IdelnrpÉ CouraDl FEUILLETGN. De Kluizenaar van Far-End BUVOEGSEL VAN DE 'VAN Woensdag 15 Oct. 1924, No. 244. BINNENLAND. Mr. TREUR OVER „LNDIË'l T0EK03IST". De reeds kort aangekondigde brochu re van Mr. M. W. F. Treub wordt in geleid door een hoofdstuk over de vraag: Indië een natie in wording? De schrijver ontkent dit met een verwijzing naar de Ver uiteenliggende stadia van ontwikke ling der inlanders, en bespreekt daarbij ook onze taak in Indië. Onze overheersching had aanvankelijk alleen het belang van den overheerscher ten doel. Daarin is verandering geko- {men. Dat zuiver egoïstisch motief wordt niet langer als hel doel onzer heden- daagsche verhouding erkend, doch daar mee is de verhouding zelve nog niet van aard veranderd. Deze blijft in we zen onveranderd tot op het oogenblik dal en voor zoover als Nederland de handen van Indië kan aftrekken en het land veilig kan overlaten aan een vol ledig zelfbestuur en eigen wetgeving. Dit eindpunt ligt voorshands nog in een ver re, en voor verschillende deelen van den archipel op verschillende tijdstippen aanbrekende Toekomst. De schrijver behandelt dan de inwen dige organisatie, en voorts de verhouding vau Moederland en Koloniën ten op zichte vanden Gouverneur-Generaal, den Volksraad, de Indische begrooting en den iWetgevenden Raad. In een „Besluit" maakt de schrijver o. a. de volgende opmerkingen „Het is onwaar, dat men niet meer anders kan, omdat men een gegeven belofte aan de Indische bevolking zou hebben in te lossen. Afgezien van welke belofte ook, is Nederland aan Indië en aan zichzelf vdrplicht, rekening te hou den met en gevolg te geven aan den ook in Indië ontwaakten drang naar zelfbe schikking. Wie dit niet vooropstelt, voert Indic even zeker ten verderve, als wie, zooals thans staat te geschieden, dien aandrang in principieel verkeerde banen leidt. Daar waar en voor zoover als het volksbewustzijn onder de inheemsche be volking ontwaakt en als gevolg van dfc ontwaking de drang naar zelfbestuur en autonomie tot uiting komt, moet hel Nederlandsche oppergezag dien drang in zoodanige banen leiden, dat hij het toekomstig welzijn der bevolking bevor deren kan. Wie hiertegen opziet, boude zijn handen van de koloniale politiek ai Dit is intusschen geen vrijbrief voor alles wat in naam van autonomie en zelfbestuur wordt opgediend. Indië is een hoogst ingewikkelde kolonie, ingewikkeld zoowel door de verspreide ligging zij ner deelen, als door de groote en veel zijdige verschillen in de volken, die het bewonen. Doch het is ook een rijk land, uaar hetwelk verschillende andere ko- loniseerende mogendheden begeerige oogen slaan. Slechts zij, die naief ge noeg zijn om te meenen, dat als Ne derland er ontijdig de handen van aftrok of er als gevolg eener goed bedoelde, maar slecht doordachte politiek ontij dig uit werd geworpen, die anderen dit met wijsgeerige kalmte zouden aanzien, en dat er niet onder hen zouden zijn, die er een welkom motief in zouden zien om de taak, waartegen ons land zou gebleken zijn niet opgewassen te wezen, van ons over te nemen, slechts zij kunnen meenen, dat het in het be- door MARGARET PEDLER. Geautoriseerde vertaling van W. E. PONT 36). .Molly overwoog het voorgestelde ge neesmiddel zwijgend. „Misschien blijf ik morgen wel in (fred", zei ze ton laatste half onwillig. „Zou je het heel erg vinden? We zouden naar de Lavendeltante gaan, weet je wel?" „Dan ga ik alleen. In ieder geval", zei ze glimlachend „wanneer ie veilig in bed ligt, ben ik er zeker van, dat je geen kwaad uitvoert, wanneer de dokter weg is! Maar ik denk wel, dat net heete bad je weer in orde Zal ma ken." „Ja, ik hoop het ook'stemde Mollv hoopvol toe. Maar den volgenden morgen bleef zij «i bed, snuffend en klagend over lioofd- P'jn en pathetisch berustend bij de ge dachte dien dag onder de wol door te brengen. Het was duidelijk, dat zij an dere menschen niet met haar gezelschap Kon opschepen, en 's middags installeer de «ara haar dus genoegelijk met een ÏS^» novt,Ie en een doos Sigaretten haar bed en ging alleen den weg lang van de verschillende volken van Indië zou wezen, dat het Nederlandsch# oppergezag zoo spoedig mogelijk uit den Archipel verdween. Men behoeft zich geen diepzinnige denkoperatie te getroosten om te besef fen, dat als een andere mogendheid, welke ook, de handen naar Indië uil- stak, dit niet lijdelijk zou worden ge duld en dat dit het sein zou wezen voor een oorlog in het Oosten, waarvan de gevolgen niet zijn te overzien, maar waar bij het land een kampplaats zou wor den tusschen strijders, die het niet zou den kunnen ontzien, zelfs als zij het wilden. Die eventualiteit zou een onaf zienbare ramp voor de bevolking wezen. Er is nog een andere zijde aan de zaak. Zelfs op Java kan men de bevol king zonder toezicht van het Neder landsche gezag voorshands niet aanhaar 'eigen hoofden overlaten. De regelmatige klachten, waartoe die bevolking thans in sommige gevallen aanleiding heeft, zouden alsdan in het niet verzinken te genover hetgeen het van het ongebrei delde bestuur dier hoofden zou te lij den hebben. Ieder ambtenaar van hel Binnenlandsch Bestuur zal dit beamen. En op de andere eilanden is het in dit opzicht nog heel wat ongunstiger ge steld dan op hel hoofdeiland van den Archipel. Het is droevig, dat juist zij, die voor de rechten en de belangen van de groo te menigte der bevolking van Indië op komen, dit niet willen inzien of het door dogmatische vooringenomenheid niet kunnen erkennen. Ons vaderland heeft met de rechten, die het zich in de 17de eeuw op Indié veroverde, ook plichten aanvaard. Plich ten, welke destijds niet, doch tegenwoor dig wèl worden erkend. Wanneer onze moderne koloniale politiek die plichten zon verzaken, zou zij zich voor de recht bank der geschiedenis en der groote menschengemeenschap niet kunnen ver antwoorden. Een beroep op hooge ide- ialen zou haar niet baten. Daarin zou een verontschuldiging, maar nimmer een rechtvaardiging kunnen liggen. FUSIE ALGEMEENE-MERCURIl S1 Het bondsbestuur van -Mercurius be sloot blijkbaar op grond van de in de afdeelingen plaats gehad hebbende stem mingen, welke tot heden vrijwel zonder uitzondering tegen de fusie gericht zijn, de fusie-voorstellen terug te nemen en de op 25 en 26 October aangekondigde congressen af te lasten. Het bondsbestuur van den Alg. Ned. Bond vaen Handels- en Kantoorbedien den overwoog in zijne Maandag j.l., ge houden vergadering de door dit besluit ontstane situatie, welke een totale ver andering in het aspect der organisatie van handels- en kantoorbedienden in ons land zal teweeg brengen. Het besloot de geheele situatie met de afgevaardigden der afdeelingen, die voor liet overgroote deel reeds zijn aangewezen, te bespreken Niet alleen zal de bondsvergadering dus gehouden worden, ze zal tevens met een week worden vervroegd cn nu plaats vinden op Zondag 19 October des morgens ten 10 ure in Krasnapolsky te Amsterdam (niet dus in Utrecht). (Hand.) UIT DE PERS. Toen de gulden d a aide. Het Utreclitsch Dagblad wijst er op, dal we in alle stilte op het oogenblik een verjaardag vieren, die wel "waard is, aan de vergetelheid te worden ontrukt. Het blad bedoelt die van de onrust omtrent de veiligheid van den gulden en van den grooten kapitaalexp'ort waar toe deze aanleiding heeft gegeven, in den vorm van hoogst omvangrijke aan- koopen van Amerikaansche waarden hier te lande. „Het was na dc ambtsaanvaarding van minister Colijn. toen aan iedereen duidelijk begon te worden, in welk een precairen toestand onze staatsfinanciën op naar Rozenhof. Daar vond zij Gartli Trent, die naast de rustbank van Herrick zat in eeu en thousiast gesprek over amateur-fotogra fie verdiept. Maar zoodra zij binnen kwam, verdween de opgewekte, belang stellende uitdrukking van zijn gelaat en heel spoedig na de thee nam hij afscheid en geen vriendelijke smeekbeden van de Lavendel-tante konden hem overhalen langer te blijven. Sara voelde zich gekwetst en boos. Se dert den dag van den tocht naar Duivels- kop-eiland, had Trent haar gezelschap strikt vermeden, zoo dikwijls de omstan digheden dat veroorloofden en zij be greep zeer goed, dat haar tegenwoordig heid op Rozenhof oorzaau was van zijn vroeg verlrek dien middag. Een flikkering van toorn schoot uit haar zwarte oogen, toen hij haar de hand gaf tot afscheid. „Het spijl mij, dat ik u weggejaagd heb", zei ze scherp, op nauwelijks hoor baren toon, waarin een bitterheid klonk even groot als de zijne. Hij antwoordde niet, liet alleen haar hand dadelijk los, alsof iets in haar woorden een wonde plek in hem had aangeraakt. „Wat jammer, dat mijnheer Trent zoo gauw al weg moest", merkte juffrouw Lavinia op, met onschuldige spijt, toen hij de kamer verlaten had. Ik ben bang, dat wij hem er nooit toe zullen krijgen werkelijk gezellig te zijn, die arme, beste verkeerden, en toen dit bovendien door nen, die bezorgd waren voor pen door vreten van het kwaad, wel in eenigszins schelle kleuren moest worden aangedikt, terwijl daarentegen nog geenerlei zeker heid bestond, of het kr)i£htig onder nomen werk van een herstel van het fi nancieel evenwicht binnenkort vrucht zou kunnen dragen. Het was begin October 1923. dat de dollar zijn veront rustende rijzing begon, die door het snel le tempo waarin zij plaats vond, zelfs de onrust nog meer in de hand werkte. Op 9 October 1923 noteerde zich New-York nog 2.50, op 19 November was jlf notee ring tol 2.70 gestegen. Sindsdien is wel een groote verande- ingelredeu. Sinds geruimen tijd is de koers weder gedaald tot ca. f 2.57»/a- Van de onrust, die destijds de beleggings kringen hier te lande beheerschte, is fei telijk geen spoor meer over. Het is ge bleken, dfth het herstel van hel evenwicht onze regeering ernst is ^geweest. Wel is het doel nog niet geheel "bereikt. En even min kan men in elk opzicht vrede heb* ben met de wijze, waarop het evenwicht is benaderd. Men heeft het veel te veel gezocht in de richting van het invoeren van nieuwe belastingen, in plaats van in die der aanvankelijk toegezegde versobe ring van den Staatsdienst. Bij alle cri- liek stemt hel echter niettemin tot be vrediging. dat minister Colijn, wanneer de nog aanhangige belastingvoorstellen zullen zijn afgedaan, voor 1925 een slui tende begrooting in het vooruitzicht stelt, een resultaat, dat verleden jaar vrijwel onbereikbaar scheen. Men heeft dan ook hier te lande het vertrouwen in de sta biliteit van den gulden herwonnen, wat wel duidelijk is gebleken uit het bevredi gende resultaat van de jongste groote In dische leening. waarvoor men niet meer, zooals vroeger, een beroep op buitenland- sche geldmarkten heeft behoeven te doen. Niettemin blijft de verdediging van den gulden toch nog een moeilijk werk. Het zijn thans niet meer onze eigen beleggers die hieraan schuldig zijn, door kapitaal export op ruime schaal. En evenmin de Duilschers, die in den meest critieken tijd den toestand hebben gecompliceerd, doordien zij eveneens vrees voor den gul den zijn gaan voelen, en derhalve groote bedragen van hun tegoed uit Nederland weghaalden. Thans heeft men met ge heel natuurlijke oorzaken te doen, voor namelijk de eiscben, welke de oogslbe- weging stelt, en die thans nog veel groo- ter zijn dan gewoonlijk in het najaar 't geval is, doordien de oogst in ons land voor een gedeelte is mislukt. Dientenge- volgde moet voor een veel hoóger bedrag aan graan uit Amerika worden ingevoerd hetgeen af en toe een belangrijke vraag naar remises veroorzaakt. Gelukkig slaan daar ook gunstige fac toren tegenover. Speciaal geldt dit de verlaging, die in de katoeuprijzen, als mede in die van petroleum en benzine is ingetreden. Uit dien hoofde behoeft ons land thans minder naar de Yereenigde Staten te remilteeren. Technisch vallen de eischen voor deze verschillende ver schepingen echter niet altijd samen. Vandaar, dat de Nederlandsche Bank in den laalsten tijd aanleiding heeft ge vonden, om in verband met de groote ba, hoeften aan remise voor graaninvoer den guldenkoers krachlig te steunen, door het beschikbaar stellen van chèque-New- York. Dit heelt aanleiding gegeven lot een aanmerkelijke vermindering van haar buiteulandsch tegoed. Ter gedeeltelijke aanvulling hiervan heeft zij in de beide laatste weken voor een totaalbedrag van c.a. f 20 millioen goud naar New-York verscheept. Thans acht zij echter blijk baar hel gevaar voor een verdere rijzing van den wisselkoers weder voorbij, zoo dat zij na de belangrijke vermindering» die haar wisselportefcuille in de vorige weken had ondergaan, weder een niet onaanzienlijke uitbreiding heeft gegeven aan de diverse rekeningen onder het ac tief, waaronder haar tegoed bij buiten- landsche correspondenten is begrepen. Technisch verdienen deze fluctuaties in de wissel- en goudvoorraden der Ne man! Hij schjjnl een beetje uit zijn hu meur te zijn vandaag, geloof je ook niet?" op eenigszins aarzelenden loon. „Hij is een lomperd!' viel Sara kort maar krachtig uit. Miles schudde het hoofd. „Neen, dat is hij niet", zei hij. „Maar hij is een door en door ziek man. Ik bei er zeker van, dal hij zijn ziel vroeger geweldig gewond moet hebben." „Hij behoeft dan toch zoo niet met het feit te koop te loopen wierp Sara onverzoenlijk tegen. „We krijgen allen ons deel van tegenspoed. Garth stelt zich aan alsof hij er het monopolie van heefl." „Er zijn wel wonden, die niet verbor gen kunnen worden", antwoordde Miles rustig. Sara glimlachte even. Je moest toch altijd bukken voor Herrick's ruime ver draagzaamheid ten opzichte van de men- schelijke natuur. Het was bijna een uur later, toen zij eindelijk huiswaarts ging; in haar hart was, ondanks haar zelfj iets van de vriendelijke zachtmoedigheid, die deel scheen uil te maken van de atmosfeer van Rozenhof. Buiten wachtte liaar de kalme rust vol zoeten reuk van den Juni-avond. Teere zachte geuren dreven over de heggen en velden daarachter, en nu en dan klonken een paar tonen van het gezang van eeu merel uit een naburig boschje, derlandsche Bank bijzonder de aandacht omdat zij een beeld geven van hetgeen onze centrale credietinstelling in het be lang van de waardevastheid der Neder landsche valuta verricht, en ook omdat bij een eveütueele verdere bclaugrijke vermindering van den goudvoorraad na tuurlijk de vraag zou kunnen opkomen, of niet een verhooging van het bank- disconto noodig zou kunnen worden. Op tiet oogenblik bestaat hiervoor echter nog geenerlei gevaar, noch wat den om vang van haar goudvoorraad noch wat de geldkoersen op de openmarkt be treft''. KERKNIEUWS. Doordal ds. v. Griethuijzen van Oud Vossemeer hel op hem uitge brachte beroep heefl aangenomen, zullen er binnenkort in den ring Tholen der N. H. kerk van de 9 predikantsplaatsen slechts 1 bezet zijn. want er zal alsdan een vacature zijn in de volgende plaat sen; Tholen, St. Maartensdijk, St. Anna- land, Oud Vossemeer St. Philipsland. Een merkwaardige circulaire. Door den Raad van Beheer voor de predikantstractemeuleu iu de Ned. Herv. Kerk is aan belanghebbenden een circu laire gezonden, waaruil blijkt, dat in vpr- baud met het Reglement op de tracte- menten hier en daar eigenaardige toe- staanden ontstaan. Om hel betalen van den aanslag, door den Raad van Beheer vastgesteld, voor de gemeenten wat aanlokkelijker te ma ken. is indertijd bepaald, dat. indien een gemeente haar aanslag voldoet, 95 pet. van dat bedrag wordt uitgekeerd aan haar eigen predikant, als deze ben minste daarop aanspraak kan maken in verband met zijn dienstjaren en de daaraan ver bonden Iwee-jaarlijkscae verhoogingen, welke de Centrale Kas hem behoort uit te keeren. Als gevolg daarvan is allengs meer de gewoonte opgekomen, om dat gewaar borgde bedrag van 95 pet door middel van een quitantie te verrekenen, zoodat het aan den predikant door de kerkvoog dij zijner gemeente kan worden uitge keerd, en niet eerst naar de Centrale Kas wordt afgezonden. Nu heefl de Raad van Beheer echter aeu indruk gekregen, dat hierbij zich een praktijk gaat ontwikkelen, die in strijd is met de bedoeling van liet Reglement op de Iractementen. Er zijn predikanten, zoo schrijft hij, die om verschillende redenen meenen, de betaling van de 95 pet. aan de ge meente te moeten schenken, en die een quitantie leekeneu zonder het daariu ge noemde bedrag te hebben ontvangen Daar de Raad van Beheer van oordeel is, dat liij deze praktijk niet in de hand mag werken, heefl hij zich genoodzaakt gezien, den directeur op te. dragen, te be ginnen met het jaar 1925 de aanneming' van een verrekeningsquitantie te wei geren en betaling in geld te verlangen, als hij weel of gegronde redenen heeft om te vermoeden, dat de predikant het in de quitantie genoemde bedrag in wer kelijkheid niet heeft ontvangen. De uit- keering van het gewaarborgde bedrag zal dan geschieden, nadat de aanslag in geld is betaald. De Raad van Beheer voegt hieraan nog toe, dat predikanten gerech tigd blijven, om aan de gemeente te schenken wal zij willeu, teneiude haar hel betalen van den aanslag mogelijk te maken. Hij kan dit niet beletten, maar hoopt toch. dat het in hel belang van de doorvoering der regeling van de Iracte menten zoo spoedig mogelijk zal ophou den. Geloof en Nering. Ilel October-nummer van de „Nieuwe- Slemmen" uit de Vrije Gemeente te Am sterdam deelt mede, dal het bestuur iu zijn laatstgehouden vergadering heeft be sloten, een lijst van neringdoende leden uit te geven. Dit denkbeeld wordt als volgt gemotiveerd- „Het is n.l. gebleken, dal het wensche- plotseling afbrekend en wegstervend in slaperige, tevreden kweelgeluidjes Over de baai stond de zon laag aan den horizon en school over het water lange stralen van goud en oranje, die versplinterden in duizenden kleine flik kerlichtjes, wanneer een rimpeling over hel water gleed en er mee speelde. Alles was zoo rustig en kalm en Sara wandelde langzaam verder, half-wakker droomeud onder den invloed van deze vredige atmosfeer. Zelfs de veelvuldige verwarringen en moeilijkheden valt hel leven schenen o_p den achtergrond te ra ken en minder belangrijk te worden bij de aanraking van de troostende hand van Moeder Natuur. Ten slotte was er nog zoo veel, zoo heel veel, dat mooi en heerlijk was, waarvan men genieten kou. Het is meestal in oogenblikken als deze, wanneer wij verzinken in kalme lij delijkheid, dat het Lot zich voorneemt ons een meer actieve rol toe te bedeelen. In dit bijzondere geval nu nam hel Lol de weinig aanlokkelijke gedaante aan van Zwarten Brady, die plotseling uit de heg langs den weg kwam tusschen krakende takken en vallende steenen eu voor Sa- ra's verbaasde oogen stond juist toen zij hel huis naderde. „Neem u mij niet kwalijk, juffrouw" Brady, trok even aan een lok van krullig, zwart haar „ik was juist op weg naar uw huis." lijk zou zijn een lijst te hebben van de leden, aangevende naar de zaken die zij bezitten of de beroepen die zij uitoefenen opdat het bestuur diegenen, welke zich door leden wenschen te laten bedienen, zal kunnen helpen, Het is natuurlijk niet de bedoeling, dat de roomsche manier zal worden nagevolgd, om alleen en uit sluitend bij de „broeders des geloofs'- te koopeu Maar daar roomschen cn rechls- orthodoxen vaak sterk in deze richting ageeren, is 'l niet ondienstig, dat' vrijzin nigen, als zij evengoed bij vrijzinnigen als bij andersdenkenden met hun bood schappen terecht kunnen .eens overwe gen, of het niet de voorkeur zou hebben iu dat geval hun medeleden te begunsti gen. o Ned. Herv. Kei*k. Beroepen te Ten Boer loez.; P. L. D. J. O everen. eand te Wolfaartsdijk. KUNST EN WETENSCHAPPEN, D r. Willem R o o y a a r d's Schouwburg. Met de „St. 'Crt.' van Maandagavond is verzonden een afdruk van de sta tuten van de Naainl. Venn. „Dr. Willem Rooyaard's Schouwburg te Amsterdam." De comparanten voor den notaris F. M. Charbon waren de heer Ludovicus Mirandolle en mej. G. L. Ch. A. Mi- randolle. Het kapitaal bedraagt f 1 mil lioen in vier seriën. Serie A beslaat uit 15 aandcelen van f 20.000. B uit 5 aan- deelen van f 1Ö.Ü00, C uit 4 aand. van f 50.000 en D uit 4 aand. van f 75.000 (Genoemde oprichters nemen tezamen deel voor 1 aand. der serie A, 2 aand van B, 1 van C en 2 van D, dus voor een gezamenlijk nominaal bedrag ad f 300.000, welke aandeelen binnen 3 maanden na de Kon. bewilliging a pari tnoelen worden volgestort. Het doel der naaml. vennootschap is de exploitatie van theater- en concertge bouwen. in den meest uitgebreiden zin, en het deelnemen in andere ondernemin gen. hetzelfde of een aanverwant doel beoogende. De vennootschap zal eindi gen 31 Juli 1975. Voor de eerste maal wordt tot direc teur benoemd de heer dr. Willem Rooy- aards, looneeldirecteur, wonende te Am sterdam. LANDBOUW. Handels vee-tentoonstel- 1 ing te Goes. Ter inleiding van de Handelsvee-tc^a- loonstelling, had Dinsdagavond in het Schuttershof te Goes oen bijeenkomst plaats, waar tegenwoordig waren de bei de wethouders en de gemeente-secreta ris, de leden van hel eere-comité en de medewerkende oomité's. De voorz. van het uitvoerend comité, de heer M. S. Frank, Zierikzee, heette allen hartelijk welkom en gaf liet woord aan den heer N. S. Frenk, Rotterdam, eere-voorz. van den Zeeuwschen Bond van Veehandelaren, welke aan de ver schillende commissies dank bracht voor hunne medewerking tol het welslagen dezer tentoonstelling. Het doel hiervan is in Goes een groote jaarlijksche vee markt te krijgen. Spr. hoopt dal deze in 1925 zal tol stand komen. Dal is wel noodig iu Zeeland, waar zooveel vee wordt geteeld, gemest en verkocht en waarvan de vette ossen en de paarden een internationale bekendheid bezitten. Hierna werd de eerewijn rondgediend. De heer M. de Haas, voorzitter van den Zuid-Holl. Bond van Veehandelaren, wees hierna nog op de noodzakelijkheid van samenwerking tusschen landbouw en handel. Deze samenwerking vindt bier plaats. Daarna had op het stadhuis de offici- eele ontvangst plaats Burgemeester Ha- jenius noemde het een gelukkige ge dachte, deze 'tentoonstelling, die aller- wege sympathie ondervindt, aldaar te „Naar Sunnyside? Wel, is vrouw Brady, weer ziek?" vroeg Sara vriendelijk. „Neen, juffrouw, dank u, ze maakt hel nog al aardig goed." Hij hield een oogenblik op, alsof hij niet wist, hoe verder te gaan. Toen barstte hij los. „Het is over juffrouw Molly omdat de dok ter niet thuis is." „Over juffrouw Molly" Sara voelde plotseling een steek in haar hart. „Wat bedoel je Gauw Brady, wal is er?" „Wat juffrouw, ik heb d'r zooeven. zien wegrije naast meneer Kent in z'n groote auto. Ze sloegen den weg naar Londen in en Brady schuifelde verlegen met zijn voeten „en omdat meneer Kent een getrouwde man is, ruag ik een boon zijn als-tie wal goeds met juffrouw Molly voorheeft. Sara kon wel stampvoeten van kwaad heid, Zoo'n dwaas kind, zoon onzinnig dwaas kind, om zoo niaar op een avond een auto-rit te gaan maken! Een of an der mankement, tengevolge daarvan laat thuiskomenen heel Monkshaven zou vol verhalen zijn er over! Maar voor hel oogenblik was er niets te doen dan Brady op zijn plaats te zet ten en te hopen, dat Mollv gauw terug zou keeren. (WarxH wvolgfl.)

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 5