BEUILSNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 18 Oct. (Slotkoers). 6 pet. Nederl, 1923 100 een zestiende; 0 pet. Nederl. 1922 100%; 5 pet. Ned. 6 1918 90; 4% pet- Nederl. 1917 85ys; Qffa pet- Nederl. YV Schuld 53; 3pet. do. Oblig. 671/2; 3 pet. do. Certif. 65"/8. Cert. Ned. Hand. Mij. 127; Aand. Ned. Ind. Handelsb. 131%; A and. Kol. Bank. 1751/»1761/2; Kon. Petrol. Aand. 316 —321; Gecons. Holl. 153—154%; Cult. Mij. Vorstenlanden 166167; HandelsV. 'Amsterd. 337339; Javasche Cultuur 371, Aand. l)eli Maatsch. 363p/^; Amst. rubber 157y»158. Ned. Am. Vaart 87, Ned. Scheepvaart unie 1273/i—129i/a; Kon. Ned. Stoomb. Mij 83i/o. Gouda A. 151/2; Jurgens A. 71ty»—72. Anaconda 74%; Steels 108%; Erie 27%; Union Pacific 141%» Prefercd do. 39i/»; Maxwell Gr. O. v. A. 3 vijftien zestiende, Maxwell Land Oert. v. Inc. Bonds 12%. Prol. 4i/a. Russen. Consols 6%. Markt sluit flauw aand. Rott. Bank 66 pet. Wisselkoersen Londen chèque 11.49; Parijs 13.35; Brussel 12.32; Dollar Cable 2.56. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door hel Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 Oct Hoogste barometerstand: 770.8 te lichtschip „Noord-Hinder''. Laagste barometerstand 753.4 te Wisby. Verwachting van den avond van 18 tot den avond van 19 dezer Meest zwakke Oostelijke tot Zuidelij ke wind. nevelig tot licht of half bewolkt, weinig of geen neerslag. Iets zachter overdag Thermometerstand alhier 's morgen 9 uur 53 gr., 12 uur 55 gr. tania® tf&andag iinadag; 21 'tVoenadag 22 'onder lag 23 rijdag 24 t&terdag 25 «OOG WATER. Vllnfagen. Z o n n e t ij d. 19 Oct. n.ra. 20 5 14 6 03 6 26 7.42 9.11 10.26 11 16 (.Het tijdstip van hoog water te Domburg valt 9 minuten na dat te Slissingen.) „Sayarona, door John Paris. Uitg. Hollandia Drukkerij. „Kimono", de eerste Japausche ro- taan van dezen schrijver, heeft een ge weldigen opgang gemaakt. En dal zal hem er wel toe bewogen hebben om een tweeden Japanschen roman te schrij ven. Het is altijd een beetje gevaarlijk om zich zelf le herhalen. Natuurlijk is Pari, de schrijver die zoo door endoor thuis bleek in Japan, er ook nu weer in geslaagd om een lokale kleur aanzijn boek te geven. Wat hij van de Japan ners vertelt en wat hij hen laat doen is interessant, en de twee voornaamste figuren de Japanner Kato en het meisje' O Yuki zijn overtuigend uitgebeeld. Maar de Europeesche figuur daarte genover is dal veel minder. Het is niet erg vleiend voor ons ras dat de schrij ver als vertegenwoordiger daarvan niets beters wist te geven dan deze zeen naieve, zelfs onbenullige jonge zende ling. De manier waarop die zich laat trouwen met een Japansch meisje, is ons zelfs te onnoozel om er aan te kunnen gelooven. „De W.onderen der Oudheid" Uitg. Mij. „El sevier". In onze aankondiging van dit werk opraken we van een „proefaflevering' Het blijkt ons dat deze term niet juist was. Wat we beschreven was de eerste der 24 afleveringen waaruit dit werk zal bestaan. - Te Utrecht slaagde voor het exa men apothekers-assistent mej. F. Oort- ghijsen van Vlissingen. Geslaagd voor candidaat in de Theo logie aan de vrije universiteit te Am sterdam de heer M. Wielemaker Az. te Koudekerk e. RECHTZAKEN. geconcentreerd; zij waren als het ware de mikrokosmos, de imitatie van het heelal; de 7 terrassen bedoelden de 7 hemelsfeeren. Het getaj 7 is het getal der totaliteit De toren stond, volgens de oude voor stelling, op het middenpunt van de aar de. De tempel was hoog geplaatst, ten teeken van de hooge waardigheid, en de gr00te macht. De tempel was als Godenwoonplaats, meteen een afbeeldsel van het paradijs; bij eiken tempel weid dan ook een meer en een park gevonden. Spr. wees er ten slotte op, dat de op gravingen steeds voortgaan, doch hij ver trouwde er op. dat hij precies zou kun nen herhalen wat hij gisteravond heeft gezegd, als alles is blootgelegd. Na de pauze werd het gesprokene met fraaie lantaarnplaatjes nader toegelicht. De juiste datum en het onderwerp van de volgende lezing, die van mej van der Graft, zullen weldra per advertentie worden bekend gemaakt. o iDe kerk te Burgh. Dinsdagavond jj. is in de vergadering van hel kerkbestuur der Ned. Herv. gem. te Burgh een commissie benoemd tot behartiging restauratie enz.) der gedenk- feekens in de afgebrande kerk aldaar. De ze .commissie bestaat uit de heeren W>. G. Boot AVz., \V. Heule, G. A. v. Zuijen, D. Kosten. M. Griep, M. v d. Klooster Jz., en de heer Joh. Hoogebooru achitect te/Renesse als adviseur. o De Scliou w b u rg-voor- stelling van Donder dag a.s. Donderdag a.s. wacht den schouw- burgliefhebbers hier een goéde voor stelling. Door tiet Vereenigd Rofter- damsch Hofsladlooneel zal dan in onzen Schouwburg opgevoerd worden Moüère's „School voor Vrouwen", een stuk, dat nu al eenige eeuwen telkens op de planken verschijnt en altijd weer in slaat, dank zij de geestige typeering. Als zoo'11 stuk van Molière het in on zen tijd nog doen wil, dan moet de opvoering bijzonder verzorgd zijn. E11 dat is volgens de beoordeelingen in alle bladen inderdaad hel geval. Een uitne mende vertoouing. een amusante avond. zoo zijn enkele der gebruikte ter men. De N. RR. Crt roemde vooral de voortreffelijke vertolking der hoofdrol len. Jules Verstraete wiens fijn spel wij hier nog konden bewonderen bij zijn optreden dezen zomer in de opvoering van „Het Alarmsignaal") speelt de rol fvan ArnolpheLily Bouwmeester die van Agnès; Jaap v. d. Poll die Van Horace Arr. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 17 October werden de volgende vonnissen uilgesproken, alle wegens overtreding van 's Rijksbelasting wetten: 1. C. T., 25 jaar, en 2, J. J. van II., 33 jaar. kooplieden, te St. Laureijns (B.) No. 1 f ,1 of ld. h. No. 2 vrijgespro ken. E. F. J. de M., 43 jaar, fabrieks arbeider, te Selzaete, 3 d. gev.straf; W. G„ 45 jaar, landbouwer te Kloetinge, vrijgesproken; A. P., 55 jaar, herbergier, Graauw, f 100 of 5 d. h.; P. S., 24 jaar, koopman, Koudekerkc, f 50 of 50 d. b.; H. J, C., 38 jaar, slager, Terneuzen, f 100 of 50 d. h.; A. L., 30 jaar, winkelier, Middelburg, f 100 of 50 d. h.; P. A. de \V., 35 jaar, koopman, Goes, f 100 of 3d. h.A. A., 55 jaar, marktkoop man, Amsterdam, f50 of 5 d. h.; I. P., 22 jaar, sigarenhandelaar, Amsterdam, f50 of d. h.; P. G. N., 63 jaar, sigarenfabrikant, IIulsl, vrijgesproken -, AL S., 41 j'aar, winkelier, Wemeldinge, f 100 of 5 d. h.; W. H. van L., 49 jaar, winkelier, Zierikzee, f 100 of 5 d. b.; A. J. van A., 10 jaar, zeepfabrikant, Zierik zee, f 25 of 3 d. h.; D. F, W,, 42 jaar, fabrikant, Zierikzee, f 100 of 10 d. h en f 50 of 5 d. h. Politie rechter te Middelburg. In de zitting van 17 October ware® de volgende personen gedagvaard E. J. M., 46 j., schippersknecht jSas van Gent, wegens schennis der eerbaar heid te Sas van Gent op 14 Sept. j.l. Eisch fló b. s. 15 d. h. Uitspraak idem. H. A. S„ 36 j., koopman St. Jansteen, wegens strooperij met behulp van' een wagen te St. Jansteen op 28 Aug. j.l. Eisch f 10 b. s. 10 d. h. Uitspraak idem. P. E. R56 j., veldarbeider Graauw, wegens mishandeling van Ch A. Blom- maert te Graauw op 7 Sept. j.L Eisch f 20 b. s. 20 d. h. Uitspraak idem. T. L., 52 j., zonder beroep, huisvrouw van P. v. L. te Retranchement, wegens beleediging van den gemeenteveldwach ter dc Lijzer, die een onderzoek instel de naar een gepleegd strafbaar feit op 12 Sept. j.l. te Retranchement. Eisch f 15 b. s. 15 d. h. Uitspraak idem. 0. de R 30 j., ijzerbewerker te Arne- muiden wegens schennis der eerbaarheid te Middelburg op 16 Aug. j.l. Eisch 14 d. gev. Uitspraak 1 maand, voorw. proef tijd 3 jaar. H. K. B., 28 j., werkman Vlissingen, wegens diefstal van ijzer tocbelioorende aan de Nederl. Spoonv., te Vlissingen, op 16 Sept. j.l. Eisch 1 m. gev. Uitspraak idem. M H., 23 j-, kermisreiziger, te singen, wegens beleediging van een amb tenaar en wederspannigheid legen de po litie op 15 Sept. j.l. lc Terneuzen. Eisch fló b. s. 15 d. h. Uitspraak idem. W. L., 25 j., koopman, Zierikzee, we gens mishandeling van Adriaan de Looze te Zierikzee op 28 Aug. j.l. Eisch f20 b. s. 20 d. h. Uitspraak f 10 b. s. 10 d. h. •T. M de R., 32 j.. zonder beroep te Zierikzee. wegens beleediging van J. C. de Monnik te Zierikzee op -5 Sept. j.l. Eisch f}0 b. s. 10 d. h. Uitspraak idem H. J. A., 43 j., zonder beroep en zonder vaste woonplaats, gedetineerd te Middel burg, wegens landlooperij te Waterland kerkje op 30 Sept. j.l. Eisch 3 d, h en 3 jaar R. W. I. Uitspraak 12 tf. h VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Amerikaan sch bezoek, wegautoriteiten (160 heeren met 62 da- Het gezelschap Amerikaansche spoor- mes) heeft Donderdag een snel en vluch tig bezoek gebracht aan Rotterdam en- Amsterdam. In Amsterdam waren zij de gast van de Mij. Zeeland. Daar liet zich aan het diner bij „Kras." het Z. Bevelandsche koor hooren, dat oók was opgetreden in afwisseling van de filmverlooning bij Tnshinski. In deze bioscoop werden ver schillende merkwaardige gezichten uit Nederland op het doek gebracht. VERSCHILLENDE BERICHTEN. ZEEUWSCHE VEREEN. „ZEELANDIA" AMSTERDAM. De Zecuwscne vereeniging Zeelandia te Amsterdam organiseert voor de kin deren der leden en donateurs, ook dit jaar'weder een St. Nicolaasfeest. Besloten is dit le doen plaats nebben op Donderdag 11 Dec. a.s. des avonds ten 7 uur in de groote zaal van M ai son Boer aan hetWeteringplantsoeu aldaar. Het is thans de bedoeling dit feest ook toegankelijk te stellen voor kindereu van te Amsterdam wonende Zeeuwsche ouders die daartoe gedwongen nog geen lid van Zeelandia zijn, maar die toch zoo gaarne zouden zien dat hunne kinderen ook eens van een genotvol St. Nicolaas feest konden genieten. Het Bestuur schrijft ons Op het punt van St. Nicolaasvieren hebben alle kinderen gelijke wenschen daarom zou het ons zoo recht aange naam zijn op dat feest zooveel mogelijk verheugde kindergezichtjes bijeen te zien Het spreekt wel van zelf dat net wel slagen afhankelijk is van den steun die de vereeniging ontvangen zal, en daarom doet zij een beroep op alle kindervrien den in Zeeland. Zij die ons met een of aander willen nelpen om ons doel te be reiken, worden vriendelijk verzocht daar van blijken le willen geven aan ons secretariaat. Javastraat 601, Amsterdam. EEN FRAAI BUREAU VAN BELASTING INNING. Omtrent de gistermiddag plaats ge had hebbende justitioneele inval in de kantoren van het Bureau voor Belasting inning, deelt het persbureau V. D. het volgende mede: Geruimen tijd geleden verschenen in de Amsterdamsche dagbladen groote ad vertenties, waarin de vestiging van het bureau werd aangekondigd. Men moe digde daarin aan door middel van 't bu- lasting in termijnen te laten betalen. Ilel bureau begon een flinke reclame actie. Een 18-tal agenten werden aange steld voor propaganda en inning der be lastinggelden. Zoo wist wist men na ver loop van tijd ongeveer 5000 abonné's aan het bureau te verbinden. Het waren meerendeel de „kleine lui den", die hun belastingpenuingen aan het bureau toevertrouwden. Bedragen van f 1 tot f 10, en ook wel meer, wer den wekelijks door de agenten bij de aangeslotenen afgehaald. De aangeslote nen moesten zich onderwerpen aan een dertien tal bepalingen. Volgens deze moesten de belastingpapieren aan het bureau gegeven worden, eerst nadat zij geheel betaald waren, zouden zij te ruggegeven worden. Iedere maand zou den de gestorte gelden op het belasting kantoor betaald worden. De gestorte gel den zouden nooit teruggevorderd kunnen orden. Zij zouden uitsluitend aange wend worden voor betaling der belastin- ;en. Eenige weken geleden kregen echter 'erschillende abonné's een deurwaar- ders-exploil wegens belastingschuld thuis. Bij de agenten werd geïnformeerd en deze vroegen weer op hun beurt ophel dering aan den directeur. De heer Repko maakte zich er steeds mei het praatje van af, dal de zaak in orde zou komen .maar inlusschen wer den de aan het bureau toevertrouwde gelden niet aan de belastingadministratie afgedragen. De directie heeft in een circulaire de verdachtmakingen z.g. weerlegd. Daardoor moest zij weer bij haar abonné's vertrouwen inboezemen. De laatste week kregen sommigen echter weer achterdocht, en vervoegde zich vele abonné's aan hel bureau om hun geld terug te halen en als lid te bedanken. Het feit. dat door het bureau ook voór- schotteu tegen vergoeding van hooge rente werden geleend aan leden, die het geheele bedrag van den belastingaanslag moesten betalen wakkerde het wantrou wen voor vele leden van hpl bureau nog aan. Inmiddels regende 't klachten hij de directie. Een voorloopig onderzoek tfeidde tot zulke ontdekkingen dat de justitie be sloot in te grijpen. Bronchitis, Vastzittend Slijm, Verouderde Hoest Gebruik hiertegen Anga-Siroop, f 1.75. Bij Apothekers en Drogisten (Ing. Med.) ?MTST£ bebichtek. BEVRSOVERZICHT. AMSTERDAM, 18 Oct. 12 uur. Handel van weinig omvang. Redjang Lebon gaven de grootste beweging t© zien, en waren aan heftige schommelin gen onderhevig. In Koninklijken ,ging nogal wat om en d'leze waren ook thans weer gunstig gedisponeerd. Op de scheepvaartafdeeling verkeerde Hollandsche booten in herstel. Eenige affaire ontwikkelde zich in de Duitsche staatsobligaties, die eerder iets gevraagd waren. Van de bankaandeelen zakten Rotter-1 damsche bank eenige punten in. Tabakken bewogen zich tusschen zeei nauwe grenzen. Prol. 4%. pet. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 18 Oct. 12 uur. (niet- officieel). De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 11.49 (11.48%). Berlijn 0.6095 (0.60y8). Pprijs 13.40 (13.371/2). Brussel 12.30 (12.27%»). Zwitserland 49.12% (49.10). Weenen 0.00036y8 (0.00036y8). Kopenhagen 44.20 (44.25). Stockholm 68.05 (68.10). Öhristiawa 36.40 ^86.50). New-Tork 2.553/i (2.55Vs). DE NAASTING DER KANAALOEVERS GENT-SELZAETE. De Provincieraad van Oost Vlaande ren heeft Vrijdag o. a. behandeld het voorstel op verzoek der stad Gent tot naasting van de oevers van het Ka naal van Terneuzen lot aan de spoor brug van Selzaete. Een commissie van onderzoek advi seerde tot afwijzing van dit voorstel. De verdere besprekingen zijn verdaagd lot Vrijdag a.s. DE DUITSCHE LEENING. LONDEN, 18 Oct. V. D. De inschrij vingen op het Britsche gedeelte (12 milli- oen pond sterling) van de Duitsche lee ning bedroegen gisteren 150 5 160 mil- Iioen pond sterling. De leening is onge veer 13 maal overteekend. DE MOORDENAAR VAN ERZBERGER. BERLIJN, 18 Oct. V. D. De te Press- burg gearresteerde Tillesen, de bekende moordenaar van Erzberger, zal, 11a ver oordeeld le zijn voor eenige in Tsjecho- Slowakije gepleegde delicten aan Oosten rijk worden uitgeleverd, waar hij straf rechtelijk zal worden vervolgd. HE GBECHTEN IN BULGARIJE. WEENEN, 17 Oct. V, D. Telegram men uit Belgrado melden, dal er nieuwe gevechten plaats hebben tusschen com munistische boeren en regeeringstroepen in Z. Bulgarije. Bijzonderheden ontbreken nog. SHANGHAI INGENOMEN. BERLIJN, 18 Oct. V. D. Volgens een alhier uit Londen ontvangen telegram is Shanghai Vrijdag door de Kiangsoe- Iroepen bezet. In de Ghineezenstad ont stond een paniek. De bevolking tracht te te vluchten naar de vreemdenwijk, doch werd daar door de Europeesche troepen teruggeslagen VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Maandag 20 Oct. Zuster Auguste uit Weenen. Afd. Middelburg Ned. Chr. Vr. B. Militair Tehuis. Dinsdag 2-1 Oct. Liederavond van Lm. Hullebroeck. Concertzaal. Donderdag, 23 Oct. Ver. Rotterd. Hofstad Tooneel_ „School voor Vrouwen" blijspel in 5 bedr. van Molière. Schouwburg. Maandag 27 Oct. Voordr. Natuurk. v. Haersolte, den Haag, Onder werp: „Hoe vinden wij den weg op zee? Dinsdag 28 Oct. Film „Adoro Te" - Schuttershof 8 uur. Dinsdag 28—W oensdag 29 Oct. Ba zaar voor „Zusterhulp" tenh uize mej. C. C. Sprenger, Noordstr. V r ij d a g 31 October. Het Pouletkwar- tet, Concert Vereen. Middelburg. Concertzaal V r ij d a g 7 Nov. Concert Mandoliaever. „8empre Avanti" Schuttershof. Maandag 10 Not. Voordr. Natuurk. Gez. Spr. prof. dr. G. r. Iter- son Jr., Delft. Onderw. „Physi- ache processen in de levende plant. Woensdag 12 Nov. De zangeres Birgit Engell, Concert Vereen. Middel burg. Concertzaal. Vrijdag 14 Nov. Jean Louis Pisuisse. Schouwburg. Vrijdag 21 Nov. Lezing Gescb. en Let tert. ver. spr. mej. dr. G. C. v. d. Graft, Utrecht. Concertz. 8 u. weer gebracht. Wij weten, dat in die partij voor (Sturend de linkergroep (de groep-Wirth) met de rechtergroep in con flict is. Plots had deze partij nu geen bezwaar meer tegen zgn. vakministers. Dat wil dan zeggen vakministers met Duitsch-nationale sympalhiën. Die dan voor de vacante zetels in aanmerking ko men, n.i. binnenlandsche zaken, justitie en verkeerswezen. De kanselier ,zal nu mei de partijen overleggen of een dergelijk kabinet op voldoenden parlementairen grondslag zal steunen. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Men kan uit de „officiccle" berichten over den burgeroorlog in China niet veel wijs worden. Volgens een officieel be richt uit Moekden, dat is dus het hoofd kwartier van Tsjan Tso Lin, hebben diens troepen Sjanhaikwan bezet, en een officieel communiqué uit Peking spreekt van een voortduren van den hevige® strijd om deze stad. De troepen van Tsjan Tso Lin zouden nog trachten deze stad in te nemen, doch zonder suc ces. Weer een ander bericht spreekt van een terugdringen van Tsjan Tso Lin's troepen tot achter den Cliineeschen muur, waar Shanghaikwan tegen ligt. Wat is nu waar? Het eenige wat met zekerheid te constateeren is er wordt nog flink gevochten tusschen de twee partijen. Ook in hel Zuiden, in de streek van Soen Yat Sen is 't nog verre van rustig. De jyrijwilligerslroepen in Kanton zijn verslagen door de soldaten van Soen Yat Sen (de z.g. „roode troepen"). Deze ne derlaag van de vrijwilligers is hoofdza kelijk te wijten aan den brand, die ette lijke duizenden huizen vernietigde. De soldaten waren door opgewonden burgers aangevallen. De „Times"-correspondent te Peking zendt aan zijn blad een hing telegram, dat over de ondersteuning der Mansjoe- rijsche opstandelingen door Frankrijk en Japan loopt. B U T HU A n 0, DE POLITIEKE CRISIS IX DUITSCIILAND. Men durft 't toch niet aan rijksdag- ontbinding en nieuwe verkiezingen. Een andere verklaring is niet te vin den, nadat alle berichten van gisteren er op wezen, dat 't daarop uitdraaien zou. Nu heel 't weer, dat de pogingen om de regceringscoalilie naar rechts uit te breiden, onder behoud der democra tische ministers in de regeering worden voortgezel. Een nieuw element heeft het centrum BEKNOPTS MEDEDEELiNGEN Uit België. Het Belgische ministerie van open bare werken heeft opdracht gegeven, dat de nachtelijke vaart op het kanaal Gent-Terneuzen zoo spoedig mogelijk her steld moet worden. Uit Duitschland. Men verwacht voorstellen van Ame rikaansche zijde om verandering (e bren gen in het besluit tot slooping van de Zeppelinfabrieken. Men meent dat na de resultaten van den tocht naar Amerika de publieke opinie in de Ver. Staten zal pogen invloed uit te oefenen op do Fransche regeering, zoodat deze toestemt iu het voortbestaan der Fabrieken. U i t Frankrijk. De Fransche invoer gedurende de eerste 9 maanden van dit jaar bedraagt in totaal 19.201.545.000 francs, zijnde voor 42.740.515 ton. Dit is een ver meerdering van 6.680.584.000 francs en 2.341.799 ton, vergeleken bij dezelfde periode van 1923. De uitvoer bedroeg 30.447.-191.000 francs, zijnde voor 21.241.782 ton. Dit is een vermeerdering van 8.916.061.000 frs. en 2.627.320 ton in dezelfde periode van 1923. De nota voor Moskou, die de sów- regeering kort en goed erkent, herinnert aan de schuldenkwestie, die te regelen de schade, die te vergoeden, en de begin selen van het volkenrecht, die te waar borgen blijven alsmede Frankrijk's me dewerking belooft bij Rusland's herstel als het Fransche vertrouwen hersteld is, schijnt gereed te zijn, maar wordt eerst zekeren regeeringen voorgelegd. Uit Engeland. Het feit dat de bewoners van Lon den thans 20 jaar ouder worden dan 80 jaar geleden blijkt uit het verslag vau den geneeskundigen dienst van den Lon- denschen graafschapsraad over het af- geloopen jaar. In de 10 jaar van 18-11— 1850 was de gemiddelde levensduur voor een man 34,6 jaar en voor een wouw 38,3. In de jaren 1920 tol 1922 waren deze cijfers 53,8 en 59,1. Uit Ar a b i De Jerusalemsclie correspondent van de „Vossische Ztg." verneemt uit Cairo, dlat de Egyptische ministerraad besloten hjeeft alle militaire voorzorgs maatregelen te treffen, voor het geval dejWahabis een aanval op de Sinaigrens mochten doen. Men meent te Cairo niet, dal Ibn- el-Saud zulke plannen koestert, wel ech ter schijnt hij op Egyptischen steun te rekenen voor een overval op Palestina. De president van den raad van notabe len te Djeddah heeft een oproep gericht om ten gunste van den vrede in Hedjaz op te treden. Uit Egypte. Te Cairo worden toebereidselen gemaakt om Zagloel Pascha bij zijn thuis komst feestelijk te ontvangen. Uit Siberië. Volgens de berichten heeft een gewapend Russisch transportschip de Amerikaansche kolonie van het eiland Wrangel weggevoerd. Stafanson verklaar de, dat hij de kolonie het vorig jaar

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6