schrok eerst van het felle licht en ver borg zich onder een zak; na ecnige da gen wendde hij er aan en liet ten slotte de verschillende deelen van zijn lichaam op volkomen juiste wijze bestralen, zoo dal een te sterke bestraling niet intrad. Het dier voelde blijkbaar door de huid- waarneming, wat een mensch niet kan. n.l. wanneer de dosis van opgenomen energie nadeelig begon le worden. De door Prof. Fiusen onldekte ,,hoog- tezon". beslaande uit door cleclrischen stroom in gloeiing gebrachte ultraviolet te stralen uitzendeuden kwikdamp, slaat in geneeskrachtige werking ver ten ach ter bij het zonlicht. Er wordt veel mee gekwakzalverd. Ze slaat tol het zonlicht als de nicotinevrijc sigaar tot de gewone en de alcoholvrije wijn tol de echte. Fin sen beschouwde de werking van hel zonlicht nog als een ontsmettende door de bacteriëndoodende werking en was dus teleurgesteld toen hij bij lupusbe- handeling bemerkte dat de bacteriën van den patieënt niet werden gedood, terwijl toch de bestraling een gunstige uitwer king had. Hij kende nog niet den juisten invloed van de lichtenergie op de huid, die n.l. daarin hestaai, dat de huid deze omzet in vitale energie. Bij le sterke werking, zooals hij ultraviolette bestraling op de bergen komt bloedaaudrang naar de huid. die nu het te veel aan energie het verder indringen verhindert. De omzei ling is oorzaak van de bruine kleur. Bij overdreven gebruik van zonnebaden kan het voorkomen, dat er te veel energie biuuen komt en dit te vele kan schadelijk werken. Vooral bij kleine kinderen moei men zeer voorzichtig zijn. Aan bloedvaat jes. die een minuut lang aan de wer king van geconcentreerd licht zijn bloot gesteld geweest, kan men nog na een jaar den invloed daarvan waarnemefa. De huid is een oppervlakte krachtsveld van den eersten rang; geheel gevuld met zenuwuiteinden vervult het een waar schuwingsdienst en is een regelings- cn verdedigingsorgaan par excellence. Is een derde deel er van bijv. door verbran ding* ongeschikt voor dien dienst dan volgt onherroepelijk de dood. Een groot deel van de regeling van de gezondheid, die bestaat uit een labiel evenwicht tusschen prikkels en verwer king ervan door het organisme, komt aan de huidwerking toe. Een geneeskuudige heeft levenskracht genoemd geconcentreerde zonne-energie. In de lhans wetenschappelijk1, gedocu menteerde physische therapie, bestaande in goed gedoseerde lucht-, licht- en wa terbehandeling ter verhooging van het weerstandsvermogen van het organisme, zien wij een navolging van de door lee- ken reeds jaren lang ingevoerde physi sche geneeswijze. Waaruit de officieele geneeskunde de les moge trekken, dat het dikwijls zijn nut kan hebben het oor te leenen aan t geen onbenullige leeken te zeggen hebben. De psychologische werking van het 'licht is overbekend. De vogels doet hel zingen, wat natuurlicht niet kan. De kor telings uitgevonden daglichtbrander heeft het echter ook tot standgebracht, wat als complimenl van den fabrikant mag gel den Rood licht maakt de menschen twist ziek. blauw kalmeert. Een Fransch ge neeskundige iiad opgemerkt, dal sedert hij zijn roode gordijnen door blauwe had vervangen, de twistgesprekken met zijn echtgenoote verminderd waren. (Rumoe rige debatvergaderiugen zouden hiervan partij kunnen trekken). Spreker eindigde met de opmerking, dat men thans met reclit mag zeggen: ,,de zon is hel hart van deze wereld". Na de pauze was gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, 't geen de spr. gelegenheid gaf nog eenige vermeldens waardige opmerkingen en ontboezemin gen te maken. .Mei nadruk werd door hem er op ge wezen hoe de stomme Hollanders 3000 H.A. grond, dat een kapitaal aan volksge zondheid bevat braak lieten liggen. Toen hij voor jaren in eene vergadering van autoriteiten de wensclielijkheid uitsprak om strand en duinen te cxploiteeren tot bevordering van de volksgezondheid, kreeg spreker van Kamerleden en Minis ters enthousiaste bewijzen van instem ming. maar het resultaat was, dat zes jaar later de duinen door de eigenaren len behoeve van de jacht nog meer hermetisch gesloten waren. Tengevolge van de zachte glooiing van de Noordzeekust is de werking van de door het wateroppervlak teruggekaatste ultraviolette stralen, die door de stofvrije luchl niet zijn opgeslopt, sterker dan bij andere stranden. De huismedicus moet hygiënisch con troleerend raadsman in het gezin zijn en niel alleen bij ziekte worden ontboden. Booglicht is slecht voor de oogen, gloeilicht minder. Hel best is diffuus licht. De betere verlichting van onzen tijd in vergelijking met vroeger heeft toch het aantal brillendragende scho lieren niet doen verminderen. Dit laatste gaf spr. aanleiding om zijn gehoor op te wekken eens na te denken over de vraag of het onderwijs van ge- genoeg belang is om een ingrijpen in de groeiperiode van het kind, dat dergelijke gevolgen na zich sleept, te rechtvaardi gen. Spreker werd voor zijn opgewekte eü met groote aandacht gevolgde lezing door de aanwezigen met hartelijk applaus be loond. RECHTZAKEN. Politie r e cii t e r te Middelburg. Ia de zitting van 7 October waren de volgende personen gedagvaard A. J. M 25 jwerkman, le Koewacht, wegens mishandeling van Alph. Hillaert cu J. de Kok te Koewacht opr 4 Sept. j,2. Eisch f 20 s, 20 d. li. Uitspraak idem. S. J., huisvr. A. B., 39 j., Hontenisse, wegens mishandeling van Ra. Aa. Heye te Ilonlenisse op 3 Sept. j.1.1 Eisch f 10 10 d. h. Uitspraak f3 s. 3d. li. J. I\ v, d. V 24 j mandenmaker, St. .lansteen, wegens mishandeling van I. M. A Baert en wederspannigheid te gen de marechaussée op 7 Sept. j.l. te Koewacht. Eisch f 20 s. 20 d, h. Uit spraak idem. A. D.. 58 j., zonder beroep, Zaamslag, wegens belecdiging van J. van Erayen- hoven le Zaamslag op 1 Sept. j.l. Eisch f 15 s. 15 d. h. Uitspraak idem. C. J. M„ 23 j., werkman, Terneuzen, wegens beschadiging van de poort van de woning van C. Michielsea te Ter- neuzen op 29 Augs. j.l. Eisch f 15 of 15 (1 h Uitspraak f 10 s 10 d. li A \V. v. d. P28 jaar, landbouwer SI. Kruis, wegens mishandeling van La. Sa. de Marlelare op 31 Augs. 1924 te St. Kruis Eisch 14 d. gev. Uitspraak! 1 w. gev. voorw. proeft. 1 jaar. M. S., 19 j.. arbeider, Wissenkerke, wegens mishandeling van M. Kramer te Wissenkerke op 7 Augs. j.l. Eisch 3 ra. gev. voorw., proeftijd 3 jaar. Uitspr. id. M. de P 23 j., landbouwer, Colijns- plaat, wegens hel niet voldoen aan de vordering van den rijksveldwachter om met zijn fiets, waarmede hij zonder licht reed, halt te houden te Colijnsplaat in den nacht van 6 op 7 Sept. j.l. Eisch f 15 s. 15 d. h. Uitspraak idem. P. K.. 25 j., werkman, Biggekerkef, wegens mishandeling van L. Jobse op 1 Sept. j.l te Biggekerke. Eisch f 15 s. 15 d. h. Uitspraak idem. C. C., 31 j., laudbouwer, te Arnemui- den, wegens mishandeling van J. Baaijens te Arnemuiden op 2 Sept. j.l. Eisch f 10 s. 10 d. li. Uitspraak f7 s, 7 d. h. C. de R., 20 j., arbeider, Arnemuiden, wegens mishandeling van Ge. Jobse te Arnemuiden op 30 Augs. 1924. Ejisch f 10 s. 10 d. h. Uitspraak idem. J. M., 32 j., handelsreiziger, te Zie- rikzee, wegens verduistering van een be drag van f 80.— te Zierikzee in 1923 of '24, welk bedrag toebehoorde aan de fa Denevers le Middelburg. Eisch 2 m. gev Uitspraak idem. LEGER EN VLOOT. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De in Brand geschoten Boerderij. Minister van Dijk heeft geantwoord op de vragen van den heer Bulten betref fende het afbranden van een boerderij te Elden, vermoedelijk ten gevolge van aldaar Igehoudcn militaire oefeningen, dat bij de oefening van 23 Juni, waarbij het gebruik van Fransche seinpatronen voor het geven van optische signalen bij dag licht zou worden beproefd, op bepaalde afstanden 8 posten geplaatst waren, die volgens bekomen opdracht verschillende seinpatronen moesten afvuren. Deze proefneming was behoorlijk voorbereid; alle posten waren voorzien van duidelijke consignes, waaronder een waarschuwing, om nauwgezet te letten op brandgevaar, terwijl de officieren en het kader controle uitoefenden. Voorts was er optische en telefonische verbin ding tusschen de posten en den leider der proef Post no. 4 was geplaatst N.-W:. van de bedoelde boerderij, op ongeveer 75 M. van de plaats, waar de brand is ont staan. Gelet op de windrichting en de mogelijkheid van afdrijven van de vuur bollen zou het aanbeveling hebben ver diend, de opstellin^splaats bij den aan vang der proefneming alsnog te wijzigen. Het personeel van dien post heeft de vuurbollen van de afgeschoten seinpa tronen gevolgd en verklaart, dat die vuurballen geen van alle over de boer derij zijn gedreven en op 20 a 30 M. boven den grond waren gedoofd. Niettegenstaande die verklaring is de mogelijkheid, dat de brand van de boer derij het gevolg is geweest van een hoe wel gedoofden, nog sterk verhitten vuur bol, blijkens het gehouden onderzoek niet uitgesloten. De auditeur-militair heeft zich uit gesproken, dat den leider der proef neming geen schuld te dezer zake ten laste kan worden gelegd. Indien namens de gemeentelijke auto riteit te Elden de nuip van de spoedig ter plaatse zijnde brandweer uit Arnhem terstond ware aanvaard, zou met vrij groote zekerheid de brand niet een zoo grooteu omvang hebben aangenomen. Bij militaire oefeningen worden steeds zoo goed mogelijk voorzorgsmaatregelen genomen om have en goed van anderen tegen vernietiging of beschadiging te vrij waren. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. V er binding van een Belgi schen tramlijn met Nederland? Volgens het ,;Carillon van Ostende" worden er onderhondelingen gevoerd tus schen Belgische en Nederlandsche auto riteiten om de electrische tramlijn, die langs de Belgische kust ligt, te verbinden met de in aanbouw zijnde buurtspoorlijn Breskens en .Cadzand, De verbinding zou geschieden te Retranchement. De hoofdcommissaris van politie le Rotterdam geeft het publiek ernstig in overweging, geen gelden af te dragen aan hel zgn. Algemeen Barmhartigheids- werk in Nederland ..Maranatha". Dit is, zoo schrijft hij. een onderneming van Hermanus van Boot. geboren te Lonne- ker op 5 September '1899, wonende le Rotterdam, die in verschillende plaatsen in Nederlaud pamfletten voor f 010. f0.25, f0 50 en f 1.— laai verkoopen, voorgevende, dal de opbrengst bestemd 'is voor ziekenverpleging onder arme ge winnen. In werkelijkheid komen de aldus ingezamelde gelden bijna geheel ten goe de aan Boot, bovengenoemd, en zijn hel pers. De ruim 20-jarige fabrieksarbeider J. S. uil Drouweuermotid, die Zondag avond de kermis te Stadskanaal (W.) be zocht, zakte in een zgn. „cake-walk" in een en was op slag dood. Uil Jamestown, in den staat New- York, wordt een treffend auto-ongeluk gemeld. Een echtpaar met zes kinde ren, 2 dochters en 4 zoons, zat in een auto, toen deze door een trein in dc flank werd geredeu en verpletterd. Slechts de vader bracht er het leven af. De zeven anderen waren op slag dood. o EEN FRAAIE PAEDAGOGIE. Te Delft verkeerde Maandagnacht het gezin van den heer B. in groote onge rustheid over het 8-jarig dochtertje, dat niet uit de R. K. school aan den Nieuwen Langedijk was teruggekomen. De hulp van de politie werd ingeroepen en deze trok met een speurhond naar de school Vandaar liep de hond tot tweemaal toe naar de gracht aan het Oosteinde. Ter plaatse bleef de politie tot vannacht 3 uur in de omgeving aan het dreggen, echter zonder resultaat. Dinsdagochtend is het kind terecht gekomen. Het was den vorigen dag door een onderwijzeres voor straf in een kast in dc school opgesloten, en men had vergeten de kleine bij het verlaten der school in vrijheid te stellen. MASSAVERGIFTIGING. Eenige dagen geleden, aldus de Ban- doengsche correspondent van hel Bat. Nbl.. heeft in het vijftiende bataljon, 'ierde compagnie een massavergiftiging plaats gehad tengevolge van hel eten van bedorven zalm in blik. Vijftig man zijn hierdoor ongesteld geworden, vier zijn momenteel ernstig ziek en een is reeds bezweken. Dit alles is het gevolg van grove on verschilligheid, die welhaast misdadig is te noemen, want op de blikjes stond dui delijk vermeld: „Even vóór het gebruik te openen." Desniettegenstaande heeft men toch den avohd te voren de blikjes reeds opengemaakt, den geheelen inhoud in een pot gedaan en eerst den volgenden ochtend bij hel ontbijt verstrekt. Voorts is ook gehandeld in strijd met dc regle menten, die uitdrukkelijk voorschrijven, dat alle eten in blik direct na opening dient genuttigd te worden. De officier, belast met het toezicht op (h et eten, op wiens bevel bovenbe doelde verstrekking van levensmiddelen is geschied zal daarvoor ter verantwoor ding geroepen worden. Het is trouwens niel de eerste keer, dat een dergelijke vergiftiging plaats had, echter nooit met zodVeel slachtoffers als gevolg. lang niet zooveel op aan. Dal maakt den toestand zoo absurd. Overal waar men kijkt ziet men sjofele mannen mei goed- gekleede vrouwen rondloopen. Sjofele City-magnaten dicteeren hun brieven aan tikstertjes, die ^de laatste Parijsche mo des dragen. Vaders met sportpakken van vijf jaar oud moeten tweemaal 's jaars nieuwe sportkostuums Jjetalen voor hun golf-spelende dochters, I-Iel gaat le ver, dat kan zoo niel blij ven, de opstand der mannen is nabij! BUITENLAND. DÈ MAN EN DE MODE. De Engelsche schrijver Dennis Bradley vaart uit tegen de moderne heerenklee- ding. Hij zegt: Het wordt hoog lijd, dat wij mannen eens in opstand komen tegen de mode tirannie der vrouwen. Tegenwoordig ge ven vrouwen driemaal zooveel voor haar kleeding uit als mannen en het wordt zaak voor de mannen om te zorgen, dat zij even goed gekleed gaan als hun vrou wen, hun dochters of hun tik-juffrouwen in 't kantoor. Pas in de laatste vijftig jaar hebben volgens hem de vrouwen ge leidelijk haar positie verbeterd. Zij heb ben de vrijheid gekregen, terwijl wij die hebben" verloren. We moeten heel wat terrein winnen om met ze gelijk te komen. Tot de regeering van Koningin Vic toria dus tot zoowat het midden van de vorige eeuw kleedden, de mannen zich werkelijk heel goed, maar sindsdien zijn zij lials overkop achteruit gegaan, Mep moet naar de wildernis van hel donkere Afrika gaan om inboorlingen te vindeD die zich evengoed uitdossen als hun vrouwen. Nergens anders is dal meer het geval. Door de bank moet de man het mej één pak kleeren per jaarr doen, gaat hij verontwaardigd voort, terwijl zijn vrouw er op staat er minstens 6 te hebben. De echtgenoot draagt zijn pak dag in dag uit, maand voor maand na. Als zijn vrouw een avondcostuum driemaal heeft aangehad, zegt ze dat ze er niet meer in gezien mag worden. Als eed man sok ken koopt, kiest hij de sterkste, die hij krijgen kan en die worden gemaasd en gestopt tot ze één stop al stop zijn. Zijn vrouw moet zijden kousen hebben en -- niemaud heeft nog ooit een gestopte zij den kous gezien. Een man kiest eeu pak, dat het een tijd kan uithouden, maar als een vrou- wenpak wat lang duurt, is zij diep onge lukkig. En nu is het gekste, dat her er voor een man veel meer op aankomt, goed gekleed te gaan dan voor een vrouw. Hij moet zich in zijn zakenwereld goed voor doen, maar voor de vrouw komt het er ROOKERS-PRAATJE. (Van onzen Parijschen Correspondent). (Nadruk verboden). Parijs, 30 Sept. Tot de onverklaarbare eigenaardig heden dezes levens behoort het Staats monopolie, Dat de Fransche Staat er happig op zou zijn sigaretjes te draaien indien het bedrijf flink winst zou ople veren, dat zou niemand hem kwalijk ne men Dat is trouwens ook de opzet en de bedoeling van- de regie geweest, doch dank zij een hulpelooze manier van wer ken heeft zij nooit de uitgaven met de inkomsten kunnen dekken. De regie kost jaar-in-jaar-uit handen vol geld, en de rookers zijn daar in de eerste plaats de dupe van, omdat men de verliezen te verhalen tracht op de kwalitèil van de tabak. Wanneer een particulier fabri kant handelde zooals de Staat, dan zat de man levenslang achter de tralies, zoo een uitermate clemente jury hem niet naar Guyana had gezonden. Daar de import-tabak te kostbaar is, neemt men maar genoegen met de regie-rommel. Ge koopt een pakje „bleues" of een doosje „Levant". Etiket en prijs kloppen. Ge maakt het open, ener zitten Marylands in, die de helft van den prijs kosten. Nu kunt ge protesteeren en als ge het voor die on gelukkige twee francs ver wilt drijven, crijgt ge een ander pakje er voor in de plaats mits het doosje ongeschonden :s en de sigaretten niet aangesproken. Doch gewoonlijk ontdekt men het be drog eerst wanneer men eenmaal rookt. Ontvangt ge eerlijk het verlangde merk, dan zit er een laag schimmel op; de si garetten barsten open, zitten vol met watervlekken. Of.... ge ontdekt er al lerlei kostbaar materiaal in, als: spij kers, dotjes haar, een vingerlap of een pluk stof. De pakjes tabak, welke de Staat in den handel brengt, zijn al even min in orde; zelden of nooit krijgt precies het aangegeven gewicht. Met de lucifers eveneens door va dertje Staat gefabriceerd idem, idem. Het opschrift op de doosjes duidt nauw keurig aan hoeveel er in het doosje moe ten zitten. Maar als ge u eens de moeite geeft om ze na te tellen, dan bemerkt ge, dat er in elk doosje minstens 20 te kort komen. Laat een winkelier het eens probeeren aldus te handelen! Wanneer er nu een enkeling, een rebel, opstaat in de Kamer om te vra gen of het nu niet mogelijk zou zijn deze gesanctioneerde oplichterij tegen te gaan, dan antwoordt de minister, dat het hem erg spijt, dat hij zelf, als rooker, het slachtoffer er van is, maar dat de oude machinerieën niet een-twee-drie kunnen worden veranderd. Trouwens, waarom zou men ze veranderen, aange zien men immers toch met verlies werkt? Zoo komt de regie ten slotte niemand ten goede: de rooker, de Staat, de be lasting-betalende burger, allen verliezen er bij. Het maakt toch werkelijk een buitengewoon armzaligen indruk, dat men in een luxe-stad als Parijs geen en kelen behoorlijken sigarenwinkel heeft. Om tabak te halen, moet je een onoog lijk, smerig kroegje binnen stappen en daar, aan de toonbank, je geld deponee- ren. Dat is dan tegelijk, half officieel, een postkantoortje. Je koopt je sigaren, en de juffrouw vraagt als ze erg vriendelijk en bereidwillig is of je een papiertje wilt. Ze scheurt dan van haar krant een reepje af en daarin wordt je rookmateriaal gewikkeld. Ze kijkt zuur, als je dan niet, tot belooning, een „bock" drinkt aan de natte, zinken toonbank. Daarbij is dit alles nog veel duurder dan in een land, waar de tabaksverkoop vrij is. Als de Staat, in een gulle bui, eens besloten heeft om iets rookbaars te fabriceeren voor een redelijk lagen prijs, dan is het artikel in een week uit verkocht en er gaan maanden en maan den voorbij eer het weer op de markt verschijnt.... onder denzelfden naam, doch in veel slechter kwaliteit. Zoo is het mogelijk, dat een zeker merk gedurende een paar maanden on- rookbaar is. Al die maanden staan dan de machines te roesten. Want om toch vooral maar zuinig te zijn, gaat de Staatsfabriek niet tot aanmaak over voor de geheele voorraad is uitgeput. En wil de verbruiker er niet meer aan, dan komt het voor, dat het merk maar eenvoudig wordt geannuleerd. Wanneer ge wat te reclameeren hebt, dan moogt ge bij de directie komen, Dan wordt uw naam, beroep, leeftijd, adres, nationaliteit, enz. opgeschreven, en een jaar later komen de gendarmes bij u aanbellen. Ge schrikt, denkt van een of andere misdaad verdacht te worden, maar men komt u alleen maar vertellen, dat de 'commissie van onder zoek uitspraak heeft gedaan in uw zaak en dat er een pakje voor u gereed ligt! Woont ge buiten Parijs, dan moogt ge de reclamatie met het bewijsmateriaal opzenden; doch men zendt u niets terug, indien ge niet van te voren daarvoor de expeditiekosten betaalt. Probeer echter niet om van buiten de sigaren of ander rookgerij Frankrijk binnen te smokkelen. Dezer dagen was ik aan het bureau van de douane (nog een buitengewoon vriendelijke Staats instelling, waar ge a priori als dief be handeld wordt). Er waren koffers uit Londen gearriveerd. De eigenaar, een Engelschman, declareerde, voor men zijn bagage ter visitatie geopend had, twee doosjes sigaren, elk van 25 stuks. De goede man heeft me z'n nood ge klaagd, dat hij het lieflijke sommetje van acht-en-negentig francs invoerrechten voor die 50 sigaren moest betalen. Dat zal hem leeren niet zoo minachtend neer te zien op onze kostelijke regie-tabak. Toen, in de laatste dagen van het Poincaristische bewind de monopolie kwestie nog eens ter sprake kwam, heeft een van de Kamerleden een reken sommetje gemaakt: hij heeft het totaal- verbruik per jaar genomen, daarop (in theorie altijd) een gemiddelde van de belastingen in andere Europeesche lan den gezet, de onkosten van den aan maak er bij gerekend en hij kwam tot de gevolgtrekking, dat de Staat een kleine dertig millioen per jaar zou kun nen verdienen, wanneer de verkoop vrij werd gegeven en de fabrikatie aan par ticulieren toevertrouwd. Een niet te on derschatten voordeeL En als de Staat economisch werkte, zijn fabrieken mo dern inrichtte, echter zonder de kwali teit van het af te leveren materiaal te verbeteren, dan zou men net uit dc kos ten komen, terwijl er thans millioenen ier jaar op moeten worden toegelegd en iet publiek slecht wordt bediend. Met zulke gegevens lijkt het „landverraad" om nog langer het monopolie te hand haven. Er werd een einde aan het debat gemaakt met de verzekering, dat spoe dig verbeteringen zouden worden aange bracht. It is a long, long way Er moet veel meer verbruikt wordem De burger-administratie plakt overal papieren op: verboden te rooken. Maar de militaire administratie draait het :aakje om. Ten einde de Regeerings- negotie aan den gang te houden, is er besloten, dat aan militairen tegelijk met het dagelijksch rantsoen, ook een pakje sigaretten zal worden verstrekt en zoo dient de menagemeester 's morgens met de „kuch" een handje rookmateriaal uit. Onlangs kregen we een instructie, ge- dagteekend 31 Juli 1924, onder de oogen, welk bevel aldus luidt: 1. De militairen rooken militaire ta bak, genaamd cantine-tabak 2. De cantine-tabak zal worden ver strekt aan alle militairen, rookers en niet-rookers. 3. Het is verplichting, dat de ver strekte tabak gerookt wordt door hem door wien zij ontvangen is. 4. De leger-chefs zullen streng er op moeten toezien, dat aan deze bepa ling de hand gehouden wordt en dat nie mand zijn ontvangen tabak aan een an der afstaat, ruilt of verkoopt. Voor hen die niet rooken willen (of niet rooken mogen) wordt geen uitzon dering gemaakt. Je zult rooken, of je wilt of niet. Nu behoeft ge niet te denken, dat het leger mét gejuich dit besluit van den minister heeft begroet; Een enkeling misschien, maar zeker niet de groote meerderheid. Want als de Staat royaal is met zijn rookgerei en het rooken ver plicht maakt, dan is het niet twijfel achtig hoe de kwaliteit is van het gra tis sigaretje. Ware stinkstokken. Men oefent nu het leger niet alleen in het hanteeren van het geweer met bijbe- hooren, doch tegelijkertijd in het rooken van Staatstabak. Het een is al niet aan genamer dan het andere, doch we heb ben nu althans het voordeel, dat, als het ongeluk wil dat er nog eens oorlog komt, we de poilus op den vijand af kunnen sturen met een sigaretje in den hoek van hun mond. De vijand slaat dan zeker hals over kop op de vlucht. LEO FAUST. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de navol gende voorwerpen: a. Bureau van politie: Huissleutel; zilv. broche; handschoen; witte muts; manielband; haarstrik; kin- derport. met inh„; wit zakdoekje; Werk broek; 5 sponsen. b. Bij Ingezetenen Vulpenhouder, C. Fastenau, Langeviel© K 1232; gummibal, L. Pieterse, Schutters- hofstr. K 90a; jubileumpenning, A Sies, Gravenstr. I 280; Spaarbriefje, J. Peene. Nieuw Oosterschestr. O 90; linnen kin- derschort, J. Winkster, Balans 57-58; hondenhalsband, Korenhof, Jasmijnstr.W 143; dasspeldje, H. A. Acda, Achtersin gel Q 165; dop van kinderwagen, An- theunisse, Jacob Catstr. S 92h; kindcr- taschje, L. Wisse, Noordweg, Ril; groe ne mantelband, Wagenvoorde, Bellink- straat; portemonnaie, Clement, 't Zand D 132; hondenriempje, Korenhof, Jas- mijnslr. W 143; Port. met inh., J. de Munk, Breeslr. O 167; koperen gewicht, v. d. Berge, Jasmijnstr. W 127; blauwe ceintuur, A. Jongepier, Tramsingel, Bree- straat, E 39; rijwielbei, Overveldt, L'. Geere K 282. Inlichtingen aan het bureau van politie Alleen des Zaterdags tusschen 7—8 uur n.m. Electrische Drukkerij G. W. den Boer.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6