5BLANCHE (Ingez Med.) VOORSTELLEN VOOR DE.\ GEMEEN- TERAAO VAN MIDDELBURG. V e r v o 1 g o a d e r w ij s. B en W schrijven den raad Bij de op 20 Augustus 1924 gehouden inschrijving voor den cursus 1924—25 van het openbaar vervolgonderwijs meldden zich voor de jongensafdeeling der le klasse niet meer dan 4 en voor de meisjesafdeeling der le klasse even eens niet racer dan 4 leerlingen aan Wèl gaven zich voor de le klasse nog 5 meisjes en voor de 2e klasse 1 meisje op, doch hun werd kenbaar ge maakt, zulks op grond van het bepaalde, bij artikel 8, tweede lid, der door dean raad bij besluit van 21 November 1923 vastgestelde verordening, dat zij niet voor toelating ra aanmerking kwamen, au in den nieuwen cursus aan de In dustrie- en Huishoudschool ook onder wijs zal worden geheven in de vakken van lager onderwijs. Een aantal van 8 leerlingen in totaal oordeelden B. en W. onvoldoende om het vcrvolg-ondcrwijs op den bcslaandcn voel voort te zetten, en zij besloten daarom hel begin van den nieuwen cur sus op te schorten tol 1 October, terwijl zij op 25 Augustus 1924 een nieuwe in schrijving deden houden. Na die inschrijving bleek, dat, mede als gevolg van intusschcn opgetreden veranderingen, ton slotte toelating ver langden tot de le klasse 5 jongens en 5 meisjes, en tot dc 2e klasse 1 jongen, dus 11 leerlingen in totaal. Na ampele bespreking besloten B. cn W het vervolg-onderwijs op 1 October te doen beginnen en gedurende den cur sus les te doen geven aan jongens en meisjes gezamenlijk in één klasse, waar bij dan <le jongen, ingeschreven voor de 2c klasse, met wat hoofdelijk onder wijs er bij in de le klasse plaats neemt. Aldus zal gedurende 71/2 uur per week vervolg-onderwijs worden gegeven Het is B. en W voorts gewenscht voor gekomen om voor die 7Va uur niet de aanwezige 3 leerkrachten allen in dienst te houden. Naast hel hoofd C. Geertse, met wiens volledige instemming zij tol een en ander hebben besloten, kon li 1 volstaan wor den met den onderwijzer De Bree, se dert 31 Januari 1921 bij het vervolg- (vrocgcr herhnlings-) onderwijs in functie. Dienovereenkomstig hebben B. en W. aan de 3e leerkracht J. Lamport, sedert 1 Mei 1921 in functie, kennis gegeven, dat zijn werkzaamheden per 1 October overbodig zouden worden en dal zij den raad zouden voorstellen hem wachtgeld te verleenen, gerekend te zijn ingegaan op 1 Octoner 1924. Een daartoe strekkend voorstel zul len zij oen raad zoo spoedig mogelijk afzonderlijk aanbieden Daar de hierboven uiteengezette rege ling afwijkt van bet bepaalde bij de desbetreffende verordening, zou het in de lijn liggen om den raad de daarmede verband houdende wijzigingen dier Ver ordening ter vaslstelliog voor te dragen Echter bestaat de mogelijkheid, dat een volgend jaar zooveel leerlingen wor den ingeschreven, dat de cursus weder over 2 jaar kan ioopen en afzonderlijke cursussen voor jongens en voor meisjes kunnen worden gegeven. Om die reden meenen B. cu \V er de voorkeur aan te moeten geven te ad- seeren om te besluiten, dat, mei afwij king van het bepaalde in de artikelen 2 en 3 der Veordening, gedurende den cursus 1924—1925 slechts in één klas se en aan jongens en meisjes gezamen lijk vervolgonderwijs wordt gegeven. Bellinkbru g. I11 ecu der vorige raadsvergaderingen werd door verschillende leden aangedron gen op verbetering der Bellinkbrug, meer in het bijzonder van dc bovenbedekking. Die brug verkeert inderdaad in slech ten toestand en B. en W. geven daar om in overweging tot herstelling te doen overgaan. Naar hel oordeel van B. en W. kan daarbij evenwel niet met de bovenbedek king worden volstaan. Behalve vervan ging der tegenwoordige bedekking van blokjes door een van jarraliout. eischen ook het onderdek en een deel der brug- liggers, waar een en ander geheel ver teerd is, voorziening, terwijl voorts de houten brugleuningen noodzakelijk moe ten vernieuwd worden In de begrooting is daarom mede gere kend op een geheel nieuw onderdek, op vernieuwing van een zesde deel der brugliggers en op het aanbrengen ijzeren leuningen die minder onderhoud zullen vorderen. Blijkens die begrooting worden de her stellingskosten op een totaal van 1 2930 geraamd. B. en W. vragen mitsdien bij dezen een crcdiel van f 3000 voor verbetering der Bellinkbrug, cn stellen voor het te bestrijden uit den post voor onvoorziene uitgaven de gemeentebegrooting 1924. De C. v. Pin, en Fab. vereenigen zich met het voorstel. Sclioorsteenvegers- si ngel. Bij besluit van 16 Juli 1919 werden een aantal strooken gemeentegrond aan den Schoorsteenvegerssingel alhier voor den duur van vijf jaar verhuurd aan G. Caseita, G. Overwoei ên J. ft». Agelink van Rentergem. De huur van Overweel is sindsdien overgegaan aan J. de Kuijper. Thans hebben de tegenw oordige huur ders B. eu \V. verzocht weder voor vijf jaren le mogen inhuren onder de gel dende voorwaarden. B. en W. hebben legen inwilliging geen bezwaar en geven mitsdien in overwe ging de verhuring goed te keuren. l)e C. v. Pin. en Fab. vereenigen zich met het voorstel. J aarwedderegeling Gymnasiu m-1 eeraren B en W. stellen den raad voor Le besluiten a. voor het leeraarspersoneel aan het Gymnasium buiten werking le stellen die bepalingen omtrent bezoldiging, be looning en kindertoeslag uit de „Veror- deniug, regelende de jaarwedden van de leeraren aan hel Gymnasium te Middel burg", welke daarin zijn opgenomen op grond van de vroeger aanvaarde finan- cieele gelijkstelling met leeraren aan Rijks Hoogere Burgerscholen; b. te bepalen, dat de van Rijkswege vastgestelde en nog vast te stellen rege lingen ten aanzien van bezoldiging, be looning en kindertoeslag voor het lee raarspersoneel aan het Gymnasium te Middelburg, in zooverre die regelingen, op grond van de vroeger aanvaarde fi- uancieele gelijkstelling, overeenkomstige toepassing kunnen vinden De 0. v. Fin. vereenigl zich met het voorstel. Sportterrein De commissie van beheer en toezicht voor de gemeentelijke sportterreinen heeft aan B. en \V. medegedeeld, dat iu 1925 aan «1e beurt van aftreding is als lid de heer W. L. Heijboer, en verzoekt B. en W iu verband daarmede, zijne herbenoeming wel te willen bevorderen. B. en W. hebben daartegen geen be zwaar, en geven mitsdien in overweging, den heer Ileijboer, mei ingang van 1 Januari 1925 weder te benoemen als lid der bovenbedoelde commissie. B a g ij n h o L Nu de woningen aan deu Bagijnhof c.a eerlang zullen voltooid zijn, dient ook de straatverlichting aldaar te wor den uitgebreid. Naai* de meening van B. en \V. kan worden volstaan met een paal in het midden van de Bagijnliofstraat tegenover tie Rozemarijnstraat, eu het opnieuw aan brengen van de vroeger in de Bree aan wezige console aan de laatste woning van hel nieuwe complex, zijde Wage- naar straat. De kosten van plaatsing en herplaat sing worden geraamd op f 178.87 ,poli- ticlantaarn) resp. f 172.90 (avondlan taarn;, terwijl de jaarlijksche kosten der straatverlichting door plaatsing der po: litielantaarn in de Bagijnhofstraal met f38.48 zullen toenemen. B. en W. stellen bij dezen voor tot orengenoemde uitbreiding over te gaan en daarvoor een crediel van f 260 te verleenen. Fin. vereenigt zich mei het De maest gevoelige huid laat zich volstrekt Pijnloos Scheren, door de baard oppervlakte vóór het inzeepen éérst in te wrijven met een weinig PURül, (Ingez Med HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERU. Bekwaamheids diplom a voor horlogemakers. Naar men ons mededeelt is voor het uurwerkmakersbedrijf besloten tot het invoeren van een bekwaamheidsdiploma. Dit besluit is genomen, nadat een commissie uit de Bonden een rapport heeft samengesteld, waaruit de -tnogelijk- heid voor de invoering daarvan, werd aangetoond. Als overgangsmaatregel zullen lot 1927 diploma's worden uitgereikt aan perso nen boven een vastgcstelden leeftijd, na dat uit een schriftelijk onderzoek is ge bleken, dal zij voldoende vakkundige be kwaamheid bezitten. Voor hen die benetien dezen leeflijd zijn, is een examen noodig. LEGER EN VLOOT. Luitenant ter zee 2e kl. H. D Lindner is belast met de functie van hoofd der pyrotechnische werkplaats op 's rijks werf te Willemsoord. De officier van den marine-stoom vaartdienst 2e kl. N. J. C. Smit is van Nieuwediep overgeplaatst Baar Amster dam lot het volgen van een cursus bij bij den radiodienst der marine aldaar. De élat major van Hr. Ms. Tromp welke oorlogsbodem vandaag naar de Middellandsche Zee vertrekt tot het ma ken van een oefeningstocht van 5 maan den, beslaat uit kapitein ter zee C. Aronstein, commandant; kapt.-luit. ter zee A. E, H. Dalhuisen, eerste officier; lui Is. ter zee 2e kl. P. van Popta, J. E. A. Post Uiterweer, LI. J. K. Versfeit, \V Th. C. Zimmerman, H. T. de Moulin en C. Moolenburgh; kapt der infanterie, gedetacheerd bij het korps mariniers H P van Vuuren; officier-vlieger 2e kl II. Mulder; officier van gezondh. le kl. dr. F J II. v. Deinse; officier v. adm.l le kl. M J. Kruys;: officieren van adm 3e klasse J. Dekker en R. H. Cooke; of ficier van de marine-stoomvaartdienst le kl M H. v. d. Hoeven,, officieren id. 2e kl F Bussemaker, II Embroek, J II van de Laar, J Luglenburg, G. W. T. Massa. A van Strij en J. A. de Veer en officier id 3c klasse W. A. Wachter. De C. voorstel. ONDERWIJS. Koop geen sigaretten die ge met een gasmasker moet rooken, maar zegt Geef MIJ maar een patroon noch het publiek in Holland kunnen bekoren. Er js een zekere mate van onverschilligheid en afwezigheid in haar houding, welke weinig bevorderlijk zijn voor den omzet. Maar dit optreden van de verkoopster behoort min of meer bij de manieren van het land cn het heeft als zoodanig de sanctie van het gebruikelijke. SUST F. N l. li 0. Controle per Microfoon. In het VVeekbl. voor Gymn. en Mid- delb. Onderwijs schrijft C L de Liefde, secretaris vau de A. V M O., het vol gende ,,Van welingelichte zijde hoewel niet van de school zelve - ontvangen wij het bericht, dat te Vlissingen de leeraren der Zeevaartschool onaange naam werden verrast, doordat zij begin September in alle lokalen twee zeer gevoelige microfonen vonden aangebracht verbonden met het centrale ontvangap paraat, dat in de directeurskamer is op gesteld 5n waar door twee personen elk der leeraren len allen tijde kan wor den beluisterd. We willen hier een woord van ernstig protest uiten tegen dezen van zoo groot wantrouwen gcluigcnden maatregel Wc kennen de toestanden op de Zeevaart school te Vlissingen niet; doch al zijn die zoo slecht mogelijk, dan nog is een dergelijke maatregel in strijd met het meest elementaire paedagogische inzicht Uitgesproken wantrouwen, voor leerlin gen, ouders en publiek door microfonen gedemonstreerd wantrouwen, is in staat de werklust van den besten docent te schaden en is van verderfelijken invloed op het respect van leerlingen voor hunne docenten. Bovendien meenen we, de zaak be ziende van controle voor den schoollei der, of bestuur, dit middel voor het leerarenkorps onwaardig te mogen noe men, afgezien nog van het feii, dal er zooveel andere factoren van invloed zijn op deu goeden gang van het onderwijs in een klasse, buiten het gesproken woord om. Waardoor het ook nóg een ondeugdelijk middel is. We meenden dan ook, dal de A. V. M. O. hier «een laak had te vervullen. Daar om richtte het H.B zich tot hel Be stuur der school en tot den Inspecteur- Generaal vau het Nijverheidsonderwijs, om deze hel leeraarsambt onwaardige instrumenten te doen verdwijnen LONDENSCHE BRIEFEN. (Van onzen Londenschen correspondent). De vrouw in liet liedrijlsieven. Londen, 14 October 1921. Is er wel een stad in de wereld, waar vrouwen zoo ruim deelnemen aan het bedrijfsleven als in Londen? Die vraag slelt men zich vaak wanneer men 's mor gens in bus, tram of ondergrondschcn trein op weg is naar hef werkcentrum van de stad. De bus, de tram, liet trein- rijtuig bevat meer vrouwen dan mannen Een groot deel van de vrouwen verlaat hel voertuig aan een station van het „West End" ,waar zij als verkoopsters werken in de winkels. Maar een niet ge ring deel blijft zitten tot de „City", waai de kantoren zijn van handelshuizen, ban kiers, scheepvaart- en verzekeringson dernemingen Zij vertegenwoordigen te- saam een nieuw type vrouw, dat zich vooraf gedurende en na "den oorlog heeft ontwikkeld. Velen zijn jong, anderen van onschatbaren leeftijd. Meestal zijn zij met zorg gekteed; het is te zien aan de uitersten; haar schoeisel is de uitkomst van practischen zin en elegantie. Eu dat mengsel van utiliteit en sierlijkheid vindt men in het gansche beeld vau „the busi ness girl" terug. Zij draagt kleine, geestig gevormde hoeden op een „bobbed" of shingled" hoofd. Sommigen hebben een kleine „city-bag" bij zich, welke zij, zoo dra zij op haar gemak zitten, met keurig gehandschoende handen openen om er brieven of couranten uit te halen Zij hebben zich een pose aangewend van onverschilligheid en zakelijkheid, dezelf de, die in de mannelijke Engelschcn zoo sterk opvalt. De lijn van den mond is vaak energiek en vastbesloten, hetgeen trouwens een kenmerk is van vele En- gelsche vrouwen. Ilaar intree in het do mein van den man heeft haar ook iets mannelijks gegeven in haar bonding kleeding cn manieren. Wanneer men in hel bedrijfsleven zelf mei deze vrouwen in aanraking komt. dan ondervindt men, dat zij zeer zelfbe wust zijnmaar ook wal de En- gelschen noemen „selfconcious", d.w.z In de „City" is de positie anders. De meeste vrouwen, die wij in den trein hebben gezien, werken iii de City-kan toren als machineschrijfsters en (of) ste nografen. Of zij nebben ander emplooi, dat nauwgezetheid of machinale reactie eiscül, twee dingen, waarvoor de vrou welijke geest, naar de ervaring neeft ge leerd. zich somtijds goed leent. Er zijn uiteraard ook vrouwen genoeg in de kantoren van de „City", die zich een verantwoordelijke, organisatoriscne of administratieve positie nebben kunnen veroveren. Aan deze kan men merken dat de emancipatie der vrouwen nog jong is. Haar houding verraadt het. En al is dit verschijnsel zeker niet tot En geland beperkt, het is er, vanwege hel groote aantal vrouwen, dat mannen in goede betrekkingen heeft vervangen, het meest opvallend. Indien ge u uw klein heid niet bewust zijl, dan zal de offi- cieele vrouw in een postkantoor of de verantwoordelijke vrouw pp een handels kantoor ze u leeren. De attentie, welke zij u geeft, is sober, haar woorden zijn weinig en bondig. Het is duidelijk dat haar houding een gevolg is van overdre ven eigenwaarde en van de vrees, dat ge haar als vrouw niet op haar waarde in baar positie zoudt kunnen schatten, in dien de emancipalie der vrouw een eeuw oud was, dan zouden haar bondigheid en haar pijnlijke zelfbewustheid afwe zig zijn. Maar nu moeten wij ons afvragen 0/ de emancipatie wel ooit haar eeuwfeest za? vieren. Niemand minder dan miss Bondfield, een onder-minister in het hui dige Britsche kabinet, heeft haar sterke stem gevoegd bij het koor, dat zingt om terugkeer van de vrouw naar den liuisc- lijken aard, de keuken en de wasch. Van den dag af waarop een meisje voor het eerst op een schrijfmachine leerde tikken en dat was lang nadat Betje Wolf en Aagje Deken haar romans in brieven schreven eu lang nadat Rosa Bonheur haar wilde veulens cn paarden schilderde heeft men bij herhaling hooren twisten over de vraag of de vrouw tevreden moet zijn met de huis houding of dat zij de wereld in moet gaan om „carrière te maken". Het is een onderwerp dat ruim gelegenheid geeft voor discussie. Aan beide zijden zijn vele en goede argumenten aan te voeren. Maar net is meer dan twijfel achtig of het geschilpunt ooit zal worden opgelost. De minst verstarden onder ons zullen graag willen toegeven, dat een vrouw, even goed als een man, hel volste recht heeft de bijzondere talenten, wel ke zij bezit, voor haar ambities of haar glorie uit te buiten. In de laatste jaren is dit trouwens in ruime mate geschied, en hier evenals in andere landen - vindt men tegenwoordig vrouwen in po sities, welke een vroegere generatie zich niet zou hebben gedroomd. Maar afge scheiden van deze bijzondere gevallen, zijn er ook onder de vrouwen niet veel, die heil zien in een vrouwelijke emancipatie, die in haar consequenties tenslotte het huishouden bijna zou uit schakelen. In dit land zijn er symptomen genoeg aan te wijzen voor een ontwik keling in die. richting. Iu het Noorden van deze stad, in de omgeving van St. John's Wood, werden eenige jaren gele den enorme blokken „fiats" opgericht voor alleen-wonende, werkende vrouwen. De term „alleen-wonende vrouw" alleen verdort de ziel. De blokken waren ter stond boordevol. En ze staan er nu als monumenten van de moderne emanci patie, zonder luister en zonder hoop Toch, wanneer ge die koele hallen be treedt, zult ge leeren, dal de werkelijk heid beier is dan de schijn, althans hier Wafil in de lange donkere gangen, waar aan de zeshonderd „flats" liggen, staan soms kinderwagens en bijwijlen hoort ge door de steenen wanden neen het ge- kraai of geschreeuw van een kindje, dat als muziek in uw ooren klinkt Het merkwaardige is, dat de uitlating van de vrouwelijke minister, welke reeds dateert van eenige tijden terug, niet zooals men zou hebben verwacht het strijdpunt weer in al zijn felheid doen ontbranden. Eenige vrouwen, die trots zijn op haar emancipatie, hebben weliswaar een protest doen hooren, maar van een eenigszins georganiseerd ver weer in hel kamp der moderne vrouwen is geen sprake geweest. Moet deze laks heid uitgelegd worden als een teeken, dat men in het hart miss Bondfield ge lijk gaat geven P De huisvrouw zelve heeft hot natuurlijk le druk om zich' in het dispuut te mengen Het is niet mijn bedoeling geweest het geschil in Nederland, en vooral niet on der mijn lezeressen, wakker te maken. Ik mag er geen oordcel over uitspre ken; de zaak is veel te omvallend eu ge wichtig. Misschien is tusschen de regels door te lezen, dat ik geneigd ben aan den kant van iniss Bondfield te gaan slaan. Ik ben een man en de aard verloochent zich niet. Maar het was slechts mijn bedoeling de kwestie van de vrouw in het bedrijfsleven weer te geven, zooals ze zich hier in Engeland doet gelden, waar ze met gebruikelijke openhartigheid, welke haar het best dient, <wordt besproken. Ijipezonrisf! Stukken. De kinderen in dc „flats" zijn het sympfoon der reactie. "We hebben in< deze kwestie telkens een reactie gehad. Reeds vóór den oorlog baanden vrou wen. die niet tevree met haar successen in de wereld der wetenschap, zich een weg naar dc „City"-kantoren. De komst van ..the business girl" bereidde de komst voor van de vrijgezelle" Maar zoodra haar eisch voor politieke gclijk- liei was ingewilligd, begon de reactie zich te doen gelden. De lof van het vrouw-zijn en van liet huiselijk leven werd gezongen. En nu heeft miss Mar garet Bondfield zelve, de eerste vrou welijke mini-ster,, het oude geschil doen dal zij haar eigen persoon geen oogen-herleven door le verklaren, dat dc blik kunnen vergeten. Het laatste maakt verlegen en om die verlegenheid te ver bergen overdrijven zij haar zelfbewust heid, zoodal zij hooghartig schijnen. Do wijze waarop een verkoopster in de voornaamste afdeelingen van groote wa renhuizen een klant behandeld zou noch vrouw, die de functies van haar sexe vervult en haar leven wijdt aan het opvoeden van het gezin en het maketa van flinke karakters, het schoonste werk van de wereld doet. Zij vreest helaas dat velen van haar geslacht voor het werk niet meer geschikt zijn. EEN PLAN, DAT DE SYMPATHIE ZAL HEBBEN VAN IEDEREEN. De 19de, dc 20ste, en de 21ste Novem ber 1924, dat zijn de dagen, waarop in de sociëteit „St. Joris" te Middel burg een bazaar zal worden gehouden, waarvan de netto opbrengst ten goede zal komen aan een stichting, die de sympathie zal hebben van iedereen, tot welken stand hij ook behoore, welk ge loof hij ook aanhange. Die stichting is n.l. een Tehuis voor de oud-verpleegsters, leden van den Ned. Bond voor Ziekenverpleging. Lezers, zou er in onzen tijd nog wel iemand bestaan, die nog nooit in aanraking is gekomen met den zegenrijken arbeid der ver pleegsters? Zoo wij dien nog niet aan on zen persoon hebben ondervonden, dan hebben we toch in onze onmiddellijke omgeving die flinke, handige, dappere vrouwen werkzaam gezien. We hebben haar bezig gezien in onze ziekenhuizen als „zaalzusters"als help sters van de geneesheeren in de ope ratiezalen; als trouwe verpleegsters over dag en 's nachts in onze woningen als een zwaar zieke meer handige hulp noo dig had dan al onze liefde en zorg geven kon; wij weten haar werkzaam en ge duldig in die Inrichtingen, waar ziels zieken cn krankzinnigen voortdurend haar arbeid en haar geduld opeischen. Wij hebben nog zoo kort geleden gehoord van de onverrdoeide zorgen en toewijding van de „zusters" in de ambulances tij dens den oorlog. Wij kennen allen onze dappere wijk zusters" die door weer en wind op de fiets liaar zegenrijken arbeid gaan on dernemen, om overal, waar zij komen, eenige verzachting van pijn, eenige leni ging van ellende. eenige opwekking in den langen, moeilijken dag voor den zieke te brengen; die hulp bieden, waar een nieuw leven begint en die de laatste kiesche zorg geven, waar een leven ge- ejndigd is. Zou er wel één paliënt zijn. die niet met een gevoel van groote, vriendschap pelijke dankbaarheid denkt aan de hulp, die hij van „de zuster" krijgt? Lezers, hebben die zusters geen recht op een onbezorgden, ouden dag? Maar wij weten het allen de verdiensten van haar zijn niet zóó, dat er overgelegd! kan worden, genoeg om den ouden dag daardoor alleen onbezorgd te maken. En zij, die een vaste betrekking hebben, ge nieten later wel een pensioen, maar ook dat pensioen is voor zelfs zeer beschei den eischen niet voldoende ora een on derdak te kunnen vinden. Er zijn, helaas! voorbeelden te noe men van oud-verpleegsters, die haar hee- le leven hard gewerkt hebben, en die nu bepaald gebrek lijden. Nu wil men dan een Tehuis stichten vqor de oud-verpleegsters, waar iedere oiud-verpleegster, lid van den Nederl. Bond v Ziekenverpleging, van welk ge loof ook, een onbezorgden, ouden dag zal kunnen slijten. Maar voor zoo'n stichting is geld en veel geld noodig. En 't is daarom, dat nu in ons land, overal, waar een af- deeling van den Nederl. Bond v Zie kenverpleging bestaat, bazaars zijn of zullen worden gehouden, die tot doel hebben geld voor dal Tehuis bijeen te brengen. De bazaar in Middelburg beoogt een bazaar te zijn namens geheel Zeeland. Dat hij zoo aantrekkelijk mogelijk zal gemaakt worden, spreekt van zelf. maar de bijzonderheden daaromtrent zullen u door de latere programma's bekend wor den gemaakt Lezers! Steunt nu dien bazaar! Steunt hem daar hel zenden van geschenken, in welken vorm ook, te zenden aan een der leden van onderstaand Hoofdcomité ol Uitvoerend Comité; steunt hem door uw

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2