onderteekend is door den burgemeester, door den heer mr. P. Dieleman als vertegenwoordiger van het provinciaal bestuur, en dhr. flos. van Raalte als voorzitter der Kamer van Koophandel en als nestor van Vlis singen, behoort een album mei 28 foto's, zijnde kiekjes in de stad Vlissingen voorheen en Ihans, waarachter de na men worden geplakt van allen, die aan de hulde medewerkten. Nog bood de burgemeester een kleiner, eenvoudiger album aan, dat bevatte de door de bodes ten stadhuize bewaarde teekeningen, die de heer v. Niftrik ge woon was tc maken tijdens de beraad slagingen in de vergaderingen van B. en W. De hfeer mr. P. Dieleman schelste, wat niet alleen Vlissingen, maar geheel Zee land in den lieer v. Niftrik verliest, en verzekerde, dal hij steeds, hij verschil in politiek inzicht, op de meest aangena me wijze met den heer v. Niftrik heeft samengewerkt. Op beide toespraken antwoordde de heer Van Niftrik bewogen en verzekerde meermalen alleen zijn plicht te hebben gedaan zooals ieder dit doet. al moge dan ook zijn werk meer in het oog zijn geloopen. Hierna was er gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen van de vertrekkenden, en velen volgden hen naar den trein, om daar liet afscheid te herhalen. Het bleek ten volle, dat de heer en mevr. Van Niftrik vele vrienden onder allen rang en stand achterlaten. MARKTBERICHT. HULST, 20 Oct Graanmarkt. Aanvoer gering. Tarwe f 15—, Rogge f 14—, Gersl f 15.—, Haver f 13.—, Erwten f 21.— Bruine Boonen f 27.—. GRAANMARKT TE ROTTERDAM. Tarwe iets minder aanbod in de puike en afwijkende kwaliteit onveranderd. Tusscliensoorten slechts gedeeltelijk be langrijk lager le plaatsen. Prijzen van f16—17 naar kwaliteit. Extra puike en zaai daarboven. Rogge lager, van 14—14.50. Gerst, Chevalier, 15—15.50, haver on veranderd 11 13.50. Erwten, kleine groene, in de puike onveranderd van 20—21. Afwijkende slechts gedeeltelijk ver kocht, 15—18, kroon 17—21. Bruine boonen puike onveranderd 28— 29.50. Overigen naar kwaliteit 15.25. SALARISVERGELIJKING. Hel Ned. Corr, Bureau meldt- In een van bevoegde zijde ontvangen mededeeling wordt, in verband met de demonstratieve houding van liet postper- soneel in enkele groote steden cn van het personeel ter algemeene landsdrukkerij, becijferd, dat dc salarieering van de brievenbestellers zelfs na de laatste kor ting zeker niet ongunstiger is dan op 1 Januari 1920 en dat bij eene vergelij king met October 1920 geen sprake van achteruitgang is, zelfs al zou de daling van hel indexcijfer thans bijv. 20 in plaats van 24.1 zijn. Van de zetters en drukkers der Al gemeene landsdrukkerij geeft eenzelfde berekening len aanzien van een werk man die op zijn maximum staat en drie kinderen heeft het resultaat dat 1 Octo ber 1924 tegenover 1 Januari 1920 een vermindering oplevert van 5.6 pel. bij een daling van het indexcijfer met 15.3 pel, en tegenover 1 October 1920 een vermindering van 16.3 pet. bij een da ling van het indexcijfer met 24.1 pet STAIUNGSEINDE. De onderhandelingen lusschen de di rectie van de Albeton en de stakerte bij liet bouwwerk aan de Bijenkorf in Den Haag zijn afgebroken, omdat de di rectie slechts een honderdtal van de sta kers weer in dienst wilde nemen, aange zien zij het dertigtal arbeiders, die zij gedurende de stakingsdagen in dieinst heeft genomen, aan het werk wenschl te houden. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 20 Oct. 3 uur. De cijfers lusschen haakjes zijn de koersen van Zaterdag. Londen 11.48»/s f 11.49%). Berlijn 0.60% (.061.) Parijs 13.32»/» (13.42%.) Brussel 12.25 (12.32»/*.) Zwitserland 49.10 19.17)) Weenen 0..0036»% (0.0036»/s.) Kopenhagen 44.10 (44.21.) Christiania 36.55 (36.451. Stockholm 68.10 (68.10). New York 2.55%. BIOSOOOPBRAND. ATHENE, 19 Oct. V. D. Tijdens Fcn voorstelling is een bioscoop in brand ge raakt Het gebouw brandde geheel uit. Men vermoedt dat er 50 personen bij zijn omgekomen. DE VERKIEZINGEN IN ENGELAND. LONDEN, 20 Oct. V. >D. Met nog slechts 8 dagen voor de verkiezingen wordt de verkiezingscampagne in alle districten heftig gevoerd. Nog 583 zetels moeten worden bestreden. DE BERLIJNSCHE BEURS. BERLIJN, 20 Ocl. V. D. De Berlijn- sche effectenbeurs is lieden gesloten, in verband met de moeilijkheden inzake de belastingbetaling door den effectenhan del. Een conferentie van het beursbe- stuur met de betrokken autoriteiten had geen resultaat. DE DUITSCHE ORISIS. BERLIJN, 20 Oct. V. D. In ,de binnen- landsche crisis is nog geen oplossing ge vonden De rijkskanselier Marx wenscht dat in ieder geval vóór hedenavond een beslissing zal worden genomen. DE MOSOELKWESTIE. BERLIJN, 20 Oct. V. D. De Turksch- Nationale Vergadering is te Angora bij een gekomen cn heeft de uiteenzetting door Kenial Pascha van de Mosoelkwes- tie aangehoord. DF. STRIJD IN CHINA. PEKING, 19 Oct. V. D. Een hevige strijd woedde gisteren aan het Shanghai kwanfront. De (roepen van Tsjang Tso Lin deden herhaalde malen aanvallen, die werden afgeslagen. De troepen van Woe Pei Foe bleven verdedigend. De troepen van Tsioc hebben versterkingen gekregen, en zullen aan den strijd deel nemen, waarvan belangrijke resultaten worden verwacht. Overwerkte Zenuwen hebben in de eerste plaats een kal meerend en versterkend middel noodig. Mijnhardt's Zenuw tabletten geven kalm te nemen onrust, gejaagdheid en over spanning weg. Koker 75 ct. Bij a'poth.- en drogisten. (Ingez. Med.) VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Ter voorkoming van aan varingen op de Schelde Naar het Brusselsche; Laatste Nieuws verneemt, zal hel binncnvaarlreglement eerstdaags een merkelijke verandering, ondergaan, in verband met het nieuwe reglement van Nederland. Zoo kan het blad terloops al melden, dat elk vaartuig langer dan 20 Meter, verplicht zal worden twee zijner lich ten en een heklicht te voeren De samen stelling der sleeptreinen zal ook aan een regeling onderworpen worden, welke de lengte ervan zal beperken. De schepen zullen niet breeder dan twee, en vast naast elkander mogen varen, en niet meer naast de sleepboot mogen gemeerd liggen. Ook zal er in de toekomst van de sleeptreinen een snelheid van 3 zeemij len door het water geéischt worden, en dit met het oog op de belangrijkheid der scheepvaart op de Schelde, daar deze een bijzondere samensmelting is van alle vaarwaters. Deze herziening van het binnenvaart- reglement wordl gedaan met het doel, de aanvaringen te vermijden, welke he laas de laatste tijden zoo menigvuldig waren. In datzelfde blad lezen we nog de vol gende bepaling Ier voorkoming van aan varing De lengte en diepgang van schepen, waarvoor volgens het vastgestelde Ne- derlandsche „Reglement houdende bij zondere bepalingen ter voorkoming van aanvaringen op de Wester-Schelde eD hare mondingen" andere vaartuigen moeten wijken, zijn vastgesteld op 130 M. en meer en 80 d.M. en meer. De schepen van bovengenoemde afme tingen toonen op aanwijzing van den loods het bij genoemd Reglement vast gestelde sein, namelijk overdag in den voortop een zwarte cylinder en 's nachts een rood vast licht, tenminste 4 M. bo ven het toplicht (bij twee toplichten bo ven het hoogste). SPORT. Voetbal. Zeeuwsche Voetbalbond, lste klas Zeelandia 2—Veere 1-0;. Deto—Zierikzee 0—5; Terne uzen 2— Walcheren 2 6—2; 2de klas A: Stavast 2—Vlissingen 3 1—2; 2de klas B Walcheren 3—Zeelandia 3 1—3. 3de lel. A Vliss. Boys—Deto 2 1—Oj Middelb. 4-Souburg 2—1; Vlissingen 4 Z. Beveland 3 3—0. N. V. B. 2de klasse A. Middelburg—Dosko 3—3. Dongen—Vlissingen 1—1. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Sedert Zondag 11 dezer, vermoede lijk na bezoek van een balavond, wordt te Roosendaal een 10-jarig meisje zekere Naantje F., vermist, alsook een jongen uit Oud-Gastel, zekere de B. Vermoed wordt, dat zij beiden naar Antwerpen zijn uitgeweken De leden der veilingsvereeniging te Wateringen zijn door den ontvanger te Delft beboet wegens het ontbreken van hel kwitantiezegel op de uitbetalingssta- ten, Dc gezamenlijke boeten beloopen f 692,500; sommige tuinders moeten f 8800 boete betalen. De uitbetaling had wekelijks plaats. De tuinder teekende een presentielijst, waarop de betaalmeester achter eiken naam liel uitbetaalde tegoed noleerde. Deze regeling werd al verscheidene jaren gevolgd EEN B ANKB1L J ETT F.N F A B RI EK Öp zoek naar een geheime distilleer derij deden rijksambtenaren een inval in de woning van de veehandelaars gebrs. Van Buuren te Nieuwland bij Gorin- cheni, en vonden daar tot hun verrassing een volledige inrichting lol het maken van valsch bankpapier. Een groole partij reeds gereed gemaak te of nog in bewerking zijnde bank biljetten van f 100, f 200, f 300, ja zelfs van f 1000, allen van hel oude model, werden aangetroffen en natuurlijk in be slag genomen. De beide veehandelaren werden iQ arrest genomen en naar het huis van bewaring te Dordrecht overgebracht. Hel bleek, dat b'j de gebroeders Van Buu ren twee Rotterdammers in huis woon- deu, n.l. dc fotograaf Brundt en een zekere Schmidt. Deze beide personen dida

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2