idiiiryscbe Courant FEOILLETOÜ. D( Kluizenaar va Far-Ead ■a BIJVOEGSEL VAN DE VAN Woensdag 8 Oct. 1924, No. 238. S. D. A. P.-WETHOUDER EN VAKVEREENIGING. Familie-twisten kou je liefst binnen-' kamers, vanwege de buren 'en partij twisten liefst in besloten kring, vanwege het vingerwijzende gesmaal van andere partijen, ook al hebben die zelf ook allen wel eens zoo'n onaangenaam geschil op te knappen gehad. Als we hieronder melding maken van een wrijving in de S. D. A. P., naar aan leiding van een brochure van den Arn- sterdamschen wethouder De Miranda, dan is het niet om te spotten over het bestaan van zoo'n geschil, want we er kennen volmondig, dat die partij 't minst van alle er bang voor is om een bestaand geschil in het openbaar uit te vechten. Maar dan is 't om de algemeene betee- kenis e^van. Men zal zich herinneren, dat er zich dit jaar moeilijkheden hebben voorge daan bij het Georganiseerd Overleg over de arbeidsvoorwaarden van het gemeen- tepersoneel in Amsterdam Daarbij was De Miranda (lid der S. D. A. P.) een der twee vertegenwoordigers van B. en W. En hetgeen hij daarbij heeft onder vonden, heeft hem den gal doen over- loopen. Hij gaf tenminste zijn hart lucht door een brochure: „De kip, het ei en het voer", waarin hij op ongemakkelijke wijze té keer ging tegen de vakvereeni- gingsleiders, en waarin hij de loonsver laging verdedigde met argumenten, die Minister Colijn goedkeurend zal beamen als hij ze leest. Daardoor is natuurlijk roering ver oorzaakt. In het bijzonder bij de vakver- een igingsleiders van socialislischcn huize. „Ons Weekblad", het orgaan van den Nederl. Bond van Gemeentewerklieden, sprak er bijv. zijn groole verbazing over uit, dat er van de hand van een soc.-dem. wethouder een brochure met zoo'n in houd verschijnt. Het weigerde dan ook „zonder een woord van krachtig pro- Jest allerlei praatjes van De Miranda te aanvaarden." - - Maar de nawerking ging nog dieper. Onlangs is er door de S. D. A. P. een commissie in het leven geroepen tot nader onderzoek en nadere formuleering van het gemeenschappelijk standpunt van de partij en de vakbonden van overheids personeel, een opdracht die op zich zelf al getuigde van gebleken verschil van inzicht. In een hoofdartikel in Het Volk van gisteravond lezen we, dat de voorzitter van het N. V. V. (men lette wel de voorzitter van het grootc verbond der moderne of socialistische vakvereenigin- gen) de sfeer van rustig overleg voor deze commissie zoozeer verstoord acht te door de brochure van De Miranda, dal hij uit de commissie trad! Dat is iets meer dan een intiem par tijgeschil. Vooral wanneer men weet, dat uit artikelen in Het Volk den laatsten tijd meermalen eên diepgaand meenings- verschil tot uiting kwam tusschen de S D. A P.-leiders en de N. V. V.-leiders over de verhouding van partij en vak bond. Het was daaruit duidelijk, dat de vakbondleiders zich, op grond van de beleekenis van den vakstrijd, een positie aanmatigden, die de leiders der politie ke partij hun niet toekennen en niet gunnen. Een artikelen-serie van Sten- huis, den voorzitter van het N. V. V., beantwoord in eenige artikelen van het Kamerlid v. d. Waerden, heeft inzicht gegeven in die tegenstelling door MARGARET PEDLER. Geautoriseerde vertaling van W. E. PONT 32). De onderdrukte augst, waarmee Elisa beth haai- had aangekeken verminderde en een eigenaardige uitdrukking van vol doening kwam in de blauwe oogen. Het was alsof de bitterheid van Sara's ant woord haar in zekeren zin gerust stelde en in haar lijn kwam. „Kun je dan Tim niet geven, waar naar hij smacht? Je zult niemand te kort doen Sara" haar diepe stem trilde van dringend verlangen „beloof mij dan tenminste pdal jc erover denken zult, dat je de gedachte niet van je af zult werpen als een. onmogelijkheidI" Sara Istond half op, haar oogen, groot en Ivragend. waren op Elisabeth's gelaat gericht. „Maar waarom waarom vraag je me dit?" stamelde zij. ..Omdat ik denk" Elisabeth sprak heel zacht „dat, Tim zelf een dezer dagen wel hetzelfde zal vragen. En ik kan er niet aan denken wat dat voor hem zijn moet wanneer je hem zoudt wegzenden.... Je zoudt gelukkig met hem En nu komt de brochure-de Miranda die tegenstelling verscherpen. Ook het Volk keurt het af dat hij daarin onnoodig de bondgenooten prikkelt door bijv. te spreken van: ,,den strijd van het socialis me in zijn suporioriteit boven die der vakbeweging." Dit lieele artikel van het Volk is merkbaar een poging om naar twee kanten de verbolgenheid te bedaren, al doet het dat ook in den vorm van een geringschattend ontken ning der bewering van andere bladen die in dit alles symptomen zagen van een fel woedenden strijd tusschen partij en vak- vereeniging. Fel of niel, de strijd is er. Feiten als we hierboven noemden, redeneert Hel Volk niet weg. En die strijd wordt te merkwaardiger als we terugdenken aan de felle kritiek waarmee overheidsper sonen uit andere partijen door de S. D. A P. bestookt werden, zoodra zij maar durfden kikken van het tornen aan dc arbeidsvoorwaarden van overheids ambtenaren en werklieden, wier hoofd en hart dan ook vaak gewonnen werd c.door die kritiek. Is het nu niet curieus, en zelfs ietwat lachwekkend, dat de zoo hoog van den toren blazende S. D. A. P.-ers nog hefti ger verzet van de vakvereenigingen uit lokken, als zij zelf overheidspersoon zijn geworden En staan ze niet ietwat zielig in een zeker kleedingstuk wanneer ze dan in hun boosheid brochures schrij ven over de kwaadaardige vakvereeni gingen, die ze vroeger zoo hoog prezen"? Maar behalve dat, is hef verschijnsel zelf van die tegenstelling ook volle aan dacht waard, want het wijst op een machtsstrijd, die misschien nog pas in den aanvang is, maar die toch beslaat met een mogelijkheid van ver-gaande consequenlies. Ter kenschetsing van den toestand van het oogenblik zij in aansluiting hier aan nog het volgende hericht gemeld; De federatie Amsterdam van de S. D. A. P. heeft een drietal vergaderingen ge houden om de leden in de gelegenheid te stellen zich uit te spreken over de hou ding der wethouders en de overige leden der raadsfractie inzake de herziening van de arbeidsvoorwaarden van het ge- meentepersoneel. Van verschillende zij den werd op dat beleid critiek uitge oefend, welke kwam van de zijde van het gemeentepersoneel in het algemeen, maai- in het bijzonder van den kant der ambtenaren. Er werden eenige moties in gediend, waarin afkeuring werd uitge sproken op hel beleid der raadsfractie en waarin het aftreden van de drie S. D. A. P.-wethouders werd gevorderd. Dit laatste werd bestreden door leden, die niet in overheidsdienst zijn, omdat zij van oordeel waren, dat het dan voor zeer langen tijd gedaan zou zijn met dc te Amsterdam thans ingevoerde sociale politiek, die aan de geheele bevolknig ten goede komt. In een Maandagavond gehouden bij eenkomst, die zeer druk bezocht was, zijn na een rede van den heer de Miran da, die daarin het beleid der raadsfrac- ttie en voora 1 dat der wethouders verde digde, alle moties ingetrokken. De ver gadering heeft zich daarna in groote meerderheid uitgesproken ten gunste van het tot dusver gevoerde beleid van wet houders en raadsfractie. BINNENLAND. ARBEIDSVOORWAARDEN GEMEENTE- PERSONEEL ROTTERDAM. B. en W. van Rotterdam (althans de meerderheid ehbben een reeks wijzigin gen in de arbeidsvoorwaarden van het gemeentepersoneel voorgesteld, waarvan de besparing als volgt wordt geraamd Invoering der 48-urige werkweek voor werklieden, voor ambtenaren, wier ar beidstijd met dien der werklieden ver band houdt, en voor het politiepersoneel f 498.000.-. Herziening van dc periodieke loons- verlioogiugeu voor de werklieden in vas ten dienst of op proef: f15.000.—. zijn. Sara. Geen vrouw zou met Tim kun nen leven zonder hem lief te krijgen zeker niet een vrouw, die door Tim werd bemind." De vastheid van haar overtuiging gaf haar woorden een overredende kracht. Voor het eerst deed de gedachte aan een huwelijk met Tim zich aan Sara voor als een verre mogelijkheid, waarover te denken viel. Tot nu toe had zij zijn liefde voor haar altijd beschouwd als iets dat alleen den buitenkant van haar leven raakte een tijdelijke onderbreking van de kameraad schappelijke verhouding, die tusschen hen bestaan had. Met het luchtige optimisme vau een vrouw, wier hart altijd haar uitsluitend eigendom is geweest, had zij gehoopt, dat hij „er wel overheen zou komen". Maar Elisabeth's smeekbede en de er- variug, die de pijn van haar eigen lief de haar had geleerd, deden haar go- moed de dingen nu beter verstaan. Misschien voelde Elisabeth dat haar woorden bij Sara den indruk gemaakt hadden, dien zij ermee had willen wek ken, want zjj stond op, ging dicht naast baar staan eu keek haar a5n met een „Geef mijn zoon het geluk, dat hij vraagt I", zei ze. En in haar stem klonk de eeuwige smeekbede van alle moeder schap. Sara antwoordde niet. Zij bleef stil zitten, met gebogen hoofd. Toen hoorde Herziening der looncn voor de ove rige werklieden- f 127.000— (De opbrengst eener eventueele herzie ning ook van de ambtenaarssalarissen' is nog niet te ramen). Wijziging dei" loonregelingen voor jeug dige werklieden en ambtenaren in ver band met verhooging van den leeftijd, waarop het minimumloon wordt toege kend: f SO 000.-. Herziening van den continuloeslaga verlaging van dezen toeslag voor werk lieden en ambtenarenf 46.000.—. b. afschaffing van dezen toeslag voor sommige categorieën van ambtenaren (verplegend personeel): f 154,000.— Herziening der betaling voor wacht en waakdiensten: f25.000.—. Totaal aan besparing: f945.000.—. Ontslag van werkliedenpersoneel in rechlstreckscheu gemeentedienst, zal vol gens B. en W. in slechts zeer beperkte mate uit de verlenging van den arbeids tijd voortvloeien; de besparing zou voor verreweg het grootste deel op andere wijze, b.v. door vermindering van over werk, minder gebruik van van particu liere aannemers betrokken werkkrachten, enz., worden bereikt. Ontslag van werk lieden in vasten dienst ligt niet in hun- voornemen. Ten aanzien van dé arbeidsvoorwaar den der ambtenaren en dus ook ten aan zien van hun werktijd, kunnen thans, in afwachting van het advies der centrale commissie van overleg voor de ambte naarszaken, nog geen voorstellen gedaan worden. Ten einde eenig inzicht te geven in de totale besparing, die uit de invoering der 48-urige werkweek zou kunnen voort vloeien, teekenen B. en W. echter aan, dat, indien deze ook voor het politieper soneel zou worden toegepast, de daardoor te verkrijgen extra-besparing voor het eerste jaar zeer globaal en voorloopig op pl.m. f 118.000 geschat wordt. Het ligt niet in het voornemen om leden van het politiepersoneel tegen hun wensch wegens overbodigheid te ontslaan. GEMEENTERAAD VAN KAPELLE. Maandagmiddag kwam de raad der gemeente k a p e 11 e in openbare verga dering bijeen. Afwezig weth. Yereeke. Besloten wordt een verzoek van het bestuur van de bewaarschool te Bieze- linge om f 600 subsidie, te behandelen bij de begrooting. In de politieverordening wordt op ver zoek van de Z. L. M„ bepaald dat duiven niet meer mogen uitvliegen vanaf 15 Maart lot 1 Mei Uitzondering kan ge maakt worden bij aanvrage voor wed strijden voor postduiven. De subsidieaanvrage voor de R. H. B. S. te Goes om 10 ets. per. inwoner, werd met algemeene instemming van de hand gewezen, zulks op voorstel van B. en W. De verhuring jachtrecht aan het jacht gezelschap „Zeelandia'" werd goedge vonden. Behoudens goedkeuring van Ged. Sta ten, werd met algemeene stemmen beslo ten het overtollige kasgeld der gemeente op de plaatselijke Boerenleenbank te be leggen. De begrooting van het B. A. wordt den raad aangeboden, inkomsten f17220.2285, uitgaven f13595, vermoedelijk batig slot f 3625.2S5. De kasgeldrekening voor het B. A. bij de plaatselijke Boerenleenbank werd goedgekeurd. Tot nazien van. deze begrooting werden gekozen de heeren van Wingen, Fraanje en Ganseman. Bij de behandeling van de begrooting 1925 stelt de heer Zegers namens de commissie voor om den post onderhoud bestrating van f 100 te verhoogen en te brengen op f 750. De voorz. deelt mede dal door den gem. architect is nagegaan welke stra ten verbetering en vernieuwing eischen. Deze opgave is niet meegevallen en. komt op f7000. De lieer v. d. Have stelt voor om f 1000 hiervoor uit te trekken en dan geen lapwerk maar afdoend werk le ver richten, vooral de straatwegen bij Nijs- zij hel geluid van lichte voetstappen. Eli sabeth liep dc kamer door en sloot de deur zacht achter zich. Zij bad een nieuwe verantwoordelijk heid op Sara's schouders gelegd de verantwoordelijkheid voor Tim's geluk. „Geef mijn zoon het geluk, dat hij vraagt!" Die dringende smeekbede klonk Sara nog in de ooren. Waarom eigenlijk niet? Wat Elisabeth had gezegd, was waar, zij zou niemand anders te kort doen, wanneer zij het deed. De man, voor wien de plaats in het binnenste heiligdom van haar hart bestemd was geweest, had heel duidelijk te kennen gegeven, dat hij die plaats nooit zou opeischen. Geen andere zou ooit zijn plaats in nemen; de deuren van dal heilige der heiligen zouden gesloten blijven, alleen de doode asch der herinnering bleef erin bewaard. Maar wanneer de toegang tot den voorhof van den tempel zooveel beteekende voor Tim, waarvoor zou zij hem dan daaruit weren? Die ander was gekomen en gegaan en had haar niet noodig, terwijl Tim haar niet kon mis sen. In dezen tijd strekte het leven zich heel vaag en doelloos voor haar uit en zij wist, dat zij door met Tim te trouwen drie menschen, die zij liefhad en die haar in de heele wereld het meest aan 't hart lagen Tim en Elisabeth en Geof frey onuitsrpekelijk gelukkig kon ma sen en den Nieuwen Weg van af P. Mol tol de weegbrug aan te pakken, en niet alles in eens tot f 7000. De heer Ganseman vindt hel onnoodig om dezö wegen te vernieuwen; wel om ze te verbeteren. Er is geen geld voor, de belaslingdruk wordl zeker le hoog De heer Zegers vraagt ook waar het heen moet, en ook de heer Fraanje gaat met zulk een uitgave voor ver nieuwing niet aceoord. Met enkele ver beteringen kan veel gedaan worden Ook wordt gewezen op de straten te Bieze- linge die veel verbeterd zijn. In één jaar alles verbeteren durft spr. niet aan De voorz. zou een leening willen aan gaan en gelooft dat dan met rente en. af lossing niét meer op de begrooting be hoeft geplaatst te worden dan elk jaar voor onderhoud. Het voorstel-v. d. Have (f1000) werd met 4 tegen 2 stemmen verworpen. Te gen de heeren Zegers, Ganseman, vaü Wingen en Fraanje. Het voorstel van de commissie werd aangenomen mei alg. stemmen om f750 uil te trekken. De jaarwedden van de klokluiders te Ivapelle en Biezelinge werden beiden op f 90 gebracht. De klokluider te Biezelinge werd aldus verhoogd met f 10 per jaar. De post vergoeding voor de leden van de commissie lot wering van schoolver zuim werd verhoogd met f 25 en gebracht op f 125; met de commissie van toezicht op het lager onderwijs zal geconfereerd worden, om indien mogelijk lot vermin dering van dezen post te kunnen over gaan. De post subsidie vervolgonderwijs werd gebracht van f 400 op f 300. Naar het oordeel was f150 per lesuur en f3 per avond voor de(n) onderwijzer(s) bij den Nutscursus hoog berekend. Alsnu kwam in behandeling post on derwijs. In een uTtvoerig zaakrijk rap port werd door het bestuur van de be waarschool te Biezelinge aangetoond het nuttige van deze instelling. De meest mogelijke zuinigheid wordt betracht. De voorz. deelt mee dat op de begroo ting was geplaatst f400; eerst later kwam deze aanvrage om f 600 subsidie voor 1925 Spr. deelt mee dat 39 kinderen op deze school zijn, die in ,een grootje behoefte voorziet. De heer v. d. Have juicht het bestaan van deze school van ganscher harte toe Spr. is met lof vervuld over de wijze waarop deze school tot stand kwam en gelooft dat wanneer de gemeente dit moest aanpakken het veel, veel duurder zou worden. Spr. is er sterk voor. De heer Zegers vindt dat het parti culier initiatief hier een prachtwerk vindt om te toonen wat men hier voor over heeft en geen schuiving op de schouders der gemeente om deze hare lasten te verzwaren. De heer Ganseman, gehoord de aan vrage en de wijze waarop gewerkt wordt, is er voor gewonnen en hoopt .persoon lijk eens té gaan zien. De heer van Wingen is er voor en wil hiervoor belasting helpen betalen voor de minder gesitueerden, allereerst, maar niel voor de gegoeden. De voorzitter verzekert dat de gegoe den aan schoolgeld meer betalen dan de anderen. Yoor inwilliging der aanvrage van 600 gulden stemden de heeren van Wingen, Ganseman, v. d Have en weth. Zuidweg; tegen de heeren Zegers en Fraanje. De post inkomstenbelasting moest we gens de hierboven vermelde verhoogin gen (totaal f 825, waartegenover geen ver meerdering stond) gebracht worden op f9475. Deze post was in de begrooting 1924 geraamd op f 9610.47. De begrooling werd vastgesteld in ont vang en uitgaaf op f 59.316.83. De bc- grooting 1924 was bij uitgaaf en ont vangst f60.262. De voorz. verzoekt machtiging aan B. en W. om tot verkoop van boomen aan den Havcndijk le Biezelinge over te mo gen gaan. Deze wordl verleend. ken. Niemand behoefde te lijden behalve zij zelf en zij ontkwam toch niet aan het lijden, op welke manier ook. En zoo kwam het dat, toen Tim te gen het eind van haar bezoek haar weer vroeg zijn vrouw te worden, zij hem een antwoord gaf, dat zij zelf een kleine drie weken geleden nooit voor mogelijk zou hebben gehouden. Zij was heel openhartig tegenover hem. Zij had besloten, dat wanneer hij haar trouwde, hij het moest doen met open oogen; hij moest beseffen, dat zij hem slechts groole sympathie kon geven in ruil voor zijn liefde. 'Op een fondament van oprechtheid kon misschien in den loop der tijden een wederkeerig geluk gebouwd worden, maar er mocht geen rots van onwetendheid en misverstand bestaan, waartegen hun broos vaartuig je van huwelijksgeluk te pletter kon loo* pen temidden van een zee van einde- looze wroeging. „Wil je me zoo toch hebben zooals ik je nu gezegd heb?" vroeg zij hem „Nu je weet, dat ik je alleen vriend schap kan geven? Ik wou ik wou, dat ik alles geven kon, wat je vraagt, maar ik kan niet." Tim's oogen hielden de hare vast, een langen lijd. „Is er iemand anders?" vroeg hij ein delijk. Een pijnlijk rood vloog haar naar de wangen, en toen hef wegtrok, was haar KUNST EN WETENSCHAPPEN. Natuurkundig gezelschap. Maandagavond werd door den heer J. van Breemen van Amsterdam een voordracht gehouden over den invloed van het licht op den mcnsch De behandeling van het licht in Goe the's Farbenlehre, in Gorter s Mei in de schilderstukkon van Prof. Roland Holst, spreekt lot het gemoed. Spr. zal de lichtverschijnselen moeten behandelen volgens de natuurweten schappelijke, verstandelijke analyse die in de diensten door de techniek aan de menschheid bewezen, hare triomfen viert. De spreuk der Oude Grieken ..de zon is hel hart van deze wereld", was in dien lijd reine mystiek. De natuurweten schap heeft echter de waarheid er van door haar onderzoek bevestigd. Het spectrum van het zonlicht beslaat slechts voor een betrekkelijk klein deel uit eigenlijke lichtstralen, d w z. die door ons oog worden waargenomen De golflengten van de aethertrillingen, die dc zon ons toezendt, varieeren tus schen die van de eleclromagnetiscbe in de radiotechniek, dus van een of meer K.M. tot billioenste deelen van een milli meter en kleinere tot aan de door de quantentheorie van Planck gestelde gren zen. Die van het door ons oog waarge nomen licht liggen tusschen 400 a 800 billioenste m.M. Het zal nog vele jaren onderzoek ver gen om juist te bepalen den invloed, die iedere golflengte afzonderlijk op het le vend organisme uitoefent. Er zijn onder die van zeer kleine golflengte, welke dierlijke weefsels verwoesten De dampkring filtreert het zonlicht en houdt vooral door zijn stofdeeltjes de ultraviolette en verdere meer breekbare stralen tegen, die op hooge bergen oor zaak zijn van den zoogenaamden glet- scherbrand, waarbij de huid vervelt en die met hitte niets heeft uit te staan. De inzichten betreffende den invloed van het licht zijn in de laatste 20 a 30 jaren zeer veranderd. Toen spreker vóór 20 jaren een gezwel, dat hij btj een proef op zich zelf in de kliniek van professor Finsen door beschijning met geconcen treerd licht had opgedaan, aan een paar bekende geneesheeren vertoonde, zeiden deze dat dit absces niets met het licht had uit te staan. Thans denkt men geheel anders. De tuberculose behandeling van vóór 30 5 40 jaar, waarbij de patiënten in lichtlooze zalen waren afgezonderd, was ave- rechtsch. De weldadige werking van het licht is thans er voor in de plaats geko men. In de laatste jaren zijn zeker wel een 2000 boeken en brochures versche ren over dit onderwerp. Ook op de doode slof is de invloed van het licht bekend De kristallijne phospho rus verandert door het zonlicht in de roode amorphe. De invloed op verschijn selen in de colloldchemie wijzen waar schijnlijk op een verband met die op het proloplasma, dat colloïdale eigeuschap- pen bezit. Op den celkern vooral oefent het zonlicht een sterke werking. Planten, insecten en vogels wenden zich lot hel licht. Bacteriën worden door geconcentreerd licht gedood en waar schijnlijk berust de zelfreiniging van ri oolwater, dal in rivieren wordt geloosd, ook op de lichtwerking Rood licht werkt op den plantengroei zeer weinig uit, beter blauw en groen en vooral ultraviolet. Merkwaardig is het verschil tusschen de kleine, gedrongen edehveiszplantjes op de Zwitsersche Al pen en de lang uitgegroeide planten van dezelfde soort in onze tuinen Dc dierlijke huid is gevoelig voor licht- indrukken Bijzonder sterk blijkt dit bij den blinden grotsalamander Een Fransch geleerde meent een middel te hebben gevonden bij blinde menschen de huid zoodanig voor lichtindrukken gevoelig te maken, dat zij daarin vergoeding zou den kunnen vinden voor het verlies van hel gezicht. Een zieke ocrang-oelang. die door spr. met „hooglezon" zou worden behandeld, gelaal vreemd bleek en vertrokken, maar haar oogen keken dapper in de zijne. „Er is niemand, die ooil jouw plaats zal opeischen, Tim", zei ze met moeite. Het zien van haar pijn smartte hem ondragelijk. „Vergeef mij!" riep hij dadelijk. „Ik had geen recht je dat te vragen „Ja, dat had je wel," antwoordde zij op vasten toon, „je hebt mij immers ge vraagd je vrouw te worden. „Och, je hebt de vraag al beantwoord en het maakt hoegenaamd geen ver schil. Ik heb je noodig. Ilc za! nemen wat je mij kunt geven. Sara. Misschien zul je me eens, later, ook liefde kunnen geven." Zij schudde het hoofd „Reken daar niet op, Tim. Vriend schap, begrijpen, kameraadschap, dingen die tenslotte heel veel kunnen betee- lcencn tusschen een man en een vrouw dat alles kan ik je geven. En wanneer je denkl, dad dat de moeite waard is, zal ik met je trouwen. Maar ik heb je niet lief". „Dat zal je later wel doen ik geloof vast, dat liefde besmettelijk is,' verklaar de hij met zijn vroolijk, opgewekt ver trouwen, dat een van zijn meest aantrek kelijke eigenschappen was (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 5